"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 14 шілдедегі № 338 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 25 шілдеде № 4958 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 4 қаңтардағы № 2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы әкімдігінің 04.01.2017 № 2 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 14 сәуірдегі № 225 "Қостанай облысының ауыл шаруашылығы департаменті" мемлекеттік мекемесін қайта атау туралы" қаулысының 2-тармағы жойылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 14 шілдедегі
№ 338 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі ауыл шаруашылығы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Қостанай облысының әкімдігі болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 14 июля 2014 года № 338. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 июля 2014 года № 4958. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 4 января 2017 года № 2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 04.01.2017 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области".
2. Пункт 2 постановления акимата Костанайской области от 14 апреля 2008 года № 225 "О переименовании государственного учреждения "Департамент сельского хозяйства Костанайской области" отменить.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
от 14 июля 2014 года № 338
Положение о государственном учреждении "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере сельского хозяйства.
Учредителем государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" является акимат Костанайской области.
2. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінде жұмыс уақытының ұзақтығы демалуға және ас ішуге арналған сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін белгіленеді.
Қызметкерлер үшін екі демалыс күнімен бес күндік жұмыс аптасы белгіленген.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық – құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі, егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әль-Фараби даңғылы, 56.
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12."Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

В государственном учреждении "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" продолжительность рабочего времени устанавливается с 9.00 часов до 18.00 часов с перерывом для отдыха и приема пищи с 13.00 часов до 14.00 часов.
Для работников установлена пятидневная рабочая неделя с двумя выходными днями.
5. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области": 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, 56.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" осуществляется из областного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. Мемлекеттік органның миссиясы, міндеті, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты дамытуға және жетілдіруге жәрдемдесу болады.
15. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің міндеті аграрлық сектордың ұтымды және тиімді жұмыс істеуін қамтамасыз етуге бағытталған шараларды жүзеге асыру болып табылады.
16. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады;
2) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерiн Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттiк қолдау жөнiнде ұсыныстар әзiрлейді;
3) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мемлекеттiк техникалық инспекцияны жүзеге асырады;
4) агроөнеркәсіптік кешен салаларын мамандармен қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды жүзеге асырады, агроөнеркәсіптік кешен кадрларын даярлауды, қайта даярлауды және олардың бiліктілігін арттыруды ұйымдастырады;
5) шығарылатын өнiм түрлерi бойынша өңiрлiк көрмелер, жәрмеңкелер ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
6) агроөнеркәсіптік кешен өнiмiнің саудасы бойынша көтерме базарлар ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
7) азық-түлік қауіпсіздігі жай-күйінің, бағалардың және агроөнеркәсіптік кешен өнімдері нарықтарының мониторингін жүзеге асырады;
8) азық-түлік тауарларын сатып aлу бағдарламаларына қатысушыларды анықтау жөнiндегi комиссиялардың жұмысын ұйымдастыруға жәрдемдеседі;
9) агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық тәжiрибенi тарату және енгізу жөнiндегі іс-шараларды әзірлеуге және іске асыруға жәрдемдеседі;
10) ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, сою алаңдарын (ауыл шаруашылығы жануарларын сою алаңдарын), пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмінділерді) салуға, күтіп-ұстауға және реконструкциялауға жәрдемдеседі;
11) жоғары сыныпты асыл тұқымды малды сатып алуға, ұстауға және кең ауқымда өз төлi есебінен өсiру үшін мал басын молықтыратын төл өсiруге жәрдемдеседі;
12) отандық ауыл шаруашылығы тауарларын өндiрушiлерге өткiзiлген бiрiншi, екiншi және үшiншi репродукциялы тұқымдардың құнын арзандатуға жәрдемдеседі;
13) зиянды организмдерге қарсы күрес жөнінде іс-шаралар жүргізуді қамтамасыз етеді;
14) азық-түлік тауарлары қорларын есепке алуды жүргізу және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органға есептілік ұсынуды жүзеге асырады;

