Кастодиандық үлгілік шарттар нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк Басқармасының 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 67 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 6 маусымда № 9487 тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Жобалық қаржыландыру және секьюритилендiру туралы" 2006 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) қоса беріліп отырған Кастодиан банк және арнайы қаржы компаниясы, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқарушының арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарттың нысаны;
2) қоса беріліп отырған Кастодиан банк пен арнайы қаржы компаниясының арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарттың нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының қосымшасына сәйкес нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 23 сәуірдегі
№ 67 қаулысымен
бекітілді
Нысан
Кастодиан банк және арнайы қаржы компаниясы, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқарушының арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарт
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20 ___ жылғы "___" ___________ _____________________________
(елді мекен атауы)
Осы Кастодиандық шарт (бұдан әрі – Шарт) мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
____________________________________________________________________,
(компанияның атауы, заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәлігінің нөмірі және күні),
бұдан әрі "Компания" деп аталады, жарғы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген сенімхаттың негізінде іс-әрекет жасайтын
_____________________________________________________________ арқылы,
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесінің аты),
Инвестициялық портфельді басқарушы
____________________________________________________________________,
(Инвестициялық портфельді басқарушының атауы, лицензиясының нөмірі мен берілген күні)
бұдан әрі "Басқарушы" деп аталады, жарғы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген сенімхаттың негізінде іс-әрекет жасайтын
_____________________________________________________________ арқылы,
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
Кастодиан банк
____________________________________________________________________,
(банктің атауы, лицензияның нөмірі, берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады, жарғы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген сенімхаттың негізінде іс-әрекет жасайтын
_____________________________________________________________ арқылы.
(лауазымы, тегі, аты, бар болса әкесінің аты)

Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2014 года № 9487.
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года "О проектном финансировании и секьюритизации" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) прилагаемую форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией, а также с управляющим инвестиционным портфелем;
2) прилагаемую форму Типового кастодиального договора, заключаемого между банком-кастодианом и специальной финансовой компанией.
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу нормативные правовые акты согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 23 апреля 2014 года № 67
Форма
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом
и специальной финансовой компанией,
а также с управляющим инвестиционным портфелем
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
"___" ___________ 20 ___ года
_______________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Кастодиальный договор (далее – Договор) заключен
между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
__________________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата справки или свидетельства о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица),
именуемая в дальнейшем "Компания" в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством Республики Казахстан,
Управляющий инвестиционным портфелем
____________________________________________________________________,
(наименование Управляющего инвестиционным портфелем, номер лицензии и
дата выдачи),
именуемый в дальнейшем "Управляющий", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством Республики Казахстан,
Банк-Кастодиан
____________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1. Шарттың мәні
1. Кастодиандағы банктік және баланстан тыс шоттарында Компанияның бөлінген активтерін жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметтерді көрсету шарттың мәні болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді ала отырып, бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару жолымен қаржыландыруды, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялауды жүзеге асырады. Осы функцияларды жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда банктік және баланстан тыс шоттар ашады.
3. Басқарушы Кастодиандағы Компанияның тиісті банктік және баланстан тыс шоттарындағы Компанияның бөлінген активтері бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шарттың талаптарына сәйкес инвестициялауды жүзеге асырады.
4. Компания тапсырады, ал Кастодиан, Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтай отырып, осы Шартқа сәйкес өзіне сеніп тапсырылған Компанияның бөлінген активтерін сақтауды және есепке алуды қамтамасыз етеді және олардың мақсатты орналастыруын бақылауды жүзеге асырады.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
5. Кастодиан:
1) Компанияға осы Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде теңгедегі инвестицияларға арналған банктік инвестициялық шот (бұдан әрі – теңгедегі банктік инвестициялық шот) ашуға және жүргізуге;
2) Компанияға осы Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде шетел валютасындағы инвестицияларға арналған банктік инвестициялық шот (бұдан әрі – шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот) ашуға және жүргізуге;
3) Компанияға осы Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде бағалы қағаздарды және бөлінген активтер есебінен инвестициялауға рұқсат етілген басқа да қаржы құралдарды есепке алу және сақтау үшін баланстан тыс шоттарды (бұдан әрі – қаржы құралдарын есепке алуға арналған шоттар) ашуға және жүргізуге;
4) операциялық күн ішінде банктік инвестициялық шотқа Компанияның бөлінген активтері бойынша түсімдерді теңгемен және (немесе) шетел валютасында есепке алуға;
5) Басқарушыға және Компанияға келесі операциялық күнінің сағат _____ кешіктірмей операция түрі бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламалар беруге;
6) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялаған кезде Басқарушының теңгедегі банктік инвестициялық шотынан және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шотынан қарсы агенттердің ұлттық және шетел валютасындағы тиісті шоттарына ақша аударымы жөніндегі төлем тапсырмаларын орындауға және қаржы құралдарын есепке алу шоттарынан (шоттарына) бағалы қағаздарды есептен шығаруды (есепке алуды), сондай-ақ ақшаны банк салымдарына (салымдарынан) орналастыруды (қайтаруды) жүргізуге;

1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление услуг по
ответственному хранению и учету выделенных активов Компании на
банковских и внебалансовых счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного
требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными
активами, а также инвестирование временно свободных поступлений по
выделенным активам. Для осуществления этих функций Компания открывает
банковские и внебалансовые счета в Кастодиане.
3. Управляющий осуществляет инвестирование временно свободных
поступлений по выделенным активам Компании, находящимся на
соответствующих банковских и внебалансовых счетах Компании в
Кастодиане, согласно условиям договора на управление инвестиционным
портфелем.
4. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением
законодательства Республики Казахстан и в соответствии с Договором
обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов
Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
2. Права и обязанности сторон
5. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский счет, предназначенный
для инвестиций в тенге (далее – банковский инвестиционный счет в
тенге) с режимом счета, описанным в разделе 3 Договора;
2) открыть Компании и вести банковский счет, предназначенный
для инвестиций в иностранной валюте (далее – банковский
инвестиционный счет в иностранной валюте) с режимом счета, описанным
в разделе 4 Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и
хранения ценных бумаг и других финансовых инструментов, разрешенных
для инвестирования за счет выделенных активов, с режимом счета,
описанным в разделе 5 Договора (далее - счета по учету финансовых
инструментов);
4) зачислять на банковские инвестиционные счета в тенге и (или)
в иностранной валюте в течение операционного дня поступления по
выделенным активам Компании;
5) предоставлять Управляющему и Компании уведомления о движении
денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и в иностранной валюте
по видам операций не позднее _____ часов следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Управляющего по переводу денег
с банковского инвестиционного счета в тенге и банковского
инвестиционного счета в иностранной валюте на соответствующие
банковские счета контрагентов в национальной и иностранной валютах
при инвестировании временно свободных поступлений по выделенным
активам и производить списание (зачисление) ценных бумаг со (на)
счетов (счета) по учету финансовых инструментов, а также размещение
(возврат) денег на (с) банковские (банковских) вклады (вкладов);

7) Компания қамтамасыз етуі ретінде бөлінген активтер болып табылатын шығарылған облигациялар бойынша міндеттемелерін іске асыруы үшін, Компанияның ақшаны Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік шотына есептен шығару жөніндегі төлем тапсырмаларын орындауға;
8) бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялаған кезде пайда болған Басқарушының шығыстарын өтеу үшін, Басқарушының, Кастодианның және Компанияның арасындағы салыстырып тексерудің үш жақты актісінің негізінде Компанияның немесе Басқарушының банктік инвестициялық шотынан банктік шотына ақша аудару бойынша Компанияның (немесе Басқарушының) төлем тапсырмаларын орындауға;
9) бағалы қағаздарды қаржы құралдарын есепке алу шоттарына (шоттарынан) есепке алу (есептен шығару) туралы Басқарушыны және Компанияны бағалы қағаздарды есепке алған (есептен шығарған) күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етуге;
10) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуге;
11) бөлінген активтердің қозғалысымен байланысты операцияларды күн сайын есепке алуды қамтамасыз етуге;
12) бөлінген активтер бойынша есептілікті, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу бойынша бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауға міндетті. Компанияның талап ету құқықтарын иеленгенін растайтын бастапқы құжаттарды Кастодиан олар бойынша талаптарды орындау сәтінен бастап бес жыл бойы сақтайды.
13) Басқарушыға және Компанияға бағалы қағаздар эмитентінен келіп түскен ақпаратты Кастодианға ақпарат келіп түскен күнінен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей беруге;
14) Кастодиан, Басқарушы және Компания жүзеге асыратын бөлінген активтерді есепке алудың және бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген көлемде номиналды ұстаушының қызметтерін көрсетуге;
16) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Компанияның банктік инвестициялық шоттары және қаржы құралдарын есепке алу шоттары туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауға;
17) тұрақты түрде осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді салыстырып тексеруді жүргізуге;
18) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органнан Басқарушының лицензиясының қолданылуын тоқтата тұру туралы ресми хабарламасын алған сәттен бастап және қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның Басқарушының лицензиясы қолданылуының қайта басталуы туралы ресми хабарламасын алу сәтіне дейін Басқарушының теңгедегі немесе шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттарынан ақша аудару және қаржы құралдарын есепке алу шоттарынан бағалы қағаздарды есептен шығару туралы бұйрықтарын орындамауға;

