Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) төрағасының 2014 жылғы 6 мамырдағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 11 маусымда № 9495 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 2021 жылғы 17 ақпандағы № 63 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) төрағасының 17.02.2021 № 63 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысымен бекітілген Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) (бұдан әрі - Агенттік) Қаржы полициясы академиясына оқуға қабылдау қағидалары бекітілсін.
2. Кадрлар басқармасы Қаржы полициясы академиямен бірлесіп осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Р. Түсіпбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
___________ А. Сәрінжіпов
2014 жылғы 6 мамыр
Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы
күрес агенттігі (қаржы полициясы)
Төрағасының бұйрығымен бекітілген
2014 жылғы 6 мамырдағы № 164
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу
бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына
оқуға қабылдау қағидалары

Об утверждении Правил приема на обучение в Академию финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции), реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) от 6 мая 2014 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2014 года № 9495. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17 февраля 2021 года № 63.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 17.02.2021 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приема на обучение в Академию финансовой полиции Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее – Агентство), реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования.
2. Управлению кадров Агентства совместно с Академией финансовой полиции обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению 10 календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель
Р. Тусупбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр образования и науки
Республики Казахстан
____________ А. Саринжипов
6 мая 2014 года
Утверждены приказом
Председателя Агентства
Республики Казахстан по борьбе
с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции)
от 6 мая 2014 года № 164
Правила приема на обучение в Академию финансовой полиции
Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и
коррупционной преступностью (финансовой полиции),
реализующую профессиональные учебные программы
послевузовского образования

1. Жалпы ережелер
1. Осы Жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына оқуға қабылдау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңына және Жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 109 қаулысына сәйкес әзірленді және Қаржы полициясы академиясының (бұдан әрі – Академия) магистратурасына және докторантурасына үміткерлерді қабылдау тәртібін анықтайды.
2. Академияның магистранттары мен докторанттарының контингентін қалыптастыру жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру арқылы жүзеге асырылады.
3. Академияның магистратурасы мен докторантурасына оқуға үміткерлерді қабылдау түсу емтихандарының қорытындысы бойынша конкурстық негiзде жүзеге асырылады.
4. Магистратураға және докторантурасына оқуға түсушілердің құжаттарын қабылдау жыл сайын 10 - 30 шiлде аралығында жүргiзiледi.
Академияның магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандары жыл сайын 10 - 20 тамыз аралығында, қабылдау 25 тамызға дейiн жүргiзiледi.
2. Қаржы полициясы академиясының магистратурасына және
докторантурасына оқуға қабылдау тәртiбi
5. Академияның магистратурасына жоғары білім берудің кәсiптiк оқу бағдарламаларын меңгерген қаржы полициясы органдарының қызметкерлері қабылданады.
6. Академияның докторантурасына "магистр" академиялық дәрежесі және қаржы полициясы органдарында үш жылдан кем емес қызмет өтілі бар қаржы полициясы органдарының қызметкерлері қабылданады.
7. Үміткерлерді магистратураға және докторантурасына оқуға іріктеу үшін қаржы полициясы органдарында іріктеу комиссиясы құрылады.
Іріктеу комиссиясы құрамы Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (бұдан әрі-Агенттік) Төрағасының бұйрығымен, қаржы полициясы органдары бөлімшесі бастығының бұйрығымен бекітіледі.
Іріктеу комиссиясы Төрағадан, жауапты хатшы мен комиссияның 4 мүшесінен құрылады.
8. Іріктеу комиссиясы осы Қағидалардың 10, 11-тармақтарында, ұсынылған құжаттарды зерделейді және, олардың қабылдау шарттарына сәйкестігін анықтайды.
9. Іріктеу комиссиясы жұмысының нәтижелері хаттамамен ресімделеді.
10. Қаржы полициясы органдарының кадрлар қызметтері магистратурада оқуға үміткердің мынадай құжаттардан:

1. Общие положения
1. Настоящие Правила приема на обучение в Академию финансовой полиции, реализующую профессиональные учебные программы послевузовского образования (далее – Правила), разработаны в соответствии с Законами Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", от 27 июля 2007 года "Об образовании" и Типовыми правилами приема на обучение в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы послевузовского образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 109 и определяют порядок приема кандидатов в магистратуру и докторантуру Академии финансовой полиции (далее – Академия).
2. Формирование контингента магистрантов и докторантов Академии осуществляется посредством размещения государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с послевузовским профессиональным образованием.
3. Прием кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру Академии осуществляется на конкурсной основе по результатам вступительных экзаменов.
4. Прием документов поступающих в магистратуру и докторантуру проводится ежегодно с 10 по 30 июля.
Вступительные экзамены в магистратуру и докторантуру Академии проводятся ежегодно с 10 по 20 августа, зачисление - до 25 августа.
2. Порядок приема на обучение в магистратуру и докторантуру
Академии финансовой полиции
5. В магистратуру Академии принимаются сотрудники органов финансовой полиции, освоившие профессиональные учебные программы высшего образования.
6. В докторантуру Академии принимаются сотрудники органов финансовой полиции, имеющие академическую степень "магистр" и не менее трех лет службы в органах финансовой полиции.
7. Для отбора кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру в органах финансовой полиции создается отборочная комиссия.
Состав отборочной комиссии утверждается приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовой полиции) (далее - Агентство), приказом начальника подразделения органов финансовой полиции.
Отборочная комиссия формируется в составе председателя, секретаря и не менее 4 членов комиссии.
8. Отборочная комиссия, изучает представленные документы, указанные в пункте 10, 11 настоящих правил и определяет их соответствие условиям приема.
9. Результаты работы отборочной комиссии оформляются протоколом.
10. Кадровые службы органов финансовой полиции направляют в Академию личное дело кандидата на обучение в магистратуру, которое содержит:

