Тарифтік жеңілдіктер беру қағидаларын және тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 наурыздағы № 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 мамырда № 11069 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 2022 жылғы 28 маусымдағы № 272-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 28.06.2022 № 272-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 121-бабының 3-тармағына және "Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес тарифтік жеңілдіктер беру қағидалары;
2) Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Сыртқы сауда қызметін дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Т. Жақсылықов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
____________________ А. Мамытбеков
2015 жылғы 15 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________Б. Сұлтанов
2015 жылғы 9 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________Ә.Исекешев
2015 жылғы 3 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрдің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 279 бұйрығына
1-қосымша
Тарифтік жеңілдіктер беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Тарифтік жеңілдіктер беру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 121-бабының 3-тармағына, "Сауда қызметін реттеу туралы" 2004 жылғы 12 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармақшасына, 2014 жылғы 29 мамырдағы Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа, "Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы және Ресей Федерациясының Кеден одағын бірыңғай кедендік-тарифтік реттеу туралы" Кеден одағы комиссиясының 2009 жылғы 27 қарашадағы № 130 шешіміне сәйкес әзірленді.

Об утверждении Правил предоставления тарифных льгот и Перечня товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2015 года № 11069. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 28 июня 2022 года № 272-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 28.06.2022 № 272-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и подпунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила предоставления тарифных льгот согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Перечень товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития внешнеторговой деятельности обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
Т. Жаксылыков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
__________ А. Мамытбеков
15 апреля 2015 год
"СОГЛАСОВАНО"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ Б. Султанов
9 апреля 2015 год
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
3 апреля 2015 год
Приложение 1
к приказу исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 279
Правила предоставления тарифных льгот
1. Общие положения
1. Настоящие Правила предоставления тарифных льгот (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 121 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан", с подпунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности", Договором о Евразийском экономическом союзе от 29 мая 2014 года, Решением Комиссии Таможенного союза от 27 ноября 2009 года № 130 "О едином таможенно-тарифном регулировании Таможенного союза Республики Беларусь, Республики Казахстан и Российской Федерации".

2. Қағидалар Қазақстан Республикасының аумағына:
1) құрылтай құжаттарында белгіленген мерзімдер шегінде заңды тұлғаның жарғылық капиталына осы капиталды қалыптастыру үшін құрылтайшының салымы ретінде үшінші елдерден әкелінетін тауарларды;
2) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 1701 13, 1701 14-кодтарымен жіктелетін дәмдік-хош иісті немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қантты;
3) акцизделетіндерден (медициналық мақсаттар үшін арнайы арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда) басқа, өтеусіз көмек (жәрдемдесу) ретінде, сондай-ақ үшінші елдердің, халықаралық ұйымдардың, үкіметтердің желісі бойынша қайырымдылық мақсаттарында, оның ішінде техникалық көмек көрсету (жәрдемдесу) үшін және (қаржылық көмек) гранттар есебінен әкелінетін тауарларды әкелуге қатысты тарифтік жеңілдіктер беру тәртібі мен шарттарын айқындайды.