7) исполнять платежные поручения Компании по списанию денег с
банковского инвестиционного счета на банковский счет Компании для
реализации ею обязательств по выпущенным облигациям, в качестве
обеспечения которых явились выделенные активы;
8) исполнять платежные поручения Компании (или Управляющего) по
переводу денег с банковского инвестиционного счета в тенге
на банковский счет Компании или Управляющего для возмещения расходов
Управляющего, возникших при инвестировании временно свободных
поступлений по выделенным активам на основании трехстороннего акта
сверки между Управляющим, Кастодианом и Компанией;
9) извещать Управляющего и Компанию о зачислении (списании)
ценных бумаг на счета (со счетов) по учету финансовых инструментов не
позднее рабочего дня, следующего за днем зачисления (списания) ценных
бумаг;
10) обеспечивать сохранность выделенных активов;
11) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с
движением выделенных активов;
12) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные
документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные
документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования,
хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения
требований по ним;
13) предоставлять Управляющему и Компании информацию от
эмитентов ценных бумаг не позднее рабочего дня, следующего за днем
поступления информации Кастодиану;
14) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных
активов, осуществляемым Кастодианом, Управляющим и Компанией;
15) оказывать услуги номинального держателя в объеме,
определяемом законодательством Республики Казахстан;
16) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских
инвестиционных счетах и счетах по учету финансовых инструментов
Компании в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
17) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке,
предусмотренном разделом 7 Договора;
18) не исполнять приказы Управляющего о переводе денег с
банковских инвестиционных счетов в тенге или в иностранной валюте и
списании ценных бумаг со счетов по учету финансовых инструментов с
момента получения официального уведомления от уполномоченного органа
по государственному регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций о приостановлении действия лицензии
Управляющего и до момента получения официального уведомления от
уполномоченного органа по государственному регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций о возобновлении
действия лицензии Управляющего;

19) Компаниядан Басқарушыға Компания мен Басқарушы арасындағы инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шарттың қолданылуын тоқтата тұру туралы немесе шартты бұзу туралы жазбаша хабарлама жіберуі туралы хабарламаны алған сәттен бастап Компанияның жазбаша тапсырмаларына сәйкес іс-қимыл жасауға;
20) Басқарушыны және Компанияны өзінің кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) немесе Кастодианның бөлінген активтерді сақтау және есепке алу құқықтарын өзгертуге әкелетін басқада жағдайлар туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша хабардар етуге;
21) Компанияның және Басқарушының жазбаша сұратуларына _____ жұмыс күн ішінде жауап беруге;
22) қаржы құралдары бойынша кірістердің келіп түсуін бақылауды жүзеге асыруға;
23) қаржы құралдары бойынша алынған кірістерді Кастодианның корреспонденттік шотына келіп түскен күні Компанияның банктік инвестициялық шоттарына есепке алуға;
24) егер мәміле оның сауда жүйесінде жасалған болса, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға, Компанияға, Басқарушыға, сондай-ақ қор биржасына жасалған мәміленің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейтіні туралы дереу хабарлауға міндетті.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Кастодиан:
1) Компаниядан және Басқарушыдан осы Шарттың 20 және 21-тармақтарына сәйкес өзінің қызметтері үшін ай сайын ақы алуға;
2) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптар бойынша және тәртіппен осы Шартты бұзуға;
3) Компания мен Басқарушының арасындағы инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес Компанияға және Басқарушыға Кастодианның номиналды ұстаушының функцияларын жүзеге асыратын тиісті ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеу бойынша, бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдермен мәмілелерге қызмет көрсету және қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттарды жүргізу бойынша шығыстарын өтеуге шот-фактура ұсынуға;
4) теңгедегі немесе шетел валютасындағы инвестициялық шоттардан, аталған шоттарда ағымдағы түсімдерді есепке алғанда осындай төлем тапсырмаларын орындау үшін жеткілікті сомалар болмаған кезде, сомаларды есептен шығару жөніндегі Басқарушының және Компанияның төлем тапсырмаларын орындамауға;
5) Компанияны және Басқарушыны _______ жұмыс күні бұрын алдын ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге;
6) Кастодиан халықаралық нарықтарда бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдермен жасалған мәмілелер бойынша шеккен, Компанияның, Кастодианның және Басқарушының арасында жасалған үш жақты салыстырып тексеру актісімен расталатын шығыстары сомаларын теңгедегі және (немесе) шетел валютасындағы банктік инвестициялық шотынан акцептсіз есептен шығаруға құқылы.

19) с момента получения от Компании уведомления о направлении
письменного уведомления Управляющему о приостановлении действия
договора на управление инвестиционным портфелем между Компанией и
Управляющим или его расторжении, действовать в соответствии с
письменными поручениями Компании;
20) письменно информировать Управляющего и Компанию о
приостановлении (прекращении) действия своей лицензии на
кастодиальную деятельность или других обстоятельствах, ведущих к
изменению прав Кастодиана на хранение и учет выделенных активов, в
срок не позднее рабочего дня, следующего за днем получения
официального решения уполномоченного органа по государственному
регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых
организаций;
21) в течение _______ рабочих дней отвечать на письменные
запросы Компании и Управляющего;
22) осуществлять контроль за поступлением доходов по финансовым
инструментам;
23) зачислять доходы, полученные по финансовым инструментам, на
банковские инвестиционные счета Компании в день поступления дохода на
корреспондентский счет Кастодиана;
24) незамедлительно уведомлять уполномоченный орган по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Компанию, Управляющего, а также фондовую биржу, если сделка заключена в ее торговой системе, о несоответствии заключенной сделки законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании и
Управляющего в соответствии с пунктами 20 и 21 Договора;
2) расторгнуть Договор на условиях и в порядке, предусмотренных
разделом 10 Договора;
3) выставлять счета-фактуры Компании или Управляющему в
соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем между
Компанией и Управляющим на возмещение расходов Кастодиана по оплате
услуг соответствующих организаций, осуществляющих функции
номинального держателя, по обслуживанию сделок с временно свободными
поступлениями по выделенным активам и ведению счетов по учету
финансовых инструментов;
4) не исполнять платежные поручения Управляющего или Компании
на списание сумм с банковских инвестиционных счетов в тенге или в
иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм,
достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом текущих
поступлений;
5) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением
Компании и Управляющего об этом за _______ рабочих дней;
) в безакцептном порядке списывать с банковского
инвестиционного счета в тенге и (или) в иностранной валюте суммы
расходов, понесенные Кастодианом по сделкам с временно свободными
поступлениями по выделенным активам, совершенным на международных
рынках, которые подтверждаются трехсторонним актом сверки между
Компанией, Кастодианом и Управляющим.

7. Компания:
1) бөлінген активтерді есепке алу мен бағалаудың Басқарушымен және Кастодианмен сәйкестігін қамтамасыз етуге;
2) Кастодианға Басқарушы мен Компанияның арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шарттың көшірмесін, сондай-ақ оған барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмесін ұсынуға;
3) Кастодианға заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің, жарғының, акциялар шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есептің (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда) көшірмелерін, сондай-ақ аталған құжаттарға барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелерін беруге;
4) Компания шығарған, қамтамасыз етуі бөлінген активтер болып табылатын облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні, бір мезгілде Басқарушыны хабардар ете отырып, Кастодианға Компанияның шығарылған облигациялар бойынша өз міндеттемелерін іске асыруы үшін, оның банктік инвестициялық шотынан банктік ағымдағы шотына ақшаны есептен шығару бойынша тапсырма жіберуге;
5) Кастодианға және Басқарушыға (егер Кастодианға төлем құжаттарын жіберу міндеті Компания мен Басқарушының арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес Басқарушыға жүктелсе) Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік шотына ақша аудару жөніндегі өкімді жіберуге, сондай-ақ Кастодианға Компанияның банктік инвестициялық шотынан банктік шотына ақша аударуға төлем құжаттарын жіберуге;
6) егер осындай міндет Компания мен Басқарушының арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартта көзделсе, Кастодиан ұсынған және осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды шотты алған күннен бастап _______ жұмыс күнінен кешіктірмей төлеуге;
7) Кастодианды және Басқарушыны уәкілетті орган тарапынан Компанияға салынған барлық санкциялар туралы, немесе Компанияның қызметін жүзеге асыру құқығын өзгертуге әкелетін өзге де жағдайлар туралы тиісті мемлекеттік органның шешімін алған күні хабардар етуге;
8) Кастодианға Шарттың 5-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттар топтамасын беруге;
9) Кастодианды барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, мекенжайлардың, телефондардың өзгеруі) Кастодианға тиісті құжаттарды екі жұмыс күн ішінде бере отырып, өзгерістер басталған күні жазбаша хабардар етуге;
10) Компанияның болжанатын таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы Кастодианға және Басқарушыға кем дегенде екі ай бұрын жазбаша нысанда хабарлауға;

7. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов
с Управляющим и Кастодианом;
2) предоставлять Кастодиану копию договора на управление
инвестиционным портфелем, заключенного между Управляющим и Компанией,
а также копии всех изменений и дополнений к нему;
3) представлять Кастодиану копии справки или свидетельства о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций
(в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а
также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;
4) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией
облигациям, обеспеченных выделенными активами, направлять поручение
Кастодиану с одновременным уведомлением Управляющего по списанию
денег с банковского инвестиционного счета на банковский счет Компании
для реализации ею обязательств по выпущенным облигациям;
5) направлять Кастодиану и Управляющему (если обязанность
направлять платежные поручения Кастодиану возложена на Управляющего,
в соответствии с договором на управление инвестиционным портфелем,
заключенным между Компанией и Управляющим) распоряжение на перевод
денег с банковского инвестиционного счета в тенге на банковский счет
Компании, а также направлять Кастодиану платежные документы для
перевода денег с банковского инвестиционного счета на банковский счет
Компании;
6) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом и
указанные в подпункте 3) пункта 6 Договора, не позднее _______
рабочих дней со дня получения счета-фактуры, если такая обязанность
предусмотрена договором на управление инвестиционным портфелем,
заключенным между Компанией и Управляющим;
7) информировать Кастодиана и Управляющего обо всех санкциях,
наложенных на Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных
обстоятельствах, ведущих к изменению в правах Компании на
осуществление деятельности в день получения решения соответствующего
государственного органа;
8) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный
законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных
в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 5 Договора;
9) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена
руководящих работников, имеющих право подписи на платежных
документах, изменения адресов, телефонов) в день наступления
изменений с предоставлением соответствующих документов в Кастодиан в
течение двух рабочих дней;
10) сообщать Кастодиану и Управляющему в письменной форме в
срок не менее чем за два месяца о предполагаемой ликвидации или
реорганизации Компании;

11) Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты түрде жүргізуге міндетті.
8. Компания:
1) Шарттың 10-тармағында көзделген талаптар бойынша және тәртіппен Шартты бұзуға;
2) Кастодианнан және Басқарушыдан осы Шарттың 9-тармағында көзделген тәртіппен Басқарушы жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызмет туралы ақпарат алуға құқылы.
9. Басқарушы:
1) Басқарушы бағалы қағаздар нарығында брокердің қызметін көрсету жөніндегі шартты жасаған, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (ұйымдардың) (бұдан әрі – брокер-дилер) деректемелерін шарт жасалған күні Кастодианға хабарлауға;
2) осы Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді салыстырып тексеруді тұрақты түрде жүргізуге;
3) Кастодианға және Компанияға инвестициялық портфельді басқару бойынша қызметті жүзеге асыру құқығына мемлекеттік лицензияның көшірмесін, Басқарушының атынан Кастодианның жазбаша тапсырмаларына қол қою өкілеттіктері бар Басқарушының басшы қызметкерлерінің нотариат куәландырған қол қою үлгілерінің карточкасын беруге;
4) Кастодианға және Компанияға жазбаша нысанда кем дегенде екі ай бұрын Басқарушыны болжанатын тарату немесе қайта ұйымдастыру туралы хабарлауға;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялауды жүзеге асыруға және көрсетілген деректемелер бойынша ақша аудару жөніндегі төлем құжаттарын және бағалы қағаздарды қаржы құралдарын есепке алу шоттарына (шоттарынан) есепке алу (есептен шығару) және ақшаны банктік салымдарға (салымдардан) орналастыру (қайтару) бойынша бұйрықтарды Кастодианға жіберуге;
6) бір мезгілде бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді пайдалана отырып, мәмілелер жасауға тапсырыстардың түпнұсқаларын брокер-дилерге бере отырып, осындай тапсырыстардың көшірмелерін (ақы төлеуге сенімхат, ақша аударуға өкімді) және Кастодианның операциялық күні шегінде қаржы құралдарын есепке алу шотына (шотынан) бағалы қағаздарды есепке алуға (есептен шығаруға) арналған бұйрықтарды Кастодианға жіберуге, сонымен Кастодианның ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалатын мәмілелерді растау жүйесіне қатысуын және мәмілелердің орындалуын және бөлінген активтердің мақсатты орналастырылуын бақылауды жүзеге асыру мүмкіндігін қамтамасыз етуге;
7) Басқарушының брокер-дилер ретінде бағалы қағаздарды сатып алу – сату мәмілелеріне дербес қатысуы жағдайында – сауда-саттыққа қатысу және оның нәтижелері туралы Кастодианды бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесін жасау күні хабардар етуге;

11) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке,
предусмотренном разделом 7 Договора.
8. Компания имеет право:
1) расторгнуть Договор на условиях и в порядке, предусмотренных
разделом 10 Договора;
2) получать информацию от Кастодиана и Управляющего о
деятельности по управлению инвестиционным портфелем, осуществляемой
Управляющим, в порядке, предусмотренном пунктом 9 Договора.
9. Управляющий обязан:
1) сообщать Кастодиану реквизиты организации (организаций),
осуществляющей (осуществляющих) брокерскую и (или) дилерскую
деятельность на рынке ценных бумаг (далее - брокер-дилер), с которой
(которыми) Управляющий заключил договор на оказание услуг брокера на
рынке ценных бумаг в день заключения договора;
2) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке,
предусмотренном разделом 7 Договора;
3) предоставить Кастодиану и Компании копию лицензии на право
осуществления деятельности по управлению инвестиционным портфелем,
нотариально засвидетельствованный документ с образцами подписей
руководящих работников Управляющего, уполномоченных подписывать
письменные поручения Кастодиану от имени Управляющего;
4) сообщать Кастодиану и Компании в письменной форме в срок не
менее чем за два месяца о предполагаемой ликвидации или реорганизации
Управляющего;
5) в соответствии с законодательством Республики Казахстан
осуществлять инвестирование временно свободных поступлений по
выделенным активам и направлять Кастодиану платежные документы на
перечисление денег по указанным реквизитам и приказы по зачислению
(списанию) ценных бумаг на (со) счета (счетов) по учету финансовых
инструментов и размещению (возврату) денег в (с) банковские
(банковских) вклады (вкладов);
6) одновременно с направлением брокеру-дилеру оригиналов
заказов на заключение сделок с участием временно свободных
поступлений по выделенным активам направлять Кастодиану копии таких
заказов (доверенность на оплату, распоряжение на перевод) и приказы
на зачисление (списание) ценных бумаг на (со) счета (счетов) по
учету финансовых инструментов в рамках операционного дня Кастодиана,
обеспечивая тем самым возможность Кастодиана участвовать в системе
подтверждения сделок, совершаемых на организованном рынке
ценных бумаг, и осуществлять контроль за исполнением сделок и целевым
размещением выделенных активов;
7) в случае самостоятельного участия Управляющего в сделках
купли-продажи ценных бумаг в качестве брокера-дилера - информировать
или письменно уведомлять Кастодиана об участии в торгах и их
результатах в день заключения сделки купли-продажи ценных бумаг;

8) мәмілелер жасалған күннен кейінгі жұмыс күні бөлінген активтер бойынша уақытқа бос түсімдермен жасалған мәмілелер туралы есепті Компанияға ұсынуға;
9) ай сайын ағымдағы операциялық күні сағат _______ дейін Компанияға және Кастодианға:
алынған инвестициялық кіріс сомасы туралы;
есептелген инвестициялық кіріс сомасы туралы ақпаратты беруге;
10) Кастодианға және Компанияға екінші деңгейдегі банктермен жасалған банктік салым туралы шарттардың көшірмелерін олар жасалған күні беруге;
11) Кастодиан Компанияға осы Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасына сәйкес ұсынған шот-фактураларды шотты ұсынған күнінен бастап операциялық _______ күннен кешіктірмейтін мерзімде төлеуге;
12) бөлінген активтердің есепке алынуының және бағалауының Компаниямен және Кастодианмен сәйкестігін қамтамасыз етуге;
13) өзінің инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығына лицензиясының қолданысын тоқтата тұру (тоқтату) және Басқарушының бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялауға құқықтарын өзгертуге әкелетін басқа да жағдайлар туралы Кастодианды және Компанияны қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу,бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның шешімін алған күні хабардар етуге;
14) Кастодианды барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, мекенжайлардың, телефондардың, сәйкестендіру нөмірінің өзгеруі) Кастодианға тиісті құжаттарды екі жұмыс күн ішінде бере отырып, өзгерістер басталған күні жазбаша хабардар етуге;
15) Басқарушының, Компанияның және Кастодианның арасындағы үш жақты салыстырып тексеру актісінің негізінде бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау кезінде пайда болған шығыстардың өтеу төлемдерін алуға міндетті.
10. Басқарушы:
1) осы Шарттың 10-тарауында көзделген талаптар бойынша және тәртіпте осы Шартты бұзуға;
2) Компания мен Басқарушының арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес қызметтер үшін ақы алуға құқылы.
3. Теңгедегі банктік инвестициялық шоттың режимі
11. Теңгедегі банктік инвестициялық шот бөлінген активтер бойынша түсімдерді, бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдерді инвестициялау, бағалы қағаздарды өтеу, екінші деңгейдегі банктерде ұлттық валютада орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды алу және салымдарға салу, сондай-ақ бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдер есебінен сатып алынған қаржы құралдарын сату нәтижесінде қаржы құралдар бойынша пайда болған кірістерді, және басқа да түсімдер мен шығыстарды есепке алуға арналған.

8) предоставлять Компании отчет о совершенных с временно
свободными поступлениями по выделенным активам сделках на следующий
рабочий день после совершения сделок;
9) ежемесячно до _______ часов текущего операционного дня
предоставлять Компании и Кастодиану информацию о:
сумме полученного инвестиционного дохода;
сумме начисленного инвестиционного дохода;
10) предоставлять Кастодиану и Компании копии договоров
банковского вклада с банками второго уровня в день их заключения;
11) оплачивать счета-фактуры, выставленные Кастодианом
Компании, согласно подпункту 3) пункта 6 Договора, в срок не позднее
_______ операционных дней со дня выставления счета;
12) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов
с Компанией и Кастодианом;
13) информировать Кастодиана и Компанию о приостановлении
(прекращении) действия своей лицензии на осуществление деятельности
по управлению инвестиционным портфелем или иных обстоятельствах,
ведущих к изменению в правах Управляющего на инвестирование временно
свободных поступлений по выделенным активам, в день получения
решения уполномоченного органа по государственному регулированию,
контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
14) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена
руководящих работников, имеющих право подписи на платежных
документах, изменение адресов, телефонов, идентификационного номера)
в день наступления изменений с предоставлением соответствующих
документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
15) получать возмещение расходов, возникших при инвестировании
временно свободных поступлений по выделенным активам на основании
трехстороннего акта сверки между Управляющим, Компанией и
Кастодианом.
10. Управляющий имеет право:
1) расторгнуть Договор на условиях и в порядке, предусмотренных
разделом 10 Договора;
2) получать плату за услуги в соответствии с договором на
управление инвестиционным портфелем, заключенным между Компанией и
Управляющим.
3. Режим банковского инвестиционного счета в тенге
11. Банковский инвестиционный счет в тенге предназначен для
зачисления поступлений по выделенным активам, дохода по финансовым
инструментам, возникшим в результате инвестирования временно
свободных поступлений по выделенным активам, погашения ценных бумаг,
размещения в банковские вклады и получения возвращенных сумм по
банковским вкладам, размещенным в банках второго уровня в
национальной валюте, а также реализации финансовых инструментов,
приобретенных за счет временно свободных поступлений по выделенным
активам, и прочих поступлений и расходов.

