Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының м.а. 2014 жылғы 31 қазандағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 15 желтоқсанда № 9976 тіркелді. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2018 жылғы 7 маусымдағы № 70 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 07.06.2018 № 70 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының
2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 12-бабының 3) және 8) тармақшаларына, сонымен қатар Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2014 жылғы 30 қыркүйектегі № 33 бұйрығымен бекітілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9779 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті туралы ереженің 13-тармағы 9) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Спорт мектептері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Спорт мектептері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;

Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Министерством культуры и спорта Республики Казахстан
Приказ и.о. Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 31 октября 2014 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2014 года № 9976. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 7 июня 2018 года № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 07.06.2018 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 3) и 8) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", а также с подпунктом 9) пункта 13 Положения о Комитете по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2014 года № 33, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9779, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта" (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения "Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта" (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о спортивных школах" (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения "Отчет о спортивных школах" (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях" (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения "Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях" (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 6 к настоящему приказу;

7) "Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысанын (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаудың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің 2012 жылғы 23 қазандағы № 288 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8125 болып тіркелген, 2013 жылғы 25 сәуірдегі № 114 (28053) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы Заң басқармасымен бірлесіп заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркегеннен кейiн он күнтiзбелiк күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурсында міндетті жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Статистикалық қызметті жоспарлау басқармасы осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігіне жұмыс бабында басшылыққа алу үшін жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның міндетін
атқарушы
А.Ашуев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
2014 жылғы 17 қараша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 1-қосымша
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады

7) статистическую форму ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных спортивных заведениях" (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) инструкцию по заполнению статистической формы ведомственного статического наблюдения "Отчет о специализированных спортивных заведениях" (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая) согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Агентства Республики Казахстан по статистике от 23 октября 2012 года № 288 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Агентством по делам спорта и физической культуры Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8125, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 24 апреля 2013 года № 143-144 (27417-27418).
3. Управлению планирования статистической деятельности совместно с Юридическим управлением Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательном порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4. Управлению планирования статистической деятельности Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан довести настоящий приказ до Министерства культуры и спорта Республики Казахстан для руководства в работе.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Председателя
А. Ашуев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы __________
17 ноября 2014 года
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz

3.1 Дене шынықтырумен шұғылданатын 24-тен астам ішінен, _________ соның ішінде ауылдық жерлерде ________
3.2 Дене шынықтырумен шұғылданатын әйел адамдар ішінен, _________ соның ішінде ауылдық жерлерде ________
4-тарау. Оқу мекемелерінде дене шынықтыру бойынша сабақтарға қатысу туралы ақпарат
Жол коды
Оқу орындарының санаты
Оқу мекемелерінің саны, бірлік
Оқушылардың саны, адам
Барлығы
оның ішінде:
Барлық оқушылардың саны, адам
соның ішінен барады:
дене шынықтырудан үш сабақ бойынша оқу бағдарламасына көшті
дене шынықтыру сабақтарында ер және әйел тұлғаларды жеке оқыту
дене шынықтыру бойынша оқу сабақтарына
арнайы медициналық топтарда дене шынықтыру бойынша сабақтарға
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Жалпы білім беру мектептерінде
2
Жоғарғы техникалық мектептерде
3
Жалпы орта және техникалық пен кәсіптік білім берудің немесе орта білімнен кейінгі білім берудің білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын оқу орындарында
4
Жоғарғы оқу орындарында
5-тарау. Спорт түрлерін дамыту бойынша жұмыс
Жол коды
Спорт түрлері
секциялар саны, бірлік
шұғылданатындар саны, адам
жаттықтырушылар саны, адам
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
барлығы
соның ішінде ауылдық жерлерде
штаттағы жаттықтырушылар саны
соның ішінде ауылдық жерлерде
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Олимпиада бағдарламасына кірген спорт түрлері
Олимпиада бағдарламасына кірмеген спорт түрлері
оның ішінде:
- спорттың ұлттық түрлері
- спорттың техникалық түрлері
- мүгедектер спорт түрлері
Атауы Мекенжайы _____________________________
_____________________________ Телефоны_______________________________
_____________________________ Электрондық пошта мекенжайы
_____________________________ _______________________________________
Орындаушының аты-жөні ________________ тел. _________________________
Басшы
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Бас бухгалтер
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 2-қосымша
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ереже
1. Осы "Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) ведомстволық статистикалық байқаудың "Дене шынықтыру және спорт саласындағы негізгі көрсеткіштер туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 7671204, индексі 2-ДШ, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.

3.1 Численность занимающихся физической культурой от 24 лет старше ______ человек, из них в сельской местности ___________
3.2 Численность занимающихся физической культурой женщин_________ человек, из них в сельской местности ___________
Раздел 4. Информация о посещаемости занятий по физической культуре в учебных заведениях
Код строки
Типы организаций образования
Количество учебных заведений, единиц
Количество учащихся, человек
Всего
из них:
Всего учащихся, человек
в том числе посещает:
перешли на учебную программу с трех часовыми уроками физической культуры
раздельное обучение лиц мужского и женского пола на уроках физической культуры
учебные занятия по физической культуре
занятия по физической культуре в специальных медицинских группах
А
Б
1
2
3
4
5
6
1
Общеобразовательные школы
2
Высшие технические школы
3
Учебные заведения, реализующие образовательные учебные программы общего среднего и технического и профессионального образования или послесреднего образования
4
Высшие учебные заведения
Раздел 5. Информация о развитии видов спорта
Код строки
Виды спорта
Количество секций по виду спорта, единиц
Численность занимающихся в секциях по виду спорта, человек
Численность тренеров, тренеров-преподавателей, человек
всего тренеров, тренеров-преподавателей
из них в сельской местности
численность штатных тренеров, тренеров-преподавателей
из них в сельской местности
всего
из них в сельской местности
всего
из них в сельской местности
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Виды спорта, вошедшие в программу Олимпийских игр:
Виды спорта, не вошедшие в программу Олимпийских игр
из них:
- национальные виды спорта
- технические виды спорта
- инвалидные виды спорта
Наименование _______________________ Адрес __________________________
____________________________________ Телефон ________________________
____________________________ Адрес электронной почты_________________
Фамилия и телефон исполнителя __________________ тел. _______________
Руководитель
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Главный бухгалтер
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Место для печати
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Инструкция по заполнению статистической формы
ведомственного статистического наблюдения "Отчет
об основных показателях в сфере физической культуры
и спорта" (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая)
1. Общее положение
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта" (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет об основных показателях в сфере физической культуры и спорта" (код 7671204, индекс 2-ФК, периодичность годовая) (далее – Статистическая форма).

2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар қолданылады:
1) акватория (спорттық) – арнайы белгіленген су беті, онда оқу-жаттығу процесі мен есу және желкен спортынан жарыстар өткізіледі;
2) атыс тирі – әскери немесе спорттық қарудан атуға арналған жабық немесе ашық ғимарат;
3) атыс алаңы – әр түрлі атыс түрлеріне арналған ашық немесе жабық (жартылай жабық) ғимараттар кешені;
4) әмбебап спорттық-думанды (көрсетілім) залы (Спорт сарайы) – 1000 және одан да көп көрерменге арналған жабық ғимарат (жабық арена). Көрермендердің негізгі алаңының өлшемі қолмен айналысатын барлық ойындарды өткізуге, болмаса, ең аз дегенде, жарыс ережесімен белгіленген өлшемі бар хоккей қорабын орналастыруға мүмкіндік береді. Әмбебаптылыққа трансформациялау есебінен қол жеткізіледі;
5) велотрек (ашық, жабық) - еңіс және есептелген бұрылыстары бар, баяу жүріс алаңы және қызмет көрсету жайлары бар кең ауқымдағы жабық немесе ашық ғимарат. Көрермендерге арналған мінбесі болуы мүмкін;
6) есу базасы – есу және желкен спорт түрлеріне арналған ғимараттар кешені;
7) есу арнасы – 220 метрлік қашықтықтағы, "тура" және "кері" сулары бар, қажетті қызмет көрсету ғимараттары бар жасанды ғимарат;
8) қосып салынған спорт залдары – құрылыс мөлшері кемінде 9x18x5 ғимараттарда орналасқан залдар.
9) құрама командалардың оқу-жаттығу орталығы – ұзақ мерзімге арналған жиындарды өткізуді қамтамасыз ету үшін медициналық қалпына келтіру орталығы, жатын корпустары, асханасы және ұзақ мерзімді жиындар өткізуді қамтамасыз ету үшін демалыс мекемесі бар кешен;
10) спорт ғимараттарының кешені – бір аумақта орналасқан және бірдей басқарылатын оқу-жаттығу жұмысы мен жарыстар өткізуге арналған көлемді және жазық ғимараттардың бір үлгідегі және әртүрлі үлгідегі тобы;
11) спорт кешені – негізгі элементі спорт залы болып табылатын жеке тұрған спорт кешені. Залдардың саны шектеусіз. Көрермендерге арналған құрылғысы болуы мүмкін. Залмен (залдармен) бірге жүзу бассейні орналасуы мүмкін;
12) спорттық манеж (футбол, жеңіл атлетикалық, ат спортына арналған) – оқу-жаттығу үдерісінің талаптарын және үлкен өлшемдегі жазық ғимараттарды негізгі есебінде қолданатын спорт түрлерінің жарыс ережелерін қанағаттандыратын және жеке тұрған немесе қосып салынған ғимарат (алаңдар, спорттық ядро). Көрермендерге арналған орындар болуы мүмкін;
13) шаңғы базасы – шешінетін, шаңғы сақтайтын және басқа да қызмет көрсету жайлары мен шұғылдану немесе сырғанау үшін трассалары бар ғимараттар кешені. Трассалар құрамында шаңғы стадионы, ұзындығы кемінде 400 метр, ені 100 метр төрешілер павильоны, көрермендерге арналған мінбері бар сөре мен мәреге арналған учаскесі болуы мүмкін;

