Діни саласындағы әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетінің Төрағасының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 17 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 ақпанда № 10226 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 38 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 09.02.2016 № 38 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңы 4-бабының 2)-тармақшасы, «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2)-тармақшасына және Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 7 қазандағы № 30 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитеті ережесінің 15-тармағының 11)-тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес діни бірлестіктердің, олардың филиалдарының, ғибадат ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес діни бірлестіктер және олардың филиалдарымен пайдаланатын ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар туралы мәліметтер;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес миссионерлер туралы мәліметтер;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы стационарлық үй-жайлар туралы мәліметтер;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес рухани (діни) білім беру ұйымдар туралы мәліметтер;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес діни қызмет саласындағы заңнама әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуінен кейін он күнтізбелік күннің ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әділет» құқықтық-ақпараттық жүйесінде ресми жариялануға жолдауын;

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных в сфере религиозной деятельности
Приказ Председателя Комитета по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 17. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2015 года № 10226. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 38
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и спорта РК от 09.02.2016 № 38 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 4 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года "О религиозной деятельности и религиозных объединениях", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и подпунктом 11 пункта 15 Положения Комитета по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, утвержденного приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 7 октября 2014 года № 30, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных:
1) сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов, культовых сооружений и миссионеров согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения о культовых зданиях (сооружениях) и других помещениях, используемых религиозными объединениями и их филиалами согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о миссионерах согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения о духовных (религиозных) организациях образования согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) сведения об административных правонарушениях законодательства в сфере религиозной деятельности согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации;

3) осы бұйрықтың ресми жарияланған кейін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетінің барлық құрылымдық бөлімшелеріне және облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармаларының назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуына бақылауды Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті Төрағасының орынбасары Б.К.Кулекеевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ғ. Шойкин
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің Төрағасы
__________ Ә.Смайылов
2014 жылғы 31 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
1 қосымша
нысан
Діни бірлестіктердің, олардың филиалдарының,
ғибадат ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер
__________________________________сәйкес ___ тоқсан 201___жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы __________
(тоқсан)
Индекс: 1-дбофғ
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі - тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Діни бірлестіктердің, олардың филиалдарының, ғибадат
ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер
__________________________________сәйкес
______тоқсан____жыл
пп
Діни ұстанымы көрсетілген діни бірлестік атауы
Діни субъектілердің саны
Мссионерлердің саны
Діни субъектілердің ғибадат үйлерінің (ғимараттарының) және үй-жайларының ғимараттарынансаны
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналғанүй-жайлардың саны
барлығы
діни бірлестіктер
филиалдар мен өкілдіктер
шетелдіктер
Қазақстан Республикасы азаматтары
азаматтығы жоқ тұлғалар
барлығы
меншігінде
жалға алынған
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
13
1
Ислам
2
Православ
Католик
4
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6
Меннониттер
7
Методистік шіркеу
8
Елуіншілер шіркеі
9
Пресвитериандық шіркеу
10
Жетінші күн адвентистері
11
Жаңа апостолдық шіркеу
12
Ехоба Куәгерлері
13
Буддистік
14
Иудейлік
15
Кришна Санасы Қоғамы
16
Бахай Қауымы
17
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18
Бірігу шіркеуі (Мунниттер)
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Діни бірлестіктердің, олардың филиалдарының
ғибадат ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер»
_______________ сәйкес ____ тоқсан______жыл
(облыс, қала)
1. Осы түсініктеме «Діни бірлестіктердің, олардың филиалдарының, ғибадат ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан после его официального опубликования.
