Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2014 жылғы 27 ақпандағы № 210 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 сәуірде № 4562 болып тіркелді. Күші жойылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 82 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Қостанай облысы Федоров ауданы мәслихатының 22.12.2016 № 82 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес, Федоров аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса берілген Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Х сессияның төрайымы Л. Финк
Аудандық
мәслихаттың хатшысы Б. Бекенов
КЕЛІСІЛДІ:
Новошумный ауылдық
округінің әкімі
__________ Ю. Клочко
Мәслихаттың
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 210 шешіміне қосымша
Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный
ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық
жиынына қатысу үшін ауыл тұрғындары
өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің Новошумный ауылының тұрғындарына
65
Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің Старошумный ауылының тұрғындарына
15
Мәслихаттың
2014 жылғы 27 ақпандағы
№ 210 шешімімен бекітілген
Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный
ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық
жиындарын өткізу қағидасы
1. Жалпы ереже
1. Осы Қостанай облысы Федоров ауданы Новошумный ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидасы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Новошумный ауылдық округінің ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области
Решение маслихата Федоровского района Костанайской области от 27 февраля 2014 года № 210. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 апреля 2014 года № 4562. Утратило силу решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 22 декабря 2016 года № 82
Сноска. Утратило силу решением маслихата Федоровского района Костанайской области от 22.12.2016 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Федоровский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
X сессии Л. Финк
Секретарь
районного маслихата Б. Бекенов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Новошумного
сельского округа
________ Ю. Клочко
Приложение
к решению маслихата
от 27 февраля 2014 года № 210
Количественный состав представителей жителей
сел Новошумного сельского округа Федоровского
района Костанайской области для участия
в сходе местного сообщества
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области (человек)
Для жителей села Новошумное Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области
65
Для жителей села Старошумное Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области
15
Утверждены
решением маслихата
от 27 февраля 2014 года № 210
Правила проведения раздельных сходов
местного сообщества Новошумного сельского
округа Федоровского района
Костанайской области
1. Общее положение
1. Настоящие правила проведения раздельных сходов местного сообщества Новошумного сельского округа Федоровского района Костанайской области разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Новошумного сельского округа.

2. Новошумный ауылдық округінің аумағындағы ауыл тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиыны (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Новошумный ауылдық округтің әкімі шақырады.
Федоров ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешім бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Новошумный ауылдық округі ауылының шегінде бөлек жиынды өткізуді Новошумный ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Новошумный ауылдық округі ауылының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Новошумный ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Новошумный ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Новошумный ауылдық округінің ауыл тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Федоров аудандық мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және Новошумный ауылдық округі әкімінің аппаратына беріледі.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее – раздельный сход) на территории Новошумного сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Новошумного сельского округа.
Проведение раздельного схода допускается при наличии положительного решения акима Федоровского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее, чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Новошумного сельского округа организуется акимом Новошумного сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Новошумного сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Новошумного сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Новошумного сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей сел Новошумного сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом утвержденным Федоровским районным маслихатом.
Количество представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом, персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Новошумного сельского округа.