12. Шартқа сәйкес теңгедегі банктік инвестициялық шотты басқару құқығы Басқарушыға, жекелеген жағдайларда – олардың арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес Компанияға тиесілі.
13. Банктік инвестициялық шоттағы ақша Шартта көзделген жағдайларды қоспағанда, кепіл объектісі, Басқарушы немесе Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
4. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттың режимі
14. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шот талап ету құқықтарының өткізілуі шетел валютасында жүргізілетін бөлінген активтер бойынша түсімдерді, шетел валютасында номинирленген бағалы қағаздарды сатып алуға жұмсалатын бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдері есебінен шетел валютасын сатып алуды, шетел валютасын сатуды, құны шетел валютасында көрсетілген қаржы құралдары бойынша алынған кірістің түсімін, бағалы қағаздарды өтеуді, екінші деңгейдегі банктерде шетел валютасында орналастырылған салымдар бойынша қайтарылған сомаларды салымдарға орналастыруды және алуды және шетел валютасындағы басқа да түсімдер мен шығыстарды есепке алу үшін арналған.
15. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шотты басқару құқығы Басқарушыға тиесілі.
16. Шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттағы ақша Шартта көзделген жағдайларды қоспағанда, кепіл объектісі, Басқарушы немесе Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
5. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттың режимі
17. Қаржы құралдарын есепке алуға арналған шот бағалы қағаздарды және бөлінген активтер бойынша уақытша бос түсімдердің есебінен сатып алынған басқа да қаржы құралдарын есепке алуға арналған Компанияның баланстан тыс шоты болып табылады.
18. Қаржы құралдарын есепке алуға арналған шотты басқару құқығы Басқарушыға тиесілі.
19. Қаржы құралдарын есепке алуға арналған шоттағы қаржы құралдары кепіл объектісі, Басқарушы немесе Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
6. Кастодианның қызметтеріне ақы төлеу мөлшері және тәртібі
20. Компания және Басқарушы Кастодианның шоттарын Шартқа және Компания мен Басқарушының арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес төлейді.
21. Кастодианның тарифтері осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7. Есептіліктің нысандары және мерзімділігі

12. Право распоряжения банковским инвестиционным счетом в тенге
принадлежит Управляющему в соответствии с Договором, в отдельных
случаях - Компании в соответствии с договором на управление
инвестиционным портфелем, заключенным между ними.
13. Деньги, находящиеся на банковском инвестиционном счете в
тенге, не могут быть объектом залога, обеспечением гарантий,
поручительств и других обязательств Управляющего или Компании, за
исключением случаев, предусмотренных Договором.
4. Режим банковского инвестиционного счета
в иностранной валюте
14. Банковский инвестиционный счет в иностранной валюте
предназначен для зачисления поступлений по выделенным активам,
реализация прав требований по которым производится в иностранной
валюте, приобретения иностранной валюты за счет временно свободных
поступлений по выделенным активам, направляемой на покупку ценных
бумаг, номинированных в иностранной валюте, продажи иностранной
валюты, поступления полученного дохода по финансовым инструментам,
стоимость которых выражена в иностранной валюте, погашения ценных
бумаг, размещения в банковские вклады и получения возвращенных сумм
по вкладам, размещенным в банках второго уровня в иностранной валюте
и прочих поступлений и расходов в иностранной валюте.
15. Право распоряжения банковским инвестиционным счетом в
иностранной валюте принадлежит Управляющему.
16. Деньги, находящиеся на банковском инвестиционном счете в
иностранной валюте, не могут быть объектом залога, обеспечением
гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или
Компании, за исключением случаев, предусмотренных Договором.
5. Режим счета по учету финансовых инструментов
17. Счет по учету финансовых инструментов является
внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных
бумаг и других финансовых инструментов, приобретенных за счет
временно свободных поступлений по выделенным активам.
18. Право распоряжения счетом по учету финансовых инструментов
принадлежит Управляющему.
19. Финансовые инструменты, находящиеся на счете по учету
финансовых инструментов, не могут быть объектом залога, обеспечением
гарантий, поручительств и других обязательств Управляющего или
Компании.
6. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
20. Компания и Управляющий оплачивают счета Кастодиана в
соответствии с Договором и договором на управление инвестиционным
портфелем между Компанией и Управляющим.
21. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью Договора. В
случае изменения тарифов Кастодиана данные изменения оформляются в
виде дополнительного соглашения.
7. Форма и периодичность отчетности

22. Теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттарда ақша қозғалысына қарай, Кастодиан Басқарушыға операция түрлері бойынша теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны және Компанияға – көрсетілген хабарламаны және оған үзінді көшірмелерді береді.
23. Кастодиан қаржы құралдарын есепке алу шотына (шотынан) бағалы қағаздарды есепке алу (есептен шығару) және салымдарды орналастыру (қайтару) туралы үзінді көшірмені, сондай-ақ "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамының үзінді көшірмелерін Басқарушыға және Компанияға ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
24. Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде
1) қаржы құралдарының құрылымы;
2) теңгедегі және шетел валютасындағы банктік инвестициялық шоттардағы ақша қозғалысы;
3) қаржы құралдарының сатып алу құны;
4) Компанияның активтері есебінен инвестициялардың ағымдағы құны;
5) есептелген және алынған инвестициялық кіріс сомасы;
6) Компанияның талап ету құқығын сатып алуын растайтын құжаттама;
7) Кастодианның комиссиялық ақы сомасы туралы деректерді электрондық түрде қалыптастырады және салыстырып тексеру үшін Басқарушыға және Компанияға жібереді.
25. Шарттың 24-тармағында көрсетілген деректер бойынша салыстырып тексеру үш жақты салыстырып тексеру актісімен ресімделеді, оған Кастодианның, Басқарушының және Компанияның уәкілетті өкілдері есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей қол қоюы тиіс.
26. Бөлінген активтерге қатысты инвестициялық қызметті жүзеге асыруға байланысты шығындар пайда болған кезде, Кастодиан, Басқарушы және Компания осындай шығындар бойынша салыстырып тексеру жүргізеді.
8. Тараптардың жауапкершілігі
27. Кастодиан Басқарушының немесе Компанияның, олар Шарттың талаптарына сәйкес жіберген тапсырмаларын (бұйрықтарын) уақтылы орындамаған жағдайда, Кастодиан тапсырмасы (бұйрығы) мерзімінде орындалмаған тарапқа, төлеу күнін қоса алғанда әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген төлем күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі базалық мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
28. Шарттың 6-тармағының 3) тармақшасында және 9-тармағының 11) тармақшасында көрсетілген шот-фактураларды уақтылы төлемеген жағдайда, Компания және (немесе) Басқарушы Кастодианға Компания мен Басқарушының арасында жасалған инвестициялық портфельді басқару жөніндегі шартқа сәйкес, төлеу күнін қоса алғанда, әрбір мерзімі өткен күніне төленбеген сомаға есептелетін төлем күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі базалық мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.

22. По мере движения денег на банковских инвестиционных счетах
в тенге и в иностранной валюте Кастодиан предоставляет Управляющему
уведомление по типам операций о движении денег на банковских
инвестиционных счетах в тенге и иностранной валюте и Компании -
указанное уведомление и выписки к нему.
23. Выписка о зачислении (списании) ценных бумаг на (со) счета
(счетов) по учету финансовых инструментов и размещении (возврате)
денег в (с) банковские (банковских) вклады (вкладов), а также выписки
акционерного общества "Центральный депозитарий ценных бумаг"
предоставляется Кастодианом Управляющему и Компании ежемесячно, не
позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным.
24. Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за
отчетным, формирует в электронном виде и направляет Управляющему и
Компании для сверки следующие данные о:
1) структуре финансовых инструментов;
2) движении денег на банковских инвестиционных счетах в тенге и
иностранной валюте;
3) покупной стоимости финансовых инструментов;
4) текущей стоимости инвестиций за счет активов Компании;
5) сумме начисленного и полученного инвестиционного дохода;
6) документации, подтверждающей приобретение Компанией права
требования;
7) сумме комиссионных вознаграждений Кастодиана.
25. Сверка по данным, указанным в пункте 24 Договора,
оформляется трехсторонним актом сверки, который должен быть подписан
уполномоченными представителями Кастодиана, Управляющего и Компании
не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным
месяцем.
26. При возникновении затрат, связанных с осуществлением
инвестиционной деятельности в отношении выделенных активов,
Кастодиан, Управляющий и Компания производят сверку по таким
затратам.
8. Ответственность сторон
27. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Управляющего или Компании, направленных ими в соответствии с условиями Договора, Кастодиан уплачивает стороне, поручение (приказ) которой не исполнено в срок, неустойку в размере ___ базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан на дату платежа, начисляемой на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.
Сноска. Пункт 27 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. В случае несвоевременной оплаты счетов-фактур, указанных в подпункте 3) пункта 6 и в подпункте 11) пункта 9 Договора, Компания и (или) Управляющий обязаны уплатить Кастодиану неустойку в размере ___ базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан на дату платежа, начисляемой на невыплаченную сумму за каждый день просрочки, включая день оплаты, согласно договору на управление инвестиционным портфелем, заключенному между Компанией и Управляющим.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
29. Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамау, дұрыс орындамау немесе уақтылы орындамау нәтижесінде басқа тарапқа немесе тараптарға зиян келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күн ішінде осы тарапқа немесе тараптарға зиянды өтеуге және әр тараптың зиян сомасына жеке есептелетін төлем күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі базалық мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. Егер тұрақсыздық айыбының пайда болу негіздемелері Шарттың 9-тарауында көрсетілген еңсерілмейтін күш жағдайларына тікелей байланысты болса, тараптар Шарттың 27, 28 және 29-тармақтарында көрсетілген тұрақсыздық айыбын төлеуден босатылады.
31. Басқарушы Кастодианға Қазақстан Республикасының бастапқы, қайталама бағалы қағаздар нарығында және халықаралық нарықтарында жасалатын мәмілелер бойынша есеп айырысу бойынша төлем тапсырмаларын уақтылы бермегені үшін жауапкершілік атқарады.
9. Төтенше жағдайлар
32. Егер қандай да бір тарапқа Шарттың 33-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайлар Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасайтын, кешіктіретін жағдайда, осы тараптың Шарт бойынша міндеттемелерін орындау Төтенше жағдайлар созылатын уақытқа мөлшерлес және олар жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасаған немесе кешіктірген деңгейде тоқтатыла тұрады.
33. Төтенше жағдайлар, мыналарды қоса алғанда, бірақ бұлармен шектелмейтін кез келген жағдайларды: өртті, су тасқынын, жер сілкінісін, соғысты (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдарды, уәкілетті органдардың қаулыларын, шешімдерін және жә өзге де актілерін білдіреді.
34. Төтенше жағдай туындаған күні Шарт бойынша міндеттемелерін орындауда кедергілер болған тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны және өзінің осындай міндеттемелерді орындауына Төтенше жағдайлардың әсер ететіні туралы жазбаша хабардар етуге тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарлама жасамаса, осындай тарап, Төтенше жағдайдың салдарынан басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндік болмаған жағдайларды қоспағанда, Шарттың 35-тармағында ескертілген құқықты жоғалтады.