4) доведение настоящего приказа до сведения всех структурных подразделений Комитета по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан и управлений по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан Кулекеева Б.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель                                   Г. Шойкин
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
__________ А. Смаилов
31 декабря 2014 года
Приложение 1
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря  2014 года № 17
форма
Сведения о количестве религиозных объединений,
их филиалов, культовых сооружений и миссионеров
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 1 – скром
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о количестве религиозных объединений,
их филиалов, культовых сооружений и миссионеров
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
№ пп
Наименование религиозных объединений с указанием вероисповедной принадлежности
Количество религиозных субъектов
Количество миссионеров
Количество культовых зданий (сооружений) и помещений религиозных субъектов
Количество помещений для религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
всего
религиозных объединений
филиалов и представительств
всего
иностранцев
граждан Республики Казахстан
лиц без гражданства
всего
в собственности
в аренде
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелическо-лютеранская церковь
5
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6
Меннониты
7
Методистские церкви
8
Пятидесятнические церкви
9
Пресвитерианские церкви
10
Адвентисты седьмого дня
11
Новоапостольская церковь
12
Свидетели Иеговы
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Общество сознания Кришны
16
Община Бахаи
17
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18
Церковь объединения Муна (муниты)
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись,
контактный телефон исполнителя
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя
управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о количестве религиозных объединений,
их филиалов, культовых сооружений и миссионеров
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о количестве религиозных объединений, их филиалов, культовых сооружений и миссионеров" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда діни бірлестіктердің және олардың филиалдарының, ғибадат ғимараттары мен миссионерлердің саны туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2 – бағанда діни ұстанымы көрсетілген діни бірлестіктер атауы көрсетіледі;
3 – бағанда діни субъектілердің жалпы саны көрсетіледі;
4 – бағанда діни бірлестіктердің саны көрсетіледі;
5 – бағанында филиалдардың және өкілдіктердің саны көрсетіледі;
6 – бағанда жалпы миссионерлердің саны көрсетіледі;
7 – бағанда шетелдік миссионерлердің саны көрсетіледі;
8 – бағандат Қазақстан Республикасы азаматтары миссионерлердің саны көрсетіледі;
9 – бағанда азаматтығы жоқ миссионерлердің саны көрсетіледі;
10 – бағанда жалпы діни субъектілердің ғибадат үйлерінің (ғимаратарының) және үй-жайларының саны көрсетіледі;
11 – бағанда діни субъектілердің меншігінде ғибадат үйлерінің (ғимаратарының) және үй-жайларының саны көрсетіледі;
12 – бағанда діни субъектілердің жалға алынған ғибадат үйлерінің (ғимаратарының) және үй-жайларының саны көрсетіледі;
13 – бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлардың жалпы саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
2 қосымша
нысан
Діни бірлестіктер және олардың филиалдарымен пайдаланатын
ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар туралы мәліметтер
________________________сәйкес
_______тоқсан 201____ жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(тоқсан)
Индекс: 2-дбфпғ
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Діни бірлестіктер және олардың филиалдарымен пайдаланатын
ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар туралы мәліметтер
________________________________сәйкес
__________тоқсан_______жыл
№ п/п
Діни бірлестіктердің ұстанатын дінін көрсеткен атауы
Ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар туралы мәліметтер
Мекен-жайы
ӘАБЖ бойынша облыс, қала коды
Тіркелген күні және кадастрлық номері
Жер учаскесінің мәліметтері
Ғимараттың, үй-жайдыңсыйымдылығы
1
2
3
4
5
6
7
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6
Меннониттер
7
Методистік шіркеу
8
Елуіншілер шіркеуі
9
Пресвитериандық шіркеу
10
Жетінші күн адвентистері
11
Жаңа апостолдық шіркеу
12
Иегова Куәгерлері
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Кришна қоғамы
16
Бахаи Қауымы
17
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18
Бірігу шіркеуі (Мунниттер)
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды толтыру
бойынша түсініктеме «Діни бірлестіктер және олардың
филиалдарымен пайдаланатын ғибадаттар (ғимараттар) және
басқа үй-жайлар туралы мәліметтер»
_______________сәйкес _____тоқсан______жыл
(облыс, қала)
1. Осы түсініктеме «Діни бірлестіктер және олардың филиалдарымен пайдаланатын ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о количестве религиозных объединений, их филиалов, культовых сооружений и миссионеров;
в графе 2 указывается наименование религиозных объединений с указанием вероисповедной принадлежности;
в графе 3 указывается общее количество религиозных субъектов;
в графе 4 указывается количество религиозных объединений;
в графе 5 указывается количество филиалов и представительств;
в графе 6 указывается общее количество миссионеров;
в графе 7 указывается количество миссионеров-иностранцев;
в графе 8 указывается количество миссионеров-граждан Республики Казахстан;
в графе 9 указывается количество миссионеров без гражданства;
в графе 10 указывается общее количество культовых зданий (сооружений) и помещений религиозных субъектов;
в графе 11 указывается количество культовых зданий (сооружений) и помещений, находящихся в собственности религиозных субъектов;
в графе 12 указывается количество культовых зданий (сооружений) и помещений, арендуемых религиозными субъектами;
в графе 13 указывается общее количество помещений для религиозных мероприятий за пределами культовых сооружений.
