Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерінің нысандарын және оларды қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 21 қазандағы № 124 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 19 қарашада № 9882 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2016 жылғы 25 сәуірдегі № 84 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 25.04.2016 № 84 (алғаш ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының жаңа ҚылмыстықҚылмыстық-процестік кодекстерінің қабылдануына байланысты, «Прокуратура туралы» Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 4-1)-тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) 1 осы бұйрыққа 1-қосымшасына сәйкес № 1 «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшасына сәйкес № 6 «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшасына сәйкес № 6а «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшасына сәйкес № 6К «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшасына сәйкес № 6Ка «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшасына сәйкес № 8 «Қылмыстық істерді қадағалау сатысында қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы» есеп нысаны;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшасына сәйкес № 8а «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қадағалау сатысында қарау бойынша» есеп нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшасына сәйкес № 2-Ж «Соттардың жеке айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы» есеп нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-16-қосымшасыларына сәйкес электрондық ақпараттық есепке алу құжаттары ЭАЕҚ 1, ЭАЕҚ 1.1, ЭАЕҚ 1.2, ЭАЕҚ 2, ЭАЕҚ 3, ЭАЕҚ 4, ЭАЕҚ 5, ЭАЕҚ «Адам туралы»;
10) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерді қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты жолдасын:

Об утверждении форм судебных статистических отчетов в уголовно-правовой сфере и Инструкции по их формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 21 октября 2014 года № 124. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 ноября 2014 года № 9882. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года № 84
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 25.04.2016 № 84 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В связи с принятием новых Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов Республики Казахстан, руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму № 1 «Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел», согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 6 «Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел», согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 6а «Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел о лицах, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы», согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 6К «Отчет о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел», согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму № 6Ка «Отчет о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению дел о лицах, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы», согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму № 8 «Отчет о работе судов по рассмотрению уголовных дел в надзорной инстанции», согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму № 8а «Отчет по рассмотрению в надзорной инстанции уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы», согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму № 2-Ж «Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения», согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) электронные информационные учетные документы (далее – ЭИУД) форм ЭИУД 1, ЭИУД 1.1, ЭИУД 1.2, ЭИУД 2, ЭИУД 3, ЭИУД 4, ЭИУД 5, ЭИУД на лицо, согласно приложениям 9-16 к настоящему приказу;
10) Инструкцию по формированию судебных статистических отчетов в уголовно-правовой сфере, согласно приложению 17 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:

с.і. сотталушының ауыр науқастануына байланысты (ҚР ҚПК 475-б. 1-б. 1-т.)
2
с.і. сотталушының жүктілігіне немесе сотталушының жасы кіші балаларының болуына байланысты және жасы кіші балаларды жалғыз өзі тәрбиелейтін еркектерге қатысты (ҚР ҚПК 475-б. 1-б. 2-т.)
3
с.і. жазаны дереу өтеу сотталушы немесе оның отбасы үшін ауыр салдарға әкелуі мүмкін болғанда (ҚР ҚПК 475-б. 1-б. 3-т.)
4
ҚК 41, 43, 44-бб. тәртібінде жаза түрлерін ауыстыру туралы(ҚР ҚПК 476-б. 1-т.)
5
ҚК 42-б. тәртібінде жаза түрін ауыстыру туралы (ҚР ҚПК 476-б. 2-т.)
6
Қоғамнан оқшаулаумен байланысты емес жазаға сотталған, бақылаудан жасырынған және жазаны өтеуден бұлтарған адамдарға қатысты іздеу жариялау, тоқтату және бұлтартпау шарасын таңдау туралы (ҚПК 476-б. 3-т.)
7
Қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрін өзгерту туралы (ҚР ҚПК 476-б. 4-т.)
8
Шартты-мерзімінен бұрын босату туралы (ҚР ҚК 72-б.)
9
с.і. аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
10
с.і. ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
11
с.і. ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
12
с.і. ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
13
Жазаның өтелмеген бөлігін жазаның жеңілірек түріне ауыстыру немесе тағайындалған жаза мерзімін қысқарту туралы (ҚР ҚК 73-б.)
14
с.і. аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
15
с.і. ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
16
с.і. ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
17
с.і. ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
18
Шартты-мерзімінен бұрын босату күшін жою туралы (ҚР ҚК 72-б. 7-б.)
19
с.і.түзету жұмыстарын өтейтіндер
20
с.і. әскери қызметі бойынша шектеу
21
с.і. бостандығын шектеу
22
с.і. гауптвахтада ұстау
23
с.і. бас бостандығынан айыру
24
Ауруға байланысты жазаны өтеуден босату туралы (ҚР ҚК 75-б., ҚР ҚПК 476-б. 7-т.)
25
с.і. құқық бұзушылық жасағаннан кейін психикалық ауытқу
26
с.і. басқа аурулармен ауыратын адамдар
27
Кері күші бар қылмыстық заңды жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жұмсарту (ҚР ҚК 6-б.)
28
с.і. құқық бұзушылықты немесе жазаланатын әрекетті жоятын
29
с.і. жауапкершілікті немесе жазаны жеңілдетуге байланысты
30
с.і. құқық бұзушылық жасаған адам күйінің жақсаруына байланысты
31
с.і. аса ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
32
с.і. ауыр құқық бұзушылықтар бойынша
33
с.і. ауырлығы орташа құқық бұзушылықтар бойынша
34
с.і. ауырлығы аз құқық бұзушылықтар бойынша
35
Рақымшылық туралы акті жариялау нәтижесінде жазадан босату немесе жазаны жеңілдету туралы
36
Шартты соттаудың күшін жою туралы (ҚР ҚК 64-б.), сотталушы үшін белгіленген міндеттемелердің күшін жою немесе толықтыру туралы (ҚР ҚК 63, 64-бб., ҚР ҚПК 476-б. 8, 9-т.)
37
Ескіру мерзімінің өтуімен байланысты қылмыстық жауаптылықтан босату туралы (ҚР ҚК 71-б.)
38

в т.ч. в связи с тяжелой болезнью осужденного (п.1 ч.1 ст. 475 УПК РК)
2
в т.ч. в связи с беременностью осужденной или наличием у осужденной женщины малолетних детей и в отношении мужчин, в одиночку воспитывающих малолетних детей (п.2 ч.1 ст. 475 УПК РК)
3
в т.ч. когда немедленное отбывание наказания может повлечь за собой тяжкие последствия для осужденного или его семьи (п.3 ч.1 ст. 475 УПК РК)
4
О замене видов наказания в порядке ст.ст.414344 УК (п.1 ст.476 УПК РК)
5
О замене видов наказания в порядке ст.42 УК (п.2 ст.476 УПК РК)
6
Об объявлении, прекращении розыска и избрании меры пресечения в отношении лиц, осужденных к наказанию, не связанному с изоляцией от общества, скрывшихся от контроля и уклоняющихся от отбывания наказания (п.3 ст.476 УПК РК)
7
Об изменении вида учреждения уголовно-исполнительной системы (п.4 ст.476 УПК РК)
8
Об условно-досрочном освобождении (ст.72 УК РК)
9
в т.ч. по особо тяжким правонарушениям
10
в т.ч. по тяжким правонарушениям
11
в т.ч. по правонарушениям средней тяжести
12
в т.ч. по правонарушениям небольшой тяжести
13
О замене неотбытой части наказания более мягким видом наказания либо сокращение срока назначенного наказания (ст.73 УК РК)
14
в т.ч. по особо тяжким правонарушениям
15
в т.ч. по тяжким правонарушениям
16
в т.ч. по правонарушениям средней тяжести
17
в т.ч. по правонарушениям небольшой тяжести
18
Об отмене условно-досрочного освобождения (ст.72 ч.7 УК РК)
19
в т.ч. отбывающие исправительные работы
20
в т.ч. ограничение по военной службе
21
в т.ч. ограничение свободы
22
в т.ч. содержание на гауптвахте
23
в т.ч. лишении свободы
24
Об освобождении от наказания в связи с болезнью (ст.75 УК РК, п.7 ст.476 УПК РК)
25
в т.ч. психического расстройства после совершения правонарушения
26
в т.ч. лица, страдающего иной тяжелой болезнью
27
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания уголовного закона, имеющего обратную силу (ст. 6 УК РК)
28
в т.ч. устраняющий правонарушение или наказуемость деяния
29
в т.ч. ввиду смягчения ответственности или наказания
30
в т.ч. ввиду улучшения положения лица, совершившего правонарушение
31
в т.ч. по особо тяжким правонарушениям
32
в т.ч. по тяжким правонарушениям
33
в т.ч. по правонарушениям средней тяжести
34
в т.ч. по правонарушениям небольшой тяжести
35
Об освобождении от наказания или смягчении наказания вследствие издания акта об амнистии
36
Об отмене условного осуждения (ст.64 УК РК), об отмене либо дополнении установленных для осужденного обязанностей (ст.ст.63, 64 УК РК, п.п. 8,9 ст.476 УПК РК)
37
Об освобождении от уголовной ответственности в связи с истечением срока давности (ст.71 УК РК)
38

Күзетпен ұстау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 1-т.)
Үйде қамау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 2-т.)
Уақытша лауазымынан шеттетуді санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 3-т.)
Жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 4-т.)
Экстрадициялық тұтқындау түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 5-т.)
Кепіл түрінде бұлтартпау шарасын санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 7-т.)
Мүлікке тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 8-т.)
Күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 6-т.)
с.і. 3 айға дейін
с.і. 9 айға дейін
с.і. 12 айға дейін
с.і. 18 айға дейін
Үйде қамау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 6-т.)
с.і. 3 айға дейін
с.і. 9 айға дейін
с.і. 12 айға дейін
с.і. 18 айға дейін
Экстрадициялық тұтқындау мерзімін ұзарту туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 6-т.)
с.і. 3 айға дейін
с.і. 9 айға дейін
с.і. 12 айға дейін
с.і. 18 айға дейін
Күзетпен ұсталмайтын адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптама өндірісі үшін медициналық ұйымға мәжбүрлі орналастыру туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 9-т.)
Ертеректе күзетпен ұстау қолданылған адамды психиатриялық көмек көрсететін, ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға бейімделген арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы психикалық ауру дерегін анықтау кезінде (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 10-т.)
Мәйітті эксгумациялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 11-т.)
Күдіктінің, айыпталуышының халықаралық іздестіруін жариялау туралы (ҚР ҚПК 55-б. 1-т. 12-т.)
Тез бұзылатын немесе оларды қылмыстық істі шешкенге дейін ұзақ сақтау елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 2-т.)
Сотқа дейінгі өндіріс барысында жәбірленушінің және куәгердің жауабын депозитке салу (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 3-т.)
Адвокаттар мен прокурорларды қоспағанда, сотқа дейінгі өндірісте іс жүргізу міндеттемелерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын адамдарға ақшалай өндіріп алу салу туралы (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 4-т.)
Қылмыстық іс бойынша процестік шығындарды прокурордың ұсынысы бойынша өндіріп алу туралы (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 5-т.)
Қылмыстық іс үшін маңызы бар қылмыстық іске кез келген мәліметтерді, құжаттарды, заттарды талап ету және қосу туралы (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 6-т.)
Сараптама тағайындау туралы, егер қылмыстық қудалау органы осындай өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартса немесе ол бойынша үш тәулік ішінде шешім қабылданбаса (ҚР ҚПК 55-б. 2-т. 7-т.)

О санкционировании меры пресечения в виде содержания под стражей (п.п. 1 п. 1 ст. 55 УПК РК)
1
О санкционировании меры пресечения в виде домашнего ареста (п.п. 2 п. 1 ст. 55 УПК РК)
2
О санкционировании временного отстранения от должности (п.п. 3 п. 1 ст. 55 УПК РК)
3
О санкционировании запрета на приближение (п.п. 4 п. 1 ст. 55 УПК РК)
4
О санкционировании меры пресечения в виде экстрадиционного ареста (п.п. 5 п. 1 ст. 55 УПК РК)
5
О санкционировании меры прсесечния в виде залога (п.п. 7 п. 1 ст. 55 УПК РК)
6
О санкционировании наложения ареста на имущество (п.п. 8 п. 1 ст. 55 УПК РК)
7
О продлении срока содержания под стражей (п.п. 6 п. 1 ст. 55 УПК РК)
8
в т.ч. до 3 мес.
9
в т.ч. до 9 мес
10
в т.ч. до 12 мес.
11
в т.ч. до 18 мес.
12
О продлении срока домашнего ареста (п.п. 6 п. 1 ст. 55 УПК РК)
13
в т.ч. до 3 мес.
14
в т.ч. до 9 мес.
15
в т.ч. до 12 мес.
16
в т.ч. до 18 мес.
17
О продлении срока экстрадиционного ареста (п.п. 6 п. 1 ст. 55 УПК РК)
18
в т.ч. до 3 мес.
19
в т.ч. до 9 мес.
20
в т.ч. до 12 мес.
21
в т.ч. до 18 мес.
22
При установлении факта психического заболевания о принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (п.п. 9 п. 1 ст. 55 УПК РК)
23
О переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (п.п. 10 п. 1 ст. 55 УПК РК)
24
Об эксгумации трупа (п.п. 11 п. 1 ст. 55 УПК РК)
25
Об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (п.п. 12 п. 1 ст. 55 УПК РК)
26
О реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (п.п. 2 п. 2 ст. 55 УПК РК)
27
О депонировании в ходе досудебного производства показания потерпевшего и свидетеля (п.п. 3 п. 2 ст. 55 УПК РК)
28
О наложении денежных взысканий на лиц, не выполняющих или выполняющих ненадлежаще процессуальные обязанности в досудебном производстве, за исключением адвокатов и прокуроров (п.п. 4 п. 2 ст. 55 УПК РК)
29
О взыскании процессуальных издержек по уголовному делу по представлению прокурора (п.п. 5 п. 2 ст. 55 УПК РК)
30
Об истребовании и приобщении к уголовному делу любых сведений, документов, предметов, имеющих значение для уголовного дела (п.п. 6 п. 2 ст. 55 УПК РК)
31
О назначении экспертизы, если органом уголовного преследования в удовлетворении такого ходатайства было отказано либо по нему не принято решение в течение трех суток (п.п. 7 п. 2 ст. 55 УПК РК)
32

Есептілік мерзімінде аяқталған барлық істер (17, 19, 21, 24, 25-бағандардың сомасы)
ҚР ҚПК 425-б. белгіленген мерзімнен артық
Есептілік мерзімінің соңына аяқталмаған істер қалдығы
Уақытша тоқтатылды
Жеке қаулы шығарылды
шағым қанағаттандырылды
наразылық қанағаттандырылды
Барлық қаралған істер
22
23
24
25
26
27
28
29
30
"Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" № 6 нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың үкімдеріне шағымдарды және наразылықтарды қарау нәтижесі (тұлғалар ар саны бойынша)" Б кестесі
АТАУЫ
жол нөмірі
Үкімдерін алқа қараған адамдар саны
Үкімдеріне шағым, наразылық берілген адамдар саны (1-бағаннан)
Үкімдері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны
Барлығы үкімнің күші жойылды (5, 11-15, 17-бағандардың сомасы)
А
Б
1
2
3
4
БАРЛЫҒЫ
1
ауырлығы аз
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
"БАРЛЫҒЫ" жолынан
Қылмыстар бойынша
6
с.і. жеделдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру істері бойынша
7
Теріс қылықтар бойынша
8
Жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру істері бойынша
9
Қысқартылған тәртіпте қаралған істер бойынша
10
Келісу өндірісінде қаралған істер бойынша
11
Жеке айыптау істері
12
Анықтау істері
13
с.і. таяу шетел (ТМД) азаматтарының істері бойынша
14
с.і. алыс шетел азаматтарының істері бойынша
15
с.і. азаматтығы жоқ адамдардың істері бойынша
16
с.і. мемлекеттік материалдық-техникалық қор істері бойынша
17
с.і. құрылысқа үлестік қатысу істері бойынша
18
с.і. мемлекеттік тілде қаралған істер
19
с.і. жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қаралған істер
20
с.і. алқабилердің қатысуымен қаралған істер
21
с.і. халықаралық конвенцияны қолданумен
22
с.і. әйелдер қатысқан істер бойынша
23
ҚР ҚК БАПТАРЫ БӨЛІМДЕРІ БОЙЫНША
24
кестенің жалғасы
айыптай үкімінің күшін жою және ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
айыптау үкімінің күшін жою және жаңа айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және жаңа ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
үкімнің күшін жою туралы және істі жаңа сот қарауына жолдау туралы
оның ішінде айыптау үкімдері
үкімнің күшін жою туралы және ҚР ҚПК 323-б. сәйкес істі прокурорға жолдау туралы
оның ішінде ақтау үкімдері
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
айыптай үкімінің күшін жою және ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
айыптау үкімінің күшін жою және жаңа айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және айыптау үкімінің қаулысын шығару туралы
ақтау үкімінің күшін жою және жаңа ақтау үкімінің қаулысын шығару туралы
үкімнің күшін жою туралы және істі жаңа сот қарауына жолдау туралы
оның ішінде айыптау үкімдері
үкімнің күшін жою туралы және ҚР ҚПК 323-б. сәйкес істі прокурорға жолдау туралы
оның ішінде ақтау үкімдері
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Барлығы үкім өзгертілді
Үкімдер мына себепті өзгертілді (27-бағаннан)
Үкімдер өзгертілген және сот тағайындаған жаза мен қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрі жеңілдетілген
Ауырлығы азырақ құқық бұзушылық туралы заңды қолданып үкім өзгертілген және өзгертілген біліктілікке сәйкес жаза тағайындалған
сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі
үкімде мазмұндалған сот дәлелдерінің істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі
қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылық
қылмыстық заңды бұрыс қолдану
жазаның қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына және сотталушы адамға сәйкес келмеуі
27
28
29
30
31
32
33
34
кестенің жалғасы
Барлығы үкім өзгертілді
Үкімдер мына себепті өзгертілді (27-бағаннан)
Үкімдер өзгертілген және сот тағайындаған жаза мен қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің түрі жеңілдетілген
Ауырлығы азырақ құқық бұзушылық туралы заңды қолданып үкім өзгертілген және өзгертілген біліктілікке сәйкес жаза тағайындалған
сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі
үкімде мазмұндалған сот дәлелдерінің істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі
қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылық
қылмыстық заңды бұрыс қолдану
жазаның қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына және сотталушы адамға сәйкес келмеуі
27
28
29
30
31
32
33
34
кестенің жалғасы
Үкімдер өзгертілген және жаза көлемі ұлғайтылған, егер оны ұлғайту арифметикалық қателерді және алдын ала күзетпен ұстауды есептеу кезіндегі қателерді жоюмен, қылмыстық құқық бұзушылық жиынтығы бойынша немесе үкімдер жиынтығы бойынша, сондай-ақ қылмыс қайталанған жағдайда жаза тағайындауды реттейтін қылмыстық заңды бұрыс қолдануды жоюмен байланысты болса
Дұрыс белгіленген жағдайлар, дәлелдемелерді толық зерттеу және талдау, сотталушы әрекеттерінің дұрыс құқықтық біліктілігі және негізгі жаза дұрыс тағайындалған жағдайда қосымша жазаны қолданып, үкімдер өзгертілді
Сотталушыға заңмен көзделгенмен салыстырғанда қылмыстық-атқару жүйесі мекемесінің жеңілірек түрін тағайындаудың күшін жоюмен және ҚР ҚК сәйкес қылмыстық-атқару жүйесінің түрін тағайындаумен үкім өзгертілді
Егер бұл істелмесе немесе бірінші сатыдағы сот бұрыс істесе, қылмыстық тиісінше қайталануының болуын мойындаумен үкімдер өзгертілді
35
36
37
38
кестенің жалғасы

Всего окончено уголовных дел за отчетный период (сумма гр. 17, 19, 21, 24, 25)
в сроки свыше установленных ст. 425 УПК РК
Остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода
Приостановлено
Вынесено частных постановлений
удовлетворено жалоб
удовлетворено протестов
Всего рассмотрено уголовных дел
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Приложение к таблице А "Рассмотрение ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам"
Остаток ходатайств на начало отчетного периода
Поступило ходатайств по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Принято к производству по вновь открывшимся обстоятельствам
Возвращено
Направлено прокурору для организации расследования
Решение по результатам рассмотрения
Остаток ходатайств на конец отчетного периода
ходатайство удовлетворено
оставлено без удовлетворения
1
2
3
4
5
6
7
8
Форма № 6 "Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Таблица Б "Результаты рассмотрения жалоб и протестов на приговоры судов первой инстанции (по числу лиц)"
НАИМЕНОВАНИЕ
номер строки
Число лиц, в отношении которых приговоры рассмотрены коллегией
Число лиц, в отношении которых приговоры обжалованы, опротестованы (из гр. 1)
Число лиц, в отношении которых приговоры оставлены без изменения
Всего отменено приговоров (сумма граф 5, 11-15, 17)
из графы 4
об отмене приговора и о прекращении дела
из графы 5
за отсутствием события, состава правонарушения или недоказанностью
ввиду изменения законодательства
вследствие акта амнистии
по другим основаниям, не зависящим от судьи (п. 4) и п.10) ч. 1 ст. 35 УПК РК, ст.439, ч. 5  ст.429 УПК РК)
по другим основаниям
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
ВСЕГО
1
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
из строки "ВСЕГО"
По преступлениям
6
в т.ч. по делам ускоренного досудебного расследования
7
По проступкам
8
По делам упрощенного досудебного расследования
9
По делам, рассмотренным в сокращенном порядке
10
По делам, рассмотренным в согласительном производстве
11
Дела частного обвинения
12
Дела дознания
13
в т.ч. по делам граждан ближнего зарубежья (СНГ)
14
в т.ч. по делам граждан дальнего зарубежья
15
в т.ч. по делам лиц без гражданства
16
в т.ч. по делам госматтехрезерва
17
в т.ч. по делам о долевом участии в строительстве
18
в т.ч. дела, рассмотренные на госязыке
19
в т.ч. дела, рассмотренные по вновь открывшимся обстоятельствам
20
в т.ч. дела, рассмотренные с участием присяжных заседателей
21
в т.ч. с применением международных конвенций
22
в т.ч. по делам с участием женщин
23
СТАТЬИ УК РК ПО ЧАСТЯМ
24
продолжение таблицы
Из графы 4
об отмене обвинительного приговора и постановлении оправдательного приговора
об отмене обвинительного приговора и постановлении нового обвинительного приговора
об отмене оправдательного приговора и постановлении обвинительного приговора
об отмене оправдательного приговора и постановлении нового оправдательного приговора
об отмене приговора и о направлении дела на новое судебное рассмотрение
из них оправдательных приговоров
об отмене приговора и о направлении дела прокурору в соответствии со ст. 323 УПК РК
из них оправдательных приговоров
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Приговоры отменены в виду (из графы 4)
Отменено приговоров по протестам прокурора (из гр. 4)
односторонности или неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельствам дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного закона
несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного
19
20
21
22
23
24
продолжение таблицы
из графы 24
Всего изменено приговоров
Приговоры изменены в виду (из графы 27)
Изменены приговоры и смягчено назначенное судом наказание и вид учреждения уголовно-исполнительной системы
с полным удовлетворением доводов протеста
с частичным удовлетворением доводов протеста
односторонности и неполноты судебного следствия
несоответствия выводов суда, изложенных в приговоре, фактическим обстоятельства дела
существенного нарушения уголовно-процессуального закона
неправильного применения уголовного законодательства
несоответствие наказания тяжести правонарушения и личности осужденного
25
26
27
28
29
30
31
32
33
продолжение таблицы
Изменены приговоры с применением закона о менее тяжком правонарушении и назначено наказание в соответствии с измененной квалификацией
Изменены приговоры и увеличен размер наказания, если его увеличение связано с устранением арифметических ошибок или ошибок при зачете предварительного содержания под стражей, с устранением неправильного применения уголовного закона, регулирующего назначение наказания по совокупности уголовных правонарушений или по совокупности приговоров, а также рецидиве преступлений
Изменены приговоры с применением дополнительного наказания в случае правильно установленных обстоятельств, полного исследования и анализа доказательств, правильной правовой квалификации действий осужденного и правильно назначенного основанного наказания
Изменен приговор с отменой назначения осужденному более мягкого вида учреждения уголовно-исполнительной системы, чем предусмотрено законом и назначением вида уголовно-исправительной системы в соответствии с УК РК
Изменены приговоры с признанием наличия соответствующего рецидива преступлений, если это не было сделано или сделано неверно судом первой инстанции

Есірткі құралдарды, психотропты заттарды, олардың баламаларын пайдалануға бейімдеу (ҚР ҚК 299-б. 4-б.)
17
Сот төрелігін немесе алдын ала тергеп-тексеруді жүргізетін адамның өміріне қолсұғушылық (ҚР ҚК 408-б.)
18
Бағынбау немесе бұйрықты өзгеше орындамау (ҚР ҚК 437-б. 5-б.)
19
Басшыға қарсылық таныту немесе оны өз қызметтік міндетемесін бұзуға мәжбүрлеу (ҚР ҚК 438-б. 4-б.)
20
Басшыға қатысты зорлық әрекеттер (ҚР ҚК 439-б. 4-б.)
21
Әскери қызметтен қашушылық (ҚР ҚК 442-б. 4-б.)
22
Басқалар
23
БАРЛЫҒЫ
24
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
4-қосымша
"Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп" №6К нысаны
"Істердің кассациялық саты бойынша қозғалысы" А кестесі
АТАУЫ
Есепті мерзімнің басына аяқталмаған істер саны
Есепті мерзімде барлығы іс келіп түсті
олардың ішінен қайта кассациялық қарауға
2-бағаннан
Наразылықтар кері қайтарылып алынды
Шағымдар кері қайтаралып алынды
Шағымдар қараусыз қайтарылды
Соттылығы бойынша берілді
Наразылықтар бойынша барлығы іс қаралды
наразылықтар бойынша
шағымдар бойынша
бір уақытта наразылықтар және шағымдар бойынша

Склонение к потреблению наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов (ст.299 ч.4 УК РК)
17
Посягательство на жизнь лица, осуществляющего правосудие или досудебное расследование (ст.408 УК)
18
Неповиновение или иное неисполнение приказа (ст.437 ч.5 УК РК)
19
Сопротивление начальнику или принуждение его к нарушению служебных обязанностей (ст.438 ч.4 УК РК)
20
Насильственные действия в отношении начальника (ст. 439 ч.4 УК РК)
21
Дезертирство (ст.442 ч.3, 4 УК РК)
22
Другие
23
ВСЕГО
24
Приложение 4
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
Форма № 6К "Отчет о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел"
Таблица А "Движение дел по кассационной инстанции"
НАИМЕНОВАНИЕ
Остаток неоконченных уголовных дел на начало отчетного периода
Всего поступило уголовных дел за отчетный период
из них на повторное кассационное рассмотрение
из графы 2
Отозвано протестов
Отозвано жалоб
по протестам
по жалобам
одновременно по протестам и по жалобам

Есірткі құралдарды, психотропты заттарды, олардың баламаларын ұрлау немесе бопсалау (298-б. 4-б.)
16
Есірткі құралдарды, психотропты заттарды, олардың баламаларын қолдануға бейімдеу (299-б. 4-б.)
17
Әділ төрелікті немесе сотқа дейінгі тергеп-тексеруді іске асыратын адам өміріне қолсұғушылық (408-б.)
18
Бұйрыққа бағынбау немесе орындамау (437-б. 5-б.)
19
Басшыға қарсыласу немесе оны қызмет міндеттемесін бұзуға мәжбүрлеу (438-б. 4-б.)
20

Хищение либо вымогательство наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов (ст.298 ч.4 УК РК)
16
Склонение к потреблению наркотических средств, психотропных веществ или их аналогов (ст.299 ч.4 УК РК)
17
Посягательство на жизнь лица, осуществляющего правосудие или досудебное расследование (ст.408 УК РК)
18
Неповиновение или иное неисполнение приказа (ст.437 ч.5 УК РК)
19
Сопротивление начальнику или принуждение его к нарушению служебных обязанностей (ст.438 ч.4 УК РК)
20

