"Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2014 жылғы 27 наурыздағы № 90 қаулысы. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 сәуірде № 2196 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 311 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 29.12.2017 № 311 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік 10 күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Басқарма) Ережесі бекітілсін.
2. Басқарма заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне жіберуді;
3) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Н. Есқалиевке жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2014 жылғы "27" наурыздағы
"Коммуналдық мемлекеттік мекеменің
Ережесін бекіту туралы"
№ 90 қаулысымен бекітілген
"Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері
басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ереже
1. "Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі (әрі қарай – Басқарма) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, жастар саясатын іске асыру саласында мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. Басқарманың ведомстволары жоқ.
3. Басқарма өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің актілеріне, облыс әкімдігінің өзге де нормативтік құқықтық актілеріне және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения коммунального государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики акимата Жамбылской области"
Постановление акимата Жамбылской области от 27 марта 2014 года № 90. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 28 апреля 2014 года № 2196. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 29 декабря 2017 года № 311
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 29.12.2017 № 311 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение коммунального государственного учреждения "Управление по вопросам молодежной политики акимата Жамбылской области" (далее - Управление).
2. Управлению в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе Акимата Жамбылской области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Ескалиева Г.Н.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Утверждено постановлением
акимата Жамбылской области
№ 90 "Об утверждении
Положения коммунального
государственного учреждения"
от "27" марта 2014 года
ПОЛОЖЕНИЕ
о коммунальном государственном учреждении
"Управление по вопросам молодежной политики
акимата Жамбылской области"
1. Общее положение
1. Коммунальное государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики акимата Жамбылской области" (далее - Управление) является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере реализации молодежной политики.
2. Управление не имеет ведомства.
3. Управление осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. Басқарма ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. Басқарма азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Басқарма егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық–құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. Басқарма өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Басқарманың құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: пошталық индексі 080008, Қазақстан Республикасы, Жамбыл облысы, Тараз қаласы, Желтоқсан көшесі, 78.
10. Мемлекеттік мекеменің толық атауы - "Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже Басқарманың құрылтай құжаты болып табылады.
12. Басқарманың қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Басқарма кәсіпкерлік субъектілерімен Басқарманың функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Басқармаға заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
14. Басқарманың миссиясы:
1) облыс аумағында мемлекеттік жастар саясаты саласында мемлекеттік басқару функцияларын іске асыру болып табылады.
15. Міндеттері:
1. мемлекеттік жастар саясаты саласындағы заңнаманы іске асыруды қамтамасыз ету;
2. мемлекеттік жастар саясатын іске асыру мәселелерінде жергілікті атқарушы органдарының қызметін үйлестіру;
3. мемлекеттік жастар саясатын іске асыру саласында сектораралық өзара қатынасты (мемлекеттік құрылымдармен, азаматтық қоғам институттарымен, қоғамдастық өкілдерімен) нығайту;
4. өңірлердегі мемлекеттік жастар саясатын ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету;
5. жастардың өзін-өзі ұйымдастыру және өзін-өзі дамыту процесін қамтамасыз ету;
6. жастардың азаматтық және патриоттық тәрбиеленуіне жәрдемдесу;
7. жоғары зияткер, білімді, шығармашыл, рухани, адамгершілік және физикалық сау–бәсекеге қабілетті жастарды тәрбиелеуге бағытталған шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру.

4. Управление является юридическим лицом, в организационно - правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счет в органах казначейства.
5. Управление вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Управление имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Управление по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управлении и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Управлении утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: почтовый индекс 080008, Республика Казахстан, Жамбылская область, город Тараз, улица Желтоксан, 78.
10. Полное наименование государственного органа - Коммунальное государственное учреждение "Управление по вопросам молодежной политики акимата Жамбылской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом Управлении.
12. Финансирование деятельности Управлении осуществляется из местного бюджета.
13. Управлению запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управлении.
Если Управлению законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящие доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности
государственного органа.
14. Миссия управлении:
осуществление функций государственного управления в сфере молодежной политики на территории области.
15. Задача:
1) обеспечение реализации законодательства в области государственной молодежной политики;
2) координация деятельности местных исполнительных органов региона в вопросах реализации государственной молодежной политики;
3) укрепление межсекторального взаимодействия (с государственными структурами, институтами гражданского общества, представителями общественности) в области реализации государственной молодежной политики;
4) обеспечение информационного сопровождения государственной молодежной политики в регионах;
5) обеспечение процесса самоорганизации и самореализации молодежи;
6) содействие гражданскому и патриотическому воспитанию молодежи;
7) организация и осуществление мер, направленных на воспитание высоко интеллектуальной, образованной, творческой, духовно, нравственно и физически–здоровой, конкурентоспособной молодежи.

