"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын өрттер туралы мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 26 маусымдағы № 320 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 шілдеде № 9636 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 қарашадағы № 928 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 16.11.2015 № 928 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына және «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарынан сұратылатын өрттер туралы мәліметтер» әкімшілік деректерін жинауға арналған мынадай нысандар бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өрттер туралы жалпы мәліметтер;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес тұрғын үй секторындағы өрттер мен олардың зардаптары туралы мәліметтер;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде мемлекеттік тіркелуін және оның Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген мәліметтерді Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне уақытылы ұсынсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі Ж.А. Смаиловқа жүктелсін.

Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных "Сведения о пожарах, запрашиваемых из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 июня 2014 года № 320. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2014 года № 9636. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 928.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 16.11.2015 № 928 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных "Сведения о пожарах, запрашиваемых из территориальных органов Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан":
1) общие сведения о пожарах согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) сведения о причинах возникновения пожаров согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) сведения об объектах возникновения пожаров согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) сведения о степных пожарах и загораниях согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) обеспечить размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Территориальным органам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан своевременно предоставлять в Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан сведения, указанные в пункте 1 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан Смаилова Ж.А.

5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
«Келісілді»
Қазақстан Республикасының
Статистика агенттігінің төрағасы
_______________Ә. Смайылов
2014 жылғы 26 маусым
В. Божко
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 320 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өрттер туралы жалпы мәліметтер
Есептік кезең ____________ 20 __ ж.
(айы)
Индекс: 1-ӨЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есептік кезеңнен кейінгі айдың 27 күніне дейін
Көрсеткіштер атауы
барлығы
қалаларда
ауылдық жерде
1
2
3
4
5
1
Өрттердің саны
2
Шығын сомасы (мың теңге)
3
Қаза болған адамдар (барлығы), оның ішінде:
3.1
балалар
3.2
мас күйіндегі адамдар
3.3
өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газбен уланудан қаза болған адамдар
4
Өртте жарақат алған адамдар (барлығы), оның ішінде:
4.1
өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газбен уланудан қаза болған адамдар
5
Өрт кезінде құтқарылған адамдар
6
Құтқарылған материалдық құндылықтар (мың теңге)
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық мекенжайы _________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы ____________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Өрттер туралы жалпы
мәліметтер есепке қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өрттер туралы жалпы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Өрттер туралы жалпы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
В. Божко
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_____________ А. Смаилов
26 июня 2014 года
Приложение 1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года
№ 320
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Общие сведения о пожарах
Отчетный период _______________ 20 __ г.
(месяц)
Индекс: 1-ОСП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные органы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления – до 27 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
п/п
Наименование показателей
всего
в городах
в сельской местности
1
2
3
4
5
1
Количество пожаров
2
Сумма ущерба (тысяч тенге)
3
Гибель людей (всего) из них:
3.1
детей
3.2
лиц в нетрезвом состоянии
3.3
лиц погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара
4
Травмировано людей на пожарах (всего) из них:
4.1
лиц травмированных от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара
5
Спасено людей на пожарах
6
Спасено материальных ценностей (тысяч тенге)
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации ___________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес __________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к общим сведениям о пожарах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Общие сведения о пожарах
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Общие сведения о пожарах (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.

3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Есеп нысанына Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарының бастығы (басшысы), ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1- тармақта өрттердің саны көрсетіледі.
6. 2-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген шығын сомалары туралы деректер көрсетіледі.
7. 3-тармақта өрт кезінде қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
8. 3.1-тармақта өрт кезінде қаза болған балалар саны көрсетіледі.
9. 3.2-тармақта мас күйінде өртте қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
10. 3.3-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
11. 4-тармақта өрт кезінде жарақат алған және зақымданған адамдар саны көрсетіледі.
12. 4.1-тармақта өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газбен уланудан қаза болған адамдар саны көрсетіледі.
13. 5-тармақта өрт кезінде құтқарылған адамдар саны көрсетіледі.
14. 6-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген, құтқарылған материалдық құндылықтар туралы деректер көрсетіледі.
15. 3-бағанда 4 және 5-бағандарды қосып есептеген деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің

3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с начала года по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает начальник (руководитель) территориального органа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В пункте 1 указываются количества пожаров.
6. В пункте 2 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
7. В пункте 3 указывается число людей, погибших при пожарах.
8. В пункте 3.1 указывается число детей, погибших при пожарах.
9. В пункте 3.2 указывается число людей, погибших при пожарах в нетрезвом состоянии.
10. В пункте 3.3 указывается число людей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
11. В пункте 4 указывается число людей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
12. В пункте 4.1 указывается число людей, получивших травмы и повреждения от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
13. В пункте 5 указывается число людей, спасенных при пожарах.
14. В пункте 6 указываются данные о спасенных материальных ценностях, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
15. В столбце 3 указываются данные суммируемые из столбцов 4 и 5.
Приложение 2
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан

2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 320 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер
Есептік кезең ____________ 20 __ ж.
(айы)
Индекс: 1- ЖЖМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есептік кезеңнен кейінгі айдың 27 күніне дейін
р/с
Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары
Саны
1
2
3
1
Өндірістің технологиялық процесінің ерекшеліктеріне (техникалық регламентке немесе басқа да техникалық құжаттамаға кіргізген) немесе өнеркәсіптік қондырғылар мен агрегаттардың, сондай-ақ үй-жайларды жылытуға арналған тұрмыстық пештерге байланысты жану жағдайлары
2
Заттарды қайта өңдеу, сапалық сипатын өзгерту мақсатында (кептіру, пісіру, үтіктеу, қақтау, қуыру, балқыту және басқалары) отпен, жылумен немесе өзге де термиялық (жылулық) әсермен өңдеудің нәтижесі ретінде жану жағдайлары
3
Өрттің шығуына әкелмеген, статикалық электрдің жарылыстары, жарқылдары және разрядтары
4
Аппараттың, агрегаттың және тетіктің шегінен тыс жанудың таралуын тудырмайтын, электр жабдықтарындағы тұрмыстық және өнеркәсіптік электр аспаптарындағы жанудың электр желілерінің қысқа тұйықталу жағдайлары
5
Өрттің шығуына әкелмеген, тұрмыстық электр аспаптарының ақаулығы кезінде түтіндеу және тамақ пісіру кезінде оның жану жағдайлары
6
Ашық аумақтар мен дала алқаптарындағы иесіз ғимараттар мен иесіз көлік құралдарының, құрғақ шөптің, жапырақтардың, терек ұлпасының, тұрмыстық қалдықтардың, аңыздардың, сондай-ақ қоқыс төгетін жерлердегі, бос жерлердегі, үй иесі мен шаруашылық етуші объектілердің аумақтарындағы, жол жиектеріндегі, оны жинауға арналған контейнерлік алаңдардағы, оны жинауға арналған контейнерлердегі (жәшіктердегі), тұрғын үйлердің лифт шахталарындағы (лифтілеріндегі), тұрғын үйлердің қоқыс жинағыштарындағы (қоқыс құбырларындағы), тұрғын үйлердің баспалдақ торларындағы, тұрғын үйлердің жертөле және шатыр үй-жайларындағы қоқыстардың тұтанулары
7
Өзін-өзі өлтіруге әрекет еткен және өзін-өзі өртеу жолымен өзін-өзін өлтіруге қастандық жағдайлары, егер олар жанудың таралуын тудырмаса
8
Жол-көлік оқиғасы себебінен болған автокөлік құралдарының өртену жағдайлары
9
Авиациялық, теміржол авариялары, террористік актілер, әскери іс-қимылдар, құқық қорғау органдарының арнайы операциялары, жер сілкіністері себебінен болған өрттер
10
Пешпен (каминдермен) жылытуда өлімге әкелген улы газбен адамдардың улану жағдайлары
11
Зардаптар мен шығынсыз пирофорлық қосындылардың өздігінен тұтану жағдайлары
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық мекенжайы _________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы ____________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Өрттер ретінде есепке алуға
атпайтын жану жағдайлары
туралы мәліметтер есепке
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер

от 26 июня 2014 года
№ 320
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары
Отчетный период ____________ 20 __ г.
(месяц)
Индекс: 2-ССГ
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные органы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления – до 27 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
п/п
Случаи горения, не подлежащие учету как пожары
Количество
1
2
3
1
Случаи горения, обусловленные спецификой технологического процесса производства (заложенные в технологический регламент или другую техническую документацию) или условиями работы промышленных установок и агрегатов, а также бытовых печей для обогрева помещений
2
Случаи горения, как результат обработки предметов огнем, теплом, или иным термическим (тепловым) воздействием с целью их переработки, изменения качественных характеристик (сушка, варка, глажение, копчение, жаренье, плавление и прочее)
3
Взрывы, вспышки и разряды статического электричества, не вызвавшие возникновения пожара
4
Случаи коротких замыканий электросетей, в электрооборудовании, бытовых и промышленных электроприборах, не вызвавшие распространения горения за пределы аппарата, агрегата и механизма
5
Случаи задымления при неисправности бытовых электроприборов и сгорания пищи при ее приготовлении, не вызвавшие возникновения пожара
6
Загорания бесхозных зданий и бесхозных транспортных средств, сухой травы, листьев, тополиного пуха на открытых территориях и степных массивах, пожнивных остатков, стерни, а также мусора на свалках, пустырях, на территории домовладений и объектов хозяйствования, обочинах дорог, контейнерных площадок для его сбора, в контейнерах (урнах) для его сбора, в лифтовых шахтах (лифтах) жилых домов, в мусоросборниках (мусоропроводах) жилых домов, на лестничных клетках жилых домов, в подвальных и чердачных помещениях жилых домов
7
Случаи покушения на самоубийство и самоубийств путем самосожжения, если они не вызвали распространения горения
8
Случаи пожаров автотранспортных средств, причиной которых явилось дорожно-транспортное происшествие
9
Пожары, причиной которых явились авиационные, железнодорожные аварии, террористические акты, военные действия, спецоперации правоохранительных органов, землетрясения
10
Случаи отравления людей угарным газом со смертельным исходом, от печного отопления (каминов)
11
Случаи самовозгорания пирофорных соединений, без последствий и ущерба
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации __________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к сведениям о случаях горения,
не подлежащие учету как
пожары
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары

1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады
4. Есеп нысанына Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарының бастығы (басшысы), ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-11-тармақтардағы 3-бағанда өрттер ретінде есепке алуға жатпайтын жану жағдайлары көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 320 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер
Есептік кезең ____________ 20 __ ж.
(айы)
Индекс: 3-ӨШСМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есептік кезеңнен кейінгі айдың 27 күніне дейін
Өрттің шығу себептері
Өрттердің саны
Шығын
(мың теңге)
1
2
3
1. Анықталған өртеулер
2. Технологиялық процестің бұзылуы, өндірістік жабдықтың ақаулығы
3. Электр жабдығын монтаждау және техникалық пайдалану қағидаларын бұзушылық, барлығы
оның ішінде:
автокөлік құралдарындағы желілердің қысқа тұйықталуы
4. Тұрмыстық электр аспаптарын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі қағидаларын бұзушылық, барлығы
оның ішінде:
1) жылу беру аспаптары
2) тамақ дайындау аспаптары
3) үтіктер
4) теледидарлар
5) жарық беру шамдары
6) басқа да аспаптар
5. Өнеркәсіптік жылу генераторы қондырғыларын орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі қағидаларын бұзушылық, барлығы
оның ішінде:
1) газды
2) қатты отын
3) сұйық отын
4) электрлік
6. Пештерді орнату және пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі қағидаларын бұзушылық

