Атаулы және мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 216/27 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 05 мамырда № 3791 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2021 жылғы 28 сәуірдегі № 32/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 28.04.2021 № 32/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы, 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 504 қаулысымен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Екібастұз қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атаулы және мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін:
9 мамыр - Жеңіс Күніне орай:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне 500000 (бес жүз мың) теңге мөлшерінде, сондай-ақ 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі - АЕК) сомасындағы азық-түлік жинақтары;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдарға (Ауғанстан аумағындағы ұрыс қимылдары қатысушыларынан, Ауғанстанда әскери мiндетiн өтеу кезiнде мүгедек болған әскери қызметшiлерден, 1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясындағы (бұдан әрі - ЧАЭС) апаттың зардаптарын жоюға тiкелей қатысқан адамдардан, ЧАЭС апаттың салдарынан мүгедек болған адамдардан басқа) 10 (он) АЕК мөлшерінде;
Ауғанстан аумағындағы ұрыс қимылдары қатысушыларына, Ауғанстанда әскери мiндетiн өтеу кезiнде мүгедек болған әскери қызметшiлеріне, 1986 - 1987 жылдары ЧАЭС апаттың зардаптарын жоюға тiкелей қатысқан адамдарға, ЧАЭС апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға 5 АЕК мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жөнiнен соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа да санаттарына 10 АЕК мөлшерінде;
1 қазан - Халықаралық қарттар күніне орай:
ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын жасына байланысты зейнетақы мен жәрдемақы алатын азаматтарға, атап айтқанда:

Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28 апреля 2014 года № 216/27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 мая 2014 года № 3791. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28 апреля 2021 года № 32/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 28.04.2021 № 32/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года N 504, Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить размеры социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятой категории получателей:
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) в размере 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор на сумму 5 (пять) месячных расчетных показателей (далее - МРП);
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ (кроме участников боевых действий на территории Афганистана, военнослужащих, ставшими инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане, лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) в 1986 – 1987 годах, лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на ЧАЭС) в размере 10 (десять) МРП;
участникам боевых действий на территории Афганистана, военнослужащим, ставшими инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане, лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на ЧАЭС в 1986 – 1987 годах, лицам, ставшими инвалидами вследствие катастрофы на ЧАЭС в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в размере 5 МРП;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны в размере 10 МРП;
к 1 октября - Международному дню престарелых:
лицам, достигшим пенсионного возраста получающим минимальный размер пенсии и пособия, а именно:

ең төменгі мөлшерде зейнетақы мен жәрдемақы алатын азаматтарға – 1,2 АЕК;
80-нен және одан да жоғары жас мөлшеріндегі азаматтарға – 2,9 АЕК;
қазанның 2 жексенбісі - Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, 1,2-топтағы мүгедектерге, кәмелетке толмаған балалары бар мүгедектерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушылар арасынан көп балалы аналарға 2,4 АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 28.10.2014 № 284/33 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.03.2015 № 307/35 (алғаш ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.05.2019 № 355/43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының әлеуметтік, мәдени дамыту мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, қалалық
мәслихат хатшысы Б. Құспеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
2014 жылғы "18" сәуір

гражданам, получающим минимальный размер пенсии и пособия – 1,2 МРП;
гражданам в возрасте от 80 и более лет – 2,9 МРП;
ко 2 воскресению октября – ко Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет, инвалидам 1, 2 группы, инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей, в размере 2,3 МРП;
к 8 марта - Международному женскому дню:
многодетным матерям из числа получателей государственной адресной социальной помощи, в размере 2,4 МРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 28.10.2014 № 284/33 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.03.2015 № 307/35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.05.2019 № 355/43 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам социального, культурного развития.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии, секретарь
городского маслихата Б. Куспеков
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности акима
Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года