Көкшетау қаласының коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемесін есептеу қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 15 тамыздағы № А-8/1522 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 қыркүйекте № 4345 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № А-4/713 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қаласы әкімдігінің 28.04.2015 № А-4/713 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік мүлік туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, «Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 қаулысының негізінде, Көкшетау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Көкшетау қаласының коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемесін есептеу қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Көкшетау қаласы әкімінің орынбасары А.Б.Омароваға жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі                                 Ж.Нұрғалиев
Көкшетау қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 15 тамыздағы
№ А-8/1522 қаулысымен
бекітілді
Көкшетау қаласының коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемесін есептеу қағидасы
1. Осы Көкшетау қаласының коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемесін есептеу қағидасы (бұдан әрі - Қағида) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 88 қаулысымен бекітілген мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларының 50-тармағына сәйкес әзірленген және Көкшетау қаласының коммуналдық мүлік объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде жалға алу төлемінің есептік мөлшерлемесін есептеу тәртібін анықтайды.
2. Қалалық коммуналдық заңды тұлғалар теңгеріміндегі мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілерін мүліктік жалдауға (жалға алу) беру кезінде жылдық жалдау төлемақысының есебі осы Қағиданың қосымшасына сәйкес құрылыс түрін, тұрғын үй емес жайдың түрін, жайлылық дәрежесін, аумақтық орналасқан жерін, жалдаушының қызмет түрін, жалдаушылардың ұйымдастырушылық-құқықтық нысанын ескере отырып, базалық мөлшерлемесі және қолданылатын коэффициент мөлшерінің негізінде анықталады және формула бойынша іске асырылады:
Ап = Бс х S х Кт х Кк х Кжд х Кр х Кқт х Кұқн формуласы бойынша есептеледі,
мұндағы:
Ап - бір жылда қалалық коммуналдық заңды тұлғалар теңгеріміндегі мемлекеттік тұрғын емес қордың объектілеріне жалға алу төлемінің мөлшерлемесі;
Бс - жылына 1 шаршы метр теңгеге жалға алу төлемінің негізгі мөлшерлемесі;
S – жалға алынатын жай, шаршы метр;
Кт - құрылыс үлгісін есепке алатын коэффициент;
Кк – тұрғын емес үй жайдың түрін есепке алатын коэффициент;
Кжд – жабдықталғандығының дәрежесін есепке алатын коэффициент;
Кр – аймақтық орналасуын есепке алатын коэффициент;
Кқт – жалдаушының қызмет түрін есепке алатын коэффициент;
Кұқн - жалға алушының ұйымдастыру–құқықтық нысанын ескеретін коэффициент.

Об утверждении Правил расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду)
Постановление акимата города Кокшетау Акмолинской области от 15 августа 2014 года № А-8/1522. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 сентября 2014 года № 4345. Утратило силу постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 28 апреля 2015 года № А-4/713
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Кокшетау Акмолинской области от 28.04.2015 № А-4/713 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c Законом Республики Казахстан «О государственном имуществе», на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 «Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду)» акимат города Кокшетау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кокшетау Омарову А.Б.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким города                                Ж.Нургалиев
Утверждены
постановлением акимата
города Кокшетау
от 15 августа 2014 года
№ А-8/1522
Правила
расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду)
1. Настоящие Правила расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду) (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 50 Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду), утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 88 и определяют порядок расчета ставки арендной платы при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду).
2. Расчет ставки годовой арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) объектов государственного нежилого фонда, находящихся на балансе городских коммунальных юридических лиц определяется на основании базовых ставок и размеров применяемых коэффициентов, учитывающих тип строения, вид нежилого помещения, степень комфортности, территориальное расположение, вид деятельности нанимателя, организационно-правовую форму нанимателя согласно приложению к настоящим Правилам и осуществляется по формуле:
Ап = Бс х S х Кт х Кк х Кск х Кр х Квд х Копф,
где:
Ап - ставка арендной платы за объекты государственного нежилого фонда, находящиеся на балансе городских коммунальных юридических лиц, в год;
Бс – базовая ставка арендной платы за 1 квадратный метр, тенге в год;
S – арендуемая площадь, квадратный метр;
Кт - коэффициент, учитывающий тип строения;
Кк - коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения;
Кск - коэффициент, учитывающий степень комфортности;
Кр - коэффициент, учитывающий территориальное расположение;
Квд - коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя;
Копф - коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя.

