2014 жылға арналған басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 30 шілдедегі № 277 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2014 жылы 12 тамызда № 2806 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 25 мамырдағы № 228 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 25.05.2015 № 228 қаулысымен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы Заңының 27 бабына, "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының 11-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 575 қаулысымен бекітілген Басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарын субсидиялау қағидаларының 8-тармағына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
Алматы облысы бойынша 2014 жылға арналған басым ауылшаруашылық дақылдардың тізбесі осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес;
2014 жылға арналған басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын және ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға субсидиялар нормалары осы қаулыға 2- қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Алматы облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі (А.Көшкімбаев) субсидиялауды қаржыландыруды жергілікті бюджеттен жүзеге асырсын.
3. Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 3 мамырдағы "2013 жылғы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау туралы кейбір мәселелер жөнінде" № 122 (2013 жылдың 15 мамырдағы № 2357 нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген және 2013 жылдың 23 мамырдағы "Жетісу" мен "Огни Алатау" газеттерінің № 62 сандарында жарияланған) және 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2013 жылғы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау туралы кейбір мәселелер жөнінде" облыс әкімдігінің 2013 жылғы 3 мамырдағы № 122 қаулысына өзгерту енгізу туралы" № 374 (2013 жылдың 20 желтоқсандағы № 2526 нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген және 2013 жылдың 26 желтоқсандағы "Жетісу" мен "Огни Алатау" газеттерінің № 143 сандарында жарияланған) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

О субсидировании повышения урожайности и качества продукции растениеводства, путем субсидирования производства приоритетных культур на 2014 год
Постановление акимата Алматинской области от 30 июля 2014 года № 277. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 12 августа 2014 года № 2806. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области № 228 от 25 мая 2015 года
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 25.05.2015 № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 11 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и с пунктом 8 Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 575, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Алматинской области на 2014 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур и стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте на 2014 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Алматинской области" (Кошкимбаев А.) осуществить финансирование субсидирования из местного бюджета.
3. Признать утратившим силу постановления акимата области от 3 мая 2013 года № 122 "О некоторых вопросах субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2013 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 15 мая 2013 года за № 2357 и опубликовано в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" 23 мая 2013 года № 62) и от 3 декабря 2013 года № 374 "О внесении изменения в постановление акимата области от 3 мая 2013 года № 122 "О некоторых вопросах субсидирования на повышение урожайности и качества продукции растениеводства на 2013 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 20 декабря 2013 года за № 2526 и опубликовано в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" 26 декабря 2013 года № 143).

4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Т.Досымбековке жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі А. Мұсаханов
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков
Облыс әкімдігінің 2014 жылғы "30" 07
"2014 жылға арналған басым дақылдар
өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік
шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды субсидиялау туралы"
№ 277 қаулысына 1-қосымша
Алматы облысы бойынша 2014 жылға арналған басым ауылшаруашылық
дақылдардың тізбесі
№ р/с
Ауылшаруашылық басым дақылдардың атауы
1
Күздік бидай
2
Арпа
3
Дәндік жүгері
4
Күріш
5
Майлы дақылдар
6
Қант қызылшасы
7
Картоп
8
Көкөніс және бақша
9
Жабық топырақтағы көкөністер
10
Жемшөптік дақылдар
11
Бұршақ тұқымдас көпжылдық шөптер бірінші, екінші және үшінші өсу жылдарындағы
12
Шабындық және (немесе) жайылымдық алқаптарды шөп егіп жаңарту және (немесе) түпкілікті жақсарту үшін бірінші, екінші және үшінші жылдары өсіп жатқан көпжылдық шөптер бойынша (көпжылдық шөптердің көнежастағы егістігін жырту ғана ескеріледі)
13
Сүрлемдік жүгері және күнбағыс
Облыс әкімдігінің 2014 жылғы "30" 07
"2014 жылға арналған басым дақылдар
өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік
шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен
сапасын арттыруды субсидиялау туралы"
№ 277 қаулысына 2-қосымша
2014 жылға арналған басым дақылдар өндіруді субсидиялау арқылы
жанар-жағармай материалдары мен көктемгі егіс және егін жинау
жұмыстарын жүргізуге қажетті басқа да тауарлық-материалдық
құндылықтардың құнын және ауылшаруашылық дақылдарын қорғалған
топырақта өңдеп өсіру шығындарының құнын арзандатуға
субсидиялар нормалары
р/с
Ауыл шаруашылық басым дақылдардың атауы
1 гектарға арналған бюджеттік субсидиялар нормалары, теңге
1 тоннаға арналған бюджеттік субсидияның нормасы,теңге
1
Күздік бидай

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Т.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мусаханов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан А. Мамытбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата области "О субсидировании
повышения урожайности и качества
продукции растениеводства, путем
субсидирования производства
приоритетных культур на 2014 год"
"30" 07 2014 года № 277
Перечень приоритетных сельскохозяйственных культур Алматинской
области на 2014 год
№ п/п
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
1
Озимая пшеница
2
Ячмень
3
Кукуруза на зерно
4
Рис
5
Масличные
6
Сахарная свекла
7
Картофель
8
Овощные и бахчевые
9
Овощи закрытого грунта
10
Кормовые
11
Многолетние бобовые травы первого, второго и третьего годов жизни
12
Многолетние травы первого, второго и третьего годов жизни, посеянные для залужения и (или) коренного улучшения сенокосных и (или) пастбищных угодий (учитывается распашка только старовозрастных посевов)
13
Кукуруза и подсолнечник на силос
Приложение 2 к постановлению
акимата области "О субсидировании
повышения урожайности и качества
продукции растениеводства, путем
субсидирования производства
приоритетных культур на 2014 год"
"30" 07 2014 года № 277
Нормы субсидий на удешевление стоимости горюче-смазочных
материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых
для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем
субсидирования производства приоритетных культур и стоимости
затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в
защищенном грунте на 2014 год
№ п/п
Наименование приоритетных сельскохозяйственных культур
Нормы бюджетных субсидий на 1 гектар, тенге
Норма бюджетных субсидий на 1 тонну, тенге
1
Озимая пшеница