Жеке өмірге қолсұқпаушылықты және дербес деректер мен оларды қорғау туралы ҚР заңнамасын бұзу (ҚР ҚК 147-б. 1,2-б.)
8
Тұрғын үйге қолсұқпаушылықты бұзу (ҚР ҚК 149-б. 1-б.)
9
Сайлау құқықтарын іске асыруға немесе сайлау комиссияларының жұмысына кедергі келтіру (ҚР ҚК 150-б. 1-б.)
10
Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасын бұзу (ҚР ҚК 152-б. 1,2-б.)
11
Авторлық және (немесе) аралас құқықтарды бұзу (ҚР ҚК 198-б. 1-б.)
12

Нарушение неприкосновенности частной жизни и законодательства РК о персональных данных и их защите (ст.147 ч.1, 2 УК РК)
8
Нарушение неприкосновенности жилища (ст.149 ч.1 УК РК)
9
Воспрепятствование осуществлению избирательных прав или работе избирательных комиссий (ст.150 ч.1 УК РК)
10
Нарушение трудового законодательства Республики Казахстан (ст.152 ч.1,2 УК РК)
11
Нарушение авторских и (или) смежных прав (ст.198 ч.1 УК РК)
12

Өнертапқыш, пайдалы үлгілер, өнеркәсіптік үлгілер, селекциялық жетістіктер немесе топологиялық интегралдық микросызбаларға құқықтарды бұзу (ҚР ҚК 199-б. 1-б.)
13
Дәрігерлік құпияны жариялау (ҚР ҚК 321-б. 1-б.)
14
БАРЛЫҒЫ
15
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 9-қосымша
Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 1-ЭАЕҚ
1-тарау. Қылмыстық іс және құқық бұзушылықтардың келіп түсуі жөнінде мәліметтер
1. Сот
2. Сот қылмыстық ісінің №
3. Қылмыстық істің № және қылмыстық қудалау органының атауы
4. Тартылғандар саны
5. Оқиғалар саны
6. Келіп түсу тәртібі
6.1 Жеке айыптау ісіне қайта сараланды
6.2 Іс (материал) алдында судьяның өндірісінде болды (осы күнге дейін өндірісінде)
7. Тергеулік
8. Іс ҚР ҚК бабы бойынша сотқа берілді
9. Жабық сот процесі:
10. Құқық бұзушылықты қосымша саралау
11. Істері бойынша: жеделдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру, жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру істері бойынша, қысқартылған соттағы өндіріс, келісу өндірісінде қаралған, жеке айыптау істері бойынша
12. Сот өндірісі тілі
16. Қозғау күні
13. Өткен жылдан қалған
14. Өткен жылдан қалған шағым
15. Өндірістің алдыңғы нөмірлері
16. Қылмыс, теріс қылық
2-тарау. Жәбірленушілер жөнінде мәліметтер
1. Жәбірленушілердің жалпы саны
2. Әйел жынысты жәбірленушілердің саны
3. Кәмелетке толмаған жәбірленушілердің саны
3-тарау. Залалды өтеу туралы мәліметтер
1. Айыптау қорытындысына сәйкес заладың мөлшері
2. Сот белгілеген заладың мөлшері
3. Өтеу сомасы (барлығы)
4. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру сатысында өтелген
5. Үкімді қаулы еткенге дейін сотта өтеу сомасы
6. Азаматтық талап арыз қойылды
7. Талаптың мөлшері
8. Азаматтық талап арызды қарау нәтижесі
9. Талап арыз мөлшерде қанағаттандырылды
10. Азаптау туралы істер бойынша өндіріп алу сомасы
11. Ақталғандардың пайдасына өндіріп алынған өтелген залалдың сомасы
12. Оңалту кезінде өтелген залал сомасы
13. Азаматтық құқықтарды бұзу кезінде өтелген залал сомасы
14. Процестік шығындардың сомасы
4-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Өндіріске алу күні
2. Берілген сәтте істі қараушы судьяның Т.А.Ә.
3. Іс бойынша алдын ала шешім күні
4. Іс (жеке шағым) бойынша алдын ала шешім
4. Алдын ала тыңдауды өткізу үшін негіздер
5. Алдын ала тыңдауды өткізу күні
6. Алдын ала тыңдауда қабылданған шешім
7. Прокурорға немесе жеке айыптаушыға қайтару күні
8. Қайтарып алу күні
9. Қайта қараудан бас тарту күні (жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша)
10. Бас соттық іс қарауды тағайындау күні

Нарушение прав на изобретения, полезные модели, промышленные образцы, селекционные достижения или топологии интегральных микросхем (ст.199 ч.1 УК РК)
13
Разглашение врачебной тайны (ст.321 ч.1 УК РК)
14
ИТОГО
15
Приложение 9
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 1 на уголовное дело,
рассмотренное судом первой инстанции
Раздел 1. Сведения о поступлении уголовного дела и правонарушении
1. Суд
2. № уголовного дела суда
3. № уголовного дела и наименование органа уголовного преследования
4. Число привлеченных
5. Количество эпизодов
6. Порядок поступления
6.1 Переквалифицировано в дело частного обвинения
6.2 Дело (материал) ранее находилось (находится) в производстве судьи:
7. Подследственность
8. Дело передано в суд по статье УК РК
9. Закрытый судебный процесс:
10. Дополнительная классификация правонарушения
11. По делам: ускоренного досудебного расследования, по делам упрощенного досудебного расследования, сокращенное производство в суде, рассмотренным в согласительном производстве, по делам частного обвинения
12. Язык судопроизводства
16. Дата возбуждения
13. Остаток прошлого года
14. Остаток жалобы прошлого года
15. Предыдущие номера производства
16. Преступление, проступок
Раздел 2. Сведения о потерпевших
1. Общее количество потерпевших
2. Количество потерпевших лиц женского пола
3. Количество потерпевших несовершеннолетних
Раздел 3. Сведения о возмещении ущерба
1. Размер ущерба согласно обвинительному заключению
2. Размер ущерба, определенный судом
3. Сумма возмещения (всего)
4. Возмещено на стадии досудебного расследования
5. Сумма возмещения в суде до постановления приговора
6. Предъявлен гражданский иск
7. Размер искового требования
8. Результат рассмотрения гражданского иска
9. Иск удовлетворен в размере
10. Сумма взыскания по делам о пытках
11. Сумма возмещенного ущерба, взысканная в пользу оправданных
12. Сумма возмещенного ущерба при реабилитации
13. Сумма возмещенного ущерба при нарушении гражданских прав
14. Сумма процессуальных издержек
Раздел 4. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата принятия к производству
2. Ф.И.О. судьи, рассматривающего дело в данный момент
3. Дата предварительного решения по делу
4. Предварительное решение по делу (частной жалобе)
4. Основания для проведения предварительного слушания
5. Дата проведения предварительного слушания
6. Решение, принятое на предварительном слушании
7. Дата возврата прокурору или частному обвинителю
8. Дата отзыва
9. Дата отказа в пересмотре (по вновь открывшимся обстоятельствам)
10. Дата назначения главного судебного разбирательства

11. Басқа қаулыларды шығару күні
12. Мерзімді бұзумен қаралған
13. Алқабилердің қатысуымен
14. Алқабилердің саны
15. № ______-іспен бір өндіріске біріктірілді; біріктіру күні
16. №____-бөлек өндірістер бөлінді
17. Алдында істі қараған судья
18. Істі қайта үйлестіру күні
19. Істі қайта үйлестіруге негіз
Түсініктемелер
5-тарау. Негізгі тізім үшін алқабилерді таңдау
1. Алқабилердің негізгі тізіміне кандидаттардың Т.А.Ә.
6-тарау. Қосымша тізім үшін алқабилерді таңдау
1. Алқабилердің қосымша тізіміне кандидаттардың Т.А.Ә.
7-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (тоқтата тұру)
1. Өндірісті тоқтата тұру күні
2. Іс бойынша өндірісті тоқтата тұруға негіздер
3. Іс бойынша өндірісті жаңғырту күні
Түсініктемелер
8-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Отырыстар белгіленген (кейінге қалтырылған) күндер
2. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері
3. Мерзімді ұзарту туралы қаулыларды шығару күндері
4. Үкімді (қаулыны) шығару күні
5. Іс сырттай қаралды
6. Төрағалық етуші судья
7.Судьялар
8. Сот отырысының хатшысы
9. Прокурор
10. Адвокат
11. Аудио-бейне жазумен сот отырысы
12. Аудио жазумен сот отырысы
13. Бейнеконференц байланысты қолданумен сот отырысы
14. Сотта сараптама жүргізілді
15. Жабық отырыста қаралды
16. Түсініктемелер
9-тарау. Алқабилердің негізгі тізімі
1. Негізгі тізім алқабилерінің Т.А.Ә.
10-тарау. Алқабилердің қосымша тізімі
1. Қосымша тізім алқабилерінің Т.А.Ә.
11-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (сот үкімі, қаулысы)
1. Үкімнің (қаулының) мәні
2. Сот актісі шығарылды
3. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (ауырлығы бойынша) үшін бап
4. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (есірткі бойынша) үшін бап
5. Үкімдерді (қаулыларды) есепке алу (сыбайлас жемқорлық бойынша) үшін бап
6. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолданумен қаралған
7. Медиатордың қатысуымен тараптардың бітісуі
8. Шешім мерзімдерді бұзумен шығарылды
9. Баптармен белгіленген мерзімдерді бұзу
10. Хаттаманы құрастыру күні
11. Үкімді (қаулыны) құрастыру күні
12. Үкімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні
13. Үкімнің (қаулының) заңды күшіне ену күні
14. Істі кеңсеге тапсыру күні
15. Салыстыруды жасаған маман
12-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (жеке қаулылар)
1. Жеке қаулыны шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулының мәні

11. Дата вынесения других постановлений
12. Рассмотрено с нарушением срока
13. С участием присяжных заседателей
14. Количество присяжных заседателей
15. Объединено в одно производство с делом № ______; дата объединения
16. Выделены отдельные производства №____
17. Судья, ранее рассматривавший дело
18. Дата перераспределения дела
19. Основание перераспределения дела
Комментарии
Раздел 5. Выбор присяжных заседателей для основного списка
1. Ф.И.О. кандидатов в основной список присяжных заседателей
Раздел 6. Выбор присяжных заседателей для запасного списка
1. Ф.И.О. кандидатов в основной список присяжных заседателей
Раздел 7. Сведения о динамике производства (приостановление)
1. Дата приостановления производства
2. Основания приостановления производства по делу
3. Дата возобновления производства по делу
Комментарии
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания
2. Причины отложения судебных заседаний
3. Даты вынесения постановлений о продлении срока
4. Дата вынесения приговора (постановления)
5. Дело рассмотрено заочно
6. Председательствующий судья
7. Судьи
8. Секретарь судебного заседания
9. Прокурор
10. Адвокат
11. Судебное заседание с аудио-видео фиксацией
12. Судебное заседание с аудио фиксацией
13. Судебное заседание с использованием видеоконференцсвязи
14. Проведена экспертиза в суде
15. Рассмотрено в закрытом заседании
16. Комментарии
Раздел 9. Основной список присяжных заседателей
1. Ф.И.О. присяжных заседателей основного списка
Раздел 10. Запасной список присяжных заседателей
1. Ф.И.О. присяжных заседателей основного списка
Раздел 11. Сведения о динамике производства
(приговор, постановление суда)
1. Сущность приговора (постановления)
2. Вынесен судебный акт
3. Статья для учета приговоров (постановлений) (по тяжести)
4. Статья для учета приговоров (постановлений) (по наркотикам)
5. Статья для учета приговоров (постановлений) (по коррупции)
6. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека
7. Примирение сторон с участием медиатора
8. Решение вынесено с нарушением сроков
9. Нарушение сроков, определенных статьями
10. Дата составления протокола
11. Дата составления приговора (постановления)
12. Дата вручения копии приговора (постановления)
13. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу
14. Дата сдачи дела в канцелярию
15. Специалист, сделавший сверку
Раздел 12. Сведения о динамике производства
(частные постановления)
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность вынесенного частного постановления

3. Жеке қаулыны жіберу күні
4. Жеке қаулы кімге арналған
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күні
6. Жауаптардың мәні
7. Еске салуларды жіберу күндері
13-тарау. Істі апелляциялық сатыда қайта қарау туралы мәліметтер
1. Апелляциялық шағымдардың наразылықтардың келіп түсуі
2. Апелляцияға беруге дейін қайтару немесе қайтарып алу
3. Істі сотқа жіберу күні
4. Қараусыз қайтару күні
5. Апелляциядан қайтарып алу күні
6. Жоғарғы тұрған сотта істі тыңдау күні
7. Шағым немесе наразылық бойынша жіберілген
8. Шағымды (наразылықты) берді
9. Соттың атауы
10. Үкімді қайта қараудың нәтижесі
11. Қаулыны қайта қараудың нәтижесі
12. Істі қараудың нәтижесі
13. Апелляциялық саты сотынан қайтару күні
14. Шағым бойынша нәтиже
15. Наразылық бойынша нәтиже
14-тарау. Адамдар бойынша жинақ мәліметтер
1. Сотталғандар Т.А.Ә.
2. Сотталғандар бойынша нәтиже
3. Соттау баптары
4.Кәмелетке толмағандар
5. Ақталғандар Т.А.Ә.
6. Ақталғандар бойынша нәтиже
7. Ақтау баптары
8. Кәмелетке толмағандар
9. Тоқтатылғандар Т.А.Ә.
10. Тоқтатылғандар бойынша нәтиже
11. Тоқтату баптары
12. Кәмелетке толмағандар
13. Қайтару Т.А.Ә.
14. Қайтарылғандар бойынша нәтиже
15. Айыптау баптары
16. Кәмелетке толмағандар
17. Барлығы Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 10-қосымша
Прокурордың шешімдеріне шағымдану және т.б. бойынша 1.1-ЭАЕҚ
1-тарау. Соттық шағымдану
1. Материалдар журналының индексі
2. Материалдарды есепке алу журналының №
3. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
4. Қылмыстық қудалау органының атауы
5. Келіп түсу тәртібі
6. Шағым келтірілген әрекеттер
7. Шағымды берген адамның Т.А.Ә.
8. Адамның жасы, жынысы
9. Әрекеттерге шағым
10. Шағымды берген адам ____болып табылады
11. Шағым өткен жылдан қалған болып табылады
12. Сот өндірісі тілі
13. Қылмыс бойынша, теріс қылық бойынша
2-тарау. Сұрақты қарау
1. Істің келіп түскен күні
2. Қараусыз қайтарып алу немесе қайтарудың күні
3. Қарау күні
4. Шағым қанағаттандырылды
5. Мерзімді бұзумен қаралды
6. Шағым келтірілген әрекеттер бойынша нәтиже
7. Тоқтату күні
8. Тоқтата тұру күні
9. Негізгі тоқтата тұрулар
10. Жаңғырту күні
3-тарау. Сот отырысы қатысушылары туралы
1. Судьяның Т.А.Ә.
2. Прокурордың Т.А.Ә.
3. Талап арыз берушінің (оның өкілінің) Т.А.Ә.
4. Адвокаттың Т.А.Ә.
5. Хатшының Т.А.Ә.
4-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар және олар бойынша қосымша ақпарат кімге арналған
4. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
5-тарау. Апелляциялық сатыда қарау

3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресовано частное постановления
5. Дата поступления ответов на частные постановления
6. Сущность ответов
7. Даты направления напоминаний
Раздел 13. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Поступление апелляционных жалоб, протестов
2. Возврат или отзыв до передачи в апелляцию
3. Дата направления дела в суд
4. Дата возврата без рассмотрения
5. Дата отзыва из апелляции
6. Дата слушания дела в вышестоящем суде
7. Направлено по жалобе или протесту
8. Жалобу (протест) подал
9. Наименование суда
10. Результат пересмотра приговора
11. Результат пересмотра постановления
12. Результат рассмотрения дела
13. Дата возвращения из суда апелляционной инстанции
14. Результат по жалобе
15. Результат по протесту
Раздел 14. Сводные сведения по лицам
1. Осужденные Ф.И.О.
2. Результат по осужденным
3. Статьи осуждения
4. Несовершеннолетние
5. Оправданные Ф.И.О.
6. Результат по оправданным
7. Статьи оправдания
8. Несовершеннолетние
9. Прекращенные Ф.И.О.
10. Результат по прекращенным
11. Статьи прекращения
12. Несовершеннолетние
13. Возврат Ф.И.О.
14. Результат по возвращенным
15. Статьи обвинения
16. Несовершеннолетние
17. Все Ф.И.О.
Приложение 10
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 1.1 по обжалованию
решений прокурора и т.п.
Раздел 1. Судебное обжалование
1. Индекс журнала материалов
2. № журнала учета материалов
3. № уголовного дела органа уголовного преследования
4. Наименование органа уголовного преследования
5. Порядок поступления
6. Обжалуемые действия
7. Ф.И.О. лица, подавшего жалобу
8. Возраст, пол лица
9. Жалоба на действия
10. Лицо, подавшее жалобу, является____
11. Жалоба является остатком прошлого года
12. Язык судопроизводства
13. По преступлению, по проступку
Раздел 2. Рассмотрение вопроса
1. Дата поступления дела
2. Дата отзыва или возврата без рассмотрения
3. Дата рассмотрения
4. Жалоба удовлетворена
5. Рассмотрено с нарушением срока
6. Результат по обжалованным действиям
7. Дата прекращения
8. Дата приостановления
9. Основание приостановления
10. Дата возобновления
Раздел 3. Об участниках судебного заседания
1. Ф.И.О. судьи
2. Ф.И.О. прокурора
3. Ф.И.О. заявителя (представителя)
4. Ф.И.О. адвоката
5. Ф.И.О. секретаря
Раздел 4. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления и дополнительная информация по ним
4. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 5. Рассмотрение в апелляционной инстанции

1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Шағым қанағаттандырылды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 11-қосымша
Тергеу судьясының өкілеттіктері бойынша 1.2-ЭАЕҚ
1-тарау. Өтінішхаттың (ұсыныстың), шағымның келіп түсуі
1. Материалдарды есепке алу журналы бойынша №
2. Материалдар журналының индексі
3. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық ісінің №
4. Қылмыстық қудалау органының атауы
5. Сот
6. Келіп түсу тәртібі
7. Келіп түсу күні
8. Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
8.1 Ұстау күні
8.2 Елі
8.3 Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша
9. Т.А.Ә.
10. Сотталған (айыпталушы, күдікті) аурудан зардап шегеді
11. Жасы, жынысы
12. Айыптаудың (үкімнің) барлық баптары
13. Айыптаудың (үкімнің) негізгі бабы
14.Шағым келтірілген әрекеттер
15. Шағымды берген адам ____болып табылады
16. Сот өндірісі тілі
17. Өткен жылдан қалған
18. Қылмыс бойынша, теріс қылық бойынша
2-тарау. Санкциялау бойынша өтінішхатты қарау нәтижесі
1. Санкцияланды (анықтама)
2. Санкциялау күні
3. Ұзартылды
4. _____дейін ұзартылды
5. Ұзарту күні
3-тарау. Шағымды қарау нәтижесі
1. Шағым бойынша шешім (анықтама)
2. Шешімді қабылдау күні
4-тарау. Мәселелерді қарау
1. Қабылданған шешімдер (анықтамадан)
2. Шешімді қабылдау күні
5-тарау. Сот отырысы қатысушылары туралы
1. Судьяның Т.А.Ә.
2. Прокурордың Т.А.Ә.
3. Талап арыз берушінің (орган өкілінің) Т.А.Ә.
4. Хатшының Т.А.Ә.
5. Сотталған (айыпталушы, күдікті)
6. Ескерту
7. ҚР ҚПК-мен белгіленген мерзімдерді бұзумен қаралды
8. Салыстыруды жасаған маман
6-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Түсініктемелер
4. Жеке шағым қанағаттандырылды
5. Жеке наразылық қанағаттандырылды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 12-қосымша
Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 2-ЭАЕҚ
1-тарау. Істің келіп түсуі туралы мәліметтер
1.Сот
2. Істің № (апелляциялық сатыдағы)
3. Сотталушылар саны (айыпталушылардың, күдіктілердің)
4. Келіп түсу тәртібі:
5. Шағымды (наразылықты) кім берді
6. Келіп түсу кезіндегі томдар саны
7. Бірінші саты сотының шағым келтірілген сот актісі
8. Сот өндірісі тілі
9. Іс сотқа ҚР ҚК бабы бойынша келіп түсті
10. Жабық сот процесі
11. Өткен жылдан қалған
12. Алдыңғы өндіріс ісінің нөмірі
13. Қылмыс, теріс қылық
2-тарау. Істің (материалдың) келіп түсуі және оны қарау негіздері туралы мәліметтер
1. Сотқа дейінгі тергеп-тескеруді бастаған орган ісінің №

1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Жалоба удовлетворена
Приложение 11
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 1.2 по полномочиям
следственного судьи
Раздел 1. Поступление ходатайства (представления), жалобы
1. № по журналу учета материалов
2. Индекс журнала материалов
3. № уголовного дела органа уголовного преследования
4. Наименование органа уголовного преследования
5. Суд
6. Порядок поступления
7. Дата поступления
8. Сущность ходатайства (представления)
8.1 Дата задержания
8.2 Страна
8.3 По вновь открывшимся обстоятельствам
9. Ф.И.О.
10. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый) страдает болезнью
11. Пол, возраст
12. Все статьи обвинения (приговора)
13. Основная статья обвинения (приговора)
14. Обжалуемые действия
15. Лицо, подавшее жалобу, является____
16. Язык судопроизводства
17. Остаток прошлого года
18. По преступлению, по проступку
Раздел 2. Результат рассмотрения ходатайства
по санкционированию
1. Санкционировано (справочник)
2. Дата санкционирования
3. Продлено
4. Продлено до_____
5. Дата продления
Раздел 3. Результат рассмотрения жалобы
1. Решение по жалобе (справочник)
2. Дата принятия решения
Раздел 4. Рассмотрение вопросов
1. Принятые решения (из справочника)
2. Дата принятия решения
Раздел 5. Об участниках судебного заседания
1. Ф.И.О. судьи
2. Ф.И.О. прокурора
3. Ф.И.О. заявителя (представителя органа)
4. Ф.И.О. секретаря
5. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый)
6. Примечание
7. Рассмотрено с нарушением срока, установленного УПК РК
8. Специалист, сделавший сверку
Раздел 6. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 6. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Комментарии
4. Частная жалоба удовлетворена
5. Частный протест удовлетворен
Приложение 12
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 2 на уголовное дело,
рассмотренное судом
апелляционной инстанции
Раздел 1. Сведения о поступлении дела
1. Суд
2. № дела (апелляционной инстанции)
3. Количество подсудимых (обвиняемых, подозреваемых)
4. Порядок поступления:
5. Кем подана жалоба (протест)
6. Кол-во томов при поступлении
7. Обжалуемый судебный акт суда первой инстанции
8. Язык судопроизводства
9. Дело поступило в суд по статье УК РК
10. Закрытый судебный процесс
11. Остаток прошлого года
12. Номер дела прошлого производства
13. Преступление, проступок
Раздел 2. Сведения об основаниях поступления дела
(материала) и его рассмотрении
1. № дела органа начавшего досудебное расследование

2. Бірінші сатыдағы іс №, үкімнің (қаулының) күні
3. Бірінші саты соты
4. Сотқа дейінгі тергеп-тескеруді бастаған органның атауы
5. Бірінші сатыдағы судьяның Т.А.Ә.
6. Іс алқабилердің қатысуымен қаралды
7. Істің тергеулігі
8. Құқық бұзушылықты қосымша саралау
9. істер бойынша: үзіліссіз сот процесінде жеделдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру қаралды, қысқартылған тәртіпте қаралған жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру істері бойынша, келісу өндірісінде қаралған
10. Үкімнің (қаулының) мәні
11. Шағымның (наразылықтың) мәні
12. Материалдары сотпен қаралатын берілген өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
13. Өтінішхат (ұсыныс) қатысты берілді
14. Бірінші сатыдағы сотқа өтінішхаттың (ұсыныстың) келіп түсу тәртібі
15. Өтінішхатты қарау нәтижесі
3-тарау. Апелляциялық сатыда істің қозғалуы туралы мәліметтер (танысу)
1.Алқаға келіп түсу күні
2. Шағымды, наразылықты қарайтын судьяның Т.А.Ә.
3. Қараусыз қайтарудың күні, уақыты
4. Қайтару себебі
5. Соттылығы бойынша берудің күні
6. Барлық апелляциялық наразылықтар, шағымдар қайтарылып алынды.
7. Қайтарып алу күні
8. Барлық жеке наразылықтар, шағымдар қайтарылып алынды.
9. Қайта қараудан бас тарту күні
10. Судьяға қайта тағайындалды және қайта тағайындау себебі
11. Қайта тағайындау күні
12. Тоқтата тұру күні
13. Жаңғырту күні
14. Түсініктемелер
4-тарау. Апелляциялық сатыда істің қозғалуы туралы
мәліметтер (сот отырысы)
1. Отырыстар белгіленген (кейінге қалтырылған) күндер
2. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері
3. Сот отырысында шешімді шығару күні, уақыты
4. Төрағалық етуші судьяның Т.А.Ә.
5. Баяндаушы-судьяның Т.А.Ә.
6. Судьялардың Т.А.Ә.
7. Прокурордың Т.А.Ә.
8. Адвокаттың Т.А.Ә.
9. Сот отырысы хатшысының Т.А.Ә.
10. Сотталған сот залына жеткізілді
11. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
12. Шағым бойынша нәтиже (істер бойынша есеп)
13. Наразылық бойынша нәтиже (істер бойынша есеп)
14. Прокурордың өтінішхаты бойынша нәтиже
15. Шешім мерзімді бұзумен шығарылды
16. Аудио-бейне жазумен сот отырысы
17. Аудио жазумен сот отырысы
18. Бейнеконференц байланысты қолданумен сот отырысы
19. Хаттаманы құрастырумен сот отырысы
20. Түсініктемелер
5-тарау. Апелляциялық сатыда істің қозғалуы (жеке қаулылар)
1. Жеке қаулыны шығару күні
2. Жеке қаулының мәні
3. Жеке қаулыны жіберу күні
4. Жеке қаулы кімге арналған
5. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
6. Жауаптардың мәні
6-тарау. Өндірісті аяқтау

2. № дела суда первой инстанции, дата приговора (постановления)
3. Суд первой инстанции
4. Наименование органа начавшего досудебное расследование
5. Ф.И.О. судьи первой инстанции
6. Дело рассмотрено с участием присяжных заседателей
7. Подследственность дела
8. Дополнительная квалификация правонарушения
9. По делам: рассмотрено в непрерывном судебном процессе, ускоренного досудебного расследования, по делам упрощенного досудебного расследования, рассмотренным в сокращенном порядке, рассмотренным в согласительном производстве
10. Сущность приговора (постановления)
11. Сущность протеста (жалобы)
12. Сущность поданного ходатайства (представления), материалы по которому рассматриваются судом
13. Ходатайство (представление) подано в отношении
14. Порядок поступления ходатайства (представления) в суд первой инстанции
15. Результат рассмотрения ходатайства
Раздел 3. Сведения о движении дела в апелляционной
инстанции (ознакомление)
1. Дата поступления в коллегию
2. Ф.И.О. судьи, рассматривающего жалобу, протест
3. Дата, время возврата без рассмотрения
4. Причина возврата
5. Дата передачи по подсудности
6. Отозваны все апелляционные протесты, жалобы.
7. Дата отзыва
8. Отозваны все частные протесты, жалобы.
9. Дата отказа в пересмотре
10. Переназначено судье и причина переназначения
11. Дата переназначения
12. Дата приостановления
13. Дата возобновления
14. Комментарии
Раздел 4. Сведения о движении дела в апелляционной инстанции (судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания
2. Причины отложения судебных заседаний
3. Дата, время вынесения решения в судебном заседании
4. Ф.И.О. председательствующего судьи
5. Ф.И.О. судьи-докладчика
6. Ф.И.О. судей
7. Ф.И.О. прокурора
8. Ф.И.О. адвоката
9. Ф.И.О. секретаря судебного заседания
10. Осужденный доставлен в зал суда
11. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
12. Результат по жалобе (отчет по делам)
13. Результат по протесту (отчет по делам)
14. Результат по ходатайству прокурора
15. Решение вынесено с нарушением срока
16. Судебное заседание с аудио-видео фиксацией
17. Судебное заседание с аудио фиксацией
18. Судебное заседание с использованием видеоконференцсвязи
19. Судебное заседание с составлением протокола
20. Комментарии
Раздел 5. Движение дела в апелляционной инстанции
(частные постановления)
1. Дата вынесения частного постановления
2. Сущность частного постановления
3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресованы частные постановления
5. Дата поступления ответов на частные постановления
6. Сущность ответов
Раздел 6. Завершение производства

