Мүгедектерге әлеуметтік көмек көрсету бойынша қосымша шаралар туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 23 қазандағы № 335/10 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 20 қарашада № 4163 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 2022 жылғы 29 наурыздағы № 81/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы әкімдігінің 29.03.2022 № 81/1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналарға:
өзіне-өзі күтім көрсете алмайтын және денсаулығының жай-күйіне байланысты үнемі көмек көрсетуге мұқтаж, өздерінің ата-аналарын (жұбайын) асырап-бағуға және оларға қамқорлық жасауға міндетті еңбекке жарамды кәмелетке толған балалары (жұбайы) жоқ немесе объективті себептер бойынша (қарттық жасына, бірінші, екінші топтағы мүгедектігінің, онкологиялық, психикалық ауруларының болуына, бас бостандығынан айыру орындарында отыруына, елден тыс жерге тұрақты тұруға кетуіне немесе басқа елді мекенде тұруына байланысты) оларды тұрақты көмекпен және күтіммен қамтамасыз ете алмайтын жақын туыстары бар мүгедектерге бір қаржы жылына арналған әлеуметтік төлемдер түрінде, ай сайын төленуімен, бір айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі – АЕК) көлемінде ағымдағы жыл үшін жыл бойы, ал алғашқы рет жүгінгендерге – өтініш беру күнінен бастап;
өндірістегі жұмыста мертіккен немесе жарақат алған мүгедектерден басқа, бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектерге, сондай-ақ республиканың жоғары, кәсіптік және техникалық оқу орындарында оқытуға жатқызылатын бала жасынан мүгедектерге жеке оңалту бағдарламасына сәйкес бір оқу жылына жоғары оқу орындарындағы оқуына ішінара ақы төлеу үшін – 50 АЕК-тен кем емес, кәсіптік және техникалық оқу орындарында – 27 АЕК-тен кем емес біржолғы төлем түрінде әлеуметтік көмектің қосымша шаралары көрсетілсін.
2. "Павлодар облысының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесі:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуінен кейін күнтізбелік он күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін қамтамасыз етсін.

О дополнительных мерах по оказанию социальной помощи инвалидам
Постановление акимата Павлодарской области от 23 октября 2014 года № 335/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 ноября 2014 года № 4163. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 29 марта 2022 года № 81/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 29.03.2022 № 81/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать дополнительные меры социальной помощи:
инвалидам, не способным самостоятельно себя обслужить и нуждающимся по состоянию здоровья в постоянной помощи, не имеющим трудоспособных совершеннолетних детей (супруга), обязанных содержать своих родителей (супруга) и заботиться о них, или имеющих близких родственников, которые по объективным причинам не могут обеспечить им постоянную помощь и уход (в силу преклонного возраста, имеют инвалидность первой, второй группы, онкологические, психические заболевания, находятся в местах лишения свободы или выехали на постоянное местожительство за пределы страны или проживают в другом населенном пункте) в виде социальных выплат на один финансовый год, в размере одного месячного расчетного показателя (далее – МРП), с ежемесячной выплатой в течение года за текущий месяц, а впервые обратившимся – со дня обращения;
инвалидам первой, второй, третьей группы, а также инвалидам с детства, подлежащим обучению в высших, профессиональных и технических учебных заведениях республики, согласно индивидуальной программе реабилитации, кроме инвалидов, получивших трудовое увечье или травму на производстве, в виде единовременной выплаты для частичного возмещения стоимости обучения в высших учебных заведениях – не менее 50 МРП, в профессиональных и технических учебных заведениях – не менее 27 МРП за один учебный год.
2. Государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".

3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Сәдібековке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
Қ. Бозымбаев

3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Садибекова Г.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
К. Бозумбаев