"Мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 139-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 313 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 қаңтарда № 10157 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 мамырдағы № 407 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 28.05.2015 № 407 (алғаш ресми жариялағаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 43-1-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
«Мемлекеттік қызметті көрсету регламенттерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі № 139-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9379 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 4 маусымда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Уәкілетті ұйымнан берілетін зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.»;
екінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым) арқылы;»;
6-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;»;
7-тармақ орыс тілінде өзгермейді, мемлекеттік тілде мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылады;
«7. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.»
13-тармақта:
1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді, зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;»;
2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) уәкілетті ұйымның филиалы екі жұмыс күні ішінде зейнетақы төлемін есептеудің дұрыстығын және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешім жобасының ресімделуін тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.»;
17-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 139-ө "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 313. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 января 2015 года № 10157. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 407
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения и социального развития РК от 28.05.2015 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 43-1 Закона Республики Казахстан от от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 1 апреля 2014 года № 139-ө «Об утверждении регламентов оказания государственных услуг» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9379, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 4 июня 2014 года) следующие изменения:
1) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации», утвержденном указанным приказом:
в пункте 2:
часть первую изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).»;
абзац второй части второй изложить в следующей редакции:
«через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация)»;
абзацы шестой и седьмой подпункта 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пенсионных выплат по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;»;
в пункте 13:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней исправляет выявленные ошибки, проверяет правильность расчета размера пенсионных выплат, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней проверяет правильность расчета пенсионной выплаты и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения; удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.»;
пункт 17 изложить в следующей редакции:

«17. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
2-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
МБЗТ тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.»;
6-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша МБЗТ тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;»;
14-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:

«17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.»;
в приложении 2:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
строку «Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»
изложить в следующей редакции:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1- тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением ГБПВ;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).»;
абзацы шестой и седьмой подпункта 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении ГВБП по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:

1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, МБЗТ мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен мен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, МБЗТ мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.»;
15-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз өткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
отделением уполномоченной организации:
1) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.»;
подпункт 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
«2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации;
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера ГБПВ и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.»;
16-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден МБЗТ тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:»;
17-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың МБЗТ тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.»;
екінші абзацы алып тасталсын;
19-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
2-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП;
через отделение уполномоченной организации:
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера ГБПВ и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.»;
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
«16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении ГБПВ:»;
в пункте 17
абзац первый изложить в следующей редакции:
«17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении ГБПВ в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.»;
абзац второй исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.»;
в приложении 2:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
строку «Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»
изложить в следующей редакции:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;

4-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
3) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты жәрдемақылар тағайындау туралы ақпаратты алу бөлігінде (2015 жылғы 1 шілдеден бастап) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.»;
6-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешім жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;»;
14-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақының мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақының мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;

приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пособия по случаю потери кормильца и по возрасту через портал (с 1 июля 2015 года).»;
абзацы шестой и седьмой подпункта 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
Отделением уполномоченной организации:

2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.»;
15-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақының мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді;
уәкілетті ұйымының бөлімшесі арқылы:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, МБЗТ мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

2) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.»;
подпункт 2) пункта 15 изложить в следующей редакции:
«2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации.
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП;
через отделение уполномоченной организации:
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.»;
16-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:»;
17-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.»;
екінші абзацы алып тасталсын:
19-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
2 және 3-қосымшаларда:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
5-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.»;
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
«16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении пособия:»;
в пункте 17
абзац первый изложить в следующей редакции:
«17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении пособия в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.»;
абзац второй исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.»;
в приложениях 2 и 3:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
строку «Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»
изложить в следующей редакции:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
приложение 5 изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;

4) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақылар тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде – www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.»;
6-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;»;
14-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімінің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;

4) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение государственных специальных пособий», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развитяи Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособий;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пособий.»;
абзацы шестой и седьмой подпункта 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
Отделением уполномоченной организации:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.»;
16-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«16. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде:»;
17-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.»;
екінші абзацы алып тасталсын:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
2-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
4-қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.»;
5, 7-тармақтар орыс тілінде өзгермейді, 5, 7-тармақтарға мемлекеттік тілде өзгерістер енгізіледі.
5-тармағы мынадай редакцияларда жазылсын:
«Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармғында сәйкес ұсынылған құжаттараға қоса берілген көрсетілетін қызметі алушыларының өтінші негіздеме болып табылады »