3. Жабдықтар, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттарды мүліктік жалға беру (жалға алу) кезінде жалдау ақысының жылдық есеп айырысуы мына формула бойынша жүзеге асырылады:
Ап=С х Nam / 100 х Кп,
мұндағы:
Ап – бір жылда жабдықтар, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттарды жалдау ақысының мөлшерлемесі;
С – бухгалтерлік есеп деректері бойынша жабдықтардың қалдық құны.
100 пайыз тозу есептелген жабдықтар, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттарды мүліктік жалға беру (жалға алу) кезінде қалдық құны бастапқы (қалпына келтіру) құнының 10 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
Nam - Қазақстан Республикасының «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Кодексінің 120-бабына сәйкес тозудың шекті нормалары;
Кп – төмендету коэффициенті (0,5 көлемінде - сауда-сатылатын (делдалдық) қызметтерді қоспағанда, өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызмет көрсету саласын дамыту үшін, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне беру кезінде - 0,8 мөлшерінде алпыс пайыздан артық жабдықтың, көлік құралдарының және басқа пайдаланылмайтын заттардың тозуы кезінде қолданады).
4. Мемлекеттік тұрғын емес қор объектілерін сағат бойынша мүліктік жалға беру, сонымен қатар қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың теңгеріміндегі жабдықтар, автокөлік құралдарын және басқа пайдаланылмайтын заттарды мүліктік жалға беру кезінде жалдау ақысын есептеу келесі формуламен іске асырылады:
Ач = Ап/12/Д/24,
мұндағы:
Ач - бір сағатқа қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың теңгеріміндегі мемлекеттік тұрғын емес қор объектілеріне, жабдықтарға, автокөлік құралдарына және басқа пайдаланылмайтын заттарға жалға алу төлемінің мөлшерлемесі;
Ап – бір жылға қалалық коммуналдық заңды тұлғалардың теңгеріміндегі мемлекеттік тұрғын емес қор объектілеріне, жабдықтарға, автокөлік құралдарына және басқа пайдаланылмайтын заттарға жалға алу төлемінің мөлшерлемесі;
Д – нысандарды мүліктік жалға беруді (жалға алуды) жүзеге асыру кезіндегі бір айдағы күндер саны.
Көкшетау қаласының
коммуналдық мүлікті
мүліктік жалдауға (жалға алуға)
беру кезінде жалға алу төлемінің
есептік мөлшерлемесін есептеу
қағидасына қосымша
Көкшетау қаласының коммуналдық мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру кезінде қолданылатын коэффициенттердің көлемі және базалық мөлшерлемесі
Базалық мөлшерлеме

3. Расчет годовой арендной платы при передаче в имущественный наем (аренду) оборудования, автотранспортных средств и других не потребляемых вещей осуществляется по формуле:
Ап = С х Nam / 100 х Кп,
где:
Ап - ставка арендной платы за оборудование, транспортные средства и другие не потребляемые вещи в год;
С - остаточная стоимость оборудования по данным бухгалтерского учета.
При сдаче в имущественный наем (аренду) оборудования, транспортных средств и других непотребляемых вещей с начисленным износом 100 процентов остаточная стоимость принимается в размере 10 процентов от первоначальной (восстановительной) стоимости;
Nam - предельные нормы амортизации в соответствии со статьей 120 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс);
Кп - понижающий коэффициент (применяется при износе оборудования, транспортных средств и других непотребляемых вещей более шестидесяти процентов - в размере 0,8, при предоставлении субъектам малого предпринимательства для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населения, за исключением торгово-закупочной (посреднической) деятельности, - в размере 0,5).
4. Расчет арендной платы при предоставлении в имущественный наем (аренду) по часам объектов государственного нежилого фонда, а также оборудования, автотранспортных средств и других непотребляемых вещей, находящихся на балансе городских коммунальных юридических лиц, осуществляется по следующей формуле:
Ач = Ап/12/Д/24,
где:
Ач – ставка арендной платы за объекты государственного нежилого фонда, оборудование, транспортные средства и другие непотребляемые вещи, находящиеся на балансе городских коммунальных юридических лиц, в час;
Ап - ставка арендной платы за объекты государственного нежилого фонда, оборудование, транспортные средства и другие непотребляемые вещи, находящиеся на балансе городских коммунальных юридических лиц, в год;
Д – количество дней в месяце, в котором осуществляется передача объектов в имущественный наем (аренду).
Приложение
к Правилам расчета
ставки арендной платы
при передаче коммунального
имущества города Кокшетау
в имущественный наем (аренду)
Базовая ставка и размеры применяемых коэффициентов при передаче коммунального имущества города Кокшетау в имущественный наем (аренду)
Базовая ставка

