Павлодар қаласында жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша - "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібін анықтау туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2014 жылғы 04 қарашадағы № 1433/13 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 04 желтоқсанда № 4205 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы N 108/2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 30.01.2015 N 108/2 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» Бағдарламасын бекіту туралы» № 821 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес Павлодар қаласында жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша - «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі анықталсын.
2. «Павлодар қаласы қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі Б. Бақауов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2014 жылғы «04» қарашадағы
№ 1433/13 қаулысына
қосымша
Павлодар қаласында жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс
жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша – «Қолжетімді
тұрғын үй – 2020» Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу
және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Павлодар қаласында жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» Бағдарламаға қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысымен бекітілген «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасына (бұдан әрі - Бағдарлама) сәйкес белгіленеді.
2. Тәртіпте келесі негізгі түсініктер пайдаланылады:
1) Тұрғын үйді іске асыру жөніндегі уәкілетті орган – «Павлодар қаласы қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
2) Жас отбасы – бұл кемінде екі жыл некеде тұрған және ерлі-зайыптылардың екеуі де 29 жасқа толмаған жас отбасы (Бағдарламаға қатысуға өтініш берген сәтке), сондай-ақ балаларын (баласын) 29 жасқа толмаған, оның ішінде ажырасқан, жесір ата-ананың біреуі тәрбиелейтін толық емес отбасы.

Об определении порядка отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020" по направлению - жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья в городе Павлодаре
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 04 ноября 2014 года № 1433/13. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 04 декабря 2014 года № 4205. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 30 января 2015 года N 108/2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 30.01.2015 N 108/2.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 «Об утверждении Программы «Доступное жилье - 2020» акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить порядок отбора участников Программы «Доступное жилье - 2020» по направлению - жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья в городе Павлодаре, согласно приложению.
2. Государственному учреждению «Отдел финансов города Павлодара» принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Павлодара.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его официального опубликования.
Аким города Павлодара Б. Бакауов
Приложение
к постановлением акимата
города Павлодара
от «04» ноября 2014 года
№ 1433/13
Порядок отбора участников Программы «Доступное жилье - 2020» по направлению
жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для
молодых семей и очередности предоставления им жилья в городе Павлодаре
1. Общие положения
1. Настоящий порядок отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020" по направлению жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья (далее — Порядок) в городе Павлодаре определен в соответствии с Программой "Доступное жилье — 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 (далее — Программа).
2. В Порядке используются следующие основные понятия:
1) Уполномоченный орган по реализации жилья — государственное учреждение "Отдел финансов города Павлодара";
2) Молодая семья – это семья, состоящая в браке не менее двух лет, и возраст обоих супругов не достиг 29 лет (на момент подачи заявления на участие в Программе), а также неполная семья, в которой детей (ребенка) воспитывает один из родителей, не достигший возраста 29 лет, в том числе разведенный, вдовый.

2. Жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі
желісінің тұрғын үй бағыты бойынша тұрғын үйді беру тәртібі
3. Бағдарламаға қатысуға өтініштерді қабылдау «Павлодар қаласы қаржы бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – уәкелетті орган) жалгерлік тұрғын үйді пайдалануға беруді жүргізгенге дейін 6 айдан кем емес уақытта басталады.
Бағдарламаға қатысуға үміткерлер толықпаған жағдайда уәкілетті орган өтініштерді қабылдау мерзімін ұзартуға құқылы.
4. Бағдарламаға қатысу үшін өтініштер қабылданған кезде уәкілетті органмен өтініш иелерінің Бағдарламада белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізіледі:
1) Қазақстан Республикасының азаматтығы не оралман мәртебесінің болуы;
2) тіркелген некесінің кезеңі отбасының толық еместігін қоспағанда өтініш берген кезеңде 2 жылдан кем болмауы;
3) Бағдарламаға қатысуға өтініш берген кезде ерлі-зайыптылардың екеуі де 29 жасқа толмаған болуы не балаларды (баланы) 29 жасқа толмаған, оның ішінде ажырасқан, жесір ата-ананың біреуі тәрбиелеп отырған толық емес отбасы болуы;
4) Бағдарламаға қатысушы тұрғын үй алуға үміттенуші қатысушының елді мекенде тіркеуде болуы;
5) Бағдарламаға қатысушының және онымен бірге тұрақты тұратын оның отбасы мүшелерінің (жұбайы, кәмелет жасқа толмаған балалары), сондай-ақ өтініште көрсетілген отбасы құрамына қосылған және отбасының басқа мүшелерінің меншік құқығында немесе Қазақстан Республикасының аумағында кейіннен сатып алу құқығымен жалдау тұрғын үйінің болмауы;
6) Бағдарлама қатысушыларының және онымен тұрақты түрде бірге тұратын оның отбасы мүшелерінің (жұбайы, кәмелетке жасқа толмаған балалары), сондай-ақ отбасы құрамына қосылған және өтініште көрсетілген отбасының басқа мүшелерінің Қазақстан Республикасының аумағында соңғы 5 (бес) жылда оған меншік құқығына тиесілі тұрғын үй-жайды ауыстыру немесе тұрғын үйді иеліктен шығару жолымен тұрғын үй жағдайларын қасақана төмендету фактілерінің болмауы;
7) өтініш берердің алдындағы соңғы 6 (алты) ай ішінде отбасының ай сайынғы жиынтық таза табысы (зейнетақы аударымдарын, жеке табыс салығын және басқа да аударымдарды есептемегенде), мынадай шекте:
а) ең төменгі – төменгі күнкөріс деңгейінің 3 есе мөлшері;
б) ең жоғарғы – төменгі күнкөріс деңгейінің 12 есе мөлшерінен артық емес.
5. Тұрғын үйлерді 4 санат бойынша бөлу кезектілігі жинақталған балл санына қарай анықталады (балл санының көптігіне сай). Үміттенушілердің балл саны тең болған жағдайда шешімі көпшілік дауыспен тұрғын үй комиссиясымен анықталады.

2. Порядок предоставления жилья по направлению жилье
по линии жилищного строительного сберегательного
банка Казахстана для молодых семей
3. Прием заявлений на участие в Программе начинается государственным учреждением «Отдел финансов города Павлодара» (далее – уполномоченный орган) с даты объявления о начале приема заявлений не менее чем за 6 месяцев до ввода арендного жилья в эксплуатацию.
В случае недобора претендентов на участие в Программе, уполномоченный орган вправе продлить сроки приема заявлений.
4. В ходе приема заявлений на участие в Программе уполномоченным органом производиться проверка соответствия заявителей установленным Программой требованиям:
1) гражданство Республики Казахстан либо статус оралмана;
2) период зарегистрированного брака не менее 2-х лет на момент подачи заявления, за исключением не полной семьи;
3) возраст обоих супругов не достиг 29 лет на момент подачи заявления на участие в Программе либо неполная семья, в которой детей (ребенка) воспитывает один из родителей, не достигший возраста 29 лет, в том числе разведенный, вдовый;
4) регистрация участника Программы в населенном пункте, в котором участник претендует на получение жилья;
5) отсутствие у участника Программы и постоянно совместно проживающих с ним членов его семьи (супруги, несовершеннолетних детей), а также других членов семьи, включенных в состав семьи и указанных в заявлении, жилья на праве собственности или арендного жилья с правом последующего выкупа на территории Республики Казахстан;
6) отсутствие фактов преднамеренного ухудшения жилищных условий участником Программы и постоянно совместно проживающих с ним членов его семьи (супруги, несовершеннолетних детей), а также других членов семьи, включенных в состав семьи и указанных в заявлении, путем обмена жилого помещения или отчуждения жилища, принадлежащего ему на праве собственности, в течение последних 5 (пяти) лет на территории Республики Казахстан;
7) ежемесячный совокупный доход семьи (за минусом пенсионных отчислений, индивидуального подоходного налога и других отчислений) за последние 6 (шесть) месяцев перед подачей заявления в пределах:
а) минимальный – 3-х кратный размер прожиточного минимума;
б) максимальный – не более 12-кратного размера прожиточного минимума.
5. Очередность распределения жилья по 4-м критериям определяется количеством набранных баллов (по наибольшему количеству баллов). При равенстве баллов у претендентов решение определяется жилищной комиссией большинством голосов.