1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сведения о случаях горения, не подлежащие учету как пожары (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с начала года по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает начальник (руководитель) территориального органа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 3 пунктах 1-11 указываются случаи горения, не подлежащие учету как пожары.
Приложение 3
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года
№ 320
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о причинах возникновения пожаров
Отчетный период ____________ 20 __ г.
(месяц)
Индекс: 3-СПВП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные органы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления – до 27 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Причины возникновения пожаров
Количество
пожаров
Ущерб
(тысяч тенге)
1
2
3
1. Установленные поджоги
2. Нарушение технологического процесса, неисправность производственного оборудования
3. Нарушение правил монтажа и технической эксплуатации электрооборудования, всего
в том числе:
короткое замыкание проводки в автотранспортных средствах
4. Нарушение правил пожарной безопасности при эксплуатации бытовых электроприборов, всего
в том числе:
1) отопительные приборы
2) приборы приготовления пищи
3) утюги
4) телевизоры
5) осветительные лампы
6) прочие приборы
5. Нарушение правил пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации промышленных теплогенерирующих установок, всего
в том числе:
1) газовые
2) на твердом топливе
3) на жидком топливе
4) электрические
6. Нарушение правил пожарной безопасности при устройстве и эксплуатации печей

1) пештің өртке қарсы бөлігінің сәйкес келмеуі
2) пештің өртке қарсы жылжытқышының сәйкес келмеуі
3) киім-кешек пен дымқыл ағашты кептіру
4) пеш алдында темір қаңылтырдың болмауы
5) ұшқын өшіретін құрылғылардың болмауы
7. Дәнекерлеу және басқа да отпен байланысты жұмыстарды жүргізу кезінде өрт қауіпсіздігі қағидаларын бұзушылық, барлығы
оның ішінде:
1) электрлік дәнекерлеу жұмыстары
2) газбен дәнекерлеу жұмыстары
3) газбен кесу жұмыстары
4) отпен ұйту жұмыстары
8. Тұрмыстық газ құрылғыларын пайдалану кезінде өрт қауіпсіздігі қағидаларын бұзушылық
9. Отпен абайсыз болу, барлығы
оның ішінде:
1) темекі шеккенде
2) ашық отпен жанатын жарық беру құралдарын пайдалану кезінде (майшам, фонарь, факел және тағы басқалары)
3) алаудан
4) отшашулардан, пиротехникалық бұйымдардан
5) басқалар
10. Балалардың отпен ойнауы
11. Заттар мен материалдардың өздігінен жануы
12. Жарылыстар
13. Тікелей найзағайдың соғуы немесе олардың қайта әсері
14. Анықталмаған себептер (әр өртті жазып көрсету)
15. Басқа да себептер
(көлік құралдарында ұшқын қаққыш құрылғылардың болмауы, отын өткізгіштің үзілуі)
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы ____________________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы _______________________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ___________________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Өрттердің шығу себептері
туралы мәліметтер есепке
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Өрттердің шығу себептері туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.

1) несоответствие противопожарной разделки печи
2) несоответствие противопожарной отступки печи
3) сушка вещей и сырых дров
4) отсутствие предтопочного металлического листа
5) отсутствие искрогасительных устройств
7. Нарушение правил пожарной безопасности при производстве сварочных и других огневых работ, всего
в том числе:
1) электросварочные работы
2) газосварочные работы
3) газорезательные работы
4) паяльные работы
8. Нарушение правил пожарной безопасности при эксплуатации бытовых газовых устройств
9. Неосторожное обращение с огнем, всего
в том числе:
1) при курении
2) при пользовании приборами освещения с открытым пламенем (свечами, фонарями, факелами и тому подобное)
3) от костра
4) от фейерверков, пиротехнических изделий
5) прочее
10. Шалость детей с огнем
11. Самовозгорание веществ и материалов
12. Взрывы
13. Прямые удары молнии или их вторичные воздействия
14. Неустановленные причины (расписать каждый пожар)
15. Прочие причины пожаров (отсутствие искрогасительных устройств на транспортных средствах, обрыв топливопровода)
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации __________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к сведениям о причинах
возникновения пожаров
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о причинах возникновения пожаров
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сведения о причинах возникновения пожаров (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с начала года по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.

4. Есеп нысанына Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарының бастығы (басшысы), ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-15-тармақтарда өрттің шығу себептері көрсетіледі.
6. 2-бағанда өрттердің саны көрсетіледі.
7. 3-бағанда мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген шығын сомалары туралы деректер көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 320 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер
Есептік кезең ____________ 20 __ ж.
(айы)
Индекс: 4-ӨШОМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – есептік кезеңнен кейінгі айдың 27 күніне дейін
Өрттер шыққан объектілер
Өрттер саны
Шығын
(мың теңге)
1
2
3
1. Өндірістік мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстар, барлығы
оның ішінде:
1) электр энергетикасы кәсіпорындары
2) қара және түсті металлургия кәсіпорындары
3) машина жасау және металл өңдеу кәсіпорындары
4) химиялық саладағы кәсіпорындар
5) мұнай саласындағы кәсіпорындар
6) көмір саласындағы кәсіпорындар
7) газ өндіру кәсіпорындары
8) жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары
9) тамақ өнеркәсібі кәсіпорындары
10) ағаш өңдеу және целлюлозалық қағаз өнеркәсібі кәсіпорындары
11) құрылыс материалдары өнеркәсібі кәсіпорындары
12) басқа да кәсіпорындар
2. Сауда кәсіпорындары, барлығы
оның ішінде:
1) жабық базарлар
2) көтерме базарлар, жәрмеңкелер, тауар көрмелері
3) өнеркәсіптік тауарлардың дүкендері
4) азық-түлік тауарларының дүкендері
5) гастрономдар
6) әмбебап дүкендер
7) минимаркеттер
8) супермаркеттер
9) сауда-ойынсауық орталықтары
10) сауда орталықтары
11) сауда үйлері
12) сауда павильондары, дүңгіршектер, шағын дүкендер, шатырлар және басқалары
13) қоғамдық тамақтану объектілері
13.1) мейрамханалар
13.2) дәмханалар, барлар
13.3) асханалар
13.4) кәуапханалар мен басқа да сол сияқты нысандар
14) басқа да сауда ғимараттары
3. Қойма ғимараттары, барлығы
оның ішінде:
1) азық-түлік қоймалары, жеміс-жидек базалары,
2) өнеркәсіптік тауарларының қоймалары
3) тез тұтанғыш сұйықтықтардың, жанғыш сұйықтықтардың және сұйытылған газдардың қоймалары
4) химиялық заттардың, минералды тыңайытқыштардың қоймалары және тағы басқалары
5) ағаш кесу материалдарының қоймалары
6) медициналық тауарлардың қоймалары
7) басқа да қоймалар
4. Білім беру мекемелерінің ғимараттары, барлығы
оның ішінде:

