"Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 3 қарашадағы № 547 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 қарашада № 5179 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 мамырдағы № 246 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 10.05.2017 № 246 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 38-бабына сәйкес, қолданыстағы заңнаманы сәйкес келтіруге байланысты Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуакасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 3 қарашадағы
№ 547 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімінің аппараты"
мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі әкімнің және Қостанай облысының жергілікті атқарушы органының қызметін қамтамасыз етуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады (бұдан әрі - әкімдік).
2. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің ведомствосы жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
5. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз дербес атынан қатысады.
6. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің егер оған бұл үшін заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілсе, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға тарап ретінде қатысуға құқығы бар.

Об утверждении Положения о государственном учреждении "Аппарат акима Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 3 ноября 2014 года № 547. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 ноября 2014 года № 5179. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10 мая 2017 года № 246
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 10.05.2017 № 246 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 38 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в связи с приведением в соответствие с действующим законодательством, акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утвержден
постановлением акимата
от 3 ноября 2014 года
№ 547
Положение
о государственном учреждении
"Аппарат акима Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим обеспечение деятельности акима и местного исполнительного органа Костанайской области (далее - акимат).
2. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.

7. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселері бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгіленеді.
9. Орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 66.
10. Мемлекеттік органның толық атауы "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі";
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесі функциялары болып табылатын міндеттерді орындауда кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттің мекеменің миссиялары, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің миссиясы облыс әкімінің және әкімдігі қызметінің жұмысын сапалы және уақытылы ақпараттық-талдамалық, ұйымдастыру-құқықтық және материалдық-техникалық қамтамасыз ету болып табылады.
15. "Қостанай облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің міндеттері:
1) облыс әкімінің және әкімдігінің өкілеттігін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген құзыреті шегінде іске асыруын қамтамасыз ету;
2) атқарушы органның тиісті аумақтың дамуының мүдделерімен және қажеттіліктерімен үйлесімде жалпымемлекеттік саясатты жүргізуді қамтамасыз етуіне жәрдем беру;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге де міндеттер.
16. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің функциялары:
1) жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандар мен қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, облыстық атқарушы органдардың жұмысын талдау, облыс әкіміне және әкімдігінің мүшелеріне олар сұратқан мәселелер бойынша ақпарат дайындау;

7. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области".
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" устанавливается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, 66.
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Аппарат акима Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области".
Если государственному учреждению "Аппарат акима Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного учреждения.
14. Миссией государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" является обеспечение качественного и своевременного информационно-аналитического, организационно-правового и материально-технического функционирования деятельности акима и акимата области.
15. Задачи государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области":
1) обеспечение реализации полномочий акима и акимата области в пределах компетенции, установленных законодательством Республики Казахстан;
2) оказание содействия в обеспечении проведения общегосударственной политики исполнительной власти в сочетании с интересами и потребностями развития соответствующей территории;
3) иные задачи, установленные законодательством Республики Казахстан.
16. Функции государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области":
1) анализ работы местных исполнительных органов городов и районов, областных исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, подготовка информации акиму и членам акимата области по запрашиваемым ими вопросам;

2) облыс әкімінің және әкімдігінің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында жарыққа шығаруды қамтамасыз ету;
3) облыс әкімінің және әкімдігінің нормативтік құқықтық актілерін бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз ету;
4) облыстың, қалалар мен аудандардың, ауылдық округтің, кенттің және ауылдың әкімдері аппараттарының құрылымдық бөлімшелеріндегі атқарушылық тәртіптің жағдайына талдау жүргізу және облыс әкімін хабардар ету;
5) облыс әкімінің және әкімдік мүшелерінің тапсырмасы бойынша соттарда облыс әкімінің және әкімдігінің мүдделерін білдіру және қорғау, прокурорлық ден қою актілерін қарау;
6) облыс әкімдігінің отырыстарын, облыс әкімі мен оның орынбасарларының кеңестерін, семинарлар мен өзге де іс-шараларды жоспарлау және дайындауды ұйымдастыру және өткізу, кеңестердің материалдары мен хаттамаларын ресімдеуді және таратуды жүзеге асыру;
7) облыс әкімінің және әкімдігінің орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерімен өзара іс-қимылын қамтамасыз ету;
8) Қазақстан Республикасы Президентінің, Үкіметінің, орталық мемлекеттік органдарының, сондай-ақ облыс әкімінің және әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын қалалар мен аудандардың жергілікті атқарушы органдарының, облыстық атқарушы органдарының, ауылдық округ, кент пен ауыл әкімдерінің орындауын бақылауды жүзеге асыру;
9) облыс әкімінің және әкімдіктің іс қағаздарын жүргізуді нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес ұйымдастыру және жүргізу, соның ішінде құпиялыны да;
10) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызмет көрсету сапасын арттыру бағытталған жұмысты ұйымдастыру;
11) облыс әкімінің, әкімдік мүшелерінің тапсырмалары бойынша құзыреті шегінде тексерулер жүргізу, қажет болған жағдайда тиісті лауазымды тұлғаларды ауызша тыңдау және жазбаша түсініктеме талап ету;
12) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерін және облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларын даярлауды және қайта даярлауды үйлестіру;
13) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметшілерінің және облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларының аттесттациясын ұйымдастыру және өткізу;
14) ақпараттық деңгейін арттыру және "электрондық әкімдік" жүйесін дамыту жөнінен жұмыс жүргізу;
15) мемлекеттік наградалармен, облыс әкімінің грамотасымен марапаттауға ұсыну үшін құжаттарды дайындауды ұйымдастыру;
16) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алуды және қарауды қамтамасыз ету, облыс әкімінің және әкімдік мүшелерінің жеке тұлғаларды және заңды тұлғалар өкілдерін қабылдауын өткізуді ұйымдастыру;

