Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 қаңтардағы N 226/30 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 18 ақпанда N 3698 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2015 жылғы 26 мамырдағы № 398/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 26.05.2015 № 398/53 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3-тармақтарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" N 504 қаулысына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Стрелковская
Қалалық маслихаттың хатшысы М. Желнов
Павлодар қалалық мәслихатының
2014 жылғы 20 қаңтардағы
N 226/30 шешімімен
бекітілді
Павлодар қаласында әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың
жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары
Осы әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" (бұдан әрі – Үлгілік қағидалар) N 504 қаулысына сәйкес әзірленді және әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре
Решение маслихата города Павлодара Павлодарской области от 20 января 2014 года N 226/30. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 февраля 2014 года N 3698. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 26 мая 2015 года № 398/53 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 26.05.2015 № 398/53 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии М. Стрелковская
Секретарь городского маслихата М. Желнов
Утверждены
решением Павлодарского
городского маслихата
от 20 января 2014 года N 226/30
Правила оказания социальной помощи, установления
размеров и определения перечня отдельных
категорий нуждающихся граждан в городе Павлодаре
Настоящие Правила оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (далее – Типовые правила) и определяют порядок оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан.

1. Жалпы ережелер
1. Осы қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) атаулы күндер – жалпы халықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;
2) арнайы комиссия – өмірлік қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша Павлодар қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
3) ең төмен күнкөріс деңгейі – Павлодар облысы бойынша статистикалық органдар есептейтін мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
4) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
5) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
6) орталық атқарушы орган – халықты әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін мемлекеттік орган;
7) өмірлік қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол оны өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
8) уәкілетті орган – жергілікті бюджет есебінен қаржыландырылатын, әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
9) уәкілетті ұйым – "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Павлодар облыстық филиалы;
10) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін Павлодар қаласы әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
11) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.
2. Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуметтік көмек ретінде жергілікті атқарушы органдармен (бұдан әрі - ЖАО) мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына (бұдан әрі - алушылар) өмірлік қиын жағдай туындаған жағдайда, сондай-ақ атаулы күндер мен мереке күндеріне ұсынылатын ақшалай немесе заттай нысанда көрсететін көмек түсініледі.
3. Қазақстан Республикасының "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабында және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16-бабында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидаларда көзделген тәртіппен көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) памятные даты – события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;
2) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Павлодара, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
3) прожиточный минимум – необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики по Павлодарской области;
4) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
5) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
6) центральный исполнительный орган – государственный орган, обеспечивающий реализацию государственной политики в сфере социальной защиты населения;
7) трудная жизненная ситуация – ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
8) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", финансируемый за счет местного бюджета, осуществляющий оказание социальной помощи;
9) уполномоченная организация – Павлодарский областной филиал Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
10) участковая комиссия – комиссия, создаваемая решением акима города Павлодара для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
11) предельный размер – утвержденный максимальный размер социальной помощи.
2. В настоящих Правилах под социальной помощью понимается помощь, предоставляемая местными исполнительными органами (далее - МИО) в денежной или натуральной форме отдельным категориям нуждающихся граждан (далее – получатели) в случае наступления трудной жизненной ситуации, а также к памятным датам и праздничным дням.
3. Лицам, указанным в статье 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и статье 16 Закона Республики Казахстан "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.

4. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мерзімді (ай сайын, тоқсан сайын, жартыжылдықта 1 рет) көрсетіледі.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін атаулы күндер мен мереке күндерінің тізбесі:
1) 8 наурыз – Халықаралық әйелдер күні;
2) 9 мамыр – Жеңіс күні;
3) 1 қазан – Халықаралық қарт адамдар күні;
4) қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күні.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 09.09.2014 N 310/42 (жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Учаскелік және арнайы комиссиялар өз қызметін Павлодар облысының ЖАО бекітетін ережелердің негізінде жүзеге асырады.
2. Әлеуметтік көмек алушылар санаттарының тізбесін айқындау
және әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу тәртібі
7. Әлеуметтік көмек келесі санаттағы азаматтарға көрсетіледі:
1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) мүгедектері мен қатысушылары;
2) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестiрiлген адамдар, атап айтқанда:
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгiсiмен марапатталған азаматтар;
екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа мәжбүрлеп ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда:
бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы (бұдан әрі – КСР Одағы) үкiметтік органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған жұмысшылар мен қызметшiлер;

4. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, ежеквартально, 1 раз в полугодие).
5. Перечень памятных дат и праздничных дней для оказания социальной помощи:
1) 8 марта – Международный женский день;
2) 9 мая – День Победы;
3) 1 октября – Международный день пожилых людей;
4) 2 воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 09.09.2014 N 310/42 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Участковые и специальные комиссии осуществляют свою деятельность на основании положения, утверждаемого МИО Павлодарской области.
2. Порядок определения перечня категорий получателей
социальной помощи и установления размеров социальной помощи
7. Социальная помощь предоставляется гражданам из числа следующих категорий:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны (далее - ВОВ);
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда";
бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
участники боевых действий на территории других государств, а именно:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (далее – Союза ССР) (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі – ЧАЭС) апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар;
Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымда болған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары не тиісті кезеңде қорғанысына қатысу 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына есептелетін қалаларда болған адамдар;
3) жеңiлдiктері мен кепiлдiктері бойынша ҰОС мүгедектеріне теңестiрiлген адамдар, атап айтқанда:
ЧАЭС апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебімен мүгедектігі тектік байланыстағы олардың балалары;
4) жеңiлдiктері мен кепiлдiктері бойынша ҰОС қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа санаттары, атап айтқанда:
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан қаза тапқан (хабарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
қайтадан некеге отырмаған әйелі (күйеуі);
қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің қайтадан некеге отырмаған әйелі (күйеуі), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинградтың тұрғынына" белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа себептерден (заңға қарсы әрекеттерден басқа) мүгедек деп танылған азаматтардың әйелі (күйеуі);
ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және қалтқысыз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағы ордендерiмен және медальдерiмен марапатталған адамдар;
5) 1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар;
6) мүгедектер, атап айтқанда:
18 жасқа дейінгі мүгедек - балалар;

лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее – ЧАЭС) в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период ВОВ, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) лица, приравненные по льготам и гарантиям к инвалидам ВОВ, а именно:
лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на ЧАЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей;
4) другие категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
супруга, (супруг), не вступившие в повторный брак;
жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
5) лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ;
6) инвалиды, а именно:
дети - инвалиды до 18 лет;