1,5 айлық есептеу көрсеткіші
р/т
Коэффициент түрлері
Коэффициенттің
мөлшері
1
Құрылыс үлгісін есепке алатын коэффициент (Кт):
1.1 кеңселік, әкімшілік, қоғамдық
1,0
1.2 ауыл шаруашылық қажеттіліктеріне арналған, өндірістік
0,8
1.3 қоймалық, гараждық, қазандық
0,7
1.4 спорттық имараттар (стадиондар, спорт залдары)
0,5
2
Тұрғын емес жайдың түрін есепке алатын коэффициент (Кк)
2.1 ғимарат немесе ғимараттағы жай
1,2
2.2 жалғастыра салынған бөлігі
0,9
2.3 цоколдық (жартылай жертөле) бөлігі
0,7
2.4 жертөле бөлігі, төбесі
0,6
3
Жабдықталғандығының дәрежесін есепке алатын коэффициент (Кжд)
3.1 барлық инженерлік-техникалық құрылғылары бар үй-жайлар үшін (сумен жабдықтау, канализация, жылумен жабдықтау, электрқуаты) қандай да инженерлік-техникалық жабдықтардың түрі болмаған жағдайда әр түрге 0,2 азаяды
2,0
4
Аймақтық орналасуын есепке алатын коэффициент (Кр)
4.1 Көкшетау қаласы
1,5
4.2 қала, кент (аудан орталығы)
0,9
4.3 село, кент
0,5
4.4 Астана қаласы (Көкшетау қаласының коммуналдық меншігіне жататын мүліктік жалға беру (жалға алу) объектілеріне)
3,0
4.5 Басқа облыстар (Көкшетау қаласының коммуналдық меншігіне жататын мүліктік жалға беру (жалға алу) объектілеріне)
1,0
4.6 Көкшетау қаласының Станционный кенті, Краснояр селолық округі
1,0
5
Жалдаушының қызмет түрін есепке алатын коэффициент (Кқт):
5.1 брокерлік қызмет және кеден, телекоммуникация қызметтерін көрсету және валюта айырбастау, ломбард, банкоматтар және басқа да банктердің есеп-айыру кассалық орталықтары, ұялы телефон байланыс жабдықтарын орналастыру үшін, қызметі құнды қағаздар нарығымен, сақтандыру, инвестициялық компаниялар, нотариалды кеңселер, адвокаттық кеңселер, зергерлік шеберханалармен байланысты бөлімшелерді орналастыру үшін
3,0
5.2 қоғамдық тамақтандыру, қонақ үй, сауда немесе сауда-делдалдық қызметтерін ұйымдастыру үшін
1,5
5.3
1) жоғары, техникалық және кәсіптік білім саласындағы қызметтерді ұйымдастыруға арналған;
2) орта білім;
3) мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту;
1,1
0,9
0,8
5.4 денсаулық сақтау, мәдениет, туризм және спорт саласындағы қызметтерді ұйымдастыру үшін
1,0
5.5 бастапқы, негізгі орта, жалпы орта, кәсіптік білім беруде жалпы білім беру бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын оқу орындарында оқушылардың тамақтануын және буфеттер ұйымдастыру үшін
0,5
5.6 коммуналдық заңды тұлғалар орналасқан ғимараттарда, кіруін шектетумен осы мекемелердің және кәсіпорындардың жұмыс кестесінен аспайтын жұмыс кестесімен (бөлшек сауда) қызметшілердің тамақтануын және буфеттерді ұйымдастыру үшін
0,9

1,5 месячного расчетного показателя
п/п
Виды коэффициентов
Размер
коэффициента
1
Коэффициент, учитывающий тип строения (Кт):
1.1 офисное, административное, общественное
1,0
1.2 предназначенное для нужд сельского хозяйства, производственное
0,8
1.3 складское, гаражное, котельное
0,7
1.4 спортивные сооружения (стадионы, спортивные залы)
0,5
2
Коэффициент, учитывающий вид нежилого помещения (Кк)
2.1 здание или помещение в здании
1,2
2.2 пристроенная часть
0,9
2.3 цокольная (полуподвальная) часть
0,7
2.4 подвальная часть, крыша
0,6
3
Коэффициент, учитывающий степень комфортности (Кск)
3.1 для помещений со всеми инженерно-техническими устройствами (водоснабжение, канализация, теплоснабжение, электричество) при отсутствии каких-либо видов коммуникации уменьшается на 0,2 за каждый вид
2,0
4
Коэффициент, учитывающий территориальное расположение (Кр)
4.1 город Кокшетау
1,5
4.2 город, поселок (районный центр)
0,9
4.3 село, поселок
0,5
4.4 город Астана (на объекты имущественного найма (аренды), входящие в коммунальное имущество города Кокшетау)
3,0
4.5 Другие области (на объекты имущественного найма (аренды), входящие в коммунальное имущество города Кокшетау)
1,0
4.6 поселок Станционный, Красноярский сельский округ города Кокшетау
1,0
5
Коэффициент, учитывающий вид деятельности нанимателя (Квд):
5.1 для брокерской деятельности, оказания таможенных, телекоммуникационных услуг, для размещения пунктов обмена валют, ломбарды, банкоматы и другие расчетно-кассовые центры банков, оборудования для сотовой связи и организаций, деятельность которых связана с рынком ценных бумаг, страховых, инвестиционных компаний, нотариальных контор, адвокатских контор, ювелирных мастерских
3,0
5.2 для организации общественного питания, гостиничных услуг, торговой или торгово-посреднической деятельности
1,5
5.3 для организации услуг в области:
1) высшего, технического и профессионального образования;
2) среднего образования;
3) дошкольного воспитания и обучения
1,1
0,9
0,8
5.4 для организации услуг в области здравоохранения, культуры, туризма и спорта
1,0
5.5 для организации питания учащихся и буфетов в учебных заведениях, реализующих общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего, общего среднего, профессионального образования, учебные программы технического и профессионального образования
0,5
5.6 для организации питания сотрудников и буфетов в зданиях, в которых располагаются коммунальные юридические лица, с графиком работы не превышающим графики работ данных учреждений и предприятий с ограниченным доступом (с розничной торговлей)
0,9

5.7 осы мекемелердің және кәсіпорындардың жұмыс кестесінен аспайтын жұмыс кестесімен (бөлшек саудамен) коммуналдық заңды тұлғалар орналасатын ғимараттарда тамақтануын және буфеттерді ұйымдастыру үшін
1,2
5.8 жылумен жабдықтауды, электрмен жабдықтауды, сумен жабдықтауды және қатты тұрмыстық қалдықтарын шығаруды ұйымдастыру үшін
0,5
5.9 пошта қызметі саласындағы қызметтерді ұсыну үшін
1,0
5.10 басқалар үшін
1,5
6
жалға алушының ұйымдастыру–құқықтық нысанын ескеретін коэффициент (Кұқн):
6.1 коммерциялық емес ұйымдар үшін (үкіметтік емес ұйымдардан басқа)
0,5
6.2 үкіметтік емес ұйымдар үшін
0,2
6.3 басқаларға арналған
1,0

5.7 для организации питания и буфетов в помещениях, в которых располагаются коммунальные юридические лица, с графиком работы не превышающим графики работ данных учреждений и предприятий (розничной торговлей)
1,2
5.8 для организации теплоснабжения, электроснабжения, водоснабжения и вывоза твердо-бытовых отходов
0,5
5.9 для предоставления услуг в сфере почтовой деятельности
1,0
5.10 для прочих
1,5
6
Коэффициент, учитывающий организационно-правовую форму нанимателя (Копф):
6.1 для некоммерческих организаций (кроме неправительственных организаций)
0,5
6.2 для неправительственных организаций
0,2
6.3 для прочих
1,0