Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ережені бекіту туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 06 маусымдағы № 21/201 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 шілдеде № 2478 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 12-3) тармақшасына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы Ереже бекітілсін.
2. Ақтау қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (Д.Телегенова) осы шешім мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың депутаттар өкілеттігі және әдеп, заңдылық пен құқық тәртібі бойынша тұрақты комиссиясына (Ы.Көшербай) жүктелсін.
4. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы М.Молдағұлов
Ақтау қалалық маслихатының
2014 жылғы 06 маусымдағы
№ 21/201 шешімімен
бекітілген
Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау туралы ережесі
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 14.04.2021 № 2/15 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1 - тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес әзірленді және қаланың Құрмет грамотасымен наградтауға ұсыну мен оны тапсырудың тәртібін айқындайды.
2. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен азаматтар экономикадағы, әлеуметтiк саладағы, ғылымдағы, мәдениеттегi, бiлiм берудегi, әскери және өзге мемлекеттiк қызметтегi, қоғамдық және мемлекеттiк қызметтегi елеулi жетiстiктерi үшiн наградталады.
3. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен наградтау жөнінде қаланың өкілді және атқарушы органдарымен, қоғамдық бірлестіктерімен мен басқа да ұйымдарымен ұсыныстар енгізіледі. Наградтауға кандидатуралар еңбек ұжымдарымен қаралып, ұсыныла алады, бұл жөнiнде награда бетшесіне жазылады.
4. Награда бетшесінде наградталушының жеке басын, оның жұмыс істеген саладағы және осы ұжымдағы жалпы еңбек өтiлiн, сiңiрген нақты еңбегін сипаттайтын деректер, жұмысының тиiмдiлiгi мен сапасы туралы мәлiметтер баяндалады.
Награда бетшесіне ұйым басшысымен қол қойылады.
Награда бетшелері оларға басшылығы қол қойған ұйымдардың мөрлерiмен бекітіледі.
Қала әкімі орынбасарларының, Өмірзақ ауылы әкімінің және Ақтау қаласы әкімдігінің мемлекеттік мекемелері басшыларының наградтау бетшесіне қала әкімінің аппарат басшысымен қол қойылады.

Об утверждении Положения о награждении Почетной грамотой города Актау
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 06 июня 2014 года № 21/201. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 17 июля 2014 года № 2478.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 12-3) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о награждении Почетной грамотой города Актау.
2. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения, обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по депутатским полномочиям и этике, законности и правопорядку (Ы.Кошербай).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии,
секретарь маслихата М.Молдагулов
Утверждено
решением городского маслихата
от 06 июня 2014 года № 21/201
Положение о награждении Почетной грамотой города Актау
Сноска. Положение - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 14.04.2021 № 2/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее Положение разработано в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяет порядок представления к награждению Почетной грамотой города и ее вручения.
2. Почетной грамотой города Актау награждаются граждане за значительные достижения в экономике, в социальной сфере, науке, культуре, образовании, в воинской и иной государственной службе, в общественной и государственной деятельности.
3. Представления к награждению Почетной грамотой города Актау вносятся представительными и исполнительными органами города, общественными объединениями и другими организациями.
Кандидатуры для награждения могут рассматриваться и выдвигаться трудовыми коллективами, о чем делается запись в наградном листе.
4. В наградном листе излагаются данные, характеризующие личность награждаемого, общий трудовой стаж работы в отрасли и в данном коллективе, его конкретные заслуги, сведения об эффективности и качестве работы.
Наградной лист подписывается руководителем организации.
Наградные листы скрепляются печатями тех организаций, руководителями которых они подписаны.
Наградной лист на заместителей акима города, акима села Умирзак и руководителей государственных учреждений акимата города Актау подписывается руководителем аппарата акима города.