4. Форму отчета подписывает начальник (руководитель) территориального органа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В пунктах 1-15 указываются причины возникновения пожаров.
6. В столбце 2 указывается количество пожаров.
7. В столбце 3 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
Приложение 4
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года
№ 320
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения об объектах возникновения пожаров
Отчетный период ____________ 20 __ г.
(месяц)
Индекс: 4-СОВП
Периодичность: ежемесячная
Представляют: территориальные органы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления – до 27 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Объекты возникновения пожаров
Количество пожаров
Ущерб (тысяч тенге)
1
2
3
1. Здания и сооружения производственного назначения, всего
в том числе:
1) предприятия электроэнергетики
2) предприятия черной и цветной металлургии
3) предприятия машиностроения и металлообработки
4) предприятия химической отрасли
5) предприятия нефтяной отрасли
6) предприятия угольной отрасли
7) предприятия добычи газа
8) предприятия легкой промышленности
9) предприятия пищевой промышленности
10) предприятия деревообрабатывающей и целлюлозно-бумажной промышленности
11) предприятия промышленности строительных материалов
12) прочие предприятия
2. Предприятия торговли, всего
в том числе:
1) крытые рынки
2) оптовые рынки, ярмарки, выставки товаров
3) магазины промышленных товаров
4) магазины продуктовых товаров
5) гастрономы
6) универмаги
7) минимаркеты
8) супермаркеты
9) торгово-развлекательные центры
10) торговые центры
11) торговые дома
12) торговые павильоны, киоски, ларьки, палатки и другие
13) объекты общественного питания
13.1) рестораны
13.2) кафе, бары
13.3) столовые
13.4) шашлычные и тому подобное
14) прочие здания торговли
3. Складские здания, всего
в том числе:
1) склады продовольственных товаров, плодовоовощные базы
2) склады промышленных товаров
3) склады легковоспламеняющихся жидкостей, горючих жидкостей и сжиженных газов
4) склады химических веществ, минеральных удобрений и другие
5) склады лесопиломатериалов
6) склады медицинских товаров
7) прочие склады
4. Здания образовательных учреждений, всего
в том числе:

1) жалпы білім беру (мектептер, лицейлер, гимназиялар, интернаттар)
2) жоғары және орта кәсіптік білім беру (Жоғары оқу орындары, кәсіби-техникалық училещелер)
3) біліктілікті арттыру институттары, оқу комбинаттары мен курстар
4) басқа да білім мекемелері
5) оның ішінде биік қабатты ғимараттарда
5. Балалар мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) мектепке дейінгі (балабақшалар, бөбекжайлар, балалар үйі)
2) сауықтыру лагерьлері, пансионаттар және тағы басқалары
3) оқушылар сарайлары мен үйлері
4) басқа да балалар мекемелері
6. Мәдени-ағарту мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) театрлар, кинотеатрлар, цирктер, концерт залдары, видеосалондар
2) мәдени сарайлар, клубтар, мұражайлар, көрмелер, кітапханалар
3) туристік базалар
4) саябақтар, зоопарктер, аквапарктер, окианариум
5) казино, боулинг, би орындары, ойын автоматтарының залдары, бильярд ойнау орындары
6) басқа да ғимараттар
7. Спорттық-ағарту мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) стадиондар, ипподромдар
2) спорт сарайлары, манеждер, бассейндер, тир, корттар
3) басқа да ғимараттар
8. Емдеу-алдын алу мекемелері, барлығы
оның ішінде:
1) ауруханалар, госпитальдар, перзентханалар
2) емханалар, диспансерлер, медбекеттер
3) санаторийлер, профилакториялар
4) санитарлық-эпидемиялық станциялар
5) қарттар мен мүгедектер үйлері
6) жедел жәрдем станциялары
7) басқа да ғимараттар
9. Кір жуу және монша кешендері, барлығы
оның ішінде:
1) моншалар
2) хауыздар
3) кір жуу орындары
4) химиялық тазалау орындары
10. Әкімшілік-қоғамдық ғимараттар, барлығы
оның ішінде:
1) мемлекеттік билік органдарының ғимараттары
2) өкілдік билік органдарының ғимараттары
3) жергілікті атқару органдарының ғимараттары
4) сот, нотариалдық және адвокаттық кеңсе ғимараттары
5) мәдени ғимарттар
6) ұйымдардың, кәсіпорындардың, мекемелердің әкімшілік ғимараттары
7) әуежайлар мен әуежай вокзалдары
8) теміржол, теңіз, өзен және автовокзалдар және тағы басқалары
9) почтамт, телеграф, автоматтық телефон станциясы, байланыс бөлімшелері
10) радио және есептеу орталықтары, телестудиялар
11) банктер, биржалар, брокерлік кеңселер
12) қонақ үйлер, мотельдер, кемпингтер
13) халыққа тұрмыстық қызмет көрсету ғимараттары
14) Ұлттық қауіпсіздік комитетінің объектілері
15) Ішкі істер министрлігінің объектілері
16) Қорғаныс министрлігінің объектілері
17) Төтенше жағдайлар министрлігінің объектілері
18) басқа да ғимараттар
19) оның ішінде биік қабатты ғимараттарда
11. Ауыл шаруашылығы объектілері, барлығы
оның ішінде:
1) мал шаруашылығы фермасы, қой қоралар, ат қоралар, қоралар
2) құс өсіру фермасы
3) шөп, мал азығы қоймалары және басқалар