1) қаржы полициясы органдары бөлімшелерінің басшыларымен алдын ала келісе отырып, Академия бастығының атына жазылған баянаттан;
2) осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары (олар бар болған жағдайда) және жоғары білімі туралы құжаттардың көшірмелерінен;
3) қызметтік мінездемеден;
4) сауалнамадан осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес және еңбек өтілін расталған жұмыс орнынан анықтама немесе еңбек кітапшасының көшірмесі;
5) 3х4 сантиметр мөлшеріндегі алты фотосуреттен;
6) жеке куәлігінің көшірмесінен;
7) анықтама-объективкадан;
8) кадрлар бөлімшелерімен расталған ғылыми жұмыстарының тізімінен және жарияланымдардың көшірмелерінен (бар болған жағдайда);
9) іріктеу комиссиясының қызметкер магистратураны тәмамдағаннан кейін оны тағайындау ұсынылатын лауазым көрсетілген оқуға жіберу туралы хаттамасының көшірмесінен тұратын жеке ісін Академияға жолдайды.
11. Қаржы полициясы органдарының кадрлар қызметтері докторантурасында оқуға үміткердің мынадай құжаттардан:
қаржы полициясы органдары бөлімшелерінің басшыларымен алдын ала келісе отырып, Академия бастығының атына жазылған баянаттан;
2) осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары (олар бар болған жағдайда) және жоғары білімі туралы құжаттардың көшірмелерінен;
3) қызметтік мінездемеден;
4) сауалнамадан осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес және еңбек өтілін расталған жұмыс орнынан анықтама немесе еңбек кітапшасының көшірмесі;
5) 3х4 сантиметр мөлшеріндегі алты фотосуреттен;
6) жеке куәлігінің көшірмесінен;
7) анықтама-объективкадан;
8) кадр бөлімшесімен расталған ғылыми жұмыстарының тізімінен және жарияланымдар көшірмелерінен;
9) болжанатын отандық және шетелдік ғылыми кеңесшімен осы Қағидаларға 2-қосымша нысанына сәйкес келісілген жоспарланатын диссертациялық зерттеу негіздемесінен;
10) іріктеу комиссиясының қызметкер докторантурасын тәмамдағаннан кейін оны тағайындау ұсынылатын лауазым көрсетілген оқуға жіберу туралы хаттамасының көшірмесінен тұратын жеке ісін Академияға жолдайды.
Магистратураға және докторантурасына үміткерлер қаржы полициясы органдарының кадрлар қызметтеріне осы тармақта көрсетілген құжаттардың көшірмелерімен қатар, құжаттардың түпнұсқаларын салыстыру үшін қоса ұсынады. Салыстыру жүргізілген соң түпнұсқалар қайтарылады.
12. Академияның магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандарын өткізу кезеңінде қабылдау және емтихан комиссиясы құрылады.
Қабылдау және емтихан комиссиясының құрамы Агенттік Төрағасының бұйрығымен бекітіледі.

1) рапорт на имя начальника Академии, предварительно согласованый с руководителем подразделения органов финансовой полиции, в котором проходит службу;
2) копии документов о высшем образовании, копию международного сертификата, подтверждающие владение иностранным языком, указанных в пункте 20 настоящих Правил (в случае его наличия);
3) служебную характеристику;
4) анкету по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и справку с место работы подтверждающие стаж работы или копию трудовой книжки;
5) шесть фотографий размером 3x4 сантиметров;
6) копию удостоверения личности;
7) список научных трудов, копии публикаций, заверенные кадровым подразделением (в случае их наличия);
8) копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую предлагается назначить сотрудника после окончания магистратуры.
11. Кадровые службы органов финансовой полиции направляют в Академию личное дело кандидата на обучение в докторантуру, которое содержит:
1) рапорт на имя начальника Академии, предварительно согласованый с руководителем подразделения органов финансовой полиции, в котором проходит службу;
2) копию международного сертификата, подтверждающие владение иностранным языком, указанных в пункте 20 настоящих Правил (в случае его наличия);
3) служебную характеристику;
4) анкету по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и справку с место работы подтверждающие стаж работы или копию трудовой книжки;
5) шесть фотографий размером 3х4 сантиметров;
6) копию удостоверения личности;
7) список научных трудов, копии публикаций, заверенные кадровым подразделением;
8) обоснование планируемого диссертационного исследования, согласованное с предполагаемым отечественным или зарубежным научным консультантом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9) копию протокола отборочной комиссии о направлении на учебу с указанием должности, на которую предлагается назначить сотрудника после окончания докторантуры.
Кандидаты на обучение в магистратуру и докторантуру вместе с копиями документов, указанных в настоящем пункте, предоставляют в кадровые службы органов финансовой полиции оригиналы документов для сверки. После проведения сверки оригиналы возвращаются.
12. На период проведения вступительных экзаменов в магистратуру и докторантуру Академии создаются приемная и экзаменационная комиссии.
Состав приемной и экзаменационной комиссии утверждаются приказом Председателя Агентства.

