Аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 264 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 сәуірде № 10923 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 160 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 13.03.2017 № 160 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің (Салық кодексі) 645-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған, Аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесіне жолдауды;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет–ресурстарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 9 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 8 сәуірдегі
№ 264 бұйрығымен
бекітілген
Аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ
Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері
туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсына
орналастыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Аумағында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктері туралы ақпаратты уәкілетті органның интернет-ресурсына орналастыру қағидалары (бұдан әрі - Қағида) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 645-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және интернет-ресурсында ақпараттың орналасу тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа информации об административно-территориальных единицах Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 264. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 апреля 2015 года № 10923. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 13.03.2017 № 160 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 645 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения на интернет - ресурсе уполномоченного органа информации об административно-территориальных единицах Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
9 апреля 2015 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 8 апреля 2015 года № 264
Правила
размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа
информации об административно-территориальных единицах
Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети
телекоммуникаций общего пользования
1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения на интернет-ресурсе уполномоченного органа информации об административно-территориальных единицах Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования, разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 645 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее – Правила) и определяет порядок размещения информации на интернет ресурсе.

2. Осы Қағидаларының мақсаты үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
ақпарат – олардың ұсынылуы салық төлеушілердің бақылау-кассалық машиналарын міндетті түрде қолдана отырып, ақшалай есеп айырысуын жүргізу үшін қажетті аумақтарында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ әкімшілік-аумақтық бірліктер туралы мәліметтердің жиынтығы;
байланыс және ақпарат саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган – Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті;
уәкілетті органның интернет-ресурсы - "www.kgd.gov.kz" мекен-жайы бойынша Интернет желісінде орналасқан электрондық ақпараттық ресурс;
уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті;
фискалды деректердің операторы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі бойынша салық органдарына жедел режимде ақшалай есеп айырысулар туралы мәліметтердің берілуін қамтамасыз ететін заңды тұлға.
2. Уәкілетті органның интернет-ресурсына ақпараттарды
орналастыру тәртібі
3. Фискалды деректердің операторы жыл сайын 15 қаңтардан кешіктірмей салықтардың және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің түсуін қамтамасыз ету саласындағы басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) аумақтарында ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктердің тізбесін (бұдан әрі - Тізбе) осы Қағидаға қосымшаға сәйкес және электрондық түрде ұсынады.
4. Уәкілетті орган байланыс және ақпарат саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен Тізбені келіскен күннен бастап 5 жұмыс күннен кешіктірмей оның интернет-ресурсында орналастыруын жүзеге асырады.
5. Тізбеге енгізілген Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірлігі ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісіне қосылған жағдайда фискалды деректердің операторы мұндай қосылу күнінен бастап 15 жұмыс күннен кешіктірмей ол туралы уәкілетті органға хабардар етеді.
6. Уәкілетті орган байланыс және ақпарат саласындағы уәкілетті мемлекеттік органмен Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірлігінің ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісіне қосылуы туралы мәліметті келіскен күннен бастап 5 жұмыс күннен кешіктірмей оларды Тізбеден алып тастайды.
7. Тізбедегі ақпарат:
уәкілетті органның интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады;
орналастыру (жаңару) күні және уақыты туралы мәліметтер бар. Бұл ретте уәкілетті органның интернет-ресурсында жаңартылуға дейін орналастырылған ақпарат сақталады;
уәкілетті органның интернет-ресурсында Excel форматында және басқа жалпыға ортақ форматтарда орналастырылады.
Аумағында ортақ пайдаланылатын
телекоммуникация желісі жоқ
Қазақстан Республикасының әкімшілік-
аумақтық бірліктері туралы ақпаратты
уәкілетті органның интернет-ресурсына
орналастыру қағидаларына қосымша
нысан
Аумақтарда ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ
Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктерінің
тізбесі
р/с
Аумақтарда ортақ пайдаланылатын телекоммуникация желісі жоқ
Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бірліктерінің атауы
Тізбеге қосылған күні
Тізбеден алынған күні
1
2
3
4

2. Для целей настоящих Правил используются следующие понятия:
информация – совокупность сведений об административно-территориальных единицах, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования, предоставление которой необходимо для произведения денежных расчетов налогоплательщиками с обязательным применением контрольно-кассовых машин;
уполномоченный государственный орган в области связи и информации – Комитет связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
интернет-ресурс уполномоченного органа – электронный информационный ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу "www.kgd.gov.kz";
уполномоченный орган – Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан;
оператор фискальных данных – юридическое лицо, обеспечивающее передачу сведений о денежных расчетах в оперативном режиме в налоговые органы по сетям телекоммуникаций общего пользования, определенное Правительством Республики Казахстан.
2. Порядок размещения информации на интернет ресурсе
уполномоченного органа
3. Оператор фискальных данных ежегодно не позднее 15 января представляет в уполномоченный орган, осуществляющий руководство в сфере обеспечения поступлений налогов и других обязательных платежей в бюджет (далее – уполномоченный орган) перечень административно-территориальных единиц Республики Казахстан, на территории которых отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования (далее – Перечень) по форме согласно приложению к настоящим Правилам и в электронном виде.
4. Уполномоченный орган не позднее 5 рабочих дней со дня согласования с уполномоченным государственным органом в области связи и информации Перечня осуществляет его размещение на интернет-ресурсе.
5. В случае подключения административно-территориальных единиц Республики Казахстан, включенных в Перечень, к сети телекоммуникаций общего пользования оператор фискальных данных не позднее 15 рабочих дней со дня такого подключения информирует об этом уполномоченный орган.
6. Уполномоченный орган не позднее 5 рабочих дней со дня согласования с уполномоченным государственным органом в области связи и информации сведения о подключении административно – территориальных единиц Республики Казахстан к сети телекоммуникаций общего пользования исключает их из Перечня.
7. Информация, содержащаяся в Перечне:
размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа на казахском и русском языках;
содержит сведения о дате и времени размещения (обновления). При этом на интернет-ресурсе уполномоченного органа сохраняется информация, размещенная до обновления;
размещается на интернет-ресурсе уполномоченного органа в формате Excel и других общедоступных форматах.
Приложение к
Правилам размещения на интернет–ресурсе
уполномоченного органа информации
об административно-территориальных
единицах Республики Казахстан,
на территории которых отсутствуют
сети телекоммуникаций общего пользования
форма
Перечень
административно-территориальных единиц Республики
Казахстан, на территории которых отсутствуют сети
телекоммуникаций общего пользования
№ п/п
Наименование административно-территориальной единицы РК, на территории которой отсутствуют сети телекоммуникаций общего пользования
Дата включения в Перечень
Дата исключения из Перечня
1
2
3
4