1, 2 топтағы мүгедектер;
кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар мүгедек - әйелдер (ерлер);
спортшы - мүгедектер;
көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектер;
балалардың церебральді сал ауруымен ауыратын 18 жасқа дейінгі мүгедек – балалары бар отбасылары;
жеке көмекшісінің санаторийге ертіп жүруіне 1 топ мүгедектері;
7) 18 жасқа дейін көпбалалы отбасылар, атап айтқанда:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек немесе балалы отбасыларға берілетін жәрдемақы алушылар алатындардан шыққан көп балалы аналар;
8) облыстың жоғары оқу орындарына қала әкімінің грантымен түскен, аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған жалпы білім беру мектептерінің түлектері;
9) аз қамтамасыз етілген азаматтар, атап айтқанда:
жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жедел немесе жоспарлы хирургиялық отадан өткен адамдар;
өтініш берушінің отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын жүктілігі бойынша (12 аптаға дейін) есепте тұрған жүкті әйелдер;
қатты отынды алуға жеке секторда тұратын адамдар, атап айтқанда:
жалғыз тұратын мүгедектер; жұмыссыз және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасылар; жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздар: ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас; жан басына шаққандағы орташа табыстары ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын туберкулезге қарсы, онкологиялық, наркологиялық диспансерлерде есепте тұрған жұмыссыз адамдар; жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі азық-түлік себеті деңгейінен төмен отбасылар;
жерлеуге, атап айтқанда:
қайтыс болған уақытта уәкілетті органда есепте тұрған жұмыссыздар; уәкілетті органда тіркелуіне қарамастан зейнеткер жасы алдындағы жұмыс істемеген: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан; онкологиялық, туберкулез ауруымен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгісі (бұдан әрі - ЖҚТБ) ауруынан қайтыс болғандар; қайтыс болған мерзiмдi қызмет әскери қызметшiлері; 18 жасқа дейінгі балалар, орта білім беретін арнаулы оқу орындарының оқушылары және күндізгі оқу бөліміндегі студенттер; жұмыс істемейтін 7 жасқа дейін балалары бар әйелдер (ерлер);
өрт, дүлей апат, қайғылы жағдай, төтенше жағдай салдарынан тіршілік ету мүмкіндігінсіз қалған адамдар, оның ішінде үй тұрмысы құралдарының, пәтер заттарының жартылай зақымданған кезде;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және мемлекеттік жәрдемақы алатын отбасылар ішінен - 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларына;
10) әлеуметтік мәні бар аурулардан зардап шегетін азаматтар, атап айтқанда:
онкологиялық аурулармен ауыратын жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлерінен зардап шегетін адамдар;
адамның қорғаныс тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шегетін адамдар;
туберкулез ауруынан зардап шегетін адамдар;

инвалиды 1, 2 группы;
женщины (мужчины) - инвалиды с несовершеннолетними детьми;
спортсмены-инвалиды;
инвалиды 1 группы по зрению;
семьи с детьми – инвалидами до 18 лет, больными детским церебральным параличом;
инвалиды 1 группы на сопровождение индивидуальным помощником в санаторий;
7) многодетные семьи до 18 лет, а именно:
многодетные матери из числа получателей государственной адресной социальной помощи или государственных пособий семьям, имеющим детей;
8) выпускники общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшиеся без попечения родителей, поступившие по гранту акима города в высшие учебные заведения области;
9) малообеспеченные граждане, а именно:
лица со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума, перенесшим срочную или плановую хирургическую операцию;
женщины, со среднедушевым доходом семьи заявителя не превышающим величину прожиточного минимума, состоящие на учете по беременности (до 12 недель);
лица, проживающие в частном секторе, на приобретение твердого топлива, а именно:
одинокопроживающие инвалиды; семьи, состоящие из безработных и (или) инвалидов; одинокопроживающие безработные предпенсионного возраста: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет; неработающие лица, состоящие на учете в противотуберкулезном, онкологическом, наркологическом диспансерах, со среднедушевым доходом, не превышающим величину прожиточного минимума; семьи со среднедушевым доходом ниже размера продовольственной корзины, установленного на момент обращения;
на погребение, а именно:
безработные, состоявшие на учете в уполномоченном органе на момент смерти; не работавшие предпенсионного возраста: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет, независимо от регистрации в уполномоченном органе; умершие вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита (далее - СПИД); умершие военнослужащие срочной службы; дети в возрасте до 18 лет; учащиеся средних специальных учебных заведений и студенты очной формы обучения; не работавшие женщины (мужчины), имевшие детей до 7 лет;
лица, оставшиеся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации, в том числе при частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей квартиры;
семьи из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
10) граждане, страдающие социально значимыми заболеваниями, а именно:
лица, страдающие онкологическим заболеванием с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований;
лица, страдающие заболеванием вируса иммунодефицита человека;
лица, страдающие туберкулезным заболеванием;