13. Қабылдау комиссиясы Төрағадан, жауапты хатшы мен комиссияның 7 мүшесінен құрылады.
Қабылдау комиссиясы:
1) оқуға түсуге үміткердің жеке ісін қарастырады;
2) оқуға қабылдау сұрақтары бойынша өтініштер мен арыздарды қарастырады;
3) оқуға түсуге үміткердің тізімді дайындайды;
4) үміткерлерді оқуға қабылдау қорытындыларына талдау жүргізеді және осы жұмысты одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстарды әзірлейді;
5) Академия магистранттары және докторанттары құрамына қабылдауды жүзеге асырады.
14. Академия бастығы немесе оны алмастырушы тұлға қабылдау комиссиясының Төрағасы болып тағайындалады.
Қабылдау комиссиясының Төрағасы қабылдау комиссиясының қызметіне басшылық етеді.
15. Қабылдау комиссиясының жауапты хатшысы болып Академияда 5 жылдан кем емес жұмыс тәжірибесі бар Академия қызметкері тағайындалады.
16. Қабылдау комиссиясының қызметі жұмыс жоспарына сәйкес жүзеге асырылады. Қабылдау комиссиясының отырысы қабылдау комиссиясы төрағаның шешімі бойынша қажеттілігіне байланысты жүргізіледі және хаттамамен ресімделеді.
17. Қабылдау комиссиясының шешімі хаттамамен ресімделеді және бекітілген құрамның кемінде үштен екісінің дауысының көпшілігімен қабылданады. Дауыстардың теңдігі кезінде төраға дауысы шешуші болып табылады.
18. Емтихан комиссиясы мамандық бойынша емтиханды өткiзу үшін құрылады.
Емтихан комиссиясы Төрағадан, комиссия хатшысынан, Агенттік өкілі мен екеуі ғылым докторлары болатын комиссияның үш мүшесінен құрылады.
Академия бастығы емтихан комиссиясының төрағасы болып тағайындалады.
Емтихан комиссия емтихандарды қабылдау нәтижелері бойынша хаттама жасайды, оған емтихан комиссиясының мүшелері қол қояды.
3. Қаржы полициясы академиясына түсу емтихандарын өткізу
тәртібі
19. Академияның магистратурасы мен докторантурасына қабылданатын үміткерлер келесілер:
1) бiр шет тiлi (ағылшын, француз, немiс);
2) мамандығы бойынша түсу емтихандарын тапсырады.
20. Шет тілін меңгерудің жалпыеуропалық стандарттарына сәйкес шет тілін меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар үміткерлер мынадай емтихандар:
ағылшын тілі: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – кемінде 460 балл), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, шекті балл – кемінде 87), (TOEFL, шекті балл - кемінде 560 балл), International English Language Tests System (IELTS, шекті балл – кемінде 6.0);

13. Приемная комиссия формируется в составе председателя, ответственного секретаря и не менее 7 членов комиссии.
Приемная комиссия:
1) осуществляет рассмотрение личных дел кандидатов на учебу;
2) рассматривает жалобы и заявления по вопросам приема на учебу;
3) подготавливает списки кандидатов на учебу;
4) проводит анализ итогов приема кандидатов на учебу и формирует предложения по дальнейшему совершенствованию данной работы;
5) осуществляет зачисление в число магистрантов и докторантов Академии.
14. Председателем приемной комиссии назначается начальник Академии, либо лицо его замещающее.
Председатель приемной комиссии руководит деятельностью приемной комиссии.
15. Ответственным секретарем приемной комиссии назначается сотрудник Академии с опытом работы в Академии не менее 5 лет.
16. Деятельность приемной комиссии осуществляется в соответствии с планом работы. Заседание приемной комиссии проводится по мере необходимости по решению председателя приемной комиссии и оформляется протоколом.
17. Решение приемной комиссии оформляется протоколом и принимается простым большинством голосов при наличии не менее двух третей утвержденного состава. При равенстве голосов, голос председателя приемной комиссии является решающим.
18. Экзаменационная комиссия создается для проведения экзамена по специальности.
Экзаменационная комиссия состоит из председателя, секретаря комиссии, представителя Агентства и трех членов, два из которых должны быть докторами наук.
Председателем экзаменационной комиссии назначается заместитель начальника Академии.
По результатам приема экзаменов, экзаменационной комиссией составляется протокол, который подписывается членами экзаменационной комиссии.
3. Порядок проведения вступительных экзаменов
в Академии финансовой полиции
19. Кандидаты, поступающие на учебу в магистратуру и докторантуру Академии сдают вступительные экзамены:
1) по одному из иностранных языков (английский, немецкий, французский – по выбору кандидата);
2) комплексный экзамен по специальности.
20. Кандидаты на учебу, имеющие международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком в соответствии с Общеевропейскими стандартами владения иностранным языком, освобождаются от вступительного экзамена по иностранному языку в магистратуру и докторантуру Академии по следующим экзаменам:
английский язык: Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm (TOEFL ITP – не менее 460 баллов), Test of English as a Foreign Language Institutional Testing Programm Internet-based Test (TOEFL IBT, пороговый балл - не менее 87), (TOEFL пороговый балл - не менее 560 баллов), International English Language Tests System (IELTS, пороговый балл - не менее 6.0);

неміс тілі: Deutsche Sprachprьfung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau C1/С1 деңгейі), TestDaF-Prufung (Niveau C1/С1 деңгейі);
француз тілі: Test de Francais International™ (TFI – оқу және тындалым секциялары бойынша B1 деңгейден төмен емес), Diplome d'Etudes en Langue francaisе (DELF, В2 деңгейі), Diplome Approfondi de Langue francaisе (DALF, С1 деңгейі), Тest de connaissance du francais (TCF – кемінде 400 балл) бойынша шет тiлiнен магистратураға және PhD докторантураға түсу емтихандарын тапсырудан босатылады.
21. Шет тiлдерi бойынша түсу емтихандарын Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнің Ұлттық тестiлеу орталығы жүргізеді.
22. Магистратураға және докторантурасына оқуға түсетіндер үшін мамандығы бойынша емтихан ауызша билет түрінде өткізіледі.
Магистратураға және докторантурасына түсетіндерге арналған емтихан билеттерінің сұрақтары алдындағы білім беру деңгейінің кәсіптік оқу бағдарламасы көлемінде құрастырылады.
23. Түсу емтихандарын қайта тапсыруға рұқсат етiлмейдi.
24. Апелляциялық комиссия магистратураға және докторантураға түсуге үміткерлердің емтихан комиссиясының шешімімен келіспегені туралы өтініштерін қабылдау және қарастыру үшін құрылады.
Апелляциялық комиссия төрағадан комиссияның үш мүшесінен тұрады. Комиссия құрамын қабылдау комиссиясының төрағасы бекітеді.
25. Магистратураға және докторантурасына оқуға түсуге үміткер апелляцияға өтiнiшті апелляциялық комиссия төрағасының атына түсу емтиханының нәтижелерi жарияланғаннан кейiн келесi күнi сағат 13.00-ге дейiн береді және апелляциялық комиссия оны өтiнiш берген күннен бастап бiр күн iшiнде қарастырады.
Апелляциялық комиссия әр үміткермен жеке тәртiпте жұмыс iстейдi. Үміткер апелляциялық комиссияның отырысына келмеген жағдайда оның апелляцияға берген өтiнiшi қаралмайды.
26. Апелляциялық комиссияның шешiмi комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiк дауысымен қабылданады, дауыс берулер тең болған жағдайда комиссия төрағасының дауысы шешуші болады.
Апелляциялық комиссия жауаптардың толықтығы мен дұрыстығын анықтаған жағдайда мамандығы бойынша емтихан нәтижелеріне апелляцияға берген адамға балдар қосу туралы шешім қабылдайды. Апелляциялық комиссияның жұмысы төраға және комиссияның барлық мүшелерi қол қоятын хаттамамен ресiмделедi.
4. Қаржы полициясы академиясының магистратурасына және
докторантурасына қабылдау тәртібі
27. Академияның магистратурасына және докторантурасына түсу емтихандарының сомасы бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша бағаларды ауыстыру жүйесi бойынша 150 балдан кем емес ең жоғары балл жинаған үміткерлер қабылданады.

