Алматы қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі критерийлерді белгілеу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 18 тамыздағы № 3/683 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 16 қыркүйекте № 1084 болып тіркелді. Күші жойылды – Алматы қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 27 қыркүйектегі № 3/479 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы қаласы әкімдігінің 27.09.2016 № 3/479 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілді).
Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңының 17 бабының 1 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 31 наурыздағы № 280 "Жекешелендірудің кейбір мәселелері туралы" қаулысымен бекітілген Жекешелендірудің 2014 - 2016 жылдарға арналған кешенді жоспарының 3 тармағына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласының коммуналдық мүлкін иеліктен шығару түрлерін таңдау жөніндегі қоса беріліп отырған критерийлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. "Алматы қаласы Қаржы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі осы қаулыны интернет - ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
18 тамыздағы 2014 жылғы
№ 3/683 қаулысына қосымша
Коммуналдық мүлкін иелiктен шығару түрлерін
таңдау жөніндегі критерийлерді белгілеу туралы
№ р\с
Критерий атауы
Меншіктен шығару түрі
1
Келесі критерийлер болғанда:
Нысанға бұдан әрі бақылау жасауға мемлекеттің қызығушылығының жоқтығы;
белгіленген заңнамалық мерзімде Нысанды сатудан бюджетке ақша қаражатын алудың қажеттілігі;
ең жоғарғы мүмкіндік бағасы және сауда–саттыққа қатысушыларды мол тарту бойынша Нысанды тарату қажеттілігі.
аукцион түрінде сауда-саттық өткізу
2
Келесі критерийлер болғанда:
белгіленген заңнамалық мерзімде Нысанды сатудан бюджетке ақша қаражатын алудың қажеттілігі;
сату шарттарын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт аралығында Нысанға мемлекеттік бақылауды сақтау қажеттілігі (қызмет бейінін сақтау, несиегерлік берешекті өтеу, жалақы бойынша берешекті өтеу және басқа шарттар);
ең жоғарғы мүмкіндік бағасы бойынша Нысанды тарату қажеттілігі.
коммерциялық тендер түрінде сауда-саттық өткізу
3
Келесі критерийлер болғанда:
сату шарттарын белгілеу жолымен белгілі бір уақыт аралығында Нысанға мемлекеттік бақылауды сақтау қажеттілігі (жаңаны құруға бағытталған инвестицияларды салу, қолданыстағы өндірістер мен басқа да шарттарды кеңейту немесе жаңарту);
тиімді инвестициялық бағдарламасы бар инвесторларды тарту қажеттілігі.
инвестициялық тендер түрінде сауда-саттық өткізу
4
Келесі критерийлер болғанда:
Сенімді басқарушының, жалдаушының (жалға алушы) кейінгі жерде сатып алу құқығы бар сенімді басқару, мүлікті жалға алушының шарт талаптарын орындауына белгілі бір уақыт аралығында Нысанға мемлекеттік бақылауды сақтау қажеттілігі.
тура адрестік сату
5
Келесі критерийлер болғанда:
Бұдан әрі оларды бақылауға мемлекеттің қызығушылығы болмаған жағдайда мемлекетке тиесілі бағалы қағаздарды тарату;
белгіленген заңнамалық мерзімде Нысанды сатудан бюджетке ақша қаражатын алудың қажеттілігі.
қор биржасында сауда-саттық өткізу

Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 18 августа 2014 года № 3/683. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 16 сентября 2014 года за № 1084. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27 сентября 2016 года № 3/479
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 27.09.2016 № 3/479 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", пунктом 3 Комплексного плана приватизации на 2014 - 2016 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2014 года № 280 "О некоторых вопросах приватизации", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить прилагаемые критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление финансов города Алматы" обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы М. Кудышева.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А.Есимов
Приложение
к постановлению акимата
города Алматы
от 18 августа 2014 года
№ 3/683
Критерии
по выбору видов отчуждения коммунального имущества
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
При наличии следующих критериев:
отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над Объектом;
необходимость получения денежных средств в бюджет от продажи Объекта в установленные законодательством сроки;
необходимость реализации Объекта по максимально возможной цене и привлечения широкого круга участников торгов.
проведение торгов в форме аукциона
2
При наличии следующих критериев:
необходимость получения денежных средств в бюджет от продажи Объекта в установленные законодательством сроки;
необходимость сохранения контроля государства над Объектом на определенный период времени путем установления условий продажи (сохранение профиля деятельности, погашение кредиторской задолженности, погашение задолженности по заработной плате и другие условия);
необходимость реализации Объекта по максимально возможной цене.
проведение торгов в форме коммерческого тендера
3
При наличии следующих критериев:
необходимость сохранения контроля государства над Объектом на определенный период времени путем установления условий продажи (вложение инвестиций направленных на создание новых, расширение и/или обновление (модификация) действующих производств и другие условия);
необходимость привлечения инвестора с эффективной инвестиционной программой.
проведение торгов в форме инвестиционного тендера
4
При наличии следующего критерия:
необходимость сохранения на определенный период времени контроля государства за выполнением условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
прямая адресная продажа
5
При наличии следующих критериев:
реализации ценных бумаг, принадлежащих государству, при отсутствии заинтересованности государства в дальнейшем их контроле;
необходимость получения денежных средств в бюджет от продажи Объекта в установленные законодательством сроки.
проведение торгов на фондовой бирже