"Тимирязев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 05 ақпандағы № 23/2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 32/4 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 желтоқсанда N 3034 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 2015 жылғы 29 мамаырдағы N 37/1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданы мәслихатының 29.05.2015 N 37/1 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес, Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Тимирязев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 05 ақпандағы № 23/2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 21 ақпанда № 2564 болып тіркелген, 2014 жылғы 01 наурызда "Көтерілген тың" аудандық газетінде жарияланған, 2014 жылғы 01 наурызда "Нива" аудандық газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Тимирязев ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларындағы 8-тармақтың екінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"Азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:
жетімдік;
ата-ананың қамқорлығының болмауы;
кәмелетке толмағандардың қараусыздығы, оның ішінде девиантты құлықтылар;
туғаннан үш жасқа дейінгі балалардың ерте психоденелік дамуынан мүмкіндіктерінің шектелуі;
дене және (немесе) ақыл-ес мүмкіндіктеріне қарай ағза қызметінің тұрақты бұзушылықтары;
айналадағыларға қауіп төндіретін, әлеуметтік маңызды аурулар және аурулар салдарынан өмірлік іс-әрекетінің шектелуі;
шалдыққан ауруының және (немесе) мүгедектігінің салдарынан, қартаюына байланысты өзіне өзі күтуге қабілетсіздігі;
әлеуметтік бейімсіздікке және депривацияға әкеп соққан қатыгез қатынас;
баспанасыздық (белгілі тұрғылықты жері жоқ тұлғалар);
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылуы;
қылмыстық-атқару инспекциясы сынақ қызметінің тіркеуінде болуы;
табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкiне зиян келтiру;
күнкөрістің ең төмен деңгейінің бір еселік мөлшерінің шамасынан төмен адамның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысының болуы;
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерінің тіс протездеуге мұқтаждығы (бағалы металлдар мен металлокерамикадан, металлоакриллден жасалған протездерден басқа) кірісті есептемегенде, 2 жылда бір реттен артық емес;
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерінің Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық–курорттық емделуге мұқтаждығы кірісті есептемегенде, жылына бір рет;
Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеуге және отынды сатып алуға кірісті есептемегенде, ай сайынғы екі айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде өтемақыға мұқтаждығы негіздеме болып табылады.
Арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі туралы қорытынды шығарған кезде азаматтарды мұқтаждар санатына жатқызу үшін негіздемелер тізбесін басшылыққа алады."

О внесении изменений в решение районного маслихата от 05 февраля 2014 года № 23/2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тимирязевского района"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 32/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2014 года № 3034. Утратило силу решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 29 мая 2015 года N 37/1
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 29.05.2015 N 37/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 05 февраля 2014 года № 23/2 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тимирязевского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2564 от 21 февраля 2014 года, опубликовано 01 марта 2014 года в районной газете "Көтерілген тың", 01 марта 2014 года в районной газете "Нива") следующие изменения:
второй абзац пункта 8 Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Тимирязевского района, утвержденных указанным решением, изложить в новой редакции:
"Основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:
сиротство;
отсутствие родительского попечения;
безнадзорность несовершеннолетних, в том числе девиантное поведение;
ограничение возможностей раннего психофизического развития детей от рождения до трех лет;
стойкие нарушения функций организма, обусловленные физическими и (или) умственными возможностями;
ограничение жизнедеятельности вследствие социально значимых заболеваний и заболеваний, представляющих опасность для окружающих;
неспособность к самообслуживанию в связи с преклонным возрастом, вследствие перенесенной болезни и (или) инвалидности;
жестокое обращение, приведшее к социальной дезадаптации и социальной депривации;
бездомность (лица без определенного места жительства);
освобождение из мест лишения свободы;
нахождение на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
наличие среднедушевого дохода лица (семьи) ниже величины однократного размера прожиточного минимума;
нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в зубопротезировании (кроме драгоценных металлов и протезов из металлокерамики, металлоакрилла) без учета доходов, не более одного раза в 2 года;
нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан без учета доходов, один раз в год;
нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в ежемесячной компенсации за оплату коммунальных услуг и приобретение топлива без учета доходов, ежемесячно в размере двух месячных расчетных показателей.
Специальная комиссия при вынесении заключения о необходимости оказания социальной помощи руководствуется перечнем оснований для отнесения граждан к категории нуждающихся."

2. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
ХХХII сессия төрағасы
Ж. Жантоқов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысының
әкімі
2014 жылғы 24 желтоқсан
Е. Сұлтанов

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель XХXII сессии
районного маслихата
Ж. Жантоков
Секретарь
районного маслихата
С. Мустафин
"СОГЛАСОВАНО"
Аким
Северо-Казахстанской области
24 декабря 2014 года
Е. Султанов