немецкий язык: Deutsche Sprachprufung fur den Hochschulzugang (DSH, Niveau С1/ уровень С1), TestDaF-Prufung (Niveau C1/уровень С1);
французский язык: Test de Franзais International™ (TFI - не ниже уровня B1 по секциям чтения и аудирования), Diplome d'Etudes en Langue franзaisе (DELF, уровень В2), Diplome Approfondi de Langue franзaisе (DALF, уровень С1), Тest de connaissance du franзais (TCF - не менее 400 баллов).
21. Вступительный экзамен по иностранному языку проводится Национальным центром тестирования Министерства образования и науки Республики Казахстан.
22. Экзамен по специальности для поступающих в магистратуру и докторантуру проводится в устной форме в виде билетов.
23. Пересдача вступительных экзаменов не допускается.
24. Апелляционная комиссия создается для приема и рассмотрения заявлений от кандидатов, поступающих в магистратуру и докторантуру, не согласных с решением экзаменационной комиссии.
Апелляционная комиссия состоит из председателя, трех членов комиссии. Состав комиссии утверждается Председателем приемной комиссии.
25. Заявление на апелляцию подается на имя председателя апелляционной комиссии кандидатом, поступающим в магистратуру или докторантуру, до 13.00 часов следующего дня после объявления результатов вступительного экзамена и рассматривается апелляционной комиссией в течение одного рабочего дня со дня подачи заявления.
Апелляционная комиссия работает с каждым кандидатом в индивидуальном порядке. В случае неявки кандидата на заседание апелляционной комиссии, его заявление на апелляцию не рассматривается.
26. Решение апелляционной комиссии принимается большинством голосов от общего числа членов комиссии, в случае равенства голосов, голос председателя комиссии является решающим.
Апелляционная комиссия в случае установления полноты и правильности ответов, принимает решение о добавлении баллов лицу, апеллирующему результаты экзамена по специальности. Решение апелляционной комиссии оформляется протоколом, подписанным председателем и всеми членами комиссии.
4. Порядок зачисления в магистратуру и докторантуру
Академии финансовой полиции
27. На обучение в магистратуру и докторантуру Академии зачисляются кандидаты, набравшие наивысшие баллы по сумме вступительных экзаменов не менее 150 баллов по системе перевода оценок по 100-балльной шкале оценок согласно приложению 3 к настоящим Правилам.

Осы Қағидалардың 20-тармағында көрсетiлген шет тiлiн (ағылшын, француз, немiс) меңгергенін растайтын халықаралық сертификаттары бар үміткерлерге бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша ең жоғары балл қосылады.
28. Конкурстық балдардың көрсеткiштерi бiрдей болған жағдайда қабылдау кезiнде басым құқыққа мамандығы бойынша ең жоғары баға алған үміткер ие болады, егер мамандығы бойынша түсу емтихандарының көрсеткiштерi бiрдей болған жағдайда басым құқыққа шет тiлi бойынша ең жоғары баға алған үміткер ие болады. Одан кейін таңдалған мамандық бағытына сәйкес ғылыми жетістіктері ескерiледi: ғылыми жарияланымдар, оның ішінде рейтингік ғылыми журналдардағы жарияланымдар; ғылыми әзірлемелер туралы куәліктер; ғылыми стипендияларды, гранттарды беру туралы сертификаттар, ғылыми конференцияларға және конкурстарға қатысқаны үшін берілген грамоталар/дипломдар ескеріледі.
29. Қабылдау комиссиясы хаттамасының шешімі негізінде Академия бастығы үміткерлерді оқуға қабылдау туралы бұйрықты шығарады, бұл бұйрық үміткерді Академия қарамағына магистратурада және докторантурасында оқу үшін біруақытта құжаттарын Академияға жолдай отырып, іссапарға жіберуге негіздеме болады.
30. Академияның магистратураға және докторантурасына оқуға түскен қызметкерлермен осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген нысанға сәйкес Білім беру қызметтерін (магистратураға/докторантурасына) жүргізу бойынша келісім-шарт жасасады.
31. Магистратураға және докторантурасына қабылданбаған үміткерлердің құжаттары жинақтау орындары бойынша қайтарылады.
32. Қабылдау комиссиясы жұмыс аяқталған соң күнтiзбелiк он күн iшiнде Агенттікке қабылдау қорытындылары бойынша қорытынды есеп, сонымен қатар Академияның магистратурасына және докторантурасына қабылдау туралы бұйрықтардың көшiрмелерiн ұсынады.
33. Осы Қағидалармен реттелмеген сұрақтарды қабылдау комиссиясы "Білім туралы"және "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес шешіледі.
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің
(қаржы полициясының) Қаржы полициясы
академиясына оқуға қабылдау қағидаларына
1-қосымша
САУАЛНАМА
1. Тегі _________________________________________ Фотосуретке
Аты _____________________________________________ арналған
Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ______________ орын
2. Егер тегіңізді, атыңызды не әкеңіздің атын өзгерткен болсаңыз, онда қашан, қандай себептермен өзгерткеніңізді көрсетіңіз
3. Туған жылы, күні, айы және орны (ауыл, деревня, қала, аудан, облыс, өлке, республика)