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.»;
абзац первый пункта 16 изложить в следующей редакции:
«16. ЦОН или отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении пособия:»;
в пункте 17
абзац первый изложить в следующей редакции:
«17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении пособия в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.»;
абзац второй исключить;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.»;
в приложении 2:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент оказания государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года», утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия;
через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – Портал).»;
пункты 57 на русском языке не меняется, вносятся изменения в пункты 5, 7 на государственном языке;

6-тармақтың 1) тармақшасының алтыншы және жетінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші қолдағы бар құжаттар бойынша жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешім шығарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;»;
7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.»;
9-тармақта:
екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің маманы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде жібереді.»;
үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде жібереді.»;
14-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
14. ХҚО немесе уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, жәрдемақы мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.»;
15-тармақта:
бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден қайтарылған жағдайда:»;
2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

абзацы шестой и седьмой подпункта 1) пункта 6 изложить в следующей редакции:
«Если в течение тридцати рабочих дней со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение о назначении пособия по имеющимся документам;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;»;
в пункте 9
абзац второй изложить в следующей редакции:
«Специалист отдела услугодателя в течение одного рабочего дня направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.»;
абзац третий изложить в следующей редакции:
«Начальник (руководителю) отдела (управления) услугодателя в течение одного рабочего дня направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия руководителю услугодателя.»;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
«14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных ЦОН или отделением уполномоченной организации:
1) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера пособия, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.»;
в пункте 15
абзац первый изложить в следующей редакции:
«15. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов):»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации.
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.»;
15-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден қайтарылған жағдайда:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыны бес жұмыс күні ішінде телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді;
2) көрсетілетін қызметті алушы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО арқылы:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы:
уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде:
көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, жәрдемақы мөлшерін есептеудің және электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:

2) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. В случае возврата электронного макета дела с электронным проектом решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов):
отделение уполномоченной организации или ЦОН:
1) уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении, в течение двадцати пяти рабочих дней;
2) при представлении услугополучателем дополнительного (-ых) документа (-ов):
через ЦОН:
ЦОН в течение одного рабочего дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации;
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП;
через отделение уполномоченной организации:
отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера пособия и оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение двух одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:

1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.»;
16-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«16. ХҚО көрсетілетін қызметті берушіден жәрдемақы тағайындау не оны тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді:»;
17-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«17. Көрсетілетін қызметті алушыда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) мен ЭЦҚ болған кезде, құжаттары уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға қағаз жеткізгіште бұрын ұсынылған және мемлекеттік көрсетілетін қызметті тағайындау туралы ақпаратты алу сәтіне көрсетілетін қызметті алушы туралы деректер уәкілетті ұйымның автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорында электрондық түрде сақталған көрсетілетін қызметті алушылардың жәрдемақы тағайындау туралы ақпаратты портал арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.»;
19-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«19. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
5-қосымшада
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
4-қосымша осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсімі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының құрылымдық бөлімшелері» (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.».
3-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);»;

1) проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. ЦОН в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении либо об отказе в назначении пособия распечатывает уведомление и выдает услугополучателю.»;
абзац первый пункта 17 изложить в следующей редакции:
«17. При наличии у услугополучателя индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и ЭЦП имеется возможность получения услугополучателем информации о назначении ГБПВ в режиме удаленного доступа через портал, чьи документы были ранее представлены на бумажном носителе в отделение уполномоченной организации или ЦОН и на момент получения информация о назначении государственной услуги данные об услугополучателе находятся в электронном виде в базе данных автоматизированной информационной системы уполномоченной организации.»;
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.»;
в приложении 2:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) в Регламенте оказания государственной услуги «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее - услугодатель).»;
абзац второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
«через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН);»;

9) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.»;
12-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы мемлекеттік қызметті көрсету Регламентіне 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.»;
2-қосымшада:
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті»;
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.» деген жол
мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
4-қосымша осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
10) көрсетілген бұйрықпен бекітілген «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға)
жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету Регламентінде:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
«Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
жәрдемақы тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);