Сноска. Пункт 28 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Сторона, причинившая ущерб другой стороне или сторонам в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне или сторонам и уплатить им неустойку в размере ___ базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемую на сумму ущерба каждой из сторон в отдельности.
Сноска. Пункт 29 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в
пунктах 27, 28 и 29 Договора, в случае, если основания возникновения
неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы,
указанными в разделе 9 Договора.
31. Управляющий несет ответственность за несвоевременное
представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по
осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг
Республики Казахстан и на международных рынках.
9. Обстоятельства Форс-мажора
32. Если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или
задерживают исполнить обязательства по Договору обстоятельства
Форс-мажора, указанные в пункте 33 Договора, исполнение такой
стороной обязательств по Договору приостанавливается соразмерно
времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в
той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают
исполнение вышеназванных обязательств.
33. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но, не
ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные
и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или
беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов
уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих указанные в
Договоре виды деятельности.
34. В день возникновения Форс-мажора сторона, у которой имеются
препятствия в выполнении обязательств по Договору, должна письменно
уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии
Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не
сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом,
такая сторона утрачивает право, оговоренное пунктом 35 Договора, за
исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора
стало невозможным послать уведомление другим сторонам.

35. Төтенше жағдай тоқтағаннан кейін бір жұмыс күн ішінде оған ұшыраған тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайлардың тоқтағаны туралы жазбаша хабардар етіп, Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жалғастыру тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам мерзімге созылса, кез келген тарап Шарттың қолданылуын Шарттың 10-тарауына сәйкес тоқтатуға құқылы.
10. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу тәртібі
36. Шарт оған тараптар қол қойған сәттен бастап жасалды деп саналады және мерзімсіз қолданыста болады.
37. Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатудың жалпы негіздерімен қатар, осы Шарт мынадай жағдайлардың бірінде бұзылуы мүмкін:
1) Компанияның атқарушы органының тиісті шешімінің негізінде;
2) Басқарушының талабы бойынша;
3) Кастодианның шешімі бойынша;
4) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган берген Кастодианның лицензиясының қолданылуы тоқтатылған кезде.
38. Шартты бұзудың бастамашысы Шартты бұзу белгіленген күнінен күнтізбелік отыз күн бұрын Шарттың тараптарын хабардар етуге міндетті.
39. Компания активтерін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен Кастодианға беру рәсімі аяқталғаннан кейін Шарт бұзылды деп саналады.
40. Шарт Кастодианның бастамасы бойынша бұзылған кезде, ол Шарт бойынша өз міндеттемелерін Компания мен Басқарушы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар басқа банкпен кастодиандық шартқа қол қою сәтіне дейін орындауға міндетті.
11. Басқа да талаптар
41. Тараптар Шарттың мәніне қатысты және Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға міндеттенеді.
42. Шарт әр тарапқа бір данадан, заңдық күші бірдей, мемлекеттік және орыс тілдерінде үш данада жасалды.
43. Шарттың талаптары тараптардың арасында жеке немесе бірге жасалған кез келген өзге шарттың немесе келісімнің талаптарына қайшы келетін болса, Шарттың ережелері басым болып табылады және тараптар бірінші кезекте Шарттың ережелерін басшылыққа алатын болады.
44. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісімі бойынша, Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімдерге қол қою арқылы енгізіледі.
45. Шарт бойынша тараптардың реттелмеген даулары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының соттары өз құзыретіне сәйкес қарайды.

35. В течение одного рабочего дня после прекращения
Форс-мажора, вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить
другие стороны о прекращении Форс-мажора и должна возобновить
исполнение своих обязательств по Договору. Если Форс-мажор
продолжается более одного месяца после его наступления, любая из
сторон вправе прекратить действие Договора в соответствии с разделом
10 Договора.
10. Срок действия Договора и порядок его расторжения
36. Договор считается заключенным с момента его подписания
сторонами и действует бессрочно.
37. Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями
прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:
1) на основании соответствующего решения исполнительного органа
Компании;
2) по требованию Управляющего;
3) по решению Кастодиана;
4) при прекращении действия выданной уполномоченным органом по
государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка
и финансовых организаций лицензии Кастодиана.
38. Инициатор расторжения Договора обязан уведомить стороны
Договора за тридцать календарных дней до намеченной даты расторжения
Договора.
39. Договор считается расторгнутым после завершения процедуры
передачи активов Компании новому Кастодиану в порядке, установленным
уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций.
40. При расторжении Договора по инициативе Кастодиана он обязан
исполнить обязательства по Договору до момента подписания Компанией и
Управляющим кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию
уполномоченного органа по государственному регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций на осуществление
кастодиальной деятельности.
11. Прочие условия
41. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики
Казахстан, касающееся предмета Договора и регулирующее отношения
сторон по Договору.
42. Договор составлен в трех экземплярах на государственном и
русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному
экземпляру для каждой из сторон.
43. В случае противоречия условий Договора условиям любого
иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в
отдельности или вместе, положения Договора являются приоритетными и
стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями
Договора.
44. Изменения и дополнения в Договор вносятся по письменному
согласию сторон путем подписания дополнительных соглашений,
являющихся неотъемлемой частью Договора.
45. Неурегулированные споры сторон по Договору рассматриваются
судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на
основании законодательства Республики Казахстан.

46. Тараптардың ешқайсысы Шарт бойынша өзінің құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаларға беруге құқылы емес.
12. Тараптардың деректемелері және қолдары
Ескерту. 12-бөлім жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.12.2020 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Компания
Басқарушы
________________________________
________________________________
_______________________________
(Компанияның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
_________________________________
(Компания өкілінің лауазымы, қолы)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(Басқарушының деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, телефондары, пошталық мекенжайы, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
________________________________
(Басқарушы өкілінің лауазымы, қолы)
Кастодиан
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(Кастодианның деректемелері, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
_________________________________________________________________
(Кастодиан өкілінің лауазымы, қолы)
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 23 сәуірдегі
№ 67 қаулысымен
бекітілді
Нысан
Кастодиан банк және арнайы қаржы компаниясы арасында жасалатын кастодиандық үлгілік шарт
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20__ жылғы "___" _________ _____________________________________
(елді мекеннің атауы)
Осы Кастодиандық шарт (бұдан әрі – Шарт) мынадай тараптардың арасында жасалды:
Арнайы қаржы компаниясы
____________________________________________________________________,
(компанияның атауы, заңды тұлғаның мемлекеттік (қайта) тіркеу
куәлігінің немесе анықтамасының нөмірі және күні)
бұдан әрі "Компания" деп аталады, жарғы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
_____________________________________________________________ арқылы,
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)
Кастодиан Банк
____________________________________________________________________,
(банктің атауы, лицензияның нөмірі, берілген күні)
бұдан әрі "Кастодиан" деп аталады, жарғы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген сенімхат негізінде іс-әрекет жасайтын
_____________________________________________________________ арқылы.
(лауазымы, тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)

46. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои
права или обязанности по Договору третьим лицам.
12. Реквизиты и подписи сторон
Сноска. Раздел 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.12.2020 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Компания
Управляющий
________________________________
________________________________
_______________________________
(реквизиты Компании, бизнес-идентификационный номер, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
_________________________________
(должность, подпись представителя
Компании)
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(реквизиты Управляющего, бизнес-идентификационный номер,
телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
________________________________
(должность, подпись представителя
Управляющего)
Кастодиан
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(реквизиты Кастодиана, почтовый адрес, телефоны, банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
________________________________________________________________________________
(должность, подпись представителя Кастодиана)
Утверждена
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 23 апреля 2014 года № 67
Форма
Типовой кастодиальный договор,
заключаемый между банком-кастодианом
и специальной финансовой компанией
Сноска. В заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
"___" _________ 20 __ года
__________________________________
(наименование населенного пункта)
Настоящий Кастодиальный договор (далее – Договор) заключен
между следующими сторонами:
Специальная финансовая компания
____________________________________________________________________,
(наименование компании, номер и дата справки или свидетельства о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица),
именуемая в дальнейшем "Компания", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством Республики Казахстан,
Банк-Кастодиан
____________________________________________________________________,
(наименование банка, номер лицензии, дата выдачи)
именуемый в дальнейшем "Кастодиан", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, при наличии - отчество)
действующего на основании устава или доверенности, выданной в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.