Кандидатам, имеющим международные сертификаты, подтверждающие владение иностранным языком (английский, немецкий, французский), указанных в пункте 20 настоящих Правил, зачисляется наивысший балл по 100-бальной шкале оценок.
28. В случае одинаковых показателей конкурсных баллов преимущественное право при зачислении имеют кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку экзамена по специальности, в случае одинаковых показателей вступительного экзамена по специальности, преимущественное право получают кандидаты, имеющие наиболее высокую оценку по иностранному языку. Затем учитываются научные достижения, соответствующие профилю избранной специальности: научные публикации, в том числе в рейтинговых научных изданиях; свидетельства о научных разработках, сертификаты о присуждении научных стипендий, грантов, грамоты/дипломы за участие в научных конференциях и конкурсах.
29. На основании протокола приемной комиссии начальник Академии издает приказ о зачислении в магистратуру и докторантуру PhD, который является основанием для откомандирования кандидатов на учебу в магистратуру и докторантуру в распоряжение Академии с одновременным направлением его личного дела в Академию.
30. Академия заключает с сотрудниками, зачисленными в магистратуру и докторантуру, Контракт на оказание образовательных услуг (магистратуру/докторантуру) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
31. Документы кандидатов, не зачисленных на обучение в магистратуру и докторантуру, возвращаются по месту комплектования.
32. Приемная комиссия в течение десяти календарных дней после завершения работы, представляет в Агентство итоговый отчет по результатам приема, а также копии приказов о зачислении в магистратуру и докторантуру Академии.
33. Вопросы, не регламентированные настоящими правилами, разрешаются приемной комиссией в соответствии с Законами Республики Казахстан "Об образовании" и "О правоохранительной службе".
Приложение 1
к Правилам приема на обучение
в Академию финансовой полиции
Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции),
реализующей профессиональные учебные
программы послевузовского образования
Форма
АНКЕТА
1. Фамилия ___________________________________
Имя __________________________________________
Отчество (при его наличий) ___________________
Место для фото
2. Если изменяли фамилию, имя или отчество, то укажите их, а также когда, где и по какой причине изменяли
3. Год, число, месяц и место рождения (село, деревня, город, район, область, край, республика)

4. Азаматтығы (егер өзгерткен болсаңыз, қашан және қандай себептермен өзгерткеніңізді көрсетіңіз)
5. Білімі (қашан, қандай оқу мекемелерін бітірдіңіз, диплом нөмірі). Диплом бойынша мамандығыңыз. Диплом бойынша біліктілігіңіз.
6. Ғылыми дәрежеңіз, ғылыми атағыңыз (қашан берілген, диплом нөмірі)
7. Қандай шетел тілдерін және Қазақстан халықтарының тілдерін білесіз және түсінісе аласыз (еркін сөйлейсіз)
8. Сіз және сіздің туысқандарыңыз сотталған ба (қашан және не үшін)
9.Шетелде болдыңыз ба (қайда, қашан және қандай мақсатпен)
10. Еңбек жолының басынан бастап атқарған жұмысыңыз (жоғары және орта оқу орындарындағы оқуды, әскери қызметті, қосымша жұмысты, кәсіпкерлік қызметті, т.с. қоса алғанда)*
Айы мен жылы
Лауазымы, ұйымды көрсетумен
Ұйымның орналасқан жері
Түскен
Шыққан
* Кәсіпорынды, мекемені және ұйымды кезіндегі атаулармен жазу қажет, әскери қызметті лауазымды және әскери бөлімше нөмірін көрсетумен жазу қажет.
11. Сіздің жақын туысқандарыңыз (әке, шеше, ағалар, апалар, балалар), сондай-ақ зайыбыңыз (әйеліңіз) соның ішінде бұрынғылар
Туысқандық деңгейі
Тегі, аты, әкесінің аты**
Туған күні, жері
Жұмыс орны, лауазымы
Тұрғылықты жерінің мекенжайы
** Егер туысқандарыңыз тегін, атын, әкесінің атын өзгерткен болса, олардың бұрынғы тегін, атын, әкесінің атын көрсету қажет.
12. Сізде немесе зайыбыңызда (әйеліңізде) шетелде тұрақты
туысқандар барма (тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда),
туған жылын, туысқандық деңгейін, тұрғылықты жерін, тұратын елін,
олар шетелде қай уақыттан бері тұратындығын көрсетіңіз)
13. Сізде шетелдік төлқұжат бар ма? ___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(нөмірі, сериясы қашан және кім берген)
14. Әскери қызметке қатысыңыз және әскери шеніңіз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Тұратын мекен-жайыңыз және телефон нөміріңіз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
16. Төлқұжат __________________________________________________
(номірі, сериясы, қашан және кім берген)

4. Гражданство (если изменяли, то укажите по какой причине)
5. Образование (когда и какие учебные заведения окончили, номера дипломов). Специальность по диплому. Квалификация по диплому
6. Ученая степень, ученое звание (когда присвоены, номера дипломов)
7. Какими иностранными языками и языками народов Казахстана владеете и можете объясняться (владеете свободно)
8. Были ли Вы и Ваши близкие родственники судимы (когда и за что)
9. Были ли за границей (где, когда и с какой целью)
10. Выполняемая работа с начала трудовой деятельности (включая
учебу в высших и средних учебных заведениях, военную службу,
работу по совместительству, предпринимательскую деятельность и т.п.)*
Месяц и год
Должность с указанием организации
Местонахождение организации
Поступления
Ухода
* Необходимо именовать предприятия, учреждения и организации
так, как они назывались в свое время, военную службу записывать с
указанием должности и номера воинской части.
11. Ваши близкие родственники (отец, мать, братья, сестры, и
дети), а также муж (жена), в том числе и бывшие
Степень родства
Фамилия, имя, отчество**
Год, место рождения
Место работы, должность
Адрес места жительства
** Если родственники изменяли фамилию, имя, отчество, то необходимо
указать их прежние фамилию, имя, отчество (при его наличий)
12. Имеются ли у Вас или мужа (жены) родственники, постоянно
проживающие за границей (укажите фамилию, имя, отчество, год
рождения, степень родства, место жительства, страну проживания, с
какого времени они проживают за границей)
_______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Имеете ли Вы заграничный паспорт __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(номер, серия, когда выдан)
14. Отношение к воинской обязанности и воинское звание
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
15. Домашний адрес и номер телефона ___________________________
_____________________________________________________________________
16. Паспорт (удостоверение личности)___________________________
____________________________________________________________________
(номер, серия, кем и когда выдан)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