1) общеобразовательные (школы, лицеи, гимназии, интернаты)
2) высшего и среднего профессионального образования (Высшие учебные заведения, Профессионально-технические училища)
3) институты повышения квалификации, учебные комбинаты и курсы
4) прочие учебные учреждения
5) из них в зданиях повышенной этажности
5. Детские учреждения, всего
в том числе:
1) дошкольные (сады, ясли, дома ребенка)
2) оздоровительные лагеря, пансионаты и другие
3) дворцы и дома школьников
4) прочие детские учреждения
6. Культурно-зрелищные учреждения, всего
в том числе:
1) театры, кинотеатры, цирки, концертные залы, видеосалоны
2) дворцы культуры, клубы, музеи, выставки, библиотеки
3) туристические базы
4) парки, зоопарки, дендрарий, аквапарки, океанариум
5) казино, боулинг, дискотеки, залы игровых автоматов, бильярдные
6) прочие здания
7. Спортивно-зрелищные учреждения, всего
в том числе:
1) стадионы, ипподромы
2) дворцы спорта, манежы, бассейны, тир, корты
3) прочие здания
8. Лечебно-профилактические учреждения, всего
в том числе:
1) больницы, госпитали, родильные дома
2) поликлиники, диспансеры, медпункты
3) санатории, профилактории
4) санитарно-эпидемиологические станции
5) дома престарелых и инвалидов
6) станции скорой помощи
7) прочие здания
9. Банно-прачечные комплексы, всего
в том числе:
1) бани
2) сауны
3) прачечные
4) химчистки
10. Административно-общественные здания, всего
в том числе:
1) здания органов государственной власти
2) здания органов представительной власти
3) здания местных исполнительных органов
4) здания судов, нотариальные и адвокатские конторы
5) культовые здания
6) административные здания организаций, предприятий, учреждений
7) аэропорты и аэровокзалы
8) железнодорожные, морские, речные и автовокзалы и другие
9) почтамт, телеграф, автоматическая телефонная станция, отделения связи
10) радио и вычислительные центры, телестудии
11) банки, биржи, брокерские конторы
12) гостиницы, мотели, кемпинги
13) здания бытового обслуживания населения
14) объекты Комитета национальной безопасности
15) объекты Министерства внутренних дел
16) объекты Министерства обороны
17) объекты Министерства по чрезвычайным ситуациям
18) прочие здания
19) из них в зданиях повышенной этажности
11. Сельскохозяйственные объекты, всего
в том числе:
1) животноводческая ферма, кошара, конюшня, хлев
2) птицеводческая ферма
3) склады сена, фуража и другие

4) диірмендер
5) элеваторлар, астық қоймалары
6) астық кептіру орындары, механизацияланған токтар, жем дайындау цехтері
7) жылыжайлар, көшетханалар
8) жеміс-жидек және көкөніс сақтау орындары
9) дала алқабы, омарта, қырықтық бекеті және басқалары
10) дәнді-дақыл егістіктері
11) басқа да ғимараттар
12. Салынып жатқан объектілер мен құрылыс алаңдары
13. Көлік құралдары, барлығы
оның ішінде:
1) автомобиль көлігі
1.1) жүк автокөлігі;
1.2) жеңіл автокөлік;
1.3) автобустар;
1.4) троллейбустар.
2) ауылшаруашылық техникасы
3) теміржол көлігі
4) әуежол кемесі
5) теңіз, өзен кемелері
6) басқа да көлік құралдары
14. Тұрғын үй секторы, барлығы
оның ішінде:
1) көп қабатты мемлекеттік үйлер
2) көп қабатты жеке тұрғын үйлер
3) 10 және одан көп қабатты үйлер
4) жеке сектор
5) жатақхана
6) бау-бақша, саяжайлық үйлер, киіз үйлер
7) басқа да үйлер
15. Ормандар, барлығы
оның ішінде:
1) жергілікті атқарушы органдардың қарамағындағы
2) Қоршаған орта және су ресурстары министрлігінің Орман және аң шаруашылығы комитетінің қарамағындағы
16. Дала, шалғындықтар, жайылымдар
17. Басқа да ашық аумақтар (иен жерлер, жолдың жиектері, көшелер және басқалары)
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы ____________________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы _______________________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ___________________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Өрттер шыққан объектілер
туралы мәліметтер есепке
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер
1. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Өрттер шыққан объектілер туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.

4) мельницы
5) элеваторы, склады зерна
6) зерносушилки, механизированные тока, кормоцеха
7) теплицы, парники
8) фрукто- и овощехранилища
9) полевой стан, пчельник, стригальный пункт и другие
10) поля зерновых культур
11) прочие здания
12. Строящиеся объекты и стройплощадки
13. Транспортные средства, всего
в том числе:
1) автомобильный транспорт
1.1) грузовые
1.2) легковые
1.3) автобусы
1.4) троллейбусы
2) сельскохозяйственная техника
3) железнодорожный транспорт
4) воздушные суда
5) морские, речные суда
6) прочие транспортные средства
14. Жилой сектор, всего
в том числе:
1) многоэтажное государственное жилье
2) многоэтажное жилье собственников квартир
3) жилые здания высотой 10 и более этажей
4) частный сектор
5) общежития
6) дачи, садовые домики, юрты
7) прочее жилье
15. Леса, всего
в том числе:
1) находящиеся в ведении местных исполнительных органов
2) в ведении Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства окружающей среды и водных ресурсов
16. Степи, луга, пастбища
17. Прочие открытые территории (пустыри, обочины дорог, улицы и другие)
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации __________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к сведениям об объектах
возникновения пожаров
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения об объектах возникновения пожаров
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сведения об объектах возникновения пожаров (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с начала года по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.

18.3
3-қабат
18.4
4-қабат
18.5
5-қабат
18.6
6-қабат
18.7
7-қабат
18.8
8-қабат
18.9
9-қабат
18.10
9-қабаттан жоғары
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ___________________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Электрондық мекенжайы ____________________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы _______________________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ___________________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Тұрғын үй секторындағы өрттер мен олардың зардаптары туралы мәліметтер есепке қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Тұрғын үй секторындағы өрттер мен олардың зардаптары туралы мәліметтер
1.Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Тұрғын үй секторындағы өрттер мен олардың зардаптары туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Есеп нысанына Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарының бастығы (басшысы), ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 3-бағанда қалалар мен қала түріндегі мекендердегі тұрғын үй секторының деректері көрсетіледі.
6. 4-бағанда ауылдық жердегі тұрғын үй секторының деректері көрсетіледі.
7. 1-тармақта тұрғын үй секторында болған өрттердің саны көрсетіледі.
8. 1.1-тармақшада мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген шығын сомалары туралы деректер көрсетіледі.
9. 1.2-тармақшада тұрғын үй секторында қаза болған адамдардың саны көрсетіледі.
10. 1.2.1-тармақшада өрт кезінде қаза болған балалар саны көрсетіледі.
11. 1.2.2-тармақшада өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газдан уланудан қаза болған адамдардың саны көрсетіледі.

