Жер салығының базалық мөлшерлемелерiн түзету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 8 тамыздағы № 39/266-5с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 19 тамызда № 2784 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2015 жылғы 29 қыркүйектегі № 50/388-5с шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент  қалалық мәслихатының 29.09.2015 № 50/388-5с шешімімен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 46/327-5с шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Барлық мәтін бойынша «ставкалары» деген сөздер «мөлшерлемелері» деген сөздермен ауыстырылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 46/327-5с шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылдың 10 желтоқсанындағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Кодексінің 387 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылдың 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 маусымдағы № 37/257-5с шешімімен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2736 нөмірімен тіркелген) Шымкент қаласының жерлерді аймақтарға бөлу схемасы негізінде, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқада міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Кодексінің 378379380381383387 баптармен белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері жоғарылатылсын:
1, 2, 4, 5, 6 аймақтарда автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда 50 пайызға;
7 аймақта автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда 40 пайызға.
3, 8, 9, 10 аймақтарда ҚР «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Кодексінің 381 бабына сәйкес белгіленген жер салығының базалық мөлшерлемелері қалдырылсын.
10 аймақта ауыл шаруашылығына арналмаған, ауыл шаруашылығы мақсаттары үшін пайдаланылатын жерлері салығының базалық мөлшерлемелері 50 пайызға жоғарылатылсын.

О корректировке базовых ставок земельного налога
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 8 августа 2014 года № 39/266-5с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 19 августа 2014 года № 2784. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29 сентября 2015 года № 50/388-5с
Сноска. Утратило силу решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 29.09.2015 № 50/388-5с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
Сноска. В заголовок и по всему тексту решения внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 27.03.2015 № 46/327-5с (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс), статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» городской маслихат РЕШИЛ:
1. На основании схемы зонирования земель города Шымкент, утвержденной решением Шымкентского городского маслихата от 24 июня 2014 года № 37/257-5с (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2736), базовые ставки земельного налога, установленные статьями 378379380381383387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс):
повысить для земель, находящихся:
в зонах 1, 2, 4, 5, 6 за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции на 50 процентов;
в зоне 7 за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции на 40 процентов.
Для земель, находящихся в зонах 3, 8, 9, 10 согласно Кодекса РК «О налогах и других платежах в бюджет» статьи 381 за исключением земель, выделенных (отведенных) под земли несельскохозяйственного назначения, используемые для сельскохозяйственных целей, оставить утвержденные базовые налоговые ставки.
В зоне 10 на земли несельскохозяйственного назначения, используемые для сельскохозяйственных целей, базовые ставки земельного налога повысить на 50%.

2. Шымкент қалалық мәслихатының 27.07.2012 жылғы № 9/69-5с «Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14-1-165 тіркелген 2012 жылғы 3 тамыздағы № 32 «Шымкент келбеті» газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      А.Ниязов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Н.Бекназаров

2. Признать утратившим силу решение Шымкентского городского маслихата от 27.07.2012 года № 9/69-5с «О корректировке базовых ставок земельного налога» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14-1-165, опубликовано в газете «Панорама Шымкента» за № 32 от 3 августа 2012 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии городского маслихата   А.Ниязов
Секретарь городского маслихата             Н.Бекназаров