3. Осы Қағидаларда қолданылатын терминдер мен анықтамалар:
1) қайырымдылық көмек - жеке тұлғаларға әлеуметтік қолдау көрсету мақсатында, коммерциялық емес ұйымдарға, әлеуметтік салада қызметін жүзеге асыратын олардың жарғылық қызметін қолдау мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 135-бабының 3-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келетін, Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 135-бабының 2-тармағында көрсетілген ұйымдарға өтеусіз негізде берілетін мүлік;
2) ізгілік көмек - халықтың өмірі мен тұрмыс жағдайларын жақсарту үшін, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою үшін шет елдерден және халықаралық ұйымдардан жіберілген азық-түлік, халық тұтынатын тауарлар, техника, құрал-жарақтар, жабдықтар, медициналық құралдар және дәрі-дәрмектер, өзге де заттар түрінде Қазақстан Республикасына өтеусіз берілетін, Қазақстан Республикасының Үкіметі өкілетті ұйымдар арқылы бөлетін мүлік;
3) грант - мемлекеттер, мемлекеттердің үкіметтері, халықаралық және мемлекеттік ұйымдар, қызметі қайырымдылық және халықаралық сипатта болатын және Қазақстан Республикасының Конституциясына қайшы келмейтін, мемлекеттік органдардың қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін тізбеге енгізілген шетелдік үкіметтік емес қоғамдық ұйымдар мен қорлар - Қазақстан Республикасына, Қазақстан Республикасының Үкіметіне, заңды тұлғаларға, сондай-ақ жеке адамдарға; шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар - Қазақстан Республикасына және Қазақстан Республикасының Үкіметіне белгілі бір мақсаттарға (міндеттерге) жету үшін өтеусіз негізде беретін мүлік;

2. Правила определяют порядок и условия предоставления тарифных льгот в отношении ввоза на территорию Республики Казахстан:
1) товаров, ввозимых из третьих стран в качестве вклада учредителя в уставный капитал юридического лица в пределах сроков, установленных учредительными документами для формирования этого капитала;
2) тростникового сахара-сырца без вкусо-ароматических или красящих добавок, классифицируемого кодами Единой Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза 1701 13, 1701 14;
3) товаров, кроме подакцизных (за исключением легковых автомобилей, специально предназначенных для медицинских целей), ввозимых в качестве безвозмездной помощи (содействия), а также в благотворительных целях по линии третьих стран, международных организаций, правительств, в том числе для оказания технической помощи (содействия) и за счет средств грантов (финансовой помощи).
3. Термины и определения, применяемые в настоящих Правилах:
1) благотворительная помощь - это имущество, предоставляемое на безвозмездной основе физическим лицам с целью оказания им социальной поддержки, некоммерческим организациям с целью поддержания их уставной деятельности, а также организациям, указанным в пункте 2 статьи 135 Налогового кодекса Республики Казахстан, которые осуществляют деятельность в социальной сфере, соответствующей условиям, указанным в пункте 3 статьи 135 Налогового кодекса Республики Казахстан;
2) гуманитарная помощь - это имущество, предоставляемое безвозмездно Республике Казахстан в виде продовольствия, товаров народного потребления, техники, снаряжения, оборудования, медицинских средств и медикаментов, иных предметов, направленных из зарубежных стран и международных организаций для улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического, природного и техногенного характера, распределяемое Правительством Республики Казахстан через полномочные организации;
3) грант - это имущество, предоставляемое на безвозмездной основе государствами, правительствами государств, международными и государственными организациями, зарубежными неправительственными общественными организациями и фондами, чья деятельность носит благотворительный и международный характер и не противоречит Конституции Республики Казахстан, включенными в перечень, устанавливаемый Правительством Республики Казахстан по заключению государственных органов, Республике Казахстан, Правительству Республики Казахстан, юридическим лицам, а также физическим лицам, иностранцами и лицами без гражданства Республике Казахстан и Правительству Республики Казахстан для достижения определенных целей (задач);

4) шикі-қант - Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының 1701 13, 1701 14-кодтарымен жіктелетін дәмдік-хош иісті немесе бояғыш қоспалары жоқ шикі құрақ қант;
5) техникалық көмек - мемлекеттер, мемлекеттердің үкіметтері, халықаралық және мемлекеттік ұйымдар, шетелдік үкіметтік емес қоғамдық ұйымдар мен қорлар экономикалық, ғылыми-техникалық көмекті, сондай-ақ әскери-техникалық көмекті жүзеге асыру мақсатында, оның ішінде жауынгерлік дайындықты, әскери техниканы жөндеу және жаңғыртуды, бірлескен (халықаралық) оқуларды, сынақтарды, жарыстарды, Қазақстан Республикасы қарулы күштерінің қатысуымен көрмелер өткізуді қолдау үшін көмекті Қазақстан Республикасына өтеусіз негізде берілетін мүлік.
2. Құрылтайшының жарғылық капиталына салымы ретінде үшінші елдерден әкелінетін тауарларға қатысты тарифтік жеңілдіктер беру тәртібі мен шарттары
4. Заңды тұлға тарифтік жеңілдікті алу үшін осы заңды тұлғаның құрылтайшы жарғылық капиталына салымы ретінде үшінші елдерден әкелінетін тауарларды декларациялау кезінде кеден істері саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына:
заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыру туралы немесе құрылтайшының салымы есебінен жарғылық капиталды ұлғайту туралы мәліметтерді қамтитын тіркелген құрылтайшы құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері;
заңды тұлғаның осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалған әкелінетін тауарды мақсатты пайдалану туралы міндеттемесін ұсынады.