18.3
3 этаж
18.4
4 этаж
18.5
5 этаж
18.6
6 этаж
18.7
7 этаж
18.8
8 этаж
18.9
9 этаж
18.10
свыше 9 этажей
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации __________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к сведениям о пожарах в жилом
секторе и их последствиях
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сведения о пожарах в жилом секторе и их последствиях (далее – Форма отчета).
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с начала года по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает начальник (руководитель) территориального органа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 3 указываются данные жилого сектора в городах и поселках городского типа.
6. В столбце 4 указываются данные жилого сектора в сельской местности.
7. В пункте 1 указывается количество пожаров произошедших в жилом секторе.
8. В пункте 1.1 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
9. В пункте 1.2 указывается число людей, погибших при пожарах в жилом секторе.
10. В пункте 1.2.1 указывается число детей, погибших при пожарах.
11. В пункте 1.2.2 указывается число людей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.

12. 1.2.3-тармақшада өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газдан уланудан қаза болған балалардың саны көрсетіледі.
13. 1.3-тармақшада өрт кезінде жарақат алған және зақымданған адамдар саны көрсетіледі.
14. 1.3.1-тармақшада өрт кезінде жарақат алған және зақымданған балалар саны көрсетіледі.
15. 1.3.2-тармақшада өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газдан уланудан қаза болған адамдардың саны көрсетіледі.
16. 1.3.3-тармақшада өрт қауіпсіздігі талаптарын бұзушылық нәтижесінде, өрт жағдайы болмаған, улы газдан уланудан қаза болған балалардың саны көрсетіледі.
17. 1.4-тармақта өртте құтқарылған адамдар саны көрсетіледі.
18. 1.4.1 -тармақшада өртте құтқарылған балалар саны көрсетіледі.
19. 1.5-тармақта мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген құтқарылған материалдық құндылықтар туралы деректер көрсетіледі.
20. 1.6-тармақта өртте өлген мал басының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 1.6.1-1.6.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
21. 1.6.1-тармақшада өртте өлген ірі қара малдың саны көрсетіледі.
22. 1.6.2-тармақшада өртте өлген ұсақ малдың саны көрсетіледі.
23. 1.6.3-тармақшада өртте өлген жылқылардың саны көрсетіледі.
24. 1.6.4-тармақшада өртте өлген түйелердің саны көрсетіледі.
25. 1.6.5-тармақшада өртте өлген шошқа, есек және тағы басқаларының саны көрсетіледі.
26. 1.6.6-тармақшада өртте өлген кеміргіштер (қоян, теңіз шошқасы және басқалары) саны көрсетіледі.
27. 1.6.7-тармақшада өртте өлген құс (тауық, үйрек, қаз, түйе құс) саны көрсетіледі.
28. 1.7-тармақшада өртте жойылған техника саны (бірлік) көрсетіледі.
29. 1.8-тармақшада өртте жойылған құрылыс саны көрсетіледі.
30. 2-тармақта тұрғын секторларда өрттен қаза тапқан адамдардың әлеуметтік жағдайларының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 2.1-2.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
31. 3-тармақта тұрғын үй секторларында өрттен қаза тапқан адамдардың өліміне әкелген негізгі жағдайлардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 3.1-3.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
32. 4-бағанда тұрғын үй секторындағы өрттерде адамдардың қаза болуының негізгі себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 4.1-4.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
33. 5-бағанда адамдардың қаза болу орындарының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 5.1-5.3-тармақтардың қосындысынан шығады.

12. В пункте 1.2.3 указывается число детей, погибших от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
13. В пункте 1.3 указывается число людей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
14. В пункте 1.3.1 указывается число детей, получивших травмы и повреждения при пожарах.
15. В пункте 1.3.2 указывается число людей, получивших травмы и повреждения от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
16. В пункте 1.3.3 указывается число детей, получивших травмы и повреждения от отравления угарным газом, в результате нарушений требований пожарной безопасности, не повлекших возникновения пожара.
17. В пункте 1.4 указывается число людей, спасенных при пожарах.
18. В пункте 1.4.1 указывается число детей, спасенных при пожарах.
19. В пункте 1.5 указываются данные о спасенных материальных ценностей, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
20. В пункте 1.6 указывается общий итоговый количественный показатель числа погибшего скота, в головах при пожаре. Сумма данных складывается из пунктов 1.6.1-1.6.7.
21. В пункте 1.6.1 указывается число погибшего крупного рогатого скота при пожаре.
22. В пункте 1.6.2 указывается число погибшего мелкого рогатого скота при пожаре.
23. В пункте 1.6.3 указывается число погибших лошадей при пожаре.
24. В пункте 1.6.4 указывается число погибших верблюдов при пожаре.
25. В пункте 1.6.5 указывается число погибших при пожаре свиней, ослов и так далее.
26. В пункте 1.6.6 указывается число погибших при пожаре грызунов (кролик, нутрия и так далее).
27. В пункте 1.6.7 указывается число погибших при пожаре птиц (гусь, утка, курица, индейка).
28. В пункте 1.7 указывается количество техники, уничтоженных пожаром.
29. В пункте 1.8 указывается количество строений, уничтоженных пожаром.
30. В пункте 2 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по социальному положению. Сумма данных складывается из пунктов 2.1-2.10.
31. В пункте 3 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по основным условиям их способствующему. Сумма данных складывается из пунктов 3.1-3.6.
32. В пункте 4 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей на пожарах в жилом секторе по основным их причинам. Сумма данных складывается из пунктов 4.1-4.7.
33. В пункте 5 указывается общий итоговый количественный показатель мест гибели людей. Сумма данных складывается из пунктов 5.1-5.3.