2. Миссия, задача, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" заключается в содействии развитию и совершенствованию государственной политики в сфере сельского хозяйства.
15. Задачей государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" является осуществление мер, направленных на обеспечение рационального и эффективного функционирования аграрного сектора.
16. Функции государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области":
1) осуществляет реализацию государственной политики в области развития агропромышленного комплекса и сельских территорий;
2) разрабатывает предложения по государственной поддержке субъектов агропромышленного комплекса в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
3) осуществляет государственную техническую инспекцию в области агропромышленного комплекса;
4) осуществляет меры по обеспечению отраслей агропромышленного комплекса специалистами, организация подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров агропромышленного комплекса;
5) содействует организации региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции;
6) содействует организации оптовых рынков по торговле продукцией агропромышленного комплекса;
7) осуществляет мониторинг состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
8) содействует организации работы комиссий по определению участников программ закупа продовольственных товаров;
9) содействует разработке и реализации мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта в области агропромышленного комплекса;
10) содействует строительству, содержанию и реконструкции государственных пунктов искусственного осеменения сельскохозяйственных животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, убойных площадок (площадок по убою сельскохозяйственных животных), специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них;
11) содействует приобретению, содержанию высококлассных племенных животных и выращиванию ремонтного молодняка для расширенного воспроизводства;
12) содействует удешевлению стоимости семян первой, второй и третьей репродукций, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям;
13) обеспечивает проведения мероприятий по борьбе с вредными организмами;
14) осуществляет ведение учета запасов продовольственных товаров и представление отчетности в уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса;

15) агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру кезіндегі комиссияның бір бөлігінің және қарыздарын сақтандыру кезіндегі сақтандыру сыйақыларының бір бөлігінің орнын толтыруға жәрдемдеседі;
16) агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігінің орнын толтыруға жәрдемдеседі;
17) кепілдендірілген сатып алу бағасы және сатып алу бағасы белгіленетін, сатып алынатын ауылшаруашылық өнімі субсидияларының нормативін бекітуді қамтамасыз етеді;
18) қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауды жүзеге асырады;
19) агроөнеркәсіптік кешен салаларына инвестициялар мен екiншi деңгейдегi банктердің кредиттерiн тартуға жәрдемдеседі;
20) бәсекеге қабiлеттi өндiрiстердi қалыптастыру және дамыту, оларды жаңғырту және сапа менеджментiнiң халықаралық жүйесiне көшiру үшiн жағдай жасауға жәрдемдеседі;
21) тоған, тауарлы көл, балық өсiретiн су шаруашылықтарын және балықты қайта өңдеу кәсіпорындарын дамытуға жәрдемдеседі;
22) мамандандырылған мал шаруашылығы қожалықтарының өсуi үшiн жағдай жасауға жәрдемдеседі;
23) бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын ауылдық аумақтардың әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымын дамытудың ауылдық аумақтарды дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісілген жергілікті бюджеттік басым инвестициялық жобаларының және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту жөніндегі жобалардың тізбесін жасауды жүзеге асырады;
24) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияның ұсынымы негізінде сатып алу және тауар интервенцияларын, азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорының жаңартылуын жүргізу туралы шешімдердің жобаларын әзірлейді;
25) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыру және пайдалану үшін мамандандырылған ұйымдардан қызметтер сатып алуға жәрдемдеседі;
26) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорын басқару жөніндегі комиссияны құру жөнінде шаралар қабылдайды;
27) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
28) тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады;
29) тұқым шаруашылығы субъектілеріне тиісті куәлік бере отырып, аттестаттауды жүргізеді;
30) байқаудан өткізушілер мен тұқым сарапшыларын есепке алуды жүзеге асырады;
31) облыс бойынша тұқымдар баланстарын жасайды;
32) сұрыптық және тұқымдық бақылауды жүзеге асыру, сұрыптық егiстіктердi байқаудан өткiзуді, жерге егiп бағалауды, зертханалық сұрыптық сынақтарды, тұқым сапасына сараптама жүргізу тәртібінің орындалуын бақылауды жүзеге асырады;

15) содействует возмещению части комиссии при гарантировании займов и части страховых премий при страховании займов субъектов агропромышленного комплекса;
16) содействует возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях;
17) обеспечивает утверждение норматива субсидий закупаемой сельскохозяйственной продукции, по которой устанавливаются гарантированная закупочная цена и закупочная цена;
18) осуществляет субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки;
19) содействует привлечению инвестиций и кредитов банков второго уровня в отрасли агропромышленного комплекса;
20) содействует созданию условий для становления и развития конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
21) содействует развитию прудовых, озерно-товарных, рыбоводных хозяйств и рыбоперерабатывающих предприятий;
22) содействует созданию условий для роста специализированных животноводческих хозяйств;
23) осуществляет формирование перечня приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов по развитию социальной и инженерной инфраструктуры сельских территорий, согласованных с уполномоченным органом в области развития сельских территорий, и проектов по развитию агропромышленного комплекса, финансируемых за счет бюджетных средств;
24) разрабатывает проекты решений о проведении закупочных и товарных интервенций, освежения регионального стабилизационного фонда продовольственных товаров на основании рекомендации комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров;
25) содействует закупу услуг у специализированных организаций для формирования и использования региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
26) принимает меры по образованию комиссии по управлению региональным стабилизационным фондом продовольственных товаров;
27) осуществляет государственный контроль в области семеноводства;
28) осуществляет реализацию государственной политики в области семеноводства;
29) проводит аттестацию субъектов семеноводства с выдачей соответствующего свидетельства;
30) осуществляет учет апробаторов и семенных экспертов;
31) составляет балансы семян по области;
32) осуществляет контроль за исполнением порядка осуществления сортового и семенного контроля, проведения апробации сортовых посевов, грунтовой оценки, лабораторных сортовых испытаний, экспертизы качества семян;