5. Тауарларға кедендік әкелу бажын төлеуден босату түрінде тарифтік жеңілдік мынадай шарттар сақталған жағдайда беріледі;
құрылтайшы заңды тұлғаның жарғылық капиталына салым ретінде енгізетін осы тауарлар заңды тұлғаның негізгі қызметін жүзеге асыру процессіне қатысатын негізгі өндірістік қорларға (негізгі қорларға) жатады;
тауарлар осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлар тізбесіне қосылған;
тауарлар Қазақстан Республикасының аумағына заңды тұлға құрылтайшыларының тиісті шешімімен белгіленген мерзімдер шегінде әкелінеді, бұл ретте әкелу мерзімі жарғылық капиталдың салымын енгізу көлемінде, құрамы мен тәртібінде құрылтай құжаттарында белгіленген мерзімнен аспауы тиіс;
әкелінетін тауарды мақсатты пайдалану.
6. Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде заңды тұлғаның жарғылық капиталын ұлғайтқан жағдайда, осы Қағидаларда көзделген тарифтік жеңілдік осы тауарларды енгізу есебінен заңды тұлғаның жарғылық капиталын ұлғайтуды көздейтін құрылтай құжаттарына белгіленген тәртіппен өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілгеннен кейін беріледі.

4) сахар-сырец - тростниковый сахар-сырец без вкусо-ароматических или красящих добавок, классифицируемый кодами Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза 1701 13, 1701 14;
5) техническая помощь - это имущество, предоставляемое Республике Казахстан на безвозмездной основе государствами, правительствами государств, международными и государственными организациями, зарубежными неправительственными общественными организациями и фондами в целях оказания поддержки в осуществлении экономической, научно-технической помощи, а также военно-технической помощи, в том числе для поддержания боевой готовности, ремонта и модернизации военной техники, проведения совместных (международных) учений, испытаний, соревнований, выставки с участием вооруженных сил Республики Казахстан.
2. Порядок и условия предоставления тарифных льгот
в отношении товаров, ввозимых из третьих стран в качестве
вклада учредителя в уставный капитал
4. Для получения тарифной льготы юридическое лицо при декларировании товаров, ввозимых из третьих стран в качестве вклада учредителя в уставный капитал данного юридического лица, в территориальные органы уполномоченного органа в сфере таможенного дела предоставляет:
нотариально заверенные копии, зарегистрированных учредительных документов, содержащие сведения о формировании уставного капитала или об увеличении уставного капитала юридического лица за счет вклада учредителя;
обязательство юридического лица о целевом использовании ввозимого товара, составленное по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Тарифная льгота в виде освобождения от уплаты ввозной таможенной пошлины на товары, предоставляется при соблюдении следующих условий:
данные товары относятся к основным производственным фондам (основным средствам), участвующим в процессе осуществления основной деятельности юридического лица, вносимые учредителем в качестве вклада в уставный капитал юридического лица;
товары включены в перечень товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
товары ввозятся на территорию Республики Казахстан в пределах сроков, установленных соответствующим решением учредителей юридического лица, при этом срок ввоза не должен превышать срока, установленного в учредительных документах, в размере, составе и порядке внесения вклада в уставной капитал;
целевого использования ввозимого товара.
6. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в случае увеличения уставного капитала юридического лица тарифная льгота, предусмотренная настоящими Правилами, предоставляется после внесения в установленном порядке изменений и (или) дополнений в учредительные документы, предусматривающих увеличение уставного капитала юридического лица за счет внесения данных товаров.

7. Әкелінетің тауарларға қатысты Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасында көзделген тәртіппен кедендік әкелу баждары төленген жағдайда, кедендік әкелу баждарын төлеуден босатылып әкелінген тауарларды пайдалану және (немесе) иелік ету құқықтарын басқа тұлғаға беруге жол беріледі.
8. Басқа мақсаттарда, оның ішінде осы кәсіпорынға тікелей қатысты емес үшінші тұлғаларға уақытша пайдалануға беру кедендік бақылауда болған кезеңде кедендік әкелу бажын төлеуден босатылып әкелінген тауарларды пайдаланған жағдайда Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасында көзделген тәртіппен кедендік баждар мен салықтардың тиесілі сомалары өндіріп алуға жатады.
9. Құрылтайшы кедендік әкелу баждарын төлеуден босату түрінде тарифтік жеңілдікті пайдаланған заңды тұлға құрылтайшыларының (қатысушылардың) құрамынан шыққан жағдайда, сондай-ақ осы құрылтайшы кедендік әкелу баждарын босата отырып әкелінген тауарларға меншік құқығының өтуін көздейтін мәмілелерді жасаған кезде не осындай тауарларды уақытша пайдалануға берген кезде кедендік әкелу баждарын төлеу міндеттемесі Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес орындауға жатады.
3. Шикі қантты әкелуге қатысты тарифтік жеңілдіктер беру тәртібі мен шарттары
10. Агроөнеркәсіп кешенін дамыту саласындағы уәкілетті орган жыл сайын, 1 қарашаға дейінгі мерзімде:
1) алдағы жылға арналған қант өндіру үшін қажетті шикі қант көлемін көрсете отырып Қазақстан Республикасында қант шығару мен тұтынудың теңгерімін;
2) мынадай өлшемдерге:
кәсіпорынның шикі құрақ қантын өңдеу үшін қажетті технологиялық жабдығының болуына;
шикі құрақ қантынан ақ қантты сериялық өндірудің болуына;
кәсіпорынның алдағы күнтізбелік жылға арналған жобалық қуатына сәйкес келетін қант өндіруші кәсіпорындар тізбесін қалыптастырады, және сауда қызметі саласындағы уәкілетті органға жолдайды.
11. Сауда қызметі саласындағы уәкілетті орган агроөнеркәсіп кешенін дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша:
31 желтоқсанға дейін алдағы жылға арналған ұсынылған теңгерім негізінде шикі қантты бажсыз әкелуге квота көлемін бекітеді;
квота белгіленген жылдың 1 қаңтарынан бастап 31 желтоқсанына дейін, бекітілген квота көлемі шегінде қант өндіруші кәсіпорындарға немесе шикі қант әкелуге өндіруші кәсіпорындармен келісімшарт болған жағдайда шикі қант әкелуге лицензиялар беруді жүзеге асырады;
1 сәуірге дейін есепті жылдың қорытындысы бойынша Еуразиялық экономикалық комиссияға шикі қант әкелудің нақты көлемдері туралы ақпаратты жолдайды.

7. Передача прав пользования и (или) распоряжения в отношении товаров, ввезенных с освобождением от уплаты ввозных таможенных пошлин, другому лицу допускается при условии уплаты ввозных таможенных пошлин в порядке, предусмотренным таможенным законодательством Республики Казахстан.
8. В случае использования товаров, ввезенных с освобождением от уплаты ввозной таможенной пошлины в период нахождения под таможенным контролем в иных целях, в том числе передача во временное пользование третьим лицам, не имеющим прямого отношения к данному предприятию, причитающиеся суммы таможенных платежей и налогов подлежат взысканию в порядке, предусмотренном таможенным законодательством Республики Казахстан.
9. В случаях выхода учредителя из состава учредителей (участников) юридического лица, воспользовавшегося тарифной льготой в виде освобождения от уплаты ввозных таможенных пошлин, а также совершения этим учредителем сделок, предусматривающих переход права собственности на товары, ввезенные с освобождением от ввозных таможенных пошлин, либо передачи таких товаров во временное пользование, обязательство по уплате ввозных таможенных пошлин подлежит исполнению в соответствие с таможенным законодательством Республики Казахстан.