9) в Регламенте оказания государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты», утвержденном указанным приказом:
часть первую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).»;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
«12. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.»;
в приложении 2:
строку «Департамент по контролю и социальной защите Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
изложить в следующей редакции:
«Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан»;
строку «Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы N 370-II ҚРЗ 1 бабына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»
изложить в следующей редакции:
«Осы құжат «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» 2003 жылғы 7 қаңтардағы ҚРЗ 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткiзгiштегi құжатпен бiрдей. Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи» равнозначен документу на бумажном носителе.»;
приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему приказу;
10) в Регламенте оказания государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка-инвалида», утвержденном указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
«2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан» (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия.»;

7-тармағы орыс тілінде өзгермейді, мемлекеттік тілде 7-тармақпен толықтырылады:
3-бөлімі мынадай редакцияда жазылсын:
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде уәкілетті ұйыммен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) құжаттардың көшірмелерін сканерлейді;
3) құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді;
4) өтінішті тіркеген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешімінің жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
Электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді, төлем мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.

пункт 7 на русском языке не меняется, на государственном языке дополняется пунктом 7;
раздел 3, изложить в следующей редакции:
«3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в течение одного рабочего дня в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении выплаты начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя принимает решение о назначении выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.»;
раздел 4 изложить в следующей редакции:
«4. Описание порядка взаимодействия с уполномоченной организацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. Отделение уполномоченной организации:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя, и соответствие копий документов оригиналам;
2) сканирует копии документов;
3) регистрирует заявление с полным пакетом документов;
4) в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
5) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.

12. Уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде:
1) есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын қарайды және тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның филиалы жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы шешімдер бойынша екі жұмыс күні ішінде жерлеуге арналған біржолғы төлемді төлеуге өтінім-қажеттілікті қалыптастырады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
2. Стратегиялық даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің жауапты хатшысы А.Д. Құрманғалиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оны алғашқы ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
1-қосымша
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы
төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне 4-қосымша
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
2-қосымша
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
4-қосымша
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
3-қосымша
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан
айырылу жағдайы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
5-қосымша
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша
және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің
анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
4-қосымша
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрінің 2014 жылғы 1 сәуірдегі
№ 139-ө бұйрығына
5-қосымша
«Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу,
жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
регламенті 1. Жалпы ережелер

12. Филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления электронного макета дела с электронным проектом решения из отделения уполномоченной организации:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения, удостоверенный ЭЦП.
13. Филиал уполномоченной организации по полученным решениям о назначении единовременной выплаты на погребение в течение двух рабочих дней формирует заявку-потребность на выплату единовременной выплаты на погребение.
14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.»;
приложение 2 изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту стратегического развития в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Курмангалиеву А.Д.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации»
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -1 и
СФЕ -2
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение государственной базовой пенсионной выплаты»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -2 и
СФЕ -3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -1 и
СФЕ -2
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
социальных пособий по инвалидности,
по случаю потери кормильца
и по возрасту»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение государственных социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -2 и
СФЕ -3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ -1 и
СФЕ -2
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение государственных специальных пособий»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 5
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 5
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 1 апреля 2014 года № 139-ө
Регламент оказания государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года»
1. Общие положения

1. «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету регламенті (бұдан әрі – регламент) «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысымен бекiтiлген «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірленді және еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер (бұдан әрі – әлеуметтік төлемдер) тағайындау рәсімін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын (бұдан әрі – уәкілетті ұйым);
еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу әлеуметтік қатер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындауға алғаш жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік төлем тағайындау.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы

1. Регламент оказания государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» (далее – регламент) разработан в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», Стандартом государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» (далее – Стандарт), утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217 и определяет процедуру назначения социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года (далее – социальные выплаты).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через республиканское государственное казенное предприятие, созданное по решению Правительства Республики Казахстан (далее – уполномоченная организация);
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы.
3. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказываемой государственной услуги – назначение социальной выплаты.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

5. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес ұсынылған құжаттарға қоса берілген көрсетілетін қызметті алушының өтініші негіздеме болып табылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимылы:
1) әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде:
уәкілетті ұйымның филиалынан келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда ЭЦҚ арқылы әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасын куәландырады;
әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді.
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім шығарады.
Шешім жобасына өзгерістер енгізу қажет болған жағдайда, көрсетілетін қызметі беруші пысықтау үшін 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі маманының ЭЦҚ-сымен куәландырылған, әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.
2) әлеуметтік төлем тағайындау жөніндегі функцияны жүзеге асыратын көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) маманынан келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда ЭЦҚ арқылы әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасын куәландырады;
әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді.
Егер уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті қайтарылған күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде құжаттар жете ресімделмесе, көрсетілетін қызметті беруші жәрдемақы тағайындаудан бас тарту туралы электрондық шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімі (басқармасы) бастығының (басшысының) ЭЦҚ-сымен куәландырылған, әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.

5. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя, с приложением документов, представленных в соответствии с пунктом 9 Стандарта.
6. Действия услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист отдела (управления) услугодателя, осуществляющего функции по назначению социальной выплаты в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший из филиала уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении социальной выплаты в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня возвращения электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение об отказе в назначении социальных выплат.
В случае необходимости внесения изменений в проект решения, услугодатель направляет в отделение уполномоченной организации для доработки в течение 5 дней.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты, удостоверенный ЭЦП специалиста отдела услугодателя.
2) начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя осуществляющего функции по назначению социальной выплаты в течение двух рабочих дней:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от специалиста отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
удостоверяет электронный проект решения о назначении социальной выплаты в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства посредством ЭЦП;
направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) услугодателя.
Если в течение тридцати рабочих дней со дня возвращения электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации документы не дооформлены, услугодатель выносит электронное решение об отказе в назначении социальной выплаты.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты, удостоверенный ЭЦП начальника (руководителя) отдела услугодателя.

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде:
тиісті функцияны жүзеге асыратын бөлім (басқарма) бастығынан (басшысынан) келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарайды (есептеудің дұрыстығын, сканерленген құжаттардың сапасын тексереді);
уәкілетті ұйымның бөлімшесіне электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін:
уәкілетті ұйым немесе ХҚО жіберген қателер анықталған жағдайда – жете ресімдеу үшін бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімге;
қосымша құжатты (құжаттарды) талап ету қажет болған жағдайда – жете ресімдеу үшін отыз жұмыс күнінен аспайтын мерзімге қайтарады;
ұсынылған құжаттардың дәйектілігіне күмән туындаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші бес жұмыс күні ішінде уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы өтініш берушіге бұл туралы хабарлай отырып, мемлекеттік органдарға және тиісті ұйымдарға сұрау салулар жібереді;
электрондық іс макеті қолданыстағы заңнама нормаларына толық сәйкес келген жағдайда әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды және ЭЦҚ арқылы куәландырады;
әлеуметтік төлемді тағайындау туралы автоматты режимде қабылданған шешімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді;
ЭЦҚ-мен куәландырған кезде әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарлама уәкілетті ұйымның бөлімшесіне немесе ХҚО-ға автоматты түрде жіберіледі;
Әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдау және қабылданған шешімді автоматты режимде төлемге жіберу мемлекеттік қызметті көрсетудің осы кезеңіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының) нәтижесі болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері Стандарттың 4-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мынадай қызметкерлері қатысады:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы);
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібі:
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы (басшысы) екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (басшысына) жібереді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бір жұмыс күні ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы шешім қабылдайды.
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы осы регламентке 1-қосымшаға сәйкес блок-схемада көрсетілген.

3) руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня:
рассматривает (проверяет правильность расчета, качество сканированных документов) поступивший от начальника (руководителя) отдела (управления), осуществляющего соответствующую функцию, электронный макет дела с электронным проектом решения;
возвращает в отделение уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
в случае выявления ошибок, допущенных уполномоченной организацией или ЦОН, - для дооформления в срок не более пяти рабочих дней;
в случае необходимости истребования дополнительного (ых) документа (ов) – для дооформления в срок не более тридцати рабочих дней;
в случае возникновения сомнений в достоверности представленных документов, услугодатель в течение пяти рабочих дней направляет запросы в государственные органы и соответствующие организации с уведомлением об этом заявителя через отделение уполномоченной организации;
принимает решение о назначении социальной выплаты, в случае полного соответствия электронного макета дела нормам действующего законодательства и удостоверяет посредством ЭЦП;
направляет в отделение уполномоченной организации в автоматическом режиме принятое решение о назначении социальной выплаты;
при удостоверении ЭЦП уведомление о назначении социальной выплаты автоматически направляется в отделение уполномоченной организации или ЦОН.
Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги на данном этапе является принятие решения о назначении социальной выплаты и направление в автоматическом режиме принятое решение на выплату.
7. Сроки оказания государственных услуг указаны в пункте 4 Стандарта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. В процессе оказания государственной услуги участвует следующие работники услугодателя:
специалист отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя;
руководитель услугодателя.
9. Порядок взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
специалист отдела (управления) услугодателя, в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
начальник (руководитель) отдела (управления) услугодателя в течение двух рабочих дней направляет в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении социальной выплаты начальнику (руководителю) услугодателя;
руководитель услугодателя в течение одного рабочего дня принимает решение о назначении социальной выплаты.
Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) представлена в блок-схеме, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

4. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ХҚО және (немесе)
өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл
тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің
сипаттамасы
10. Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау:
1) ХҚО-да операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесінде «терезелер» арқылы жүзеге асырылады.
11. ХҚО:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді. Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорының (бұдан әрі – ЖТМДҚ) ақпараттық жүйесіне көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша, «Еңбек нарығы» автоматтандырылған ақпараттық жүйеге (бұдан әрі - «Еңбек нарығы» ААЖ) көрсетілетін қызметті алушының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама бойынша сұрау салуды қалыптастырады;
3) құжаттардың көшірмелерін, оның ішінде ЖТМДҚ ақпараттық жүйесінен және «Еңбек нарығы» ААЖ алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда сканерлейді;
4) құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді;
5) тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
өтініштің нөмірі, қабылданған күні және уақыты;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген қолхат береді;
6) өтініш тіркелген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
12. Уәкілетті ұйымның бөлімшесі құжаттар қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының қағаз түріндегі және электрондық іс макетін қалыптастырады. Бұл ретте мынадай іс-қимылдар жүзеге асырылады:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан және ХҚО-дан қабылданатын құжаттар топтамасының толықтығын және құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаларға сәйкестігін тексереді;
2) ХҚО арқылы қабылданған өтінішті және құжаттардың топтамасын тіркейді және өтініштің уәкілетті ұйымда тіркелгені туралы ХҚО-ға хабарлама жібереді;

4. Описание порядка взаимодействия с ЦОН и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Прием документов от услугополучателя осуществляется:
1) в ЦОНе в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания;
2) в отделении уполномоченной организации посредством «окон».
11. ЦОН:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и соответствие копий документов оригиналам, представленным услугополучателем. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, ЦОН выдает расписку об отказе в приеме документов;
2) формирует запрос в информационную систему государственной базы данных физических лиц Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - ИС ГБДФЛ) по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства, и в автоматизированную информационную систему «Рынок труда» (далее – АИС «Рынок труда») по справке уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации услугополучателя в качестве безработного;
3) сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем ИС ГБДФЛ и АИС «Рынок труда», представленным услугополучателем документам;
4) регистрирует заявление с полным пакетом документов;
5) выдает расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
номера, даты и времени приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего запрос на оформление документов;
6) направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов в отделение уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня регистрации заявления.
12. Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней формирует бумажный и электронный макет дела услугополучателя. При этом осуществляются следующие действия:
1) проверяет полноту пакета документов, принимаемых от услугополучателя и от ЦОН, и соответствие копий документов оригиналам;
2) регистрирует заявление и пакет документов, принятых через ЦОН и направляет уведомление в ЦОН о регистрации заявления в уполномоченной организации;

