Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2014 жылғы 30 маусымдағы № 217 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 тамызда № 4987 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 2020 жылғы 27 тамыздағы № 320 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Алтынсарин ауданы мәслихатының 27.08.2020 № 320 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Алтынсарин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінде бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Қостанай облысы Алтынсарин ауданының Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиындарына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезектен тыс
сессиясының төрағасы
Қ. Әбікеев
Алтынсарин аудандық
мәслихатының хатшысы
Б. Есмұханов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қостанай облысы Алтынсарин
ауданының Ілияс Омаров
атындағы ауылдық округінің
әкімі
_______________ К. Нұртасов
Мәслихаттың
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 217 шешіміне қосымша
Жергілікті қоғамдастықтың жиынына
қатысу үшін Қостанай облысы Алтынсарин
ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық
округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің
сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің Ілияс Омаров атындағы ауылының тұрғындары үшін
9
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің Жанасу ауылының тұрғындары үшін
3
Мәслихаттың
2014 жылғы 30 маусымдағы
№ 217 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы
Ілияс Омаров атындағы ауылдық
округінің бөлек жергілікті қоғамдастық
жиындарын өткізудең қағидалары
1. Жалпы ережелер

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области
Решение маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 30 июня 2014 года № 217. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 августа 2014 года № 4987. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27 августа 2020 года № 320
Сноска. Утратило силу решением маслихата Алтынсаринского района Костанайской области от 27.08.2020 № 320 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Алтынсаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
внеочередной сессии
районного маслихата
К. Абикеев
Секретарь
Алтынсаринского
районного маслихата
Б. Есмуханов
СОГЛАСОВАН:
Аким сельского округа
имени Ильяса Омарова
Алтынсаринского района
Костанайской области
___________ К. Нуртасов
Приложение
к решением маслихата
от 30 июня 2014 года № 217
Количественный состав представителей
жителей сел для участия в сходе местного
сообщества сельского округа имени
Ильяса Омарова Алтынсаринского района
Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области (человек)
Для жителей села имени Ильяса Омарова сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области
9
Для жителей села Жанасу сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области
3
Утверждено
решением маслихата
от 30 июня 2014 года № 217
Правила проведения раздельных сходов
местного сообщества сельского округа
имени Ильяса Омарова Алтынсаринского
района Костанайской области
1.Общее положение

1. Осы Қостанай облысы Алтынсарин ауданы Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы №1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің аумағындағы ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды
өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің әкімі шақырады.
Алтынсарин ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі ауылдарының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Ілияс Омаров атындағы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Алтынсарин аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества сельского округа имени Ильяса Омарова Алтынсаринского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел сельского округа имени Ильяса Омарова.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории сельского округа имени Ильяса Омарова созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения
раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом сельского округа имени Ильяса Омарова.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Алтынсаринского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел сельского округа имени Ильяса Омарова организуется акимом сельского округа имени Ильяса Омарова.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел сельского округа имени Ильяса Омарова, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом сельского округа имени Ильяса Омарова или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким сельского округа имени Ильяса Омарова или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел сельского округа имени Ильяса Омарова для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Алтынсаринским районным маслихатом.
Количество представителей жителей сел сельского округа имени Ильяса Омарова для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Ілияс Омаров атындағы ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима сельского округа имени Ильяса Омарова.