1. Шарттың мәні
1. Кастодиандағы банктік және баланстан тыс шоттарында Компанияның бөлінген активтерін, сондай-ақ олар бойынша түсімдерді жауапты сақтау және есепке алу жөніндегі қызметті ұсыну Шарттың мәні болып табылады.
2. Компания ақшалай талап етуді ала отырып, бөлінген активтермен қамтамасыз етілген облигацияларды шығару арқылы қаржыландыруды жүзеге асырады. Осы функцияларды жүзеге асыру үшін Компания Кастодианда банктік және баланстан тыс шоттар ашады.
3. Компания тапсырады, ал Кастодиан Қазақстан Республикасының заңнамаларын сақтай отырып, Шартқа сәйкес Компанияның өзіне сеніп тапсырылған активтерінің сақталуын және есебін жүргізуді қамтамасыз етеді және олардың мақсатқа орай орналастырылуына бақылау жасайды.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4. Кастодиан:
1) Компанияға Шарттың 3-тарауында сипатталған шот режимінде бөлінген активтерді, сондай-ақ олар бойынша түсімдерді теңгеде сақтауға және есепке алуға арналған банктік инвестициялық шот (бұдан әрі – бөлінген активтерді теңгеде сақтауға және есепке алуға арналған банктік шот) ашуға және жүргізуге;
2) Компанияға Шарттың 4-тарауында сипатталған шот режимінде бөлінген активтерді, сондай-ақ олар бойынша түсімдерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шот (бұдан әрі – бөлінген активтерді шетел валютасында сақтауға және жүргізуге арналған банктік шот) ашуға және жүргізуге;
3) Компанияға Шарттың 5-тарауында сипатталған шот режимінде бағалы қағаздарды есепке алуға және сақтауға арналған баланстан тыс шоттарды (бұдан әрі - қаржы құралдарын есепке алуға арналған шот) ашуға және жүргізуге;
4) Компанияның бөлінген активтері бойынша түсімдерін операциялық күн ішінде бөлінген активтерді теңгеде және (немесе) шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттарға есепке алуға;
5) Компанияға келесі операциялық күні сағат______ кешіктірмей операциялар түрлері бойынша бөлінген активтерді теңгеде және шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны ұсынуға;
6) бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шотынан Компанияның банктік шотына, оның қамтамасыз етуі ретінде бөлінген активтер болатын шығарылған болигациялар бойынша міндеттемелерін іске асыруы үшін ақша аудару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауға;
7) бөлінген активтерді теңгеде сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттан Компанияның банктік шотына Компанияның шығыстарын өтеу үшін ақша аудару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындауға;

1. Предмет Договора
1. Предметом Договора является предоставление услуг по
ответственному хранению и учету выделенных активов Компании, а также
поступлений по ним на банковских и внебалансовых счетах в Кастодиане.
2. Компания осуществляет финансирование под уступку денежного
требования путем выпуска облигаций, обеспеченных выделенными
активами. Для осуществления этих функций Компания открывает
банковские и внебалансовые счета в Кастодиане.
3. Компания поручает, а Кастодиан с соблюдением
законодательства Республики Казахстан и в соответствии с Договором
обеспечивает сохранность и учет вверенных ему выделенных активов
Компании и осуществляет контроль за их целевым размещением.
2. Права и обязанности сторон
4. Кастодиан обязан:
1) открыть Компании и вести банковский счет, предназначенный
для хранения и учета выделенных активов, а также поступлений по ним в
тенге (далее – банковский счет для хранения и учета выделенных
активов в тенге) с режимом счета, описанным в разделе 3 Договора;
2) открыть Компании и вести банковский счет, предназначенный
для хранения и учета выделенных активов, а также поступлений по ним в
иностранной валюте (далее – банковский счет для хранения и
учета выделенных активов в иностранной валюте) с режимом счета,
описанным в разделе 4 Договора;
3) открыть Компании и вести внебалансовые счета для учета и
хранения ценных бумаг с режимом счета, описанным в разделе 5
Договора (далее - счета по учету финансовых инструментов);
4) зачислять на банковские счета для хранения и учета
выделенных активов в тенге и (или) в иностранной валюте в течение
операционного дня поступления по выделенным активам Компании;
5) предоставлять Компании уведомления о движении денег на
банковских счетах для хранения и учета выделенных активов в тенге и в
иностранной валюте по видам операций не позднее ______ часов
следующего операционного дня;
6) исполнять платежные поручения Компании о переводе денег с
банковского счета для хранения и учета выделенных активов на
банковский счет Компании для реализации ею обязательств по выпущенным
облигациям, в качестве обеспечения которых явились выделенные активы;
7) исполнять платежные поручения Компании по переводу денег с
банковского счета для хранения и учета выделенных активов в тенге на
банковский счет Компании для возмещения расходов Компании;

8) бөлінген активтердің сақталуын қамтамасыз етуге;
9) бөлінген активтердің қозғалысына байланысты операцияларды күн сайын есепке алуын қамтамасыз етуге;
10) бөлінген активтер бойынша есептілікті, сондай-ақ бөлінген активтерді есепке алу бойынша бастапқы құжаттарды бес жыл бойы сақтауға міндетті. Компанияның талап ету құқықтарын иеленуін растайтын бастапқы құжаттарды Кастодиан олар бойынша талаптарды орындау сәтінен бастап бес жыл бойы сақтайды;
11) Кастодиан мен Компания жүзеге асыратын бөлінген активтерді есепке алудың және бағалаудың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
12) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Компанияның бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттары және қаржы құралдарын есепке алуға арналған шоттары туралы мәліметтердің құпиялылығын сақтауға;
13) Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруін тұрақты түрде жүргізуге;
14) Компанияны өзінің кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясының қолданысы тоқтатыла тұрғаны (тоқтатылғаны) немесе Кастодианның бөлінген активтерді сақтау және есепке алу құқықтарын өзгертуге әкелетін басқада жағдайлар туралы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттей, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның ресми шешімін алған күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша хабардар етуге;
15) Компанияның жазбаша сұратуларына _____ жұмыс күн ішінде жауап беруге;
16) егер мәміле оның сауда жүйесінде жасалған болса, қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органға, Компанияға, сондай-ақ қор биржасына жасалған мәміленің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейтіні туралы дереу хабарлауға міндетті.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Кастодиан:
1) Шарттың 14 және 15-тармақтарына сәйкес Компаниядан өзінің көрсеткен қызметтері үшін ай сайын ақы алуға;
2) Шарттың 10-тарауында көзделген талаптармен және тәртіппен Шартты бұзуға;
3) бөлінген активтерді теңгеде немесе шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған шоттардан, аталған шоттарда ағымдағы түсімдерді есепке алғанда осындай төлем тапсырмаларын орындау үшін жеткілікті сомалар болмаған кезде, сомаларды есептен шығару жөніндегі Компанияның төлем тапсырмаларын орындамауға;
4) Компанияны _______ жұмыс күні бұрын алдын ала жазбаша хабардар ете отырып, тарифтерді өзгертуге міндетті.

8) обеспечивать сохранность выделенных активов;
9) обеспечивать ежедневный учет операций, связанных с движением
выделенных активов;
10) хранить отчетность по выделенным активам, а также первичные
документы по учету выделенных активов в течение пяти лет. Первичные
документы, подтверждающие приобретение Компанией права требования,
хранятся Кастодианом в течение пяти лет с момента исполнения
требований по ним;
11) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных
активов, осуществляемым Кастодианом и Компанией;
12) соблюдать конфиденциальность сведений о банковских счетах
для хранения и учета выделенных активов и счетах по учету финансовых
инструментов Компании в соответствии с законодательством Республики
Казахстан;
13) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке,
предусмотренном разделом 7 Договора;
14) письменно информировать Компанию о приостановлении
(прекращении) действия своей лицензии на кастодиальную деятельность
или других обстоятельствах, ведущих к изменению прав Кастодиана на
хранение и учет выделенных активов, в срок не позднее рабочего дня,
следующего за днем получения официального решения уполномоченным
органом по государственному регулированию, контролю и надзору
финансового рынка и финансовых организаций;
15) в течение ______ рабочих дней отвечать на письменные
запросы Компании;
16) незамедлительно уведомлять уполномоченный орган по государственному регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций, Компанию, а также фондовую биржу, если сделка заключена в ее торговой системе, о несоответствии заключенной сделки законодательству Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Кастодиан имеет право:
1) ежемесячно получать оплату за свои услуги от Компании в
соответствии с пунктами 14 и 15 Договора;
2) расторгнуть Договор на условиях и в порядке, предусмотренных
разделом 10 Договора;
3) не исполнять платежные поручения Компании на списание сумм с
банковских счетов для хранения и учета выделенных активов в тенге или
в иностранной валюте в случае отсутствия на указанных счетах сумм,
достаточных для исполнения таких платежных поручений с учетом
текущих поступлений;
4) изменять тарифы с предварительным письменным уведомлением
Компании об этом за ______ рабочих дней.

6. Компания:
1) бөлінген активтерді есепке алу мен бағалаудың Кастодианмен сәйкестігін қамтамасыз етуге;
2) Кастодианға заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің, жарғының, акциялар шығарылымы проспектісінің және акциялар шығарылымын бекіту туралы есептің (Компания акционерлік қоғам нысанында тіркелген жағдайда) көшірмелерін, сондай-ақ аталған құжаттарға барлық өзгерістер мен толықтырулардың көшірмелерін беруге;
3) Компания шығарған, қамтамасыз етуі бөлінген активтер болып табылатын облигациялар бойынша міндеттемелерді өтеу күні Кастодианға Компанияның шығарылған облигациялар бойынша өз міндеттемелерін іске асыруы үшін, оның бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шотынан банктік шотына ақшаны есептен шығару бойынша тапсырма жіберуге;
4) Кастодианға Компанияның бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шотынан банктік шотына ақша аудару үшін төлем құжаттарын жіберуге;
5) Кастодианды уәкілетті органдардың тарапынан Компанияға салынған барлық санкциялар туралы, немесе Компанияның қызметін жүзеге асыру құқығын өзгертуге әкелетін өзге де жағдайлар туралы тиісті мемлекеттік органның шешімін алған күні хабардар етуге;
6) Кастодианға Шарттың 4-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көрсетілген шоттарды ашу үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құжаттар топтамасын беруге;
7) Кастодианды барлық өзгерістер туралы (төлем құжаттарына қол қою құқығы бар басшы қызметкерлердің ауысуы, мекенжайлардың, телефондардың сәйкестендіру нөмірлерінің өзгеруі) Кастодианға тиісті құжаттарды екі жұмыс күн ішінде бере отырып, өзгерістер басталған күні жазбаша хабардар етуге;
8) Кастодианға Компанияның болжанатын таратылуы немесе қайта ұйымдастырылуы туралы кем дегенде екі ай бұрын жазбаша нысанда хабарлауға;
9) Шарттың 7-тарауында көзделген тәртіппен деректерді қарсы салыстырып тексеруді тұрақты түрде жүргізуге міндетті.
7. Компания:
1) Шарттың 10-тармағында көзделген талаптар бойынша және тәртіппен Шартты бұзуға;
2) Кастодианнан бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға қатысты ақпарат алуға құқылы.
3. Бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған
банктік шоттың режимі
8. Бөлінген активтерді теңгеде сақтауға және есепке алуға арналған банктік шот бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға, сондай-ақ теңгедегі бөлінген активтер бойынша түсімдерді және басқа да түсімдер мен шығыстарды есепке алуға арналған.
9. Бөлінген активтерді теңгеде сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттағы ақша кепіл объектісі, Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.