3) құжаттарды уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы қабылдаған жағдайда:
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын және тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттар бойынша ЖТМДҚ АЖ-ға және мемлекеттік қызметті алушының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама бойынша «Еңбек нарығы» ААЖ-на сұрау салуды қалыптастырады;
ақпараттық жүйелерден, оның ішінде ЖТМДҚ АЖ-дан және «Еңбек нарығы» ААЖ-нен алынған мәліметтер көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттармен сәйкес келмеген жағдайда құжаттардың көшірмелерін сканерлейді;
құжаттардың толық топтамасымен өтінішті тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді;
4) көрсетілетін қызметті алушының міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу өтілі және орташа айлық табысы туралы анықтаманы қалыптастырады;
5) көрсетілетін қызметті алушының электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қалыптастырады;
6) электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеудің, электрондық шешім жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді.
13. Уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
1) келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын қарайды және есептеудің және рәсімдеудің дұрыстығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
14. Қателердің анықталу себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден электрондық жобаның шешімімен электрондық іс макеті қайтарылған жағдайда:
ХҚО жіберген қателер бойынша:
1) ХҚО екі жұмыс күні ішінде анықталған қателерді түзетеді және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтініштің, құжаттардың электрондық көшірмелерімен, сондай-ақ мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен электрондық өтінімді уәкілетті органның бөлімшесіне жібереді;
2) уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, әлеуметтік төлем мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
3) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
уәкілетті ұйымның бөлімшесі жіберген қателер бойынша:
1) уәкілетті ұйымның бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін жете ресімдейді, әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеудің дұрыстығын тексереді, электрондық шешімнің жобасын ресімдейді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;

3) в случае приема документов через отделение уполномоченной организации:
формирует запрос в ИС ГБДФЛ по документам, удостоверяющим личность услугополучателя и подтверждающим регистрацию по постоянному месту жительства, и в АИС «Рынок труда» по справке уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации услугополучателя в качестве безработного;
сканирует копии документов, в том числе в случае несоответствия сведений, полученных из информационных систем в том числе в ИС ГБДФЛ и АИС «Рынок труда», представленным услугополучателем документам;
регистрирует заявление с полным пакетом документов и выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
4) формирует справку о стаже участия в системе обязательного социального страхования и среднемесячном доходе услугополучателя;
5) формирует электронный макет дела с электронным проектом решения услугополучателя;
6) осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера социальной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации.
13. Филиал уполномоченной организации в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронный макет дела с электронным проектом решения:
1) рассматривает и проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
2) направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения удостоверенный ЭЦП.
14. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине выявления ошибок, допущенных:
ЦОН:
1) ЦОН в течение двух рабочих дней исправляют выявленные ошибки и направляет электронную заявку с электронными копиями заявлений, документов, представленных услугополучателем, а также сведениями, полученными из информационных систем государственных органов, в отделение уполномоченной организации;
2) отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера ГБПВ, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение одного рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю;
Отделением уполномоченной организации:

2) уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде есептеудің және келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін ресімдеудің дұрыстығын тексереді, оны ЭЦҚ-мен куәландырады, көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
15. Электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті құжаттың (құжаттардың) болмау себебі бойынша көрсетілетін қызметті берушіден қайтарылған жағдайда уәкілетті ұйымның бөлімшесі немесе ХҚО көрсетілетін қызметті алушыға бес жұмыс күні ішінде телефон, почта байланысы, электрондық почта арқылы хабарламада көрсетілген қосымша құжатты (құжаттарды) жиырма бес жұмыс күні ішінде ұсыну қажеттігі туралы хабарлайды.
16. Көрсетілетін қызметті алушы тікелей немесе ХҚО арқылы қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған кезде:
ХҚО бір жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданатын, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжат (құжаттар) топтамасының толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушыдан қабылданған, көрсетілетін қызметті берушінің хабарламасында көрсетілген қосымша құжаттың (құжаттардың) электрондық көшірмесімен электрондық өтінімді уәкілетті ұйымның бөлімшесіне жібереді.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі екі жұмыс күні ішінде электрондық іс макетін және электрондық шешімнің жобасын жете ресімдейді, электрондық іс макетінің қағаз жеткізгіштегі іс макетіне сәйкес келуін салыстырып тексеруді жүзеге асырады, сканерленген құжаттардың сапасын, әлеуметтік төлем мөлшерін есептеудің, электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді, ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландырады және уәкілетті ұйымның филиалына жібереді;
уәкілетті ұйымның филиалы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макеті уәкілетті ұйымның бөлімшесінен келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде:
есептеудің және келіп түскен электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын ресімдеудің дұрыстығын тексереді;
көрсетілетін қызметті берушіге ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық іс макеті мен электрондық шешімнің жобасын жібереді.
17. ХҚО көрсетілетін қызметті берушіден әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап бір жұмыс күні  ішінде әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарламаны басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады.
Уәкілетті ұйымның бөлімшесі белгіленген нысандағы әлеуметтік төлем тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымның бөлімшесіне көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде береді.

