Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі N 34-200 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 30 шілдеде N 2787 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 – бабы 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 – бабы 1 – тармағының 1)тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 10 шілдедегі № 788 "2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 1329 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне (2013 жылғы 24 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2534 тіркелген, 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 3 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 9 қаңтардағы № 3 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 30 қаңтардағы "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 27-168 шешіміне (2014 жылғы 11 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2570 тіркелген, 2014 жылғы 25 ақпандағы № 24 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 25 ақпандағы № 24 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 31 наурыздағы "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 29-176 шешіміне (2014 жылғы 3 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2642 тіркелген, 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 43 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 17 сәуірдегі № 43 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 24 сәуірдегі "Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 31-186 шешіміне (2014 жылғы 12 мамырында нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2697 тіркелген, 2014 жылғы 15 мамырдағы № 54-55 "Огни Алатау" және 2014 жылғы 15 мамырдағы № 54-55 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақтағы жолдар бойынша:

О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года N 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы"
Решение Алматинской областного маслихата от 24 июля 2014 года N 34-200. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 30 июля 2014 года N 2787
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2014 года № 788 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года № 1329 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 декабря 2013 года за № 2534, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 9 января 2014 года № 3 и "Жетісу" от 9 января 2014 года № 3), в решение Алматинского областного маслихата от 30 января 2014 года № 27-168 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 11 февраля 2014 года за № 2570, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 25 февраля 2014 года № 24 и "Жетісу" от 25 февраля 2014 года № 24), в решение Алматинского областного маслихата от 31 марта 2014 года № 29-176 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 апреля 2014 года за № 2642, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 17 апреля 2014 года № 43 и "Жетісу" от 17 апреля 2014 года № 43), в решение Алматинского областного маслихата от 24 апреля 2014 года № 31-186 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 26-156 "Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 мая 2014 года за № 2697, опубликованного в газетах "Огни Алатау" от 15 мая 2014 года № 54-55 и "Жетісу" от 15 мая 2014 года № 54-55), следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 по строкам:

1) "Кірістер" "290 222 356" саны "306 137 109" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"салықтық түсімдер бойынша" "8 860 997" саны "19 196 697" санына ауыстырылсын;
"трансферттердің түсімдері бойынша" "281 353 249" саны "286 932 302" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"республикалық бюджеттен түсетін трансферттер - барлығы" "229 407 521" саны "234 986 574" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"ағымдағы нысаналы трансферттер" "53 181 683" саны "58 488 093" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 3 513 108 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:
"Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберіндегі ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 159 878 мың теңге";
"қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға – 315 000 мың теңге";
"агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 4 821 861 мың теңге";
"агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 9 671 мың теңге";
"дамытуға арналған нысаналы трансферттер" "54 935 485" саны "55 208 128" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға" - 599 266 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолмен толықтырылсын:
"Спорт объектілерін дамытуға – 272 643 мың теңге";
2) "Шығындар" "295 904 290" саны "311 469 248" санына ауыстырылсын.
3) "таза бюджеттік несиелендірулер" "2 929 505" саны "2 927 899" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджеттік кредиттерді өтеу" "929 180" саны "930 786" санына ауыстырылсын;
4) "қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо" "8 797 506" саны "8 933 846" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"қаржылық активтерді сатып алу" "8 797 506" саны "8 933 846" санына ауыстырылсын;
5) "тапшылық" "(-) 17 408 945" саны "(-) 17 193 884" санына ауыстырылсын;
6) "бюджет тапшылығын қаржыландыру" "17 408 945" саны "17 193 884" санына ауыстырылсын.
5 тармақтағы:
"10 841 877" саны "11 757 093" санына ауыстырылсын;
"4 892 066" саны "5 807 282" санына ауыстырылсын;
"4 692 526" саны "5 521 088" санына ауыстырылсын;
"67 270" саны "67 072" санына ауыстырылсын;
"132 270" саны "219 122" санына ауыстырылсын;
9- тармақтағы:
"914 190" саны "977 687" санына ауыстырылсын;
"122 902" саны "118 195" санына ауыстырылсын;
"облыс әкімі гранттарын төлеуге – 133 705 мың теңге" деген жолдан кейін келесі жолдармен толықтырылсын:

