Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 "2014 - 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 15 қыркүйектегі № 20/166 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 қыркүйекте № 2502 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына және «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 10 желтоқсандағы № 13/188 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2014 жылғы 5 қыркүйектегі № 19/292 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2494 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 14/114 «2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2335 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылы 17 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 496 599,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 4 256 799,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 22 269,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер- 14 211,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша - 2 203 320,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 531 128,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 62 544,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 72 228,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 9 684,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо- 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 97 073,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 97 073,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 69 450,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 684,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 37 307,3 мың теңге.
2 тармақта:
1) тармақша4) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 "О районном бюджете на 2014-2016 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата от 15 сентября 2014 года № 20/166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 26 сентября 2014 года № 2502
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Мангистауского областного маслихата от 5 сентября 2014 года № 19/292 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2013 года № 13/188 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2494), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 12 декабря 2013 года № 14/114 «О районном бюджете на 2014-2016 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2335, опубликовано в информационно-правовой системе «Әділет» от 17 января 2014 года) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1.Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложению соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 496 599,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 256 799,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 22 269,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 14 211,0 тысяча тенге; поступлениям трансфертов – 2 203 320,4 тысячи тенге;
2) затраты – 6 531 128,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 62 544,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 228,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 684,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – 97 073,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
97 073,3 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 69 450,0 тысячи тенге;
погашение займов – 9 684,0 тысяч тенге;
использование остатков бюджетных средств – 37 307,3 тысячи тенге.
в пункте 2:
подпункт 1)подпункт 4) изложить в новой редакции:

«1) Төлем көзінен ұсталатын кірістен алынатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;»;
4) Әлеуметтік салық – 100 пайыз.».
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
«5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мына көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттің қарастырылғаны ескерілсін:
69 450 мың тенге – ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік саланың мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.».
2. Маңғыстау аудандық Мәслихаты аппаратының басшысы Е.Қалиев осы шешімнің Маңғыстау облыстық әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданының әкімінің орынбасарына (А.Сарбалаев) жүктелсін.
4. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         С.Қапашұлы
Аудандық Мәслихат
хатшысы                                 Т.Қылаңов
«КЕЛІСІЛДІ»:
«Маңғыстау аудандық экономика
және қаржы бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Шабикова Рима Нерражимқызы
15 қыркүйек 2014
Маңғыстау аудандық мәслихаттың
2014 жылғы 15 қыркүйектегі
№ 20/166 шешіміне
қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет
Сан
Сын
Ішкі сын
А т а у ы
Сомасы, мың теңге
I.Кірістер

«1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;»;
4) социальный налог – 100 процентов.».
пункт 5 изложить в новой редакции:
«5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены в следующем объеме бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 69 450 тысяч тенге.».
2.Руководителью аппарата Мангистауского районного маслихата (Е.Калиев) после государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистаукой области обеспечить официальное опубликование настоящего решения в информационно-правовой системе «Әділет».
3.Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района (А.Сарбалаев).
4.Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                     С.Капашулы
Секретарь районного
маслихата                               Т.Кыланов
«СОГЛАСОВАНО»:
Шабикова Рима Нерражимовна
Руководитель государственного
учреждения «Мангистауский районный
отдел экономики и финансов»
15 сентября 2014
Приложение
к решению Мангистауского районного маслихата
от 15 сентября 2014 года № 20/166
Районный бюджет на 2014 год
Кат.
Кл.
Пдк
Наименование
Сумма, тыс.тенге
I.Доходы

55 088,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
125 711,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық және ветеринария бөлімі
94 077,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 586,0
003
Мемлекеттік органнын күрделі шығыстары
660,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
59 014,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
22 817,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
21 322,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
21 322,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 312,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 912,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 376,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 376,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 876,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
12
Көлік және коммуникация
897 616,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
897 616,0
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
557 382,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
246 617,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
93 617,0
13
Басқалар
145 950,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 663,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік пен өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 513,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
123 787,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 227,0
040
«Өңірлерді дамыту» Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру

55 088,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
125 711,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
94 077,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
11 586,0
003
Капитальные расходы государственного органа
660,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
59 014,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 817,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
21 322,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 322,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 312,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 912,0
007
Капитальные расходы государственного органа
400,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 376,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 376,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 876,0
015
Капитальные расходы государственного органа
500,0
12
Транспорт и коммуникации
897 616,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
897 616,0
022
Развитие транспортной инфраструктуры
557 382,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
246 617,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
93 617,0
13
Прочие
145 950,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 663,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 513,0
004
Капитальные расходы государственного органа
150,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
123 787,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15 227,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»