16. Функциясы:
1) мемлекеттік жастар саясаты саласындағы нормативтік-құқықтық актілерді, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, облыс әкімінің тапсырмаларын, мемлекеттік бағдарламаларды, құжаттарды іске асырады және сақталуын бақылайды;
2) облыс аумағында қолданыстағы жастар саясаты мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітуге ұсынады;
3) жастар саясаты саласындағы бюджеттік бағдарламаларға және мемлекеттік сатып алуларға әкімшілік етеді;
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте жастар саясаты саласындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастырады және іске асырады;
5) мүдделі мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес және жастар ұйымдарымен, зерттеу институттарымен, бұқаралық ақпарат құралдарымен жастар саясаты мәселелері бойынша өзара іс-қимылды іске асырады;
6) облыс әкімдігінің жанындағы жастар саясаты мәселелері жөніндегі консультациялық-кеңесші органның қызметін үйлестіреді, ақпараттық-талдау, ұйымдастыру-техникалық қамтамасыз етеді;
7) жастар ресурстық орталықтарының қызметін үйлестіреді;
8) мүдделі мемлекеттік органдарға өңірдегі жастар саясатының ахуалы туралы есептерді береді;
9) өкілеттігіне мемлекеттік жастар саясаты мәселелері енетін мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларына жас азаматтардың құқығын сақтауда ұйымдастыру-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмектерді көрсетеді;
10) облыс аумағында орналасқан орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім ұйымдарына өскелең ұрпаққа азаматтық – құқықтық, адамгершілік және патриоттық тәрбие беру бойынша жұмыстарды ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасымен жергілікті атқарушы органдарға жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
17. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) мемлекеттік органдардан және лауазымды тұлғалардан, басқа да ұйымдардан және азаматтардан өзінің қызметін атқару үшін ақпарат алуға, өкілеттігіне енетін мәселелерді қарастыруға мемлекеттік органдар және басқа да ұйымдар қызметкерлерін тартуға, сәйкесінше ұсыныстарды әзірлеу үшін уақытша жұмыс топтарын құруға;
2) жастар саясаты саласындағы мемлекеттік және басқа да бағдарламаларды іске асыру бойынша облыстық, қалалық және аудандық деңгейдегі мемлекеттік органдармен, үкіметтік емес ұйымдармен, бұқаралық ақпарат құралдарымен өзара іс-қимылды жүзеге асыруға;
3) өскелең ұрпақты тәрбиелеу саласына қатысты басқа бөлімшелердің және әкім аппараты қызметтерінің әзірлеген жобалар мен бағдарламаларына әлеуметтік сараптама жүргізуге;

16. Функции:
1) реализация и контроль за соблюдением нормативных правовых актов, поручений Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, акима области в области государственной молодежной политики;
2) разработка и представление на утверждение нормативных правовых актов по вопросам молодежной политики, действующих на территории области;
3) администрирование бюджетных программ и государственных закупок в сфере молодежной политики;
4) формирование и реализация государственного социального заказа в сфере молодежной политики в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
5) осуществление взаимодействия с заинтересованными государственными органами, неправительственными и молодежными организациями, исследовательскими организациями, средство массовами информациями в вопросах реализации молодежной политики;
6) координация, информационно-аналитическое, организационно-техническое обеспечение деятельности консультативно-совещательных органов по вопросам молодежной политики при акимате области;
7) координация деятельности молодежных ресурсных центров;
8) представление отчетов о состоянии молодежной политики в регионе в заинтересованные государственные органы;
9) оказание организационно-методической, информационной и иной помощи должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы государственной молодежной политики;
10) содействие организациям среднего, технического и профессионального, высшего образования в вопросах организации гражданско-правового, нравственного и патриотического воспитания подрастающего поколения на территории области;
11) осуществление иных функций, возлагаемых на местные исполнительные органы законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
Права:
1) запрашивать от государственных органов, должностных лиц и иных организаций и граждан информацию, необходимую для выполнения своих функций, привлекать работников государственных органов и иных организаций к участию в рассмотрении вопросов, относящихся к их компетенции, создавать временные рабочие группы для выработки соответствующих предложений;
2) осуществлять взаимодействие с государственными органами областного, городского и районного уровня, неправительственными организациями, средствами массовой информации по реализации государственных и иных программ в области молодежной политики;
3) проводить социальную экспертизу проектов и программ, разработанных другими подразделениями и службами аппарата акима, касающихся воспитания подрастающего поколения;

4) орта, техникалық және кәсіптік, жоғары оқу орындарында және басқа да мемлекеттік мекемелерде мемлекеттік жастар саясатындағы міндеттерді іске асырудың тиімділігін анықтауға мониторинг және бақылау жүргізуді тұрақты негізде жүзеге асыруға;
5) қала және аудан әкімдіктерінің жанындағы жастар саясаты мәселелері жөніндегі консультациялық-кеңесші органдар қызметін іске асырудың тиімділігіне мониторинг және талдау жүргізуге;
6) жастар арасындағы жағдайды және туындаған проблемаларды реттеу бойынша ағымдағы мәліметті әкімнің қарауына енгізеді;
7) Басқарма жанынан мемлекеттік жастар саясатын іске асырумен айналысатын коммерциялық емес ұйымдарды (жастарға қызмет көрсету орталықтары, ресурстық орталықтар) құруға, коммерциялық емес ұйымның жарғысын, жылдық қаржы есептілігін, қаржыландыру жоспарын бекіту.
Міндеттері:
1) жастар саясаты саласында мемлекеттік органдардың қызметін ұйымдастыруды жетілдіру бойынша әкімге ұсыныстар енгізеді, басқарманың құзырына қатысты ақпараттық-талдамалық және басқа да материалдарды дайындауды жүзеге асырады;
2) Басқарманың құзырына кіретін мемлекеттік лауазымды тұлғаларға, адам құқығын қорғау және одан да басқа жастар саясаты саласына кіретін мәселелер бойынша ұйымдастыру-әдістемелік, ақпараттық және өзге де көмек көрсетеді;
3) стратегиялық, операциялық жоспарлардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Жастар ісі комитетінің жұмыс жоспарына сәйкес қызметті жүзеге асырады;
4) өз қызметін жүзеге асыруда Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнама талаптарының орындалуын қамтамасыз етеді.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. Басқармаға басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
19. Басқарма басшысын жастар саясаты саласындағы уәкілетті органның келісімімен облыс әкімі тағайындайды және босатады;
20. Басқарма басшысының өкілеттігі:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасымен, сондай-ақ осы Ережемен Басқармаға ұсынылған өкілеттігі шегінде сенімхатсыз әрекет етеді;
2) Басқарманың қызметін ұйымдастырады және басшылық етеді;
3) Басқарма қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
4) Басқарма қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады және оларды мадақтайды;
5) өз құзыреті шегінде бұйрықтар қабылдайды, тапсырма береді, қызметтік жазбаларға қол қояды;
6) Басқарма атынан мемлекеттік органдарда және ұйымдарда қолданыстағы заңнамаға сәйкес, сондай-ақ сот органдарында сенімхатсыз өкілдік етеді;

4) осуществлять на постоянной основе мониторинг и анализ эффективности реализации государственной молодежной политики в организациях среднего, технического и профессионального, высшего образования, и других государственных учреждениях;
5) мониторинг и анализ эффективности реализации деятельности консультативно-совещательных органов по вопросам молодежной политики при акиматах городов и районов;
6) вносить на рассмотрение акима текущую информацию о ситуации в молодежной среде и предложения по решению возникающих проблем;
7) создавать при Управлении некоммерческие организации (центры обслуживания молодежи, ресурсные центры), занимающиеся реализацией государственной молодежной политики, утверждать устав, годовую финансовую отчетность, планы финансирования некоммерческой организации.
Обязанности:
1) вносить предложения акиму области по совершенствованию деятельности государственных органов в сфере молодежной политики, осуществлять подготовку информационно-аналитических и иных материалов по вопросам, относящимся к ведению Управления;
2) оказывать организационно-методическую, информационную и иную помощь должностным лицам государственных органов, в ведении которых находятся вопросы молодежной политики, соблюдения прав человека и иные вопросы, входящие в компетенцию Управления;
3) осуществлять деятельность в соответствии со стратегическим, операционным планами, а также с планами работы Комитета по делам молодежи Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) обеспечивать исполнение требований действующего законодательства Республики Казахстан при осуществлении своей деятельности.
3. Организация деятельности государственного органа.
18. Руководство Управлением осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управлению задач и осуществление им своих функций.
19. Руководитель Управления назначается на должность и освобождается от должности акимом по согласованию с уполномоченным органом в сфере молодежной политики.
20. Полномочия руководителя Управлении:
1) действует без доверенности в пределах полномочий, предоставленных Управлению законодательством Республики Казахстан, а также настоящим Положением;
2) организует и руководит деятельностью Управлении;
3) назначает на должность и освобождает от должности сотрудников Управлении;
4) налагает дисциплинарные взыскания и поощряет сотрудников Управлении;
5) в пределах своей компетенции издает приказы, дает указания, подписывает служебную документацию;
6) представляет от имени Управления в государственных органах и организациях в соответствии с действующим законодательством, а также в судебных органах без доверенности;

7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа да өкілеттікті жүзеге асырады.
21. Басқарма басшысы болмаған кезде, оның өкілеттігін заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
22. Басқармада заңнамада қарастырылған жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Басқарманың мүлкі меншік иесі берген мүлік есебінен қалыптастырылады.
23. Басқармаға бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен иелік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
25. Басқарманы қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
"Жамбыл облысы әкімдігінің жастар саясаты мәселелері
басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағындағы
мемлекеттік мекемелердің (кәсіпорындардың) тізбесі
1. "Жастар орталығы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі.

7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Исполнение полномочий руководителя Управления в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
22. Управление может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество Управления формируется за счет имущества, переданного ему собственником.
23. Имущество, закрепленное за Управлением относится к коммунальной собственности.
24. Управление не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа.
25. Реорганизация и упразднение Управления осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений (предприятий),
находящихся в ведении коммунального государственного учреждения
"Управления по вопросам молодежной политики акимата Жамбылской
области"
1. Коммунальное государственные учреждение "Молодежный центр"