Приложение 2
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения о культовых зданиях (сооружениях) и других помещениях,
используемых религиозными объединениями и их филиалами
по ___________________________
за ___ квартал 201____ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 2 – скзиро
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о культовых зданиях (сооружениях) и других помещениях,
используемых религиозными объединениями и их филиалами
за ___ квартал 201__ года
№ п/п
Наименование религиозного объединения с указанием вероисповедной принадлежности
Сведения о культовом здании (сооружении) и других зданиях, помещениях
Адрес
Код области, города по КАТО
Дата регистрации и кадастровый номер
Сведения о земельном участке
Вместимость здания, помещения
1
2
3
4
5
6
7
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелическо-лютеранская церковь
5
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6
Меннониты
7
Методистские церкви
8
Пятидесятнические церкви
9
Пресвитерианские церкви
10
Адвентисты седьмого дня
11
Новоапостольская церковь
12
Свидетели Иеговы
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Общество сознания Кришны
16
Община Бахаи
17
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18
Церковь объединения Муна (муниты)
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись,
контактный телефон исполнителя
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о культовых зданиях (сооружениях) и других
помещениях,  используемых религиозными объединениями и их
филиалами по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о культовых зданиях (сооружениях) и других помещениях, используемых религиозными объединениями и их филиалами" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда діни бірлестіктердің және олардың филиалдарымен пайдаланатын ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлар рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2 – бағанда діни ұстанымы көрсетілген діни бірлестіктердің атауы көрсетіледі;
3 – бағанда ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлардың мекен-жайы көрсетіледі;
4 – бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша облыс, қала коды коды көрсетіледі;
5 – бағанда ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлардың тіркелген күні және кадастрлық нөмірі көрсетіледі;
6 – бағанда жылжымайтын мүлік объектісіне құқығы туралы мәліметтер көрсетіледі: ғибадаттар (ғимараттар) және үй-жайларды жеке меншік немесе пайдалану құқығы (жалға алу, қосалқы жалға алу, өтеусіз пайдалану) көрсетіледі;
7 – бағанда жер учаскесінің мәліметтері көрсетіледі: ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлардың меншік иесі туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты, заңды тұлғаның атауы, алаңы және нысаналы мақсаты) көрсетіледі;
8 – бағанда ғибадаттар (ғимараттар) және басқа үй-жайлардың адамдар саны бойынша сыйымдылығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
3 қосымша
нысан
Миссионерлер туралы мәліметтер
___________________________________________ сәйкес
_______тоқсан 201____жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(тоқсан)
Индекс: 3-мтм
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Миссионерлер туралы мәліметтер
__________________________________сәйкес
__________________тоқсан_______жыл
Миссионерді шақырған діни бірлестіктердің ұстанатын дінін көрсеткен атауы
Миссионер туралы мәліметтер
Куәліктің берілуі туралы мәліметтер
тегі, аты, әкесінің аты, туылған күні, ұлты
азаматтығы және келген мемлекеті
әлемдегі елдердің сыныптамасы бойынша елдің коды
тіркеу туралы
мәліметтер
қайта тіркеу туралы мәліметтер
аумақтағы болатын орыны, ӘАБЖ бойынша облыс, қала коды
Саны
шағымдар саны
түскен өтініштер
берілген куәліктер
куәлік бергенден бас тарту
куәлік берудегі кешігу және бас тарту және оның себептері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6
Меннониттер
7
Методистік шіркеу
8
Елуіншілер шіркеуі
9
Пресвитериандық шіркеу
10
Жетінші күн адвентистері
11
Жаңа апостолдық шіркеу
12
Иегова куәгерлері
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Кришна Қоғамы
16
Бахай Қауымы
17
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар
18
Бірігу шіркеуі (Мунниттер)
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Миссионерлер туралы мәліметтер»
_______________сәйкес _____тоқсан____ жыл
(облыс, қала коды)
1. Осы түсініктеме «Миссионерлер туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация культовых зданий (сооружений) и других помещений, используемых религиозными объединениями и филиалами;
в графе 2 указывается наименование религиозного объединения с указанием вероисповедной принадлежности;
в графе 3 указывается адрес культового здания (сооружения) и других помещений;
в графе 4 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
в графе 5 указываются дата регистрации и кадастровый номер культового здания (сооружения) и других помещений;
в графе 6 указываются сведения о земельном участке: данные о собственнике (фамилия, имя, отчество, наименование юридического лица, площадь, целевое назначение, частная собственность или право пользования (аренда, субаренда, безвозмездное пользование)) культового здания (сооружения) и других помещений;
в графе 7 указываются сведения о вместимости здания, помещения культового здания (сооружения) и других помещений по количеству человек.