6. Компания обязана:
1) обеспечивать соответствие учета и оценки выделенных активов
с Кастодианом;
2) представлять Кастодиану копии справки или свидетельства о
государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица,
устава, проспекта выпуска акций и отчета об утверждении выпуска акций
(в случае регистрации Компании в форме акционерного общества), а
также копии всех изменений и дополнений в указанные документы;
3) в день погашения обязательств по выпущенным Компанией
облигациям, обеспеченных выделенными активами, направлять поручение
Кастодиану по списанию денег с банковского счета для хранения и учета
выделенных активов на банковский счет Компании для реализации ею
обязательств по выпущенным облигациям;
4) направлять Кастодиану платежные документы для перевода денег
с банковского счета для хранения и учета выделенных активов на
банковский счет Компании;
5) информировать Кастодиана обо всех санкциях, наложенных на
Компанию со стороны уполномоченных органов, или иных обстоятельствах,
ведущих к изменению в правах Компании на осуществление деятельности в
день получения решения соответствующего государственного органа;
6) предоставить Кастодиану пакет документов, определенный
законодательством Республики Казахстан для открытия счетов, указанных
в подпунктах 1), 2) и 3) пункта 4 Договора;
7) письменно уведомлять Кастодиана обо всех изменениях (смена
руководящих работников, имеющих право подписи на платежных
документах, изменения адресов, телефонов, идентификационного номера)
в день наступления изменений с предоставлением соответствующих
документов в Кастодиан в течение двух рабочих дней;
8) сообщать Кастодиану в письменной форме, в срок не менее чем
за два месяца, о предполагаемой ликвидации или реорганизации
Компании;
9) регулярно проводить встречную сверку данных в порядке,
предусмотренном разделом 7 Договора.
7. Компания имеет право:
1) расторгнуть Договор на условиях и в порядке, предусмотренных
разделом 10 Договора;
2) получать информацию от Кастодиана, касающуюся учета и
хранения выделенных активов.
3. Режим банковского счета для хранения
и учета выделенных активов в тенге
8. Банковский счет для хранения и учета выделенных активов в
тенге предназначен для хранения и учета выделенных активов, а также
для зачисления поступлений по выделенным активам и прочих поступлений
и расходов в тенге.
9. Деньги, находящиеся на банковском счете для хранения и учета
выделенных активов в тенге, не могут быть объектом залога,
обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств Компании.

4. Бөлінген активтерді шетел валютасында сақтауға және есепке
алуға арналған банктік шоттың режимі
10. Бөлінген активтерді шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған шот бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға, сондай-ақ талап ету құқықтарының өткізілуі шетел валютасында жүргізілетін бөлінген активтер бойынша түсімдерді, шетел валютасын сатып алуды, шетел валютасындағы басқа да түсімдер мен шығыстарды есепке алуға арналған.
11. Бөлінген активтерді шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған шоттағы ақша кепіл объектісі, Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
5. Қаржы құралдарын есепке алу жөніндегі шоттың режимі
12. Қаржы құралдарын есепке алуға арналған шот Компания шығарған бағалы қағаздарды есепке алуға арналған Компанияның баланстан тыс шоты болып табылады.
13. Қаржы құралдарын есепке алуға арналған шоттағы қаржы құралдары кепіл объектісі, Компания кепілдіктерінің, кепілдемесінің және басқа да міндеттемелерінің қамтамасыз етуі болмайды.
6. Кастодианның қызметтеріне ақы төлеу мөлшері және тәртібі
14. Компания Кастодианның шоттарын Шартқа сәйкес төлейді.
15. Кастодианның тарифтері Шарттың ажырамас бөлігі болып табылады. Кастодианның тарифтері өзгерген жағдайда осы өзгерістер қосымша келісім түрінде ресімделеді.
7. Есептіліктің нысандары және мерзімділігі
16. Теңгедегі және шетел валютасындағы бөлінген активтерді сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттарда ақша қозғалысына қарай, Кастодиан Компанияға операция түрлері бойынша көрсетілген шоттардағы ақша қозғалысы туралы хабарламаны және оған үзінді көшірмелерді ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей береді.
Кастодиан есепті айдан кейінгі айдың үш жұмыс күні ішінде бөлінген активтерді теңгеде және шетел валютасында сақтауға және есепке алуға арналған банктік шоттардағы ақша қозғалысы туралы деректерді салыстырып тексеру үшін Компанияға жібереді.
Салыстырып тексеру екі жақты салыстырып тексеру актісімен ресімделеді, оған Кастодиан мен Компанияның уәкілетті өкілдері есепті айдан кейінгі айдың бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей қол қояды
8. Тараптардың жауапкершілігі
17. Кастодиан Компанияның Шарттың талаптарына сәйкес жіберілген тапсырмаларын (бұйрықтарын) уақтылы орындамаған жағдайда, Кастодиан төлеу күнін қоса алғанда, әрбір кешіктірілген күн үшін мерзімінде орындалмаған тапсырмада көрсетілген сомаға есептелген төлем күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі базалық мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.

4. Режим банковского счета для хранения
и учета выделенных активов в иностранной валюте
10. Банковский счет для хранения и учета выделенных активов в
иностранной валюте предназначен для хранения и учета выделенных
активов, а также для зачисления поступлений по выделенным активам,
реализация прав требований по которым производится в иностранной
валюте, приобретения иностранной валюты и прочих поступлений и
расходов в иностранной валюте.
11. Деньги, находящиеся на банковском счете для хранения и
учета выделенных активов в иностранной валюте, не могут быть объектом
залога, обеспечением гарантий, поручительств и других обязательств
Компании.
5. Режим счета по учету финансовых инструментов
12. Счет по учету финансовых инструментов является
внебалансовым счетом Компании, предназначенным для учета ценных
бумаг, выпущенных Компанией.
13. Финансовые инструменты, находящиеся на счете по учету
финансовых инструментов, не могут быть объектом залога, обеспечением
гарантий, поручительств и других обязательств Компании.
6. Размер и порядок оплаты услуг Кастодиана
14. Компания оплачивает счета Кастодиана в соответствии с
Договором.
15. Тарифы Кастодиана являются неотъемлемой частью Договора. В
случае изменения тарифов Кастодиана данные изменения оформляются в
виде дополнительного соглашения.
7. Форма и периодичность отчетности
16. По мере движения денег на банковских счетах для хранения и
учета выделенных активов в тенге и в иностранной валюте Кастодиан
ежемесячно, не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего
за отчетным предоставляет Компании уведомление по типам операций о
движении денег на указанных счетах и выписки к нему.
Кастодиан в течение трех рабочих дней месяца, следующего за
отчетным, формирует в электронном виде и направляет Компании для
сверки, данные о движении денег на банковских счетах для хранения и
учета выделенных активов в тенге и в иностранной валюте.
Сверка оформляется двухсторонним актом сверки, который должен
быть подписан уполномоченными представителями Кастодиана и Компании
не позднее пятого рабочего дня месяца, следующего за отчетным
месяцем.
8. Ответственность сторон
17. В случае несвоевременного исполнения Кастодианом поручений (приказов) Компании, направленных ею в соответствии с условиями Договора, Кастодиан уплачивает неустойку в размере ___ базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан на дату платежа, начисляемой на сумму, указанную в неисполненном в срок поручении, за каждый день просрочки, включая день оплаты.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауы немесе уақтылы орындамауы нәтижесінде басқа тарапқа зиян келтірген тарап осындай жағдайлар туындағаннан кейін бес жұмыс күн ішінде сол тарапқа зиянды өтеуге және төлем күніне Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі базалық мөлшерлемесінің ___ мөлшерінде зиян сомасына есептелетін тұрақсыздық айыбын төлеуге міндетті.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 24.02.2021 № 38 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19. Егер тұрақсыздық айыбының пайда болу негіздемелері Шарттың 9-тарауында көрсетілген еңсерілмейтін күш жағдайларына тікелей байланысты болса, тараптар Шарттың 17 және 18-тармақтарында көрсетілген тұрақсыздық айыбын төлеуден босатылады.
20. Компания Кастодианға Қазақстан Республикасының бастапқы, қайталама бағалы қағаздар нарығында және халықаралық нарықтарында жасалатын мәмілелер бойынша есеп айырысу бойынша төлем тапсырмаларын уақтылы бермегені үшін жауапкершілік атқарады.
9. Төтенше жағдайлар
21. Егер қандай да бір тарапқа Шарттың 22-тармағында көрсетілген Төтенше жағдайлар Шарт бойынша міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасайтын, кешіктіретін жағдайда, осы тараптың Шарт бойынша міндеттемелерін орындау Төтенше жағдайлар созылатын уақытқа мөлшерлес және олар жоғарыда аталған міндеттемелерді орындауға бөгет, кедергі жасаған немесе кешіктірген деңгейде тоқтатыла тұрады.
22. Төтенше жағдайлар, мыналарды қоса алғанда, бірақ бұлармен шектелмейтін кез келген жағдайларды: өртті, су тасқынын, жер сілкінісін, соғысты (жарияланған және жарияланбаған), көтерілістерді, ереуілдерді, азамат соғысын немесе тәртіпсіздіктерді, Шартта көрсетілген қызмет түрлеріне тікелей немесе жанама тыйым салатын заңдарды, уәкілетті органдардың қаулыларын, шешімдерін және жә өзге де актілерін білдіреді
23. Төтенше жағдай туындаған күні Шарт бойынша міндеттемелерін орындауда кедергілер болған тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайдың басталғаны және өзінің осындай міндеттемелерді орындауына Төтенше жағдайлардың әсер ететіні туралы жазбаша хабардар етуге тиіс. Егер тарап осы тармақта белгіленгендей Төтенше жағдай туралы хабарлама жасамаса, осындай тарап, Төтенше жағдайдың салдарынан басқа тараптарға хабарлама жіберуге мүмкіндік болмаған жағдайларды қоспағанда, Шарттың 24-тармағында ескертілген құқықты жоғалтады.