11) зейнеткерлік жасқа толған адамдар, атап айтқанда:
ең төменгі зейнетақы және жәрдемақы мөлшерін алатын азаматтар;
80 және одан да жоғары жастағы зейнеткерлер.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 06.05.2014 N 264/36 (жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.02.2015 N 366/50 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Уәкілетті орган табыс есебінсіз көмек көрсетеді:
1) атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсетеді:
Жеңіс Күні қарсаңында:
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында, 7-тармақтың 4) тармақшасының екінші, үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін (Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысушыларға ғана) - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 4) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін (Ауғанстанда қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына және жесірлеріне) - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде (бұдан әрі – АЕК) - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне:
7-тармақтың 6) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 6) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін - өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмелері, мүгедектік туралы анықтамасының көшірмесі;
Халықаралық әйелдер күніне:
7-тармақтың 7) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санат үшін - уәкілетті органның тізімі негізінде;
Халықаралық қарт адамдар күніне":
7-тармақтың 11) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
2) біржолғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін тұрғын үйді жөндеуге нақты шығындар бойынша бірақ 500 АЕК мөлшерінен аспайтын – өтініш пен қызметтерді көрсету, жұмыстарды атқару шартының көшірмесінің негізінде;

11) лица, достигшие пенсионного возраста, а именно:
граждане, получающие минимальный размер пенсии и пособия;
пенсионеры в возрасте от 80 и более лет.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара Павлодарской области от 06.05.2014 N 264/36 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2015 N 366/50 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Уполномоченный орган оказывает помощь без учета дохода:
1) единовременную социальную помощь к памятным датам и праздничным дням:
ко Дню Победы:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 2) пункта 7, в абзацах втором, третьем, четвертом подпункта 4) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзаце третьем подпункта 2) пункта 7 (только участники боевых действий в Афганистане) – на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзаце четвертом подпункта 2) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзаце пятом подпункта 2) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзаце первом подпункта 4) пункта 7 (родителям и вдовам воинов, погибших в Афганистане) – на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в подпункте 5 пункта 7 в размере 5 минимального расчетного показателя (далее - МРП) – на основании списка уполномоченной организации;
ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 6) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзаце третьем подпункта 6) пункта 7 – на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, копии свидетельств о рождении детей, копии справки об инвалидности;
к Международному женскому дню:
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 7) пункта 7 – на основании списка уполномоченного органа;
к Международному дню пожилых людей:
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 11) пункта 7 - на основании списка уполномоченной организации;
2) единовременную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7, на ремонт жилья, по фактическим затратам, но не более 500 МРП - на основании заявления с приложением копии договора на выполнение работ, оказания услуг;

7-тармақтың 6) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін, аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшін 15 АЕК мөлшерінде – уәкілетті органның тізімі негізінде;
7-тармақтың 6) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін 4 АЕК мөлшерінде (сауықтыруға) – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, көзі көрмейтін 1 топтағы мүгедектігі туралы тиісті медициналық мекемеден анықтама;
7-тармақтың 6) тармақшасының алтыншы абзацында көрсетілген санат үшін 20 АЕК мөлшерінде (әлеуметтік сауықтыру мен бейімдеуге)– өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі, баланың мүгедектігі туралы тиісті медициналық мекемеден анықтамасының көшірмесі, дәрігерлік-кеңес комиссиясының қорытындысы;
7-тармақтың 6) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санат үшін 40 АЕК мөлшерінде (еріп жүрушінің тұруы, тамақтануына, жылына 15 адам көлемінде) – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, мүгедектігі туралы тиісті медициналық мекемеден анықтамасының көшірмесі;
7-тармақтың 9) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген санат үшін 15 АЕК мөлшерінде – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, қайтыс болу туралы азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімінен анықтама (алты айға дейін жарамды), қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі, қайтыс болған адамның Павлодар қаласының аумағында тіркелімін растайтын құжат;
7-тармақтың 9) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санат үшін 50 АЕК мөлшерінде, жартылай зақымданған кезде 30 АЕК дейін – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Павлодар қаласының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қорытындысы;