17. Қосымша мәліметтер (мемлекеттік) наградалар, сайлау
органдарына қатысуы, сондай-ақ ресімделуші өзі туралы хабарлағысы
келетін басқа
ақпарат______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"_____" ___________ 20__ жыл Қолы ____________
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің
(қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына
оқуға қабылдау қағидаларына 2-қосымша
Жоспарланатын диссертациялық зерттеу бойынша негіздеме
1. Аты, жөні және тегі (бар болған жағдайда), арнайы шені, оқуға үміткердің лауазымы;
2. Аты, жөні және тегі (бар болған жағдайда), ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы, лауазымы, болжамды отандық және шетел кеңесшісі жұмыс істейтін ЖОО;
3. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің тақырыбы;
4. Жоспарланатын диссертациялық зерттеу тақырыбының өзектілігі;
5. Ғылыми мәселенің әзірлену деңгейі;
6. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің мақсаты мен міндеттері;
7. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің нысаны мен пәні;
8. Жоспарланатын диссертациялық зерттеудің әдіснамасы;
9. Диссертациялық зерттеуден күтілетін қорытындылар, олардың теориялық және тәжірибелік маңыздылығы. Оларды енгізу және апробациясының болжанатын бағыттары.
Ескерту: Жоспарланған диссертациялық зерттеу бойынша негіздеме компьютерлік техника құралдарының көмегімен 14 Times New Roman шрифті өлшемімен бір жоларалық интервал арқылы басылады. Негіздеменің көлемі үш парақтан кем болмауы тиіс.
______________________________________________________________
(оқуға үміткердің қолы, аты, жөні, тегі (бар болған жағдайда))
"Келісілді"
_________________________________
(ғылыми кеңесшінің)
____________________________________________
(қолы, аты, жөні, тегі(бар болған жағдайда))
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің
(қаржы полициясының) Қаржы полициясы академиясына
оқуға қабылдау қағидаларына 3-қосымша
Бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша бағаларды ауыстыру жүйесi
Бағалаудың 100 балдық шкаласы бойынша балдар
Бағалаудың 4 балдық шкаласы бойынша балдар

17. Дополнительные сведения (государственные награды, участие в
выборных представительных органах, а также другая информация, которую
оформляемый желает сообщить о себе) _________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"_____"__________20___год Подпись_____________
Приложение 2
к Правилам приема на обучение
в Академию финансовой полиции
Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции),
реализующей профессиональные учебные
программы послевузовского образования
Обоснование по планируемому диссертационному исследованию
1. Фамилия, имя и отчество (при его наличий), специальное звание, должность кандидата на учебу.
2. Фамилия, имя и отчество (при наличий), ученая степень, ученое звание, должность, ВУЗ, в котором работает предполагаемый отечественный или зарубежный консультант.
3. Тема планируемого диссертационного исследования.
4. Актуальность планируемой темы диссертационного исследования.
5. Степень разработанности научной проблемы.
6. Цель и задачи планируемого диссертационного исследования.
7. Объект и предмет планируемого диссертационного исследования.
8. Методология планируемого диссертационного исследования.
9. Ожидаемые результаты диссертационного исследования, их теоретическая и практическая значимость. Предполагаемые направления их внедрения и апробации.
Примечание: Обоснование планируемого диссертационного исследования печатается при помощи устройств компьютерной техники размером 14 шрифта "Times New Roman" через один межстрочный интервал, не меньше трех страниц.
_______________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличий),
кандидата на учебу)
"Согласовано"
_________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество
(при его наличий))
_________________________________
(научного консультанта)
Приложение 3
к Правилам приема на обучение
в Академию финансовой полиции
Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции),
реализующей профессиональные учебные
программы послевузовского образования
Система перевода оценок по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 100-балльной шкале оценок
Баллы по 4-балльной шкале оценок

95-100
Өте жақсы (5)
90-94
85-89
Жақсы (4)
80-84
75-79
70-74
Қанағаттанарлық (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
0-49
Қанағаттанарлықсыз (2)
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің кәсіптік оқу бағдарламаларын
іске асыратын Қазақстан Республикасы
Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің
(қаржы полициясының) Қаржы полициясы
академиясына оқуға қабылдау қағидаларына
4-қосымша
Білім беру қызметтерін көрсетуге арналған
келісім-шарт(магистратура/докторантуpaсы)
Астана қаласы 20 _____ жылғы "____"_______
Осы Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (қаржы полициясының) Қаржы
полициясы академиясында Білім беру қызметтерін (магистрант/PhD
докторант) көрсетуге арналған келісім-шарт Ақмола облысы Целиноград
ауданының Қосшы кенті мекен-жайы бойынша орналасқан Қаржы полициясы
академиясы (____ жылғы "____" ________№____ мемлекеттік тіркеу туралы
куәлік, Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі берген
20___ жылғы "___" ________ сериясы ___ №_________________лицензия)
бір жағынан, бұдан әрi "Қаржы полициясы академиясы" деп аталатын,
Жарғы негiзiнде әрекет ететiн, Қаржы полициясы академиясы бастығының
_____________________________________________________________________
(арнайы атағы, аты, жөні, тегі, (бар болған жағдайда))
атынан және екінші жағынан, _________________________________________
бұдан әрі "магистрант/докторанты" деп аталатын,
______________________________________________________________
(лауазымы, арнаулы атағы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
жағдайда))
қаржы полициясы органының қызметкері, арасында жасалды.
1. Қаржы полициясы академиясы жоғары оқу орнынан кейінгі білім
берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарына сәйкес күндізгі
оқыту нысаны бойынша магистратураның/докторантурасының білім беру
бағдарламалары бойынша білім алушының оқуын ұйымдастыру бойынша
міндеттерді өзіне алады.
Мамандықтың шифры және атауы:__________________________________
Мерзімі
_____________________________________________________________________
2. Тараптардың құқықтары және міндеттері
2. Қаржы полициясы академиясы:
1) магистранттан/докторантынан осы Келісім-шартқа, Академияның ішкі тәртіп қағидаларына және Жарғысына сәйкес міндеттерін адал және тиісті түрде орындауды талап етуге;
2) магистрантқа/докторантына оқу және жеке жоспарын орындамағаны үшін, Академияның Ішкі тәртіп қағидаларын және Жарғыны бұзғаны үшін оқудан шығаруға дейінгі тәртіптік ықпал ету шараларын қолдануға;
Қаржы полициясы академиясы:
1) мемлекеттік білім беру тапсырысына сәйкес магистрантты/докторантын конкурстың қорытындылары бойынша қабылдауға;

