Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы N 29-176 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 03 сәуірде N 2642 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 – бабы 2–тармағының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 – бабы 1 – тармағының 1) тармақшасына және "2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2014 жылғы 31 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 26-156 шешіміне (2013 жылғы 24 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2534 нөмірімен енгізілген, 2014 жылғы 9 қаңтардағы N 3 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 9 қаңтардағы N 3 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 26-156 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 27-168 шешіміне (2014 жылғы 11 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2570 нөмірімен енгізілген, 2014 жылғы 25 ақпандағы N 24 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 25 ақпандағы N 24 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақтағы жолдар бойынша:
1) "Кірістер" "273 876 778" саны "283 852 596" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"трансферттердің түсімдері бойынша" "271 298 000" саны "281 273 818" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы" "219 351 325" саны "229 327 143" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"ағымдағы нысаналы трансферттер" "47 487 174" саны "53 101 305" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"білім беруге" "5 610 283" саны "6 497 273" санына ауыстырылсын;
"денсаулық сақтауға" "35 919 351" саны "36 512 879" санына ауыстырылсын;
"әлеуметтік көмекке" "93 568" саны "254 610" санына ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года N 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 31 марта 2014 года N 29-176. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 03 апреля 2014 года N 2642
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 31 марта 2014 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года N 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 декабря 2013 года за N 2534, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 9 января 2014 года N 3 и "Жетісу" от 9 января 2014 года N 3), в решение Алматинского областного маслихата от 30 января 2014 года N 27-168 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года N 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 февраля 2014 года за N 2570, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 25 февраля 2014 года  N 24 и "Жетісу" от 25 февраля 2014 года N 24), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 по строкам:
1) "Доходы" цифры "273 876 778" заменить на цифры "283 852 596", в том числе по:
"поступлениям трансфертов" цифры "271 298 000" заменить на цифры "281 273 818", в том числе:
"трансферты из республиканского бюджета - всего" цифры "219 351 325" заменить на цифры "229 327 143", из них:
"целевые текущие трансферты" цифры "47 487 174" заменить на цифры "53 101 305", в том числе на:
"образование" цифры "5 610 283" заменить на цифры "6 497 273";
"здравоохранение" цифры "35 919 351" заменить на цифры "36 512 879";
"социальную помощь" цифры "93 568" заменить на цифры "254 610";

"мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 2 242 462 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:
"2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 3 962 506 мың теңге;
баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 1 205 мың теңге;
жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға – 8 860 мың теңге";
"дамытуға арналған нысаналы трансферттер" "50 573 798" саны "54 935 485" санына ауыстырылсын;
"білім беру объектілерін салуға" "6 230 145" саны "6 630 145" санына ауыстырылсын;
"коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға" "2 767 378" саны "3 258 544" санына ауыстырылсын;
"инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға" "11 151 735" саны "12 353 068" санына ауыстырылсын;
"коммуналдық шаруашылықты дамытуға" "4 410 620" саны "5 110 620" санына ауыстырылсын;
"көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 1 000 000 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолымен толықтырылсын:
"Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 1 001 245 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 567 943 мың теңге";
2) "Шығындар" "271 867 278" саны "290 157 525" санына ауыстырылсын;
3) "таза бюджеттік несиелендірулер" "2 425 864" саны "2 612 410" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджеттік несиелер" "3 272 139" саны "3 458 685" санына ауыстырылсын;
5) "тапшылық" "(-) 8 908 070" саны "(-) 17 409 045" санына ауыстырылсын;
6) "бюджет тапшылығын қаржыландыру" "8 908 070" саны "17 409 045" санына ауыстырылсын.
5 тармақтағы:
"9 153 493" саны "9 892 894" санына ауыстырылсын;
"5 222 485" саны "5 761 528" санына ауыстырылсын;
"3 931 008" саны "4 131 366" санына ауыстырылсын;
"4 445 169" саны "4 956 350" санына ауыстырылсын;
"344 702" саны "372 564" санына ауыстырылсын;
"3 786 468" саны "3 986 826" санына ауыстырылсын;
6 тармақтағы:
"387 798" саны "735 745" санына ауыстырылсын;
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 212 798 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:
"техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 89 762 мың теңге;

после строки: "изъятие земельных участков для государственных нужд – 2 242 462 тысячи тенге" дополнить следующими строками:
"выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 3 962 506 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 1 205 тысяч тенге;
поддержку использования возобновляемых источников энергии – 8 860 тысяч тенге";
"целевые трансферты на развитие" цифры "50 573 798" заменить на цифры "54 935 485", в том числе на:
"строительство объектов образования" цифры "6 230 145" заменить на цифры "6 630 145";
"проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда" цифры "2 767 378" заменить на цифры "3 258 544";
"проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры" цифры "11 151 735" заменить на цифры "12 353 068";
"развитие коммунального хозяйства" цифры "4 410 620" заменить на цифры "5 110 620";
после строки "развитие транспортной инфраструктуры – 1 000 000 тысяч тенге" дополнить следующими строками:
"развитие индустральной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 1 001 245 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 567 943 тысяч тенге".
2) "Затраты" цифры "271 867 278" заменить на цифры "290 157 525";
3) "чистое бюджетное кредитование" цифры "2 425 864" заменить на цифры "2 612 410", в том числе:
"бюджетные кредиты" цифры "3 272 139" заменить на цифры "3 458 685";
5) "дефицит" цифры "(-) 8 908 070" заменить на цифры "(-) 17 409 045";
6) "финансирование дефицита бюджета" цифры "8 908 070" заменить на цифры "17 409 045".
в пункте 5:
цифры "9 153 493" заменить на цифры "9 892 894";
цифры "5 222 485" заменить на цифры "5 761 528";
цифры "3 931 008" заменить на цифры "4 131 366";
цифры "4 445 169" заменить на цифры "4 956 350";
цифры "344 702" заменить на цифры "372 564";
цифры "3 786 468" заменить на цифры "3 986 826";
в пункте 6:
цифры "387 798" заменить на цифры "735 745";
после строки "повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуревневой системе – 212 798 тысяч тенге" дополнить следующими строками:
"увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования – 89 762 тысячи тенге;

техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 108 185 мың теңге";
"175 000" саны "325 000" санына ауыстырылсын;
7 тармақтағы:
"35 919 351" саны "36 512 879" санына ауыстырылсын;
"30 267 389" саны "30 630 399" санына ауыстырылсын;
"4 645 536" саны "4 867 874" санына ауыстырылсын;
"жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 1 006 426 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолымен толықтырылсын:
"жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 8 180 мың теңге";
9- тармақтағы:
"753 148" саны "914 190" санына ауыстырылсын;
"27 979" саны "29 049" санына ауыстырылсын;
"естелік күндерге біржолғы көмекке – 122 902 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 122 671 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 37 301 мың теңге";
10-110-2 және 10-3 тармақтарымен толықтырылсын:
"10-1. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен 5-1 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 2 947 156 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
10-2. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен 1 001 245 мың теңге көзделсін.
10-3. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 5-2 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 567 943 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін".
16- тармақтағы:
"16 410 488" саны "17 503 261" санына ауыстырылсын;
17 - тармақтағы:
"12 909 600" саны "14 380 375" санына ауыстырылсын;
"4 589 518" саны "5 280 217" санына ауыстырылсын;
18 - тармақтағы:
"9 215 167" саны "9 705 371" санына ауыстырылсын;
19 - тармақтағы:
"6 938 513" саны "7 955 637" санына ауыстырылсын;
21- тармақтағы:
"524 662" саны "711 208" санына ауыстырылсын;
26 - тармақтағы:

увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования – 108 185 тысяч тенге";
цифры "175 000" заменить на цифры "325 000";
в пункте 7:
цифры "35 919 351" заменить на цифры "36 512 879";
цифры "30 267 389" заменить на цифры "30 630 399";
цифры "4 645 536" заменить на цифры "4 867 874";
после строки "материально техническое оснащение медицинских организации здравоохранение на местном уровне – 1 006 426 тысяч тенге" дополнить следующей строкой:
"увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 8 180 тысяч тенге";
в пункте 9:
цифры "753 148" заменить на цифры "914 190";
цифры "27 979" заменить на цифры "29 049";
после строки "единовременная помощь к памятным датам – 122 902 тысяч тенге" дополнить следующими строками:
"выплату государственной адресной социальной помощи – 122 671 тысяч тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 37 301 тысяч тенге";
дополнить пунктами 10-1, 10-2 и 10-3:
"10-1. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года за счет средств из республиканского бюджета в сумме 2 947 156 тысяч тенге, согласно приложению 5-1.
10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета затраты на развитие индустральной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 1 001 245 тысяч тенге.
10-3. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций за счет средств из республиканского бюджета в сумме 567 943 тысяч тенге, согласно приложению 5-2".
в пункте 16:
цифры "16 410 488" заменить на цифры "17 503 261";
в пункте 17:
цифры "12 909 600" заменить на цифры "14 380 375";
цифры "4 589 518" заменить на цифры "5 280 217";
в пункте 18:
цифры "9 215 167" заменить на цифры "9 705 371";
в пункте 19:
цифры "6 938 513" заменить на цифры "7 955 637";
в пункте 21:
цифры "524 662" заменить на цифры "711 208";
в пункте 26:

"8 865 361" саны "8 885 623" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешімнің 5 қосымшасы осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Көрсетілген шешімнің 11 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
6. Көрсетілген шешімнің 12 қосымшасы осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
7. Көрсетілген шешімнің 13 қосымшасы осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
8. Көрсетілген шешімнің 14 қосымшасы осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
9. Көрсетілген шешімнің 15 қосымшасы осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
10. Көрсетілген шешімнің 17 қосымшасы осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
11. Көрсетілген шешім осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес  5-1 қосымшасымен толықтырылсын.
12. Көрсетілген шешім осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес 5-2 қосымшасымен толықтырылсын.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Қ. Нүсіпов
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Е. Келімсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
31 наурыз 2014 жыл
Алматы облыстық Мәслихатының
2014 жылғы 31 наурыздағы "Алматы
облыстық мәслихатының 2013 жылғы
18 желтоқсандағы "Алматы облысының
2014-2016 жылдарға арналған
облыстық бюджеті туралы" N 26-156
шешіміне өзгерістер мен толықтырулар

цифры "8 865 361" заменить на цифры "8 885 623".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.
5. Приложение 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Приложение 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Приложение 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему решению.
9. Приложение 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Приложение 17 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему решению.
11. Указанное решение дополнить приложением 5-1 согласно приложению 10 к настоящему решению.
12. Указанное решение дополнить приложением 5-2 согласно приложению 11 к настоящему решению.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
14. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
областного Маслихата                       К. Нусипов
Секретарь областного
Маслихата                                  Е. Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Начальник областного
управления экономики и
бюджетного планирования                    Сатыбалдина Нафиса Тулековна
31 марта 2014 года
Приложение 1
к решению Маслихата Алматинской
области от 30 января 2014 года