2. Следующие определения применяются в целях заполнения Статистической формы:
1) акватория (спортивная) – специально обозначенная водная поверхность, на которой проводится учебно-тренировочный процесс и соревнования по гребным и парусным видам спорта;
2) стрелковый тир – крытое или открытое сооружение для стрельбы из боевого или спортивного оружия;
3) стрельбище – комплекс, состоящий из открытых или открытых и крытых (полуоткрытых) сооружений для различных видов стрельбы;
4) универсальный спортивно-зрелищный (демонстрационный) зал (Дворец спорта) – крытое сооружение (крытая арена) на 1000 и более зрителей. Размеры основной площадки зрительного размера позволяют проводить либо все виды ручных игр, либо, как минимум, вмещают хоккейную коробку с размерами, определяемыми правилами соревнований. Универсальность достигается за счет трансформации;
5) велотрек (крытый, открытый) – объемное крытое или открытое сооружение, включающее полотно с наклоненными по расчету виражами, зону тихой езды и помещения обслуживания. Возможно размещение трибун для зрителей;
6) база гребная – комплекс сооружений для занятий гребным и парусным видами спорта;
7) гребной канал – искусственное сооружение с дистанцией 220 метров и наличием "прямой" и "обратной" воды, и необходимыми обслуживающими сооружениями;
8) встроенные спортивные залы – залы находящиеся в здании, строительные размеры которых не меньше 9х18х5;
9) учебно-тренировочный центр сборных команд – комплекс, включающий в себя спортивные сооружения, медико-восстановительный центр, спальные корпуса, пищеблок и учреждения досуга для обеспечения проведения длительных сборов;
10) комплекс спортивных сооружений – группа однотипных и различных по типам объемных и плоскостных сооружений для учебно-тренировочной работы и соревнований, размещенных на одной территории и связанных единством управления;
11) спортивный комплекс – отдельно стоящее здание, основным элементом которого является спортивный зал. Число залов не ограничено. Возможно устройство мест для зрителей. В сочетании с залом (залами) может размещаться плавательный бассейн;
12) манеж спортивный (футбольный, легкоатлетический, конный) – крытое отдельно стоящее или встроенное сооружение, удовлетворяющее по размерам требованиям учебно-тренировочного процесса и правилам соревнований в видах спорта, использующих в качестве основных плоскостные сооружения больших размеров (поля, спортивные ядра). Возможно устройство мест для зрителей;
13) база лыжная – комплекс сооружений, включающих раздевальные, лыжехранилище и другие обслуживающие помещения и трассы для занятий или катания. В состав трасс может входить лыжный стадион, участок для старта и финиша не менее 400 метров в длину и 100 метров в ширину – с судейским павильоном, трибунами для зрителей;

14) шаңғымен секіруге арналған трамплин - (әдетте, эстакада түрінде) жылдамдық алатын төбеден, түсетін төбеден тұратын, нормаға және құрылғыларға техникалық сәйкес жабдықталған, пайдаланудың қауіпсіздік шараларын қамтамасыз ете отырып, бір мезетте оқу-жаттығу мен жарыс өткізуге арналған қажетті ауқымды ғимарат;
15) яхт-клуб – желкен спортымен айналысу үшін ірі су қоймасының жағалауындағы ғимараттар кешені;
16) 1500 және одан да көп орынға арналған мінбері бар стадион – спорттық аренасы бар кешен, өз кезегінде бұл мінбелері бар спорттық ядро. Ашық жерде 1500 адам, ғимаратта 500 адамнан бастап.
3. Статистикалық нысандарды облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының дене шынықтыру және спорт басқармалары (бұдан әрі - басқармалар) ұсынады.
4. Статистикалық нысаны 1-қаңтардан бастап 31-желтоқсанға дейінгі кезеңде (қосқанда) толтырылады.
2. "Спорт ғимараттары, бірлік" 1-тарауды толтыру
5. Статистикалық нысанның 1-тарауында басқармалар облыстың аумағында орналасқан барлық спорт ғимараттары бойынша есеп береді.
6. Оқу-жаттығу сабақтарын және дене шынықтыру-сауықтыру, спорттық іс-шараларды өткізуге бағытталған қолданыстағы, сондай-ақ қалпына келтірудегі, күрделі жөндеудегі, жеке тұрған және кешенді ғимараттардың құрамына жататын, спорт түрлерінен жарыс ережелеріне жауап беретін, паспорты немесе есеп карточкасы бар (жазық спорт ғимараттары), белгіленген тәртіппен тіркелген, барлық меншік нысанындағы спорт ғимараттары есепке алынады.
7. 1-жолда "1500 және одан да көп орынға арналған мінбері бар стадион" спорттық аренасы және ашық жерде 1500 адам, ғимаратта 500 адамнан бастап қабылдау қабілеттілігі бар кешендері көрсетіледі.
2-жолда "Спорт сарайы" 1000 және одан да көп көрермендерге арналған негізгі мөлшері барлық қол ойындары түрлерін өткізуге мүмкіндік беретін немесе жарыс ережелерімен айқындалған көлемде хоккей қораптары сиатын жабық ғимараттары (жабық арена) көрсетіледі.
3-жолда "спорт ғимараттарының кешені" бір аумақта орналасқан және бірдей басқарылатын оқу-жаттығу жұмысы мен жарыстар өткізуге арналған көлемді және жазық ғимараттардың бір үлгідегі және әртүрлі үлгідегі топтағы көрсетіледі.
4-жолда "оқу-жаттығу орталығы" ұзақ мерзімге арналған жиындарды өткізуді қамтамасыз ету үшін медициналық қалпына келтіру орталығы, жатын корпустары, асханасы және ұзақ мерзімді жиындар өткізуді қамтамасыз ету үшін демалыс мекемесі бар кешендері көрсетіледі.
5-жолда "спорт кешені" негізгі элементі спорт залы болып табылатын жеке тұрған спорт кешендері көрсетіледі. Залдардың саны шектеусіз. Көрермендерге арналған құрылғысы болуы мүмкін. Залмен (залдармен) бірге жүзу бассейні орналасуы мүмкін;
6-жолда "спорттық манеж" оқу-жаттығу үдерісінің талаптарын және үлкен өлшемдегі жазық ғимараттарды негізгі есебінде қолданатын спорт түрлерінің жарыс ережелерін қанағаттандыратын және жеке тұрған немесе қосып салынған көрермендерге арналған орындарды құрылғысы болуы мүмкіндігімен ғимараттары (алаңдар, спорттық ядро) көрсетіледі. Бұдан басқа, оның ішінен бөлек футбол, жеңіл атлетикалық, ат спортына арналған манеждердің санын көрсету қажет.

14) трамплин для прыжков на лыжах – объемное сооружение, включающее гору разгона (как правило, в виде эстакады), гору приземления, рассчитанное в соответствии с нормами и оборудованное необходимыми техническими устройствами для учебно-тренировочной работы и соревнований при одновременном обеспечении безопасных условий эксплуатации;
15) яхт-клуб – комплекс сооружений на берегу крупного водоема для занятий парусным спортом;
16) стадион с трибунами на 1500 мест и более – комплекс, включающий в себя спортивную арену, в свою очередь это спортивное ядро с трибунами. На открытом воздухе до 1500 человек, в помещении от 500 человек.
3. Статистические формы представляют управления физической культуры и спорта областей, городов Алматы, Астаны (далее – управления).
4. Статистическая форма заполняется за период с 1 января по 31 декабря (включительно).
2. Заполнение раздела 1 "Спортивные сооружения, единиц"
5. В разделе 1 Статистической формы управления отчитываются за все спортивные сооружения, находящиеся на территории области.
6. Учету подлежат спортивные сооружения всех форм собственности независимо от их организационно-правовой формы, предназначенные для учебно-тренировочных занятий и физкультурно-оздоровительных, спортивных мероприятий, как действующие, так и находящиеся на реконструкции и капитальном ремонте, отдельно стоящие и входящие в состав комплексных сооружений, отвечающие правилам соревнований по видам спорта, имеющие паспорта или учетные карточки (плоскосные спортивные сооружения), зарегистрированные в установленном порядке.
7. В строке 1 "стадион с трибунами на 1500 мест и более" указываются комплексы, включающие в себя спортивную арену, имеющую пропускную способность на открытом воздухе до 1500 человек, в помещении от 500 человек.
В строке 2 "дворцы спорта" указываются крытые спортивные сооружения (крытые арены) на 1000 и более зрителей, размеры которых позволяют проводить все виды ручных игр, либо вмещать хоккейную коробку с размерами определяемыми правилами соревнований.
В строке 3 "комплекс спортивных сооружений" указывается группа однотипных и различных по типам объемных и плоскостных сооружений для учебно-тренировочной работы и соревнований, размещенных на одной территории и связанных единством управления.
В строке 4 "учебно-тренировочный центр" указываются комплексы, включающие в себя спортивные сооружения, медико-восстановительный центр, спальные корпуса, пищеблок и учреждения досуга для обеспечения проведения длительных сборов.
В строке 5 "спортивный комплекс" указываются отдельно стоящие здания, основным элементом которых является спортивный зал. Число залов не ограничено. Возможно устройство мест для зрителей. В сочетании с залом (залами) может размещаться плавательный бассейн.
В строке 6 "манеж спортивный" указываются крытые отдельно стоящие или встроенные сооружения, удовлетворяющие по размерам требованиям учебно-тренировочного процесса и правилам соревнований в видах спорта, использующихся в качестве основных плоскостных сооружений больших размеров (поля, спортивные ядра) с возможностью устройства мест для зрителей. Кроме того, из них отдельно указать численность футбольного, легкоатлетического, конного манежей.

7-жолда "шаңғы базасы" шешінетін, шаңғы сақтайтын және басқа да қызмет көрсету жайлары мен шұғылдану немесе сырғанау үшін трассалары бар ғимараттар кешендердері көрсетіледі. Трассалар құрамында шаңғы стадионы, ұзындығы кемінде 400 метр, ені 100 метр төрешілер павильоны, көрермендерге арналған мінбері бар сөре мен мәреге арналған учаскесі болуы мүмкін.
8-жолда "есу базасы" есу және желкен спорт түрлеріне арналған ғимараттар кешендерді көрсетіледі.
9-жолда "атыс тирі" әскери немесе спорттық қарудан атуға арналған жабық немесе ашық ғимараттары көрсетіледі;
10-жолда "атыс алаңы" әр түрлі атыс түрлеріне арналған ашық немесе жабық (жартылай жабық) ғимараттар кешендері көрсетіледі.
11-жолда "велотрек" еңіс және есептелген бұрылыстары бар, баяу жүріс алаңы және қызмет көрсету жайлары бар кең ауқымдағы жабық немесе ашық ғимараттарды көрсету қажет. Көрермендерге арналған мінбесі болуы мүмкін.
12-жолда "акватория (спорттық)" оқу-жаттығу үдерісі мен есу және желкен спортынан жарыстар өткізілетін арнайы белгіленген су беттері көрсетіледі.
13-жолда "есу арнасы" 220 метрлік қашықтықтағы және "тура" және "кері" қажетті қызмет көрсету ғимараттары бар жасанды ғимарат бар жасанды су қоймасы көрсетіледі.
14-жолда "яхт-клуб" желкен спортымен айналысу үшін ірі су қоймасының жағалауындағы ғимараттар кешендері көрсетіледі;
15-жолда "шаңғымен секіруге арналған трамплин" (әдетте, эстакада түрінде) жылдамдық алатын төбеден, түсетін төбеден тұратын, нормаға және құрылғыларға техникалық сәйкес жабдықталған, пайдаланудың қауіпсіздік шараларын қамтамасыз ете отырып, бір мезетте оқу-жаттығу мен жарыс өткізуге арналған қажетті ауқымды ғимараттары көрсетіледі;
16-жолда "жүзу бассейндері" жеген 21-жолда, тек жалғыз тұрған, жүзу бассейндерінің ғимараттары ғана емес, сондай-ақ Спорт сарайларындағы, спорт кешендеріндегі, ашық және жабық бассейндер де кіреді. Олардың әрқайсысының ұстанымы бойынша санын міндетті түрде көрсету қажет.
17-жолда "спорт залдары" деген 22-жолда өлшемі 9x18 метр, биіктігі кемінде 5 метр, белгілі бір жаттығу түріне немесе әмбебаптылыққа арналған жабық ғимарат. Бассейндердегі құрғақ жүзуге арналған залдар есепке алынбайды, себебі қосымша жаттығуларға арналмаған, сонымен қатар Спорт сарайларында және спорт кешендерінде, жалпы білім беретін, кәсіптік техникалық мектептерде, орта және жоғары оқу орындарындағы залдар саны бөліп көрсетіледі.
8. 1-тарауның 1 бағанында 2-4 бағанындарда көзделген жалпы спорттық ғимараттардың саны көрсетіледі.