для категории, указанной в абзаце четвертом подпункта 6) пункта 7 для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям в размере 15 МРП - на основании списка уполномоченного органа;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 6) пункта 7 в размере 4 МРП (на оздоровление) - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки из соответствующего медицинского учреждения об инвалидности 1 группы по зрению;
для категории, указанной в абзаце шестом подпункта 6) пункта 7 в размере 20 МРП (на социальную адаптацию и реабилитацию) - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, копии свидетельства о рождении ребенка, копии справки из соответствующего медицинского учреждения об инвалидности ребенка, заключение врачебно - консультационной комиссии;
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 6) пункта 7 в размере 40 МРП (на проживание и питание сопровождающего, в количестве 15 человек в год) - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, копии справки из соответствующего медицинского учреждения об инвалидности;
для категорий, указанных в абзаце четвертом подпункта 9) пункта 7 в размере 15 МРП - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки о смерти из отдела регистрации актов гражданского состояния (действительна в течение шести месяцев), копии свидетельства о смерти, документа, подтверждающего регистрацию умершего на территории города Павлодара;
для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 9) пункта 7 в размере 50 МРП, при частичном повреждении до 30 МРП – на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, заключения государственного учреждения "Управление по чрезвычайным ситуациям города Павлодара Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан";

7-тармақтың 10) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санат үшін 10 АЕК мөлшерінде (3, 4 кезеңдегі және аурудың кезеңінен тәуілсіз IV клиникалық топтағы, қан өндіру және лимфатикалық жүйенің аурулары (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар), нәжіс, зәр және тыныс жыланкөздері бар) – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, бас дәрігер куәландырған диспансерден анықтама;
7-тармақтың 10) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санат үшін 10 АЕК мөлшерінде – ЖҚТБ –ның алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі облыс орталығы филиалдары ұсынған тізімнің негізінде;
7-тармақтың 10) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін 10 АЕК мөлшерінде – Павлодар облысы туберкулезге қарсы диспансері филиалдары ұсынған тізімнің негізінде;
7-тармақтың 4) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін (Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына және жесірлеріне) 10 АЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 6-тармақшасы екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 17619 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 9-тармақшасы алтыншы абзацында көрсетілген санаттар үшін 17619 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін тіс протездеуге;
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін мерзімді басылымдарға жазылуға;
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін Жеңістің 70 жылдығына арналған шеруге қатысу үшін бірыңғай нысандағы киімдер иелену мен тігуге;
3) тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 3) тармақшасының бірінші абзацында көрсетілген санат үшін (сауықтыруға) 3 АЕК мөлшерінде – уәкілетті ұйым ұсынған тізім негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының үшінші (Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысқандар ғана), төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін (сауықтыруға) 2 АЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 2) тармақшасының бірінші, екінші, үшінші (Ауғанстандағы соғыс қимылдарына қатысқандар ғана) және төртінші абзацтарында көрсетілген, 7-тармақтың 4) тармақшасының бірінші (Ауғанстандағы соғыс қимылдары кезінде қаза тапқан жауынгерлердің ата-аналарына және жесірлеріне), екінші (ҰОС жылдарында қаза болған жауынгерлердің қайтадан некеге отырмаған жесiрлерi) абзацтарында көрсетілген санаттар үшін 7700 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;

для категорий, указанных в абзаце первом подпункта 10) пункта 7 в размере 10 МРП (3, 4 стадии и IV клиническая группа независимо от стадии заболевания, заболевания кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания), с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей) - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки из диспансера, заверенной главным врачом;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 10) пункта 7 в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого филиалами областного центра по профилактике и борьбе со СПИД;
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 10) пункта 7 в размере 10 МРП – на основании списка, предоставляемого филиалами Павлодарского областного противотуберкулезного диспансера;
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 4) пункта 7 (родителям и вдовам воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане) в размере 10 МРП – на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 6) пункта 7 в размере 17619 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в абзаце шесть подпункта 9) пункта 7 в размере 17619 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 - на зубопротезирование;
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 - на подписку периодических изданий;
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 - на пошив и приобретение единой формы одежды для участия в параде, посвященном 70-летию Победы;
3) ежеквартальную социальную помощь:
для категории, указанной в абзаце первом подпункта 3) пункта 7 (на оздоровление) в размере 3 МРП – на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах третьем (только участники боевых действий в Афганистане), четвертом подпункта 2) пункта 7 (на оздоровление) в размере 2 МРП - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в абзацах первом, втором, третьем (только участники боевых действий в Афганистане) и четвертом подпункта 2) пункта 7, в абзацах первом (родителям и вдовам воинов, погибших во время боевых действий в Афганистане), втором (вдовам воинов, погибших в годы ВОВ и не вступивших в повторный брак), подпункта 4) пункта 7 в размере 7700 тенге - на основании списка уполномоченной организации;

