Азық-түлікке бағаның қымбаттауына байланысты Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 221/31-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 сәуірде № 806 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2015 жылғы 18 наурыздағы № 346/48-V шешімімен
Ескерту. Шешімнің күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 18.03.2015 № 346/48-V (қабылданған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
«Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңына сәйкес, азық-түлікке бағалардың қымбаттауына байланысты мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қоса беріліп Азық-түлікке бағалардың қымбаттауына байланысты Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жариялаған күннен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы                       Қ. Жауханов
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы                       С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 221/31-V шешіміне
қосымша
Азық-түлікке бағаның қымбаттауына байланысты Астана қаласындағы
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
көрсету қағидасы
1. Осы Азық-түлікке бағаның қымбаттауына байланысты Астана қаласындағы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, азық-түлікке бағаның қымбаттауына байланысты мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмектің қосымша шараларын көрсету мақсатында әзірленді.
2. Азық-түлікке бағаның қымбаттауына байланысты мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек (бұдан әрі – әлеуметтік көмек) Астана қаласында тіркелген және тұрақты тұратын азаматтардың мына санаттарына:
1) табысы аз азаматтар (отбасылар) – атаулы әлеуметтiк көмек және (немесе) он сегіз жасқа дейінгі балаларға тағайындалатын және төленетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы алуға құқығы бар, еңбекке жарамды жастағы жеке тұлғалар;
2) жасы бойынша мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақы алушыларға ұсынылады.
3. Әлеуметтік көмектің қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
4. Әлеуметтік көмек «Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар басқармасы» мемлекеттiк мекемесi әкімші (бұдан әрi – Әкімші) болып табылатын «Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек» бюджеттік бағдарламасына сәйкес және қала бюджетінде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде ұсынылады.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны в связи с удорожанием цен на продукты питания
Решение маслихата города Астаны от 27 марта 2014 года № 221/31-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 18 апреля 2014 года № 806. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 18 марта 2015 года № 346/48-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 18.03.2015 № 346/48-V.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О статусе столицы Республики Казахстан», в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с удорожанием цен на продукты питания, маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны в связи с удорожанием цен на продукты питания.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны                    К. Жауханов
Секретарь маслихата
города Астаны                              С. Есилов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 27 марта 2014 года № 221/31-V
ПРАВИЛА
оказания социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан города Астаны в связи
с удорожанием цен на продукты питания
1. Настоящие Правила оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Астаны в связи с удорожанием цен на продукты питания (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан «О статусе столицы Республики Казахстан», в целях оказания дополнительных мер социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с удорожанием цен на продукты питания.
2. Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в связи с удорожанием цен на продукты питания (далее – социальная помощь) предоставляется гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане, из числа следующих категорий:
1) малообеспеченные граждане (семьи) – физические лица трудоспособного возраста, которые имеют право на адресную социальную помощь и (или) на ежемесячное государственное пособие, назначаемое и выплачиваемое на детей до восемнадцати лет;
2) получателям государственного социального пособия по возрасту.
3. Источником финансирования Социальной помощи является бюджет города Астаны.
4. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе «Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», администратором которой является Государственное учреждение «Управление занятости и социальных программ города Астаны» (далее – Администратор), и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели.

5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң «Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнының Астана қаласының қалалық филиалы ай сайын Қағиданың 2-тармағында көрсетілген санаттарға жататын азаматтар жөніндегі мәліметтерді Әкімшіге ұсынады (электрондық және қағаз жеткізгіштерде).
6. Әлеуметтік көмек 2014 жылдың 1 сәуірінен 31 желтоқсанына дейінгі кезеңде 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде ақшалай қаражатты Астана қаласының екінші деңгейдегі банктері бөлімшелеріндегі алушылардың дербес немесе карталық шоттарына аудару арқылы жүргізіледі.

5. Для оказания Социальной помощи Городской филиал г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан ежемесячно предоставляет Администратору сведения о гражданах, относящихся к категориям, указанным в пункте 2 Правил (на электронных и бумажных носителях).
6. Социальная помощь предоставляется в период с 1 апреля по 31 декабря 2014 года в размере 1 месячного расчетного показателя ежемесячно путем перечисления денежных средств на лицевые или карт счета получателей в отделениях банков второго уровня города Астаны.