Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшін 2014 жылға арналған төлемақы ставкалары туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы № 15/226 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінің 2014 жылғы 09 сәуірде № 2383 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық Кодексi)» Кодексiнiң 495-бабына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар үшiн 2014 жылға арналған төлемақы ставкалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
2. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         А. Кетебаев
Облыстық
мәслихат хатшысы                        Б. Жүсіпов
«КЕЛIСIЛДI»
Қазақстан Республикасы Қаржы
Министрлігінің салық Комитеті Маңғыстау
облысы бойынша Салық департаменті»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
К.Д. Ысқақов
27 ақпан 2014 жыл
«КЕЛIСIЛДI»
«Қазақстан Республикасы Қоршаған
орта және су ресурстары Министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау
комитеті Маңғыстау облысы бойынша
экология департаменті» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Е.Қ. Умаров
27 ақпан 2014 жыл
«КЕЛIСIЛДI»
«Маңғыстау облысының
табиғи ресурстар және табиғат
пайдалануды реттеу басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
А.С. Дулат
27 ақпан 2014 жыл
Облыстық мәслихаттың
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 15/226 шешіміне қосымша
Маңғыстау облысы бойынша қоршаған ортаға эмиссиялар
үшін 2014 жылға арналған төлемақы ставкалары

О ставках платы за эмиссии в окружающую среду на 2014 год по Мангистауской области
Решение маслихата Мангистауской области от 27 февраля 2014 года № 15/226. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 09 апреля 2014 года № 2383
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 495 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)» и пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2014 год по Мангистауской области согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                     А. Кетебаев
Секретарь
областного маслихата                    Б. Жусупов
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Налогового департамента
по Мангистауской области Налогового
комитета Министерства финансов
Республики Казахстан»
Искаков К.Д.
27 февраля 2014 год
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Департамента экологии
по Мангистауской области Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства окружающей среды и
водных ресурсов Республики Казахстан»
Умаров Е.К.
27 февраля 2014 год
«СОГЛАСОВАНО»
Руководитель государственного
учреждения «Управление природных
ресурсов и регулирования
природопользования
Мангистауской области»
Дулат А.С.
27 февраля 2014 год
Приложение
к решению областного маслихата
от 27 февраля 2014 года № 15/226
Ставки платы за эмиссии в окружающую среду
на 2014 год по Мангистауской области

0,04
2.4.
Шынақты радиоактивті көздер
0,38
5-1. Күкіртті орналастырғаны үшін төлемақы ствакалары бір тонна үшін 7,54 АЕК-ті құрайды.
6. Мынадай коэффициенттер:
1) коммуналдық қызметтер көрсету кезінде түзілетін эмиссия көлемі үшін табиғи монополия субъектілері мен Қазақстан Республикасының энергия өндіруші ұйымдары үшін осы шешімде белгіленген төлемақы ставкаларына:
1-тармақта – 0,3 коэффициенті;
4-тармақта – 0,43 коэффициенті;
5-тармақтың 1.3.5.-жолында – 0,05 коэффициенті.

0,04
2.4.
Ампульные радиоактивные источники
0,38
5-1. Ставки платы за размещение серы составляют 7,54 МРП за одну тонну.
6. Коэффициенты применяются:
1) для субъектов естественных монополий за объем эмиссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, и энергопроизводящих организаций Республики Казахстан к ставкам платы, установленным в данном решении:
пунктом 1,-0,3;
пунктом 4,-0,43;
строкой 1.3.5. пункта 5,-0,05.

2) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғалардан жиналған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін 5-тармақтың 1.1.-жолында белгіленген төлемақы ставкасына 0,2 коэффициенті қолданылады.
7. Осы шешімнің 6-тармағында көзделген коэффициенттер қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерден тыс көлемі үшін төленетін төлемақыға қолданылмайды.
8. Белгіленген лимиттерден асып түскен қоршаған ортаға эмиссия үшін осы бапта белгіленген төлемақы ставкалары он есеге ұлғаяды.

2) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый физическими лицами по месту жительства, к ставке платы, установленной строкой 1.1. пункта 5,-0,2.
7. Коэффициенты, предусмотренные пунктом 6 настоящего решения, не распространяются на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду.
8. За эмиссии в окружающую среду сверх установленных лимитов ставки платы, установленные настоящей статьей, увеличиваются в десять раз.