Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі критерийлерді айқындау туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2014 жылғы 3 маусымдағы № 178 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 маусымда № 3958 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2016 жылғы 1 ақпандағы № 25 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 01.02.2016 № 25 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 280 "Жекешелендірудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер айқындалсын.
2. "Ақтөбе облысының қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс бірінші әкімінің орынбасары Р.К.Кемаловаға жүктелсін.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.09.2014 № 317 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
А.Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2014 жылғы 3 маусымдағы
№ 178 қаулысына қосымша
Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі критерийлер
Ескерту. Қосымшаға өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.09.2014 № 317 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№ р/с
Критерий атауы
Иеліктен шығару түрі
1
Мынадай критерийлер болған жағдайда:
объектіні бұдан әрі бақылауда мемлекеттің мүдделігі болмауы;
саудаға қатысушылардың кең шеңберін тарту.
Сауданы аукцион формасында өткізу
2
Мынадай критерийлер болған жағдайда:
сату шарттарын анықтау жолымен белгіленген уақыт кезеңіне Объектіні мемлекеттің бақылауын сақтау қажеттілігі (қызмет бейінін сақтау, кредиторлық бережақтарды өтеу, жалақы бойынша бережақты өтеу және басқа шарттар);
болуы мүмкін ең жоғарғы баға бойынша объектін іске асыру қажеттілігі.
Коммерциялық тендер формасында саудаларды өткізу
3
Алып тасталды – Ақтөбе облысының әкімдігінің 08.09.2014 № 317 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4
Мынадай критерийлер болған жағдайда:
сенімгерлікпен басқарушы, жалдаушы (жалға алушы) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға мүліктік жалдауға (жалға алуға) арналған шарт жағдайларының орындалуына мемлекеттің бақылауын белгіленген уақыт кезеңіне сақтау қажеттілігі;
Тікелей адрестік сату
5
Мынадай критерий болған жағдайда:
Оларды одан әрі бақылауда мемлекеттің мүдделігі болмаған кезде, мемлекетке тиесілі құнды қағаздарды сату
Қор биржасында саудаларды өткізу

Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества
Постановление акимата Актюбинской области от 3 июня 2014 года № 178. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 26 июня 2014 года № 3958. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 1 февраля 2016 года № 25
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 01.02.2016 № 25.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 280 "О некоторых вопросах приватизации" акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление финансов Актюбинской области" обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением данного постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 08.09.2014 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А.Мухамбетов
Приложение к постановлению
акимата Актюбинской области
от 3 июня 2014 года № 178
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными постановлением акимата Актюбинской области от 08.09.2014 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
При наличии следующих критериев:
отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над Объектом;
привлечение широкого круга участников торгов.
проведение торгов в форме аукциона
2
При наличии следующих критериев:
необходимость сохранения контроля государства над Объектом на определенный период времени путем установления условий продажи (сохранение профиля деятельности, погашение кредиторской задолженности, погашение задолженности по заработной плате и другие условия);
необходимость реализации Объекта по максимально возможной цене.
проведение торгов в форме коммерческого тендера
3
Исключен постановлением акимата Актюбинской области от 08.09.2014 № 317 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4
При наличии следующего критерия:
необходимость сохранения на определенный период времени контроля государства за выполнением условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
прямая адресная продажа
5
При наличии следующего критерия:
реализация ценных бумаг, принадлежащих государству, при отсутствии заинтересованности государства в дальнейшем их контроле
проведение торгов на фондовой бирже