3. Порядок и условия предоставления
тарифных льгот в отношении ввоза сахара-сырца
10. Уполномоченный орган в области развития агропромышленного комплекса ежегодно до 1 ноября формирует и направляет в уполномоченный орган в области торговой деятельности:
1) баланс производства и потребления сахара в Республике Казахстан с указанием объема сахара-сырца, необходимого для производства сахара, на предстоящий год;
2) перечень предприятий-производителей сахара, соответствующих следующим критериям:
наличие у предприятия технологического оборудования, необходимого для переработки тростникового сахара-сырца;
наличие серийного производства белого сахара из тростникового сахара-сырца;
проектная мощность предприятия на предстоящий календарный год.
11. Уполномоченный орган в области торговой деятельности по согласованию с уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса:
до 31 декабря утверждает объем квоты на беспошлинный ввоз сахара-сырца на основании представленного баланса на предстоящий год;
с 1 января до 31 декабря года, в котором установлена квота, в пределах утвержденного объема квоты осуществляет выдачу лицензий на ввоз сахара-сырца предприятиям-производителям сахара или поставщикам при наличии контракта с предприятием-производителем на поставку сахара-сырца;
до 1 апреля направляет информацию о фактических объемах ввоза сахара-сырца в Евразийскую экономическую комиссию по итогам отчетного года.

12. Кеден ісі саласындағы уәкілетті орган ішкі тұтыну үшін шығарудың кедендік рәсімімен әкелінетін шикі қантты кедендік ресімдеуді және қантты әкелуден кедендік баждар алуды:
кедендік әкелу баждарының нөлдік мөлшерлемелері бойынша лицензиялар негізінде;
Еуразиялық экономикалық одақтың Бірыңғай кедендік тарифінде көрсетілген кедендік әкелу баждарының мөлшерлемелері бойынша лицензияларсыз қамтамасыз етеді.
13. Шикі қантты әкелу кезінде кедендік әкелу бажын төлеуден босату түріндегі тарифтік жеңілдік:
қант өндіруші кәсіпорын немесе шикі қант әкелуге өндіруші кәсіпорынмен келісімшарт болған кезде өнім беруші әкелуді жүзеге асырады;
жыл сайынғы квотаның белгілеген көлемі шегінде сауда қызметі саласындағы уәкілетті орган берген лицензияның болуы шарттары сақталған жағдайда беріледі.
4. Акцизделетіндерден (медициналық мақсаттар үшін арнайы арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда) басқа, өтеусіз көмек (жәрдемдесу) ретінде, сондай-ақ үшінші елдердің, халықаралық ұйымдардың, үкіметтердің желісі бойынша қайырымдылық мақсаттарында, оның ішінде техникалық көмек көрсету (жәрдемдесу) үшін және (қаржылық көмек) гранттар есебінен әкелінетін тауарларға қатысты тарифтік жеңілдіктер берудің тәртібі мен шарттары
14. Акцизделетіндерден (медициналық мақсаттар үшін арнайы арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда) басқа өтеусіз (ізгілік) көмек ретінде әкелінетін тауарларды декларациялау кезінде тарифтік жеңілдікті алу үшін Кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына мынадай құжаттар беріледі:
тауарлардың әкеліну мақсаты көрсетілетін көліктік (тасымалдау) не коммерциялық және/немесе дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растауы;
тауарларды жіберушінің тауарларды өтеусіз беру фактісін растауы;
тауарларды мақсатты пайдалану туралы алушының міндеттемесі.
15. Қазақстан Республикасының кеден аумағына акцизделетіндерден (медициналық мақсаттар үшін арнайы арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда) басқа өтеусіз көмек (жәрдемдесу) ретінде үшінші елдердің, халықаралық ұйымдардың, үкіметтердің желісі бойынша қайырымдылық мақсаттарында, оның ішінде техникалық көмек көрсету (жәрдемдесу) үшін және (қаржылық көмек) гранттар есебінен әкелінетін тауарларды декларациялау кезінде тарифттік жеңілдіктер алу үшін кеден ісі саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына мынадай:
1) үшінші елдердің, халықаралық ұйымдардың және үкіметтердің желісі бойынша қайырымдылық мақсаттарында әкелінетін тауарлар үшін:
тауарлардың әкеліну мақсатында көрсетілетін көліктік (тасымалдау) не коммерциялық және/немесе дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растауы;
қайырымдылық мақсаттарда тауарлар әкелу жүзеге асырылатын халықаралық келісімнің, шарттың көшірмелері;
заңды тұлғаның коммерциялық емес ұйым ретінде тіркелгендігін растайтын заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі туралы анықтаманың көшірмесі, сондай-ақ жарғының көшірмесі;

12. Уполномоченный орган в сфере таможенного дела обеспечивает таможенное оформление и взимание таможенных пошлин с ввоза сахара-сырца, ввозимого в таможенной процедуре выпуска для внутреннего потребления:
на основании лицензий по нулевым ставкам ввозных таможенных пошлин;
без лицензий по ставкам ввозных таможенных пошлин, указанным в Едином таможенном тарифе Евразийского экономического союза.