1. Хаттаманы құрастыру күні
2. Үкімді (қаулыны) құрастыру күні
3. Үкімнің көшірмесін тапсыру күні
4. Үкімнің заңды күшіне ену күні
5. Істі кеңсеге тапсыру күні
6. Істі бірінші сатыдағы сотқа жіберу күні
7. Салыстыруды жасаған маман
8. Үкімнің (шағымның) кассациялық сатыда күшін жойды
9. Үкімнің (шағымның) қадағалау сатысында күшін жойды
7-тарау. Өздеріне қатысты сот актілеріне шағым келтірмеген
сотталғандар тізімі
1. Т.А.Ә. (әр сотталған жаңа жолдан)
8-тарау. Сотталған, ҚР ҚК бабы және жазалау шарасы
туралы (жинақ деректер)
2. Үкім (қаулы) өзгеріссіз қалдырылды (Т.А.Ә.)
3. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
4. ҚР ҚК баптары (апелляция)
5. Кәмелетке толмағандар
6. Үкім (қаулы) өзгерілді (Т.А.Ә.)
7. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
8. ҚР ҚК баптары (апелляция)
9. Кәмелетке толмағандар
10. Үкім (қаулы) жойылды (Т.А.Ә.)
11. ҚР ҚК баптары (осуждены)
12. ҚР ҚК баптары (апелляция)
13. Кәмелетке толмағандар
14. Барлығы Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 13-қосымша
Кассациялық саты соты қараған қылмыстық іске 3-ЭАЕҚ
1-тарау. Кассациялық сатыдағы сотта өндірісті тіркеу
1. Кассациялық саты өндірісінің №
2. Келіп түсу тәртібі
3. Сотталушылар саны (айыпталушылар, күдіктілер)
4. Қарауға келіп түсті (анықтамадан)
5. Келіп түскен кезде істегі том саны
6. Шағымды (наразылықты) кім берді
7. Шағым келтірілген сот актілері
8. Іс сотқа бап бойынша келіп түсті
9. Қайта келіп түсті
10. Өткен жылдан қалған
11. Алдыңғы өндіріс ісінің нөмірі
12. Сот өндірісі тілі
13. Істің санаты (соттың мамандануы бойынша)
14. Қылмыс, теріс қылық
2-тарау. 1-сатыда қарау
1. Бірінші саты сотының атауы
2. Қылмыстық қудалау органының қылмыстық іс №
3. 1 саты соты ісінің №
4. Бірінші саты судьясының Т.А.Ә.
5. Алқабилердің қатысуымен қаралды
6. Үкімнің (қаулының) күні
7. Сотталғандардың, ақталғандардың саны
8. Тергеулік
9. Құқық бұзушылықтың қосымша саралануы
10. Істер бойынша: жеделдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру, жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру, қысқартылған тәртіпте қаралған, келісу өндірісінде қаралған
11. Материалдары сотпен қаралатын берілген өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
3-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қарау
2. Іс бойынша шығарылған сот актісі
3. Үкімді қаулы ету күні
4. Апелляциялық саты судьясы
4-тарау. Кассациялық сатыдағы істің қозғалуы (танысу)

1. Дата составления протокола
2. Дата составления приговора (постановления)
3. Дата вручения копии приговора
4. Дата вступления приговора в законную силу
5. Дата передачи дела в канцелярию
6. Дата направления дела в суд 1 инстанции
7. Специалист, сделавший сверку
8. Приговор (постановление) отменено в кассационной инстанции
9. Приговор (постановление) отменено в надзорной инстанции
Раздел 7. Список осужденных, в отношении которых
судебные акты не обжалованы
1. Ф.И.О. (каждый осужденный с новой строки)
Раздел 8. Об осужденном, статье УК РК и мере наказания
(сводные данные)
2. Приговор (постановление) оставлено без изменения (Ф.И.О.)
3. Статьи УК РК (осуждены)
4. Статьи УК РК (апелляция)
5. Несовершеннолетние
6. Приговор (постановление) изменено (Ф.И.О.)
7. Статьи УК РК (осуждены)
8. Статьи УК РК (апелляция)
9. Несовершеннолетние
10. Приговор (постановление) отменено (Ф.И.О.)
11. Статьи УК РК (осуждены)
12. Статьи УК РК (апелляция)
13. Несовершеннолетние
14. Все Ф.И.О.
Приложение 13
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 3 на уголовное дело,
рассмотренное судом кассационной инстанции
Раздел 1. Регистрация производства в суде кассационной инстанции
1. № производства кассационной инстанции
2. Порядок поступления
3. Число подсудимых (обвиняемых, подозреваемых)
4. Поступили на рассмотрение (из справочника)
5. Количество томов в деле при поступлении
6. Кем подана жалоба (протест)
7. Обжалуемые судебные акты
8. Дело поступило в суд по статье
9. Поступило повторно
10. Остаток прошлого года
11. Номер дела прошлого производства
12. Язык судопроизводства
13. Категория дела (по специализации судей)
14. Преступление, проступок
Раздел 2. Рассмотрение в 1-ой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции
2. № уголовного дела органа уголовного преследования
3. № дела суда 1 инстанции
4. Ф.И.О. судьи первой инстанции
5. Рассматривалось с участием присяжных
6. Дата приговора (постановления)
7. Число осужденных, оправданных
8. Подследственность
9. Дополнительная квалификация правонарушения
10. По делам: ускоренного досудебного расследования, упрощенного досудебного расследования, рассмотренным в сокращенном порядке, рассмотренным в согласительном производстве
11. Сущность поданного ходатайства (представления), материалы по которому рассматриваются судом
Раздел 3. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрение в апелляционном порядке
2. Вынесенный судебный акт по делу
3. Дата постановления приговора
4. Судья апелляционной инстанции
Раздел 4. Движение дела в кассационной инстанции (ознакомление)

1. Алқаға келіп түскен күні
2. Судьяға берілді (Т.А.Ә.)
3. Судьяға қайта тағайындалды және қайта тағайындау себебі
4. Қайта тағайындау күні
5. Тергеулік бойынша тапсыру күні
6. Барлық кассациялық шағымдар мен наразылықтар қайтарып алынды
7. Қайтарып алу күні
8. Барлық жеке шағымдар мен наразылықтар қайтарып алынды
9. Қайтарып алу күні
10. Барлық берілген шағымдарды, наразылықтарды қараусыз қайтару күні
11. № өндіріспен біріктірілді
12. Істі сұратып алу күні
13. Істің келіп түскен күні
14. Түсініктемелер
5-тарау. Кассациялық сатыдағы істің қозғалуы (сот отырысы)
1. Отырыстар белгіленген (кейінге қалтырылған) күндер
2. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері
3. Іс бойынша қаулы шығару күні
4. Төрағалық етуші судьяның Т.А.Ә.
5. Баяндаушы-судьяның Т.А.Ә.
6. Судьялардың Т.А.Ә.
7. Прокурордың Т.А.Ә.
8. Адвокаттың Т.А.Ә.
9. Сот отырысы хатшысының Т.А.Ә.
10. Сотталған сот залына жеткізілді
11. Қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды
12. Мерзімді бұзумен қаралды
13. Аудио-бейне жазумен сот отырысы
14. Аудио жазумен сот отырысы
15. Бейнеконференц байланысты қолданумен сот отырысы
16. Түсініктемелер
6-тарау. Қадағалау сатысында сот шығарған жеке қаулылар
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Қаулылардың мәні
3. Жеке қаулыны жіберу күні
4. Жеке қаулы кімге арналған
5. Жауаптардың келіп түсу күндері
6. Жауаптардың мәні
7-тарау. Өндірісті аяқтау
1. Қаулыны құрастыру күні
2. Істі кеңсеге тапсыру күні
3. Істі бірінші инстанциядағы сотқа жіберу күні
4. Салыстыруды жасаған маман
8-тарау. Өздеріне қатысты сот актілеріне шағым келтірмеген
сотталғандар тізімі
1. Т.А.Ә.
9. Сотталған, ҚР ҚК бабы және жазалау шарасы туралы
(жинақ деректер)
1. Үкім (қаулы) өзгеріссіз қалдырылды – Т.А.Ә.
2. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
3. ҚР ҚК баптары (кассация)
4. Кәмелетке толмағандар
5. Үкім (қаулы) өзгерілді – Т.А.Ә.
6. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
7. ҚР ҚК баптары (кассация)
8. Кәмелетке толмағандар
9. Үкім (қаулы) жойылды – Т.А.Ә.
10. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
11. ҚР ҚК баптары (кассация)
12. Кәмелетке толмағандар
13. Барлығы Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 14-қосымша
Қадағалау сатыдағы сот қараған қылмыстық іске 4-ЭАЕҚ
1-тарау. Наразылықтың, өтінішхаттың, (істің) ұсыныстың келіп
түсуі туралы
1. Алдын ала қарау №
2. Алқадағы өндіріс №
3. Қайта қарау бойынша өндіріс №
4. Бірінші рет келіп түсу
5. Өтінішхатты (наразылықты) кім берді
6. Шағым келтірілген сот актісі
7. Сот өндірісі тілі
8. Істің қиындығы
9. Істің санаты (судьялардың мамандануы бойынша)

1. Дата поступления в коллегию
2. Распределено судье (Ф.И.О.)
3. Переназначено судье и причина переназначения
4. Дата переназначения
5. Дата передачи по подсудности
6. Отозваны все кассационные жалобы и протесты
7. Дата отзыва
8. Отозваны все частные жалобы и протесты
9. Дата отзыва
10. Дата возврата всех поданных жалоб, протестов без рассмотрения
11. Объединено с производством №
12. Дата истребования дела
13. Дата поступления дела
14. Комментарии
Раздел 5. Движение дела в кассационной инстанции
(судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания
2. Причины отложения судебных заседаний
3. Дата вынесения постановления по делу
4. Ф.И.О. председательствующего судьи
5. Ф.И.О. судьи-докладчика
6. Ф.И.О. судей
7. Ф.И.О. прокурора
8. Ф.И.О. адвоката
9. Ф.И.О. секретаря судебного заседания
10. Осужденный доставлен в зал суда
11. Вынесено постановление о прекращении рассмотрения
12. Рассмотрено с нарушением срока
13. Судебное заседание с аудио-видео фиксацией
14. Судебное заседание с аудио фиксацией
15. Судебное заседание с использованием видеоконференцсвязи
16. Комментарии
Раздел 6. Частные постановления, вынесенные судом
в надзорной инстанции
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность постановлений
3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресовано частное постановление
5. Даты поступления ответов
6. Сущность ответов
Раздел 7. Завершение производства
1. Дата составления постановления
2. Дата передачи дела в канцелярию
3. Дата направления дела в суд первой инстанции
4. Специалист, сделавший сверку
Раздел 8. Список осужденных, в отношении которых
судебные акты не обжалованы
1. Ф.И.О.
9. Об осужденном, статье УК РК и мере наказания
(сводные данные)
1. Приговор (постановление) оставлено без изменения – Ф.И.О.
2. Статьи УК РК (осуждены)
3. Статьи УК РК (кассация)
4. Несовершеннолетний
5. Приговор (постановление) изменено – Ф.И.О.
6. Статьи УК РК (осуждены)
7. Статьи УК РК (кассация)
8. Несовершеннолетние
9. Приговор (постановление) отменено – Ф.И.О.
10. Статьи УК РК (осуждены)
11. Статьи УК РК (кассация)
12. Несовершеннолетние
13. Все Ф.И.О.
Приложение 14
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 4 на уголовное дело,
рассмотренное в надзорной инстанции
Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства, представления (дела)
1. № предварительного рассмотрения
2. № производства в коллегии
3. № производства по пересмотру
4. Первичное поступление
5. Кем подано ходатайство (протест)
6. Обжалуемый судебный акт
7. Язык судопроизводства
8. Сложность дела
9. Категория дела (по специализации судей)

10. Өткен жылдан қалған өтінішхаттар
11. Өткен жылдан қалған наразылық
12. Алдыңғы өндіріс ісінің нөмірі
13. Жабық сот процесі
2-тарау. Осының алдында сот қаралды
1. Қылмыстық қудалау органының қылмыстық іс №
2. Бірінші саты соты (аудандық, облыстық)
3. Соңғы рет іс қаралды
4. Бірінші саты сотының қылмыстық іс №
3-тарау. Бірінші сатыда қарау
1. 1 саты сотының атауы
2. Бірінші саты судьясының Т.А.Ә.
3. Алқабилердің қатысуымен қаралды
4. Үкім (қаулы) шығару күні
5. Қылмысты қосымша саралау
6. Істер бойынша: (анықтама)
4-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қаралды
2. Қаулы шығару күні
3. Үкім шығару күні
4. Қай сотта қаралды (облыс)
5. Апелляциялық саты сотындағы судьялар
5-тарау. Кассациялық сатыда қарау
1. Кассациялық сатыда қарау
2. Қаулы шығару күні
3. Қай сотта қаралды (облыс)
4. Кассациялық саты сотындағы судьялар
6-тарау. Өндіріс динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Құжат айналымы бөлімінде тіркеу күні
2. Алқаға тапсыру күні
3. Судьяға тапсыру күні
4. Өтінішхатты қарайтын судьяның Т.А.Ә.
5. Түсіндірумен қайтару күні: (анықтама)
6. Қайтару себебі
7. Өтінішхаттар қайтарылып алынды
8. Өтінішхатты қайтарып алу күні
9. Соттылығы бойынша беру күні
10. Соттылығы бойынша қайда берілді
11. № өндіріспен біріктірілді
12. Біріктіру күні
13. Істі сұратып алу күні
14. Істер бойынша еске салуларды жіберу күні
15. Істің алқаға келіп түсу күні
16. Томдар саны
17. Қараусыз қалтыру күні
18. Отырыстар белгіленген (кейінге қалтырылған) күндер
19. Баяндаушы
20. Судьялар
21. Алдын ала қарау бойынша шешім шығару күні
22. Алдын ала қарау бойынша шешім
23. Мерзімдерді бұзумен қаралды
24. Алдын ала қарау бойынша түсініктемелер
25. Қайта бөлу негізі
26. Қарар шығару күні
27. Қайта бөлу бойынша түсініктемелер
7-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер
(қадағалау сатысы отырысына дейін)
1. Алқаға келіп түскен күні
2. Отырыстар белгіленген (кейінге қалтырылған) күндер
3. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері
4. Наразылық, өтінішхат, ұсыныс келіп түскен күн
5. Наразылықты қайтару күні
6. Қайта қарау сатысында қайтарылып алынды: (анықтама бойынша)
7. Қайтарып алу күні:
8. Наразылықты кім қайтарып алды
9. Наразылықты қараусыз қалдыру күні
10. Өткен жылдағы қадағалау өндірісін қозғау туралы қаулының қалдығы
11. № өндіріспен біріктірілді
12. Түсініктемелер
8-тарау. Өндірістің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)

10. Остаток ходатайств прошлого года
11. Остаток протеста прошлого года
12. Номер дела прошлого производства
13. Закрытый судебный процесс
Раздел 2. Ранее дело рассматривалось
1. № уголовного дела органа уголовного преследования
2. Суд первой инстанции (районный, областной)
3. Последний раз дело рассматривалось
4. № уголовного дела суда 1 инстанции
Раздел 3. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда 1 инстанции
2. Ф.И.О. судьи первой инстанции
3. Рассматривалось с участием присяжных
4. Дата приговора (постановления)
5. Дополнительная квалификация преступления
6. По делам: (справочник)
Раздел 4. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционном порядке
2. Дата постановления
3. Дата приговора
4. В каком суде рассмотрено (область)
5. Судьи в суде апелляционной инстанции
Раздел 5. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Рассмотрение в кассационной инстанции
2. Дата постановления
3. В каком суде рассмотрено (область)
4. Судьи в суде кассационной инстанции
Раздел 6. Сведения о динамике производства
(предварительное рассмотрение)
1. Дата регистрации в отделе документооборота
2. Дата передачи в коллегию
3. Дата передачи судье
4. Ф.И.О. судьи, рассматривающего ходатайство
5. Дата возвращения с разъяснением: (справочник)
6. Причина возврата
7. Отозваны ходатайства
8. Дата отзыва ходатайства
9. Дата передачи по подсудности
10. Куда передано по подсудности
11. Объединено с производством №
12. Дата объединения
13. Дата истребования дела
14. Дата направления напоминаний по делам
15. Дата поступления дела в коллегию
16. Количество томов
17. Дата оставления без рассмотрения
18. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания
19. Докладчик
20. Судьи
21. Дата решения по предварительному рассмотрению
22. Решение по предварительному рассмотрению
23. Рассмотрено с нарушением сроков
24. Комментарии по предварительному рассмотрению
25. Основание перераспределения
26. Дата резолюции
27. Комментарии по перераспределению
Раздел 7. Сведения о динамике производства
(до заседания надзорной инстанции)
1. Дата поступления в коллегию
2. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания
3. Причины отложения судебных заседаний
4. Дата поступления протеста, ходатайства, представления
5. Дата возврата протеста
6. Отозваны на стадии пересмотра: (по справочнику)
7. Дата отзыва:
8. Кем отозван протест
9. Дата оставления протеста без рассмотрения
10. Остаток постановления о возбуждении надзорного производства прошлого года
11. Объединено с производством №
12. Комментарии
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)

1. Шешімді шығару күні
2. Төрағалық етуші судьяның Т.А.Ә.
3. Баяндаушы-судьяның Т.А.Ә.
4. Судьялардың Т.А.Ә.
5. Прокурордың Т.А.Ә.
6. Адвокаттың Т.А.Ә.
7. Сот отырысы хатшысының Т.А.Ә.
8. Инфотехнологияларды қолданумен қаралды: (анықтама)
9. Өтінішхатты, наразылықты, ұсынысты қарау нәтижесі: (анықтама бойынша)
10. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулы шығарылды: (анықтама бойынша)
11. Мерзімді бұзумен шешім шығарылды
12. Қайта бөлу негізі
13. Қарар шығару күні
14. Қайта бөлу бойынша түсініктемелер
9-тарау. Қадағалау сатысы шығарған жеке қаулылар
1. Шығарылған жеке қаулылар күні
2. Қаулылардың мәні
3. Жеке қаулыны жіберу күні
4. Жеке қаулы кімге арналған
5. Жауаптардың келіп түсу күні
6. Жауаптардың мәні
10-тарау. Өндірісті аяқтау
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын тапсыру күні
2. Судьяның қайта қарау бойынша қаулыны тапсыру күні
3. Сұратып алынған істі қайтару күні
4. Салыстыруды жасаған алқа маманы
5. Мұрағатқа (кеңсеге) беру күні
6. Мұрағатта (кеңседе) салыстыру күні
7. Салыстыруды жасаған мұрағаттың (кеңсенің) маманы
11-тарау. Өздеріне қатысты сот актілеріне шағым келтірмеген
сотталғандар тізімі
1. Т.А.Ә.
12-тарау. Сотталғандар, ҚР ҚК баптары және жазалау шаралары
туралы (адамдарға карточкалардан)
1. Сотталған адамдардың Т.А.Ә.
2. Кәмелетке толмаған
3. ҚР ҚК баптары (сотталғандар)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 15-қосымша
Қылмыстық іс бойынша сот актілерін орындау бойынша 5-ЭАЕҚ
1-тарау. Атқару мәселесі бойынша өтінішхаттың (ұсыныстың) келіп түсуі
1. Материалдарды есепке алу журналы бойынша №
2. Бірінші саты сотының қылмыстық іс №,
3. Қылмыстық қудалау органының қылмыстық іс №
4. Үкім (қаулы, өтінішхат) шығару күні
5. Бірінші саты соты (тергеу, анықтау органы)
6. Келіп түсу тәртібі
7. Өтінішхаттың (ұсыныстың) мәні
7.1 Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша
8. Т.А.Ә.
9. Сотталған (айыпталушы, күдікті) аурудан зардап шегеді
10. Жынысы, жасы
11. Айыптаудың (үкімнің) барлық баптары
12. Айыптаудың (үкімнің) негізгі бабы
13. Сотталғанға қолданылған жазалау шарасы (тергеу, анықтау органының бұлтартпау шарасы)
14. Сот өндірісі тілі
15. Өткен жылдан қалған өтінішхат
16. Қылмыс бойынша, теріс қылық бойынша
2-тарау. Мәселені қарау
1. Қарау күні, уақыты
2. Қарау нәтижесі
3. Қайтарып алудың, қайтарудың күні, уақыты
4. Орындауға жіберу күні
5. Тоқтату күні
6. Соттылығы бойынша беру күні
3-тарау. Сот отырысы қатысушылары туралы
1. Судьяның Т.А.Ә.
2. Прокурордың Т.А.Ә.

1. Дата вынесения решения
2. Ф.И.О. председательствующего судьи
3. Ф.И.О. судьи-докладчика
4. Ф.И.О. судей
5. Ф.И.О. прокурора
6. Ф.И.О. адвоката
7. Ф.И.О. секретаря судебного заседания
8. Рассмотрено с применением инфотехнологий: (справочник)
9. Результат рассмотрения ходатайства, протеста, представления: (по справочнику)
10. Вынесено постановление об отказе в пересмотре: (по справочнику)
11. Решение вынесено с нарушением срока
12. Основание перераспределения
13. Дата резолюции
14. Комментарии по перераспределению
Раздел 9. Частные постановления, вынесенные надзорной инстанцией
1. Дата вынесенных частных постановлений
2. Сущность постановлений
3. Дата направления частного постановления
4. Кому адресовано частное постановление
5. Дата поступления ответов
6. Сущность ответов
Раздел 10. Завершение производства
1. Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения
2. Дата сдачи судьей постановления по пересмотру
3. Дата возврата истребованного дела
4. Специалист коллегии, сделавший сверку
5. Дата передачи в архив (канцелярию)
6. Дата сверки в архиве (канцелярии)
7. Специалист архива (канцелярии), сделавший сверку
Раздел 11. Список осужденных, в отношении которых
судебные акты не обжалованы
1. Ф.И.О.
Раздел 12. Об осужденных, статьях УК РК и мерах
наказания (из карточек на лица)
1. Ф.И.О. осужденных лиц
2. Несовершеннолетний
3. Статьи УК РК (осуждены)
Приложение 15
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭИУД 5 по исполнению судебных
актов по уголовному делу
Раздел 1. Поступление ходатайства (представления) по вопросу исполнения
1. № по журналу учета материалов
2. № уголовного дела суда 1-й инстанции
3. № уголовного дела органа уголовного преследования
4. Дата приговора (постановления, ходатайства)
5. Суд первой инстанции (органа следствия, дознания)
6. Порядок поступления
7. Сущность ходатайства (представления)
7.1 По вновь открывшимся обстоятельствам
8. Ф.И.О.
9. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый) страдает болезнью
10. Пол, возраст
11. Все статьи обвинения (приговора)
12. Основная статья обвинения (приговора)
13. Примененная к осужденному мера наказания (мера пресечения органа следствия, дознания)
14. Язык судопроизводства
15. Остаток ходатайства прошлого года
16. По преступлению, по проступку
Раздел 2. Рассмотрение вопроса
1. Дата, время рассмотрения
2. Результат рассмотрения
3. Дата, время отзыва, возврата
4. Дата направления на исполнение
5. Дата прекращения
6. Дата передачи по подсудности
Раздел 3. Об участниках судебного заседания
1. Ф.И.О. судьи
2. Ф.И.О. прокурора

3. Өтініш берушінің (орган өкілінің) Т.А.Ә.
4. Хатшының Т.А.Ә.
5. Сотталған (айыпталушы, күдікті) сот залына жеткзілді
6. Ескерту
7. ҚПК белгіленген мерзімді бұзумен қаралды
8. Салыстыруды жасаған маман
4-тарау. Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер
1. Жеке қаулыларды шығару күні
2. Шығарылған жеке қаулылардың мәні
3. Жеке қаулылар кімге арналған
4. Жеке қаулыларға жауаптардың келіп түсу күндері
5-тарау. Апелляциялық сатыда қарау
1. Қарау күні
2. Соттың атауы
3. Түсініктемелер
4. Жеке шағым қанағаттандырылды
5. Жеке наразылық қанағаттандырылды
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
№ 16-қосымша
АДАМҒА ЭЛЕКТРОНДЫҚ АҚПАРАТТЫҚ ЕСЕПКЕ АЛУ ҚҰЖАТЫ
№ 1-тарау «Адам туралы»
1.1. «Негізгі мәліметтер»
«Сотталушы, тартылатын, айыпталатын адам туралы мәліметтер»
Адамның реттік нөмірі______
ЖСН________________________
Тегі____________________
Аты_________________________
Әкесінің аты____________________
1. Жынысы:
2. Туған күні:
3. Жасы:
4. Кәмелетке толмаған:
5. Білімі:
6. Туған жері:
6.1 Шетелдіктің азаматтығы:
Азаматтығы жоқ адам:
7. Отбасылық жағдайы:
8. Жұмысының түрі:
9. Лауазымы:
10.Жұмыс (оқу) орны: ________________________________________________
11.Бұрынғы соттылығы:
12. Алынбаған және өтелмеген соттылығы келесі үшін:
13. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы:
14. Аурудан зардап шегеді
Түсініктемелер_______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
1.2. «Әскери қызметші туралы мәліметтер»
1. Әскери атағы:
2. Әскер түрі:
3. Қызмет түрі:
4. Әскери бөлім нөмірі: _____________________________________________
5. Әскери қызметшінің лауазымы:
6. Қылмысты жасау уақыты:
№ 2-тарау «Құқық бұзушылық туралы»
2.1 «Құқық бұзушылық туралы мәліметтер»
«Айыпталушы адамға қатысты құқық бұзушылық туралы мәліметтер»
1. Құқық бұзушылық жасалған күн, с.і. жеке айыптау бойынша:
«______» ____________________ _______ж.
2. Құқық бұзушылық жасалды (адамдар саны):
3. Құқық бұзушылық жасалды:
4. Құқық бұзушылық қабілетсіз халде жасалды:
5. Құқық бұзушылық абайсыздан жасалды: жоқ (1), иә (2);
6. Құқық бұзушылық қызметшілерімен жасалды:
7. Құқық бұзушылық көлікте жасалды:
8. Қатысу түрі:
9. Құқық бұзушылықты жасау сатысы:
10. Жәбірленуші адамдардың саны: ________________________
11. Құқық бұзушылықты жасау нәтижесінде қаза болғандар саны: ________