95-100
Отлично (5)
90-94
85-89
Хорошо (4)
80-84
75-79
70-74
Удовлетворительно (3)
65-69
60-64
55-59
50-54
0-49
Неудовлетворительно (2)
Приложение 4
к Правилам приема на обучение
в Академию финансовой полиции
Агентства Республики Казахстан по
борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции),
реализующей профессиональные учебные
программы послевузовского образования
Форма
Контракт
на оказание образовательных услуг (магистратура/докторантуpa)
г. Астана "____" ________ 20__ год
Настоящий контракт на оказание образовательных услуг
(магистратура/докторантура) в Академии финансовой полиции Агентства
Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной
преступностью (финансовой полиции) заключен между Академией
финансовой полиции, расположенной по адресу Акмолинская область,
Целиноградский район, поселок Косшы (свидетельство о государственной
регистрации № ____ от _______, лицензия № ___________________________
серия ____ от ________ выданная Министерством образования и науки
Республики Казахстан), в лице начальника Академии финансовой
полиции, _________________________________________________________,
(специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его наличий))
действующего на основании Устава, именуемое в дальнейшем "Академия
финансовой полиции", с одной стороны, и сотрудником органа финансовой
полиции
____________________________________________________________________
(должность, специальное звание, фамилия, имя, отчество (при его
наличий))
именуемый (ая) в дальнейшем "магистрант/докторант" с другой стороны.
1. Академия финансовой полиции принимает на себя обязательства
по организации обучения обучающегося по образовательным программам
магистратуры/докторантуры соответствующим государственным
общеобязательным стандартам послевузовского образования по очной
форме обучения.
Шифр и наименование специальности: ____________________________
На срок ______________________________________________________
2. Права и обязанности сторон
2. Академия финансовой полиции имеет право:
1) требовать oт магистранта/докторанта добросовестного и
надлежащего исполнения обязанностей в соответствии с настоящим
Контрактом, Правилами внутреннего распорядка и Устава Академии;
2) применять к магистранту/докторанту меры дисциплинарного
воздействия вплоть до отчисления за невыполнение учебного и
индивидуального плана, нарушения Правил внутреннего распорядка и
Устава Академии;
3. Академия финансовой полиции обязуется:
1) принять по итогам конкурса магистранта/докторанта согласно
государственному образовательному заказу;

2) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының талаптарына сәйкес оқытуды қамтамасыз етуге;
3) магистрантқа/докторантына оқуға жіберілгенге дейін атқарған соңғы штаттық лауазымы (уақытша атқарған емес) бойынша лауазымдық айлықақысының жетпіс пайызы мөлшерінде лауазымдық айлықақы төлеуге міндетті.
4.Магистрант/докторанты:
1) магистратураның/докторантурасының білім беру бағдарламасымен көзделген тапсырмаларды орындау мақсатында білім беру ұйымының материалдық-техникалық жарақтарын пайдалануға;
2) ғылыми-зерттеу жұмыстарының барлық түрлеріне, конференцияларға, симпозиумдарға қатысуға, басылымдарға, оның ішінде білім беру ұйымының басылымдарына өзінің жұмыстарын ұсынуға;
3) жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқу процесін ұйымдастыру мазмұнын, оқыту әдістемесін жетілдіру бойынша кез келген түрде (жазбаша, ауызша) енгізуге құқылы.
5. Магистрант/докторанты:
1) Қазақстан Республикасының жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарының көлемінде білімді, іскерліктерді және практикалық дағдыларды меңгеруге;
2) Академия басшысының бұйрықтары мен өкімдерін, Ішкі тәртіп қағидалары мен Жарғысын және осы Келісім-шарттың шарттарын сақтауға және орындауға;
3) отбасы жағдайы, тұрғылықты орны, телефоны өзгерген жағдайда жоғарыда көрсетілген жағдайлар басталған сәттен бастап ол туралы үш жұмыс күні ішінде хабарлауға;
4) оқуды аяқтаған соң құқық қорғау органдарында кемінде үш жыл қызмет етуге;
5) магистратурада/докторантурасында білім алу кезеңінде:
жеке оқу жоспарын;
ғылыми-зерттеу/эксперименттік-зерттеу жұмысын (тақырыбы, зерттеу бағыты, есептілік мерзімі және нысаны);
тәжірибені (бағдарлама, база, есептілік мерзімі және нысаны);
негіздемесі мен құрылымы бар магистрлік/докторлық диссертациялар тақырыптарын;
магистрлік/докторлық диссертацияларды орындау жоспарын;
ғылыми жарияланымдар мен тағылымдамалар жоспарын;
Академиямен бекітілген мерзімдерде жеке жоспардың орындалуы туралы есеп беруді;
аралық аттестаттаудан өтуді;
магистрлік/докторлық диссертацияларды даярлауды;
диссертацияны сараптамалық кеңеске ұсынуды;
қорытынды аттестаттаудан өтуді: кешенді емтихан тапсыруды, магистрлік/докторлық диссертацияны қорғауды қамтитын жеке жұмыс жоспарын орындауға міндетті.
3. Тараптардың жауапкершілігі
6. Келісім-шарттың 4-тармағын орындамағаны үшін магистрант/ докторанты өзінің білім алуымен байланысты республикалық бюджет шығыстарын өтеуге міндетті.
7.Тараптар өзінің міндеттерін осы Келісім-шартта көзделмеген жағдайларды орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.