2) обеспечение освещения деятельности акима и акимата области в средствах массовой информации;
3) обеспечение опубликования нормативных правовых актов акима и акимата области в средствах массовой информации;
4) проведение анализа состояния исполнительской дисциплины в структурных подразделениях аппаратов акимов области, городов, районов, сельских округов, поселков и сел и информирование акима области;
5) по поручению акима и членов акимата области представление и защита интересов акима и акимата области в судах, рассмотрение актов прокурорского реагирования;
6) планирование и организация подготовки и проведение заседаний акимата области, совещаний у акима области и его заместителей, семинаров и иных мероприятий, осуществление оформления и рассылки материалов и протоколов совещаний;
7) обеспечение взаимодействия акима и акимата области с территориальными подразделениями центральных государственных органов;
8) осуществление контроля за исполнением актов и поручений Президента, Правительства и центральных государственных органов Республики Казахстан, а также акима и акимата области местными исполнительными органами городов и районов, областными исполнительными органами, акимами сельских округов, поселков и сел;
9) организация и ведение в соответствии с требованиями нормативных правовых актов делопроизводства акима и акимата области, в том числе секретного;
10) организация работы, направленной на повышение качества оказания государственных услуг местных исполнительных органов;
11) по поручению акима, членов акимата области проведение проверки, в пределах компетенции, при необходимости заслушивание устных и истребование письменных объяснений соответствующих должностных лиц;
12) координация подготовки и переподготовки государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" и руководителей исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета;
13) организация и проведение аттестации государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" и руководителей исполнительных органов, финансируемых из областного бюджета;
14) проведение работы по повышению уровня информатизации и развитию систем "электронного акимата";
15) организация подготовки документов для представления к награждению государственными наградами, грамотами акима области;
16) обеспечение учета и рассмотрение обращений физических и юридических лиц, организация проведения личного приема физических и представителей юридических лиц акимом и членами акимата области;

17) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ішкі мемлекеттік аудитті жүзеге асыру;
18) "Шаруашылық 2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталына қатысу құқығына ие болу және мемлекеттік үлесті пайдалануды жүзеге асырады;
19) "Қостанай облысы әкімдігінің "Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру және қайта даярлау өңірлік орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын басқару бойынша функцияларды жүзеге асыру;
20) Қостанай облысы әкімдігінің "Қоғамдық келісім" коммуналдық мемлекеттік мекемесін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыру;
21) өзінің құзіреті шегінде гендерлік саясатты іске асыру;
22) Қазақстан Республикасының сайлау туралы заңнамасы шеңберінде сайлау өткізу мәселелері жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру дайындығын және өткізуді жүзеге асыру;
23) әкімшілік-аумақтық құрылым мәселелері бойынша құжаттар дайындау жөніндегі жұмысты ұйымдастыру;
24) облыстың әлеуметтік-экономикалық дамуын зерделеу және талдау, перспективалық даму бағыттарын әзерлеу;
25) құзыреті шегінде жергілікті көлемдегі төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі, азаматтық қорғаныс бойынша, жұмылдыру дайындығы және жұмылдыру, терроризмнің алдын алу жөнінде заңнамада қарастырылған іс-шаралардың орындалуын ұйымдастыру, терроризмге қарсы комиссияның жұмысын ұйымдастыруда жергілікті атқарушы органдармен практикалық көмек көрсету;
26) әскери басқару органдарын жабдықталған әскерге шақыру (жиын) пункттерімен, оларды күтіп-ұстауды, дәрі-дәрмектермен, керек-жарақтармен, өртке қарсы, медициналық және шаруашылық мүліктермен, автомобиль көлігімен, сондай-ақ байланыс және күзет құралдарымен жабдықтауды қамтамасыз ету;
27) қызмет көрсететін персоналдың, медициналық және техникалық жұмыскерлердің қажетті санын қамтамасыз ету;
28) облыстық шақыру пунктінен Қостанай қаласының теміржол вокзалына дейін (жиналу) әскерге шақырушыларды жеткізуді қамтамасыз ету;
29) әскери командаларды әскерге шақырушылармен қалыптастыру кезінде жиын пунктінде әскерге шақырушыларға үш рет ыстық тамақ беруді ұйымдастыру;
30) нормативтік-әдістемелік қамтамасыз ету, азаматтық хал актілерін тіркеуді бақылау және тиісті дерекқорлардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету жөніндегі функцияларды қоспағанда, азаматтық хал актілерін тіркеу мәселелері бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдіктердің жұмысын үйлестіреді;
31) туу туралы куәліктерді беру кезінде жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру мәселелері бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдіктердің жұмысын үйлестіреді;