13. Тарифная льгота в виде освобождения от уплаты ввозной таможенной пошлины при ввозе сахара-сырца предоставляется при соблюдении следующих условий:
ввоз осуществляется предприятием-производителем сахара или поставщиком, имеющим контракт с предприятием-производителем на поставку сахара-сырца;
наличия лицензии, выданной уполномоченным органом в области торговой деятельности, в пределах установленного объема ежегодной квоты.
4. Порядок и условия предоставления
тарифных льгот в отношении товаров, кроме подакцизных (за
исключением легковых автомобилей, специально предназначенных
для медицинских целей), ввозимых в качестве безвозмездной
помощи (содействия), а также в благотворительных целях по линии
третьих стран, международных организаций, правительств, в том
числе для оказания технической помощи (содействия) и за счет
средств грантов (финансовой помощи)
14. Для получения тарифной льготы при декларировании товаров, кроме подакцизных (за исключением легковых автомобилей, специально предназначенных для медицинских целей), ввозимых в качестве безвозмездной (гуманитарной) помощи, в территориальные органы уполномоченного органа в сфере таможенного дела предоставляются следующие документы:
транспортные (перевозочные) либо коммерческие документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых указываются цель ввоза товаров;
подтверждение отправителя товаров факта безвозмездной передачи товаров;
обязательство получателя о целевом использовании товаров, составленное по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
15. Для получения тарифной льготы при декларировании товаров, кроме подакцизных (за исключением легковых автомобилей, специально предназначенных для медицинских целей), ввозимых на таможенную территорию Республики Казахстан в благотворительных целях по линии третьих стран, международных организаций, правительств, в том числе для оказания технической помощи (содействия), а также за счет средств грантов (финансовой помощи) в территориальные органы уполномоченного органа в сфере таможенного дела предоставляются следующие документы:
1) для товаров, ввозимых в качестве благотворительных целях по линии третьих стран, международных организаций и правительств:
транспортные (перевозочные) либо коммерческие документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых указываются цель ввоза товаров;
копии соответствующего международного соглашения, договора, в рамках которых осуществляется ввоз товаров в благотворительных целях;
копия справки о государственной регистрации юридического лица, подтверждающего регистрацию юридического лица как некоммерческой организации, а также копия устава;

2) техникалық көмек көрсету (жәрдемдесу), сондай-ақ (қаржылық көмек) гранттар есебінен әкелінетін тауарлар:
оны орындау үшін тауарларды әкелу жүзеге асырылатын бағдарламаның атауы мен техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) деректемелері көрсетілетін көліктік (тасымалдау) не коммерциялық құжаттар және/немесе дипломатиялық немесе оларға теңестірілген өкілдіктердің растауы;
оны орындау үшін тауарлар жеткізілетін техникалық жәрдемдесу жөніндегі жобаның (келісімшарттың) көшірмесі сияқты құжаттар ұсынылады.
16. Қазақстан тарапынан техникалық көмек (жәрдемдесу) бағдарламасының орындалуын бақылайтын құзыретті орган кеден ісі саласындағы уәкілетті органға жобаның орындалғандығы туралы ақпаратты ұсынады.
17. Әкелінетін тауарлардың ұсынылған жобаларда әкелінуі көзделіп отырған тауарлармен бірдейлігін қамтамасыз ету мақсатында аталған жобалардағы тауарлардың тізбесі жеке көрсетілуге тиіс.