34. 6-бағанда тұрғын үй секторындағы болған өрттердің себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 6.1-6.17-тармақтардың қосындысынан шығады.
35. 7-бағанда тұрғын үй секторындағы адамдардың қаза болуына әкеп соқтырған өрттердің шығу себептерінің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 7.1-7.17-тармақтардың қосындысынан шығады.
36. 8-бағанда тұрғын үй секторындағы өрттерді объектілерге бөлудің жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 8.1-8.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
37. 9-бағанда өрттердің басталған орнының жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 9.1-9.15-тармақтардың қосындысынан шығады.
38. 10-бағанда өрттерді апта күндеріне бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 10.1-10.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
39. 11-бағанда өртте қаза болған адамдарды апта күндеріне бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 11.1-11.7-тармақтардың қосындысынан шығады.
40. 12-бағанда тұрғын секторда өрттің шығуын тәулік уақытына бөлгендегі жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 12.1-12.4-тармақтардың қосындысынан шығады.
41. 13-бағанда тұрғын үй секторында өрттің шығуынан адамдардың өлімін тәулік уақытына бөлгендегі жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 13.1-13.4-тармақтардың қосындысынан шығады.
42. 14-бағанда өртте жарақаттанған адамдардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 14.1-14.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
43. 15-бағанда әртүрлі қабаттағы тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарда орын алған өрттердің жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 15.1-15.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
44. 16-бағанда әртүрлі қабаттағы тұрғын ғимараттарда және қосымша шаруашылық құрылыстарда орын алған өрттерде адамдардың қаза болуының жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 16.1-16.6-тармақтардың қосындысынан шығады.
45. 17-бағанда тұрғын ғимараттың қабатында орын алған өрттің жалпы сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 17.1-17.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
46. 18-бағанда тұрғын ғимараттың қабатында өрттен қаза болған адамдардың жалпы қорытынды сандық көрсеткіші көрсетіледі. Деректердің сомасы 18.1-18.10-тармақтардың қосындысынан шығады.
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрінің
2014 жылғы 26 маусымдағы
№ 320 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер
Есептік кезең ____________ 20 __ ж.
(апта)
Индекс: 6-ДӨТМ
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдары
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өртке қарсы қызмет комитетіне
Ұсыну мерзімі – сәуір айынан бастап өрт қауіпті кезең аяқталғанға дейін жұма күндері
1-кесте
Көрсеткіштер атауы
Өрттер саны
Дала көлемі (гектар)
Жалпы шығын (мың теңге)
Зардап шеккен адамдар саны
Зардап шекке жануарлар саны (бас)
«Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен ерікті өрт сөндірушілер құрылымдарының көмегімен жойылған дала өрттері
Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар Министрлі
гінің жұмыл
дырылған күштері мен құралдары
барлығы
қаза тапқаны
жарақаттанғаны
барлығы
өлгені
жарақаттанғаны
барлығы
Дала көлемі(гектар)
Жалпы шығын (мың теңге)
күштер мен құралдар
адам
техника
адам
техника
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
2-кесте
Көрсеткіштер атауы
Тұтанулар саны
Ауданы (гектар)
«Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала аумақтарының тұтанулары
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің
жұмылдырылған
күштері мен құралдары
барлығы
Дала аумағы (гектар)
күштер мен құралдар
адам
техника
адам
техника
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескерту:
Осы нысанды толтыру бойынша түсініктеме қосымшада көрсетіледі
Ұйымның атауы ________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық мекенжайы _________________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. _________________ қолы ____________________
Бастықтың (басшының) Т.А.Ә. _______________ қолы ________________
Күні «___» _______________ 20__ жыл
М.О.
Дала өрттері мен тұтанулар
туралы мәліметтер есепке
қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер
Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме Дала өрттері мен тұтанулар туралы мәліметтер нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

34. В пункте 6 указываются общий итоговый количественный показатель причин возникновения пожаров в жилом секторе. Сумма данных складывается из пунктов 6.1-6.17.
35. В пункте 7 указываются общий итоговый количественный показатель причин возникновения пожаров в жилом секторе, в результате которых погибли люди. Сумма данных складывается из пунктов 7.1-7.17.
36. В пункте 8 указывается общий итоговый количественный показатель распределение пожаров в жилом секторе по объектам. Сумма данных складывается из пунктов 8.1-8.10.
37. В пункте 9 указывается общий итоговый количественный показатель мест возникновения пожара. Сумма данных складывается из пунктов 9.1-9.15.
38. В пункте 10 указывается общий итоговый количественный показатель распределения пожаров по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 10.1-10.7.
39. В пункте 11 указывается общий итоговый количественный показатель гибели людей на пожарах по дням недели. Сумма данных складывается из пунктов 11.1-11.7.
40. В пункте 12 указывается общий итоговый количественный показатель возникновения пожаров в жилом секторе по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 12.1-12.4.
41. В пункте 13 указывается общий итоговый количественный показатель погибших людей в жилом секторе по времени суток. Сумма данных складывается из пунктов 13.1-13.4.
42. В пункте 14 указывается общий итоговый количественный показатель травмированных людей на пожарах. Сумма данных складывается из пунктов 14.1-14.6.
43. В пункте 15 указывается общий итоговый количественный показатель пожаров произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 15.1-15.6.
44. В пункте 16 указывается общий итоговый количественный показатель гибели людей на пожарах, произошедших в жилых зданиях различной этажности и хозяйственных постройках. Сумма данных складывается из пунктов 16.1-16.6.
45. В пункте 17 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором произошел пожар. Сумма данных складывается из пунктов 17.1-17.10.
46. В пункте 18 указывается общий итоговый количественный показатель этажности жилого здания, в котором погибли люди в результате пожара. Сумма данных складывается из пунктов 18.1-18.10.
Приложение 6
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 26 июня 2014 года
№ 320
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о степных пожарах и загораниях
Отчетный период ____________ 20 __ г.
(неделя)
Индекс: 6-ССПЗ
Периодичность: еженедельная
Представляют: территориальные органы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куда представляется форма: Комитет противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Срок представления – по пятницам с апреля до завершения пожароопасного периода
Таблица 1
Наименование показателей
Количество пожаров
Степная площадь (гектар)
Общий ущерб (тысяч тенге)
Число пострадавших людей
Число пострадавших животных (голов)
Ликвидировано степных пожаров акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ"
Привлечено сил и средств Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
всего
погибло
травмировано
всего
погибло
травмировано
всего
Степная площадь (гектар)
Общий ущерб (тысяч тенге)
силы и средства
человек
техники
человек
техники
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 2
Наименование показателей
Количество загораний
Площадь (гектар)
Ликвидировано загораний степных территорий акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ"
Привлечено сил и средств Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
всего
Степная площадь (гектар)
силы и средства
человек
техники
человек
техники
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
Пояснение по заполнению данной формы приводится в приложении
Наименование организации __________________________________
Адрес _____________________________________________________
Телефон ___________________________________________________
Электронный адрес _________________________________________
Ф.И.О. исполнителя ______________ подпись ___________________
Ф.И.О. начальника (руководителя) _____________ подпись ________
Дата "___" _______________ 20__ год
М.П.
Приложение
к сведениям о степных пожарах
и загораниях
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
Сведения о степных пожарах и загораниях
1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы Сведения о степных пожарах и загораниях (далее – Форма отчета).

