Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Щербаков ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2014 жылғы 30 маусымдағы № 223 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 тамызда № 4983 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 16 қаңтардағы № 285 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 16.01.2020 № 285 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Щербаков ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Щербаков ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы
Қ. Әбікеев
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛГЕН
Қостанай облысы Алтынсарин
ауданының Щербаков ауылдық
округінің әкімі
_____________ Т. Мұстафин
Мәслихаттың
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 223 шешіміне қосымша
Жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің Щербаков ауылының тұрғындары үшін
28
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің Сатай ауылының тұрғындары үшін
4
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің Қосқұдық ауылының тұрғындары үшін
4
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің Басбек ауылының тұрғындары үшін
1
Мәслихаттың
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 223 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 30 июня 2014 года № 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 августа 2014 года № 4983. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 16 января 2020 года № 285
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 16.01.2020 № 285 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии районного маслихата
К. Абикеев
Секретарь Алтынсаринского
районного маслихата
Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАН
Исполняющий обязанности акима
Щербаковского сельского округа
Алтынсаринского района
Костанайской области
____________ Т. Есетов
Приложение
решением маслихата
от 30 июня 2014 года № 223
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
Наименование
населенного пункта
Количество представителей жителей сел Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области (человек)
Для жителей села Щербаково Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
28
Для жителей села Сатай Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
4
Для жителей села Коскудук Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
4
Для жителей села Басбек Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области
1
Утверждено
решением маслихата
от 30 апреля 2014 года № 223
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Щербаков ауылдық округінің Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Щербаков ауылдық округі ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Щербаков ауылдық округінің аумағындағы ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Щербаков ауылдық округінің әкімі шақырады.
Алтынсарин ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Щербаков ауылдық округінің аулдарың шегінде бөлек жиынды өткізуді Щербаков ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Щербаков ауылдық округі ауылдарының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Щербаков ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Щербаков ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Щербаков ауылдық округінің тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Алтынсарин аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Щербаков ауылдық округі өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Щербаков ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.

1. Общее положение
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Щербаковского сельского округа Алтынсаринского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Щербаковского сельского округа.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории Щербаковского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Щебаковского сельского округа.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Алтынсаринского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Щербаковского сельского округа организуется акимом Щербаковского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Щербаковского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Щербаковского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Щербаковского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел Щербаковского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Алтынсаринским районным маслихатом.
Количество представителей жителей сел Щербаковского сельского округа для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Щербаковского сельского округа.