Сноска. Пункт 17 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Сторона, причинившая ущерб другой стороне в результате неисполнения, неправильного или несвоевременного исполнения ею своих обязательств по Договору, обязана в течение пяти рабочих дней после возникновения таких обстоятельств возместить ущерб этой стороне и уплатить ей неустойку в размере ___ базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан на дату платежа, рассчитываемую на сумму ущерба.
Сноска. Пункт 18 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 24.02.2021 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Стороны освобождаются от выплаты неустоек, указанных в
пунктах 17 и 18 Договора, в случае, если основания возникновения
неустоек прямо связаны с обстоятельствами непреодолимой силы,
указанными в разделе 9 Договора.
20. Компания несет ответственность за несвоевременное
представление Кастодиану платежных поручений для расчетов по
осуществляемым сделкам на первичном, вторичном рынке ценных бумаг
Республики Казахстан и на международных рынках.
9. Обстоятельства Форс-мажора
21. Если какой-либо из сторон мешают, препятствуют или
задерживают исполнить обязательства по Договору обстоятельства
Форс-мажора, указанные в пункте 22 Договора, исполнение такой
стороной обязательств по Договору приостанавливается соразмерно
времени, в течение которого длятся Форс-мажорные обстоятельства и в
той степени, в какой они мешают, препятствуют или задерживают
исполнение вышеназванных обязательств.
22. Форс-мажор означает любые обстоятельства, включая, но не
ограничиваясь, пожары, наводнения, землетрясения, войны (объявленные
и не объявленные), восстания, забастовки, гражданские войны или
беспорядки, принятие законов, постановлений, решений и иных актов
уполномоченных органов, прямо или косвенно запрещающих указанные в
Договоре виды деятельности.
23. В день возникновения Форс-мажора сторона, у которой имеются
препятствия в выполнении обязательств по Договору, должна письменно
уведомить другие стороны о наступлении Форс-мажора и о влиянии
Форс-мажора на выполнение ею таких обязательств. Если сторона не
сделала уведомления о Форс-мажоре, как установлено данным пунктом,
такая сторона теряет право, оговоренное пунктом 24 Договора, за
исключением случаев, когда для такой стороны в результате Форс-мажора
стало невозможным послать уведомление другим сторонам.

24. Төтенше жағдай тоқтағаннан кейін бір жұмыс күн ішінде оған ұшыраған тарап басқа тараптарды Төтенше жағдайлардың тоқтағаны туралы жазбаша хабардар етіп, Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауды жалғастыру тиіс. Егер Төтенше жағдай басталғаннан кейін бір айдан астам мерзімге созылса, кез келген тарап Шарттың қолданылуын Шарттың 10-тарауына сәйкес тоқтатуға құқылы.
10. Шарттың қолданылу мерзімі және оны бұзу тәртібі
25. Шарт оған тараптар қол қойған сәттен бастап жасалды деп саналады және мерзімсіз қолданыста болады.
26. Шарт бойынша міндеттемелерді тоқтатудың жалпы негіздерімен қатар, осы Шарт мынадай жағдайлардың бірінде бұзылуы мүмкін:
1) Компанияның атқарушы органының тиісті шешімінің негізінде;
2) Кастодианның шешімі бойынша;
3) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган берген Кастодианның лицензиясының қолданылуы тоқтатылған кезде.
27. Шартты бұзудың бастамашысы Шартты бұзу белгіленген күнінен күнтізбелік отыз күн бұрын Шарттың тараптарын хабардар етуге міндетті.
28. Компания активтерін қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті орган белгілеген тәртіппен жаңа Кастодианға беру рәсімі аяқталғаннан кейін Шарт бұзылды деп саналады.
29. Шарт Кастодианның бастамасы бойынша бұзылған кезде, ол Шарт бойынша өз міндеттемелерін Компанияның қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның кастодиандық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар басқа банкпен кастодиандық шартқа қол қою сәтіне дейін орындауға міндетті.
11. Басқа да талаптар
30. Тараптар Шарттың мәніне қатысты және Шарт бойынша тараптардың қатынастарын реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын сақтауға міндеттенеді.
31. Шарт әр тарапқа бір данадан, заңдық күші бірдей, мемлекеттік және орыс тілдерінде екі данада жасалды.
32. Шарттың талаптары тараптардың арасында жеке немесе бірге жасалған кез келген өзге шарттың немесе келісімнің талаптарына қайшы келетін болса, Шарттың ережелері басым болып табылады және тараптар бірінші кезекте Шарттың ережелерін басшылыққа алатын болады.
33. Шартқа өзгерістер мен толықтырулар тараптардың жазбаша келісімі бойынша, Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қосымша келісімдерге қол қою арқылы енгізіледі
34. Шарт бойынша тараптардың реттелмеген даулары Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының соттары өз құзыретіне сәйкес қарайды.

24. В течение одного рабочего дня после прекращения Форс-мажора
вовлеченная в него сторона должна письменно уведомить другую сторону
о прекращении Форс-мажора и должна возобновить исполнение своих
обязательств по Договору. Если Форс-мажор продолжается более одного
месяца после его наступления, любая из сторон вправе прекратить
действие Договора в соответствии с разделом 10 Договора.
10. Срок действия Договора и порядок его расторжения
25. Договор считается заключенным с момента его подписания
сторонами и действует бессрочно.
26. Договор может быть расторгнут, наряду с общими основаниями
прекращения обязательств по договору, в одном из следующих случаев:
1) на основании соответствующего решения исполнительного органа
Компании;
2) по решению Кастодиана;
3) при прекращении действия выданной уполномоченным органом по
государственному регулированию, контролю и надзору финансового
рынка и финансовых организаций лицензии Кастодиана.
27. Инициатор расторжения Договора обязан уведомить другую
сторону Договора за тридцать календарных дней до намеченной даты
расторжения Договора.
28. Договор считается расторгнутым после завершения процедуры
передачи активов Компании новому Кастодиану в порядке, установленным
уполномоченным органом по государственному регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций.
29. При расторжении Договора по инициативе Кастодиана он обязан
исполнить обязательства по Договору до момента подписания Компанией
кастодиального договора с другим банком, имеющим лицензию
уполномоченного органа по государственному регулированию, контролю и
надзору финансового рынка и финансовых организаций на осуществление
кастодиальной деятельности.
11. Прочие условия
30. Стороны обязуются соблюдать законодательство Республики
Казахстан, касающееся предмета Договора и регулирующее отношения
сторон по Договору.
31. Договор составлен в двух экземплярах на государственном и
русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному
экземпляру для каждой из сторон.
32. В случае противоречия условий Договора условиям любого
иного договора или соглашения, заключенных между сторонами в
отдельности или вместе, положения Договора являются приоритетными и
стороны будут руководствоваться в первую очередь положениями
Договора.
33. Изменения и дополнения в Договор вносятся по письменному
согласию сторон путем подписания дополнительных соглашений,
являющихся неотъемлемой частью Договора.
34. Неурегулированные споры сторон по Договору, рассматриваются
судами Республики Казахстан в соответствии с их компетенцией на
основании действующего законодательства Республики Казахстан.

35. Тараптардың ешқайсысы Шарт бойынша өзінің құқықтарын немесе міндеттемелерін үшінші тұлғаларға беруге құқылы емес.
12. Тараптардың деректемелері және қолдары
Ескерту. 12-бөлім жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 23.12.2020 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Компания
Кастодиан
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(Компанияның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
__________________________________
(Компания өкілінің лауазымы, қолы)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(Кастодианның деректемелері, бизнес – сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, телефондары, банктік сәйкестендіру коды, жеке сәйкестендіру коды, бенефициар коды)
__________________________________
(Кастодиан өкілінің лауазымы, қолы)".
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 23 сәуірдегі
№ 67 қаулысына
қосымша
Күші жойылған нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кастодиандық үлгi шарттардың нысандарын бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі № 139 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2320 тіркелген).
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеумен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Кастодиандық үлгі шарттардың нысандарын бекіту туралы" 2003 жылғы 21 сәуірдегі № 139 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 15 сәуірдегі № 96 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4236 тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеумен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы № 155 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4803 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілері жинағы" жинағында 2007 жылғы мамыр-шілдеде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 3-тармағы.

35. Ни одна из сторон не вправе передавать или уступать свои
права или обязанности по Договору третьим лицам.
12. Реквизиты и подписи сторон
Сноска. Раздел 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 23.12.2020 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Компания
Кастодиан
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(реквизиты Компании, бизнес-идентификационный номер,
почтовый адрес, телефоны,
банковский идентификационный код,
индивидуальный идентификационный код, код бенефициара)
__________________________________
(должность, подпись представителя
Компании)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(реквизиты Кастодиана, бизнес-идентификационный номер,
телефоны, почтовый адрес, банковский идентификационный код, индивидуальный идентификационный
код, код бенефициара)
__________________________________
(должность, подпись представителя
Кастодиана)
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 23 апреля 2014 года № 67
Перечень
нормативных правовых актов, утративших силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 139 "Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2320).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 15 апреля 2006 года № 96 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 апреля 2003 года № 139 "Об утверждении форм типовых кастодиальных договоров" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4236).
3. Пункт 3 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803, опубликованным в мае-июле 2007 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).

4. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеумен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне кастодиандық қызметті жүзеге асыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 10 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6792 тіркелген) 1-тармағы.
5. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер енгізу туралы" 2013 жылғы 26 сәуірдегі № 110 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8505 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2013 жылғы 6 тамызда № 115 (2316) жарияланған) бекітілген Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 4-тармағы.

4. Пункт 1 постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 31 января 2011 года № 10 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам осуществления кастодиальной деятельности" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6792).
5. Пункт 4 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 апреля 2013 года № 110 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8505, опубликованным 6 августа 2013 года в газете "Юридическая газета" № 115 (2490).