Приложение 3
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения о миссионерах
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 3 – см
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: 23 Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о миссионерах
за ___ квартал 201__ года
п/п
Наименование религиозного объединения, пригласившего миссионера, с указанием вероисповедной принадлежности
Сведения о миссионере
Сведения о выдаче свидетельств
Фамилия, имя, отчество, дата рождения, национальность
Гражданство и страна, из которой прибыл
Код страны по классификатору стран мира
Данные о регистрации
Данные о перерегистрации
Регион пребывания, код, области, города по КАТО
Количество
Количество жалоб
поступивших заявлений
выданных свидетельств
выданных отказов
просрочек при выдаче свидетельств и отказов и их причины
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелическо-лютеранская церковь
5
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6
Меннониты
7
Методистские церкви
8
Пятидесятнические церкви
9
Пресвитерианские церкви
10
Адвентисты седьмого дня
11
Новоапостольская церковь
12
Свидетели Иеговы
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Общество сознания Кришны
16
Община Бахаи
17
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18
Церковь объединения Муна (муниты)
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, контактный телефон исполнителя
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о миссионерах
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о миссионерах" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда миссинерлер туралы мәліметтің рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2 – бағанда миссионерді шақырған діни бірлестіктердің ұстанатын дінін көрсеткен атауы көрсетіледі;
3 – бағанда миссионердің тегі, аты, әкесінің аты, (зайырлы, рухани) туылған күні, ұлты көрсетіледі;
4 – бағанда миссионердің азаматтығы және келген мемлекеті көрсетіледі;
5 – бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған әлемдегі елдердің сыныптамасы бойынша елдің коды көрсетіледі;
6 – бағанда миссионерді тіркеу туралы мәліметтер (миссионерді тіркеу туралы куәлік берудің бланк нөмірі және күні, миссионерді тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталуы) көрсетіледі;
7 – бағанда миссионерді қайта тіркеу туралы мәліметтер (миссионерді қайта тіркеу туралы куәлік берудің бланк нөмірі және күні, миссионерді қайта тіркеу туралы куәліктің қолданылу мерзімінің аяқталуы) көрсетіледі;
8 – бағанда миссионердің аумақтағы болатын орыны және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша облыс, қала коды коды көрсетіледі;
9 – бағанда миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) түскен өтініштер саны көрсетіледі;
10 – бағанда миссионерді тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктердің берілген саны көрсетіледі;
11 – бағанда миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) бас тарту саны көрсетіледі;
12 – бағанда куәлік берудегі кешігу және бас тарту және оның миссионерді тіркеуге (қайта тіркеуге) бас тарту себептері саны көрсетіледі;
13 – бағанда өтініш берушіден (түскен) шағымдар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
4 қосымша
нысан
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы стационарлық үй-жайлар туралы мәліметтер __________________________________сәйкес
____тоқсан 201____жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(тоқсан)
Индекс: 4-дәдм
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы стационарлық үй-жайлар туралы мәліметтер __________________________________сәйкес
_________тоқсан_______жыл
№ п/п
Үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешімнің номері және шешімнің берілген күні
Мекен-жайы және орналасқан жері
ӘАБЖ
бойынша облыс, қала коды
Меншік иесі туралы мәлімет
Стационарлық үй-жайдың атауы
Діни әдебиеттер, материалдар және заттардың атауы
Діни сараптамадан өткен әдебиеттер, материалдар, заттардың саны туралы мәліметтер
сараптаманың оң қорытынды алғандары
сараптамадан өтпегендері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық
материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы
тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтер» _____________ сәйкес ____ тоқсан______жыл
1. Осы түсініктеме «Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о миссионерах;
в графе 2 указывается наименование религиозного объединения, пригласившего миссионера, с указанием вероисповедной принадлежности;
в графе 3 указываются фамилия, имя, отчество, (светское, духовное) дата рождения, национальность миссионера;
в графе 4 указываются гражданство и страна, из которой прибыл миссионер;
в графе 5 указывается код страны по классификатору стран мира, размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
в графе 6 указываются данные о регистрации миссионера (дата и номер бланка выдачи свидетельства о регистрации миссионера, срок окончания действия свидетельства о регистрации миссионера);
в графе 7 указываются данные о перерегистрации миссионера (дата и номер бланка выдачи свидетельства о перерегистрации миссионера, срок окончания действия свидетельства о перерегистрации миссионера);
в графе 8 указывается регион пребывания миссионера и код области, города по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
в графе 9 указывается количество поступивших заявлений на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;
в графе 10 указывается количество выданных свидетельств на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;
в графе 11 указывается количество выданных отказов на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;
в графе 12 указывается количество просрочек при выдаче свидетельств и отказов и их причины на регистрацию (перерегистрацию) миссионера;
в графе 13 указывается количество жалоб от заявителя.