3. Ф.И.О. заявителя (представителя органа)
4. Ф.И.О. секретаря
5. Осужденный (обвиняемый, подозреваемый) доставлен в зал суда
6. Примечание
7. Рассмотрено с нарушением срока, установленного УПК РК
8. Специалист, сделавший сверку
Раздел 4. Сведения о вынесенных частных постановлениях
1. Дата вынесения частных постановлений
2. Сущность вынесенных частных постановлений
3. Кому адресованы частные постановления
4. Даты поступления ответов на частные постановления
Раздел 5. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Дата рассмотрения
2. Наименование суда
3. Комментарии
4. Частная жалоба удовлетворена
5. Частный протест удовлетворен
Приложение 16
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
ЭЛЕКТРОННЫЙ ИНФОРМАЦИОННЫЙ
УЧЕТНЫЙ ДОКУМЕНТ НА ЛИЦО
Раздел № 1 «О лице»
1.1. «Основные сведения»
«Сведения о подсудимом, привлекаемом, обвиняемом лице»
Порядковый номер лица _________________
ИИН ___________________________________
Фамилия _______________________________
Имя ___________________________________
Отчество ______________________________
1. Пол:
2. Дата рождения:
3. Возраст:
4. Несовершеннолетний:
5. Образование:
6. Место рождения:
6.1 Гражданство иностранца:
лицо без гражданства:
7. Семейное положение:
8. Род занятий:
9. Должность:
10. Место работы (учебы): __________________________________________
11. Прошлая судимость:
12. Неснятая и непогашенная судимость за:
13. Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью:
14. Страдает болезнью
Комментарии _______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
1.2. «Сведения о военнослужащем»
1. Воинское звание:
2. Виды войск:
3. Виды службы:
4. Номер войсковой части: _________________________________________
5. Должность военнослужащего:
6. Время совершения преступления:
Раздел № 2 «О правонарушении»
2.1 «Сведения о правонарушении»
«Сведения о правонарушении, относящиеся к обвиняемому лицу»
1. Дата совершения правонарушения, в т.ч. по частному обвинению: «______» ____________________ _______г.
2. Правонарушение совершено (количество лиц):
3. Правонарушение совершено:
4. Правонарушение совершено в состоянии невменяемости:
5. Правонарушение совершено по неосторожности: нет (1), да (2);
6. Правонарушение совершено сотрудниками:
7. Правонарушение совершено на транспорте:
8. Вид соучастия:
9. Стадия совершения правонарушения:
10. Количество потерпевших лиц: ________________________
11. Количество погибших в результате совершения правонарушения: _____________

12. Құқық бұзушылық келесіге қатысты жасалды:
13. Азаптау кезінде айыпталушының жәбірленушілер денсаулығына тигізген зияны:
14. Сот белгілеген бұлтартпау шарасы:
15. Сот шешімі бойынша келесі күннен бастап күзетпен ұсталды:
«______» ____________________ _______ж.
16. Күзеттен босату күні: «_______»_____________________ __________ж.
17. Қылмыс, теріс қылық
2.2 «Қылмыс фабуласы»
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3-тарау «Бірінші саты»
3.1. ҚР ҚК баптары
«1 саты сотының үкімі (қаулысы) туралы мәліметтер (ҚР ҚК баптары)»
1. Сот үкімі (қаулысы):
2. Үкім (қаулы) бойынша шығарылған шешімнің ауырлығы бойынша статистикалық есепті есепке алу үшін бап:
3. Ол сотқа берілген барлық баптар:
4. Ол сотталған барлық баптар:
5. Ол ақталған барлық баптар:
6. Тоқтатылған барлық баптар:
7. Есірткі құқық бұзушылықтарды есепке алу бабы:
8. Есірткі құқық бұзушылықтар бойынша қосымша:
9. Сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша есепке алу бабы:
10. Экстремистік және террористік қылмыстар бойынша есепке алу бабы:
11. Қылмыстардың қайталануы:
12. Статистикалық есеп үшін есепке алу бабына қосымша саралау:
13. Соттың үкіміне (қаулысына) адам апелляциялық сатыда шағым келтірді:
14. Ескерту: ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3.2. «Жазалау шарасы»
«1 саты сотының үкімі (қаулысы) туралы мәліметтер (жазалау шарасы)»
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жыл
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: «____» ____________ _____ж.
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
10. Мәжбүрлі емдеу тағайындалды:
11. ҚР ҚПК 4-бөл. сәйкес өтелген залал түрі:
12. Өтелген залал сомасы:__________________
13. Азаматтық құқықтарды бұзумен келтірілген өтелген залал сомасы:______________
Түсініктемелер ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3.3. «Орындау»
«Үкімді орындау туралы мәліметтер»

12. Правонарушение совершено в отношении:
13. Нанесенный обвиняемым вред здоровью потерпевших при пытках:
14. Определенная судом мера пресечения:
15. Содержится под стражей по решению суда с даты: «______»___________________ ____________г.
16. Дата освобождения из-под стражи: «_______»_____________________________ __________г.
17. Преступление, проступок
2.2 «Фабула преступления»
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Раздел 3 «Первая инстанция»
3.1. Статьи УК РК
«Сведения о приговоре (постановлении) суда 1 инстанции (статьи УК РК)»
1. Приговор (постановление) суда:
2. Статья для учета стат. отчета по тяжести вынесенного решения по приговору (постановлению):
3. Все статьи, по которым предан суду:
4. Все статьи, по которым осужден:
5. Все статьи, по которым оправдан:
6. Все статьи, по которым прекращено:
7. Статья для учета наркоправонарушений:
8. Дополнение по наркоправонарушений:
9. Статья для учета по коррупционным преступлениям:
10. Статья для учета по экстремистским и террористическим преступлениям:
11. Рецидив преступлений:
12. Дополнительная классификация к статье учета для стат. отчета:
13. Приговор (постановление) суда обжалованы лицом в апелляционной инстанции:
14. Примечание: ___________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3.2. «Мера наказания»
«Сведения о приговоре (постановлении) суда 1 инстанции (мера наказания)»
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительная мера наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенности применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: «____»__________________ _____г.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
10. Назначено принудительное лечение:
11. Вид ущерба, возмещенного в соответствии с гл. 4 УПК РК:
12. Сумма возмещенного ущерба:__________________
13. Сумма возмещенного ущерба, причиненного нарушением гражданских прав: ______________
Комментарии _______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3.3.«Исполнение»
«Сведения об исполнении приговора»

1. Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: «__» __ ___ж.
2. Негізгі жаза бөлігінде үкімді орындау күні: «__» ________ ______ж.
3. Сотталғанның жазаны өтеу орны:
4. Қосымша жаза бөлігінде үкімді орындауға жіберу күні: «__» __ ___ж.
5. Қосымша жаза түрі:
6. Орындау туралы жауаптың келіп түсу күні: «____» _______ _______ ж.
Түсініктемелер ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Орындау парағы туралы мәліметтер»
1. Орындау парағын шығару күні: «________»_________________ ______ ж.
2. Орындау парағын жіберу күні: «________»_________________ ______ ж.
3. Орындау парағының түрі:
4. Өндірілетін сома:
5. Орындау нәтижесі:
6. Орындау парағын қайтару күні: «________»________________ ______ ж.
4-тарау «Апелляциялық саты»
4.1. Қарау нәтижесі
«Апелляциялық қарау нәтижесі туралы мәліметтер»
1. Адамға қатысты үкімге (қаулыға) берілді:
2. Сот актілеріне қатысты:
3. Үкім бойынша апелляциялық саты сотының шешімі:
4. Үкімнің (қаулының) күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
5. 1 саты сотының үкімдері бойынша шешімдер:
6. 1 саты сотының үкімдерінің немесе қаулыларының күштері жойылған (өзгертілген) күн:
7. Шағым және наразылық (прокурордың қорытындысы) бойынша шешім:
8. Есепке алу бабы (апелляция):
9. Апелляциялық саты шешім қабылдаған барлық баптар:
10. Жеке қаулы бойынша шешім:
11. Жеке шағым бойынша шешім:
жеке наразылық бойынша:
12. Сотталушы:
13. Қылмыстардың қайталануы:
14. Қылмыс құрамы жоқ болғандықтан істері тоқтатылған күзетпен ұсталған адамдарға қатысты:
15. Сотталған сот залына жеткізілді:
16. Басқа қаулылар шығарылды:
17. Ескертулер:______________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Жазалау шарасы»
1. Негізгі жазалау шарасы:
2. Қосымша жазалау шарасы:
3. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары _____________жыл
4. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары _____________ ай
5. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ____________ күн
6. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
7. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: «____»_____________ _____ж.
8. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
9. Түзету мекемесінің түрі:
5-тарау «Кассациялық саты»

1. Дата направления приговора на исполнение в части основного наказания: «_____»___________________ ______г.
2. Дата приведения приговора в исполнение в части основного наказания: «_____»_____________________ ______г.
3. Место отбывания наказания осужденным:
4. Дата направления приговора на исполнение в части дополнительного наказания: «_____»______________ _____ г.
5. Вид дополнительного наказания:
6. Дата поступления ответа об исполнении: «______»________________ ________ г.
Комментарии _______________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
«Сведения об исполнительном листе»
1. Дата выписки исполнительного листа: «________»______________________ ______г.
2. Дата направления исполнительного листа: «________»______________________ ______г.
3. Вид исполнительного листа:
4. Взыскиваемая сумма:
5. Результат исполнения:
6. Дата возврата исполнительного листа: «________»______________________ ______г.
Раздел 4 «Апелляционная инстанция»
4.1. Результат рассмотрения
«Сведения о результате апелляционного рассмотрения»
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы:
2. В отношении судебных актов:
3. Решение суда апелляционной инстанции по приговору:
4. Основание к отмене или изменению приговора (постановления):
5. Решения по постановлениям суда 1 инстанции:
6. Приговор или постановления суда 1 инстанции отменены (изменены) с:
7. Решение по жалобе и протесту (заключению прокурора):
8. Статья для учета (апелляция):
9. Все статьи, по которым принято решение апелляционной инстанцией:
10. Решение по частному постановлению:
11. Решение по частной жалобе:
по частному протесту:
12. Подсудимый:
13. Рецидив преступлений:
14. Относится к лицам, находившимся под стражей, дела которых прекращены за отсутствием состава преступления:
15. Осужденный доставлен в зал суда:
16. Вынесены другие постановления:
17. Примечания: ___________________________________________________
___________________________________________________________________
«Мера наказания»
1. Основная мера наказания:
2. Дополнительные меры наказания:
3. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ лет
4. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
5. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
6. Особенности применения наказания:
7. Дата применения акта об амнистии: «____»__________________ _____г.
8. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
9. Вид исправительного учреждения:
Раздел 5 «Кассационная инстанция»

5.1. Қараулар
«Кассациялық сатыға шағымдардың, наразылықтардың келіп түсуі және оларды қарау нәтижесі туралы мәліметтер»
1. Адамға қатысты шағымдарды, наразылықтарды беру және оларды қарау нәтижесі:
2. Шағымды, наразылықты қарау нәтижесі:
3. 1 саты үкімі бойынша шешім:
4. 1 саты үкімінің күші жойылған немесе өзгертілген күн:
5. 1 саты үкімінің (қаулысының) күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
6. Апелляциялық саты үкімі бойынша шешім:
7. Апелляциялық саты үкімінің күші жойылған немесе өзгертілген күн:
8. Апелляциялық саты үкімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
9. 1 саты сотының қаулысы бойынша нәтиже:
10. Қаулының күші жойылған немесе өзгертілген күн:
11. Апелляциялық саты сотының қаулысы бойынша нәтиже:
12. Қаулының күші жойылған немесе өзгертілген күн:
13. Сотталған сот залына жеткізілді:
14. Басқа қаулылар шығарылды:
«Есепке алу бабы, жазалау шарасы»
1. Кассацияны есепке алу бабы:
2. Кассацияның барлық баптары:
3. Сотталушы:
4. Негізгі жазалау шарасы
5. Қосымша жазалау шаралары:
6. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______жыл
7. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ ай
8. Бас бостандығынан айыру, шектеу, түзету жұмыстары ______ күн
9. Жазаны қолданудың ерекшеліктері:
10. Рақымшылық туралы актіні қолдану күні: «____»____________ _____ж.
11. Заңды күшіне енген кездегі бұлтартпау шарасы:
12. Түзету мекемесінің түрі:
6-тарау «Қадағалау сатысы»
6.1. Қарау
«Қадағалау тәртібінде қарау нәтижесі туралы мәліметтер»
1. Тұлғаға қатысты үкімге (қаулыға) берілді:
2. Сот актілеріне қатысты:
3. 1 саты үкімі бойынша шешім:
4. 1 саты қаулысы бойынша шешім:
5. Апелляциялық саты қаулысы бойынша шешім:
6. Апелляциялық саты үкімі бойынша шешім:
7. Кассациялық саты қаулысы бойынша шешім:
8. Шағым келтірілген қаулылар ағымдағы есептілік мерзімде шығарылды:
9. 1 саты үкімінің, қаулысының күші жойылған немесе өзгертілген күн:
10. 1 саты үкімінің (қаулысының) күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
11. Апелляциялық саты үкімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз:
12. Апелляциялық саты қаулысының күші жойылған немесе өзгертілген күн:
13. Шағым және наразылық бойынша шешім:
14. Басқа қаулылар шығарылды:
«Жазалау шарасы»
1. Жазалау шарасы келесіге өзгертілді:
2. Қосымша жазалау шарасы күшін жойды:
1. Бас бостандығынан айыру мерзімі белгіленді ______жыл
2. Бас бостандығынан айыру мерзімі белгіленді ______ай
3. Бас бостандығынан айыру мерзімі белгіленді ______күн
Түсініктемелер ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ескерту: Ақпараттық есепке алу құжатының деректемелері бойынша мәліметтер ҚР БП Құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі комитетімен келісілген ҚР СО БААТЖ анықтамасына сәйкес толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 21 қазандағы
№ 124 бұйрығына
17-қосымша
Қылмыстық-құқықтық саладағы сот статистикалық есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер

5.1. Рассмотрения
«Сведения о поступлении жалоб, протестов в кассационную инстанцию и результат их рассмотрения»
1. Подача жалоб, протестов в отношении лица и результат их рассмотрения:
2. Результат рассмотрения жалобы, протеста:
3. Решение по приговору 1 инстанции:
4. Приговор 1 инстанции отменен или изменен с:
5. Основание к отмене или изменению приговора (постановления) 1 инстанции:
6. Решение по приговору апелляционной инстанции:
7. Приговор апелляционной инстанции отменен или изменен с:
8. Основание к отмене или изменению приговора апелляционной инстанции:
9. Результат по постановлению по суда 1 инстанции:
10. Постановление отменено или изменено с:
11. Результат по постановлению суда апелляционной инстанции:
12. Постановление отменено или изменено с:
13. Осужденный доставлен в зал суда:
14. Вынесены другие постановления:
«Статья учета, мера наказания»
1. Статья для учета кассации:
2. Все статьи кассации:
3. Подсудимый:
4. Основная мера наказания
5. Дополнительные меры наказания:
6. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ лет
7. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ месяцев
8. Лишение, ограничение свободы, исправительные работы ______ дней
9. Особенности применения наказания:
10. Дата применения акта об амнистии: «____»__________________ _____г.
11. Мера пресечения при вступлении в законную силу:
12. Вид исправительного учреждения:
Раздел 6 «Надзорная инстанция»
6.1. Рассмотрение
«Сведения о результате рассмотрения в порядке надзора»
1. На приговор (постановление) в отношении лица поданы:
2. В отношении судебных актов:
3. Решение по приговору 1 инстанции:
4. Решение по постановлению 1 инстанции:
5. Решение по постановлению апелляционной инстанции:
6. Решение по приговору апелляционной инстанции:
7. Решение по постановлению кассационной инстанции:
8. Обжалуемые постановления вынесены в текущем отчетном периоде:
9. Приговор, постановление 1 инстанции отменены (изменены) с:
10. Основание к отмене или изменению приговора (постановления) 1 инстанции:
11. Основание к отмене или изменению приговора апелляционной инстанции:
12. Постановление апелляционной инстанции отменено (изменено) с:
13. Решение по жалобе и протесту:
14. Вынесены другие постановления:
«Мера наказания»
1. Мера наказания изменена на:
2. Дополнительная мера наказания отменена:
5. Определен срок лишения свободы ______лет
6. Определен срок лишения свободы ______месяцев
7. Определен срок лишения свободы ______дней
Комментарии ______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Примечание: Сведения по реквизитам информационного учетного документа заполняются согласно справочника ЕАИАС СО РК, согласованного с Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 21 октября 2014 года № 124
Инструкция
по формированию судебных статистических
отчетов в уголовно-правовой сфере
1. Общие положения

1. Осы Нұсқаулық Қазақстан Республикасының сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесінің (бұдан әрі – ҚР СО БААТЖ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – ЭАЕҚ) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйесінде (бұдан әрі – ББСЖ) «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» № 1; «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» №6; «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» №6а; «Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» №6К; «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» №6Ка; «Қадағалау сатысында қылмыстық істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есеп» №8; «Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қадағалау сатысында қарау бойынша есеп» №8а; «Соттардың жеке айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы туралы есеп» №2-Ж нысандарының есептерін (бұдан әрі – есептер) қалыптастырудың негізгі ережелерін анықтайды.
2. ЭАЕҚ бірыңғай нысандарын әзірлеуді Комитет Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментімен (Қазақстан Республикасының Жоғарғы сотының аппаратымен) (бұдан әрі –Департамент) келісім бойынша жүзеге асырады.
3. ЭАЕҚ-н ҚР СО БААТЖ-не енгізуді Департаменттің және облыстардағы, астанадағы және республикалық маңызы бар қалалардағы соттардың кеңселерінің (бұдан әрі – соттардың кеңселері) қызметкерлері жүзеге асырады.
4. ҚР СО БААТЖ деректері негізіндегі бірінші, апелляциялық, кассациялық және қадағалау сатыларындағы соттардың қызметі туралы есептерді Комитет қалыптастырады.
5. Есептер сәйкесінше мерзімдер үшін деректерді сомалау арқылы үдемелі қорытындымен тоқсан сайын құрастырылады.
6. ҚР СО БААТЖ ұсынылатын деректер қорының мәліметтерінің анықтығы мен толықтығы үшін жауаптылықты сот кеңселерінің басшылары және ЭАЕҚ-н енгізуге жауапты адамдар көтереді.
ЭАЕҚ деректемелерін толықтыру дәлдігі №№1, 6, 6а, 6К, 6Ка, 8, 8а, 2-Ж нысандарының статистикалық есептері деректерінің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Комитеттің аумақтық басқармалары тұрақты негізде ББСЖ деректер қорының мониторингін жүргізуі тиіс. ЭАЕҚ деректемелерін толтыру кезінде бұзушылық, бұрмалау деректері анықталған жағдайда оларды жою бойынша шұғыл шаралар қабылдануы тиіс.

1. Настоящая Инструкция определяет основные положения формирования отчетов форм № 1 «Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел», № 6 «Отчет о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел», № 6а «Отчет о работе судов по рассмотрению дел о лицах, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы», № 6К «Отчет о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению уголовных дел», № 6Ка «Отчет о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению дел о лицах, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы», № 8 «Отчет о работе судов по рассмотрению уголовных дел в надзорной инстанции», № 8а «Отчет по рассмотрению в надзорной инстанции уголовных дел в отношении лиц, осужденных к смертной казни и пожизненному лишению свободы» и № 2-Ж «Отчет о рассмотрении судами жалоб по делам частного обвинения» (далее – отчеты) в Единой унифицированной статистической системе (далее – ЕУСС) Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) на основе электронных информационных учетных документов (далее - ЭИУД) Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан (далее - ЕАИАС СО РК).
2. Разработка единых форм ЭИУД, осуществляется Комитетом по согласованию с Департаментом по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамент).
3. Ввод ЭИУД в ЕАИАС СО РК осуществляется сотрудниками Департамента и канцелярий судов в областях, столице и городах республиканского значения (далее – канцелярии судов).
4. Отчеты о деятельности судов первой, апелляционной, кассационной и надзорной инстанций на основании данных ЭИУД ЕАИАС СО РК формируются Комитетом.
5. Отчеты составляются ежеквартально с нарастающим итогом путем суммирования данных за соответствующие периоды.
6. За достоверность и полноту предоставляемых сведений из баз данных ЕАИАС СО РК несут ответственность руководители канцелярий судов и лица, ответственные за ввод ЭИУД.
Точность заполнения реквизитов ЭИУД обеспечит достоверность данных статистических отчетов форм №№ 1, 6, 6а, 6К, 6Ка, 8, 8а, 2-Ж.
Территориальными управлениями Комитета на постоянной основе должны проводиться мониторинги базы данных ЕУСС. В случае выявления фактов нарушений, искажений при заполнении реквизитов ЭИУД, необходимо принять незамедлительные меры по их устранению.

2. ЭАЕҚ түрлері және нысандары
7. Қылмыстық істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мына түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) «Бірінші сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 1);
2) «Прокурордың және т.б. шешімдеріне шағымдану бойынша ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 1.1);
3) «Тергеу судьясының өкілеттілігі бойынша ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 1.2);
4) «Апелляциялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 2);
5) «Кассациялық сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 3);
6) «Қадағалау сатыдағы сот қараған қылмыстық іске ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 4);
7) «Қылмыстық іс бойынша сот актілерін орындау бойынша ЭАЕҚ» (бұдан әрі – ЭАЕҚ 5);
8) «Адамға ЭАЕҚ нысаны».
3. ЭАЕҚ ҚР СО БААТЖ-не енгізу
8. ЭАЕҚ-нда істер бойынша және адамдар бойынша барлық деректемелер электронды толтыруға жатады.
9. Сот бір адамға қатысты 2 немесе одан артық қылмыстық істерді бір өндіріске біріктірген жағдайда адам нысанының ЭАЕҚ бір ЭАЕҚ-на біріктірілуі тиіс (аса ауыр құқық бұзушылық бойынша немесе негізгі қылмыстық істің нөмірі бойынша).
10. Қылмыстық істердің нөмірлерін беру аудандық және оларға теңестірілген соттарда процестік және облыстық және оларға теңестірілген соттардағы процестік бойынша нұсқаулық талаптарына сәйкес Департамент Басшысының м.а. 2012 жылғы 21 маусымдағы №254, Департамент Басшысының 2014 жылғы 17 шілдедегі №351 өкімдерімен бекітілген «БААТЖ» бағдарламасы бойынша электрондық тәсілмен іске асырылады.
Мұның өзінде қылмыстық қудалау органы берген қылмыстық іс нөмірі сақталады.
4. ҚР СО БААТЖ-нде ЭАЕҚ түзетулерін жүргізу тәртібі
11. ҚР СО БААТЖ-не енгізілген ЭАЕҚ деректемелемерін түзетуді Департаменттің немесе соттар кеңселерінің өз бастамасы бойынша немесе Комитет пен оның аумақтық басқармаларының бастамасы бойынша жүргізеді.
12. Негізінде Комитеттің ББСЖ-де түзету жүзеге асырылатын жүргізілген түзету туралы мәліметтер (іс нөмірін, өзгертілетін деректеме атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсетіп) Комитетке немесе оның аумақтық басқармасына дереу ұсынылады.
13. Есептіліктің бұрмалануына әкелген бұзушылық анықталған жағдайда кінәлі адамдардың жауаптылығы туралы мәселе заңнамамен белгіленген тәртіпте қарастырылады.
5. Есептерді қалыптастыру тәртібі
14. Нысандардың есептері көрсеткіштерді есептеу алгоритміне сәйкес ЭАЕҚ деректері негізінде қалыптасады.
15. Республика бойынша жиынтық есептерді Комитет Төрағасының қол қоюына есептілік мерзімінен кейінгі айдың 8-күніне ұсынады.
Жиынтық есептер қол қойғаннан кейін, есептілік мерзімінен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Департаментке жолданады.

2. Виды и формы ЭИУД
7. Формирование отчетов о работе судов по рассмотрению уголовных дел осуществляется на основании следующих видов ЭИУД:
1) «ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом первой инстанции» (далее – ЭИУД 1);
2) «ЭИУД по обжалованию решений прокурора и т.п.» (далее - ЭИУД 1.1);
3) «ЭИУД по полномочиям следственного судьи» (далее – ЭИУД 1.2);
4) «ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции» (далее – ЭИУД 2);
5) «ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции» (далее – ЭИУД 3);
6) «ЭИУД на уголовное дело, рассмотренное судом надзорной инстанции» (далее – ЭИУД 4);
7) «ЭИУД по исполнению судебных актов по уголовному делу» (далее - ЭИУД 5);
8) «ЭИУД формы на лицо».
3. Введение ЭИУД в ЕАИАС СО РК
8. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все реквизиты по делам и по лицам.
9. В случае соединения судом в одно производство 2-х и более уголовных дел в отношении одного и того же лица, ЭИУД формы на лицо также должны быть объединены в один ЭИУД (по более тяжкому правонарушению или по номеру основного уголовного дела).
10. Присвоение номеров уголовных дел осуществляется в соответствии с требованиями инструкций по делопроизводству в районных и приравненных к ним судах и по ведению делопроизводства в областных и приравненных к ним судах электронным способом по программе «ЕАИАС», утвержденных распоряжениями Руководителя Департамента от 17 июля 2014 года № 351, и.о. Руководителя Департамента от 21 июня 2012 года № 254.
При этом сохраняется номер уголовного дела, присвоенный органом, уголовного преследования.
4. Порядок произведения корректировок ЭИУД
в ЕАИАС СО РК
11. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ЕАИАС СО РК, производится Департаментом или канцеляриями судов по своей инициативе, либо по инициативе Комитета и его территориальных управлений.
12. Сведения о произведенной корректировке (с указанием номера дела, наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится корректировка в ЕУСС Комитета, незамедлительно предоставляются в Комитет или его территориальное управление.
13. В случае выявления нарушений, повлекших искажение отчетности, вопрос об ответственности виновных лиц рассматривается в установленном законодательством порядке.
5. Порядок формирования отчетов
14. Отчеты форм формируются на основании данных ЭИУД в соответствии с алгоритмом расчета показателей.
15. Сводные отчеты по республике представляются для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Департамент.

16. Облыстар бойынша жиынтық есептерге Комитеттің аумақтық басқармаларының басшылары қол қояды (статистикалық кесіндіні Комитет бекіткеннен кейін), олар есептердің орындарда сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жолдамай). Түпнұсқалар мен Комитеттің ББСЖ ААЖ деректері арасында қарама-қайшылықтар болған жағдайда ҚР СО БААТЖ деректері негізінде қалыптастырылған Комитет ББСЖ деректері негізге алынады.
17. Кесіндіні бекіткеннен кейін есептерді түзетуге Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының 2000 жылғы 10-қазандағы №55 бұйрығымен бекітілген Статистикалық деректерді түзету қағидаларымен белгіленген тәртіпте жол беріледі.
Комитет есепті түзеткен жағдайда түзетуді жүзеге асырған күннен бастап екі күндік мерзімде Департаментке түзетілген есепті қосып, хабарлама жолданады.
18. Есептерді құрастырған кезде бір өндіріске біріктірілген істердің бір шешім шығарылатын бір іс ретінде ескерілетіндігін ескерген жөн.
Есептілік мерзімінің басына қаралмаған істердің қалдығы есептілік жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша жүргізіледі. Бұл көрсеткіш өзгеріссіз болып табылады.
Есептілік мерзімінің соңына қаралмаған істердің қалдығы тоқсан, жартыжылдық, тоғыз ай, жыл соңындағы жағдай бойынша көрсетіледі.
«Қылмыстық істерді қарау бойынша бірінші сатыдағы соттардың
жұмысы туралы есеп» №1нысан есебі
19. Осы есеп қылмыстық істерді қарау бойынша бірінші сатыдағы соттардың жұмыстары туралы мәліметтерді бейнелейді.
«Қылмыстық істердің қозғалысы» А кестесі
20. 1-бағанда есептілік мерзімінің басына аяқталмаған істердің қалдығы, 2-бағанда есептілік мерзімінде, оның ішінде 4-бағанда – үкім күші жойылғаннан кейін, 5-бағанда – Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі (бұдан әрі – ҚПК) талаптарының бұзушылықтарын жойғаннан кейін, 6-бағанда – іздестіруден кейін келіп түскен істердің саны бейнеленеді.
Сотқа келіп түскен істер бойынша адамдар саны 3-бағанда бейнеленеді.
7-бағанда үкім шығарылған істер саны, олардың ішінде 8-бағанда – алқа билердің қатысуымен, 9, 10, 11-бағандарда – сәйкесінше кәмелетке толмағандар, әйелдерге қатысты, сырттай қаралған істер бойынша бейнеленеді.
ҚПК-нің 3536-баптарында көзделген негіздер бойынша тоқтатылған қылмыстық істердің саны 12-бағанда, соның ішінде 13-бағанда – кәмелетке толмағандарға қатысты істері бойынша, 14-бағанда – жәбірленушімен бітісуге байланысты, 15-бағанда – прокурордың айыптаудан бас тартуына байланысты, 16-бағанда – ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарында көзделген негіздер бойынша, 17-бағанда – басқа негіздер бойынша бейнеленеді.

16. Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных управлений Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет). При наличии расхождений между оригиналами и данными ЕУСС Комитета, за основу берутся данные ЕУСС Комитета, сформированные на основании данных ЕАИАС СО РК.
17. Корректировка отчетов после утверждения среза допускается в порядке, установленном Правилами корректировки статистических данных, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2000 года № 55.
В случае корректировки отчета Комитетом в двухдневный срок со дня осуществления корректировки в Департамент направляется уведомление с приложением откорректированного отчета.
18. При составлении отчетов следует учитывать, что соединенные дела в одно производство учитываются, как одно дело по которому выносится одно решение.
Остаток нерассмотренных дел на начало отчетного периода приводится по состоянию на 1 января отчетного года. Данный показатель является неизменным.
Остаток нерассмотренных дел на конец отчетного периода указывается по состоянию на конец квартала, полугодия, девяти месяцев, год.
Отчет формы № 1 «Отчет о работе судов первой инстанции
по рассмотрению уголовных дел»
19. Данный отчет отражает сведения о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел.
Таблица А «Движение уголовных дел»
20. В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода, в графе 2 количество поступивших дел за отчетный период, из которой в графе 4 – после отмены приговоров, в графе 5 – после устранения нарушений требований Уголовно-процессуального Кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), в графе 6 – после розыска.
Количество лиц по делам, поступившим в суд, отражается в графе 3.
В графе 7 отражается количество дел с вынесением приговора, из которой в графе 8 – с участием присяжных заседателей, в графах 9, 10, 11 – по делам в отношении несовершеннолетних, женщин, рассмотренным заочно, соответственно.
Количество уголовных дел, прекращенных по основаниям, предусмотренным статьями 3536 УПК РК отражается в графе 12, в том числе по графам: 13 – по делам в отношении несовершеннолетних, 14 – в виду примирения с потерпевшим, 15 – в связи с отказом прокурора от обвинения, 16 – по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК, 17 – по другим основаниям.

12-бағанда көрсетілген тоқтатылған істердің саны 14-17-бағандардың қосындысына тең болуы тиіс.
ҚПК 321 және 323-баптарына сәйкес ҚПК-ін бұзушылықтарды жою үшін қайтарылған істер 18-бағанда ескеріледі.
Осы көрсеткіштерді толтырған кезде:
ҚПК бұзушылықтарын жою үшін қанша рет қайтарылғандығынан тәуелсіз, іс жаңадан келіп түскен болып есептеледі;
іс наразылық немесе шағым әкелуден тәуелсіз ҚПК бұзушылықтарын жою үшін қайтару туралы қаулы шығарған сәттен бастап бейнеленеді.
19-бағанда ҚПК 316 және 317-баптарына сәйкес судья соттылығы бойынша жолдаған істердің саны көрсетіледі.
20-бағанда айыптау актісін қайта құрастыру және тергеулігі бойынша жолдау үшін және ҚПК 412-бабы 1-бөлігінің 3)-тармағының негізінде істі соттан қайтарып алумен байланысты (ҚПК 35-бабының 6-бөлігі) прокурорға қайтарылған істер ескеріледі.
20-бағаннан 21-бағанда сотталушыны(ларды) іздестіруге байланысты прокурорға қайтарылған істер саны (ҚПК 324-бабының 3-бөлігі) бейнеленеді.
22-баған прокурорға басқа негіздер бойынша қайтарылған істерді ескереді. 23-бағанда медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулы шығарылған істердің саны бейнеленеді. Осы көрсеткіш сондай-ақ 14-18-бағандарда адамдары және түрлері бойынша бөлініп Б кестесінің 3, 4 және 13-бағандарында бейнеленеді («есептілік мерзімінде келіп түскен істердің саны» 2-бағанда бұл көрсеткіш ескерілмейді).
24-бағанда осы есептілік мерзімінде сот аяқтаған істердің жалпы саны көрсетіледі, 25-бағанда аяқталған істер бойынша адамдар саны бейнеленеді.
24-бағаннан кәмелетке толмағандарға қатысты (26-баған), алқа билердің қатысуымен (27-баған), ҚПК 319-бабының 4-бөлігінде,  322-бабының 4,5-бөліктерінде, 382-бабының 2-бөлігінде, 411-бабының 2-бөлігінде көзделген мерзімдерді бұза отырып (28-баған) аяқталған істер саны бейнеленеді.
Мұның өзінде төмендегілерді ескерген жөн:
ҚПК 319-бабының 4-бөлігіне сәйкес келіп түскен іс бойынша шешім іс сотқа келіп түскен кезден бастап 5 тәуліктен кешіктірілмей қабылдануы тиіс;
ҚПК 322-бабының 4-бөлігіне сәйкес басты сот талқылауы тараптарға сот отырысының болатын орны мен басталатын уақыты туралы хабарланған кезден бастап кемінде үш тәулік өткеннен кейін және ол қысқартылған тәртіппен қаралатын кезде – оны тағайындау туралы қаулы шығарылған кезден бастап он тәуліктен кешіктірілмей және жалпы тәртіппен қаралатын кезде – он бес тәуліктен кешіктірілмей басталуы тиіс. Айрықша жағдайларда бұл мерзім судьяның қаулысымен, бірақ отыз тәуліктен аспайтын мерзімге ұзартылуы мүмкін;
ҚПК 322-бабының 5-бөлігіне сәйкес басты сот талқылауы қисынды мерзімде аяқталуы тиіс. Қысқартылған өндіріс кезінде басты сот талқылауы ҚПК 382-бабының 2-бөлігімен белгіленген мерзімдерде аяқталуы тиіс;

Количество прекращенных дел, указанных в графе 12, должно равняться сумме данных граф 14-17.
Дела, возвращенные для устранения нарушений УПК РК в соответствии со статьями 321 и 323 УПК РК, учитываются в графе 18.
При заполнении этих показателей:
дело учитывается, как вновь поступившее, независимо от того, сколько раз оно возвращалось для устранения нарушений УПК РК;
дело отражается с момента вынесения постановления о возвращении для устранения нарушений УПК РК, независимо от принесения протеста или жалобы.
В графе 19 учитывается количество дел, направленных судьей по подсудности, в соответствии со статьями 316 и 317 УПК РК.
Графа 20 учитывает дела, возвращенные прокурору в связи с отзывом дела из суда (часть 6 статьи 35 УПК РК), для пересоставления обвинительного акта и направления подсудности (часть 6 статьи 321 УПК РК ) и на основании пункта 3) части 1 статьи 412 УПК РК.
Из графы 20 в графе 21 отражается количество дел, возвращенных прокурору в связи с розыском подсудимого (-ых) (часть 3 статьи 324 УПК РК).
Графа 22 учитывает дела, возвращенные прокурору по другим основаниям. В графе 23 отражается количество дел, по которым вынесено постановление о применении мер медицинского характера. Данный показатель также отражается в графах 3, 4 и 13 таблицы Б с разбивкой по лицам и видам в графах 14-18 (в графе 2 «число поступивших дел за отчетный период» данный показатель не учитывается).
В графе 24 указывается общее число дел, оконченных судом в данном отчетном периоде, в графе 25 отражается количество лиц, по оконченным делам.
Из графы 24 отражается количество оконченных дел в отношении несовершеннолетних (графа 26), с участием присяжных заседателей (графа 27), с нарушением сроков, предусмотренных частью 4 статьи 319, частями 4, 5 статьи 322, частью 2 статьи 382, частью 2 статьи 411 УПК РК (графа 28).
При этом следует иметь в виду, что:
согласно части 4 статьи 319 УПК РК решение по поступившему делу должно быть принято не позднее пяти суток с момента поступления дела в суд;
в соответствии с частью 4 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство должно быть назначено не ранее истечения трех суток с момента извещения сторон о месте и времени начала судебного заседания и не позже десяти суток при сокращенном порядке рассмотрения и пятнадцати суток при общем порядке рассмотрения с момента вынесения постановления о его назначении. В исключительных случаях этот срок может быть продлен постановлением судьи, но не более чем до тридцати суток;
согласно части 5 статьи 322 УПК РК главное судебное разбирательство должно быть окончено в разумные сроки. При сокращенном производстве главное судебное разбирательство должно быть закончено в сроки, установленные частью 2 статьи 382 УПК РК;

жеке айыптау ісін сот отырысында қарау сотқа шағым келіп түскен сәттен бастап 15 тәуліктен кешіктірілмей, бірақ сотталушы өзінің құқықтары түсіндірілген шағымның көшірмесін алған кезден бастап үш тәуліктен ерте (ҚПК 411-бабының 2-бөлігі) басталмауы тиіс.
Басты сот талқылауының мерзімі қаулы шығарылғаннан кейін келесі күннен бастап есептеледі.
Үкімдердің, қаулылардың күші жойылғаннан кейін жаңа қарауға келіп түскен, соттың қаулылары бойынша ҚПК бұзушылықтарын жойғаннан кейін қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен немесе іздестірілетін сотталушыны анықтаумен байланысты өндіріспен қайта қозғалған, сондай-ақ ҚПК 44-бабында көзделген негіздер бойынша сот жеке өндіріске шығарған қылмыстық істер жаңадан келіп түскен істер ретінде ЭАЕҚ-на тіркеледі және оларға жаңа реттік нөмір беріледі.
Есептілік мерзімінде аяқталмаған істердің қалдығы 29-бағанда бейнеленеді, олардың ішінен тоқтатылған істер саны 30-бағанда бөлініп көрсетіледі.
Сотталған адамдар туралы мәліметтер 31-37-бағандарда бейнеленеді.
38-бағанда ақталған адамдар саны туралы мәліметтер бейнеленеді, олардың ішінен 39, 40 және 41-бағандарда сәйкесінше ақталған кәмелетке толмағандардың саны, істері алқа билердің қатысуымен қаралған, ақталған адамдар саны және күзетпен ұстаудан босатылған, ақталған адамдар саны бейнеленеді.
Сот сотталушыны қылмыстық жауаптылыққа тартқызып, сотқа берген айыптау бойынша оның қылмыстық құқық бұзушылықты жасауда кiнәсiз екенін таныған кезде ол ақталған болып есептеледі (ҚПК 394-бабы):
егер құқық бұзушылық оқиғасы болмаса;
сотталушы әрекеттерінде қылмыстық құқық бұзушылық құрамы болмаса;
сотталушының қылмыстық құқық бұзушылыққа қатысуы дәлелденбесе.
Қылмыстық істері тоқтатылған немесе ҚПК бұзушылықтарын жою үшін жолданған адамдар саны туралы, сондай-ақ жәбірленуші адамдар саны туралы мәліметтер 42-50-бағандарда бейнеленеді.
51-бағанда қылмыстық істерде бар эпизодтар саны бейнеленеді.
Сот тағайындаған сараптама, қылмыстық процеске адвокаттың және прокурордың қатысуы туралы мәліметтер 52-54-бағандарда бейнеленеді.
Адвокаттың қатысуы туралы мәліметтер ол қылмыстық процеске жәбірленушінің өкілі ретінде емес, адвокат ретінде қатысқан жағдайда ғана бейнеленуі тиіс.
55-63-бағандарда үкім қаулысына дейін сотта өтелген, айыптау қорытындысы бойынша залал сомасы және сот өтеуге анықтаған мемлекетке, заңды және жеке тұлғаларға келген залалдың қорытынды сомасы, 64-бағанда – процестік шығындарының сомасы, 65-бағанда – үкімнің қорытынды бөлігінде көрсетілген, қылмыстық процесте қаралатын үкім бойынша азаматтық талап арыз сомасы бейнеленеді.
Залал, процестік шығындарының сомасы және азаматтық талап арыз сомасы мың теңгемен есептеледі.

рассмотрение дела частного обвинения в судебном заседании должно быть начато не позднее 15 суток с момента поступления жалобы в суд, но не ранее трех суток с момента получения подсудимым копии жалобы с разъяснением его прав (часть 2 статьи 411 УПК РК).
Срок главного судебного разбирательства исчисляется со следующего дня после вынесения постановления.
Уголовные дела, поступившие на новое рассмотрение после отмены приговоров, постановлений, равно поступившие из органов уголовного преследования после устранения нарушений УПК РК по постановлениям суда, либо возобновленные производством в связи с установлением разыскиваемого подсудимого, а также выделенные судом в отдельное производство по основаниям, предусмотренным статьей 44 УПК РК, регистрируются в ЭИУД, как вновь поступившие дела и им присваивается новый порядковый номер.
Остаток неоконченных дел за отчетный период отражается в графе 29, из которой количество приостановленных дел выделяется в графе 30.
Сведения об осужденных лицах отражаются в графах 31-37.
В графе 38 отражаются сведения о числе оправданных лиц, из которой в графах 39, 40 и 41 - количество оправданных несовершеннолетних, количество оправданных лиц, дела о которых рассмотрены с участием присяжных заседателей и оправданных лицах, освобожденных из-под стражи, соответственно.
Подсудимый учитывается, как оправданный, при признании невиновности подсудимого в совершении уголовного правонарушения по обвинению, по которому он был привлечен к уголовной ответственности и предан суду (статья 394 УПК РК):
если отсутствует событие правонарушения;
в деяниях подсудимого нет состава уголовного правонарушения;
не доказано участие подсудимого в совершении уголовного правонарушения.
Сведения о количестве лиц, уголовные дела, в отношении которых прекращены либо направлены для устранения нарушений УПК РК, а также о количестве потерпевших лиц отражаются в графах 42-50.
В графе 51 отражается количество эпизодов, имеющихся в уголовных делах.
Сведения о назначенной судом экспертизе, участии адвоката и прокурора в уголовном процессе отражаются в графах 52-54.
Сведения об участии адвоката должны отражаться только в том случае, если он фактически участвовал в уголовном процессе как адвокат, а не как представитель потерпевшего.
В графах 55-63 отражаются суммы ущерба по обвинительному заключению, возмещенной в суде до постановления приговора и окончательная сумма ущерба, определенная судом к возмещению государству, юридическим и физическим лицам, в графе 64 – сумма процессуальных издержек, в графе 65 – сумма гражданского иска, рассматриваемого в уголовном процессе, отраженная в резолютивной части приговора.
Суммы ущерба, процессуальных издержек и суммы гражданского иска учитываются в тысячах тенге.

66-бағанда біріктірілген, 67-бағанда – жеке өндіріске шығарылған, 68-бағанда – қылмыстық құқық бұзушылықтары қайта сараланған істердің саны бейнеленеді.
69-77-бағандарда аяқталған істер санынан шығарылған жеке қаулылардың саны ескеріледі. Мұның өзінде 72-бағанда қылмыстық істердің тергеп-тексерулерін прокурорлық қадағалаудың төмен сапасына шығарылған жеке қаулылар, 73-бағанда – прокурор атына, яғни басқа қылмыстық құқық бұзушылықтар құрамын түзетін әрекеттер немесе ҚПК 53-бабының 5-бөлігі тәртібінде әкімшілік немесе тәртіптік жауаптылыққа әкелетін әрекеттер жасау дерегі анықталған кезде бейнеленеді (мысалы, мемлекеттік айыптауға сотта сапасыз қолдау көрсеткені үшін).
78-бағанда қабылданған нақты шараларды көрсете отырып, жеке қаулыларға келіп түскен жауаптардың саны бейнеленеді.
79-бағанда медиатордың қатысуымен қаралған істердің саны ескеріледі.
21. 1-жол бойынша: 24-баған 7, 12, 18-20-бағандар қосындысына тең, 29-баған 1 және 2-бағандардың қосындысынан 24, 66-бағандардың сомасы алынып есептеледі.
22. Қылмыстық істер айыптау қорытындыларында берілген Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚК) баптары бойынша, ал егер алдын ала тергеп-тексеру жүргізілмесе, онда істі өндіріске қабылдаған сот немесе судьямен құқық бұзушылық сараланған бап бойынша жолма-жол бөлінеді.
Сот әрекетті жаңа бапқа қайта сараланған жағдайда қылмыстық іс есептің 2-бағанында келіп түскен айыптау бабы бойынша бейнеленеді, ал 68-бағанда қайта саралау туралы мәліметтер көрсетіледі, осы қылмыстық іс бойынша қабылданған шешім үкімнің қорытынды бөлігінде көрсетілген бап бойынша сәйкесінше жолда бейнеленеді.
«Соның ішінде әйелдердің қатысуымен болған істер бойынша» 23-жолда айыпталушылардың кем дегенде біреуі әйел, соның ішінде әйел жынысты кәмелетке толмаған адамдар қатысқан қылмыстық істер бойынша мәліметтер бейнеленеді.
Іс ескерілетін құқық бұзушылық түрін анықтаған кезде келесі қағидаларды басшылыққа алу қажет:
құқық бұзушылықтардың жиынтығында ҚК-тің іс қатаңырақ жазалауды көздейтін бабы бойынша ескеріледі;
санкциялардың мәні тең болған кезде іс сот қатаңырақ жазалау тағайындаған ҚК бабы бойынша ескеріледі. Егер әрбір бап бойынша мәні бірдей жаза тағайындалса, іс осы өңірдегі құқық бұзушылықтың кеңірек таралу белгісі бойынша ескеріледі;
қылмыстық құқық бұзушылықтардың, ҚК 5860-баптар тәртібіндегі үкімдердің жиынтығы бойынша жазалау тағайындалған кезде іс қорытынды жазалау бойынша есепке алынуы тиіс.

В графе 66 отражается количество соединенных дел, 67 – выделенных в отдельное производство, 68 – количество дел, по которым уголовные правонарушения переквалифицированы.
В графах 69-77 учитывается количество вынесенных частных постановлений из числа оконченных дел. При этом, в графе 72 отражаются частные постановления, вынесенные на низкое качество прокурорского надзора за расследованием уголовных дел, в графе 73 – в адрес прокурора при установлении фактов совершения деяний, образующих составы других уголовных правонарушений либо деяний, влекущих административную или дисциплинарную ответственность, в порядке части 5 статьи 53 УПК РК (к примеру, на некачественное поддержание государственного обвинения в суде).
В графе 78 отражается количество поступивших ответов на частные постановления с указанием конкретных принятых мер.
В графе 79 учитывается количество дел, рассмотренных с участием медиатора.
21. По строке 1: графа 24 равна сумме граф 7, 12, 18-20, графа 29 исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 24, 66.
22. Уголовные дела построчно распределяются по статьям Уголовного Кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК), приведенным в обвинительных заключениях, а если предварительное расследование не проводилось, то по статьям, по которым правонарушение квалифицировано судом или судьей, принявшим дело к производству.
В случае переквалификации деяния судом на другую статью уголовное дело отражается в графе 2 отчета по статье обвинения, по которой оно поступило, а в графе 68 отражаются сведения о переквалификации, решение же принятое по данному уголовному делу отражается в соответствующей строке по статье, указанной в резолютивной части приговора.
В строке 23 « в т.ч. по делам с участием женщин» отражаются сведения по уголовным делам, в которых хотя бы одна из обвиняемых является женщиной, в т.ч. и несовершеннолетние лица женского пола.
При определении вида правонарушения, по которому учитывается дело, необходимо руководствоваться следующими правилами:
при совокупности правонарушений, дело учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание;
при равнозначности санкций дело учитывается по статье УК РК, по которой судом назначено более строгое наказание. Если по каждой статье назначено равнозначное наказание, дело учитывается по признаку наибольшей распространенности правонарушения в данном регионе;
при назначении наказания по совокупности уголовного правонарушения, приговоров в порядке статей 5860 УК РК, дело подлежит учету по окончательному наказанию.

23. ҚПК 408-бабына сәйкес жекеше айыптауды адам (бірнеше адам) сотқа соттылық туралы қағидаларды сақтай отырып, адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту туралы шағым беру арқылы қозғайды.
24. Істері есептілік мерзімінде қаралған адамдар сот үкімінде немесе қаулысында көрсетілген айыптауға сәйкес қылмыстық құқық бұзушылық құрамы бойынша бөлінеді.
Сот сотталушының(лардың) әрекеттерін қайта саралаған жағдайда адамдар бойынша мәліметтер үкім шығарылған баптар бойынша жолдарда бейнеленеді.
Әрбір адамға қатысты мәліметтер жеке көрсетіледі. Жасалған құқық бұзушылықтардың жиынтығы кезінде адам ҚК-тің қатаңырақ жазалауды көздейтін бабы бойынша ескеріледі.
«Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайтадан қарау
жөніндегі өтінішхаттарды қарау» А кестесінің қосымшасы
25. Қосымшада жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайтадан қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда есептілік мерзімінің басына өтінішхаттардың қалдығы бейнеленеді. 2-бағанда есептілік мерзімінде келіп түскен барлық өтінішхаттар бейнеленеді. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылданған өтінішхаттар саны, қайтарылған өтінішхаттар саны 4-бағанда, ал 5-бағанда – прокурорға тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін жолданған өтінішхаттар бейнеленеді.
6, 7-бағандарда өтінішхаттарды қарау нәтижелері, 8-бағанда – есептілік мерзімінің соңына олардың қалдығы бейнеленеді.
«Медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы
істерді қарау нәтижелері» Б кестесі
26. Бұл кестеде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы істер бейнеленеді.
1-12-бағандарда 1-сатыдағы соттар қараған медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы қылмыстық істер бойынша, 13-18-бағандарда – медициналық сипаттағы шаралар қолданған адамдар туралы, 19-бағанда – шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер бейнеленеді.
«Сот актілерін орындаумен байланысты мәселелерді қарау»
В кестесі
27. Бұл кесте ҚПК 475476-баптарына сәйкес соттардың жүргізуіне жатқызылған сот актілерін орындаумен байланысты мәселелерді, сондай-ақ маскүнемдіктен және нашақорлықтан мәжбүрлі емдеу туралы материалдарды қарау жөніндегі соттардың жұмысын бейнелейді.
28. 1-бағанда есептілік мерзімінің басына материалдардың қалдығы туралы мәліметтер бейнеленеді.
2-бағанда қарау үшін келіп түскен материалдар саны, 3-бағанда – қайтарылып алынған немесе қайтарылған, 4-бағанда – соттылығы бойынша берілген материалдардың саны бейнеленеді.
Жазалауды орындайтын мекеменің немесе органның ұсынуы бойынша қаралған материалдар туралы мәліметтер 5-10-бағандарда бейнеленеді.

23. В соответствии со статьей 408 УПК РК, уголовное дело частного обвинения возбуждается лицом (несколькими лицами) путем подачи в суд с соблюдением правил о подсудности жалобы о привлечении лица к уголовной ответственности.
24. Лица, дела о которых рассмотрены в отчетном периоде, распределяются по составам уголовных правонарушений в соответствии с обвинением, указанным в приговоре или постановлении суда.
В случае переквалификации судом деяния подсудимого (-ых) сведения по лицам отражаются в строках по статье, по которой вынесен приговор.
Сведения в отношении каждого лица указываются отдельно. При совокупности совершенных правонарушений лицо учитывается по статье УК РК, предусматривающей более строгое наказание.
Приложение к таблице А «Рассмотрение ходатайств по пересмотру
по вновь открывшимся обстоятельствам»
25. В приложении отражаются сведения о рассмотрении ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графе 1 отражается остаток ходатайств на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются все ходатайства, поступившие в отчетном периоде. В графе 3 – количество принятых к производству ходатайств по вновь открывшимся обстоятельствам, количество возвращенных ходатайств отражается в графе 4, в графе 5 - направленные прокурору для организации расследования.
В графах 6, 7 отражаются результаты рассмотрения ходатайств, в графе 8 - их остаток на конец отчетного периода.
Таблица Б «Результаты рассмотрения дел
о применении принудительных мер медицинского характера»
26. В данной таблице отражаются дела о применении принудительных мер медицинского характера.
В графах 1-12 отражаются сведения по рассмотренным судами 1 инстанции уголовных дел о применении принудительных мер медицинского характера, в графах 13-18 – о лицах, к которым применены принудительные меры медицинского характера, в графе 19 – о вынесенных частных постановлениях.
Таблица В «Рассмотрение вопросов, связанных
с исполнением судебных актов»
27. Данная таблица отражает работу судов по рассмотрению вопросов, связанных с исполнением судебных актов, отнесенных к ведению судов в соответствии со статьями 475476 УПК РК, а также материалов о принудительном лечении от алкоголизма и наркомании.
28. В графе 1 отражаются сведения об остатке материалов на начало отчетного периода.
В графе 2 отражается количество поступивших для рассмотрения материалов, в графе 3 – количество отозванных и возвращенных материалов, в графе 4 – переданных по подсудности.
Сведения о рассмотренных материалах по представлениям учреждения или органа, исполняющего наказание, отражаются в графах 5 -10.

5-баған «ұсыныс қанағаттандырылды» 7-бағанының, «ұсыныс ішінара қанағаттандырылды» 8-бағанының, «ұсынысты қанағатандырудан бас тартылды» 9-бағанының, «қараусыз қалдырылды» 10-бағанының қосындыларынан тұрады.
Тоқтатылған материалдар туралы мәліметтер 11-бағанда, ұзартылғандар туралы 12-бағанда, басқа шешімдер қабылданғандар туралы 13-бағанда бейнеленеді.
Қаралмаған материалдар қалдығы (14-баған) 1 және 2-бағандардың қосындысынан 3, 4, 5, 11, 12 және 13-бағандардың қосындысы алынып есептеледі.
Шығарылған жеке қаулылар туралы мәліметтер 15-бағанда бейнеленеді.
«Тергеу судьяларының прокурордың, қылмыстық қудалау
органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне
шағымдарды қарауы туралы» Г кестесі
29. Бұл кесте тергеу судьяларының прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарауы туралы мәліметтерді бейнелейді.
30. «Прокурор шешіміне» 1-жолда соттың қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға берілген шағымды соттың қарауы туралы, сотқа дейінгі тергеп-тексеру басында заңды бұзушылықтар туралы, тергеп-тексеру мерзімдерін бұзу, қылмыстық істі тоқтату, сот-медициналық сараптаманы жүргізу үшін медицианалық ұйымға мәжбүрлі орналастыру, алуды және (немесе) тінтуді жүргізу, өзге әрекеттерді жасау (әрекетсіздік) және шешімдерді қабылдау туралы деректер бейнеленеді (2-9-жолдар).
10 «Тергеушінің әрекеттеріне» 10 және «Анықтау органдарының және анықтаушының әрекеттеріне» 19-жолдарда 11-18 және 20-27-жолдарда кейінгі бейнеленумен соттың тергеу және анықтау органдарының заңсыз әрекеттеріне шағымдарды қарауы туралы деректер ескеріледі: қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды қабылдаудан бас тартуға, сотқа дейінгі тергеп-тексеру басында заңды бұзушылықтар туралы, тергеп-тексеру мерзімдерінің үзілуі, қылмыстық істі тоқтату, сот-медициналық сараптаманы жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлі орналастыру, алуды және (немесе) тінтуді жүргізу, өзге әрекеттерді жасау (әрекетсіздік) және шешімдерді қабылдау туралы.
«Бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешіміне» 28-жолда бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттері (әрекетсіздігі) дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер бейнеленеді.
Осы жолда сот бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау заңсыз немесе негізді деп мойындалған шағымдар ғана ескеріледі.
Сот әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдануға әр түрлі шешімдер қабылдаған жағдайда (мысалы, қылмыстық қудалау органдарының заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталды, ал прокурордікі – жоқ) онда мұндай шағымдар түсінікте жазбаны қоса тіркеп, қабылданған шешімдер бойынша сәйкесінше жолдарда (1 немесе 19) және бағандарда ескерілуі тиіс.