2) обеспечить обучение в соответствии с требованиями
государственного общеобязательного стандарта послевузовского
образования Республики Казахстан;
3) выплачивать магистранту/докторанту должностной оклад в
размере семидесяти процентов должностного оклада по последней (не
временно исполняемой) штатной должности, занимаемой до направления на
учебу.
4. Магистрант/докторант имеет право:
1) пользоваться материально-техническим оснащением организации
образования в целях выполнения заданий, предусмотренных
образовательной программой магистратуры/докторантуры:
2) принимать участие во всех видах научно-исследовательских
работ, конференциях, симпозиумах, представлять к публикации свои
работы, в том числе в изданиях организации образования;
3) вносить в любой форме (письменно, устно) предложения по
совершенствованию содержания организации учебного процесса
послевузовского образования, методики преподавания.
5. Магистрант/докторант обязан:
1) овладевать знаниями, умениями и практическими навыками в
объеме государственных общеобязательных стандартов послевузовского
образования;
2) соблюдать и исполнять приказы и распоряжения начальника
Академии, Устав и Правила внутреннего распорядка и условия настоящего
Контракта;
3) при изменении семейного положения, места жительства,
телефона сообщить об этом в течение трех рабочих дней с момента
наступления вышеуказанных обстоятельств.
4) отработать после окончания обучения не менее трех лет в
правоохранительных органах;
5) за период обучения в магистратуре/докторантуре выполнить
индивидуальный план работы, включающий:
индивидуальный учебный план;
научно-исследовательскую/экспериментально-исследовательскую
работу (тему, направление исследования, сроки и форму отчетности);
практику (программа, база, сроки и форма отчетности);
тему магистерской/докторской диссертации с обоснованием и
структурой;
план выполнения магистерской/докторской диссертации;
план научных публикаций и стажировок;
отчет о выполнении индивидуального плана в установленные
Академией сроки;
прохождение промежуточной аттестации;
подготовка магистерской/докторской диссертации;
представления диссертации в экспертный совет;
прохождение итоговой аттестации: сдачу комплексного экзамена,
защита магистерской/докторской диссертации;
3 Ответственность сторон
6. За неисполнение пункта 4 Контракта, магистрант/докторант
обязан возместить расходы республиканского бюджета, связанные с его
обучением.
7. За неисполнение, либо ненадлежащее исполнение Сторонами
своих обязанностей, в случаях, не предусмотренных настоящим
Контрактом, последние несут ответственность в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.

8. Магистрант/докторанты оқудан шығып кеткен не ауысқан жағдайда мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алу құқығынан айырылады.
4. Дауларды шешу тәртібі
9. Тараптар осы Келісім-шартты орындау процесінде туындайтын келіспеушіліктерді және дауларды өзара қолайлы шешімдерге келуі мақсатында тікелей қарайды.
10. Тараптар келіссөздер, өзара қолайлы шешімдер жасау арқылы шешілмеген мәселелерді Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес немесе сот тәртібінде шешеді.
5. Шарттың қолданылу мерзімі, талаптарын өзгерту және
оны бұзу тәртібі
11. Осы Келісім-шарт оған тараптар қол қойған күнінен бастап күшіне енеді және оқуды аяқтағаннан кейін құқық қорғау органдарында үш жыл қызмет атқарғаннан соң өзінің қолданылуын тоқтатады.
12. Осы Келісім-шарттың шарттары тараптардың өзара жазбаша келісімдері бойынша өзгертілуі және толықтырылуы мүмкін.
13. Осы Келісім-шарт бірдей заңды күші бар екі данада қазақ/орыс тілдерінде жасалады. Бір данасы Академияда қалады, 2-данасы магистранттың/докторантының жеке ісіне тігіледі.
магистрант/докторанты:
Қаржы полициясы академиясы:
ТАӘ ____________________________
________________________________
Жеке куәлігі № _________________
ЖСН ____________________________
Мекен-жайы _____________________
________________________________
Телефоны _______________________
Электрондық поштасы ____________
магистрант/докторанты __________
қолы _________
Академия бастығы _____________
Ақмола облысы
Целиноград ауданы
Қосшы кенті
СТН 031200002761
ЖСК KZ92070101KSN0000000
БСК KKMFKZ2A
БСН 980640001418

8. Магистрант/докторант лишается права на обучение по
государственному заказу в случае его отчисления или перевода.
4. Порядок разрешения споров
9. Разногласия и споры, возникающие в процессе выполнения
настоящего Контракта, рассматриваются непосредственно сторонами в
целях выработки взаимоприемлемых решений.
10. Вопросы, не разрешенные сторонами путем переговоров,
выработки взаимоприемлемых решений, разрешаются в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан или в судебном порядке.
5. Срок действия, порядок изменения условий
договора и его расторжение
11. Настоящий Контракт вступает в силу со дня его подписания
сторонами и прекращает свое действие после отработки трех лет в
правоохранительных органах после окончании обучения.
12. Условия настоящего Контракта могут быть изменены и
дополнены по взаимному письменному соглашению сторон.
13. Настоящий Контракт заключается в 2 экземплярах, на
казахском/русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу. Один
экземпляр остается в Академии, 2 экземпляр подшивается в личное дело
магистранта/докторанта.
магистрант/докторант:
Академия финансовой полиции:
ФИО __________________________
уд.личности № ________________
ИНН __________________________
Адрес ________________________
______________________________
Телефон ______________________
Электронная почта ____________
магистрант/докторант PhD:
подпись ______________________
Начальник Академии____________
Акмолинская область,
Целиноградский район,
п. Косшы
РНН 031200002761
ИИК KZ92070101KSN0000000
БИК KKMFKZ2A
БИН: 980640001418