2. Есеп нысаны «Азаматтық қорғау туралы» 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 34) тармақшасына, «Мемлекеттік статистика туралы» 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінің 6-тармағына сәйкес әзірленген.
3. Есеп нысаны бастапқы есепке алу деректерінің негізінде жыл басынан бастап есепті ұсынған сәттегі іс жүзіндегі жағдай бойынша өспелі қорытындысымен толтырылады және ұсынылады.
4. Есеп нысанына Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық органдарының бастығы (басшысы), ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. 1-кестенің 1-бағанында дала өрттерінің саны көрсетіледі.
6. 1-кестенің 2-бағанында дала өрттерінің аумағы туралы деректер гектармен көрсетіледі.
7. 1-кестенің 3-бағанында мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген шығын сомалары туралы деректер көрсетіледі.
8. 1-кестенің 4-бағанында дала өрттері кезінде зардап шеккен адамдардың саны көрсетіледі, бұл 8 және 9-бағандардың қосындысынан шығады.
9. 1-кестенің 7-бағанында дала өрттерінен зардап шеккен адамдардың саны көрсетіледі, бұл 5 және 6-бағандардың қосындысынан шығады.
10. 1-кестенің 10-бағанында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала өрттерінің саны көрсетіледі.
11. 1-кестенің 11-бағанында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала өрттерінің аумағы гектармен көрсетіледі.
12. 1-кестенің 12-бағанында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала өрттерінің мың теңгемен және бір ондық белгіге дейінгі дәлдікпен есептелген шығын сомалары туралы деректер көрсетіледі.
13. 1-кестенің 13 және 14-бағандарында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз жойылған дала өрттеріне қатысқан адамдар мен техникалардың саны көрсетіледі.

2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и пунктом 6 Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется с нарастающим итогом с апреля до завершения пожароопасного периода по фактическому состоянию на момент предоставления отчета, на основании данных первичного учета.
4. Форму отчета подписывает начальник (руководитель) территориального органа Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
5. В столбце 1 таблицы 1 указывается количество степных пожаров.
6. В столбце 2 таблицы 1 указываются данные о степной площади пожара, в гектарах.
7. В столбце 3 таблицы 1 указываются данные о суммах ущерба, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака.
8. В столбце 4 таблицы 1 указывается число пострадавших людей при степных пожарах, складываемое из столбцов 5 и 6.
9. В столбце 7 таблицы 1 указывается число пострадавших животных при степных пожарах, складываемое из столбцов 8 и 9.
10. В столбце 10 таблицы 1 указывается количество ликвидированных степных пожаров акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
11. В столбце 11 таблицы 1 указываются данные о степной площади пожара, в гектарах, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
12. В столбце 12 таблицы 1 указываются данные о суммах ущерба нанесенных степным пожаром, в тысячах тенге и с точностью до одного десятичного знака, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
13. В столбцах 13 и 14 таблицы 1 указывается количество людей и техники, задействованных в ликвидации степных пожаров, без учета сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".

14. 1-кестенің 15 және 16-бағандарында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің дала өрттерін жоюға жұмылдырылған техникалары мен жеке құрамының саны көрсетіледі.
15. 2-кестенің 1-бағанында дала тұтануларының саны көрсетіледі.
16. 2-кестенің 2-бағанында дала тұтануларының аумағы туралы мәлімет
гектармен көрсетіледі.
17. 2-кестенің 3-бағанында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала тұтануларының саны көрсетіледі.
18. 2-кестенің 4-бағанында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз әкімдіктер мен өртке қарсы ерікті құралымдардың көмегімен жойылған дала тұтануларының аумағы гектармен көрсетіледі.
19. 2-кестенің 5 және 6-бағандарында «Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары» мемлекеттік мекемесінің күштері мен құралдарын жұмылдырусыз жойылған дала тұтануларына қатысқан адамдар мен техникалардың саны көрсетіледі.
20. 2-кестенің 7 және 8-бағандарында Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің дала тұтануларын жоюға жұмылдырылған техникалары мен жеке құрамының саны көрсетіледі.

14. В столбцах 15 и 16 таблицы 1 указывается количество личного состава и техники Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, задействованных в ликвидации степных пожаров.
15. В столбце 1 таблицы 2 указывается количество степных загораний.
16. В столбце 2 таблицы 2 указываются данные о площади степных загораниях, в гектарах.
17. В столбце 3 таблицы 2 указывается количество ликвидированных степных загораний акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
18. В столбце 4 таблицы 2 указываются данные о степной площади загорания, в гектарах, ликвидированные акиматами и добровольными противопожарными формированиями без привлечения сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
19. В столбцах 5 и 6 таблицы 2 указывается количество людей и техники, задействованных в ликвидации степных загораний, без учета сил и средств Государственного учреждения "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ".
20. В столбцах 7 и 8 таблицы 2 указывается количество личного состава и техники Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, задействованных в ликвидации степных загораний.