18. 14, 15-тармақтарда көрсетілген құжаттар болған жағдайда және әкелінетін тауарлардың, қайырымдылық, гуманитарлық және техникалық көмек көрсету мен грант мақсаттарына сәйкес келген кезде акцизделетіндерден (медициналық мақсаттар үшін арнайы арналған жеңіл автомобильдерді қоспағанда) басқа, өтеусіз көмек (жәрдемдесу) ретінде, сондай-ақ үшінші елдердің, халықаралық ұйымдардың, үкіметтердің желісі бойынша қайырымдылық мақсаттарында, оның ішінде техникалық көмек көрсету (жәрдемдесу) үшін және (қаржылық көмек) гранттар есебінен әкелінетін тауарларды әкелген кезде кеден әкелу бажынан босату түрінде тарифтік жеңілдік беріледі.
Тарифтік жеңілдіктер беру
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
Құрылтайшының және (немесе) шетелдік құрылтайшының жарғылық
капиталына салым ретінде әкелінген тауарларды мақсатты
пайдалану туралы заңды тұлғаның міндеттемесі
1. Жалпы ақпарат
Алушы/импорттаушы____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
Салық төлеушінің (ЖСН/БСН)
2. Жарғылық капиталға салым ретінде әкелінген тауар туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(Тауардың атауы)
_____________________________________________________________________
(Тауардың сәйкестендіру/сериялық нөмірі)
_____________________________________________________________________
3. Жарғылық капиталға салым ретінде әкелінген тауарлардың мақсатты пайдаланылуы
Аталған тауарларды қатаң түрде олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдалануға міндеттенемін. Аталған тауарларды мақсатсыз пайдаланған жағдайда, Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамаларына сәйкес тиесілі кедендік баждардың, салықтар мен өсімпұлдардың сомасын төлеуге міндеттенемін,
Басшы________________________________________________/______________/
(басшының тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
_____________________________________________________________________
(жеке куәліктің нөмірі, берген мекеме, берілген күні мен қолданылу мерзімі)
Міндеттеме 20___жылғы "___"_________қабылданды.
Кеден органының лауазымды адамы:
_________________________________/
_________________________________ ______________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (қолы)
Күні 20___жылғы "__" _____________ Кеден органының М.О.
Тарифтік жеңілдіктер беру
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
________________ бастығына
(кеден органының атауы)
Нысан
Қазақстан Республикасының кеден аумағына ізгілік көмек ретінде
әкелінетін тауарларды мақсатты пайдалану туралы алушының
міндеттемесі
Мен,_________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жүк алушының (ұйымның өкілі) Т.А.Ә. және төлқұжаттық деректері, ұйымның атауы, ЖСН/БСН, мекен-жайы мен банктік деректемелері)
_____________________________________________________________________
__________________________________________кеден декларациясына сәйкес
ізгілік көмек ретінде:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________әкелдім.
(тауарлардың атауы)
Осыған байланысты көрсетілген тауарларды тек халықтың өмір сүру және тұрмыс жағдайларын жақсартуға, сондай-ақ әскери, экологиялық, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою үшін пайдалануға және коммерциялық пайда табу үшін пайдаланбауға міндеттенемін.
Көрсетілген тауарларды өзге мақсаттарда пайдалану үшін Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамаларына сәйкес теңге мен олардың өсімпұлы мөлшерінде кедендік ресімдеу кезінде төленбеген кеден төлемдерін, салықтарын төлеуге міндеттенемін.
______________/_______/ Күні 200__жылғы "__"______________
аты-жөні (қолы)
М.О. (болған жағдайда)
Ескерту. Ізгілік көмек кеден төлемдері, салықтары және өсімпұлдары төленбестен өзге мақсаттарда пайдаланылған жағдайда, тиісті сома Қазақстан Республикасының кеден және салық заңнамаларына сәйкес жауаптылық шаралары қолданыла отырып алынатын болады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 279 бұйрығына
2-қосымша
Тарифтік жеңілдіктер берілетін тауарлардың тізбесі

2) для товаров, ввозимых в качестве оказания технической помощи (содействия), а также грантов (финансовой помощи):
транспортные (перевозочные) либо коммерческие документы и (или) подтверждение дипломатических или приравненных к ним представительств, в которых указываются наименование программы и реквизиты проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которого осуществляется ввоз товаров;
копия проекта (контракта) по техническому содействию, для выполнения которого поставляются товары.