В строке 7 "база лыжная" указываются комплексы сооружений, включающие раздевальные, лыжехранилище и другие обслуживающие помещения и трассы для занятий или катания на лыжах. В состав трасс может входить лыжный стадион, участок для старта и финиша не менее 400 метров в длину и 100 метров в ширину с судейским павильоном, трибунами для зрителей;
В строке 8 "база гребная" указываются комплексы сооружений для занятий гребным и парусным видами спорта.
В строке 9 "стрелковый тир" указываются крытые или открытые сооружения для стрельбы из боевого или спортивного оружия.
В строке 10 "стрельбище" указываются комплексы, состоящие из открытых или открытых и крытых (полуоткрытых) сооружений для различных видов стрельбы.
В строке 11 "велотрек" указываются объемные крытые или открытые сооружения, включающие полотна с наклоненными по расчету виражами, зону тихой езды и помещения обслуживания. Возможно размещение трибун для зрителей.
В строке 12 "акватория (спортивная)" указывается специально обозначенная водная поверхность, на которой проводятся учебно-тренировочные процессы и соревнования по гребным и парусным видам спорта.
В строке 13 "гребной канал" указываются искусственные сооружения с дистанцией 220 метров и наличием "прямой" и "обратной" воды, и необходимыми обслуживающими сооружениями.
В строке 14 "яхт-клуб" указывается комплекс сооружений на берегу крупного водоема для занятий парусным спортом.
В строке 15 "трамплин для прыжков на лыжах" указываются объемные сооружения, включающие гору разгона (как правило, в виде эстакады), гору приземления, рассчитанное в соответствии с нормами и оборудованное необходимыми техническими устройствами для учебно-тренировочной работы и соревнований при одновременном обеспечении безопасных условий эксплуатации.
В строке 16 "Плавательные бассейны" указываются плавательные бассейны, которые входят не только отдельно стоящие здания плавательных бассейнов, но и бассейны, находящиеся во Дворцах спорта и спортивных комплексах, крытые и открытые.
В строке 17 "Спортивные залы" указываются крытые сооружения размером 9х18 метров, высотой не менее 5 метров, оборудованные для определенного вида занятий или универсального назначения. Залы сухого плавания при бассейнах не учитываются, так как предназначаются не для проведения дополнительных занятий, в том числе выделяются количество залов во Дворцах спорта и спортивных комплексах, в общеобразовательных, профессиональных технических школах, в средних и высших учебных заведениях.
8. В графе 1 раздела 1 выделяется общее количество спортивных сооружений, предусмотренные в графах 2-4.

9. 5 бағанда 1 бағанынан ауылдық жерлерде орналасқан спорттық ғимараттардың саны көрсетіледі.
10. 6 бағанда 1 бағанынан жеке меншікте бар спорттық ғимараттардың саны көрсетіледі.
11. 7 бағанда спорттық ғимараттың қабылдау қабілеттілігі белгілейді.
3. "Штаттағы қызметкерлердің саны, адам" 2-тарауды толтыру
12. Тізімдік құрамда қызметкердің лауазымы қандай да бір кәсіпорын, ұйым, мекеме, оқу орны, кәсіподақ, спорт ғимараты, дене шынықтыру ұжымы (спорт клубы) штат кестесіне бекітілгеніне қарамастан, ұйымдардың тізімдерінде барлық штаттық дене шынықтыру және спорт саласының қызметкерлері есепке алынады.
13. Есепші, есептік-жоспарлау, медициналық, техникалық қызметкерлердің, қызмет көрсетушілердің, жаттықтырушы-оқытушылардың аптасына кемінде 24 сағат сағаттық төлемдегі (қоса атқару) қызметін қоса атқару бойынша штаттық лауазымда отырған тұлғалар есепке қосылмайды.
14. Білімі туралы мәліметтер арнаулы оқу орнының (дене тәрбиесі) толық курсын бітіргені туралы құжаттың негізінде толтырылады.
15. 6-жолда аптасына 24 сағат және одан да көп жүктемесі бар сағаттық төлемдегі жаттықтырушы-оқытушылар есепке алынады, соның ішінде төлемақысы штаттан тыс қордан, абонементтер мен аударымдарды іске асырудан алынтын қаражаттар есебінен жүргізілетін дене дайындығының балалар мен жасөспірімдер клубында, тәрбиелеу орталықтарындағы спорт түрлері бойынша үйірмелардің жетекшілері, ақылы абонементттік топтардың жаттықтырушылары және т.б.
16. 10-жолда осы бөлімнің 2-9-жолдарында көрсетілмеген дене шынықтыру бойынша штаттық лауазымда отырған тұлғалар есепке алынады.
4. "Дене шынықтыру-сауықтыру және спорт жұмысы" 3-тарауды толтыру
17. Статистикалық нысанның 3-тарауында халықтың барлық жас топтарымен осы бөлімнің тізбесінде көрсетілген мекемелерде, кәсіпорындарда, бірлестіктер мен ұйымдарда жұмыс жүргізілетін дене шынықтыру-сауықтыру және спорт жұмысының барлық нысандары есепке алынады.
18. Дене шынықтырумен және спортпен жүйелі шұғылданатын адамдар қатарына таңдаған спорт түрімен немесе жалпы дене тәрбиесімен аптасына кемінде 3 рет немесе 3 жиынтық сағат (жалпы білім мекемелеріндегі сабақ түріндегі жаттығудан басқа) жаттығумен айналысатындар жатады.
5. "Оқу мекемелерінде дене шынықтыру сабақтарына қатысу туралы ақпарат" 4-тарауды толтыру
19. Статистикалық нысанның 4-тарауында спорт түрлері бойынша секцияларда және дене шынықтыру-сауықтыру бағытындағы топтарда шұғылданатын адамдар саны ескеріледі. Әрбір шұғылданатын адам бір ғана топ бойынша есепке алынады.

9. В графе 5 из графы 1 указывается количество спортивных сооружений в сельской местности.
10. В графе 6 из графы 1 указывается количество спортивных сооружений находящиеся в частной собственности.
11. В графе 7 определяется пропускная способность спортивного сооружения.
3. Заполнение раздела 2 "Численность
штатных сотрудников, человек"
12. В списочной численности учитываются все штатные работники отрасли физической культуры и спорта, которые числятся в списках организации в отчетном периоде, независимо от того, в каком штатном расписании утверждена должность работника предприятия, организации, учреждения, учебного заведения, профкома, спортивного сооружения, коллектива физической культуры (спортивного клуба).
13. Лица, занимающие штатные должности по совместительству, счетных, учетно-плановых, медицинских, технических работников, обслуживающего персонала, тренеров-преподавателей с почасовой оплатой труда менее 24 часов в неделю (совместительство) в отчетную информацию не включаются.
14. Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса специального (физкультурного) учебного заведения.
15. В строке 6 учитываются тренера-преподаватели по спорту на почасовой оплате, имеющие нагрузку 24 часов и более в неделю, включая, руководителей кружков по видам спорта в детско-юношеских клубах физической подготовки, центрах воспитания, тренеров платных абонементных групп, оплата которым производится из нештатного фонда, средств, получаемых от реализации абонементов и отчислений.
16. В строке 10 учитываются лица, занимающие штатные должности по физической культуре, не поименованные в строках 2-9 данного раздела.
4. Заполнение раздела 3 "Физкультурно-
оздоровительная и спортивная работа"
17. В разделе 3 Статистической формы учитываются все формы физкультурно-оздоровительной и спортивной работы, проводимые с населением всех возрастных групп в учреждениях, на предприятиях, в объединениях и организациях, указанных в перечне раздела.
18. К числу занимающихся физической культурой и спортом, относятся физические лица, занимающиеся видом спорта или общей физической подготовкой в организованной форме занятий (кроме урочной формы занятий в организациях образования) не менее 3-х раз или 3-х суммарных часов в неделю.
5. Заполнение раздела 4 "Информация о посещаемости
занятий по физической культуре в учебных заведениях"
19. В разделе 4 Статистической формы учитывается работа по развитию физической культуры и спорта в организациях образования независимо от форм их собственности.

20. 1-бағанда барлық оқу мекемелерінің саны көрсетіледі.
21. 2-бағанда "Дене шынықтыру және спорт" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес жұмыс істеп жатқан оқу мекемелерінің саны көрсетіледі: 1-2-жолдар үшін үш сағаттық дене шынықтыру бойынша оқу жоспары, 3-4-жолдар үшін төрт сағаттық дене шынықтыру бойынша оқу жоспары.
22. 3-бағанда дене шынықтыру сабақтарында ер және әйел тұлғаларды жеке оқытатын білім мекемелерінің саны көрсетіледі.
23. 4-бағанда білім мекемелері оқушыларының жалпы саны көрсетіледі.
24. 5-бағанда білім мекемелерінің дене шынықтыру және спорт сабақтарына қатысатын оқушылардың саны мынадай көлемде көрсетіледі: 1-2-жолдар үшін аптасына 3 сағат, 3-4-жолдар үшін аптасына 4 сағат.
25. 6-бағанда денсаулық жағдайы бойынша арнайы медициналық топтарда шұғылданатын оқушылардың саны көрсетіледі.
6. "Спорт түрлерін дамыту бойынша ақпарат" 5-тарауды толтыру
26. Статискалық нысанның 5-тарауында дене шынықтыру ұжымындағы спорт секцияларының саны есепке алынады. Оның ішінде шұғылданатындардың және жаттықтырушылардың саны туралы мәлімет көрсетіледі.
27. 1-бағанда сол немесе одан басқа спорт түрінен секциялардың, топтардың жалпы саны есептеледі.
28. 2-бағанда 1-бағаннан ауылдық жердегі саны көрсетіледі.
29. 3-бағанда спорт түрлерінен секцияларда, топтарда аптасына кемінде 6 сағат шұғылданатын адамдар спорт секциясының, сабақ кестесінің жұмыс журналына сәйкес есепке алынады, бұл ретте әрбір шұғылданатын адам тек бір ғана секцияда есептеледі.
30. 4-бағанда 3-бағандағы жалпы дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын адамдар санынан ауылдық жерде шұғылданатын адамдар саны көрсетіледі.
31. 5-бағанда спорттан сабақ өткізетін жаттықтырушы, жаттықтырушы-оқытушылардың жалпы саны, соның ішінде штаттық жаттықтырушылар, аптасына кемінде 24 сағат еңбекақымен сағаттық жұмысты қоса атқаратындар және қоғамдық негізде жұмыс істейтіндер.
32. 6-бағанда 5-бағандағы ауылдық жерде жұмыс істейтін жаттықтырушылардың саны көрсетіледі.
33. 7-бағанда спорттан сабақ өткізетін жаттықтырушы-оқытушылардың, аталған дене-шынықтыру ұжымдарының, спорт клубының, кәсіподақ ұйымының және т.б. штатындағы немесе аптасына 24 сағаттан көп жүктемемен сағаттық еңбекақы төлеудегі жаттықтырушы-оқытушылардың саны көрсетіледі.
34. 8 бағанда 7 бағанынан жаттықтырушыларды, жаттықтырушы-оқытушылардың ауылды жерлерге жұмыс істейтін саны көрсетіледі.
Ескертпе: осы бөлімде көзделмеген жаңа спорт түрлері қосымша жазылады.
Арифметикалық-қисынды бақылау:
1-бөлім. "Спорттық ғимараттар, бірлік":