4) ай сайынғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санат үшін 1 АЕК мөлшерінде (сауықтыруға арналған әлеуметтік көмек) - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін алдағы айда тұрғын үйді ұстауға төлеуге талап етілген шығындар сомасы мөлшерінде тұрғын – үй коммуналдық қызметтерін өтеуге. Газды, шартты отынды (пешпен жылытылатын үйлер үшін) алу үшін төлем өтініш берушінің тіркелген мекенжайы бойынша төленеді - уәкілетті ұйымның тізімі негізінде;
7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санат үшін (оқу кезеңінде тұруына, тамағына және тұрғылықты жеріне бару жолақысына) - 15235 теңге мөлшерінде.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 06.05.2014 N 264/36 (жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.09.2014 N 310/42 (жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.02.2015 N 366/50 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Уәкілетті орган ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табысы бар адамдарға көмек көрсетеді:
7-тармақтың 8) тармақшасында көрсетілген санат үшін – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: білім беру қызметтерін көрсетуге қала әкімінің, жоғары оқу орны басшысының және студенттің қолы қойылған үш жақты шарт;
біржолғы әлеуметтік көмек:
7-тармақтың 9) тармақшасының бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін 10 АЕК мөлшерінде – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, табыстары туралы мәліметтер, тиісті медициналық мекемеден анықтама (бір айға дейін жарамды);
7-тармақтың 9) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санат үшін 6 АЕК мөлшерінде (екінші жартыжылдықта көрсетіледі) – өтініш пен қоса берілетін келесі құжаттардың негізінде: екінші деңгейдегі банкінің немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке есеп шотының нөмірі, еңбекақысы туралы анықтама, тұрғын үйге меншік құқығын растайтын (пайдалануға) құжаттың көшірмесі.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 20.02.2015 N 366/50 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

