"Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 10 ақпандағы № 52 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 10 қыркүйектегі № 393 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 14 қазанда № 9794 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 24 қыркүйектегі № 915 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 24.09.2020 № 915 (15.11.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 13)тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 10 ақпандағы № 52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 6058 болып тіркелген, "Заң" газетінде 2010 жылғы 26 наурызда № 42 (1664) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
""Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін Оффшорлық аймақтар тізбесін бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 13)тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін Оффшорлық аймақтар тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін оффшорлық аймақтар тізбесі осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті (Б.Ш. Тәжіяқов) заңнамамен белгіленген тәртіпте:

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 52 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 сентября 2014 года № 393. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 октября 2014 года № 9794. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 24 сентября 2020 года № 915.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 24.09.2020 № 915 (вводится в действие с 15.11.2020).
В соответствии с подпунктом 13) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 февраля 2010 года № 52 "Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма" (зарегистрированный в Реестре государственный регистрации нормативных правовых актов под № 6058, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 26 марта 2010 года № 42 (1838)), следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма"";
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 13) статьи 16 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма", ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма".";
Перечень оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма", утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по финансовому мониторингу Министерства финансов Республики Казахстан (Таджияков Б.Ш.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
_____________ Қ. Келімбетов
2014 жылғы "_____"________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 10 қыркүйектегі
№ 393 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушының
2010 жылғы 10 ақпандағы
№ 52 бұйрығымен
бекітілген
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының мақсаттары үшін Оффшорлық аймақтар тізбесі
1. Андорра Князьдігі.
2. Антигуа және Барбуда мемлекеті.
3. Багам аралдары достастығы.
4. Барбадос мемлекеті.
5. Белиз мемлекеті.
6. Бруней Даруссалам мемлекеті.
7. Вануату Республикасы.
8. Гватемала Республикасы.
9. Гренада мемлекеті.
10. Джибути Республикасы.
11. Доминикан Республикасы.
12. Индонезия Республикасы.
13. Испания (Канар аралдары аумағының бөлігінде ғана).
14. Кипр Республикасы.
15. Қытай Халық Республикасы (Аомынь (Макао) және Сянган (Гонконг) арнайы әкімшілік аудандардың аумағы бөлігінде ғана).
16. Комор Аралдары Федералды Ислам Республикасы.
17. Коста-Рика Республикасы.
18. Малайзия (Лабуан анклавы аумағының бөлігінде ғана).
19. Либерия Республикасы.
20. Лихтенштейн Князьдігі.
21. Маврикий Республикасы.
22. Португалия (Мадейра аралдарының аумақтары бөлігінде ғана).
23. Мальдив Республикасы.
24. Мальта Республикасы.
25. Маршалл аралдары Республикасы.
26. Монако Князьдігі.
27. Мьянма Одағы.
28. Науру Республикасы.
29. Нидерланд (Аруба аралы аумағының және Антиль аралдарының тәуелді аумақтарының аумағы бөлігінде ғана).
30. Нигерия Федеративтік Республикасы.
31. Жаңа Зеландия (Кука және Ниуэ аралдары аумағы бөлігінде ғана).
32. Палау Республикасы.
33. Панама Республикасы.
34. Самоа Тәуелсіз Мемлекеті.
35. Сейшель аралдары Республикасы.
36. Сент-Винсент және Гренадины мемлекеті.
37. Сент-Китс және Невис Федерациясы.
38. Сент-Люсия мемлекеті.
39. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі (келесі аумақтары бөлігінде ғана):
1) Ангилья Аралдары;
2) Бермуд аралдары;