Приложение 4
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения о специальных стационарных помещениях
для распространения религиозной литературы и иных
информационных материалов религиозного содержания, предметов
религиозного назначения
по ___________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 4-сспц
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о специальных стационарных помещениях для
распространения религиозной литературы и иных информационных
материалов религиозного содержания, предметов
религиозного назначения
за ___ квартал 201__ года
№ п/п
Дата и номер решения об утверждении расположения помещений
Адрес и месторасположение
Код области, города по КАТО
Данные о собственнике
Наименование стационарного помещения
Наименование религиозной литературы, материалов религиозного содержания и предметов религиозного назначения
Сведения о количестве литературы, материалов, предметов, прошедших религиоведческую экспертизу
получившие положительное заключение экспертизы
не прошедшие экспертизу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись,
контактный телефон исполнителя
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о специальных стационарных помещениях для
распространения религиозной литературы и иных информационных
материалов религиозного содержания, предметов
религиозного назначения
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі;
2 – бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін үй-жайлардың орналастырылуын бекіту туралы шешімнің нөмірі және шешімнің берілген күні көрсетіледі;
3 – бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлар орналасқан мекен жайы көрсетіледі; осы (көрсетілген) үй-жай орналасқан жылжымайтын объектінің атауы көрсетіледі;
4 – бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша облыс, қала коды коды көрсетіледі;
5 – бағанда діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін үй-жайлардың меншік иесі туралы мәлімет көрсетіледі (тегі, аты, әкесінің аты);
6 – бағанда стационарлық үй-жайдың атауы көрсетіледі;
7 – бағанда үй-жайларда сатылатын діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдар және діни мақсаттағы заттардың атауы көрсетіледі;
8 – бағанда діни сараптаманың оң қорытындысын алған әдебиеттер, материалдар және діни мақсаттағы заттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
9 – бағанда діни сараптамадан өтпеген әдебиеттер, материалдар және діни мақсаттағы заттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
5 қосымша
нысан
Рухани (діни) білім беру ұйымдар туралы мәліметтер __________________________________сәйкес
____тоқсан 201____жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы __________
(тоқсан)
Индекс: 5- рдб
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өөсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер
_______________________________сәйкес
_______тоқсан________жыл
Құрылтайшы туралы мәліметтер, ұстанатын дінін көрсеткен
Білім беру ұйымының атауы, лицензиясының нөмірі және берген күні
Заңды мекен-жайы
Әділет органдарында тіркелген күні
Басшысы туралы мәлімет
Білім алушылардың саны
1
2
3
4
5
6
7
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелия-Лютерандық шіркеу
5
Евангелиялық христиан-баптистер Шіркеуінің Одағы
6
Меннониттер
7
Методистік шіркеу
8
Елуіншілер шіркеуі
9
Пресвитериандық шіркеу
10
Жетінші күн адвентистері
11
Жаңа апостолдық шіркеу
12
Иегова Куәгерлері
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Кришна Қоғамы
16
Бахай Қауымы
17
Соңғы күн әулие Иисус Христос шіркеуі (мормондар)
18
Бірігу шіркеуі (Мунниттер)
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс
телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер»
_______________ сәйкес ____ тоқсан______жыл
(облыс, қала)
1. Осы түсініктеме «Рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтер» (әрі қарай- Нысан) «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о специальных стационарных помещениях для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
в графе 2 указываются дата и номер решения об утверждении расположения помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения;
в графе 3 указывается адрес, где располагается специальное стационарное помещение для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения; наименование недвижимого объекта в котором располагается данное помещение;
в графе 4 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
в графе 5 указываются сведения о собственнике помещения для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения (фамилия, имя, отчество);
в графе 6 указывается наименование стационарного помещения;
в графе 7 указывается наименование религиозной литературы, материалов религиозного содержания и предметов религиозного назначения, реализуемых в помещении;
в графе 8 указываются сведения о количестве литературы, материалов и предметов религиозного назначения, получивших положительное заключение религиоведческой экспертизы;
в графе 9 указываются сведения о количестве литературы, материалов и предметов религиозного назначения, не прошедших религиоведческую экспертизу.