5. Құрмет грамотасымен наградтауды алдын-ала қарап, ұсыныстар әзірлеу үшін келіп түскен құжаттар қала әкімі жанынан құрылған Наградалар жөніндегі комиссияға (бұдан әрі – Комиссия) жіберіледі. Қала әкімімен наградтауға ұсынылған материалдарды қарау қорытындысы бойынша Комиссияның оң нәтижесіне сәйкес Құрмет грамотасымен наградтау жөніндегі шешім қабылданады.
2 - тарау. Ақтау қаласының Құрмет грамотасының сипаттамасы
6. Құрмет грамотасы – беткі жағында Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген және мемлекеттік тілде "Құрмет грамотасы" деп жазылған, қосымша бетшесі бар көгілдір түсті балакрон папка.
Қосымша бетше типографиялық тәсілмен, ақ түсті тығыз қағазда дайындалады.
Қосымша бетшенің айқара ашылатын бетінің сол жағына ұлттық оюмен өрнектелген Ақтау қаласының рәмізі орналасады.
Қосымша бетшенің оң жағынан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туындағыдай үстінде күн сәулесі аясында қалықтап ұшқан қыран, наградталушының тегі, аты, әкесінің аты және сіңірген еңбегін көрсетіп жазу үшін орын қалдырылады.
Күн шұғыласымен, қыран және ұлттық өрнек бейнесі алтын түстес. Мәтіннің астында қала әкімінің қолы орналасады.
3 - тарау. Ақтау қаласының Құрмет грамотасын тапсыру тәртібі
7. Ақтау қаласының Құрмет грамотасымен көтермелеу туралы мәліметтер кадр қызметімен наградталушының еңбек кітапшасына және жеке ісіне енгізіледі.
8. Наградтау туралы мәліметтер Ақтау қаласының Құрмет грамотасын тапсыру журналына тіркеледі. Журнал қала әкімі аппаратының наградтау мәселесі жөніндегі маманында 5 жыл бойы сақталады, одан әрі қала әкімі аппаратының мұрағатына сақтауға тапсырылады.
9. Ақтау қаласының Құрмет грамотасын қала әкімі немесе оның орынбасарлары наградталушының жұмыс орны бойынша еңбек ұжымдарында, мәслихат сессияларында, жиындарда және қала активінің жиналыстарында салтанатты түрде табыс етеді.

5. Поступившие документы для предварительного рассмотрения и подготовки предложений по награждению Почетной грамотой направляются в Комиссию по наградам, созданную при акиме города (далее – Комиссия). Решение о награждении Почетной грамотой принимается акимом города согласно положительному заключению Комиссии по результатам рассмотрения материалов для представления к награждению.
Глава 2. Описание Почетной грамоты города Актау
6. Почетная грамота представляет собой папку из балакрона голубого цвета с изображением Государственного Герба на лицевой стороне и надписью на государственном языке "Құрмет грамотасы" со вкладышем.
Вкладыш изготавливается типографским способом из плотной бумаги белого цвета.
На развороте с левой стороны вкладыша в обрамлении национального орнамента располагается изображение символа города Актау.
С правой стороны вкладыша отводится место для указания фамилии, имени, отчества и заслуг награждаемого на фоне солнечных лучей, под которыми – парящий орел, как на Государственном Флаге Республики Казахстан.
Изображение солнца с лучами, орла и национальный орнамент – цвета золота. Под текстом размещается подпись акима города.
Глава 3. Порядок вручения Почетной грамоты города Актау
7. Сведения о поощрении Почетной грамотой города Актау заносится кадровыми службами в трудовую книжку и личное дело награжденного.
8. Сведения о награждении регистрируются в журнале вручения Почетной грамоты города Актау. Журнал хранится у специалиста аппарата акима города по наградным вопросам в течение 5 лет, далее сдается на хранение в архив аппарата акима города.
9. Почетную грамоту города Актау в торжественной обстановке вручает аким города или его заместители в трудовых коллективах по месту работы награжденного, на сессиях маслихата, совещаниях и собраниях актива города.