1) "Доходы" цифры "290 222 356" заменить на цифры "306 137 109", в том числе по:
"налоговым поступлениям" цифры "8 860 997" заменить на цифры "19 196 697";
"поступлениям трансфертов" цифры "281 353 249" заменить на цифры "286 932 302", в том числе:
"трансферты из республиканского бюджета - всего" цифры "229 407 521" заменить на цифры "234 986 574", из них:
"целевые текущие трансферты" цифры "53 181 683" заменить на цифры "58 488 093", в том числе на:
после строки: "поддержку предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 3 513 108 тысяч тенге" дополнить следующими строками:
"на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы – 159 878 тысяч тенге";
"на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки – 315 000 тысяч тенге";
"на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 4 821 861 тысячи тенге";
"на субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса – 9 671 тысячи тенге";
"целевые трансферты на развитие" цифры "54 935 485" заменить на цифры "55 208 128", в том числе на:
после строки: "на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы – 599 266 тысяч тенге" дополнить следующей строкой:
"на развитие объектов спорта – 272 643 тысячи тенге".
2) "Затраты" цифры "295 904 290" заменить на цифры "311 469 248".
3) "чистое бюджетное кредитование" цифры "2 929 505" заменить на цифры "2 927 899", в том числе:
"погашение бюджетных кредитов" цифры "929 180" заменить на цифры "930 786";
4) "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифры "8 797 506" заменить на цифры "8 933 846", в том числе:
"приобретение финансовых активов" цифры "8 797 506" заменить на цифры "8 933 846";
5) "дефицит" цифры "(-)17 408 945" заменить на цифры "(-) 17 193 884";
6) "финансирование дефицита бюджета" цифры "17 408 945" заменить на цифры "17 193 884".
в пункте 5:
цифры "10 841 877" заменить на цифры "11 757 093";
цифры "4 892 066" заменить на цифры "5 807 282";
цифры "4 692 526" заменить на цифры "5 521 088";
цифры "67 270" заменить на цифры "67 072";
цифры "132 270" заменить на цифры "219 122";
в пункте 9:
цифры "914 190" заменить на цифры "977 687";
цифры "122 902" заменить на цифры "118 195";
после строки "выплату грантов акима области – 133 705 тысяч тенге" дополнить следующими строками:

мүгедектерге арналған арнайы такси қызметін ұстауға – 27 944 мың теңге;
туберкулездің ауыр түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге – 19 380 мың теңге;
отау ТВ ұлттық спутник телехабар тарату желісін орнатуға – 20 880 мың теңге";
16- тармақтағы:
"17 222 130" саны "16 736 431" санына ауыстырылсын;
17- тармақтағы:
"14 642 520" саны "14 952 539" санына ауыстырылсын;
"5 533 007" саны "5 760 193" санына ауыстырылсын;
18- тармақтағы:
"10 059 530" саны "10 095 417" санына ауыстырылсын;
19- тармақтағы:
"8 115 167" саны "8 490 524" санына ауыстырылсын;
20- тармақтағы:
"763 906" саны "771 130" санына ауыстырылсын;
24- тармақтағы:
"39 424" саны "55 885" санына ауыстырылсын;
25- тармақтағы:
"711 614" саны "634 101" санына ауыстырылсын;
26- тармақтағы:
"9 560 595" саны "10 224 676" санына ауыстырылсын;
27- тармақтағы:
"151 577" саны "283 652" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешімнің 5 қосымшасы осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Көрсетілген шешімнің 11 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
6. Көрсетілген шешімнің 12 қосымшасы осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
7. Көрсетілген шешімнің 13 қосымшасы осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
8. Көрсетілген шешімнің 14 қосымшасы осы шешімнің 7 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
9. Көрсетілген шешімнің 15 қосымшасы осы шешімнің 8 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
10. Көрсетілген шешімнің 16 қосымшасы осы шешімнің 9 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
11. Көрсетілген шешімнің 18 қосымшасы осы шешімнің 10 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
12. Көрсетілген шешімнің 19 қосымшасы осы шешімнің 11 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
13. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
14. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Б. Балақойшиев
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Е. Келемсейіт
"КЕЛІСІЛГЕН"
Алматы облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы                        Сатыбалдина Нафиса Төлекқызы
2014 жылғы "24" шілде
Алматы облыстық Мәслихатының 2014 жылғы
"24" шілдедегі "Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының
2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы"
№ 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар

"на содержание служб инватакси – 27 944 тысячи тенге;
на выдачу социального пакета больным активной формой туберкулеза – 19 380 тысяч тенге;
на подключение к национальному спутниковому телевещанию Отау ТВ – 20 880 тысяч тенге";
в пункте 16:
цифры "17 222 130" заменить на цифры "16 736 431";
в пункте 17:
цифры "14 642 520" заменить на цифры "14 952 539";
цифры "5 533 007" заменить на цифры "5 760 193";
в пункте 18:
цифры "10 059 530" заменить на цифры "10 095 417";
в пункте 19:
цифры "8 115 167" заменить на цифры "8 490 524";
в пункте 20:
цифры "763 906" заменить на цифры "771 130";
в пункте 24:
цифры "39 424" заменить на цифры "55 885";
в пункте 25:
цифры "711 614" заменить на цифры "634 101";
в пункте 26:
цифры "9 560 595" заменить на цифры "10 224 676";
в пункте 27:
цифры "151 577" заменить на цифры "283 652".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. приложению 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.4.
5. Приложение 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Приложение 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Приложение 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему решению.
9. Приложение 15 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Приложение 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему решению.
11. Приложение 18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему решению.
12. Приложение 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему решению.
13. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
14. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2014 года.
Председатель
сессии областного Маслихата                Б. Балакойшиев
Секретарь
областного Маслихата                       Е. Келемсейт
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Алматинской области"                       Сатыбалдина Нафиса Тулековна
"24" июля 2014 года
Приложение 1
к решению маслихата
Алматинской области
от "24" июля 2014 года

17316
108005
27466
635602
55395
50400
8834
2750
Алматы облыстық Мәслихатының 2014 жылғы
"24" шілдедегі "Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 18 желтоқсандағы "Алматы облысының
2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы"
№ 26-156 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы" № 34-200 шешіміне
3 қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы
"18" желтоқсандағы "Алматы облысының 2014-2016 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы" № 26-156 шешімімен
бекітілген 5 қосымша
Халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге аудандар мен қалалар
бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттердің
сомасын бөлу
мың теңге
№ рн
Аудан
(облыстық
мәні бар
қала) атауы
Барлы-
ғы
оның ішінде:
жергілікті бюджеттен
халыққа
тұрғын
үй
көмегін
көрсету-
ге
облыс
әкімінің
грантта-
ры
естелік
күндерге
біржолғы
көмек
Мүгедектерге
арналған
арнайы такси
қызметін
ұстауға
Барлығы

17 316
108 005
27 466
635 602
55 395
50 400
8 834
2 750
Приложение 3
к решению маслихата
Алматинской области
от "24" июля 2014 года
№ 34-200 "О внесении изменений
и дополнений в решение Маслихата
Алматинской области от 18 декабря
2013 года № 26-156 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2014-2016 годы"
Приложение 5
утвержденное решением маслихата
Алматинской области от 18 декабря
2013 года № 26 -156 "Об областном
бюджете Алматинской области
на 2014-2016 годы""
Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и
городов на оказание социальной помощи населению
тысяч тенге
Наименование
Всего
в том числе за счет средств:
областного бюджета
жилищная
помощь
населению
гранты
Акима
области
единовре
менная
помощь к
памятным
датам
на
содержа
ние
служб
инва
такси
Всего