2) Отделение уполномоченной организации в течение трех рабочих дней дооформляет электронный макет дела, проверяет правильность расчета размера социальной выплаты, оформляет электронный проект решения, удостоверяет его ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
3) филиал уполномоченной организации в течение двух рабочего дня со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела с электронным проектом решения, удостоверяет его ЭЦП, направляет услугодателю.
15. В случае возврата электронного макета дела с проектом электронного решения от услугодателя по причине отсутствия документа (документов) отделение уполномоченной организации или ЦОН уведомляет услугополучателя в течение пяти рабочих дней посредством телефонной, почтовой связи, электронной почты о необходимости представления дополнительного (-ых) документа (-ов), указанного (-ых) в уведомлении в течение двадцати пяти рабочих дней;
16. При представлении услугополучателем непосредственно или через ЦОН дополнительного (-ых) документа (-ов):
ЦОН в течение одного рабочего дня дня:
проверяет полноту пакета дополнительного (-ых) документа (-ов), принимаемых от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя;
направляет электронную заявку с электронной копией дополнительного (-ых) документа (-ов), принятого от услугополучателя, указанного (-ых) в уведомлении услугодателя, в отделение уполномоченной организации;
отделение уполномоченной организации в течение двух рабочих дней дооформляет электронный макет дела и электронный проект решения, осуществляет сверку соответствия электронного макета дела макету дела на бумажном носителе, проверяет качество сканированных документов, правильность расчета размера социальной выплаты, оформления электронного проекта решения, удостоверяет электронный проект решения посредством ЭЦП и направляет в филиал уполномоченной организации;
филиал уполномоченной организации в течение в течение двух рабочих дней со дня поступления от отделения уполномоченной организации электронного макета дела с электронным проектом решения:
проверяет правильность расчета и оформления поступившего электронного макета дела и электронного проекта решения;
направляет услугодателю электронный макет дела и электронный проект решения удостоверенный ЭЦП.
17. ЦОН в течение одного рабочего дня с момента поступления от услугодателя уведомления о назначении социальной выплаты распечатывает уведомление о назначении социальной выплаты и выдает услугополучателю.
Отделение уполномоченной организации выдает уведомление о назначении социальной выплаты в установленной форме при обращении услугополучателя в отделение уполномоченной организации.

18. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі әкімшілік іс-қимылдардың логикалық дәйектілігі мен құрылымдық-функционалдық бірліктер арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілген.
Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға
дейін оның күтіміне байланысты табысынан
айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік
қызметті көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетілген көрсетілетін
қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімнің
(іс-қимылдың) жүйелілігінің сипаттамасы
Іс-қимыл № (жұмыс барысының, ағынының)
Жүйелік-функционалдық бірліктердің атауы
Іс-қимылдардың атауы (процестер, рәсімдер, операциялар) және олардың сипаттамасы
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-ұйғарымдық шешім)
Орындау мерзімдері
Келесі іс-қимылдың нөмірі
1
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) маманы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешімнің жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде қол қою үшін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
2
2
Көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің (басқармасының) бастығы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) ЭЦҚ арқылы электрондық шешім жобасын куәландыру және жәрдемақы тағайындау туралы электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін автоматты режимде қол қою үшін көрсетілетін қызметті беруші бөлімінің бастығына (басшысына) жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
2 жұмыс күні
3
3
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Келіп түскен электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін қарау
1) Жәрдемақы тағайындау туралы шешім қабылдау;
2) жәрдемақы тағайындау туралы хабарламаны уәкілетті ұйымға немесе ХҚО-ға жіберу;
2) электрондық іс макетін жете ресімдеу қажет болған жағдайда электрондық шешімнің жобасымен электрондық іс макетін уәкілетті ұйымның бөлімшесіне қайтару
1 жұмыс күні
0
«Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа
толғанға дейін оның күтіміне байланысты
табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер
жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету регламентіне
2-қосымша
«Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу,
жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне
байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына
әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесімен тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
6-қосымша
«Бала туғанда берілетін және
бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
5-қосымша
«Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
7-қосымша
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
1-қосымша
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 2-ҚФБ және 3-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесі арқылы тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
8-қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2014 жылғы «___» ________
№ ____ бұйрығына
2-қосымша
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
9-қосымша
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған
анаға немесе әкеге, асырап алушыға,
қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік қызметті
көрсету регламентіне
2-қосымша
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала
асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
ХҚКО арқылы көрсетілген жағдайда:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
**- ҚФБ таңдау олардың қайсысы қате жібергеніне байланысты
уәкілетті ұйымның бөлімшесімен тікелей көрсетілген жағдайда
Ескертпе:
*- уәкілетті ұйым филиалының қатені анықтау және оны уәкілетті ұйым бөлімшесінің түзету процесі 1-ҚФБ және 2-ҚФБ-да бастапқы көзделген 5 (бес) жұмыс күнінен аспауға тиіс
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрінің
2014 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 313 бұйрығына
10-қосымша
«Жерлеуге арналған
біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету
регламентіне
2-қосымша
«Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе:

18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и структурно-функциональными единицами, приведена в справочнике бизнес-процессов оказания государственных услуг согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальных выплат
на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери
кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и
родами; потери дохода в связи с
усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении
Описание последовательности процедур (действий) между
работниками услугодателя с указанием длительности каждой
процедуры (действия)
№ действия (хода, потока работ)
Наименование
СФЕ
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Сроки исполнения
Номер следующего действия
1
Специалист отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения
1) Удостоверение электронного макета дела посредством ЭЦП и направление для подписания в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) отдела (управления) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации
2 рабочих дня
2
2
Начальник отдела (управления) услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения.
1) Удостоверение электронного макета дела посредством ЭЦП и направление для подписания в автоматическом режиме электронный макет дела с электронным проектом решения о назначении пособия начальнику (руководителю) услугодателя;
2)В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
2 рабочих дня
3
3
Руководитель услугодателя
Рассмотрение поступившего электронного макета дела с проектом решения.
1)Принятие решения о назначении пособия;
2) Направление уведомления о назначении пособия в уполномоченную организацию или ЦОН;
3) В случае необходимости дооформления электронного макета дела возврат электронного макета дела с электронным проектом решения в отделение уполномоченной организации.
1 рабочий день
0
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи
социальных рисков: утраты трудоспособности;
потери кормильца; потери работы; потери
дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного ребенка (детей);
потери дохода в связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста одного года»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи социальных
рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери
работы; потери дохода в связи с беременностью и родами;
потери дохода в связи с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с
уходом за ребенком по достижении им возраста одного года»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 4 (четыре) рабочих дней в СФЕ-2
и СФЕ-3
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации должен не
превышать изначально предусмотренных 4 (черыре) рабочих дней в СФЕ-1
и СФЕ-2
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение специального
государственного пособия»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение специального государственного пособия»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Установление инвалидности
и/или степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых
мер социальной защиты»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Установление инвалидности и/или степени утраты
трудоспособности и/или определение необходимых мер
социальной защиты»
Приложение 9
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему
ребенка-инвалида»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему
ребенка-инвалида»
при оказании через ЦОН:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-2 и
СФЕ-3
** - выбор СФЕ зависит от того, кто из них допустил ошибку
при оказании непосредственно через отделение уполномоченной организации:
*- Процесс выявления филиалом уполномоченной организации ошибки и
исправление ее подразделением уполномоченной организации не должен
превышать изначально предусмотренных 5 (пять) рабочих дней в СФЕ-1 и
СФЕ-2
Приложение 10
к приказу Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 11 декабря 2014 года № 313
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
«Назначение единовременной выплаты на погребение»