33) тиісті куәлік бере отырып, тұқым сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттауды жүзеге асырады;
34) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады;
35) асыл тұқымды малдың мемлекеттік тіркелімін жүргізеді және басып шығарады;
36) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы деректердің есебін жүргізеді;
37) құндылығы жоғары асыл тұқымды малды тиімді пайдалану мақсатында бағалау туралы деректерді қорытады және оның нәтижелері туралы мүдделі тұлғаларды хабардар етеді;
38) асыл тұқымды малдың, оның ішінде тектік қоры шектеулі тұқымдардың тектік қорын сақтауға және қалпына келтіруге бағытталған іс-шараларды субсидиялауды жүзеге асырады;
39) астық нарығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асырады;
40) астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асырады;
41) табиғи-климаттық жағдайларды және нарық конъюнктурасын ескере отырып, астық өндірісі құрылымын оңтайландыруға, астық өндірудің, сақтаудың және өткізудің жаңа озық технологияларын жетілдіруге және енгізуге жәрдемдеседі;
42) бюджеттік бағдарламаларға сәйкес отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге минералдық тыңайтқыштардың, тұқым улағыштар мен гербицидтердің құнын арзандатуды жүзеге асырады;
43) ішкі нарықтың мұнай өнімдеріне қажеттіліктерін уақтылы қамтамасыз ету жөнінде шараларды қабылдайды;
44) астық қабылдау кәсіпорындарын бақылауды жүзеге асырады;
45) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
46) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
47) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
48) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
49) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
50) алынып тасталды – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);

33) осуществляет аттестацию лабораторий по экспертизе качества семян с выдачей соответствующего свидетельства;
34) осуществляет реализацию государственной политики в области племенного животноводства;
35) ведет и издает государственный регистр племенных животных;
36) ведет учет данных в области племенного животноводства;
37) обобщает данные о бонитировке и информирует заинтересованных лиц о ее результатах в целях эффективного использования высокоценных племенных животных;
38) осуществляет субсидирование мероприятий, направленных на сохранение и восстановление генофонда племенных животных, в том числе пород с ограниченным генофондом;
39) осуществляет реализацию государственной политики в области зернового рынка;
40) осуществляет лицензирование деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок;
41) содействует оптимизации структуры зернового производства с учетом природно-климатических условий и рыночной конъюнктуры, совершенствование и внедрение новых прогрессивных технологий производства, хранения и реализации зерна;
42) осуществляет удешевление отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям стоимости минеральных удобрений, протравителей семян и гербицидов в соответствии с бюджетными программами;
43) принимает меры по своевременному обеспечению потребностей внутреннего рынка в нефтепродуктах;
44) осуществляет контроль за хлебоприемными предприятиями;
45) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
46) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
47) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
48) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
49) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
50) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

51) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама жасайды;
52) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады;
53) астық сапасын және қауіпсіздігін мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
54) астық қолхаттары тізілімінің деректеріне сәйкес астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу және астықтың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау тұрғысынан астық қабылдау кәсіпорындарының қызметін инспекциялауды (тексеру) жүзеге асырады;
55) астық нарығына қатысушылардың астығының нақты бар-жоғы мен сапасын және оның есепті деректерге сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады;
56) астықтың, оның ішінде мемлекеттік астық ресурстарының сандық-сапалық жай-күйін бақылауды жүзеге асырады;
57) тұқымдардың мемлекеттік ресурстарының саны-сапасы жағынан жай-күйiн бақылауды жүзеге асырады;
58) Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығы саласындағы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
59) агенттің, қоғамның қызметін, олардың Қазақстан Республикасының өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру туралы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;
60) биоотын өндірісін мемлекеттік реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты өз құзыреті шегінде іске асырады;
61) биоотын өндірісі саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 17.11.2014 № 574 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.02.2016 № 67 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз қызметін басқа да атқарушы билікпен және жергілікті өзін-өзі басқару органдарымен өзара әрекеттесе отырып жүзеге асыру;
2) заңнамамен белгіленген тәртіппен өз құзыреті шегінде жергілікті мемлекеттік басқару органдары және басқа да ұйымдардан (сұратулар негізінде) қажетті ақпараттық материалдарды алу;
3) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес заңды және жеке тұлғалармен шарттар жасасу, мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтарды алу, мемлекеттік органдарда, ұйымдарда өз мүдделерін ұсыну;
4) "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құзыретіне жататын мәселелер бойынша облыс әкімі және әкімдігі қабылдайтын нормативтік құқықтық актілердің жобаларына ұсыныстар енгізу;

51) составляет протокол об административных правонарушениях в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
52) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
53) осуществляет государственный контроль безопасности и качества зерна;
54) осуществляет инспектирование (проверку) деятельности хлебоприемных предприятий на предмет соблюдения требований по ведению количественно-качественного учета и обеспечению сохранности зерна в соответствии с данными реестра зерновых расписок;
55) осуществляет проверку фактического наличия и качества зерна у участников зернового рынка и соответствия его отчетным данным;
56) осуществляет контроль количественно-качественного состояния зерна, в том числе зерна государственных ресурсов;
57) осуществляет контроль за количественно-качественным состоянием государственных ресурсов семян;
58) осуществляет государственный контроль за соблюдением законодательства Республики Казахстан в области растениеводства;
59) осуществляет контроль за деятельностью агента, общества, соблюдением ими законодательства Республики Казахстан об обязательном страховании в растениеводстве;
60) реализует государственную политику в области государственного регулирования производства биотоплива в пределах своей компетенции;
61) осуществляет государственный контроль в области производства биотоплива.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 17.11.2014 № 574 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.02.2016 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности:
1) осуществлять свою деятельность во взаимодействии с другими органами исполнительной власти и местного самоуправления;
2) получать, в установленном законодательством порядке (на основании запросов), необходимые информационные материалы из местных органов государственного управления и других организаций, в пределах своей компетенции;
3) заключать договоры с юридическими и физическими лицами, приобретать имущественные и личные неимущественные права, представлять свои интересы в государственных органах, организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
4) вносить предложения в проекты нормативных правовых актов, принимаемых акимом и акиматом области по вопросам входящим в компетенцию государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области";

5) агроөнеркәсіптік кешенді дамыту мәселелері бойынша бағдарламалар әзірлеуге және іске асыруға қатысу үшін басқа да ұйымдар, басқармалар мен ведомстволардың мамандарын тарту;
6) өз құзыреті шегінде халықаралық ұйымдармен және шетел ұйымдарымен ынтымақтастықта болу;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы шараларды қолданбағаны үшін дербес жауапты болады.
19. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшы қызметкерлерінің (бөлім басшыларының) міндеттерінің шеңберін белгілейді;
2) "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін, оның ішінде жеке еңбек шарты бойынша жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
3) өз құзыреті шегінде "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің барлық қызметкерлері орындауға міндетті нұсқаулар береді;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдарда, ұйымдарда "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесін ұсынады;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат кестесін бекітеді;
6) басқа басқармалармен және ведомстволармен бірлескен шешімдер қабылдайды.
"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.

5) привлекать для участия в разработке и реализации программ по вопросам развития агропромышленного комплекса специалистов других организаций, управлений и ведомств;
6) сотрудничать в пределах своей компетенции с международными организациями и организациями зарубежных стран;
7) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций, а также несет персональную ответственность за непринятие мер по противодействию коррупции.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области":
1) определяет круг обязанностей руководящих работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" (руководителей отделов);
2) принимает на работу, в том числе по индивидуальному трудовому договору, и увольняет работников государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области";
3) в пределах своей компетенции дает указания, обязательные для исполнения всеми работниками государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области";
4) представляет государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" в государственных органах, организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) утверждает структуру и штатное расписание государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области";
6) принимает совместные решения с другими управлениями и ведомствами.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Қостанай облысы әкімдігінің ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация государственного органа
26. Реорганизация и ликвидация государственного учреждения "Управление сельского хозяйства акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.