Қарағанды облысы Ақтас кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы 39 сессиясының № 405 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 26 қаңтарда № 2946 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2022 жылғы 23 маусымдағы № 143 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 23.06.2022 № 143 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабы, 6 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" № 1106 қаулысына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Қарағанды облысы Ақтас кентінде көшелер, көп пәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
М. Мамирова
Мәслихат хатшысы
Р. Бекбанов
Келісілді:
Қарағанды облысы
Ақтас кентінің әкімі
Қ. Сүлейменов
23.12.2014
Саран қалалық мәслихатының
2014 жылғы "23"желтоқсандағы
№ 405 шешімімен
бекітілген
Қарағанды облысы Ақтас кентінің көшелер, көп пәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қарағанды облысы Ақтас кенті көшелер, көп пәтерлі тұрғын үйлер тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 39-3 бабы, 6 тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Ақтас кенті аумағында көшелер, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Ақтас кентінің аумағындағы көшелер, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Актас Карагандинской области
Решение 39 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2014 года № 405. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 января 2015 года № 2946. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23 июня 2022 года № 143
Сноска. Утратило cилу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 23.06.2022 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц и многоквартирных жилых домов поселка Актас Карагандинской области.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
М. Мамирова
Секретарь маслихата
Р. Бекбанов
Согласовано:
Аким поселка Актас
Карагандинской области
К. Сулейменов
23.12.2014
Утверждены
решением Саранского
городского маслихата
от "23" декабря 2014 года № 405
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц и многоквартирных жилых домов поселка Актас Карагандинской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц и многоквартирных жилых домов поселка Актас (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц и многоквартирных жилых домов на территории поселка Актас.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улиц и многоквартирных жилых домов (далее – раздельный сход) на территории поселка Актас созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Ақтас кентінің әкімі шақырады.
Саран қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Бөлек жиынды ашудың алдында Ақтас кенті тұрғындары қатысып отырған, оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
6. Бөлек жиынға кәмелетке толмаған тұлғалар, сот әрекетіне қабілетсіз деп танылған тұлғалар, сондай–ақ сот үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы тұлғалардың қатысуға құқығы жоқ.
7. Бөлек жиынның қатысушылары; жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын оң тұрғыннан бір адам сандық құрамында ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көп пәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік қағидаты негізінде анықталады.
8. Бөлек жиындарды көше, көп пәтерлі тұрғын үй шегінде өткізуді Ақтас кентінің әкімі ұйымдастырады.
9. Бөлек жиынды Ақтас кентінің әкімі немесе оның уәкілетті адамы ашады.
Ақтас кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
10. Дауыс беру ашық түрде әр үміткерге дербес жүргізіледі. Бөлек жиынға қатысушылардың ең көп дауысына ие болған үміткерлер сайланады.
11. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны "Ақтас кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне береді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 22.12.2016 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом поселка Актас.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима города Сарани на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей посҰлка Актас, имеющих право в нем участвовать.
6. Не имеют права участвовать в раздельном сходе несовершеннолетние лица, лица, признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
7. Для участия в сходе местного сообщества участниками раздельных сходов выдвигаются кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирных жилых домов в количественном составе от десяти жителей один человек.
Количество представителей жителей улицы и многоквартирных жилых домов для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
8. Проведение раздельного схода в пределах посҰлка Актас организуется акимом поселка Актас.
9. Раздельный сход открывается акимом поселка Актас или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким поселка Актас или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
10. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
11. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в государственное учреждение "Аппарат акима поселка Актас.
Сноска. Пункт 11 – в редакции решения Саранского городского маслихата Карагандинской области от 22.12.2016 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).