Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау аудандық әкімдігінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 574 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қаңтарда N 3078 болып тіркелді.
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы əкімдігінің 11.03.2020 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қосымшаға сәйкес Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен мөлшерлері айқындалсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Айыртау ауданы әкімі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А. Тастеміров
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы
Солтүстік Қазақстан облысының
Ішкі істер департаменті
Айыртау ауданының ішікі істер
бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А. Ідірісов
2014 жыл 15 желтоқсан
Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 574 қаулысымен бекітілген
Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Айыртау ауданы əкімдігінің 11.03.2020 № 61 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы Қағидалар Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қорғауға қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу тәртібін анықтайды.
1. Қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі аудандық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды.
2. Қоғамдық тәртіпті сақтауға белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы ұсынысты (қолдау хат) Комиссияның қарауына "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының полиция департаменті Айыртау ауданының полиция бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-СҚО ПД Айыртау ауданының ПБ) енгізеді.

О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории Айыртауского района
Постановление акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 15 декабря 2014 года № 574. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 23 января 2015 года № 3078.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка", акимат Айыртауского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории Айыртауского района.
2. Определить виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории Айыртауского района, согласно приложению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима Айыртауского района.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Тастемиров
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник
государственного учреждения
"Отдел внутренних дел
Айыртауского района
Департамента внутренних дел
Северо-Казахстанской области
Республики Казахстан"
А. Идрисов
15 декабря 2014 года
Утверждены постановлением акимата Айыртауского района Северо – Казахстанской области от 15 декабря 2014 года № 574
Правила поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории Айыртауского района
Сноска. Правила в редакции постановления акимата Айыртауского района Северо-Казахстанской области от 11.03.2020 № 61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила определяют порядок поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка на территории Айыртауского района.
1. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются районной комиссией по поощрению граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка (далее - Комиссия).
2. Представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Отдел полиции Айыртауского района Департамента полиции Северо-Казахстанской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (далее – ОП Айыртауского района ДП СКО).

3. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
4. Көтермелеу түрін, оның ішінде ақшалай сыйақы мөлшерін көтермеленушінің қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесін ескере отыра, Комиссия белгілейді.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу және құнды сыйлықты алу үшін Комиссия қабылдаған шешімге сәйкес СҚО ПД Айыртау ауданының ПБ бастығының қосымша бұйрығы шығарылады.
6. СҚО ПД Айыртау ауданының ПБ ақшалай сыйақыны төлеуді және бағалы сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебінен Солтүстік Қазақстан облысы полиция департаментінің 252 003 "Қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу" бюджеттік бағдарламасымен жүргізеді.
7. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға Айыртау ауданы әкімінің Құрмет грамотасын, Айыртау ауданы әкімінің Алғыс хаттарын, ақшалай сыйақы, бағалы сыйлықты беруді СҚО ПД Айыртау ауданының ПБ салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
Айыртау ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 574 қаулысына қосымша
Айыртау ауданы аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен мөлшерлері
1. Айыртау ауданы әкімінің Құрмет грамотасы.
2. Айыртау ауданы әкімінің Алғыс хаты.
3. 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшердегі ақшалай сыйақы.
4. Бағасы 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын құнды сыйлық.

3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
4. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
5. Для выплаты денежного вознаграждения и приобретения ценного подарка дополнительно издается приказ начальника ОП Айыртауского района ДП СКО согласно решению, принятому Комиссией.
6. Выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится за счет средств областного бюджета бюджетной программой Департамента полиции Северо-Казахстанской области 252 003 "Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка".
7. Вручение почетной грамоты акима Айыртауского района, благодарственного письма акима Айыртауского района, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечении общественного порядка осуществляется ОП Айыртауского района ДП СКО в торжественной обстановке.
Приложение к постановлению акимата Айыртауского района от 15 декабря 2014 года № 574
Виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории Айыртауского района
1. Почетная грамота акима Айыртауского района.
2. Благодарственное письмо акима Айыртауского района.
3. Денежное вознаграждение в размере, не превышающего 10-кратного месячного расчетного показателя.
4. Ценный подарок в стоимости, не превышающего 10-кратного месячного расчетного показателя.