Приложение 5
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения о духовных (религиозных) организациях образования
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 5 – доо
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о духовных (религиозных) организациях образования
за ___ квартал 201__ года
п/п
Сведения об учредителе с указанием вероисповедной принадлежности
Наименование  организации образования, номер и дата выдачи лицензии
Юридический адрес
Дата регистрации в органах юстиции
Сведения о руководителе
Количество обучающихся
1
2
3
4
5
6
7
1
Ислам
2
Православие
3
Католицизм
4
Евангелическо-лютеранская церковь
5
Союз Церквей евангельских христиан-баптистов
6
Меннониты
7
Методистские церкви
8
Пятидесятнические церкви
9
Пресвитерианские церкви
10
Адвентисты седьмого дня
11
Новоапостольская церковь
12
Свидетели Иеговы
13
Буддизм
14
Иудаизм
15
Общество сознания Кришны
16
Община Бахаи
17
Церковь Иисуса Христа святых последних дней (мормоны)
18
Церковь объединения Муны (муниты)
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись,
контактный телефон исполнителя
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя
управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о духовных (религиозных) организациях образования"
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о духовных (религиозных) организациях образования" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда рухани (діни) білім беру ұйымдары туралы мәліметтердің рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2 – бағанда ұстанатын діни ұстанымын көрсете құрылтайшы туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты немесе заңды тұлғаның атауы) көрсетіледі;
3 – бағанда білім беру ұйымының атауы көрсетіледі, осы білім беру ұйымы іске асыратын оқу бағдарламасын көрсеткен толық атауы көрсетіледі. Білім беру ұйымының лицензия беру нөмірі және күні көрсетіледі;
4 – бағанда білім беру ұйымының заңды мекен жайы көрсетіледі;
5 – бағанда білім беру ұйымының әділет органдарында тіркелген күні көрсетіледі;
6 – бағанда білім беру ұйымының басшысы (тегі, аты, әкесінің аты) туралы мәлімет көрсетіледі;
7 – бағанда білім алушылардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
6 қосымша
нысан
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар
өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер _______________________________сәйкес
________тоқсан 201___жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(тоқсан)
Индекс: 6-ғүғтж
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар
өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер _____________________________сәйкес
________тоқсан_________жыл
№ п/п
Діни бірлестіктердің немесе филиалдардың ұстанатын дінін көрсеткен атауы
Ашылудың бастамашысы, діни қамқоршысы
Меншік иесі туралы мәліметтер
Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар орналасуын келісу күні
Мекен- жайы
ӘАБЖ бойынша облыс, қала коды
Ғимараттың, үй-жайдың сыйымдылығы
1
2
3
4
5
6
7
8
____________________________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс телефоны
_____________________________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни
іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер»
_______________ сәйкес ____ тоқсан______жыл
(облыс, қала)
1. Осы түсініктеме «Ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о духовных (религиозных) организациях образования;
в графе 2 указываются сведения об учредителе с указанием вероисповедной принадлежности (фамилия, имя, отчество или наименование юридического лица);
в графе 3 указывается наименование духовной (религиозной) организации образования, полное наименование с указанием программы образования, которую реализует данная организация образования. Указываются номер и дата выдачи лицензии организации образования;
В графе 4 указывается юридический адрес духовной (религиозной) организации образования;
в графе 5 указывается дата регистрации в органах юстиции духовной (религиозной) организации образования;
в графе 6 указываются сведения о руководителе (фамилия, имя, отчество, адрес, телефон) духовной (религиозной) организации образования;
в графе 7 указывается количество обучающихся в духовной (религиозной) организации образования.
Приложение 6
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения о помещениях
для проведения религиозных мероприятий за пределами
культовых зданий (сооружений)
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ года
(квартал)
Индекс: 6 – сппрм
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения о помещениях
для проведения религиозных мероприятий за пределами
культовых зданий (сооружений)
за ___ квартал 201__ года
№ п/п
Наименование религиозного объединения или филиала с указанием вероисповедной принадлежности
Инициатор открытия, попечитель от духовенства
Данные о собственнике
Дата согласования расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)
Адрес
Код области, города по КАТО
Вместимость помещения, здания
1
2
3
4
5
6
7
8
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, контактный телефон исполнителя
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения о помещениях для проведения религиозных
мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)"
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Сведения о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений)" (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар туралы мәліметтер рет-ретімен нөмірлеуі көрсетіледі;
2 – бағанда діни ұстанымы көрсетілген діни бірлестік атауы көрсетіледі;
3 – бағанда ашылудың бастамашысы, діни қамқоршысы көрсетіледі;
4 – бағанда меншік иесі туралы мәлімет (тегі, аты, әкесінің аты) көрсетіледі;
5 – бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар орналасуын келісу күні көрсетіледі;