20. В графе 1 указывается общее количество организаций образования.
21. В графе 2 указывается количество организаций образования, в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте": для строк 1 и 2 – с тремя часами учебного плана по физической культуре, для строк 3 и 4 – с четырьмя часами учебного плана по физической культуре.
22. В графе 3 отражается количество организаций образования имеющих раздельное обучение лиц мужского и женского пола на занятиях физической культуры.
23. В графе 4 указывается общее количество учащихся.
24. В графе 5 указывается количество учащихся посещающие занятия по физической культуре и спорту в объеме: для строк 1 и 2 – три часа в неделю, для строк 3 и 4 – четыре часа в неделю.
25. В графе 6 отражается количество учащихся, которые по состоянию здоровья занимаются в специальных медицинских группах.
6. Заполнение раздела 5 "Информация
о развитии видов спорта"
26. В разделе 5 Статистической формы учитывается число спортивных секций в коллективах физической культуры. Количество занимающихся в них, и сведения о численности тренеров.
27. В графе 1 учитывается общее количество секций по виду спорта.
28. В графе 2 из графы 1 учитывается количество секций по виду спорта в сельской местности.
29. В графе 3 отражается численность занимающихся в секциях по видам спорта не менее 6 часов в неделю, согласно журнала учета работы спортивной секции, расписанию занятий, при этом каждый занимающийся учитывается только по одной секции.
30. В графе 4 из общего числа занимающихся в секциях по видам спорта графы 3 указываются занимающиеся в секциях по видам спорта в сельской местности.
31. В графе 5 указывается общая численность тренеров, тренеров-преподавателей по спорту ведущих занятия, в том числе штатных тренеров, работающих по совместительству с почасовой оплатой труда менее 24 часов в неделю и на общественных началах.
32. В графе 6 из графы 5 указывается численность тренеров, тренеров-преподавателей работающих в сельской местности.
33. В графе 7 численность тренеров-преподавателей ведущих занятия, находящихся в штате данного коллектива физической культуры, спортивного клуба, профкома или на почасовой оплате труда с нагрузкой более 24 часов в неделю.
34. В графе 8 из графы 7 указывается численность тренеров, тренеров-преподавателей работающих в сельской местности.
Примечание: новые виды спорта, не предусмотренные в данном разделе дописываются дополнительно.
Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. "Спортивные сооружения, единиц":

1-бағанның көрсеткіші 2, 3, 4-бағандардың жиынтығына тең.
1-бағанның жиынтығы 5, 6-бағандардың қосынды санына тең немесе одан көп;
қисындық бақылаудың шарттары - "Барлығы" деген жол 1-17-жолдардың жиынтығына тең.
2-бөлім. "Штаттағы қызметкерлердің саны, адам":
1-бағанның көрсеткіші 3,5-бағандардың жиынтығына тең.
2-бағанның жиынтығы 4,6-бағанның қосынды санына тең;
қисындық бақылаудың шарттары - "Барлығы" деген жол 1-10-жолдардың жиынтығына тең.
3-бөлім. "Дене шынықтыру сауықтыру және спорттық жұмыс":
2-бағанның көрсеткіші 3,4,5-бағандардың қосынды санына тең.
қисындық бақылаудың шарттары - "Барлығы" деген жол 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22-жолдардың жиынтығына тең.
2-жол 4, 6, 8, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23-жолдардың жиынтығына тең.
4-бөлім. "Оқу мекемелерінде дене шынықтыру бойынша сабақтарға қатысу туралы ақпарат":
1-бағанның көрсеткіші 2, 3-бағандардың жиынтығына тең.
5, 6-бағандардың көрсеткіштері 4-бағанға тең немесе одан кіші;
5-бөлім. "Спорт түрлерін дамыту бойынша жұмыс":
1-бағанның көрсеткіші 2-бағанға тең немесе одан көп;
3-бағанның көрсеткіші 4-бағанға тең немесе одан көп;
5-бағанның көрсеткіші 6-бағанға тең немесе одан көп;
7-бағанның көрсеткіші 8-бағанға тең немесе одан көп;
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 3-қосымша
Құпиялылығын мемлекеттік статистика органдары кепілдендіреді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау
2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Статистикалық нысан коды – 7681204
Спорт мектептері туралы есеп
5-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Аудандық және қалалық дене шынықтыру және спорт бөлімдері, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың дене шынықтыру және спорт басқармалары тапсырады.
Тапсыру мерзімі: аудандық және қалалық дене шынықтыру және спорт бөлімдері Астана және Алматы қалаларының, облыстардың дене шынықтыру және спорт басқармаларына – есептік кезеңнің 1 желтоқсанына дейін, Астана және Алматы қалаларының, облыстардың дене шынықтыру және спорт басқармалары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне – есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда тапсырады.
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтар.
БСН коды
1-тарау. Спорт түрлері бойынша бөлімше жұмысының негізгі көрсеткіштері (жыл соңындағы)
1.1 Оқу топтарының саны, бірлік
Жол коды
Спорт түрі
Бөлімшелер саны
Оқу топтарының саны
спорттық сауықтыру
алғашқы дайындық
оқу-жаттығу
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлігі
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.2 Топтарда шұғылданатын спортшылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Барлығы
Соның ішінде топта шұғылданатындар саны
спорттық сауықтыру
алғашқы дайындық
оқу-жаттығу
1 оқу жылы
2 оқу жылы
3 оқу жылы
3 жылдан астам
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Жол коды
Спорт түрі
Спорттық жетілдіру
Жоғары спорт шеберлік
1 оқу жылы
2 оқу жылы
3 жылдан астам
барлық кезең
А
Б
8
9
10
11

показатель графы 1 равен сумме граф 2, 3, 4;
сумма графы 1 равна или больше сумме граф 5, 6;
условия логического контроля – строка "Всего" равна сумме строк 1-17.
Раздел 2. "Численность штатных сотрудников, человек":
показатель графы 1 равен сумме граф 3, 5;
сумма графы 2 равна 4, 6;
условия логического контроля – строка "Всего" равна сумме строк 1-10.
Раздел 3. "Физкультурно-оздоровительная и спортивная работа":
показатель графы 2 равен сумме граф 3, 4, 5;
условия логического контроля – строка 1 "Всего" равна сумме строк 3, 5, 7, 9, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22;
строка 2 равна сумме строк 4, 6, 8, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23.
Раздел 4. "Информация о посещаемости занятий по физической культуре в учебных заведениях":
показатель графы 1 равен сумме граф 2, 3;
показатели граф 5, 6 равна или меньше графы 4.
Раздел 5. "Информация о развитии видов спорта":
показатель графы 1 равен или больше графы 2;
показатель графы 3 равен или больше графы 4;
показатель графы 5 равен или больше графы 6;
показатель графы 7 равен или больше графы 8.
Приложение 3
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Код статистической формы - 7681204
Отчет о спортивных школах
5-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - районные и городские отделы физической культуры и спорта, управления физической культуры и спорта областей, городов Астана и Алматы.
Срок представления - районные и городские отделы физической культуры и спорта - управлениям физической культуры и спорта областей, городов Астана и Алматы - 1 декабря отчетного периода, управления физической культуры и спорта областей, городов Астана и Алматы в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан - 5 января после отчетного периода.
Срок представления – 5 января после отчетного периода
БИН
Раздел 1. Основные показатели работы отделения по видам спорта (по состоянию на конец года)
1.1. Количество учебных групп, единиц
Код строки
Виды спорта
Количество отделений
Количество учебных групп
спортивно-оздоровительных
начальной подготовки
учебно-тренировочных
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.2. Численность занимающихся в группах спортсменов, человек
Код строки
Виды спорта
Всего
В том числе занимающихся в группах
спортивно-оздоровительных
начальной подготовки
учебно-тренировочных
1 года обучения
2 года обучения
3 года обучения
свыше 3 лет обучения
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Код строки
Виды спорта
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
1 года обучения
2 года обучения
свыше 3 лет обучения
весь период
А
Б
8
9
10
11

"Спорт мектептері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқаудың (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ереже
1. Осы "Спорт мектептері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) ведомстволық статистикалық байқаудың "Спорт мектептері туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 7681204, индексі 5-ДШ, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Статистикалық нысанды толтыру мақсатында мынадай анықтамалар және қысқартулар қолданылады:
1) БЖСМ – балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі;
2) бірыңғай спорттық сыныптама – спортшылардың шеберлік деңгейін немесе жаттықтырушылар мен спорт төрешілерінің біліктілік деңгейін айқындайтын спортшылардың, жаттықтырушылардың спорттық атақтары, разрядтары және спорт төрешілерінің санаттары жүйесі;
3) ерікті спорт қоғамы – дене тәрбиесі және спортпен қоғамдық бастамада ұйымдасқан түрде айналысқысы келген азаматтарды біріктіретін, өзін-өзі басқаратын ұжым;
4) МБЖСМ – мамандандырылған балалар мен жасөспiрiмдер спорт мектебі.
3. Статистикалық нысанмен бірге еркін түрде сипаттама есеп ұсынылады, онда дене шынықтыру және спортты басқару органдары және спорт мектептерінің басқа ведомстволық бағыныстылығы шеңберінде бөлігінде алдыңғы жылмен салыстырғанда, өңірдің спорттық көрсеткіштерінің өсу қарқыны статистикалық есептің әр бөлімі бойынша көрсетілуі тиіс.
2. "Спорт түрлері бойынша бөлімше жұмысының жыл соңындағы жағдай бойынша негізгі көрсеткіштері" 1-тарауды толтыру
4. Спортпен шұғылданушыларды статистикалық есепке алу қатаң жаттығу топтарының жұмысын есепке алу журналы бойынша жүргізіледі.
5. 1.1-бөлімінің Б-бағанында спорт мектебінде дамытылатын спорт түрлері көрсетіледі, ал 1-бағанда аталған спорт түрлерінен бөлімшелер саны көрсетіледі.
2, 3, 4, 5, 6-бағандарда оқу топтарының саны есепке алынады.
6. 1.2-тармақшаның 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11-бағандарында дайындық кезеңінде шұғылданушылар (адам) саны жинақталады.
1-бағанда 2-11-бағандағы жиынтық көрсеткіш көрсетіледі.
7. 1.3-тармақшасының 2, 3, 4, 5, 6-бағандарында бірыңғай спорттық сыныптамаға сәйкес спорттық разрядтары мен спорттық атақтары бар спортшылар есепке алынады.
7, 8, 9, 10-бағандарында спортшыларға есептілік жылы берілген спорттық атақтар мен разрядтар есепке алынады.
8. 1.4-тармақшасының 1-бағанында спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-оқытушылар құрамының жалпы саны есепке алынады.

