Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту және "Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 мамырда № 11023 тіркелді.
"Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 74-бабына, "Әділет органдары туралы" 2002 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2-тармағының 3-тармақшасына, "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ереженің 16-тармағының 72-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 27.08.2020 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 100 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2015 жылы 24 ақпанда № 10321 болып тіркелген, 2015 жылғы 25 ақпанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Тыйым салынған мүлікті, оның ішінде электрондық аукцион нысанындағы сауда-саттықта өткізу қағидаларына (бұдан әрі - Қағидалар):
Қағидалардың 9, 10, 11, 12, 13-тармақтары алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 51-1-тармақпен толықтырылсын:
"51-1. Мүлік өткізілмеген немесе сауда-саттықтан алынып қалған жағдайда БЭСА операторына өтінімдерді өңдеу бойынша көрсеткен қызметі үшін "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" 2010 жылғы 2 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 114-бабымен көзделген тәртіппен ақы төленеді.".
3. "Атқарушылық құжаттарды орындау кезінде тыйым салынған мүлікті сату ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 3 қарашадағы № 308 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 70 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылы 28 ақпанда № 8354 болып тіркеліп: 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 265 (27539) "Казахстанская правда", 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) "Егемен Қазақстан" газеттерінде жарияланған).

Об утверждении Правил осуществления выбора единой электронной торговой площадки по реализации арестованного имущества и внесения изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 мая 2015 года № 11023.
В соответствии со статьей 74 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции", подпунктом 72-1) пункта 16 Положения о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 27.08.2020 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 100 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 24 февраля 2015 года № 10321, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" от 25 февраля 2015 года), следующие изменения и дополнения:
в Правила реализации арестованного имущества, в том числе на торгах в форме электронного аукциона (далее - Правила):
пункт 9, 10, 11, 12, 13 Правил исключить;
дополнить пунктом 51-1 следующего содержания:
"51-1. В случае не реализации или снятия с торгов имущества, оператору ЕЭТП оплачиваются услуги по обработке заявок в порядке, предусмотренной статьей 114 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".".
3. Признать утратившим силу приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 70 "О внесении изменения в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 308 "Об утверждении Правил реализации арестованного имущества при исполнении исполнительных документов" (Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 февраля 2013 года № 8354, опубликован: "Казахстанская правда" от 4 сентября 2013 года № 265 (27539); "Егемен Қазакстан" от 4 сентября 2013 года № 203 (28142).

4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жауапты хатшысы М.Б. Бекетаевқа жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Министр Б. Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 5 мамырдағы
№ 256 бұйрығына
1-қосымша
Тыйым салынған мүлікті өткізу бойынша бірыңғай электрондық
сауда-саттық алаңын таңдауды жүзеге асыру қағидалары
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 27.08.2020 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Департаменту по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в периодических печатных изданиях;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министра юстиции Республики Казахстан Бекетаева М.Б.
6. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Имашев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 5 мая 2015 года № 256
Правила
осуществления выбора единой электронной торговой
площадки по реализации арестованного имущества
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 27.08.2020 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).