Графа 5 состоит из суммы граф 7 «удовлетворено представлений», 8 «удовлетворено представлений частично», 9 «отказано в удовлетворении представлений», 10 «оставлено без рассмотрения».
Сведения о прекращенных материалах отражаются в графе 11, о продленных - в графе 12, о принятых других решениях – 13.
Остаток нерассмотренных материалов (графа 14) исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 3, 4, 5, 11, 12 и 13.
Сведения о вынесенных частных постановлениях отражаются в графе 15.
Таблица Г «О рассмотрении следственными
судьями жалоб на действия (бездействие) и решения
прокурора, органов уголовного преследования»
29. Данная таблица отражает сведения о деятельности судов по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования.
30. В строке 1 «На решения прокурора» отражаются данные о рассмотрении судом жалоб на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении, о нарушениях закона при начале досудебного расследования, о прерывании сроков расследования, прекращении уголовного дела, принудительном помещении в медицинскую организацию для производства судебно-медицинской экспертизы, производство выемки и (или) обыска, в совершении иных действий (бездействий) и принятии решений (строки 2-9).
В строках 10 «На действия следователя» и 19 «На действия органов дознания и дознавателя», с последующим отражением в строках 11-18 и 20-27, учитываются данные о рассмотрении судом жалоб на незаконные действия органов следствия и дознания: на отказ в приеме заявления об уголовном правонарушении, о нарушениях закона при начале досудебного расследования, о прерывании сроков расследования, прекращении уголовного дела, на принудительное помещение в медицинскую организацию для производства судебно-медицинской экспертизы, производство выемки и (или) обыска, совершение иных действий (бездействий) и принятии решений.
В строке 28 «Одновременно на действия (бездействие) и решение прокурора и органов уголовного преследования» отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) прокурора и органов уголовного преследования.
В случае принятия судом разных решений по жалобам на действия (бездействие), (к примеру, доводы о незаконных действиях органов дознания подтвердились, а прокурора - нет), то такие жалобы должны быть учтены в соответствующих сроках (1 или 19) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.

31. 1-баған есептілік мерзімінің басына қаралмаған шағымдардың қалдығын, 2-баған – есептілік мерзімінің ішінде келіп түскен шағымдар санын, 3-баған – қайтарылып алынған және қайтарылған шағымдар санын, 4-баған – қаралған шағымдардың жалпы санын есепке алуды көздейді.
4-бағаннан 5-8-бағандарда мерзімдері бұзылып қаралған шағымдар, қанағаттандырылған, соның ішінде ішінара қанағаттандырылған, сондай-ақ қанағаттандырусыз қалдырылған шағымдар саны ескеріледі.
6-бағаннан 9-12-бағандарда шағымдарды қанағаттандыру негіздері бейнеленеді: заңсыз деп танылған процестік шешімдердің күші жойылды, сәйкес лауазымды адамның әрекеттерін және оның бұзушылықтарды жою міндеттерін заңсыз және негізсіз деп тану, прокурорға азаматтардың немесе ұйымдардың құқықтары мен заңды мүдделерінің жол берілген бұзушылықтарын жою міндетін жүктеу туралы, басқа да шешімдер.
13-бағанда өндірісті тоқтату туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қарастырылмаған шағымдардың қалдығы (14-баған) 1 және 2-бағандардың қосындысынан 3, 4 және 13-бағандардың қосындысы алынып есептеледі.
15-бағанда өндіріспен тоқтатылған шағымдар саны бейнеленеді.
«Тергеу судьялары қарайтын мәселелер туралы» Д кестесі
32. Бұл кесте тергеу судьялары ҚПК 55-бабы тәртібінде қарайтын мәселелерді бейнелейді және мына тараулардан тұрады:
күзетпен ұстау, үйқамақ, уақытша лауазымынан шеттету, жақындауға тыйым салу, экстрадициялық тұтқындау түріндегі бұлтартпау шарасын, кепілдік, мүлікке тыйым салу түріндегі бұлтартпау шарасын санкциялау туралы;
күзетпен ұстау, үйқамақ, экстрадициялық тұтқындау мерзімін ұзарту туралы;
қабылданған шешімдер туралы: сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптаманы жүргізу үшін күзетпен ұсталмайтын адамды медициналық ұйымға мәжбүрлі орналастыру туралы; ертеректе күзетпен ұстау қолданылған адамды психиатриялық көмек көрсететін, ауруларды қатаң оқшаулау жағдайында ұстауға бейімделген арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы; мәйіт эксгумациясы туралы; күдіктінің, айыпталушының халықаралық іздестіруін жариялау туралы; тез бұзылатын немесе қылмыстық істі шешкенге дейін ұзақ мерзімді сақтау шын мәнінде елеулі материалдық шығынды талап ететін заттай дәлелдерді өткізу туралы; сотқа дейінгі өндіріс барысында жәбірленуші мен куәнің түсініктерін депозиттеу туралы; адвокаттар мен прокурорларды қоспағанда, сотқа дейінгі өндірісте процестік міндеттемелерін орындамайтын немесе тиісті түрде орындамайтын адамдарға ақшалай жаза тағу туралы; прокурордың ұсынуы бойынша қылмыстық іс бойынша процестік шығындарын өндіру туралы; кез келген мәліметтерді, құжаттарды, заттарды талап ету және қылмыстық іске қоса тіркеу туралы; сараптама тағайындау туралы, егер қылмыстық қудалау органы осындай өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартса немесе ол бойынша үш тәулік ішінде шешім қабылданбаса; ертеректе жауап алынған куәні қылмыстық процесті жүргізетін органға мәжбүрлі әкелу туралы; өзге шешімдер.
«Қайталама» 43-бағанында қылмыстық қудалау органының судья көрсетілген бұлтартпау шарасын санкциялаудан бас тарту туралы қаулы шығарған немесе тергеу судьясының өзге шешімінен кейін бір қылмыстық іс бойынша бір адамға қатысты бұлтартпау шарасын санкциялау туралы өтінішхатпен (ұсыныспен) сотқа қайта жүгінулері бейнеленеді.

31. Графа 1 предусматривает учет остатка нерассмотренных жалоб на начало отчетного периода, в графе 2 – количество поступивших жалоб за отчетный период, в графе 3 – количество отозванных и возвращенных жалоб, в графе 4 – общее количество рассмотренных жалоб.
Из графы 4 в графах 5-8 учитывается количество рассмотренных жалоб с нарушением срока, удовлетворенных, в т.ч. удовлетворенных частично, а также жалоб, оставленных без удовлетворения.
Из графы 6 в графах 9-12 отражаются основания удовлетворения жалоб: отменено признанных незаконными процессуальных решений, признание действия соответствующего должностного лица незаконными или необоснованными и его обязанности устранить нарушения, о возложении на прокурора обязанности устранить допущенные нарушения прав и законных интересов граждан или организаций, другие решения.
В графе 13 отражаются сведения о прекращении производства.
Остаток нерассмотренных жалоб (графа 14) исчисляется из суммы граф 1 и 2, за минусом суммы граф 3, 4 и 13.
В графе 15 отражается количество жалоб, приостановленных производством.
Таблица Д «О вопросах, рассматриваемых
следственными судьями»
32. Данная таблица отражает вопросы, рассматриваемые следственными судьями в порядке статьи 55 УПК РК и состоит из следующих разделов:
о санкционировании мер пресечения в виде содержания под стражей, домашнего ареста, временного отстранения от должности, запрета на приближение, экстрадиционного ареста, меры пресечения в виде залога, наложения ареста на имущество;
о продлении срока содержания под стражей, домашнего ареста, экстрадиционного ареста;
о принятых решениях: о принудительном помещении не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз; при установлении факта психического заболевания о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции; об эксгумации трупа; об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого; о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат; депонировании в ходе досудебного производства показания потерпевшего и свидетеля; о наложении денежных взысканий на лиц, не выполняющих или выполняющих ненадлежаще процессуальные обязанности в досудебном производстве, за исключением адвокатов и прокуроров; о взыскании процессуальных издержек по уголовному делу по представлению прокурора; об истребовании и приобщении к уголовному делу любых сведений, документов, предметов, имеющих значение для уголовного дела; о назначении экспертизы, если органом уголовного преследования в удовлетворении такого ходатайства было отказано либо по нему не принято решение в течение трех суток; о принудительном приводе в орган, ведущий уголовных процесс, ранее опрошенного свидетеля; иных решениях.
В графе 43 «Повторно» отражаются повторные обращения органа уголовного преследования в суд с ходатайством (представлением) о санкционировании меры пресечения в отношении одного и того же лица по тому же уголовному делу после вынесения судьей постановления об отказе в санкционировании указанной меры пресечения, либо иного решения следственного судьи.

33. Есепті құрастырған кезде деректердің тепе-теңдігі туралы келесі қағидаларды сақтау қажет:
1-3-бағандардың қосындысы 4-13, 14-17-бағандардың қосындысына тең;
21-бағанның қосындысы 22-31, 32-35, 36-42-бағандардың қосындысына тең;
44-бағанның қосындысы 45-51, 56-59-бағандардың қосындысына тең;
60-бағанның қосындысы 67-70-бағандардың қосындысына тең.
«Рақымшылық бойынша» № 1-қосымша
34. Бұл кестеде қылмыстық істері рақымшылық бойынша тоқтатылған адамдардың саны туралы мәліметтер бейнеленеді. Кесте 20 бағаннан тұрады. Жолдардың саны рақымшылықты қолдануды көздейтін заңшығарушылық актінің мазмұнына сәйкес өзгеруі мүмкін.
«Өлім жазасына немесе өмір бойына бас бостандығынан айыруға
сотталған адамдар саны туралы» № 2-қосымша
35. Осы қосымша №1 нысанды есептің А кестесімен бір уақытта толтырылады және ҚК баптары бойынша сотталған (1-баған), олар туралы санкциялар өлім жазасы немесе өмір бойына бас бостандығынан айыру түріндегі жазалау шарасын көздейтін адамдар саны туралы мәліметтерді бейнелейді.
2-бағанда жалпы саннан ерекше жазалау шарасына сотталған адамдар саны ерекшеленеді. 3, 4 және 5-бағандарға үкімдеріне шағым берілген, наразылық берілген немесе бір уақытта шағым және наразылық берілген адамдар бөлінеді.
36. 6-бағанда осы есептілік мерзімінде үкімдері орындалған адамдардың саны көрсетіледі.
7-бағанда жалпы саннан өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар ерекшеленеді. 8, 9 және 10 бағандарда үкімдеріне шағым берілген, наразылық берілген немесе бір уақытта шағым және наразылық берілген адамдар бөлінеді.
«Қылмыстық істерді қарау бойынша апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» № 6 нысан есебі
37. Есептің осы нысаны қылмыстық істерді қарау бойынша апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтерді бейнелейді.
«Істердің апелляциялық саты бойынша қозғалысы» А кестесі
38. Бұл кестеде қылмыстық істер бойынша есеп жүргізіледі.
1-бағанда есептілік мерзімінің соңына аяқталмаған істердің қалдығы, 2-бағанда – есептілік мерзімінде келіп түскен қылмыстық істердің саны бейнеленеді. 3-бағанда қайта келіп түскен қылмыстық істердің саны бейнеленеді.
2-бағаннан 4, 5, 6, 7, 8 және 9-бағандарда наразылық, шағым немесе бір уақытта шағым және наразылық бойынша, үкім (қаулы) күші жойылғаннан кейін прокурордың өтінішхаты бойынша және басқа өтінішхаттар мен арыздар бойынша (мысалы, жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша) келіп түскен істер саны бейнеленеді. 10, 11 және 12-бағандарда наразылық, шағым немесе бір уақытта шағым және наразылық қайтарылып алынған істер саны бейнеленеді.

33. При составлении отчета следует соблюдать следующие правила о равенстве данных:
сумма граф 1-3 равна сумме граф 4-13; 14-17;
графа 21 равна сумме граф 22-31; 32-35; 36-42;
графа 44 равна сумме граф 45-51; 56-59;
графа 60 равна сумме граф 67-70.
Приложение № 1 «По амнистии»
34. В данной таблице отражаются сведения о количестве лиц, уголовные дела, в отношении которых прекращены по амнистии. Таблица состоит из 20 граф. Количество строк может изменяться в соответствии с содержанием законодательного акта, предусматривающего применение амнистии.
Приложение № 2 «О числе лиц, осужденных
к смертной казни или пожизненному лишению свободы»
35. Данное приложение заполняется одновременно с таблицей А отчета формы № 1 и отражает сведения о числе лиц, осужденных по статьям УК РК (графа 1), санкция которых предусматривает меру наказания в виде смертной казни либо пожизненного лишения свободы.
В графе 2 из общего числа выделяется количество лиц, осужденных к исключительной мере наказания. В графах 3, 4 и 5 распределяются лица, приговоры, в отношении которых обжалованы, опротестованы или одновременно обжалованы и опротестованы.
36. В графе 6 указывается число лиц, в отношении которых приговоры приведены в исполнение в данном отчетном периоде.
В графе 7 из общего числа выделяется количество лиц, осужденных к пожизненному лишению свободы. В графах 8, 9 и 10 распределяются лица, приговоры в отношении которых опротестованы, обжалованы или одновременно обжалованы и опротестованы.
Отчет формы № 6 «Отчет о работе судов апелляционной инстанции
по рассмотрению уголовных дел»
37. Данная форма отчета отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных дел.
Таблица А «Движение дел по апелляционной инстанции»
38. В данной таблице учет ведется по уголовным делам.
В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода, в графе 2 – количество поступивших уголовных дел за отчетный период. В графе 3 отражается количество уголовных дел, поступивших повторно.
Из графы 2 в графах 4, 5, 6, 7, 8 и 9 отражается количество дел, поступивших по протесту, жалобе или одновременно по жалобе и протесту, по ходатайству прокурора, после отмены приговора (постановления) и по другим ходатайствам и заявлениям (к примеру, по вновь открывшимся обстоятельствам). В графах 10, 11 и 12 отражается количество дел, по которым отозваны протест, жалоба, либо одновременно жалоба и протест.

39. Қаралған шағымдар немесе наразылықтар 13-23-бағандарда бейнеленеді.
24-бағанда прокурордың өтінішхаты бойынша қаралған істер саны ескеріледі.
25-бағанда үкім (қаулы) күші жойылғаннан кейін апелляциялық сатыдағы сот қараған істер саны бейнеленеді.
26-бағанда есептілік мерзімінде аяқталған істер сомасы бейнеленеді. 26-бағанның сомасы 17, 19, 21, 24, 25-бағандардың қосындысына тең.
27-бағанда ҚР ҚПК-мен белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған істер туралы мәліметтер бейнеленеді (ҚПК 425-бабы).
28-бағанда есептілік мерзімінің соңына аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді. 29-бағанда тоқтатылған қылмыстық істердің саны, 30-бағанда – шығарылған жеке қаулылардың саны бейнеленеді.
28-баған 1 және 2-бағандардың қосындысынан 10-16, 26-бағандар алынған сомаға тең.
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі
өтінішхаттарды қарау» А кестесіне қосымша
40. Бұл кесте есептің №1 нысанды «Қылмыстық істерді қарау бойынша бірінші сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» А кестесінің қосымшасына ұқсас қалыптастырылады.
«Бірінші сатыдағы соттардың үкімдеріне шағымдар мен
наразылықтарды қарау нәтижелері (адамдар саны бойынша)» Б
кестесі
41. Бұл кестеде есеп адамдар бойынша жүргізіледі.
Кестені қалыптастыру кезінде құқық бұзушылықтардың жиынтығында адамның қатаң жазаны көздейтін қылмыстық заң бабы бойынша, санкциялар тепе-тең болғанда – кеңірек тараған құқық бұзушылық бойынша ескерілетіндігін ескерген жөн.
Апелляциялық саты сотталушының жазалау шарасын ҚК 58 немесе  60-баптарынқолданып аса ауыр жазалау шарасы бойынша өзгерткен жағдайда осы үкім үкімді өзгерту болып есептеледі.
42. 1-бағанда үкімдерін алқалар қараған адамдар саны, оның ішінен 2-бағанда үкімдеріне шағым және нарызылық берілген адамдар саны бейнеленеді, 3-бағанда үкімдері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны көрсетіледі.
43. 4-бағанда үкімдерінің күші жойылған адамдар саныескеріледі. 5-бағанның сомасын қылмыстық істері кейіннен құқық бұзушылық оқиғасының, құрамының болмауы немесе дәлелденбеуінен (6-баған), заңнаманың өзгеруіне байланысты (7-баған), рақымшылық актісі нәтижесінде (8-баған), ҚПК 439-бабы, ҚПК 35-бабы 1-бөлігі 4) және 10)-тармағы, ҚПК 429-бабы 5-бөлігі тәртібінде судьяға тәуелсіз емес басқа негіздер бойынша (9-баған), басқа негіздер бойынша (10-баған) күші жойылған үкімдер құрайды.
4-бағаннан 11-15, 17-бағандарда үкімнің күші жойылған кезде шығарылған шешімдер туралы мәліметтер ескеріледі: айыптау үкімі мен айыптау үкімінің қаулысын жою туралы; айыптау үкімін және жаңа айыптау үкімінің қаулысын жою туралы; ақтау және айыптау үкімінің қаулыларын жою туралы; ақтау және жаңа ақтау үкімінің қаулыларын жою туралы; үкімді жою және қылмыстық істі жаңа сот қарауына жолдау туралы; үкімді жою туралы және ҚПК 323-бабына сәйкес істі прокурорға жолдау туралы.

39. Рассмотренные жалобы или протесты отражаются в графах 13-23.
В графе 24 учитывается количество дел, рассмотренных по ходатайству прокурора.
В графе 25 отражается количество дел, рассмотренных судом апелляционной инстанции после отмены приговора (постановления).
В графе 26 отражается сумма оконченных дел за отчетный период. Графа 26 равна сумме граф 17, 19, 21, 24, 25.
В графе 27 отражаются сведения об оконченных делах в сроки, свыше установленных УПК РК (статья 425 УПК РК).
В графе 28 отражается остаток неоконченных дел на конец отчетного периода. В графе 29 отражается количество приостановленных уголовных дел, в графе 30 – количество вынесенных частных постановлений.
Графа 28 равна сумме граф 1 и 2 минус графы 10-16, 26.
Приложение к таблице А «Рассмотрение ходатайств
по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам»
40. Данная таблица формируется аналогично приложению к таблице А отчета формы № 1 «Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению уголовных дел».
Таблица Б «Результаты рассмотрения жалоб и протестов
на приговоры судов первой инстанции (по числу лиц)»
41. В данной таблице учет ведется по лицам.
При формировании таблицы следует иметь в виду, что при совокупности правонарушений лицо учитывается по статье уголовного закона, предусматривающей более строгое наказание, при равенстве санкций – по наиболее распространенному правонарушению.
В случае, если апелляционная инстанция изменила меру наказания осужденному по более тяжкой мере наказания с применением статей 58 или 60 УК РК, то данный приговор учитывается как изменение приговора.
42. В графе 1 отражается число лиц, в отношении которых приговоры рассмотрены коллегией, из которой в графе 2 отражается число лиц, в отношении которых приговоры обжалованы и опротестованы, в графе 3 указывается количество лиц, в отношении которых приговоры оставлены без изменения.
43. В графе 4 учитывается количество лиц, в отношении которых приговоры отменены. Сумму графы 5 составляют отмененные приговоры, по которым в последующем уголовные дела были прекращены за отсутствием события, состава правонарушения или недоказанностью (графа 6), ввиду изменения законодательства (графа 7), вследствие акта амнистии (графа 8), по другим основаниям, независящим от судьи в порядке статьи 439 УПК РК, пункта 4) и пункта 10) части 1 статьи 35 УПК РК, части 5 статьи 429 УПК РК (графа 9), по другим основаниям (графа 10).
Из графы 4 в графах 11-15, 17 учитываются сведения о вынесенных решениях при отмене приговоров: об отмене обвинительного приговора и постановлении оправдательного приговора; об отмене обвинительного приговора и постановлении нового обвинительного приговора; об отмене оправдательного и постановлении обвинительного приговора; об отмене оправдательного и постановлении нового оправдательного приговора; об отмене приговора и направлении уголовного дела на новое судебное рассмотрение; об отмене приговора и о направлении дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК.

19-23-бағандарда үкімдерді жою негіздері бейнеленеді: 19 – сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық болмауы себепті, 20 – сот қорытындысының істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі себепті, 21 – қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылыққа байланысты, 22 – қылмыстық заңды дұрыс қолданылмауына байланысты, 23 – жазалаудың қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына немесе сотталған адамға сәйкес келмеуі себепті.
4-бағаннан 24-бағанда прокурор наразылығы бойынша күші жойылған үкімдер 25, 26-бағандарда наразылық дәлелдерін толық немесе ішінара қанағаттандырып бейнелеумен көрсетіледі.
4-баған 5, 11-15, 17-бағандардың қосындысына тең.
44. Үкімдері апелляциялық тәртіпте өзгертілген адамдардың жалпы саны 27-бағанда олардың одан әрі 28-32-бағандарда өзгерту негіздері бойынша (ҚПК 433-бабы), 33-42-бағандарда өзгерту түрлері бойынша (ҚПК 442-бабы), 43-бағанда заңнаманың өзгеруіне байланысты, 44-бағанда рақымшылық актісіне байланысты саралануымен ескеріледі.
Егер бірінші сатыдағы сот үкімі наразылықта көрсетілген дәлелдерді толық қанағаттандырумен прокурордың наразылығы бойынша өзгертілсе (45-баған), онда бұл туралы мәліметтер 46-бағанда, ал наразылық дәлелдерін ішінара қағанаттандырумен – 47-бағанда бейнеленеді.
45. Басқа шығарылған қаулылардың саны 48-бағанда бейнеленеді.
49-52-бағандарда жоғары тұрған саты қайта қарағаннан кейін істі қарау нәтижелері бейнеленеді.
«Бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына шағымдарды және
наразылықтарды қарау нәтижелері (адамдар саны бойынша)» В
кестесі
46. Бұл кестеде адамдар бойынша есеп жүргізіледі.
47. 1-бағанда қаулыларын қылмыстық істер жөніндегі алқалар қараған істер саны бейнеленеді, оның ішінен 2-бағанда қаулылары шағымдалған немесе наразылық берілген адамдар ескеріледі.
48. 3 және 4-бағандарда қаулылары өзгеріссіз қалған, соның ішінде бірінші сатыдағы соттың істі тоқтату туралы қаулысы өзгермеген адамдар туралы мәліметтер бейнеленеді.
49. Қаулылары өзгертілген адамдар саны 5-бағанда ескеріледі, олардың ішінен 6-8-бағандарда толық және ішінара қанағаттандырумен прокурор наразылықтары бойынша мәліметтер ескеріледі.
9, 10 және 11-бағандарда жаңа қаулыны қабылдап, ҚПК 323-бабына сәйкес істі прокурорға жолдаумен күші жойылған қаулылар саны және жаңа сот қарауы (ҚПК 431-бабы) бейнеленеді.
Істі тоқтатумен күші жойылған қаулылар саны 12-бағанда бейнеленеді. Олардың ішінен 13-17-бағандарда тоқтату негіздері бейнеленеді: 13 – қылмыстық құқық бұзушылық оқиғасының немесе құрамының болмауына байланысты, 14 – дәлелденбеуінен, 15 – заңнаманың өзгеруіне байланысты немесе рақымшылық бойынша, 16 – айыптаудан бас тарту себепті, 17 – басқа негіздер бойынша.
Бірінші сатыдағы соттардың істі тоқтату туралы күші жойылған қаулылары 18-бағанда бейнеленеді.

В графах 19-23 отражаются основания отмен приговоров: 19 – ввиду односторонности или неполноты судебного следствия, 20 – ввиду несоответствия выводов суда фактическим обстоятельствам дела, 21 – ввиду существенного нарушения уголовно-процессуального закона, 22 – ввиду неправильного применения уголовного закона, 23 - ввиду несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного.
Из графы 4 в графе 24 отражаются отмененные приговоры по протестам прокурора, с отражением в графах 25, 26 с полным или частичным удовлетворением доводов протеста.
Графа 4 равна сумме граф 5, 11-15, 17.
44. Общее количество лиц, приговоры, в отношении которых были изменены в апелляционном порядке, учитывается в графе 27 с дальнейшей дифференциацией их по основаниям изменения в графах 28-32 (статья 433 УПК РК), по видам изменения - в графах 33-42 (статья 442 УПК РК), ввиду изменения законодательства – в графе 43, ввиду акта амнистии – в графе 44.
Если приговор суда первой инстанции изменен по протесту прокурора (графа 45) с полным удовлетворением доводов, указанных в протесте, то сведения об этом отражаются в графе 46, а с частичным удовлетворением доводов протеста – в графе 47.
45. Количество вынесенных других постановлений отражается в графе 48.
В графах 49-52 отражаются результаты рассмотрения дела после пересмотра в вышестоящей инстанции.
Таблица В «Результаты рассмотрения жалоб и протестов
на постановления судов первой инстанции (по числу лиц)»
46. В данной таблице учет ведется по лицам.
47. В графе 1 отражается число лиц, в отношении которых постановления рассмотрены коллегией по уголовным делам, из которой в графе 2 учитываются лица, в отношении которых постановления обжалованы и опротестованы.
48. В графах 3 и 4 отражаются сведения о лицах, в отношении которых постановления оставлены без изменения, в т.ч. без изменения постановлений судов первой инстанции о прекращении дела.
49. Количество лиц, в отношении которых постановления отменены, учитывается в графе 5, из которой в графах 6-8 учитываются сведения по протестам прокурора с полным и частичным удовлетворением.
В графах 9, 10 и 11 отражается количество отмененных постановлений с принятием нового постановления, направлением дела прокурору в соответствии со статьей 323 УПК РК и новое судебное рассмотрение (статья 431 УПК РК).
Количество отмененных постановлений с прекращением дела отражается в графе 12. Из них в графах 13-17 отражаются основания прекращения: 13 – за отсутствием события или состава уголовного правонарушения, 14 – за недоказанностью, 15 – ввиду изменения законодательства или по амнистии, 16 – ввиду отказа от обвинения, 17 – по другим основаниям.
Количество отмененных постановлений судов первой инстанции о прекращении дела отражается в графе 18.

5-бағаннан 19-23-бағандарда келесі негіздер бойынша күші жойылған қаулылар туралы мәліметтер бейнеленеді: 19-баған – сот тергеуінің біржақтылығы немесе толық еместігі себепті, 20 – сот қорытындыларының істің нақты жағдайларына сәйкес келмеуі себепті, 21 – қылмыстық-процестік заңын елеулі бұзушылыққа байланысты, 22 – қылмыстық заңды дұрыс қолданбауға байланысты, 23 – жазалаудың қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына және сотталған адамға сәйкес келмеуі себепті.
50. Өзгертілген қаулылар бойынша мәліметтер 24-30-бағандарда бейнеленеді.
51. Сот өндірісінің тәртібінде және оны орындау шеңберінде шығарылған, бірінші сатыдағы соттардың күші жойылған, өзгертілген және өзгеріссіз қалдырылған қаулылары бойынша деректер 31-33-бағандарда бейнеленеді, аталған қаулылар алқа қараған қаулылардың жалпы санында ескерілмейді (1-баған). Жоғары тұрған саты қарағаннан кейін шығарылған қаулылар 34-бағанда бейнеленеді.
52. 1-баған 3, 5 және 24-бағандардың қосындысына тең.
«Прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша
бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына шағымдарды және
наразылықтарды қарау нәтижелері»
Г кестесі
53. Бұл кестеде шағымдар мен наразылықтар бойынша прокурордың, қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне шағымдарды қарау бойынша бірінші сатыдағы соттың қаулыларын қайта қарау туралы мәліметтер бейнеленеді.
54. 1-баған есептілік мерзімінің басына қаралмаған материалдардың қалдығын есепке алуды көздейді, 2-бағанда – есептілік мерзімінде келіп түскен матариалдардың саны, 3-бағанда – қайта шақырылған немесе қайтарылған материалдардың саны, 4-бағанда – қаралған материалдардың жалпы саны көрсетіледі.
4-бағаннан 5-8-бағандарда бірінші сатыдағы соттардың күші жойылған, өзгертілген, өзгеріссіз қалдырылған қаулыларының саны, сондай-ақ апелляциялық сатыда қабылданған басқа да шешімдер көрсетіледі.
Қаралмаған материалдардың қалдығы (9-баған) 1 және 2-бағандардың қосындысынан 3, 4 бағандардың қосындысы алынып есептеледі.
«Бір уақытта прокурордың және қылмыстық қудалау органдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) және шешімдеріне» 28-жолда бір уақытта қылмыстық қудалау органдарының да және прокурордың да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері дауланатын шағымдарды қарау туралы деректер бейнеленеді.
Осы жолда сот бір уақытта дауланатын қылмыстық қудалау органдарының да және прокурордың да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері бір уақытта заңсыз немесе негізсіз деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.

Из графы 5 в графах 19-23 отражаются сведения об отмененных постановлениях по следующим основаниям: графа 19 – ввиду односторонности или неполноты судебного следствия, графа 20 – ввиду несоответствия выводов суда фактическим обстоятельства дела, графа 21 – ввиду существенного нарушения уголовно-процессуального закона, 22 – ввиду неправильного применения уголовного закона, 23 – ввиду несоответствия наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного.
50. Сведения по измененным постановлениям отражаются в графах 24-30.
51. Данные по отмененным, измененным и оставленным без изменения постановлениям судов первой инстанции, вынесенным в рамках исполнения и порядка судопроизводства, отражаются в графах 31-33, указанные постановления не учитываются в общем числе постановлений, рассмотренных коллегией (графе 1). Вынесенные постановления после пересмотра вышестоящей инстанцией отражаются в графе 34.
52. Графа 1 равна сумме граф 3, 5, 24 и 34.
Таблица Г «Результаты рассмотрения жалоб и протестов
на постановления судов первой инстанции по рассмотрению
жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора,
органов уголовного преследования»
53. В данной таблице отражаются сведения о пересмотре постановлений судов первой инстанции по рассмотрению жалоб на действия (бездействие) и решения прокурора, органов уголовного преследования по жалобам и протестам.
54. Графа 1 предусматривает учет остатка нерассмотренных материалов на начало отчетного периода, в графе 2 – количество поступивших материалов за отчетный период, в графе 3 – количество отозванных и возвращенных материалов, в графе 4 – общее количество рассмотренных материалов.
Из графы 4 в графах 5-8 учитывается количество отмененных, измененных, оставленных без изменения постановлений судов первой инстанции, а также принятых других решениях апелляционной инстанцией.
Остаток нерассмотренных материалов (графа 9) исчисляется из суммы граф 1 и 2, минус сумма граф 3 и 4.
В строке 28 «Одновременно на действия (бездействие) и решение прокурора и органов уголовного преследования» отражаются данные о рассмотрении жалобы, где одновременно оспариваются решения, действия (бездействие) и прокурора и органов уголовного преследования.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) и решения и прокурора и органов уголовного преследования.

Сот әр түрлі органдардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдануға әр түрлі шешімдер қабылдаған жағдайда (мысалы, тергеушінің заңсыз әрекеттері туралы дәлелдер расталды, ал прокурордікі – жоқ) онда мұндай шағымдар түсінікте жазбаны қоса тіркеп, қабылданған шешімдер бойынша сәйкесінше жолдарда (1 немесе 10) және бағандарда ескерілуі тиіс.
Осы жолда сот бір уақытта дауланатын қылмыстық қудалау органдарының да және прокурордың да әрекеттері (әрекетсіздігі) және шешімдері бір уақытта заңсыз немесе негізсіз деп таныған шағымдар ғана ескеріледі.
«Тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге шағымдарды және
наразылықтарды қарау туралы» Д кестесі
55. Бұл кестеде прокурордың тергеу судьялары қабылдаған шешімдерге шағымдарды және наразылықтарды қарауы туралы мәліметтер бейнеленеді.
56. Есептілік мерзімінің басына шағымдардың және наразылықтардың қалдығы 1-бағанда бейнеленеді, 2-бағанда – есептілік мерзімінде келіп түскен шағымдардың және наразылықтардың саны бейнеленеді.
Қаралған шағымдар және наразылықтар бойынша мәліметтер шағымдар және наразылықтармен бір уақытта 3-5-бағандарда бейнеленеді.
Қаралған материалдардың жалпы саны 6-бағанда бейнеленеді. 6-бағаннан 7-9-бағандарда аталған шағымдар мен наразылықтар бойынша қабылданған шешімдер туралы мәліметтер көрсетіледі (ҚПК 107-бабы).
10 және 11-бағандарда өндірістегі шағымдардың және наразылықтардың санынан қайтарылғандар немесе қайтарылып алынғандар туралы мәліметтер бейнеленеді.
6-бағаннан 12-29-бағандарда шағымдар мен наразылықтар қаралған адамдар туралы мәліметтер, 20-23-бағандарда – қылмыстық құқық бұзушылықтардың ауырлық санаттары бойынша бейнеленеді.
Қаралмаған шағымдар мен наразылықтардың қалдығы 24-бағанда бейнеленеді, шығарылған жеке қаулылардың саны 25-бағанда ескеріледі.
57. 24-баған 1, 2-бағандардың қосындысынан 6, 10, 11-бағандардың алынған сомаға тең.
«Сот актілерін орындау мәселелері жөніндегі қаулыларды қайта
қарау нәтижелері бойынша мәліметтер» № 6 нысан есебіне 1-қосымша
58. Қаулыларды қайта қарау нәтижелері бойынша мәліметтерде шартты-мерзімінен бұрын босату туралы, тұрғын колониясына ауыстыру туралы келіп түскен материалдар және басқа материалдар саны бейнеленеді.
«Соттылықты анықтау жөніндегі істерді қарау туралы мәліметтер»
№ 6 нысан есебіне 2-қосымша
59. 2 жолдан және 2 бағаннан тұрады. 1-бағанда келіп түскен істердің саны туралы, 2-бағанда – қаралған істер саны туралы мәліметтер бейнеленеді.
«Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға
сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қарау бойынша
апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы есеп» № 62 нысан
есебі (адамдар саны бойынша)
«Өлім жазасына сотталған адамдар туралы істерді апелляциялық
тәртіпте қарау туралы» А кестесі

В случае принятия судом разных решений по одновременным жалобам на решения, действия (бездействие) разных органов (к примеру, доводы о незаконных действиях следователя подтвердились, а прокурора - нет), то такие жалобы должны быть учтены в соответствующих сроках (1 или 10) и графах по принятым решениям, с приложением пояснительных записок.
В данной строке учитываются только те жалобы, по которым судом одновременно признаны незаконными или обоснованными оспариваемые одновременно действия (бездействие) и решения и прокурора и органов уголовного преследования.
Таблица Д «О рассмотрении жалоб и протестов
на решения, принятые следственными судьями»
55. В данной таблице отражаются сведения о рассмотрении жалоб и протестов прокурора на решения, принятые следственными судьями.
56. Остаток жалоб и протестов на начало отчетного периода отражается в графе 1, в графе 2 – количество поступивших жалоб и протестов в отчетном периоде.
Сведения по рассмотренным жалобам и протестам, одновременно по жалобам и протестам отражаются в графах 3-5.
Общее количество рассмотренных материалов отражается в графе 6. Из графы 6 в графах 7-9 - сведения о принятых решениях по указанным жалобам и протестам (статья 107 УПК РК).
В графах 10 и 11 отражаются сведения о возвращенных и отозванных жалобах и протестах из числа находящихся в производстве.
Из графы 6 в графах 12-29 отражаются сведения о лицах, в отношении которых были рассмотрены жалобы и протесты, в графах 20-23 - по категориям тяжести уголовных правонарушений.
Остаток нерассмотренных жалоб и протестов отражается в графе 24, количество вынесенных частных постановлений учитывается в графе 25.
57. Графа 24 равна сумме граф 1, 2 минус графы 6, 10, 11.
Приложение 1 к отчету формы № 6
«Сведения по результатам пересмотра постановлений
по вопросам исполнения судебных актов»
58. В сведениях по результатам пересмотра постановлений отражается количество поступивших материалов об условно-досрочном освобождении, о переводе в колонию поселение и другие материалы.
Приложение 2 к отчету формы №6 «Сведения
о рассмотрении дел об определении подсудности"
59. Состоит из 2 строк и 2 граф. В графе 1 отражаются сведения о количестве поступивших дел, в графе 2 – о количестве рассмотренных дел.
Отчет формы № 6а (по числу лиц) «Отчет о работе
судов апелляционной инстанции по рассмотрению уголовных
дел о лицах, осужденных к смертной казни и пожизненному
лишению свободы»
Таблица А «О рассмотрении дел в апелляционном порядке
о лицах, осужденных к смертной казни»

60. А кестесі мына ережелерді сақтап толтырылады:
1) 1-бағанда ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша істері қалдықта тұрған адамдар саны көрсетіледі;
2) 2-баған істері есептілік мерзімінде келіп түскен адамдар санын бейнелейді;
3) 3-10-бағандарда аталған бағандарда үкімдерді өзгеріссіз қалдырып, үкімдердің күшін жойып және өзгертіп сәйкесінше бейнелеумен өлім жазасы туралы қаралған істер бейнеленеді;
4) 11-бағанда істері есептілік мерзімінің соңына қалдықта болған адамдар саны бейнеленеді.
«Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар
туралы істерді апелляциялық тәртіпте қарау туралы» Б кестесі
61. Бұл кесте А кестесінің ережелері бойынша құрастырылады.
«Қылмыстық істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы
соттардың жұмысы туралы есеп» № 6К нысан есебі
«Істердің кассациялық саты бойынша қозғаласы» А кестесі
62. Бұл кесте кассациялық сатының бірінші және апелляциялық сатыдағы соттар шешім шығарған қылмыстық істерді қарауы туралы мәліметтерден тұрады.
63. 1-бағанда есептілік мерзімінің басына аяқталмаған істер қалдығы бойынша мәліметтер бейнеленеді. 2-бағанда есептілік мерзімінде келіп түскен, олардың ішінен 3-бағанда қайталама кассациялық қарау бойынша келіп түскен қылмыстық істердің жалпы саны ескеріледі.
2-бағаннан 4-7-бағандарда келіп түскен наразылықтар мен шағымдар және бір уақытта апелляциялық алқа төрағасының шағымдары мен нарызылықтары, ұсыныстары бойынша мәліметтер бейнеленеді (ҚПК 446-бабы 3-бөлігі тәртібінде).
8 және 9-бағандарда – кері қайтарып алынған наразылықтар мен шағымдар саны. 10-бағанда қараусыз қайтарылған шағымдар саны ескеріледі.
11-бағанда соттылығы бойынша берілген істер саны ескеріледі.
Наразылықтар бойынша барлық қаралған істер саны 12-бағанда, олардың ішіне қанағаттандырылғаны – 13-бағанда бейнеленеді. Қаралған шағымдардың саны 14-бағанда, олардың ішіне қанағаттандырылғаны – 15-бағанда бейнеленеді. Шағымдар мен наразылықтар бойынша қаралған істер саны 16-бағанда, олардың ішінде қанағаттандырылған шағымдармен – 17-бағанда, наразылықтармен – 18-бағанда бейнеленеді. Аяқталған істердің жалпы саны 19-бағанда ескеріледі.
20-бағанда істері кассациялық сатыда қаралған адамдар саны ескеріледі.
64. ҚПК-нде белгіленгеннен астам мерзімде қаралған істер 21-бағанда ескеріледі. Есептілік мерзімінің соңына шағымдар мен наразылықтар бойынша қаралмаған істер қалдығы 22-бағанда бейнеленеді.
Шығарылған жеке қаулылардың саны 23-бағанда бейнеленеді.
«Бірінші сатыдағы үкімдерге, сондай-ақ апелляциялық сатыдағы
қаулыларға және үкімдерге шағымдар мен наразылықтардың
қозғалысы» Б кестесі

60. Таблица А заполняется с соблюдением следующих правил:
1) в графе 1 указывается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке по состоянию на 1 января текущего года;
2) графа 2 отражает количество лиц, в отношении которых дела поступили в отчетном периоде;
3) в графах 3-10 отражаются рассмотренные дела о смертной казни с соответствующим отображением в указанных графах оставления приговоров без изменения, отмены и изменения приговоров;
4) в графе 11 отражается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на конец отчетного периода.
Таблица Б «О рассмотрении дел в апелляционном порядке
о лицах, осужденных к пожизненному лишению свободы»
61. Данная таблица составляется по правилам таблицы А.
Отчет формы № 6К «Отчет о работе судов кассационной
инстанции по рассмотрению уголовных дел»
Таблица А «Движение дел по кассационной инстанции»
62. Данная таблица содержит сведения о рассмотрении кассационной инстанцией уголовных дел, по которым вынесены решения судами первой и апелляционной инстанций.
63. В графе 1 отражаются сведения по остатку неоконченных дел на начало отчетного периода. В графе 2 учитывается общее количество поступивших уголовных дел за отчетный период, из них в графе 3 - поступившие на повторное кассационное рассмотрение.
Из графы 2 в графах 4-7 отражаются сведения по поступившим протестам, жалобам и одновременно жалобам и протестам, представлениям председателя апелляционной коллегии (в порядке части 3 статьи 446 УПК РК).
В графах 8 и 9 – количество отозванных протестов и жалоб. В графе 10 учитывается количество жалоб, возвращенных без рассмотрения.
В графе 11 учитывается количество дел, переданных по подсудности.
Количество всех рассмотренных дел по протестам отражается в графе 12, из них удовлетворенных – в графе 13. Количество рассмотренных жалоб отражается в графе 14, из них удовлетворенных – в графе 15. Количество рассмотренных дел по жалобам и протестам одновременно отражается в графе 16, из них с удовлетворением жалоб – в графе 17, протестов – 18. Общее количество оконченных дел учитывается в графе 19.
В графе 20 учитывается число лиц, в отношении которых рассмотрены дела в кассационной инстанции.
64. Дела, рассмотренные в срок, свыше установленного УПК РК, учитываются в графе 21. Остаток нерассмотренных дел по жалобам и протестам на конец отчетного периода отражается в графе 22.
Количество вынесенных частных постановлений отражается в графе 23.
Таблица Б «Движение жалоб и протестов на приговоры
первой инстанции, а также на приговоры
и постановления апелляционной инстанции»

65. Бұл кесте бірінші саты үкімдеріне, апелляциялық саты үкімдері мен қаулыларына шағым және наразылық берілген адамдар саны бойынша құрастырылады.
66. 1-бағанда үкімдерін алқалар қараған адамдар саны бейнеленеді. Осы бағаннан 2-бағанда 1-саты үкімдеріне, 1-саты соттарының үкімдеріне апелляциялық сатының сот актілеріне шағым және наразылық берілген адамдар саны бейнеленеді.
3-бағанда бірінші саты үкімдері өзгеріссіз қалған адамдар саны, 4-бағанда – апелляциялық сатының сот актілері, соның ішінде апелляциялық саты үкімдері өзгеріссіз қалған адамдар саны бейнеленеді (5-баған).
67. 6-бағанда бірінші сатының күші жойылған үкімдерінің саны бейнеленеді. Осы бағаннан 7-бағанда күші жойылған, 8-10-бағандарда – наразылық дәлелдерін толық немесе ішінара қанағаттандырып, прокурор наразылығы бойынша ақтау үкімдері туралы мәліметтер бейнеленеді. 11-13-бағандарда үкімнің күшін жою негіздері бейнеленеді (ҚПК 456-бабы). 14-бағанда істі тоқтатумен күші жойылған үкімдер саны одан әрі 15-17-бағандарда тоқтату негіздерін көрсетіп, 18-бағанда – істі жаңа қарауға жолдаумен күші жойылған үкімдер саны бейнеленеді.
19-23-бағандарда апелляциялық сатының күші жойылған сот актілері және бірінші сатыдағы соттар қараған істер бойынша қабылданған шешімдер бейнеленеді (ҚПК 455-бабы).
68. 24-бағанда өзгертілген, 25-бағанда – прокурордық наразылығы бойынша өзгертілген үкімдердің жалпы саны ескеріледі.
24-бағаннан 26-35-бағандарда үкімді өзгерту негіздері бейнеленеді: 26-бағанда – біліктілігін өзгертумен және жазаны төмендетумен, 27 – жазаны саралауды өзгертпей төмендетумен, 28 – саралауды жазаны төмендетпей өзгертумен, 29 – саралауды ауырырақ құқық бұзушылыққа өзгертумен (жазаны өзгертпей) (ҚПК 463-бабы 1-бөлігі), 30-35 – жазаны күшейтумен (ҚПК 463-б. 3-б.). Бағандарда: 36 – қылмыстық заңды дұрыс қолданбауға байланысты, 37 – қылмыстық-процестік кодексті елеулі бұзушылықпен байланысты, 38 – үкімнің әділетсіздігіне байланысты, 39 – заңнаманың өзгеруіне байланысты, 40 – апелляциялық саты қаулысының өзгеруімен.
69. Апелляциялық сатының өзгертілген сот үкімдері туралы мәліметтер 41, 42-бағандарда бейнеленеді.
Бірінші сатының қалпына келтірілген үкімдері туралы мәліметтер 43-45-бағандарда бейнеленеді.
«Бірінші және апелляциялық сатылардың қаулыларына шағымдар
мен наразылықтар қозғалысы» В кестесі

65. Данная таблица составляется по числу лиц, в отношении которых приговоры первой инстанции, приговоры и постановления апелляционной инстанции обжалованы и опротестованы.
66. В графе 1 отражается число лиц, в отношении которых приговоры рассмотрены коллегией. Из данной графы в графе 2 отражается количество лиц, в отношении которых приговоры 1 инстанции, судебные акты апелляционной инстанции на приговоры суда 1 инстанции обжалованы и опротестованы.
В графе 3 отражается количество лиц, в отношении которых приговоры первой инстанции оставлены без изменения, в графе 4 – число лиц, в отношении которых судебные акты апелляционной инстанции оставлены без изменения, в т.ч. приговоры апелляционной инстанции (графа 5).
67. В графе 6 отражается количество отмененных приговоров первой инстанции. Из данной графы в графе 7 отражаются сведения об отмененных оправдательных приговорах, в графе 8-10 – по протесту прокурора с полным и частичным удовлетворением доводов протеста. В графах 11-13 отражаются основания отмены приговора (статья 456 УПК РК). В графе 14 учитывается количество отмененных приговоров с прекращением дела с дальнейшим отражением в графах 15-17 оснований прекращения, в графе 18 – количество отмененных приговоров с направлением дела на новое рассмотрение.
В графах 19-23 отражаются сведения об отмененных судебных актах апелляционной инстанции и принятых решениях по делам, рассмотренным судами первой инстанции (статья 455 УПК РК).
68. В графе 24 учитывается общее количество измененных приговоров, в графе 25 - по протесту прокурора.
Из графы 24 в графах 26-35 отражаются основания изменения приговоров: в графе 26 - с изменением квалификации и снижением наказания, 27 – со снижением наказания без изменения квалификации, 28 – с изменением квалификации без снижения наказания, 29 – с изменением квалификации на более тяжкое правонарушение (без изменения наказания) (ч. 1 ст. 463 УПК), 30 – 35 с усилением наказания (часть 3 статьи 463 УПК РК). В графах: 36-40 отражаются данные об изменении приговоров; 36 - ввиду неправильного применения уголовного закона, 37 - ввиду существенного нарушения уголовно-процессуального закона, 38 - ввиду несправедливости приговора, 39 – ввиду изменения законодательства, 40 – с изменением постановления апелляционной инстанции.
69. Сведения об измененных судебных актах апелляционной инстанции отражаются в графах 41, 42.
Сведения о восстановленных приговорах первой инстанции отражаются в графах 43-45.
Таблица В «Движение жалоб и протестов
на постановления первой и апелляционной инстанций»

70. Бұл кесте апелляциялық саты қаулыларына шағым және наразылық берілген адамдар саны бойынша құрастырылады.
1-бағанда қаулыларын алқалар қараған адамдар саны бейнеленеді. Осы бағаннан 2-бағанда бірінші сатыдағы соттардың қаулыларына апелляциялық саты қаулыларына шағым және наразылық берілген адамдар саны бейнеленеді.
3-бағанда бірінші саты қаулылары өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны, 4-бағанда апелляциялық сатының сот актілері өзгеріссіз қалдырылған адамдар саны бейнеленеді.
5-бағанда бірінші сатының күші жойылған қаулыларының саны бейнеленеді. Осы бағаннан 6-8-бағандарда прокурордың наразылығы бойынша, соның ішінде наразылық дәлелдерін толық және ішінара қанағаттандырумен күші жойылған қаулылар туралы мәліметтер бейнеленеді. 9-11-бағандарда қаулының күшін жою негіздері бейнеленеді: заңды дұрыс қолданбауға байланысты (9-баған), қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылыққа байланысты (10-баған), заңнаманың өзгеруіне байланысты (11-баған) (ҚПК 456-бабы).
12-бағанда істі тоқтатумен күші жойылған қаулылар саны, 13-бағанда – істі жаңа қарауға жолдаумен күші жойылған қаулылар саны бейнеленеді.
71. 14-бағанда апелляциялық саты актілерінің күшін жоюмен бірінші сатының күші жойылған қаулылары бейнеленеді.
Бірінші сатыдағы соттың қаулысын өзгеріссіз қалдырумен апелляциялық сатының сот актілерінің күшін жою 15-бағанда, істі апелляциялық сатыдағы сотқа жаңа қарауға жолдаумен – 16-бағанда бейнеленеді.
Апелляциялық сатының күші жойылған сот актілерінің саны 17-бағанда бейнеленеді.
72. Бірінші сатының өзгертілген қаулыларының саны туралы мәліметтер 18-бағанда, олардың ішінінен прокурордың наразылығы бойынша – 19-бағанда бейнеленеді.
18-бағаннан 20-23-бағандарда қаулыны өзгерту негіздері бейнеленеді: сәйкесінше, заңды дұрыс қолданбауға байланысты, қылмыстық-процестік заңды елеулі бұзушылыққа байланысты, заңнаманың өзгеруіне байланысты, апелляциялық сатының қаулысын өзгертуге байланысты (ҚПК 456-бабы).
Апелляциялық сатының өзгертілген сот актілерінің саны 24-бағанда бейнеленеді.
«Сот актілерін орындау мәселесі бойынша қаулыларды қайта қарау
нәтижелері бойынша мәліметтер» 1-кестесі
73. Бұл кестеде шартты-мерзімінен бұрын босату туралы, тұрғын колониясына ауыстыру туралы және кассациялық сатының сот актілерін орындаудың басқа мәселелері бойынша қаулыларды қайта қарау нәтижелері ескеріледі.
Бағандарда есептілік мерзімінің басына аяқталмаған материалдардың есебі, келіп түскен материалдардың, кассациялық шағымдардың, наразылықтардың саны жүргізіледі.
«Өлім жазасына және өмір бойына бас бостандығынан айыруға
сотталған адамдар туралы істі қарау жөніндегі кассациялық саты
соттарының жұмысы туралы есеп» 6Ка нысанының есебі
«Өлім жазасына сотталған адамдар туралы істерді кассациялық
тәртіпте қарау туралы» А кестесі

70. Данная таблица составляется по числу лиц, в отношении которых постановления первой и апелляционной инстанций обжалованы и опротестованы.
В графе 1 отражается число лиц, в отношении которых постановления рассмотрены коллегией. Из данной графы в графе 2 отражается количество лиц, в отношении которых постановления апелляционной инстанции на постановления судов первой инстанции обжалованы и опротестованы.
В графе 3 отражается количество лиц, в отношении которых постановления первой инстанции оставлены без изменения, в графе 4 – число лиц, в отношении которых судебные акты апелляционной инстанции оставлены без изменения.
В графе 5 отражается количество отмененных постановлений первой инстанции. Из данной графы в графах 6-8 отражаются сведения об отмененных постановлениях по протесту прокурора, в т.ч. с полным и частичным удовлетворением доводов протеста. В графах 9-11 отражаются основания отменены постановлений: ввиду неправильного применения закона (графа 9), ввиду существенного нарушения уголовно-процессуального закона (графа 10), ввиду изменения законодательства (графа 11) (статья 456 УПК РК).
В графе 12 учитывается количество отмененных постановлений с прекращением дела, в графе 13 – количество отмененных постановлений с направлением дела на новое рассмотрение.
71. В графе 14 отражаются отмененные постановления первой инстанции с отменой актов апелляционной инстанции.
Отмененные судебные акты апелляционной инстанции с оставлением постановления суда первой инстанции без изменения отражаются в графе 15, с направлением дела на новое рассмотрение в суд апелляционной инстанции – в графе 16.
Количество отмененных судебных актов апелляционной инстанции отражается в графе 17.
72. Сведения о количестве измененных постановлений первой инстанции отражаются в графе 18, из них по протесту прокурора – в графе 19.
Из графы 18 в графах 20-23 отражаются основания изменения постановлений: ввиду неправильного применения закона, ввиду существенного нарушения уголовно-процессуального закона, ввиду изменения законодательства, с изменением постановления апелляционной инстанции, соответственно (статья 456 УПК РК).
Количество измененных судебных актов апелляционной инстанции отражается в графе 24.
Таблица 1 «Сведения по результатам пересмотра
постановлений по вопросам исполнения судебных актов»
73. В данной таблице учитываются результаты пересмотра кассационной инстанцией постановлений об условно-досрочном освобождении, о переводе в колонию поселения и по другим вопросам исполнения судебных актов.
В графах ведется учет неоконченных материалов на начало отчетного периода, количество поступивших материалов, кассационных жалоб, протестов.
Отчет формы 6Ка «Отчет о работе судов кассационной
инстанции по рассмотрению дел о лицах, осужденных
к смертной казни и пожизненному лишению свободы»
Таблица А «О рассмотрении дел в кассационном порядке
о лицах, осужденных к смертной казни»

74. А кестесі келесі ережелерді сақтап толтырылады:
1) 1-бағанда ағымдағы жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша істері қалдықта тұрған адамдар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда істері есептілік мерзімінде келіп түскен адамдар саны бейнеленеді;
3) 3-18-бағандарда өлім жазасы туралы қаралған істер аталған бағандарда қаулыларды өзгеріссіз қалдыру, күші жойылған және өзгертілген қаулылар туралы мәліметтерді сәйкесінше бейнелеумен көрсетіледі;
4) 19-бағанда істері есептілік мерзімінің соңына қалдықта тұрған істер саны бейнеленеді.
«Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар
туралы істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы» Б кестесі
75. Бұл кесте А кестесінің ережелері бойынша құрастырылады.
«Қадағалау сатысында қылмыстық істерді қарау жөніндегі
соттардың жұмысы туралы есеп» № 8 нысан есебі
«Өтінішхаттардың қозғалысы» А кестесі
76. Бұл кестеде қылмыстық істер бойынша есеп жүргізіледі.
1-бағанда есептілік мерзімінің басына қаралмаған өтінішхаттардың қалдығы, 2-бағанда – есептілік мерзімінде келіп түскен өтінішхаттардың қалдығы, олардың ішінен 3 және 4-бағандарда – сәйкесінше апелляциялық және кассациялық сатылар қараған істер бойынша, 5-бағанда – апелляциялық және кассациялық сатыдан өтпеген істер ескеріледі.
6-бағанда соттылығы бойынша берілген өтінішхаттар, 7-бағанда –кері қайтарылып алынған өтінішхаттар, 8-бағанда – ҚПК 489-бабына сәйкес алдын ала қарауға дейін қайтарылған өтінішхаттар саны бейнеленеді.
ҚПК 490-бабы 1-бөлігі тәртібінде қылмыстық істерді талап етумен қаралған өтінішхаттар саны 9-бағанда бейнеленеді.
Өтініштерді алдын ала қарау бойынша шешімдер мына бағандарда бейнеленеді: 10 – қадағалау өндірісін қозғау туралы, 11 – қадағалау өндірісін қозғаудан бас тарту туралы, 12 – ҚР ҚПК 491-бабының 1-бөлігінің 3-тармағы тәртібінде алдын ала қараудан қайтару туралы. Мерзімі бұзылып қаралған өтінішхаттардың саны 13-бағанда бейнеленеді.
Қаралған өтінішхаттардың жалпы саны 14-бағанда, есептілік мерзімінің соңына қаралмаған өтінішхаттардың қалдығы 15-бағанда, шығарылған қаулылардың саны 16-бағанда бейнеленеді.
77. Бірнеше өтінішхаттарды бір өндіріске біріктірген кезде рұқсат мерзімі соңғы өтінішхаттың келіп түсу күні бойынша есептеледі.
Өтінішхаттарды бірнеше өндіріске бөлген кезде жеке нөмір беріледі де, рұқсат мерзімі жаңа нөмір бойынша тіркеу сәтінен бастап есептеледі.
Мемлекеттік тілде қаралған өтінішхаттардың саны жеке жолмен (2) беріледі.
«Шағымдалатын сот актісін қадағалау тәртібінде қайта қарау
туралы қаулылары бар істердің қозғалысы» Б кестесі

74. Таблица А заполняется с соблюдением следующих правил:
1) в графе 1 указывается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке по состоянию на 1 января текущего года;
2) графа 2 отражает количество лиц, в отношении которых дела поступили в отчетном периоде;
3) в графах 3-18 отражаются рассмотренные дела о смертной казни с соответствующим отображением в указанных графах сведений об оставлении приговоров без изменения, отменных и измененных приговорах;
4) в графе 19 отражается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на конец отчетного периода.
Таблица Б «О рассмотрении дел в кассационном порядке
о лицах, осужденных к пожизненному лишению свободы»
75. Данная таблица составляется по правилам таблицы А.
Отчет формы № 8 «Отчет о работе судов по
рассмотрению уголовных дел в надзорной инстанции»
Таблица А «Движение ходатайств»
76. Учет в данной таблице ведется по уголовным делам.
В графе 1 учитывается остаток нерассмотренных ходатайств на начало отчетного периода, в графе 2 – количество ходатайств, поступивших в отчетном периоде, из них в графах 3 и 4 – по делам, рассмотренным апелляционной и кассационной инстанциями, соответственно, в графе 5 – не прошедших апелляционную и кассационную инстанции.
В графе 6 отражается количество переданных ходатайств по подсудности, в графе 7 - отозванных ходатайств, в графе 8 – возвращенных до предварительного рассмотрения согласно статье 489 УПК РК.
Количество рассмотренных ходатайств с истребованием уголовных дел в порядке части 1 статьи 490 УПК РК отражается в графе 9.
Решения по предварительному рассмотрению ходатайств отражаются в графах: 10 - о возбуждении надзорного производства, 11 - об отказе в возбуждении надзорного производства, 12 – о возврате с предварительного рассмотрения в порядке пункта 3 части 1 статьи 491 УПК РК. Количество рассмотренных ходатайств с нарушением срока отражается в графе 13.
Общее количество рассмотренных ходатайств отражается в графе 14, остаток нерассмотренных ходатайств на конец отчетного периода отражается в графе 15, количество вынесенных частных постановлений в графе 16.
77. При объединении нескольких ходатайств в одно производство, срок разрешения исчисляется по дате поступления последнего ходатайства.
При выделении ходатайств в несколько производств присваивается отдельный номер и срок разрешения исчисляется с момента регистрации по новому номеру.
Отдельной строкой (2) выделяется количество ходатайств, рассмотренных на государственном языке.
Таблица Б «Движение дел с постановлениями
о пересмотре в порядке надзора обжалуемого судебного акта»

78. Б кестесі шағымдалатын сот актісін қадағалау тәртібінде қайта қарау туралы қаулылары бар істердің қозғалысын бейнелейді, есептілік мерзімінің басына қаралмаған істердің қалдығы (1-баған), келіп түскен істердің саны (2-баған), өтінішхаттары кері қайтарылып алынған өтінішхаттар (3-баған) туралы деректемелерді бейнелейді.
4-7-бағандарда сот актілерін қанағаттандырумен, қанағаттандырусыз қайта қарау туралы қаулылары бар істерді қайта қарау туралы және ҚПК 494-бабы 7-бөлігінің 1-тармағы тәртібінде істерді қайта қараудан бас тарту туралы мәліметтер бейнеленеді.
Қарау мерзімін бұзушылық туралы мәліметтер 8-бағанда бейнеленеді. 9-баған есептілік мерзімінің соңына қаралмаған істердің қалдығын, 10-баған – шығарылған жеке қаулылардың санын және 11-баған – мемлекеттік тілде қаралған істер туралы мәліметтерді ескереді.
«Заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға наразылықтары бар
істердің қозғалысы» В кестесі
79. Бұл кесте заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға қадағалау тәртібінде әкелінген наразылықтарымен келіп түскен істердің қозғаласы туралы мәліметтерден тұрады.
1-бағанда есептілік мерзімінің басына қаралмаған істердің қалдығы, 2 және 3-бағандарда – есептілік мерзімінде келіп түскен, соның ішінде қадағалау тәртібінде қайта қарау туралы қаулысы бар істер саны бейнеленеді. 4-9-бағандарда қайтарылған; наразылықтары кері қайтарылып алынған; қанағаттандырылған және қанағаттандырусыз қалдырылған; соның ішінде ҚПК белгіленген мерзімдерді бұза отырып.
10-бағанда есептілік мерзімінің соңына наразалықтары бар, қаралмаған істер қалдығы, 11-бағанда – шығарылған жеке қаулылар, 12-бағанда – мемлекеттік тілде қаралған істер бейнеленеді.
«Қадағалау сатысында қаралған, бірінші және апелляциялық саты
соттарының үкімдеріне өтінішхаттар мен наразылықтардың
қозғалысы (адамдар саны бойынша)» Г кестесі
80. Г кестесі өтінішхаттары мен наразылықтарын қадағалау алқасы қараған, бірінші және апелляциялық саты соттарының істері жөніндені қадағалау сатысының қызметін бейнелейді, есеп адамдар бойынша жүргізіледі.
Кестені толтырған кезде қылмыстардың (құқық бұзушылықтардың) жиынтығында адам қатаңырақ жазалауды көздейтін қылмыстық заң бабы бойынша, санкциялар тепе-теңдігінде – кеңірек тараған қылмыс (құқық бұзушылық) бойынша ескерілетіндігін назарда ұстаған жөн.
ҚК 58 немесе 60-баптарын қолданып, сотталғанның жазалау шарасын аса ауыр жазалау шарасы бойынша өзгерткен жағдайда осы үкім үкімді өзгерту ретінде ескеріледі.
81. 1-бағанда үкімдерін алқалар қараған адамдар саны, 1-бағаннан 2-бағанда үкімдеріне шағым, наразылық берілген адамдар саны бейнеленеді. 3-бағанда үкімдерінің өзгертусіз күші жойылған адамдар саны, 4-бағанда – барлығы күші жойылған үкімдер бейнеленеді. Істі қадағалау тәртібінде қарау кезінде үкімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз ҚПК 485-бабында көрсетілген жағдайлар болып табылады.

78. Таблица Б отражает движение дел с постановлениями о пересмотре в порядке надзора обжалуемого судебного акта, включает реквизиты об остатке нерассмотренных дел на начало отчетного периода (графа 1), количество поступивших дел (графа 2), дел, по которым ходатайства отозваны (графа 3).
В графах 4-7 отражаются сведения о рассмотрении дел с постановлениями о пересмотре судебных актов с удовлетворением, без удовлетворения и об отказе в пересмотре дела в порядке пункта 1 части 7 статьи 494 УПК РК).
Сведения о нарушениях срока рассмотрения отражаются в графе 8. Графа 9 учитывает остаток нерассмотренных дел на конец отчетного периода, графа 10 – количество вынесенных частных постановлений и графа 11 – сведения о рассмотренных делах на государственном языке.
Таблица В «Движение дел с протестами на вступившие
в законную силу приговоры и постановления»
79. Данная таблица содержит сведения о движении дел, поступивших с протестами, принесенными в порядке надзора на приговоры и постановления, вступившие в законную силу.
В графе 1 отражается остаток нерассмотренных дел на начало отчетного периода, в графах 2 и 3 – количество дел, поступивших в отчетный период, в том числе с постановлениями о пересмотре в порядке надзора. В графах 4-9 учитываются решения, принятые по делам: возвращенным; по которым протесты отозваны; удовлетворенным и оставленным без удовлетворения протестам; в том числе с нарушением сроков, установленных УПК РК.
В графе 10 отражается остаток нерассмотренных дел с протестами на конец отчетного периода, в графе 11 – вынесено частных постановлений, в графе 12 – количество рассмотренных дел на государственном языке.
Таблица Г «Движение ходатайств и протестов на приговоры
судов первой и апелляционной инстанций, рассмотренных
надзорной инстанцией (по числу лиц)»
80. Таблица Г отражает деятельность надзорной инстанции по делам судов первой и апелляционной инстанций, по которым ходатайства и протесты рассмотрены надзорной коллегией, учет ведется по лицам.
При заполнении таблицы следует иметь в виду, что при совокупности преступлений (правонарушений) лицо учитывается по статье уголовного закона, предусматривающей более строгое наказание, при равенстве санкций - по наиболее распространенному преступлению (правонарушению).
В случае изменения меры наказания осужденного по более тяжкой мере наказания с применением статей 58 или 60 УК РК данный приговор учитывается как изменение приговора.
81. В графе 1 число лиц, в отношении которых приговоры рассмотрены коллегией, из графы 1 отражается в графе 2 число лиц, в отношении которых приговоры обжалованы, опротестованы. В графе 3 указывается количество лиц, в отношении которых приговоры оставлены без изменения, в графе 4 - всего отменено приговоров. Основанием к отмене или изменению приговора при рассмотрении дела в порядке надзора являются обстоятельства, предусмотренные статьей 485 УПК РК.

82. 4-бағаннан сатылар бойынша: 5 және 6-бағандарда заңсыз ақтау үкімін шығару немесе істі тоқтатуға байланысты, 7 және 8-бағандарда – кінәсізді соттау себепті, 9 және 10-бағандарда – сотталушының әрекетін теріс саралауға байланысты, 11 және 12-бағандарда – жәбірленушіні сот қорғауы құқығынан айыру себепті, 13 және 14-бағандарда – жазаны дұрыс тағайындамау немесе сот тағайындаған жазаның қылмыстық құқық бұзушылық ауырлығына не болмаса сотталушы адамға сәйкес келмеуі себепті, 15 және 16-бағандарда – азаматтық талап арызды дұрыс шешпеуге байланысты, 17 және 18-бағандарда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қаулыны заңсыз немесе негізсіз шығару себепті, 19 және 20-бағандарда – медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану туралы қаулыны заңсыз немесе негізсіз шығаруға байланысты күші жойылған қаулылардың саны бейнеленеді.
Сатылар бойынша 21-22-бағандарда апелляция актілерінің күшін жоюмен, 23-24-бағандарда – кассация актілерінің күшін жойып күші жойылған қаулылар, 25-26-бағандарда – істі жаңа сот қарауына жіберумен барлық алдыңғы қаулыларымен қоса күші жойылған қаулылар туралы мәліметтер бейнеленеді.
83. Істі тоқтатумен бірінші және апелляциялық сатылардың күші жойылған үкімдері туралы мәліметтер 27-34-бағандарда, тоқтатылған істер бойынша күзетпен ұстаудан босатылған адамдар туралы – 35-36-бағандарда бейнеленеді.
84. Үкімді өзгертусіз және өзгертумен құрастыру арқылы апелляциялық сатының күші жойылған қаулылары бойынша мәліметтер 37-39-бағандарда, кассациялық сатынікі – 40-43-бағандарда, қадағалау сатысынікі – 44-45-бағандарда бейнеленеді.
85. Прокурордың наразылығы бойынша, соның ішінде толық және ішінара қанағаттандырумен күші жойылған бірінші және апелляциялық сатылардың үкімдерінің саны 46-51-бағандарда бейнеленеді.
86. Бірінші және апелляциялық сатылар бойынша өзгертілген қаулылардың саны 52-бағанда бейнеленеді.
52-бағаннан 53-70-бағандарда қаулыларды өзгерту негіздері бейнеленеді. Азаматтық талап арыз бөлігінде өзгертілген үкімдердің саны 71-72-бағандарда бейнеленеді.
Қылмыстық істерді тоқтатумен өзгертілген қаулылар туралы мәліметтер 73-74-бағандарда бейнеленеді.
Бірінші сатының үкімінсіз қаралған барлық сот актілері 75-76-бағандарда бейнеленеді.
Бір уақытта наразылықтар және өтінішхаттар бойынша өзгертілген, сатылар (бірінші және апелляциялық) бойынша үкімдер саны 77-78-бағандарда ескеріледі.
87. Прокурордың наразылығы бойынша өзгертілген үкімдер бойынша мәліметтер 79-84-бағандарда бейнеленеді.
Бірінші және апелляциялық сатылардың қалпына келтірілген бастапқы үкімдерінің саны 85-86-бағандарда ескеріледі.
«Қадағалау сатысы қараған бірінші, апелляциялық, кассациялық
сатылар сотының қаулысына өтінішхаттардың, наразылықтардың
және ұсыныстардың қозғалысы» Д кестесі

82. Из графы 4 по инстанциям: в графах 5 и 6 отражается количество отмененных приговоров ввиду необоснованного вынесения оправдательного приговора или прекращения дела, в графах 7 и 8 – ввиду осуждения невиновного, в графах 9 и 10 – ввиду неправильной квалификации деяния осужденного, в графах 11 и 12 – ввиду лишения потерпевшего права на судебную защиту, в графах 13 и 14 – ввиду неправильного назначения наказания либо несоответствия назначенного судом наказания тяжести уголовного правонарушения и личности осужденного, в графах 15 и 16 – ввиду неправильного разрешения гражданского иска, в графах 17 и 18 – ввиду незаконного или необоснованного вынесения постановления по вновь открывшимся обстоятельствам, в графах 19 и 20 – ввиду незаконного или необоснованного вынесения постановления о применении принудительных мер медицинского характера.
По инстанциям в графах 21-22 отражаются отмененные приговоры с отменой актов апелляции, в графах 23-24 – с отменой актов кассации, графах 25-26 - об отмененных приговорах со всеми предыдущими постановлениями с направлением дела на новое судебное разбирательство.
83. Сведения об отмененных приговорах первой и апелляционной инстанций с прекращением дела отражаются в графах 27-34, о лицах, освобожденных из-под стражи по прекращенным делам – в графах 35-36.
84. Сведения по отмененным постановлениям апелляционной инстанции с оставлением приговора без изменения и с изменением отражаются в графах 37-39, кассационной инстанции – в графах 40-43, надзорной инстанции – в графах 44-45.
85. Количество отмененных приговоров первой и апелляционной инстанций по протестам прокурора в т.ч. с полным и частичным удовлетворением отражается в графах 46-51.
86. Количество измененных приговоров по первой и апелляционной инстанциям отражается в графе 52.
Из графы 52 в графах 53-70 отражаются основания изменения приговоров. Количество приговоров, измененных в части гражданского иска отражаются в графах 71-72.
Сведения об измененных приговорах с прекращением уголовных дел отражаются в графах 73-74.
Все судебные акты, рассмотренные без приговора первой инстанции, отражаются в графах 75-76.
Количество приговоров по инстанциям (первой и апелляционной), измененных по протестам и ходатайствам одновременно, учитывается в графах 77-78.
87. Сведения по измененным приговорам по протестам прокурора отражаются в графах 79-84.
Количество восстановленных первоначальных приговоров первой и апелляционной инстанций учитывается в графах 85-86.
Таблица Д «Движение ходатайств, протестов и представлений
на постановления суда первой, апелляционной, кассационной
инстанций, рассмотренных надзорной инстанцией (по числу лиц)

88. Бұл кесте қадағалау сатысының бірінші, апелляциялық және кассациялық сатылардың қаулыларына өтінішхаттарын, наразылықтарын және ұсыныстарын қарауы туралы мәліметтерді бейнелейді.
1-бағанда қаулыларын алқа қараған адамдардың жалпы саны 2-4-бағандарда сатылардың (бірінші, апелляциялық, кассациялық) қаулылары бойынша бөліп көрсетіледі. 5-7-бағандарда қаулылары өзгеріссіз қалған адамдар саны бейнеленеді.
89. Күші жойылған қаулылардың саны 8-бағанда, 9-10-бағандарда сәйкесінше бірінші, апелляциялық және кассациялық қаулылар бойынша бейнеленеді.
8-бағаннан 12-38-бағандарда қаулылардың күшін жою негіздері бейнеленеді.
36-бағанда істі тоқтатумен күші жойылған қаулылар саны одан әрі 37-39-бағандарда сот сатылары бойынша, 40-48-бағандарда – негіздері бойынша ажыратумен көрсетіледі.
Күзетпен ұстаудан босатылған адамдар саны сатылар бойынша шектеумен 49-51-бағандарда бейнеленеді.
Прокурордың наразылығы бойынша күші жойылған қаулылар туралы мәліметтер 52-56-бағандарда бейнеленеді.
90. 57-бағанда өзгертілген қаулылардың саны, 58-60-бағандарда – қандай сатының қаулысы өзгертілгені көрсетіледі.
61-83-бағандарда қаулыны өзгертудің барлық түрлері мен негіздері бейнеленеді.
84 және 85-бағандарда бір уақытта наразылықтар және өтінішхаттар бойынша өзгертілген апелляциялық сатының қаулылары бейнеленеді (сәйкесінше апелляциялық және кассациялық сатылардың қаулылары бойынша).
57-бағаннан 86-91-бағандарда прокурордың наразылықтары бойынша өзгертілген қаулылар бейнеленеді.
«Заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға Қазақстан
Республикасы Жоғарғы сотының Төрағасының ұсыныстары бар
істердің қозғалысы» Е кестесі
91. Бұл кестеде заңды күшіне енген үкімдерге және қаулыларға Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының Төрағасының ұсыныстары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда есептілік мерзімінің басына аяқталмаған істердің қалдығы, 2-бағанда – есептілік мерзімінде келіп түскен істер саны, 3-бағанда – ұсыныстар кері қайтарылып алынған істер саны бейнеленеді. 4-6-бағандарда қаралған ұсыныстар туралы мәліметтер, 7-бағанда – ұсыныстар ҚПК белгіленген мерзімдерді бұзумен қаралған істер саны бейнеленеді.
Есептілік мерзімінің соңына ұсыныстарымен қаралмаған істердің қалдығы 8-бағанда, шығарылған жеке қаулылардың саны 9-бағанда, мемлекеттік тілде қаралғаны – 10-бағанда бейнеленеді.
«Соттылықты анықтау жөніндегі істерді қарау туралы мәліметтер» № 1-қосымшасы

88. Данная таблица отражает сведения о рассмотренных надзорной инстанцией ходатайствах, протестах и представлениях на постановления судов первой, апелляционной и кассационной инстанций.
В графе 1 отражается общее число лиц, в отношении которых постановления рассмотрены коллегией, с распределением в графах 2-4 по постановлениям инстанций (первой, апелляционной, кассационной). В графах 5-7 отражаются количество лиц, в отношении которых постановления оставлены без изменения.
89. Количество отмененных постановлений отражается в графе 8, в графах 9-10 по постановлениям первой, апелляционной и кассационной инстанций, соответственно.
Из графы 8 в графах 12-35 отражаются основания отмен постановлений.
В графе 36 отражается количество отмененных постановлений с прекращением дела, с дальнейшей дифференциацией в графах 37-39 – по инстанциям судов, 40-48 - основаниям.
Количество лиц, освобожденных из-под стражи, с разграничением по инстанциям отражается в графах 49-51.
Сведения об отмененных постановлениях по протестам прокурора отражаются в графах 52-56.
90. В графе 57 учитывается количество измененных постановлений, в графах 58-60 - постановления каких инстанций были изменены.
В графах 61-83 отражаются виды и основания изменения постановлений.
В графах 84 и 85 отражаются измененные постановления апелляционной инстанции по протестам и ходатайствам одновременно (по постановлениям апелляционной и кассационной инстанций, соответственно).
Из графы 57 в графах 86-91 отражаются постановления, измененные по протестам прокурора.
Таблица Е «Движение дел с представлениями Председателя
Верховного Суда Республики Казахстан на вступившие
в законную силу приговоры и постановления»
91. В данной таблице отражаются сведения по движению уголовных дел с представлениями Председателя Верховного Суда Республики Казахстан на вступившие в законную силу приговоры и постановления.
В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода, в графе 2 – количество поступивших дел за отчетный период, в графе 3 – количество дел, по которым представления отозваны. В графах 4-6 отражаются сведения о рассмотренных представлениях, в графе 7 – количество дел, по которым представления рассмотрены с нарушением сроков, установленных УПК РК.
Остаток нерассмотренных дел с представлениями на конец отчетного периода отражается в графе 8, количество вынесенных частных постановлений - в графе 9, рассмотренных на государственном языке – в графе 10.
Приложение № 1 «Сведения о рассмотрении
дел об определении подсудности»

92. Кестеде соттылықты анықтау туралы келіп түскен және қаралған істер саны туралы мәліметтер (ҚПК 318-бабы), соның ішінде мемлекеттік тілдегі істерді көрсетумен бейнеленеді.
«Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау» № 2-қосымшасы
93. Қосымшада жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау жөніндегі өтінішхаттарды қарау туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда есептілік мерзімінің басына өтінішхаттардың қалдығы бейнеленеді. 2-бағанда есептілік мерзімінде келіп түскен өтінішхаттар бейнеленеді. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылданған өтінішхаттар саны, қайтарылған өтінішхаттар саны 4-бағанда бейнеленеді.
5, 6-бағандарда өтінішхаттарды қарау нәтижелері, 7-бағанда – есептілік мерзімінің соңына қалдығы көрсетіледі.«Өлім жазасына және өмір бойы бас бостандығынан айыруға сотталған адамдар туралы қылмыстық істерді қадағалау сатысында қарау бойынша есеп (адамдар саны бойынша)» №8а нысанының есебі
«Өлім жазасына сотталған адамдарға қатысты қылмыстық істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы» А кестесі
94. А кестесі келесі ережелерді сақтап толтырылады:
1) 1-бағанда істері есептілік мерзімінің басына қалдықта тұрған адамдар саны көрсетіледі;
2) 2-баған істері есептілік мерзімінде келіп түскен адамдар санын бейнелейді. 2-бағаннан 3 және 4-бағандарда ҚПК 490-бабы 5-бөлігі тәртібінде келіп түскен істер бейнеленеді (3-бағанда – «ҚПК 485-бабымен көзделген негіздердің болуы мойындалған», 4-бағанда – «негіздер анықталмаған және қайта қараудан бас тартылды»).
3) 5-18-бағандарда өлім жазасы туралы істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы аталған бағандарда өзгеріссіз; үкімнің және қаулының күшін жоюмен; үкімдерді және қаулыларды өзгертумен қалған үкімдерді сәйкесінше бейнелеумен көрсетіледі;
4) 19-бағанда өлім жазасы кешірім жасау тәртібінде өмір бойына бас бостандығынан айыруға ауыстырылған адамдар саны бейнеленеді;
5) 20-бағанда істері есептілік мерзімінің соңына қалдықта тұрған адамдар саны бейнеленеді.
«Өмір бойына бас бостандығынан айыруға сотталған адамдарға
қатысты қылмыстық істерді кассациялық тәртіпте қарау туралы
(адамдар саны бойынша)» Б кестесі
95. Бұл кесте А кестесінің ережелері бойынша құрастырылады.
«Соттардың жекеше айыптау істері бойынша шағымдарды қарауы
туралы есеп» № 2-Ж нысанының есебі
96. Есеп 11 бағаннан және 15 жолдан тұрады, олар қылмыстық қудалау ҚПК 32-бабында көзделген жеке айыптау тәртібінде іске асырылатын ҚК баптарына сәйкес келеді.

92. В таблице отражаются сведения о количестве поступивших и рассмотренных дел об определении подсудности (статья 318 УПК РК), в том числе с отражением дел на государственном языке.
Приложение № 2 «Рассмотрение ходатайств по пересмотру
по вновь открывшимся обстоятельствам»
93. В приложении отражаются сведения о рассмотрении ходатайств по пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графе 1 отражается остаток ходатайств на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются поступившие ходатайства в отчетном периоде. В графе 3 – количество принятых к производству ходатайств по вновь открывшимся обстоятельствам, количество возвращенных ходатайств отражается в графе 4.
В графах 5, 6 отражаются результаты рассмотрения ходатайств, в графе 7 - их остаток на конец отчетного периода.
Отчет формы № 8а «Отчет по рассмотрению в надзорной
инстанции уголовных дел в отношении лиц, осужденных
к смертной казни и пожизненному лишению свободы (по числу лиц)»
Таблица А «О рассмотрении уголовных дел в надзорном
порядке в отношении лиц, осужденных к смертной казни
(по числу лиц)»
94. Таблица А заполняется с соблюдением следующих правил:
1) в графе 1 указывается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на начало отчетного периода;
2) графа 2 отражает количество лиц, в отношении которых дела поступили в отчетном периоде. Из графы 2 в графах 3 и 4 отражаются дела, поступившие в порядке части 5 статьи 490 УПК РК (в графе 3 - «признано наличие предусмотренных статьей 485 УПК РК оснований», в графе 4 - «не установлено оснований и отказано в пересмотре»);
3) в графах 5-18 отражается работа судов по рассмотрению дел о смертной казни с соответствующим отражением в указанных графах приговоров, оставленных без изменения; с отменой приговоров и постановлений; с изменением приговоров и постановлений;
4) в графе 19 отражается количество лиц, в отношении которых смертная казнь в порядке помилования заменена на пожизненное лишение свободы;
5) в графе 20 отражается количество лиц, в отношении которых дела находятся в остатке на конец отчетного периода.
Таблица Б «О рассмотрении уголовных дел в надзорном
порядке в отношении лиц, осужденных к пожизненному
лишению свободы (по числу лиц)»
95. Данная таблица составляется по правилам таблицы А.
Отчет формы № 2-Ж «Отчет о рассмотрении судами жалоб
по делам частного обвинения»
96. Отчет состоит из 11 граф и 15 строк, которые соответствуют статьям УК РК, уголовное преследование по которым осуществляется в порядке частного обвинения, предусмотренном статьей 32 УПК РК.

1-бағанда жаңа есептілік жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша қаралмай қалған шағымдарды бейнелейді.
2-бағанда есептілік мерзімінде келіп түскен шағымдардың жалпы саны бейнеленеді, олардың ішінен тергеу, анықтау органдарынан және прокурордан келіп түскендері 3-бағанда, аумақтығы бойынша басқа соттардан келіп түскендері 4-бағанда көрсетіледі.
5-бағанда ҚПК 408-бабының бірінші бөлігінде көрсетілген талаптарға сәйкес келмейтін, берілген шағымдардың жалпы саны бейнеленеді.
6, 7, 8, 9-бағандарда сәйкесінше ҚПК 409-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қабылдаған қаулылар бейнеленеді: шағымды өз өндірісіне қабылдау туралы, шағымды өндіріске қабылдаудан бас тарту туралы, шағымды тергеулігі немесе соттылығы бойынша беру туралы.
10-баған ҚПК 409-бабы 2-бөлігі белгіленген мерзімдерді бұзумен қаралған шағымдардың саны бейнеленеді.
11-баған есептілік мерзімінің соңына қаралмаған шағымдардың қалдығы бейнеленеді.

В графе 1 отражаются жалобы, которые по состоянию на 1 января нового отчетного года остались нерассмотренными.
В графе 2 отражается общее количество зарегистрированных в отчетном периоде жалоб, из них поступившие от органов следствия, дознания и прокурора указываются в графе 3, из других судов по территориальности - в графе 4.
В графе 5 отражается количество поданных жалоб, несоответствующих требованиям, указанным в части первой статьи 408 УПК РК.
В графах 6, 7, 8, 9 отражаются, соответственно, постановления, принятые судом в порядке части 2 статьи 409 УПК РК: о принятии жалобы к своему производству, об отказе в принятии жалобы к производству, о передаче жалобы по подследственности или подсудности.
Графа 10 отражает количество жалоб, рассмотренных с нарушением срока, установленного частью 2 статьи 409 УПК РК.
Графа 11 отражает остаток нерассмотренных жалоб на конец отчетного периода.