Арал ауданының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің Қағидасын бекіту туралы
Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2014 жылғы 11 сәуірдегі N 154 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 14 мамырдағы N 4669 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 169 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Арал аудандық мәслихатының 26.12.2023 № 169 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы N 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларына сәйкес Арал аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берiлiп отырған Арал ауданының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Арал аудандық мәслихатының кезекті жиырма алтыншы сессиясының төрағасы С. Ниязов
Арал аудандық мәслихатының хатшысы К. Данабай
Арал аудандық мәслихатының
2014 жылғы "11" сәуірдегі
N 154 шешімімен бекітілген
Арал ауданының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Арал ауданының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң қағидасы (бұдан әрi – Қағида) "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы N 1106 қаулысымен бекітілген Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларына сәйкес әзiрлендi және Арал қаласының, ауылдың, кенттердің, ауылдық округтердiң аумағындағы ауылдың, көшенiң, көппәтерлi тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Арал ауданының Арал қаласының, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердiң аумағындағы ауылдың, көшенiң, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындары (бұдан әрi – бөлек жиын) жергiлiктi қоғамдастықтың жиынына қатысу үшiн өкiлдердi сайлау мақсатында шақырылады және өткiзiледi.
2. Бөлек жиындарды өткiзу тәртiбi
3. Бөлек жиынды Арал қаласының, кенттердің, ауылдық округтiң әкiмдерi шақырады.
Арал ауданы әкiмiнiң жергiлiктi қоғамдастық жиынын өткiзуге оң шешiмi бар болған жағдайда бөлек жиынды өткiзуге болады.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества Аральского района
Решение Аральского районного маслихата Кызылординской области от 11 апреля 2014 года N 154. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 14 мая 2014 года за N 4669. Утратило силу решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 26 декабря 2023 года № 169
Сноска. Утратило силу решением Аральского районного маслихата Кызылординской области от 26.12.2023 № 169 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года N 1106 Аральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Аральского района.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной двадцать шестой сессии Аральского районного маслихата С. Ниязов
Секретарь Аральского районного маслихата К. Данабай
Утверждены решением
Аральского районного маслихата
от "11" апреля 2014 года N 154
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Аральского района
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Аральского района (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с Типовыми правилами проведения раздельных сходов местного сообщества, утвержденными Постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года N 1106 и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома города Аральск, села, поселка, сельских округов.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома (далее - раздельный сход) на территории города Аральск, села, поселка, сельских округов Аральского района созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимами города Аральск, поселка, сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Аральского района на проведение схода местного сообщества.

4. Жергiлiктi қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы олар өткiзiлетiн күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей хабардар етiледi.
5. Ауыл, көше, көппәтерлi тұрғын үй шегiнде бөлек жиынды өткiзудi Арал қаласының, кенттердің, ауылдық округтің әкiмдерi ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиiстi ауылдың, көшенiң, көппәтерлi тұрғын үйдiң қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тiркеу жүргiзiледi.
7. Бөлек жиынды Арал қаласының, кенттердің, ауылдық округ әкiмдерi немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға ашады.
Арал қаласының, кенттердің, ауылдық округ әкiмдерi немесе ол уәкiлеттiк берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсiмдеу үшiн ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергiлiктi қоғамдастық жиынына қатысу үшiн ауыл, көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкiлдерiнiң кандидатураларын ауданның мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергiлiктi қоғамдастық жиынына қатысу үшiн ауыл, көше, көппәтерлi тұрғын үй тұрғындары өкiлдерiнiң саны тең өкiлдiк ету қағидаты негiзiнде айқындалады.
Бұл ретте әрбір елді мекеннің көшелерінен және көппәтерлі тұрғын үйі тұрғындары арасынан өкіл ретінде екі адамнан қатыстырылады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбiр кандидатура бойынша дербес жүргiзiледi. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледi.
10. Бөлек жиында хаттама жүргiзiледi, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Арал қаласының, кенттердің және ауылдық округ әкiмiнiң аппаратына бередi.

4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимами города Аральск, поселка, сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимами города Аральск, поселка, сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются акимы города Аральск, поселка, сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом района.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
При этом представителем участвуют по два человека из жителей улиц и многоквартирного жилого дома каждого населенного пункта.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города Аральск, поселка и сельского округа.