спортивных школах" (код 7681204, индекс 5-ФК,
периодичность годовая)
1. Общее положение
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о спортивных школах" (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о спортивных школах" (код 7681204, индекс 5-ФК, периодичность годовая) (далее – Статистическая форма).
2. Следующие определения и сокращения используются при заполнении Статистической формы:
1) ДЮСШ – детско-юношеская спортивная школа;
2) единая спортивная классификация – система спортивных званий, разрядов спортсменов, тренеров и категорий спортивных судей, определяющих уровень мастерства спортсменов или квалификации тренеров и спортивных судей;
3) добровольное спортивное общество – созданные на началах самодеятельных организаций, объединяющие граждан, желающих организованно заниматься физической культурой и спортом;
4) СДЮСШ – специализированная детско-юношеская спортивная школа.
3. Одновременно со Статистической формой представляется описательный отчет в произвольной форме, в котором должна быть отражена динамика роста спортивных показателей региона по каждому разделу статистической отчетности по сравнению с предыдущим годом в разрезе органов управления физической культурой и спортом и другой ведомственной принадлежности спортивных школ.
2. Заполнение раздела 1 "Основные показатели работы отделения
по видам спорта (по состоянию на конец года)"
4. Статистический учет занимающихся спортом ведется строго по журналам учета работы тренировочных групп.
5. В графе Б подраздела 1.1 указываются виды спорта, развиваемые в спортивных школах, в графе 1 – количество отделений по данным видам спорта.
В графах 2, 3, 4, 5, 6 – учитывается численность учебных групп.
6. В графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 подраздела 1.2 суммируется численность занимающихся спортом на этапах подготовки (человек).
В графе 1 указывается суммарный показатель граф 2-11.
7. В графах 2, 3, 4, 5, 6 подраздела 1.3 учитываются спортсмены, имеющие спортивные разряды и спортивные звания согласно единому спортивному классификатору, при этом каждый учащийся учитывается один раз по наивысшему разряду.
В графах 7, 8, 9, 10 учитываются спортивные звания и разряды, присвоенные спортсменам за отчетный год.
8. В графе 1 подраздела 1.4 учитывается общая численность тренерско-преподавательского состава по видам спорта.

6,7-бағандарда тек штаттағы жұмысшылар арасынан (5-баған) жаттықтырушы-оқытушылар есепке алынады.
6-7-бағандарда білімі туралы мәліметтер білім беру мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттардың негізінде толтырылады.
3. "Ведомстволық бағыныстағы спорт мектептері бойынша жиынтық деректер" 2-тарауын толтыру
9. 2.1-тармақшада статистикалық есепке қарауында спорт мектептері бар ұйымның штаттағы әкімшілік лауазымындағы қызметкерлер алынады.
1-бағанда спорт мектебінің штаттағы әкімшілік қызметкерлері (жаттықтырушы-оқытушылар, нұсқаушылар, әдіскерлер, тәрбиешілер, әкімшілік басқарушы қызметкерлер) көрсетіледі.
2-бағанда спорт мектебінің басшылық құрамы (директор, директордың орынбасары, бөлім бастықтары) көрсетіледі.
3-бағанда 1,2-бағандардан "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша жоғары білімі бар қызметкерлер көрсетіледі. Білімі туралы мәліметтер кәсіптік білім беру мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттардың негізінде толтырылады.
4-бағанда 1,2-бағандардан спорт мектебінің әйел қызмектерлері көрсетіледі.
"Мектептерді ұстауға жұмсалатын шығындар (мың. теңге)" деген 5-бағанда жұмсалған шығындардың толық сомасы көрсетіледі, соның ішінде: құрылтайшыдан; дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органнан; барлық деңгейдегі білім беруді басқару органдарынан; ведомстволардан; кәсіподақтар және бюджеттен тыс көздерден алынған; спорт мекемесінің есептілік жылы өзін ұстауға жұмсаған қаражат (мың. теңге) көрсетіледі.
6-бағанда спорт ғимараттарын жалдауға жұмсалған қаржы сомасы көрсетіледі.
10. 2.2-бөлімшесінде қарауында мектептері бар ұйым, соның ішінде жеке меншік ұйымдар көрсетіледі.
1-баған ведомстволық бағыныстылығы бойынша (білім және дене шынықтыру мен спорт) спорт мектептерінің санын (БЖСМ, МБЖСМ) қамтиды.
2-бағанда 1-бағандағы БЖСМ саны бөліп көрсетіледі.
3-бағанда 1-бағандағы МБЖСМ бөліп көрсетіледі.
11. 2.3-бөлімшесінде спорт мектептерінде оқитын оқушылардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағанда спорттық топқа бірінші оқу жылына қабылданғандардың жалпы санынан оқу-жаттығу топтарына қабылданған оқушылардың саны көрсетіледі.
2-бағанда спорттық топтарға бірінші оқу жылына қабылданғандардың жалпы санынан спорттық жетілдіру тобына қабылданған оқушылардың саны көрсетіледі.
3, 4, 5, 6-бағандарда спорттық дайындық кезеңдерінен өтуі туралы мәліметтер көрсетіледі.
7-бағанда қоғамшыл жаттықтырушылар және төрешілер атағын алғандардың саны көрсетіледі.

В графах 6, 7 учитываются тренеры-преподаватели только из числа штатных работников предусмотренных графой 5.
Сведения об образовании граф 6, 7 заполняются на основании документов об окончании полного курса образовательного заведения.
3. Заполнение раздела 2 "Сводные данные по
спортивным школам ведомственного подчинения"
9. В подразделе 2.1 статистическому учету подлежат работники, занимающие штатные административные должности организации, в ведении которых находятся спортивные школы.
В графе 1 указываются штатные административные кадры (тренера-преподаватели, инструктора, методисты, воспитатели, административный управленческий персонал) спортивной школы.
В графе 2 учитывается руководящий состав (директор, заместитель директора, начальники отделов) спортивной школы.
В графе 3 из граф 1, 2 указываются сотрудники, имеющие высшее образование по специальности "Физическая культура и спорта". Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса профессионального образовательного учреждения.
В графе 4 из граф 1, 2 указываются сотрудники спортивной школы женского пола.
В графе 5 "Расходы на содержание школ (тысяч тенге)" отражается полная сумма произведенных расходов, в том числе сумма средств (тысяч тенге), полученная: от учредителя; местного исполнительного органа в области физической культуры и спорта; органов управления образованием всех уровней; ведомств; профсоюзов и внебюджетных источников, израсходованная спортивным учреждением на свое содержание за отчетный год.
В графе 6 указывается сумма средств израсходованных на аренду спортивных сооружений.
10. В подразделе 2.2 указывается организация, в ведении которой находятся школы, в том числе в частных организациях.
Графа 1 включает в себя количество спортивных школ (ДЮСШ, СДЮСШ) по ведомственной принадлежности (образование и физическая культура и спорт).
В графе 2 из графы 1 выделяется число ДЮСШ.
В графе 3 из графы 1 выделяется число СДЮСШ.
11. В подразделе 2.3 отражается общая численность учащихся спортивных школ.
В графе 1 учитывается численность учащихся принятых в учебно-тренировочные группы, от общей численности принятых на первый год обучения в спортивные группы.
В графе 2 учитывается численность учащихся принятых в группу спортивного совершенствования, от общей численности принятых на первый год обучения в спортивные группы.
В графах 3, 4, 5, 6 отражаются сведения о прохождения этапов спортивной подготовки.
В графе 7 указывается численность получивших звания тренеров-общественников и судей.

12. 2.4-тармақшасында барлық спорттық-сауықтыру лагерлері және осы лагерлерге шыққан оқушылар есепке алынады.
1, 2, 3-бағандарда спорт лагерлерінің, орындардың және оқушылардың жалпы саны есепке алынады.
4. "Есептілік кезеңінде дайындалған Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шеберлері және Қазақстан Республикасының спорт шеберлерінің тізімі, адам" 3-тарауын толтыру
13. 3-тарауда есептілік кезеңінде Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері және Қазақстан Республикасының спорт шебері спорттық атақты дәлелденген спортшылар статистикалық есепке алынады.
Кестенің Б-бағанында спорттық атағы дәлелденген спортшының аты, әкесінің аты, тегі көрсетіледі.
1-бағанында спорттық атағы дәлелденген спортшының туған жылы көрсетіледі.
2-бағанында спорт мектебіне түскен жылы көрсетіледі.
3,4 бағандарында спорттық атақты беру үшін спорт түрі және спорт түрі бойынша көрсеткен нәтижесі көрсетіледі.
5-бағанда спорттық атақты алған күні және бұйрықтың нөмірі көрсетіледі.
6-баған спорттық атағы дәлелденген спортшы ерікті спорттық қауымдастықтың мүшесі болған жағдайда (ИӘ/ЖОҚ) толтырылады.
7-бағанда спорттық атағы дәлелденген спортшыны дайындаған жаттықтырушының аты, әкесінің аты, тегі көрсетіледі.
Арифметикалық - қисынды бақылау:
1-тарау. Жыл соңындағы жағдайы бойынша "Спорт түрлері жөніндегі бөлімше жыл жұмысының негізгі көрсеткіштері":
1.2-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанының жиынтығы2-11-бағандардың жиынтығына тең.
1.3-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанының жиынтығы 2-10-бағандардың жиынтығына тең.
1.4-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанының жиынтығы2-7-бағандардың жиынтығына тең.
2, 3, 4-бағандарының жиынтығы 5-бағанның жиынтығынан кіші немесе тең;
5-бағанның жиынтығы 6,7-бағандардың жиынтығына тең;
2-тарау. "Ведомстволық бағыныстағы спорт мектептері бойынша жиынтық мәліметтер":
2-бағанның жиынтығы 3, 4-бағандардың қосынды санына тең.
Қисынды бақылаудың шарттары - "Барлығы" деген 1-жол 2-6 жолдардың жиынтығына тең.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 5-қосымша
Құпиялылығын мемлекеттік статистика органдары кепілдендіреді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау

12. В подразделе 2.4 учету подлежат все спортивно-оздоровительные лагеря и учащийся выехавшие в них.
В графах 1, 2, 3 учитываются общее количество спортивных лагерей, мест и численность учащихся.
4. Заполнение раздела 3 "Список мастеров спорта международного
класса Республики Казахстан и мастеров спорта Республики
Казахстан, подготовленных за отчетный год, человек"
13. В разделе 3 статистическому учету подлежат спортсмены в отчетном периоде подтвердившие спортивные звания мастер спорта международного класса Республики Казахстан и мастер спорта Республики Казахстан.
В графе Б таблицы указывается фамилия, имя, отчество спортсмена, подтвердившего спортивное звание.
В графе 1 указывается дата рождения спортсмена, подтвердившего спортивное звание.
В графе 2 указывается год поступления в спортивную школу.
В графах 3, 4 указываются вид спорта и показанный результат по виду спорта для присвоения спортивного званий.
В графе 5 указывается дата присвоения спортивного звания и номер приказа.
Графа 6 заполняется при условии, если спортсмен, подтвердивший спортивное звание является членом Добровольно-спортивного общества (ДА/НЕТ).
В графе 7 указывается фамилия, имя, отчество тренера подготовившего спортсмена, подтвердившего спортивное звание.
Арифметико-логический контроль:
Раздел 1. "Основные показатели работы отделения по видам спорта по состоянию на конец года":
cумма графы 1 "Всего" подраздела 1.2 равна сумме граф 2-11;
сумма графы 1 "Всего" подраздела 1.3 равна сумме граф 2-10;
сумма графы 1 "Всего" подраздела 1.4 равна сумме граф 2-7;
сумма граф 2, 3, 4 меньше или равна сумме графы 5;
сумма графы 5 равна сумме граф 6-7.
Раздел 2. "Сводные данные по спортивным школам ведомственного подчинения":
сумма графы 2 равна сумме граф 3,4;
условия логического контроля строка 1 "Всего" равна сумме строк 2-6.
Приложение 5
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz

2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Статистикалық нысан коды – 7691204
Мамандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп
7-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Республикалық спорт колледждері, республикалық, облыстық, қалалық спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттар, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар тапсырады.

Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Код статистической формы - 7691204
Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях
7-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - республиканские колледжи спорта, республиканские, областные городские школы-интернаты для одаренных в спорте детей, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта

4.6.2
колледжге
4.6.3
басқа мамандықтар бойынша
ЖОО-ға
4.6.4
колледжге
4.6.5
жұмысқа
4.6.6
Қазақстан Республикасының Қарулы күштеріне шақырылды
4.4 Жарыстарға қатысқан оқушылар саны, адам
Жарыстар дәрежесі
Қатысты
Оның ішінде орын алды:
1-3 орын
4-6 орын
А
1
2
3
Олимпиада ойындары
Азия ойындары
әлем чемпионаты (үлкендер арасында)
Азия чемпионаты (үлкендер арасында)
әлемкубогы
Азия кубогы
Жеке жас санаттары бойынша әлем чемпионаты
Жеке жас санаттары бойынша Азия чемпионаты
Қазақстан Республикасының чемпионаты
Қазақстан кубогы
Жеке жас санаттары бойынша Республика чемпионаты
5. Қазақстан Республикасының құрама командаларының құрамына енген спортшылар саны, адам
Негізгі құрамы
Жастар құрамы
Жасөспірімдер құрамы
1
2
3
6. Есептік кезеңде қайта дайындалғандар спортшылардың саны, адам
Жасы
Жынысы
Барлығы
Соның ішінде:
1 спорттық разряд
спорт шеберіне үміткер
спорт шебері
халықаралық дәрежедегі спорт шебері
ұлттық құраманың мүшесі
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 жас және төмен
ұл
қыз
15 жас
ұл
қыз
16 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
17 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
18 жас
ерлер
әйелдер
19 жас
ерлер
әйелдер
20 жас
ерлер
әйелдер
21 жас және жоғары
ерлер
әйелдер
Барлығы
ерлер
әйелдер
7. Спорт түрі бойынша спортшылар құрамының жас-біліктілік сипаттамасы
Жасы (жыл)
Жынысы
Барлығы
Соның ішінде
1 спорттық разряд
спорт шеберіне үміткер
спорт шебері
халықаралық дәрежедегі спорт шебері
ұлттық құраманың мүшесі
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 жас және төмен
ұл
қыз
15 жас
ұл
қыз
16 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
17 жас
жасөспірім ұлдар
жасөспірім ұлдар
18 жас
ерлер
әйелдер
19 жас
ерлер
әйелдер
20 жас
ерлер
әйелдер
21 жас және жоғары
ерлер
әйелдер
Барлығы
ерлер
әйелдер
Атауы Мекенжайы _____________________________
_____________________________ Телефоны_______________________________
_____________________________ Электрондық пошта мекенжайы
_____________________________ _______________________________________
Орындаушының аты-жөні ________________ тел. _________________________
Басшы
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Бас бухгалтер
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 6-қосымша
"Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық

4.6.2
в колледж
4.6.3
по другим
специальностям
в ВУЗ
4.6.4
в колледж
4.6.5
на работу
4.6.6
призвано в Вооруженные силы
Республики Казахстан
_______________________________
2Здесь и далее ВУЗ - высшее учебное заведение
4.4. Количество учащихся, принявших участие в соревнованиях, человек
Ранг соревнований
Участвовало
Из них заняли:
1-3 место
4-6 место
А
1
2
3
Олимпийские игры
Азиатские игры
Чемпионат мира (среди взрослых)
Чемпионат Азии (среди взрослых)
Кубок мира
Кубок Азии
Чемпионат мира по отдельным возрастным категориям
Чемпионат Азии по отдельным возрастным категориям
Чемпионат Республики Казахстан
Кубок Казахстана
Чемпионат Республики по отдельным возрастным категориям
Раздел 5. Численность спортсменов, включенных в составы сборных команд Республики Казахстан, человек
Основной состав
Молодежный состав
Юношеский состав
1
2
3
Раздел 6. Вновь подготовлено за отчетный период спортсменов, человек
Возраст
Пол
Всего
В том числе:
1 спортивный разряд
кандидат в мастера спорта
мастер спорта
мастер спорта международного класса
член национальной сборной
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 лет и младше
мальчики
девочки
15 лет
мальчики
девочки
16 лет
юноши
девушки
17 лет
юноши
девушки
18 лет
мужчины
женщины
19 лет
мужчины
женщины
20 лет
мужчины
женщины
21 год и старше
мужчины
женщины
Всего
мужчины
женщины
Раздел 7. Возрастно-квалификационная характеристика контингента спортсменов по видам спорта3
Возраст
Пол
Всего
В том числе
1 спортивный разряд
кандидат в мастера спорта
мастер спорта
мастер спорта международного класса
член национальной сборной
А
Б
1
2
3
4
5
6
14 лет и младше
мальчики
девочки
15 лет
мальчики
девочки
16 лет
юноши
девушки
17 лет
юноши
девушки
18 лет
мужчины
женщины
19 лет
мужчины
женщины
20 лет
мужчины
женщины
21 год и старше
мужчины
женщины
Всего
мужчин
женщин
__________________________________
3Заполняется по каждому виду спорта отдельно, при необходимости продолжить на дополнительных листах
Наименование _______________________ Адрес __________________________
____________________________________ Телефон ________________________
Электронный адрес _________________
Фамилия и телефон исполнителя __________________ тел. _______________
Руководитель
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Главный бухгалтер
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Место для печати
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного
статистического наблюдения "Отчет о специализированных
учебно-спортивных заведениях" (код 7691204, индекс 7-ФК,
периодичность годовая)

1. Жалпы ереже
1. Осы "Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) "ведомстволық статистикалық байқаудың "Мамандандырылған оқу-спорттық мекемелері туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 7691204, индексі 7-ДШ, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Сауалнамаға жауап берушілер статистикалық нысанды 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсан қоса алғанда дейінгі кезеңде толтырады.
3. 1-тарауда тізімдегі санымен есептік кезеңінде мамандандырылған спорттық мекемеде жұмыс істейтін, сонымен қатар, "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша арнайы білімі бар барлық қызметкерлер есепке алынады.
4. 2-тарауда спорт түрлері бойынша жаттықтырушы-оқытушылар құрамының біліктілік сипаттамасы көрсетіледі.
Б-бағанында Спорт түрлері тізбесіне сәйкес спорт түрлері алфавиттік ретімен көрсетіледі.
1-бағанда спорт түрінен жаттықтырушылар-оқытушылардың жалпы саны көрсетіледі.
2, 3, 4-бағандарда 1-бағаннан біліктілік санатын тағайындау туралы куәліктің негізінде спорт түрінен жаттықтырушы-оқытушылар құрамының тиісті біліктілік санаттары көрсетіледі.
6,7-бағандарда 5-бағандағы штаттық жаттықтырушы-оқытушылардың жалпы санынан "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша жоғары және орта білімі бар жаттықтырушы-оқытушылар саны есепке алынады.
Білімі туралы мәліметтер кәсіптік білім беру мекемесінің толық курсын аяқтағаны туралы құжаттардың негізінде толтырылады.
8-бағанда 1-бағаннан спорттық атағы бар жаттықтырушылардың жалпы саны көрсетіледі.
9-бағанда 8-бағаннан "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы" спорттық атағы бар жаттықтырушылар саны көрсетіледі.
5. 4-тарауда Статистикалық есепті жасау кезіндегі жай-күй бойынша сыныптар бойынша оқушылар саны көрсетіледі.
4.2-бөлімшесінде кестеде көрсетілген ұстанымдар бойынша толтырылады.
4.3-бөлімшесінде есептілік кезеңіндегі оқушылар саны көрсетіледі.
1-жолдың 1-бағанында жаңадан қабылданған оқушылар, ал 2-5-бағандарда спорт разрядтары мен атақтары бойынша олардың сапалық құрамы көрсетіледі.
2-жолдың 1-бағанында болашақ түлектердің саны, ал 2-5-бағандарда олардың спорттық разрядтары мен атақтары бойынша сапалық құрамы көрсетіледі.
3-жолдың 1-бағанында есептілік кезеңінде оқу мекемесін бітіргеннен кейін спорттық қызметті жалғастыратын түлектердің саны көрсетіледі.

1. Общее положение
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях" (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных учебно-спортивных заведениях" (код 7691204, индекс 7-ФК, периодичность годовая) (далее – Статистическая форма).
2. Статистическая форма респондентами заполняется строго за установленный период с 1 января по 31 декабря (включительно).
3. В разделе 1 в списочной численности учитываются все работники, которые числятся в специализированном спортивном учреждении в отчетном периоде, при этом имеющие образование по специальности "Физическая культура и спорт".
4. В разделе 2 указывается квалификационная характеристика тренерско-преподавательского состава по видам спорта.
В графе Б виды спорта указываются в алфавитном порядке в соответствии с Реестром по видам спорта.
В графе 1 указывается общее число тренеров-преподавателей по виду спорта.
В графах 2, 3, 4 из графы 1 указываются соответствующие квалификационные категории тренеров-преподавателей по виду спорта на основании удостоверения о присвоении квалификационной категории.
В графах 6, 7 учитывается численность тренеров-преподавателей с высшим и средним образованием по специальности "Физическая культура и спорт", из общего числа штатных тренеров-преподавателей графы 5.
Сведения об образовании заполняются на основании документов об окончании полного курса профессионального образовательного учреждения. В графе 8 из графы 1 указывается общая численность тренеров имеющих спортивное звание.
В графе 9 из графы 8 указывается численность тренеров имеющих спортивное звание "Заслуженный тренер Республики Казахстан".
5. В разделе 4 указывается количество учащихся по классам по состоянию на время составления Статистического отчета.
Подраздел 4.2 заполняется по позициям указанным в таблице.
В подразделе 4.3 указывается количество учащихся за отчетный период.
В графе 1 строки 1 указывается общее количество вновь принятых учащихся, а в графах 2-5 указывается качественный состав по спортивным разрядам и званиям.
В графе 1 строки 2 указывается количество будущих выпускников, а в графах 2-5 указывается их качественный состав по спортивным разрядам и званиям.
В графе 1 строки 3 указывается количество выпускников за отчетный период продолжающих спортивную деятельность после окончания учебного заведения.