17) осуществление внутреннего государственного аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
18) осуществление права владения и пользования государственной долей участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Шаруашылық 2012";
19) осуществление функций по управлению коммунальным государственным казенным предприятием "Региональный центр повышения квалификации и переподготовки государственных служащих" акимата Костанайской области";
20) осуществление функций по управлению коммунальным государственным учреждением "Қоғамдық қелісім" акимата Костанайской области";
21) реализация гендерной политики в пределах своей компетенции;
22) осуществление организационной подготовки и проведения мероприятий по вопросам проведения выборов в рамках законодательства о выборах в Республике Казахстан;
23) организация работы по подготовке документов по вопросам административно-территориального устройства;
24) изучение и анализ социально-экономического развития области, выработка перспективных направлений развития;
25) организация в пределах компетенции, предусмотренных законодательством выполнения мероприятий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций местного масштаба, по гражданской обороне, по мобилизационной подготовке и мобилизации, по профилактике терроризма, оказание практической помощи местным исполнительным органам области в организации работы антитеррористических комиссий;
26) обеспечение органов военного управления оборудованным призывным (сборным) пунктом, его содержание, снабжение медикаментами, инструментарием, противопожарным, медицинским и хозяйственным имуществом, автомобильным транспортом, а также средствами связи и охраны;
27) обеспечение необходимым количеством лиц обслуживающего персонала, медицинскими и техническими работниками;
28) обеспечение доставки призывников с областного призывного (сборного) пункта до железнодорожного вокзала города Костанай;
29) организация при формировании воинских команд на областном призывном (сборном) пункте трехразового горячего питания призывникам (с учетом резерва);
30) координация работы районных (городов областного значения) акиматов по вопросам регистрации актов гражданского состояния, за исключением функций по нормативно-методологическому обеспечению, контролю за регистрацией актов гражданского состояния и по обеспечению функционирования соответствующих баз данных;
31) координация работы районных (городов областного значения) акиматов по вопросам формирования индивидуальных идентификационных номеров при выдаче свидетельств о рождении;

32) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
17. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) облыс әкімінің және әкімдігінің мүдделерін білдіру;
2) өзінің құзіреті шегінде мемлекеттік органдар мен лауазымды тұлғалардан және басқа да ұйымдардан облыс әкімінің және әкімдігі құзыретінің мәселелері бойынша қажетті ақпаратты, құжаттар мен өзге де материалдарды сұрату және алу;
3) өзінің құзыретіндегі мәселелер бойынша облыс аумағында орналасқан ұйымдар басшыларына қажетті тапсырмалар беру;
4) тиісті аумақта басқарудың тиімділігін арттыру мәселелері бойынша басқа мемлекеттік басқару органдарымен, қоғамдық өзін-өзі басқару органдарымен және басқа да ұйымдармен өзара іс-қимыл жасау;
5) қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларын сақтау;
7) Президенттің, Үкіметтің және өзге де орталық атқарушы органдардың, сол сияқты облыс әкімі мен әкімдігінің актілері мен тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындау.
3. Мемлекеттік мекеменің қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне басшылықты бірінші басшы жүзеге асырады, ол "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауап береді, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қабылдамағаны үшін.
19. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының орынбасарлары бар, олар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және босатылады.
20. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін мемлекеттік органдарда, өзге де ұйымдарда білдіреді;
2) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басқарады;
3) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі туралы ережені әзірлейді, аппараттың құрылымын, штаттық кестесін бекітеді, еңбекке ақы төлеу қорын үнемдеу шегінде мемлекеттік қызметшілерге материалдық ынталандырулар (сыйақылар) белгілейді;

32) осуществление иных функций в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Права и обязанности государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области":
1) представление интересов акима и акимата области;
2) направление запросов в пределах компетенции и получение необходимой информации, документов и иных материалов от государственных органов, должностных лиц и других организаций по вопросам компетенции акима и акимата области;
3) дача необходимых поручений руководителям организаций, расположенных на территории области, по вопросам своей компетенции;
4) взаимодействие с другими органами государственного управления, органами общественного самоуправления и другими организациями по вопросам повышения эффективности управления на соответствующей территории;
5) осуществление иных прав в соответствии с действующим законодательством;
6) соблюдение норм действующего законодательства Республики Казахстан;
7) качественное и своевременное исполнение актов и поручений Президента, Правительства и иных центральных исполнительных органов, а также акима и акимата области.
3. Организация деятельности государственного учреждения
18. Руководство государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" задач и осуществление им своих функций, также за непринятие мер по противодействию коррупции.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области":
1) представляет государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" в государственных органах, иных организациях;
2) организует и руководит работой государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области";
3) разрабатывает Положение о государственном учреждении "Аппарат акима Костанайской области", утверждает структуру, штатное расписание аппарата, устанавливает материальное поощрение государственных служащих (премии) в пределах экономии фонда оплаты труда;

4) ішкі еңбек тәртібін белгілейді, құрылымдық бөлімшелердің қызметіне жалпы басшылықты және үйлестіруді жүзеге асырады, олар туралы ережелерді бекітеді, "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі бөлім меңгерушілерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
5) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерін мемлекеттік лауазымдарға тағайындайды және мемлекеттік лауазымдардан босатады;
6) мемлекеттік қызмет туралы заңнаманың орындалуын қамтамасыз етеді;
7) "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері міндетті түрде орындауға тиіс бұйрықтар шығарады және нұсқаулықтар береді;
8) әкімге әкімдіктің қаулыларын, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерін қол қоюға ұсынады;
9) әкімдіктің қабылдаған қаулыларының, облыс әкімінің шешімдері мен өкімдерінің орындалуын бақылау жөніндегі жұмысты үйлестіреді;
10) қолданыстағы мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға және еңбек заңнамасына сәйкес кадрлармен жұмысты бақылайды;
11) құзіреті шегінде қызметтік құжаттамаларға қол қояды;
12) қызметкерлерді іссапарларға жібереді;
13) Азаматтарды және заңды тұлғаларды жеке қабылдауды жүзеге асырады;
14) қажет болған жағдайда нормативтік құқықтық актілердің, бағдарламалар мен басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеу үшін жұмыс топтарын құрады;
15) өзінің құзіреті шегінде қаржылық құжаттарға қол қояды;
16) әкім жүктеген өзге де функцияларды орындайды.
"Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысының өкілеттігін атқаруды оның жоқ кезінде қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны ауыстыратын тұлға жүзеге асырады.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 72 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
21. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы қолданыстағы заңнамаға сәйкес өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін айқындайды.
22. Қостанай облысы әкімінің аппаратына Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Қостанай облысы әкімі аппаратының басшысы жетекшілік жасайды.
4. Мемлекеттік мекеменің мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің заңнамамен қарастырылған жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктің есебінен қалыптастырылады.

4) устанавливает внутренний трудовой распорядок, осуществляет общее руководство и координацию деятельности структурных подразделений, утверждает положения о них, определяет обязанности и полномочия заведующих отделами государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области";
5) назначает на государственные должности и освобождает от государственных должностей административных государственных служащих корпуса "Б" государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области";
6) обеспечивает исполнение законодательства о государственной службе;
7) издает приказы и дает указания, обязательные для исполнения работниками государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области";
8) представляет на подпись акиму проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима области;
9) координирует работу по контролю за исполнением принятых постановлений акимата, решений и распоряжений акима области;
10) контролирует работу с кадрами в соответствии с действующим законодательством о государственной службе и трудовым законодательством;
11) подписывает служебную документацию в пределах компетенции;
12) направляет работников в командировки;
13) осуществляет личный прием граждан и юридических лиц;
14) в случае необходимости образовывает рабочие группы для разработки проектов нормативных правовых актов, программ и других документов;
15) в пределах своей компетенции подписывает финансовые документы;
16) выполняет иные функции, возлагаемые акимом.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 72 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Первый руководитель государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
22. Аппарат акима Костанайской области возглавляется руководителем аппарата акима Костанайской области, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
4. Имущество государственного учреждения
23. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником.

24. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің оған бекітілген мүлікті және оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті, егер заңнамамен өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен шығаруына немесе өзге де тәсілмен иелік жасауына құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік мекемені қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Қостанай облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.

24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Аппарат акима Костанайской области", относится к коммунальной собственности.
25. Государственное учреждение "Аппарат акима Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенных за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного учреждения
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Аппарат акима Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.