Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2014 жылғы 11 наурыздағы № 173 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 сәуірде № 4614 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2022 жылғы 24 наурыздағы № 145 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 24.03.2022 № 145 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы
С. Кульбеков
Қостанай аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Досжанов
КЕЛІСІЛДІ
Қостанай облысы Қостанай ауданы
Белозер ауылдық округінің әкімі
________________ Н. Курманбаев
Мәслихаттың
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 173 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің (бұдан әрі - Белозер ауылдық округі) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Белозер ауылдық округінің ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 11 марта 2014 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 18 апреля 2014 года № 4614. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 24 марта 2022 года № 145
Сноска. Утратило силу решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 24.03.2022 № 145 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной сессии
Костанайского районного маслихата
С. Кульбеков
Секретарь Костанайского
районного маслихата
А. Досжанов
СОГЛАСОВАНО
Аким Белозерского сельского
округа Костанайского района
Костанайской области
__________ Н. Курманбаев
Утверждены
решением маслихата
от 11 марта 2014 года № 173
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
1. Общее положение
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области (далее - Белозерский сельский округ) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Белозерского сельского округа.

2. Белозер ауылдық округінің аумағындағы ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиын Белозер ауылдық округінің әкімімен шақырылады.
Қостанай ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Белозер ауылдық округі ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді Белозер ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Белозер ауылдық округі ауылдарының тұрғындары қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Белозер ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Белозер ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын ресімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее - раздельный сход) на территории Белозерского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Белозерского сельского округа.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Костанайского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Белозерского сельского округа организуется акимом Белозерского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Белозерского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Белозерского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Белозерского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Белозер ауылдық округі ауылдарының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қостанай аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

8. Кандидатуры представителей жителей сел Белозерского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Костанайским районным маслихатом.
Количество представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Белозер ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Мәслихаттың
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 173 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің Белозер ауылының тұрғындары үшін
32
2
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің Балықты ауылының тұрғындары үшін
11
3
Қостанай облысы Қостанай ауданы Белозер ауылдық округінің Сергеев ауылының тұрғындары үшін
29

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Белозерского сельского округа.
Приложение
к решению маслихата
от 11 марта 2014 года № 173
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
Сноска. Приложение с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 07.10.2014 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
населенного пункта
Количество представителей жителей сел Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области (человек)
1
Для жителей села Белозерка Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
32
2
Для жителей села Балыкты Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
11
3
Для жителей села Сергеевка Белозерского сельского округа Костанайского района Костанайской области
29