6 – бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған үй-жайлар, ғимараттар мекен жайы көрсетіледі;
7 – бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған Әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша облыс, қала коды коды көрсетіледі;
8 – бағанда ғибадат үйлерінен (ғимараттарынан) тыс жерлерде діни іс-шаралар өткізуге арналған ғимараттың, үй-жайдың адамдар саны бойынша сыйымдылығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
Дін істері комитеті Төрағасының
2014 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 17 бұйрығына
7 қосымша
нысан
Діни қызмет саласындағы заңнама әкімшілік құқық бұзушылық
туралы мәліметтер
__________________________________сәйкес
________ тоқсан 201 ___жыл
Есептілік кезеңі 20 ___ жылғы _________
(тоқсан)
Индекс: 7-дқсз
Жиілігі: тоқсан сайын, жылдың басынан бастап өсуіне сәйкес
Ұсынылады: облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің дін істері басқармалары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Дін істері комитеті
Ұсынылу мерзімі – тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-күніне
Діни қызмет саласындағы заңнама әкімшілік құқық бұзушылық
туралы мәліметтер
________________________________сәйкес
_________тоқсан________жыл
№ п/н
Діни бірлестіктердің ұстанатын дінін көрсеткен атауы
Құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік орган
Әкімшілік бұзушылық құрамы
Әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер
Қабылданатын шаралыр туралы мәліметтер
Сот процесінің 1-сатысында қарау
Шағым
1
2
3
4
5
6
7
8
1.Дін істері басқармалары толтырған әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалары бойынша
1
2
2.Құқық қорғау органдары толтырған әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалары бойынша
3
4
_____________________________________________________________________
Орындаушының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, байланыс телефоны
_____________________________________________________________________
облыс (қала) әкімдігінің дін істері басқармасының басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы
Мөр орны
Әкімшілік деректерді жинауға арналған
нысандарды толтыру бойынша түсініктеме
«Діни қызмет саласындағы заңнама
әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер»
_______________ сәйкес ____ тоқсан______жыл
(облыс, қала)
1. Осы түсініктеме «Діни қызмет саласындағы заңнама әкімшілік құқық бұзушылық туралы мәліметтер» нысанын (бұдан әрі - Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды анықтайды.
2. Нысан облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарының дін істері басқармаларымен толтырылады (әрі қарай – басқарма) және Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Дін істері комитетіне ұсынылады.

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений о помещениях для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
в графе 2 указывается наименование религиозного объединения и их филиала с указанием вероисповедной принадлежности;
в графе 3 указывается инициатор открытия, попечитель от духовенства;
в графе 4 указываются данные о собственнике (фамилия, имя, отчество);
в графе 5 указывается дата согласования расположения помещений для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
в графе 6 указывается адрес помещения, здания для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений);
в графе 7 указывается код области, города по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), размещенного на официальном интернет-ресурсе Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
в графе 8 указывается вместимость помещения, здания для проведения религиозных мероприятий за пределами культовых зданий (сооружений) по количеству человек.
Приложение 7
к приказу Председателя Комитета
по делам религий
Министерства культуры и спорта
Республики Казахстан
от 31 декабря 2014 года № 17
форма
Сведения об административных правонарушениях
законодательства в сфере религиозной деятельности
по ____________________
за ___ квартал 201__ года
Отчетный период ________________ 20____ г.
(квартал)
Индекс: 7 – апзсрд
Периодичность: ежеквартальная, с нарастающим итогом по году
Представляют: Управления по делам религий акиматов областей, городов Астана и Алматы
Куда представляется форма: Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан
Срок представления – ежеквартально к 5 числу следующего за отчетным периодом
Сведения об административных правонарушениях законодательства
в сфере религиозной деятельности
за ___ квартал 201__ года
№ п/н
Наименование религиозных объединений с указанием вероисповедной принадлежности
Государственный орган, выявивший правонарушение
Состав административного нарушения
Сведения о лице, совершившем административное правонарушение
Сведения о принимаемых мерах
Результат рассмотрения судебного процесса в 1-ой инстанции
Обжалование
1
2
3
4
5
6
7
8
1. По протоколам об административных правонарушениях, оформленным управлениями по делам религий
1
2
2. По протоколам об административных правонарушениях, оформленным правоохранительными органами
3
4
_____________________________________________________________________
Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись, контактный телефон исполнителя
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись руководителя управления по делам религий
акимата ______________ области (города)
Место для печати
Пояснение по заполнению формы,
предназначенной для сбора административных данных
"Сведения об административных правонарушениях
законодательства в сфере религиозной деятельности
по ____________________ за ___ квартал 201__ года"
(область, город)
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы «Сведения об административных правонарушениях законодательства в сфере религиозной деятельности» (далее – Форма).
