Есіл ауданында тұратын, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасын бекіту туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 наурыздағы № 30/4 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 сәуірде № 4104 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 40/3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 25.02.2015 № 40/3 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 97 бабына, «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысына сәйкес Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Есіл ауданында тұратын, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы бекітілсін.
2. Күші жойылды деп танылсын:
Есіл аудандық мәслихатының «Есіл ауданында тұратын, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» 2012 жылғы 27 қарашадағы № 12/5 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3562 тіркелген, 2013 жылғы 11 қаңтарда аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) шешімі;
Есіл аудандық мәслихатының «Есіл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 27 қарашадағы № 12/5 «Есіл ауданында тұратын, аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 17/10 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3755 тіркелген, 2013 жылғы 7 маусымда аудандық «Жаңа Есіл» газетінде жарияланған) шешімі.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
аудандық мәслихат хатшысы                  С.Құдабаев
КЕЛІСІЛДІ
Есіл ауданының әкімі                       Қ.Рахметов
Есіл аудандық мәслихатының
2014 жылғы 18 наурыздағы № 30/4
шешімімен бекітілген
Есіл ауданында тұратын, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы
Осы Есіл ауданында тұратын, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсету қағидасы (әрі қарай – Қағида) «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына, «Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы» 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына, «Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы» 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына, «Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес әзірленді және Есіл ауданында тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі мен мөлшерін айқындайды.

Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 18 марта 2014 года № 30/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 апреля 2014 года № 4104. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25 февраля 2015 года № 40/3
Сноска. Утратило силу решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 25.02.2015 № 40/3 (вступает в силу и вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи» Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе.
2. Признать утратившими силу:
решение Есильского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе» от 27 ноября 2012 года № 12/5 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3562, опубликовано 11 января 2013 года в районной газете «Жаңа Есіл»);
решение Есильского районного маслихата «О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 27 ноября 2012 года № 12/5 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Есильском районе» от 30 апреля 2013 года № 17/10 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3755, опубликовано 7 июня 2013 года в районной газете «Жаңа Есіл»).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              С.Кудабаев
СОГЛАСОВАНО
Аким Есильского района                     К.Рахметов
Утверждены решением
Есильского районного маслихата
от 18 марта 2014 года № 30/4
Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе
Настоящие Правила оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в Есильском районе (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 «О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам», постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 «Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи», стандартом государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства» и определяют размер и порядок назначения жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) проживающим в Есильском районе.

Ескерту. Қағиданың кіріспе бөлімі жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы қағидалар
1. Тұрғын үй көмегі жергілікті бюджет қаражаты есебінен Есіл ауданының аумағында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) келесі төлемдер бойынша шығындарды өтеу үшін көрсетіледі:
жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау шығыстарға;
тұрғын үйдің иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға;
жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
2. Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үй–жайды пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергілікті өкілді орган белгілеген шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің айырмасы есебінде отбасының (азаматтың) жиынтық табысына 11 % мөлшерінде белгіленеді.
Тұрғын үйді күтіп-ұстау және коммуналдық қызметтерді төлеу ақысының белгіленген мөлшерінің нормасынан артығы жалпы негізде жүргізіледі.
3. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй аумағының нормасына бір адамға 18 шаршы метр қабылданады. Өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын үй аумағының нормасына жалғыз басты тұратын азаматтар үшін 30 шаршы метр қабылданады.
Электр энергиясы шығынының нормасы нақты тұтыну мөлшерінде белгіленсін, бірақ айына бір адамға 75 киловаттан көп емес.
Пәтерде қолданбалы газды плитасы бар жағылған газ шығынының мөлшері бір адамнан тұратын отбасында – газ шығыны 8 килограммға тең, екі және үш адамнан тұратын отбасында – 10 килограмм, төрт және одан көп адамнан тұратын отбасында – айына 8 килограммнан екі газ баллон.

Сноска. Преамбула Правил - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Общие положения
1. Жилищная помощь оказывается за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим на территории Есильского района для возмещения затрат по оплате:
расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
2. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно - допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местным представительным органом в размере 11 % к совокупному доходу семьи.
Оплата содержания жилища и потребления коммунальных услуг сверх установленной нормы площади производится на общих основаниях.
3. За норму площади жилища, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 18 квадратных метров на человека. Для одиноко проживающих граждан за норму площади жилища, обеспечиваемую компенсационными мерами принимается 30 квадратных метров.
Установить норму расхода электрической энергии в размере фактического потребления, но не более 75 киловатт на одного человека в месяц.
Норма расхода сжиженного газа на семью, состоящую из 1 человека при наличии в квартире эксплуатируемой газовой плиты - расход газа равен 8 килограмм, на семью из двух и трех человек - 10 килограмм, на семью из четырех и более человек – два газовых баллона в месяц по 8 килограмм.