4) ежемесячную социальную помощь:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 7 в размере 1 МРП (социальная помощь на оздоровление) - на основании списка уполномоченной организации;
для категорий, указанных в подпункте 1) пункта 7, на возмещение жилищно-коммунальных услуг в размере предъявленных к оплате сумм расходов на содержание жилья за предшествующий месяц. Выплата на приобретение газа, условного топлива (для домов с печным отоплением) производится по месту регистрации заявителя – на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 (на проживание, питание и проезд к месту жительства на период учебы) - в размере 15235 тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Павлодара Павлодарской области от 06.05.2014 N 264/36 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.09.2014 N 310/42 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2015 N 366/50 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Уполномоченный орган оказывает помощь лицам, с доходом не превышающим величину прожиточного минимума:
для категории, указанной в подпункте 8) пункта 7 - на основании заявления с приложением следующих документов: трехстороннего договора на оказание образовательных услуг, подписанного акимом города, руководителем высшего учебного заведения и студентом;
единовременная социальная помощь:
для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 9) пункта 7 в размере 10 МРП - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, сведений о доходах, справки из соответствующего медицинского учреждения (действительны в течение одного месяца);
для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 9) пункта 7 в размере 6 МРП (оказывается во втором полугодии) - на основании заявления с приложением следующих документов: номера лицевого счета в банках второго уровня, или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление отдельных видов банковских операций, справки о заработной плате, копии документа, подтверждающего право собственности (пользования) на жилище.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата города Павлодара Павлодарской области от 20.02.2015 N 366/50 (вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Әрбір жекелеген жағдайда көрсетілетін әлеуметтік көмек мөлшерін арнайы комиссия айқындайды және оны әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындыда көрсетеді.
11. Алушылардың жекелеген санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшері облыстың ЖАО келісімі бойынша бірыңғай мөлшерде белгіленеді.
3. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
12. Атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмек алушылардан өтініштер талап етілмей уәкілетті ұйымның не өзге де ұйымдардың ұсынымы бойынша ЖАО бекітетін тізім бойынша көрсетіледі.
13. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтың әкіміне өтінішке қоса мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжатты;
2) Павлодар қаласының аумағында тіркелгенін растайтын құжатты;
3) Үлгілік қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес адамның (отбасының) құрамы туралы мәліметтерді;
4) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтерді;
5) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын актіні және/немесе құжатты ұсынады.
14. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
15. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш келіп түскен кезде уәкілетті орган немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімі бір жұмыс күні ішінде өтініш берушінің құжаттарын адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға жібереді.
16. Учаскелік комиссия құжаттарды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде өтініш берушіге тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Үлгілік қағидаларға 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша адамның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, адамның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және оларды уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне жібереді.
Кент, ауыл, ауылдық округ әкімі учаскелік комиссияның актісі мен қорытындысын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде оларды қоса берілген құжаттармен уәкілетті органға жібереді.
17. Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген жағдайда уәкілетті орган әлеуметтік көмек көрсетуге ұсынылған құжаттарды қарау үшін қажетті мәліметтерді тиісті органдардан сұратады.
18. Өтініш берушінің қажетті құжаттарды олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты ұсынуға мүмкіндігі болмаған жағдайда уәкілетті орган тиісті мәліметтерді қамтитын өзге уәкілетті органдар мен ұйымдардың деректері негізінде әлеуметтік көмек тағайындау туралы шешім қабылдайды.

10. Размер оказываемой социальной помощи в каждом отдельном случае определяет специальная комиссия и указывает его в заключении о необходимости оказания социальной помощи.
11. К памятным датам и праздничным дням размер социальной помощи для отдельно взятой категории получателей устанавливается в едином размере по согласованию с МИО области.
3. Порядок оказания социальной помощи
12. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням оказывается по списку, утверждаемому МИО по представлению уполномоченной организации либо иных организаций без истребования заявлений от получателей.
13. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) документ, подтверждающий регистрацию на территории города Павлодара;
3) сведения о составе лица (семьи) согласно приложению 1 к Типовым правилам;
4) сведения о доходах лица (членов семьи);
5) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
14. Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
15. При поступлении заявления на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации уполномоченный орган или аким поселка, села, сельского округа в течение одного рабочего дня направляют документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи).
16. Участковая комиссия в течение двух рабочих дней со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляет акт о материальном положении лица (семьи), подготавливает заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи по формам согласно приложениям 2, 3 к Типовым правилам и направляет их в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа.
Аким поселка, села, сельского округа в течение двух рабочих дней со дня получения акта и заключения участковой комиссии направляет их с приложенными документами в уполномоченный орган.
17. В случае недостаточности документов для оказания социальной помощи, уполномоченный орган запрашивает в соответствующих органах сведения, необходимые для рассмотрения представленных для оказания социальной помощи документов.
18. В случае невозможности представления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей, уполномоченный орган принимает решение об оказании социальной помощи на основании данных иных уполномоченных органов и организаций, имеющих соответствующие сведения.

