Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2014 жылғы 24 шілдедегі № 236 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 тамызда № 5041 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 119 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы мәслихатының 28.02.2022 № 119 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 39-3-бабының 6-тармағына және "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес Лисаков қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области
Решение маслихата города Лисаковск Костанайской области от 24 июля 2014 года № 236. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 22 августа 2014 года № 5041. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28 февраля 2022 года № 119
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Лисаковска Костанайской области от 28.02.2022 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Лисаковский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей улиц для участия в сходе местного сообщества поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.

3. Мәслихаттың 2014 жылғы 20 ақпандағы № 209 "Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің аумағында бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4540 болып тіркелген, 2014 жылғы 1 мамырда "Лисаковская новь" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
XVI сессияның төрайымы
В. Сычева
Қалалық мәслихат хатшысы
Г. Жарылқасымова
КЕЛІСІЛДІ
Октябрь кентінің әкімі
______________ В. Роот
Мәслихаттың

3. Признать утратившим силу решение маслихата от 20 февраля 2014 года № 209 "Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества на территории поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4540, опубликовано 1 мая 2014 года в газете "Лисаковская новь").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ХVI сессии
В. Сычева
Секретарь
городского маслихата
Г. Жарылкасымова
СОГЛАСОВАНО
Аким поселка Октябрьский
________________ В. Роот
Приложение
к решению маслихата

2014 жылғы 24 шілдедегі
№ 236 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Лисаков қаласы Октябрь кентінің (бұдан әрі – Октябрь кенті) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң үлгi қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Октябрь кенті көшелер тұрғындарының бөлек жергiлiктi қоғамдастық жиындарын өткiзудiң тәртiбiн белгiлейдi.
2. Октябрь кентінің аумағындағы көшелердің тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Октябрь кентінің әкімі шақырады.
Лисаков қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Көшелер шегінде бөлек жиынды өткізуді Октябрь кентінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті көшенің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Октябрь кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Октябрь кентінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Октябрь кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Лисаков қалалық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Октябрь кентінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін көшелер тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

от 24 июля 2014 года
№ 236
Правила проведения раздельных сходов
местного сообщества поселка Октябрьский города Лисаковска
Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества поселка Октябрьский города Лисаковска Костанайской области (далее - поселок Октябрьский) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и определяют порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей улиц поселка Октябрьский.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей улиц на территории поселка Октябрьский (далее - раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества поселка Октябрьский.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом поселка Октябрьский.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Лисаковска на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах улиц организуется акимом поселка Октябрьский.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующей улицы, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом поселка Октябрьский или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода являются аким поселка Октябрьский или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей улиц поселка Октябрьский для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным Лисаковским городским маслихатом.
Количество представителей жителей улиц поселка Октябрьский для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Октябрь кенті әкімінің аппаратына береді.

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима поселка Октябрьский.