4-жолдың 1-бағанында есептік кезеңде оқу орнынан шығарылғандардың саны көрсетіледі.
4.4-бөлімшесінде кестеде көрсетілген ұстанымдар бойынша толтырылады.
6. 5-тарауда Қазақстан Республикасының ұлттық құрама командаларының құрамдарына қосылған спортшылар саны көрсетіледі:
1-бағанда негізгі құрамға қабылданған спортшылар саны көрсетіледі;
2-бағанда жастар құрамасына қабылданған спортшылар саны көрсетіледі;
3-бағанда жасөспірімдер құрамасына қабылданған спортшылар саны көрсетіледі;
7. "Есептілік кезеңінде жаңадан даярланды" деген 6-тарауда – есептілік кезеңінде халықаралық дәрежедегі спорт шебері, спорт шебері, спорт шеберлігіне үміткер, спорттық 1-разрядты спортшысы дәрежесі үшін нормалар мен бірыңғай спорттық жіктеме талаптарын орындаған спортшылар жасына қарай есепке алынады.
8. "Спорт түрлері бойынша спортшылар контингентінің жасы мен біліктілік сипаттамасы" деген 7-тарауда спорт колледждері мен спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттарда дамытылатын әр спорт түріне толтырылады.
1-бағанда белгілі бір спорт түрі бойынша шұғылданатын спортшылардың жалпы саны көрсетіледі.
Арифметикалық-қисынды бақылау:
"Жаттықтырушы-оқытушылар құрамының біліктілік сипаттамасы" деген 2-тарауда "Барлығы" деген 1-бағанның 2,3,4,5,6,7,8,9-бағандарында көрсетілген көрсеткіштердің сомасы жазылады.
4.1-4.2-бөлімшелердің "Барлығы" деген 1-бағанының қорытынды көрсеткіші 2-9-бағандарының жиынтық көрсеткіштерінен құралады.
4.3-бөлімшесінде 1-бағанның сомасы 2-5-бағанның сомасына тең немесе одан кіші.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 7-қосымша
Құпиялылығын мемлекеттік статистика органдары кепілдендіреді
Ведомстволық статистикалық байқау бойынша статистикалық нысан
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне тапсырылады
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz. сайтынан алуға болады.
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына дәйексіз деректерді ұсыну және алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау
2014 жылғы 5 шілдедегі "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 497-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар болып табылады.
Статистикалық нысан коды – 7701204
Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп
8-ДШ
Жылдық
Есептік кезең
жыл
Республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтары, қалалық, облыстық жоғары спорт шеберлігі мектептері, олимпиадалық резервті даярлау орталықтары, дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдар тапсырады.

В графе 1 строки 4 указывается число отчисленных из учебного заведения за отчетный год.
Подраздел 4.4 заполняется по позициям указанным в таблице.
6. В разделе 5 указывается количество спортсменов включенных в составы сборных команд Республики Казахстан:
В графе 1 указывается число спортсменов зачисленных в основной состав.
В графе 2 указывается число спортсменов зачисленных в молодежный состав.
В графе 3 указывается число спортсменов зачисленных в юношеский состав.
7. В разделе 6 "Вновь подготовлено за отчетный период" учитываются спортсмены по возрастам, выполнившие за отчетный период разрядные нормы и требования единого спортивного классификатора для мастера спорта международного класса, мастера спорта, кандидата в мастера спорта, спортсмена 1 спортивного разряда.
8. В разделе 7 "Возрастно-квалификационная характеристика контингента спортсменов по видам спорта" заполняется на каждый вид спорта, культивируемый в колледжах спорта и школах-интернатах для одаренных в спорте детей.
В графе 1 указывается общее численность спортсменов занимающихся по определенному виду спорта.
Арифметико-логический контроль:
В разделе 2 "квалификационная характеристика тренерско-преподавательского состава" в графе 1 "Всего" учитывается сумма показателей, указанных в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.
Итоговый показатель графы 1 "Всего" подразделов 4.1-4.2 складываются из суммарных показателей граф 2-9.
В подразделе 4.3 сумма графы 1 равна или меньше сумме граф 2-5.
Приложение 7
к приказу исполняющего обязанности
Председателя Комитета
по статистике Министерства
национальной экономики
Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Статистическая форма по ведомственному статистическому наблюдению
Представляется в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Представление недостоверных и непредставление первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 497 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Код статистической формы - 7701204
Отчет о специализированных спортивных заведениях
8-ФК
Годовая
Отчетный период
год
Представляют - республиканские школы высшего спортивного мастерства, республиканские центры олимпийской подготовки, городские, областные школы высшего спортивного мастерства, центры подготовки олимпийского резерва, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта.

Тапсыру мерзімі: республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтар Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне – есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда, қалалық, облыстық жоғары спорт шеберлігі мектептері, олимпиадалық резервті даярлау орталықтары дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдарға – есептік кезеңнің 1 желтоқсанына, дене шынықтыру және спорт жөніндегі жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитетіне – есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтарда тапсырады.
Тапсыру мерзімі: есептік кезеңнен кейінгі 5 қаңтар.
БСН коды
1-тарау. Спорт түрінен бөлiмше жұмысының негiзгi көрсеткiштерi
1.1 Оқу топтарының саны, бірлігі
Жол коды
Спорт түрі
Бөлімшелердің саны
Оқу топтарының саны
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлiгі
А
Б
1
2
3
1.2 Шұғылданатын спортшылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Ауыспалы құрамда шұғылданатындар саны
Тұрақты құрамда шұғылданатындар саны
Соның ішінде топтарда:
спорттық жетілдіру
жоғары спорт шеберлiгі
А
Б
1
2
3
4
Жол коды
Спорт түрі
Тұрақты құрамдағы әйел тұлғалардың саны
Тұрақты құрамның саны
Жас шамасындағы оқушылары
Спортшылар
17 жасқа дейінгі

Срок представления - республиканские школы высшего спортивного мастерства, республиканские центры олимпийской подготовки в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан – 5 января после отчетного периода, областные, городские школы высшего спортивного мастерства, центры подготовки олимпийского резерва в местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта – 1 декабря отчетного периода, местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта в Комитет по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан – 5 января после отчетного периода.
Срок представления – 5 января после отчетного периода
БИН
Раздел 1. Основные показатели работы отделения по видам спорта
1.1. Количество учебных групп, единиц
Код строки
Виды спорта
Количество отделений
Количество учебных групп
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
1.2. Численность занимающихся спортсменов, человек
Код строки
Виды спорта
Численность занимающихся переменного состава
Численность занимающихся постоянного состава
В том числе в группах
спортивного совершенствования
высшего спортивного мастерства
А
Б
1
2
3
4
Код строки
Виды спорта
Численность лиц женского пола в постоянном составе
В постоянном составе численность1
учащихся в возрасте
спортсменов
до 17 лет

18-20 жас
1 разряд - спорт шеберлігіне үміткер
спорт шебері
халықаралық дәрежедегі спорт шебері
А
Б
5
6
7
8
9
10
1.3 Споршылардың атақтар және разрядтар бойынша дайындалған саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Спорт шебері
Халықаралық дәрежедегі спорт шебері
Қазақстан Республикасының жастар, жасөспірімдер құрама командасына кандидаттар
Қазақстан Республикасының негізгі құрама командасына кандидаттар
алғашқы рет
атақтарды растады
А
Б
1
2
3
4
5
1.4 Қабылданған разрядты – спортшылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Барлығы
Соның ішінде:
спорт шеберлігіне үміткерлер
спорт шеберлері
халықаралық дәрежедегі спорт шеберлері
Еңбек сіңірген спорт шеберлері
Есептік жылда мектептен шығып кетті
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.5 Жаттықтырушылардың саны, адам
Жол коды
Спорт түрі
Барлығы
Оның ішінде санаты бар
Білімі бар
Штаттағы жаттықтырушылардың саны
жоғары
I
II
"Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша
соның ішінде жоғары
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
2-тарау. Жалпы көрсеткіштер
2.1 Жоғары спорт шеберлігі мектептерін, олимпиадалық даярлау және олимпиадалық резервті даярлау орталықтарын дамыту жөніндегі жұмыс
Жол коды
Жоғары спорт шеберлігі мектептерінің, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарының саны
Спорт залдарының саны
Хауыз саны
Оның ішінде жабық
Мектепті ұстауға кеткен шығындар, барлығы
Спорттық ғимараттарды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысы
А
Б
1
2
3
4
5
2.2 Жоғары спорт шеберлігі мектептерін, олимпиадалық даярлау және олимпиадалық резервті даярлау орталықтарының кадрлармен қамтамасыз ету
Жол коды
Жоғары спорт шеберлігі мектептерінің, республикалық олимпиадалық даярлау орталықтарының саны
Мектептің штаттық әкімшілік кадрлары
Оның ішінде:
жоғарғы "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша білім бар
әйелдер
А
Б
1
2
3
Атауы Мекенжайы _____________________________
_____________________________ Телефоны_______________________________
_____________________________ Электрондық пошта мекенжайы
_____________________________ _______________________________________
Орындаушының аты-жөні ________________ тел. _________________________
Басшы
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Бас бухгалтер
_________ (тегі, аты және әкесінің аты, қолы) ______________________
Мөрдің орны
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2014 жылғы 31 қазандағы
№ 35 бұйрығына 8-қосымша

18-20 лет
1 разряд – кандидат в мастера спорта
мастер спорта
мастер спорта международного класса
А
Б
5
6
7
8
9
10
________________________________
1Для центра олимпийской подготовки и центра подготовки олимпийского резерва указывается переменный состав
1.3. Численность подготовленных спортсменов по званиям и разрядам, человек
Код строки
Виды спорта
Мастера спорта
Мастера спорта международного класса
Кандидаты в молодежную, юношескую сборную команду
Кандидаты в сборную команду основного состава
впервые
подтвердили звание
А
Б
1
2
3
4
5
1.4. Численность принятых спортсменов, человек
Код строки
Виды спорта
Всего
В том числе:
Выбыло из школы за отчетный год
кандидаты в мастера спорта
мастера спорта
мастера спорта международного класса
Заслуженные мастера спорта
А
Б
1
2
3
4
5
6
1.5. Численность тренеров, человек
Код строки
Виды спорта
Всего2
В том числе имеют категорию
Имеющих образование
Численность штатных тренеров
высшую
I
II
по специальности "Физическая культура и спорт"
из них высшее
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
_______________________________
2Здесь имеются ввиду и штатные тренера и совместители
Раздел 2. Общие показатели
2.1. Работа по развитию школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки и центров подготовки олимпийского резерва
Код строки
Число школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки
Количество спортивных залов3
Количество бассейнов
В том числе крытых
Расходы на содержание школы, всего
В том числе арендная плата за эксплуатацию спортивных сооружений
А
Б
1
2
3
4
5
______________________________________
3600 метров и более
2.2. Кадровое обеспечение школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки, центров подготовки олимпийского резерва
Код строки
Число школ высшего спортивного мастерства, центров олимпийской подготовки
Штатные административные кадры школы4
Из них:
имеющие высшее образование по специальности "Физическая культура и спорт"
женщины
А
Б
1
2
3
____________________________________
4 Имеются ввиду директора, заместители директоров, начальники отделов
Наименование _______________________ Адрес __________________________
____________________________________ Телефон ________________________
Электронный адрес ________________
Фамилия и телефон исполнителя __________________ тел. _______________
Руководитель
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Главный бухгалтер
___________________ (фамилия, имя и отчество, подпись)_______________
Место для печати
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Председателя
Комитета по статистике
Министерства национальной
экономики Республики Казахстан
от 31 октября 2014 года № 35
Инструкция по заполнению статистической формы
ведомственного статистического наблюдения "Отчет
о специализированных спортивных заведениях"

"Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ереже
1. Осы "Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп" ведомстволық статистикалық байқауының статистикалық нысанын (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) ведомстволық статистикалық байқаудың "Мамандандырылған спорт мекемелері туралы есеп" статистикалық нысанын (коды 7701204, индексі 8-ДШ, кезеңділігі жылдық) (бұдан әрі – Статистикалық нысан) толтыруды нақтылайды.
2. Бірыңғай спорттық сыныптама – спортшылардың шеберлік деңгейін немесе жаттықтырушылар мен спорт төрешілерінің біліктілік деңгейін айқындайтын спортшылардың, жаттықтырушылардың спорттық атақтары, разрядтары және спорт төрешілерінің санаттары жүйесі;
3. Статистикалық нысан бойынша:
- республикалық жоғары спорт шеберлігі мектептері;
- республикалық олимпиадалық даярлау орталықтары;
- дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар облыс аумағында орналасқан мектептер мен орталықтар үшін есеп береді.
4. Мектептер мен орталықтардағы спорт түрлері, оқу топтарының саны, шұғылданушылар саны, дайындалған разрядшы спортшылар саны мен жаттықтырушылар саны есепке алынады.
5. 1.1-бөлімшенің Б-бағанында жоғары спорт шеберлігі мектептері мен олимпиадалық даярлау орталығында дамытылатын спорт түрлері көрсетіледі.
1-бағанда аталған спорт түрі бойынша бөлімшелер саны көрсетіледі.
2, 3-бағандарда оқу топтарының саны көрсетіледі.
6. 1.2-бөлімшесінің 1-бағанында ауыспалы құрамда шұғылданушылардың саны көрсетіледі.
2-бағанда тұрақты құрамда шұғылданушылардың саны көрсетіледі.
3, 4-бағандарда оқу топтарында шұғылданатын спортшылар саны (адам) көрсетіледі.
5-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатын әйел тұлғалардың саны көрсетіледі.
6-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатын 17 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі.
7-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан 18-20 жастағы спортшылар саны көрсетіледі.
8-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан 1-разрядтары бар спортшылар және спорт шеберіне кандидаттар саны көрсетіледі.
9-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан спорт шеберлері саны көрсетіледі.
10-бағанда 2-бағанда қарастырылған тұрақты құрамда шұғылданатындар арасынан халықаралық дәрежедегі спорт шеберлері саны көрсетіледі.
7. 1.3-бөлімшесінің 1-бағанында есептілік кезеңінде дайындалған спорт шеберлерінің саны көрсетіледі.
2-бағанда есептілік кезеңінде алғаш рет дайындалған халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің саны көрсетіледі.
3-бағанда есептілік кезеңінде халықаралық дәрежедегі спорт шебері атағын дәлелдеген спорт шеберлерінің саны көрсетіледі.
4-бағанда Қазақстан Республиканың жастар, жасөспірімдер құрама командаларына үміткерлердің саны көрсетіледі.
5-бағанда Қазақстан Республикасының құрама командаларына үміткерлердің саны көрсетіледі.

(код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая)
1. Общее положение
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных спортивных заведениях" (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая) (далее – Инструкция) детализирует заполнение статистической формы ведомственного статистического наблюдения "Отчет о специализированных спортивных заведениях" (код 7701204, индекс 8-ФК, периодичность годовая) (далее – Статистическая форма).
2. Единая спортивная классификация – система спортивных званий, разрядов спортсменов, тренеров и категорий спортивных судей, определяющих уровень мастерства спортсменов или квалификации тренеров и спортивных судей.
3. По Статистической форме отчитываются:
- республиканские школы высшего спортивного мастерства;
- республиканские центры олимпийской подготовки;
- местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта за школы и центры, находящиеся на территории области.
4. Учету подлежат виды спорта в школах и центрах, число учебных групп, число занимающихся, число подготовленных спортсменов-разрядников и число тренеров.
5. В графе Б подраздела 1.1 указываются виды спорта, развиваемые в школе высшего спортивного мастерства и центре олимпийской подготовки.
В графе 1 указывается количество отделений по виду спорта.
В графах 2, 3 указывается количество учебных групп.
6. В графе 1 подраздела 1.2 указывается численность занимающихся переменного состава.
В графе 2 указывается численность занимающихся постоянного состава.
В графах 3, 4, указывается численность спортсменов занимающихся в учебных группах (человек).
В графе 5 указывается численность лиц женского пола из числа, занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
В графе 6 указывается численность детей до 17 лет из числа занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
В графе 7 указывается численность спортсменов 18-20 лет из числа занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
В графе 8 указывается количество спортсменов имеющих 1 спортивный разряд и кандидатов в мастера спорта из числа, занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
В графе 9 указывается количество мастеров спорта из числа, занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
В графе 10 указывается количество мастеров спорта международного класса из числа, занимающихся постоянного состава предусмотренного графой 2.
7. В графе 1 подраздела 1.3 указывается количество мастеров спорта подготовленных в отчетном периоде.
В графе 2 указывается количество мастеров спорта международного класса подготовлено впервые за отчетный период.
В графе 3 указывается количество мастеров спорта международного класса подтвердивших звание в отчетном периоде.
В графе 4 указывается количество кандидатов в молодежную, юношескую сборную команду Республики Казахстан.
В графе 5 указывается количество кандидатов в сборную команду Республики Казахстан.

8. 1.4-бөлімшесінің 1-бағанында мектепке дене шынықтыру-спорт ұйымдарынан қабылданған спортшылардың жалпы саны көрсетіледі.
2,3,4,5-бағандарда 1-бағаннан спорт шеберлігіне үміткерлердің, спорт шеберлерінің және халықаралық дәрежедегі спорт шеберлерінің саны көрсетіледі.
6-бағанда есептілік кезеңінде мектептен шыққан спортшылар саны көрсетіледі.
9. 1.5-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанында мектептің, орталықтың барлық жаттықтырушылар құрамы есепке алынады.
2,3,4-бағандарда біліктілік санатын тағайындау туралы куәліктің негізінде спорт түрінен жаттықтырушылардың тиісті біліктілік санаттары көрсетіледі.
5-бағанда "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша білімі бар жаттықтырушылардың жалпы саны көрсетіледі, соның ішінде 6-бағанда "Дене шынықтыру және спорт" мамандығы бойынша жоғары білімі бар жаттықтырушылардың жалпы саны көрсетіледі.
7-бағанда штаттағы жаттықтырушылардың саны көрсетіледі.
10. 2.1-бөлімшесінің Б-бағанында мектептер мен орталықтардың саны көрсетіледі.
1, 2, 3-бағандарда спорт мектептерінің және орталықтардың саны, соның ішінде спорт залы (600 метр және одан да көп), бассейндері, соның ішінде жабық бассейндер саны қанша екені көрсетіледі.
"Мектептерді ұстауға жұмсалатын шығындар (мың теңге)" 4-бағанда жұмсалған шығындардың толық сомасы көрсетіледі, соның ішінде: құрылтайшыдан; дене шынықтыру мен спорт саласындағы жергілікті атқарушы органнан; барлық деңгейдегі білімді басқару органдарынан; ведомстволардан; кәсіподақтар және бюджеттен тыс көздерден алынған; спорттық мекеме өзін ұстауға есептілік жылында жұмсаған қаражат (мың теңге) көрсетіледі.
5-бағанда спорт ғимараттарын жалдауға жұмсалған қаржы сомасы көрсетіледі.
11. 2.2-бөлімшесінің 1-бағаны мектептер мен орталықтардың штаттағы әкімшілік кадрларының санын қамтиды.
2,3-бағандарда 1-бағандағы жоғары білімі бар кадрлар және әйелдер саны жеке көрсетіледі.
Арифметикалық-қисынды бақылау
1.4-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанының жиынтық көрсеткіші 2-6-бағандардағы қосынды көрсеткіштерден құралады.
1.5-бөлімшесінің "Барлығы" деген 1-бағанының жиынтық көрсеткіші 2-7-бағандардағы қосынды көрсеткіштерден құралады.

8. В графе 1 подраздела 1.4 указывается общая численность принятых в школу спортсменов из физкультурно-спортивных организаций;
В графах 2, 3, 4, 5 из графы 1 указывается количество кандидатов в мастера спорта, мастеров спорта и мастеров спорта международного класса.
В графе 6 указывается количество спортсменов выбывших из школ за отчетный период.
9. В графе 1 "Всего" подраздела 1.5 учитывается весь тренерский состав школы, центра.
В графах 2, 3, 4 указываются квалификационные категории тренеров по виду спорта на основании удостоверения о присвоении квалификационной категории.
В графе 5 указывается общая численность тренеров имеющих образование по специальности "Физическая культура и спорт" из них в графе 6 имеющих высшее образование по специальности "Физическая культура и спорт".
В графе 7 указывается численность штатных тренеров.
10. В графе Б подраздела 2.1 указывается численность школ и центров.
В графах 1, 2, 3 указывается численность спортивных школ и центров, из них, сколько спортивных залов (600 метров и более), бассейнов, в том числе крытых бассейнов;
В графе 4 "Расходы на содержание школ (тысяч тенге)" – отражается полная сумма произведенных расходов, в том числе сумма средств (тысяч тенге), полученная: от учредителя; местного исполнительного органа в области физической культуры и спорта; органов управления образованием всех уровней; ведомств; профсоюзов и внебюджетных источников, израсходованная спортивным учреждением на свое содержание за отчетный год.
В графе 5 указывается сумма средств израсходованных на аренду спортивных сооружений.
11. Графа 1 подраздела 2.2 включает в себя количество штатных административных кадров школы и центров.
В графах 2, 3 из графы 1 выделяется число кадров имеющих высшее образование и количество лиц женского пола.
Арифметико-логический контроль:
Итоговый показатель графы 1 "Всего" подраздела 1.4, складывается из суммарных показателей граф 2-6.
Итоговый показатель графы 1 "Всего" подраздела 1.5, складывается из суммарных показателей граф 2-7.