2. Форма заполняется управлениями по делам религий местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы (далее – управление) и предоставляется в Комитет по делам религий Министерства культуры и спорта Республики Казахстан.

3. Есеп нысаны орындаушы және басқарманың басшысы, немесе оның міндетін атқарушы тұлғамен тегін және аты- жөнін, сондай-ақ толтыру күнін көрсете отырып қолы қойылады.
4. Есептер тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі 5-і күніне ұсынылады.
5. Есеп мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесі түрде толтырылады:
1 – бағанда әкімшілік құқық бұзушылық мәліметтері нөмірленуі көрсетіледі;
2 – бағанда діни ұстанымы көрсетілген діни бірлестіктер атауы (әкімшілік құқық бұзушылықты діни бірлестікте жұмыс істемейтін, не болмаса діни бірлестік атымен жұмыс істемейтін жеке тұлға жасаған кезде, онда тек оның ұстанатын діні көрсетіледі) көрсетіледі;
3 – бағанда әкімшілік құқық бұзушылықты анықтаған мемлекеттік орган көрсетіледі;
4 – бағанда діни қызмет саласындағы заңды әкімшілік құқық бұзушылық құрамы көрсетіледі (құқық бұзушылықтың құрамы, болған жері, уақытының қысқаша сипаттамасы, Әкімшілік құқық бұзушылық туралы Қазақстан Республикасының Кодексінің бөлімі және бабы);
5 – бағанда әкімшілік құқық бұзушылық жасаған тұлға туралы мәліметтер: тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда); туылған жылы; тұратын жері; жұмыс орны көрсетіледі;
6 – бағанда келесі көрсетіледі: әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттамалары толтырылған күн; әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы толтырған тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда); әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың сотқа жіберілген күні;
7 – бағанда көрсетіледі: сот отырысының күні көрсетілген сот процесінің қаралатын сатысы; әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің соттың 1-сатысында (инстанциясында) қарауындағы соңғы нәтижелері, сот шешімінің атауы және күні көрсетілген (әкімшілік жауапкершілікке тартылған жағдайда нақты әкімшілік жазаның түрі көрсетіледі);
8 – бағанда әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша шағымды қарайтын сот сатысының (инстанциясының) атауы (апелляциялық, кассациялық және қадағалау) көрсетіледі, сот отырысының күні көрсетілген сот процесінің сатысы; сот шешімінің атауы және күні көрсетілген әр сот сатыларының (инстанцияларының) сот шешімдерінің нәтижелері (шешімді өзгертусіз немесе канағаттандырмай қалдыру, немесе соттың бірінші сатысының (инстанциясының) шешімін өзгерту, немесе соттың бірінші сатысының (инстанциясының) шешімін жою және жаңа шешім шығару және т.б.).

3. Форма отчета подписывается исполнителем и руководителем управления, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов, а также даты заполнения.
4. Отчеты предоставляются ежеквартально 5 числу следующего за отчетным периодом.
5. Отчет заполняется на государственном и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
В графе 1 указывается сквозная нумерация сведений об административных правонарушениях;
в графе 2 указывается наименование религиозного объединения с указанием вероисповедной принадлежности (в случае совершения административного правонарушения физическим лицом, не работающим в религиозном объединении либо выступающим не от имени религиозного объединения, то указывается только его вероисповедная принадлежность);
в графе 3 указывается наименование государственного органа, выявившего административное правонарушение;
в графе 4 указывается полный состав административного правонарушения законодательства в сфере религиозной деятельности (краткое описание состава, места, время совершения правонарушения, часть и статья Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях");
в графе 5 указываются сведения о лице, совершившем административное правонарушение: фамилия, имя, отчество (при наличии), гражданство; год рождения; местожительство; место работы;
в графе 6 указывается следующее: дата составления протокола об административных правонарушениях; должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) лица, составившего протокол об административных правонарушениях; дата направления дела в суд об административных правонарушениях);
в графе 7 указываются: стадия рассмотрения судебного процесса с указанием даты судебного заседания; окончательные результаты рассмотрения дела об административном правонарушении суда первой инстанции с указанием наименования и даты судебного решения (при привлечении к административной ответственности указывается конкретный вид административного взыскания);
в графе 8 указываются: наименование судебной инстанции, которое рассматривает жалобу по делу об административном правонарушении (апелляционная, кассационная, надзорная); стадия судебного процесса с указанием даты судебного заседания; результаты судебного решения каждой судебной инстанции с указанием наименования и даты судебного решения (оставление решения без изменения или без удовлетворения, либо изменение решения суда первой инстанции, либо отмена решения суда первой инстанции и вынесение нового решения и так далее).