Красный Яр селолық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 қаңтарда № 4612 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2017 жылғы 18 сәуірдегі № С-9/6 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 18.04.2017 № С-9/6 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабының 6 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Красный Яр селолық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының
32-ші кезекті сессияның
төрағасы
Р.Калишев
Бесінші шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Б.Бегалин
"КЕЛІСІЛДІ"
Красный Яр селолық
округінің әкімі
Б.Әбуов
Көкшетау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-32/3
шешімімен бекітілген
Красный Яр селолық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Красный Яр селолық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысымен бекітілген бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларына сәйкес әзiрлендi және Красный Яр селолық округіндегі көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Красный Яр селолық округінің аумағындағы көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества Красноярского сельского округа
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2014 года № С-32/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 января 2015 года № 4612. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18 апреля 2017 года № С-9/6
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 18.04.2017 № С-9/6 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Красноярского сельского округа.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель
32 очередной сессии
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва
Р.Калишев
Секретарь
Кокшетауского городского
маслихата пятого созыва
Б.Бегалин
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Красноярского
сельского округа
Б.Абуов
Утверждены решением
Кокшетауского городского маслихата
от 24 декабря 2014 года № С–32/3
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Красноярского сельского округа
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Красноярского сельского округа (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан 18 октября 2013 года № 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц, многоквартирных жилых домов в Красноярском сельском округе.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории Красноярского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Красный Яр селолық округінің әкімі шақырады.
Көкшетау қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Селолық округ, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді Красный Яр селолық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті Красный Яр селолық округінің, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Красный Яр селолық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Красный Яр селолық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын ауылдық округтің аумағындағы ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының жалпы санының 1 % мөлшеріндегі құрамда бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны үшін Красный Яр селолық округі әкімінің аппаратына береді.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Красноярского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Кокшетау на проведение схода в Красноярском сельском округе.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население Красноярского сельского округа оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом Красноярского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Красноярского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким Красноярского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в количественном составе 1 % от общего числа жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома на территории села, улицы сельского округа.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Красноярского сельского округа.