19. Уәкілетті орган учаскелік комиссиядан немесе кент, ауыл, ауылдық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеуді жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияның қарауына ұсынады.
20. Арнайы комиссия құжаттар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарады, оң қорытынды болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін көрсетеді.
21. Уәкілетті орган өтініш берушінің әлеуметтік көмек алуға қажетті құжаттарын тіркеген күннен бастап сегіз жұмыс күні ішінде қабылданған құжаттар мен арнайы комиссияның әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытындысының негізінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 17 және 18-тармақтарында көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган өтініш берушіден немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкімінен құжаттарды қабылдаған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек көрсету не көрсетуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
22. Уәкілетті орган шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қабылданған шешім туралы (бас тартқан жағдайда - негіздемесін көрсете отырып) өтініш берушіні жазбаша хабардар етеді.
23. Белгіленген негіздемелердің біреуі бойынша әлеуметтік көмек күнтізбелік бір жыл ішінде қайта көрсетілмейді.
24. Әлеуметтік көмек көрсетуден бас тарту:
1) өтініш беруші ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған;
2) өтініш беруші адамның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізуден бас тартқан, жалтарған;
3) адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысы әлеуметтік көмек көрсету үшін жергілікті өкілді органдар белгілеген шектен артқан жағдайларда жүзеге асырылады.
25. Әлеуметтік көмек ұсынуға шығыстарды қаржыландыру Павлодар қаласының бюджетінде көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін әлеуметтік көмекті
тоқтату және қайтару үшін негіздемелер
26. Әлеуметтік көмек:
1) алушы қайтыс болған;
2) алушы тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің шегінен тыс тұрақты тұруға кеткен;
3) алушыны мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерге тұруға жіберген;
4) алушы ұсынған мәліметтердің дәйексіздігі анықталған жағдайларда тоқтатылады.
Әлеуметтік көмекті төлеу көрсетілген жағдаяттар туындаған айдан бастап тоқтатылады.
27. Артық төленген сомалар ерікті немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген өзгеше тәртіппен қайтаруға жатады.

19. Уполномоченный орган в течение одного рабочего дня со дня поступления документов от участковой комиссии или акима поселка, села, сельского округа производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) в соответствии с законодательством Республики Казахстан и представляет полный пакет документов на рассмотрение специальной комиссии.
20. Специальная комиссия в течение двух рабочих дней со дня поступления документов выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывает размер социальной помощи.
21. Уполномоченный орган в течение восьми рабочих дней со дня регистрации документов заявителя на оказание социальной помощи принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов и заключения специальной комиссии о необходимости оказания социальной помощи.
В случаях, указанных в пунктах 17 и 18 настоящих Правил, уполномоченный орган принимает решение об оказании либо отказе в оказании социальной помощи в течение двадцати рабочих дней со дня принятия документов от заявителя или акима поселка, села, сельского округа.
22. Уполномоченный орган письменно уведомляет заявителя о принятом решении (в случае отказа - с указанием основания) в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.
23. По одному из установленных оснований социальная помощь в течение одного календарного года повторно не оказывается.
24. Отказ в оказании социальной помощи осуществляется в случаях:
1) выявления недостоверных сведений, представленных заявителями;
2) отказа, уклонения заявителя от проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) превышения размера среднедушевого дохода лица (семьи) установленного местными представительными органами порога для оказания социальной помощи.
25. Финансирование расходов на предоставление социальной помощи осуществляется в пределах средств, предусмотренных бюджетом города Павлодара на текущий финансовый год.
4. Основания для прекращения и возврата
предоставляемой социальной помощи
26. Социальная помощь прекращается в случаях:
1) смерти получателя;
2) выезда получателя на постоянное проживание за пределы соответствующей административно-территориальной единицы;
3) направления получателя на проживание в государственные медико -социальные учреждения;
4) выявления недостоверных сведений, представленных заявителем.
Выплата социальной помощи прекращается с месяца наступления указанных обстоятельств.
27. Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном или ином установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

5. Қорытынды ереже
28. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды уәкілетті орган "Е-собес" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорын пайдалана отырып жүргізеді.

5. Заключительное положение
28. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит уполномоченный орган с использованием базы данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес".