"Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 22 мамырдағы № 12/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 маусымда № 2668 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 35/14 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Жезқазған қаласы әкімдігінің 20.12.2016 № 35/14 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Жезқазған қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалысын бақылау Жезқазған қаласы әкімінің орынбасары Б.Д. Ахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жезқазған қаласының әкімі
С. Шайдаров
Жезқазған қаласы әкімдігінің
22 мамырдағы 2014 жылғы
№ 12/01 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
"Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің Ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жергілікті атқарушы органның бірыңғай жүйесіне енеді және тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік бақылауды қамтамасыз ету жөніндегі орган болып табылады.
2. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысандағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
4. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық – құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттілік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказган"
Постановление акимата города Жезказган Карагандинской области от 22 мая февраля 2014 года № 12/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 июня 2014 года № 2668. Утратило силу постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 20 декабря 2016 года № 35/14
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Жезказган Карагандинской области от 20.12.2016 № 35/14 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения о государственного органа Республики Казахстан" акимат города Жезказган ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Жезказгана Ахметова Б.Д.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким города Жезказган
С. Шайдаров
УТВЕРЖДЕНО
постановлением
акимата города Жезказган
№ 12/01 от 22 мая 2014 года
Положение государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Жезказгана"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" входит в единую систему местных исполнительных органов и является органом по обеспечению государственного контроля в области жилищного фонда.
2. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
4. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

6. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік мекеме басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен рәсімделетін шешімдер қабылдайды.
7. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаларға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, 100600, Қарағанды облысы, Жезқазған қаласы, Алаша алаңы,1 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы: "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметін қаржыландыру қалалық бюджет есебінен жүзеге асырылады.
12. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер қалалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік мекеменің миссиясы, негізгі міндеттері,
функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің миссиясы:
- тұрғын үй қоры саласына мемлекеттік қадағалау және бақылауды жүзеге асыру.
14. Міндеттері:
1) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес тексеріс жүргізу;
2) тексеріс жүргізу кезеңінде тексерілетін объектінің белгіленген жұмыс тәртібіне кедергі келтірмеу;
3) тексеріс жүргізу нәтижесінде алынған құжаттар мен мәліметтердің сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұрғын үй қорын ұстау ережелерінің бұзылуы туралы актілер жасауға;
15. Функциялары:
1) тұрғын үйлер, инженерлік коммуникациялар жағдайына техникалық қадағалау жүргізу;
2) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін техникалық зерттеуді;
3) кондоминиум нысандарының жалпы мүлкін қалыпты пайдалану мен сақталуын қамтамасыз ету;
4) тұрғын үйдің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің жекелеген түрлеріне кезекке қою тізімін анықтау;

6. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решение, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Республика Казахстан, 100600, Карагандинская область, город Жезказган, пл. Алаша, д. 1.
9. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" осуществляется за счет городского бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана".
Если государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход местного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения
13. Миссия: государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана":
- осуществление государственного контроля и надзора в области жилищного фонда.
14. Задачи:
1) проведение проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан";
2) не препятствовать установленному режиму работы проверяемого объекта в период проведения проверки;
3) обеспечить сохранность полученных документов и сведений, полученных в результате проведения проверки;
4) составлять акты о нарушениях правил содержания общего имущества объекта кондоминиума.
15. Функции:
1) осуществление технического надзора за состоянием жилых зданий, инженерных коммуникаций;
2) техническое обследование общего имущества объекта кондоминиума;
3) обеспечение сохранности и надлежащей эксплуатации общего имущества объекта кондоминиума;
4) определение перечня очередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества жилого дома;

5) тұрғын үйдің жалпы мүлкіне күрделі жөндеу жүргізудің жекелеген түрлерінің смета шығындарына келісім беру;
6) тұрғын үй қорының жағдайына мониторинг жүргізу;
7) тұрғын үйлер мен олардың инженерлік желілеріне жүргізілген күрделі жөндеу немесе қайта жаңартудан кейін пайдалануға қабылдап алу комиссиясының жұмысына қатысу.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) тексеріс жүргізген уақытта қызметтік куәлігін көрсете отырып тексерілетін объектіге баруға;
2) кез келген қажетті ақпаратты сұратуға, тексеру нысанына жататын құжаттардың түп нұсқаларымен танысуға;
3) жайлар (пәтер) иелерінің жалпы жиналысына біліктілік талаптарына сай келетін кооператив басқармасының төрағасы лауазымына кандидатура ұсынуға;
4) Заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік органдардан, басқа ұйымдардан және жеке тұлғалардан бөлімге жүктелген функцияларды орындауға қажетті ақпараттарды анықтамаларды, құжаттарды сұрауға және алуға;
5) заңнамасымен белгіленген тәртібімен тұрғын үй заңдылықтарын және басқа да Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін бұзған кінәлі тұлғаларды жауапкершілікке тарту туралы талап қоюға;
6) Мемлекеттік мекемесінің функцияларына байланысты мамандар шағым түсіруге, соттарда шағымдалуын, жауап беруші, үшінші тұлға, куә болуға;
7) Қазақстан Республикасының заңдылықтарына сәйкес өзінің құзыреті шегінде басқа да әрекеттерді жүзеге асыруға;
8) кондоминимум объектісінің жалпы мүлкін күтіп-ұстау ережелерін бұзушылықтарды жою туралы орындауға міндетті нұсқама шығаруға.
3. Мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
17. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
18. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Жезқазған қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
19. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттілігі:
1) мемлекеттік мекеменің (бұдан әрі ММ) құрылымдық бөлімшелерінің басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
2) заңнамасына сәйкес (ММ-нің) қызметшілерін лауазымдарына тағайындайды және лауазымдарынан босатады;
3) заңнамасында белгіленген тәртіппен (ММ-нің) қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;

5) согласование сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
6) ведение мониторинга состояния жилищного фонда;
7) участие в работе комиссии по приемке в эксплуатацию жилых зданий инженерных систем после проведения капитального ремонта или реконструкции.
16. Права и обязанности:
1) предъявление служебного удостоверения при посещении проверяемого объекта;
2) запрашивание любой информации, ознакомление с оригиналами документов относящихся к предмету проверки;
3) представление кандидатуры председателя кооперативов собственников квартир соответствующего квалификационным требованиям на общее собрание жильцов;
4) запрашивать и получать в установленном законодательством порядке от государственных органов, иных организации и физических лиц информацию, справки, документы необходимые для выполнения возложенных на нее функции;
5) в установленном законодательством порядке ставить вопрос о привлечений к ответственности лиц, виновных в нарушений жилищного законодательства и других нормативных правовых актов Республики Казахстан;
6) предъявлять иски выступать в судах в качестве истца, ответчика, третьих лиц, свидетелей, специалистов по делам связанным с функциями государственного учреждения;
7) осуществлять другие действия в соответствии с законодательством Республики Казахстан в пределах своих полномочий;
8) выносить обязательные для исполнения предписания по устранению нарушений правил содержания общего имущества объекта кондоминиума.
3. Организация деятельности государственного учреждения
17. Руководство государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" задач и осуществление им своих функций.
18. Первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" назначает на должность и освобождает от должности аким города Жезказган.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана":
1) определяет обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений, а также всех работников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана";
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников;

4) өз құзыретіне сәйкес бұйрықтар шығарады;
5) Жезқазған қаласының әкімдігі бекіткен штат санының лимиті шегінде құрылым бекітеді;
6) қолданыстағы заңнамасына сәйкес барлық мемлекеттік органдар мен басқа да ұйымдарда (ММ-нің) атынан әрекет етеді;
7) Қазақстан Республикасының "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес" Заңына сәйкес қарауындағы тұлғалардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылы үшін дербес жауапты болады.
"Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлкі
21. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
22. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
23. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі, өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату
24. "Жезқазған қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

4) в соответствии со своей компетенцией издает приказы;
5) утверждает структуру в пределах лимита штатной численности, утвержденной акиматом города;
6) представляет, во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
7) несет персональную ответственность по противодействию коррупционным правонарушениям подотчетных лиц в соответствии с Законом Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией".
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного учреждения
21. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
22. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана", относится к коммунальной собственности.
23. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
24. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Жезказгана" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.