Жеке салынған пешпен жылытатын үйлерде тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегінің есебіне көмірдің нормасын баспананың 1 шаршы метріне 49,75 килограмм, бірақ жылына отбасына 5 тоннадан асырмай есептеледі.
Статистикалық деректерге сәйкес, өткен тоқсанда қалыптасқан көмірдің орташа құны қабылданады.
4. Тұрғын үй көмегін тағайындауды және төлеуді жүргізетін уәкілетті органы болып «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі белгіленді.
2. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу
5. Тұрғын үй көмегі құжаттарды берген айдан бастап ағымдағы тоқсанға тағайындалады, бұл жерде коммуналдық қызметке отбасының (азаматтың) өткен тоқсандағы табысы есепке алынады.
Отбасының (азаматтың) табысы өзгергенде, тұрғын үйді күтіп-ұстау және коммуналдық қызметтер ақысының сомасы өзгерген кезде «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі бұрын тағайындалған тұрғын үй көмегін қайта есептеуді жүргізеді.
Тым артық немесе заңсыз тұрғын үй көмегінің тағайындалуына алып келген көрінеу дәйексіз мәліметтерді ұсынған жағдайда отбасы (азамат) заңсыз алған соманы ерікті түрде, бас тартқан жағдайда-сот тәртібімен қайтарады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Өтініш қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсетуді тағайындау және нәтижелерін беру «Тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» 2014 жылғы 5 наурыздағы № 185 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Алынып тасталды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Тұрғын үй көмегі жеке меншігінде бір бірлік тұрғын үйі (пәтер, үйі) бар немесе тұрғын жайларды жалға беретін (қосымша жалға беретін), сонымен қатар еңбекке қабілетті отбасының мүшелері жұмыс істемейтін, күндізгі бөлімінде оқымайтын, әскерде қызмет етпейтін және «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесінде жұмыссыз ретінде тіркелмеген отбасыларды (азаматтарды) қоспағанда (медициналық-әлеуметтік сараптау комиссиясының қорытындысына сәйкес күтімге мұқтаж мүгедектер мен 80 жастан асқан қарттарға күтім көрсететін азаматтардан басқа) аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тоқсан сайын тағайындалады.

Для расчета жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам), проживающим в домостроениях с печным отоплением, учитывать норму расхода угля на 1 квадратный метр жилища 49,75 килограмм, но не более 5 тонн на семью в год.
Стоимость угля принимать среднюю, сложившуюся за предыдущий квартал согласно статистическим данным.
4. Уполномоченным органом по назначению и выплате жилищной помощи определено государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района».
2. Назначение и выплата жилищной помощи
5. Назначение жилищной помощи производится на полный текущий квартал с месяца подачи документов, при этом доходы семьи (гражданина) на коммунальные услуги учитываются за истекший квартал.
При изменении суммы на оплату содержания жилища и коммунальных услуг, изменении доходов семьи (гражданина), государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» производит перерасчет ранее начисленной жилищной помощи.
При предоставлении заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной жилищной помощи, семья (гражданин) возвращает незаконно полученную сумму в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
6. Прием заявлений, назначение и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются согласно стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 185 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере жилищно-коммунального хозяйства.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
7. Исключен решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
8. Жилищная помощь ежеквартально назначается малообеспеченным семьям (гражданам), за исключением семей (граждан), имеющих в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающих жилые помещения в наем (поднаем), а также семей, трудоспособные члены, которых не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в государственном учреждении «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» в качестве безработных (кроме граждан, осуществляющих уход за инвалидами и престарелыми старше 80 лет, нуждающимися в уходе, согласно заключению медико-социальной экспертной комиссии).

9. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады, егер:
1) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстау ақысы, телекоммуникация желісіне қосылған, телефон абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметі және коммуналдық қызметті тұтыну, тұрғын үй–жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысы отбасының осы мақсаттарға шекті жол беретін шығыстар деңгейінен жергілікті өкілді орган белгілеген, отбасының ортақ кірісінен 11 % мөлшерінен аспаса;
2) алынып тасталды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. 9 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Алынып тасталды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Алынып тасталды - Ақмола облысы Астрахан аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 35/5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеуді екінші деңгейдегі банктер арқылы, өтініш берушілердің дербес шотына аудару жолымен жүзеге асырады.
3. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу
13. «Есіл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш берген тоқсанның алдындағы тоқсандағы табыстарынан «Тұрғын үй көмегін алуға, сондай-ақ мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді алуға үміткер отбасының (азаматтың) жиынтық табысын есептеу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 5 желтоқсандағы № 471 бұйрығы негізінде есептейді.

9. Государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» выносится решение об отказе в назначении жилищной помощи в случаях если:
1) оплата на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем не превышает предельно допустимый уровень расходов семьи на эти цели, установленных местным представительным органом в размере 11 % к совокупному доходу семьи;
2) исключен решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
10. Исключен решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
11. Исключен решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 35/5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
12. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» через банки второго уровня путем зачисления на личные счета заявителей.
3. Исчисление совокупного дохода семьи (гражданина), претендующего на получение жилищной помощи
13. Совокупный доход семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, исчисляется государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Есильского района» за квартал, предшествовавший кварталу обращения за назначением жилищной помощи на основании Приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 5 декабря 2011 года № 471 «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода семьи (гражданина), претендующей на получение жилищной помощи, а также на предоставление жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде».