"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 4 ақпанда № 10182 тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 шілдедегі № 607 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ереженің 21-тармағы 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Ішкі істер Министрінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7032 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге мемлекеттік органдарының № 31 актілер жинағында 2011 жылғы 30 қарашада жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ішкі істер органдарындағы қызметін тоқтатқан қызметкерлерді ішкі істер органдарынан шығару қағидасында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қызметтен босатылған қызметкерлер, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ҚР ІІМ) білім беру ұйымдарынан шығарылған курсанттар мен тыңдаушылар қызметтік куәлігін және кию мерзімі бітпеген нысанды киімін тапсырады.
Ішкі істер органдарындағы қызметте он бес және одан көп жыл еңбек сіңірген, жасы, денсаулық жағдайы немесе штаттың қысқаруы бойынша ішкі істер органдарынан зейнеткерлікке шығарылған, қызметтік міндеттерін атқару кезінде жарақат алған және қызметке жарамсыз деп танылған қызметкерлер салтанатты және салтанатты-шығу нысанды киімді тапсырудан босатылады.».
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Тыл департаменті (А.І. Балтағұлов):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оны ресми жариялауды;
2) бекітілген тәртіпте осы бұйрықтың «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде және ресми бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары, департаменттерінің бастықтары, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және Көліктегі ішкі істер департаменттері, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің білім беру ұйымдары және дербес бөліністерінің бастықтары Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары жеке құрамының осы бұйрықты зерделеуін қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246 "Некоторые вопросы прохождения службы в органах внутренних дел Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 931. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2015 года № 10182
В соответствии с подпунктом 5) пункта 21 Положения о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246 «Некоторые вопросы прохождения службы в органах внутренних дел Республики Казахстан» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7032, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 30 ноября 2011 года за № 31) следующее изменение:
В правилах исключения из органов внутренних дел сотрудников, прекративших службу в органах внутренних дел, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Сотрудники, увольняемые со службы, а также курсанты и слушатели, отчисленные из организаций образования Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД РК), сдают служебное удостоверение и форменную одежду, сроки носки которой не истекли.
Сотрудники, имеющие выслугу на службе в органах внутренних дел пятнадцать и более лет, уволенные из органов внутренних дел на пенсию по возрасту, состоянию здоровья или сокращению штатов, получившие ранение при исполнении служебных обязанностей и признанные негодными к службе, освобождаются от сдачи парадной и парадно-выходной формы одежды.».
2. Департаменту тыла Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Балтагулов А.И.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе «Әділет» и официальных средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Председателям комитетов, начальникам департаментов Министерства внутренних дел Республики Казахстан, начальникам Департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы, областей и на транспорте, организаций образования и самостоятельных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел Республики Казахстан.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Министрдің орынбасары полиция полковнигі Б.Б. Бисенқұловқа және Тыл департаментіне (А.І. Балтағұлов) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                       Қ. Қасымов

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра полковника полиции Бисенкулова Б.Б. и Департамент тыла (Балтагулов А.И.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов