Салық салу мақсаттары үшін Қаражал қаласының, Шалғы және Жәйрем кенттерінің жерлерін өңірлерге бөлу жобаларын (схемаларын) бекіту туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 18 сәуірдегі ХХІХ сессиясының № 234 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 мамырда № 2652 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 17 тамыздағы XXV сессиясының № 228 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 17.08.2018 XXV сессиясының № 228 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексiне, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Кодексiне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШIМ ЕТТI:
1. Салық салу мақсаттары үшiн 1-қосымшаға сәйкес Қаражал қаласының және Шалғы кентінің, 2-қосымшаға сәйкес Жәйрем кентінің жерлерін өңірлерге бөлу жобалары (схемалары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Кодексiнiң 379, 381, 383-баптарында белгiленген, автотұраққа (паркингке), автомобильге май құю станцияларына бөлiнген (бөлiп шығарылған) және казино орналасқан жерлердi қоспағанда, жер салығының ставкалары 3-қосымшаға сәйкес жоғарылатылсын немесе төмендетілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 26.11.2014 № 281 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. Осы шешiм оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
XXIX cессияның төрағасы
Н. Аманбаев
Қалалық мәслихаттың хатшысы
З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 18 сәуірдегі
XXІX сессиясының № 234 шешіміне
1-қосымша
Салық салу мақсаттары үшiн Қаражал қаласының және Шалғы
кентінің жерлерін өңірлерге бөлу жобасы (схемасы)
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 18 сәуірдегі
XXІX сессиясының № 234 шешіміне
2-қосымша
Салық салу мақсаттары үшiн Жәйрем кентінің жерлерін
өңірлерге бөлу жобасы (схемасы)
Қаражал қалалық мәслихатының
2014 жылғы 18 сәуірдегі
XXІX сессиясының № 234 шешіміне
3-қосымша
Жер салығының ставкаларын жоғарылату немесе төмендету
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 26.11.2014 № 281 (оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Өңірлер нөмiрлерi
Жер салығының ставкаларын жоғарылату (+), төмендету (-)
Шекаралары
Қаражал қаласы және Шалғы кенті
I
+ 27 %

Об утверждении проектов (схем) зонирования земель города Каражал, поселков Шалгинск и Жайрем для целей налогооблажения
Решение ХXIX сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 18 апреля 2014 года № 234. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 мая 2014 года № 2652. Утратило силу решением XXV сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17 августа 2018 года № 228.
Сноска. Утратило силу решением XXV сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 17.08.2018 № 228 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Кодексом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Для целей налогообложения утвердить проекты (схемы) зонирования земель города Каражал и поселка Шалгинск согласно приложению 1, поселка Жайрем согласно приложению 2.
2. Повысить или понизить ставки земельного налога, установленных статьями 379, 381, 383 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино согласно приложению 3.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 26.11.2014 № 281 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель XXIX сессии
Н. Аманбаев
Секретарь городского маслихата
З. Оспанова
Приложение 1
к решению XXIX сессии
Каражалского городского маслихата
от 18 апреля 2014 года № 234
Проект (схема) земель города Каражал и
поселка Шалгинск для целей налогообложения
Приложение 2
к решению XXIX сессии
Каражалского городского маслихата
от 18 апреля 2014 года № 234
Проект (схема) земель поселка Жайрем
для целей налогообложения
Приложение 3
к решению XXIX сессии
Каражалского городского маслихата
от 18 апреля 2014 года № 234
Повышение или понижение ставок земельного налога
Номера зон
Повышение (+), понижение (-) ставок земельного налога
Границы
город Каражал и поселок Шалгинск
I
+ 27 %

5 қабатты үйлер, әкімшілік ғимарат, қонақ үй, аурухана, салық басқармасы орналасқан қаланың орталық бөлігі (шекаралары: солтүстікте - Битабар көшесі, шығыста - 12 орам, оңтүстікте - 25 орам, батыста - Дүкенов көшесі)
II
+ 20 %
Қойма үй-жайлары, жылу- сумен жабдықтау цехы, спорт кешені, мешіт орналасқан коммуналды-қоймалық аумақ (шекаралары: оңтүстікте - Битабар көшесі, солтүстік, шығыс, батыста- құрылыстан босатылған жерлер)
III
+ 5 %
Жеке сектор үйлері орналасқан қаланың батыс бөлігі (Шевченко, Амангелді, Гагарин, Қарағанды, Кенесары, Горняков көшелері)
IV
± 0 %
Теміржол көлігі объектілері қамтыған қаланың өндірістік аумағы
V

Центральная часть города, на которой размещены 5 этажные дома, здание акимата, гостиница, больница, налоговое управление (границы: на севере - улица Битабара, на востоке - 12 квартал, на юге - 25 квартал, на западе - улица Дукенова)
II
+ 20 %
Коммунально - складская территория, на которой размещены складские помещения, цех тепло-водоснабжения, спорткомплекс, мечеть (границы: на юге - улица Битабара, на севере, востоке, западе - земли свободные от застройки)
III
+ 5 %
Западная часть города, где размещены дома частного сектора (улицы Шевченко, Амангельды, Гагарина, Карагандинская, Кенесары, Горняков)
IV
± 0 %
Производственная территория города, земли, занятые объектами железнодорожного транспорта
V

– 0,16 %
Көп қабатты құрылыс үйлері орналасқан 25 орам аумағы
VI
– 32 %
Құрылысшылар және ескі Қаражал ықшам аудандары
VII
– 35 %
Станциялық ықшам ауданы
VIII
– 37 %
Шалғы кентінің аумағы
IX
– 45 %
Ақтай ықшам ауданы, Степная көшесі
X
– 50 %
Қаражал қаласы жерлерінің әкімшілік-аумағының шекарасындағы қалған аумағы
Жәйрем кенті
I
+ 12 %
Бизнес орталығы, қонақ үйі, сот ғимараты, мектеп (шекаралары: солтүстікте - Мамаев көшесі, батыста - Пионерская көшесі, шығыста -Металлургтер көшесі, оңтүстікте - 2 орам)
II
+ 6 %
Әкімшілік ғимараты, аурухана, Весна және Үшқатын қонақ үйлері (шекаралары: солтүстікте -Сейфуллин көшесі, шығыста – Металлургтер
көшесі, оңтүстікте - автостанция)
III
– 8 %
Жеке сектор, мектеп, дүкендер аумағы (шекаралары: солтүстікте - Даулетбаев көшесі, шығыста - Молдағұлова көшесі, оңтүстікте-Шинтуринов көшесі, батыста - құрылыстан босатылған жерлер)
IV
– 31 %
Батыста - Молдағұлова көшесінен Заводской көшесіне дейін жеке сектор аумағы, шығыста -Металлургтер мен Луговая көшелері арасындағы аумақ
V
– 50 %
Жәйрем кентінің жерлерінің әкімшілік-аумағының
шекарасындағы қалған аумағы

– 0,16 %
Территория 25 квартала, где размещены дома многоэтажной застройки
VI
– 32 %
Микрорайоны Строителей и старый Каражал
VII
– 35 %
Микрорайон Станционный
VIII
– 37 %
Территория поселка Шалгинск
IX
– 45 %
Территория микрорайона Актай, улица Степная
X
– 50 %
Остальная территория, в административно -территориальных границах земель города Каражал
поселок Жайрем
I
+ 12 %
Центральная часть поселка, на которой размещены бизнес центр, гостиница, здание суда, школа (границы: на севере - улица Мамаева, на западе – улица Пионерская, на востоке - улица Металлургов, на юге - 2 квартал)
II
+ 6 %
Здание акимата, больница, гостиницы Весна и Ушкатын (границы: на севере - улица Сейфуллина, на востоке - улица Металлургов, на юге - автостанция)
III
– 8 %
Территория частного сектора, школы, магазин (границы: на севере - улица Даулетбаева, на востоке - улица Молдагуловой, на юге - улица Шинтуринова, на западе -земли свободные от застройки)
IV
– 31 %
Территория частного сектора, на западе - от улицы Молдагуловой до улицы Заводской, на востоке - территория между улицами Металлургов, Луговой
V
– 50 %
Остальная территория, в административно -территориальных границах земель поселка Жайрем