Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2014 жылғы 9 шілдедегі V шақырылған XХVIII сессиясының № 1046/28 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 тамызда № 2715 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 2022 жылғы 28 шілдедегі № 161/15 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Шахтинск қалалық мәслихатының 28.07.2022 № 161/15 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ж. Мамерханова
Мәслихат хатшысы Ә. Сатова
"КЕЛІСІЛДІ"
Долинка кентінің әкімі М-С. Бдуов
2014 жылғы 09 шілде
Новодолинский кентінің әкімі
А. Тусупов
2014 жылғы 09 шілде
Шахан кентінің әкімі
М. Жакупов
2014 жылғы 09 шілде
Шахтинск қалалық мәслихатының
2014 жылғы 9 шілдедегі
XXVIII сессиясының
№ 1046/28 шешімімен
бекітілген
Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидалары (бұдан әрі- Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 39-3 бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Шахан, Новодолинский, Долинка кенттерінің көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің аумағындағы көшенің, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі- бөлек жиын) тиісті кенттердің жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан
Решение XХVIII сессии V созыва Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 9 июля 2014 года № 1046/28. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 августа 2014 года № 2715. Утратило силу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28 июля 2022 года № 161/15
Сноска. Утратило cилу решением Шахтинского городского маслихата Карагандинской области от 28.07.2022 № 161/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Мамерханова
Секретарь маслихата А. Сатова
СОГЛАСОВАНО
Аким поселка Долинка      М-С. Бдуов
09 июля 2014 года
Аким поселка Новодолинский      А. Тусупов
09 июля 2014 года
Аким поелка Шахан            М. Жакупов
09 июля 2014 года
Утверждены
решением XXVIII сессии
Шахтинского городского маслихата
от 09 июля 2014 года
№ 1046/28
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома поселков Долинка, Новодолинский, Шахан.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улицы, многоквартирного жилого дома (далее – раздельный сход) на территории поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества соответствующих поселков.

2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Шахан кентінің, Новодолинский кентінің, Долинка кентінің әкімдері шақырады.
Шахтинск қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастықтың мүшелері бөлек жиынға жеке қатысады және олардың әрқайсысы бір дауысқа ие болады.
5. Бөлек жиынға кәмелетке толмаған тұлғалар, сот әрекетке қабілетсіз деп таныған тұлғалар, сондай-ақ үкімімен бас бостандығынан айыру орындарындағы тұлғалар қатыспайды.
6. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
7. Көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді тиісті кенттердің әкімдері ұйымдастырады.
8. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
9. Бөлек жиынды тиісті кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Тиісті кенттің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
10. Бөлек жиынның қатысушылары жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын әр он тұрғындардан бір адам сандық құрамында ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
11. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
12. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны тиісті кенттің әкімінің аппаратына береді.

2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимами поселка Долинка, поселка Новодолинский, поселка Шахан.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Шахтинск на проведение схода местного сообщества.
4. Члены местного сообщества участвуют в раздельном сходе лично и каждый из них обладает одним голосом.
5. Не участвуют в раздельном сходе несовершеннолетние лица, лица, признанные судом недееспособными, а также лица, содержащиеся в местах лишения свободы по приговору суда.
6. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
7. Проведение раздельного схода в пределах улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом соответствующего поселка.
8. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
9. Раздельный сход открывается акимом соответствующего поселка или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким соответствующего поселка или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
10. Для участия в сходе местного сообщества участниками раздельного схода выдвигаются кандидатуры представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома в количественном составе от десяти жителей один человек.
Количество представителей жителей улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
11. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
12. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима соответствующего поселка.