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиций Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
____________ К. Келимбетов
"___" __________ 2014 год
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 10 сентября 2014 года № 393
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
финансов
Республики Казахстан
от 10 февраля 2010 года № 52
Перечень
оффшорных зон для целей Закона Республики Казахстан
"О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных
преступным путем, и финансированию терроризма"
1. Княжество Андорра.
2. Государство Антигуа и Барбуда.
3. Содружество Багамских островов.
4. Государство Барбадос.
5. Государство Белиз.
6. Государство Бруней Даруссалам.
7. Республика Вануату.
8. Республика Гватемала.
9. Государство Гренада.
10. Республика Джибути.
11. Доминиканская Республика.
12. Республика Индонезия.
13. Испания (только в части территории Канарских островов).
14. Республика Кипр.
15. Китайская Народная Республика (только в части территорий специальных административных районов Аомынь (Макао) и Сянган (Гонконг).
16. Федеральная Исламская Республика Коморские Острова.
17. Республика Коста-Рика.
18. Малайзия (только в части территории анклава Лабуан).
19. Республика Либерия.
20. Княжество Лихтенштейн.
21. Республика Маврикий.
22. Португалия (только в части территории островов Мадейра).
23. Мальдивская Республика.
24. Республика Мальта.
25. Республика Маршалловы острова.
26. Княжество Монако.
27. Союз Мьянма.
28. Республика Науру.
29. Нидерланды (только в части территории острова Аруба и зависимых территорий Антильских островов).
30. Федеративная Республика Нигерия.
31. Новая Зеландия (только в части территории островов Кука и Ниуэ).
32. Республика Палау.
33. Республика Панама.
34. Независимое Государство Самоа.
35. Республика Сейшельские острова.
36. Государство Сент-Винсент и Гренадины.
37. Федерация Сент-Китс и Невис.
38. Государство Сент-Люсия.
39. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии (только в части следующих территорий):
1) Острова Ангилья;
2) Бермудские острова;

3) Британдық Виргин аралдары;
4) Гибралтар;
5) Кайман аралдары;
6) Монтсеррат аралы;
7) Теркс және Кайкос аралдары;
8) Мэн аралы;
9) Норманд аралдары (Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни аралдары);
10) Оңтүстік Георгия аралы;
11) Оңтүстік Сэндвич аралдары;
12) Чагос аралы.
40. Америка Құрама Штаттары (Американдық Виргин аралдарының, Гуам аралының және Пуэрто-Рико достастығы, Вайоминг штаты, Делавэр штаты аумақтары бөлігінде ғана).
41. Тонга Корольдігі.
42. Филиппин Республикасы.
43. Шри-Ланка Демократиялық Республикасы.
44. Бахрейн Корольдігі.
45. Гайана Кооперативтік Республикасы.
46. Доминика Достастығы.
47. Ирландия Республикасы (Дублин, Шеннон қалаларының аумақтары бөлігінде ғана).
48. Колумбия Республикасы.
49. Ливан Республикасы.
50. Люксембург Ұлы Герцогтігі.
51. Мавритания Ислам Республикасы.
52. Мариан аралдары.
53. Марокко корольдігі (Танжер қаласының аумағы бөлігінде ғана).
54. Біріккен Араб Әмірліктері (Дубай қаласы аумағы бөлігінде ғана).
55. Сан-Марино Республикасы.
56. Суринам Республикасы.
57. Біріккен Танзания Республикасы.
58. Тринидад және Тобаго Республикасы.
59. Фиджи Егеменді Демократиялық Республикасы.
60. Француз Республикасы (мынадай аумақтар бөлігінде ғана):
1) Кергелен аралдары;
2) Француздық Полинезия;
3) Француздық Гвиана.
61. Черногория Республикасы.
62. Ямайка.

3) Британские Виргинские острова;
4) Гибралтар;
5) Каймановы острова;
6) Остров Монтсеррат;
7) Острова Терке и Кайкос;
8) Остров Мэн;
9) Нормандские острова (острова Гернси, Джерси, Сарк, Олдерни);
10) Остров Южная Георгия;
11) Южные Сэндвичевы острова;
12) Остров Чагос.
40. Соединенные Штаты Америки (только в части территорий Американских Виргинских островов, острова Гуам и Содружества Пуэрто-Рико, штат Вайоминг, штат Делавэр).
41. Королевство Тонга.
42. Республика Филиппины.
43. Демократическая Республика Шри-Ланка.
44. Королевство Бахрейн.
45. Кооперативная Республика Гайана.
46. Содружество Доминики.
47. Ирландская Республика (только в части территории городов Дублин, Шеннон).
48. Республика Колумбия.
49. Ливанская Республика.
50. Великое Герцогство Люксембург.
51. Исламская Республика Мавритания.
52. Марианские острова.
53. Королевство Марокко (только в части территории города Танжер).
54. Объединенные Арабские Эмираты (только в части города Дубай).
55. Республика Сан-Марино.
56. Республика Суринам.
57. Объединенная Республика Танзания.
58. Республика Тринидад и Тобаго.
59. Суверенная Демократическая Республика Фиджи.
60. Французская Республика (только в части следующих территорий):
1) Острова Кергелен;
2) Французская Полинезия;
3) Французская Гвиана.
61. Республика Черногория.
62. Ямайка.