16. Компетентный орган с казахстанской стороны, контролирующий выполнение программы технической помощи (содействия), представляет информацию об исполнении проекта в уполномоченный орган в сфере таможенного дела.
17. В целях обеспечения идентификации ввозимых товаров, товарам, предусмотренным к ввозу в представленных проектах, перечень товаров в данных проектах должен быть указан отдельно.
18. Тарифная льгота в виде освобождения от уплаты ввозной таможенной пошлины при ввозе товаров, кроме подакцизных (за исключением легковых автомобилей, специально предназначенных для медицинских целей), ввозимых в качестве безвозмездной помощи (содействия), а также в благотворительных целях по линии третьих стран, международных организаций, правительств, в том числе для оказания технической помощи (содействия) и за счет средств грантов (финансовой помощи) предоставляется при условии наличия указанных в пунктах 14, 15 документов и соответствия ввозимых товаров целям оказания благотворительной, гуманитарной и технической помощи и гранта.
Приложение 1
к Правилам предоставления
тарифных льгот
Форма
Обязательство
учредителя о целевом использовании товаров, ввезенных
в качестве вклада в уставный капитал юридического лица
1. Общая информация
Получатель/импортер _________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
(ИИН/БИН) налогоплательщика
2. Информация о товаре, ввезенном в качестве вклада в уставный капитал
_____________________________________________________________________
(наименование товара)
_____________________________________________________________________
(идентификационный/серийный номер товара)
3. Целевое использование товаров, ввезенных в качестве вклада в
уставный капитал
Обязуюсь использовать указанные товары строго в соответствии с их
целевым назначением. В случае нецелевого использования указанных
товаров, обязуюсь уплатить сумму причитающихся таможенных пошлин,
налогов и пени в соответствии с таможенным и налоговым
законодательствами Республики Казахстан.
Руководитель __________________________________/______________/
(фамилия, имя, отчество руководителя) (подпись)
_____________________________________________________________________
(номер удостоверения личности, орган выдачи,
дата выдачи и срок действия)
Обязательство принято "__"____________ 20____ г.
Должностное лицо таможенного органа:
______________________________________/
______________________________________ ______________
(фамилия, имя, отчество) (подпись)
Дата "__"___________ 20__ г. М.П. таможенного органа
Приложение 2
к Правилам предоставления
тарифных льгот
Форма
Начальнику _______________________
(наименование таможенного органа)
__________________________________
Обязательство получателя
о целевом использовании товаров, ввозимых на
таможенную территорию Республики Казахстан в
качестве гуманитарной помощи
Мною ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. и паспортные данные грузополучателя (представителя
организации), наименование, ИИН\БИН, адрес и банковские реквизиты
организации)
в качестве гуманитарной помощи завезены:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование товаров)
согласно декларации на товары _______________________________________
_____________________________________________________________________
В связи с чем, обязуюсь использовать указанные товары только
для улучшения условий жизни и быта населения, а также предупреждения
и ликвидации чрезвычайных ситуаций военного, экологического,
природного и техногенного характера и не использовать для извлечения
коммерческой выгоды.
При использовании указанных товаров в иных целях обязуюсь
уплатить таможенные платежи, налоги, неуплаченные при таможенном
оформлении, в размере ___ тенге и пени с них в соответствии с
таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан.
__________/___________/ Дата "___"____________ 20___ года
Ф.И.О. (подпись)
М.П. (при наличии)
Примечание. В случае использования гуманитарной помощи в иных
целях без уплаты таможенных платежей, налогов и пени причитающиеся
суммы будут взысканы с применением мер ответственности в соответствии
с таможенным и налоговым законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 279

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 30.01.2017 № 27 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЕАЭО СЭҚ ТН коды Тауардың атауы1
1. Құрылтайшының жарғылық капиталына салымы ретінде үшінші елдерден әкелінетін тауарлар
8432
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа:
8432 10 000 0,
8432 21 000 0,
8432 29 300 0,
8432 31 190 0,
8432 39 190 0)
Жерді дайындауға және өңдеуге арналған ауыл шаруашылығы, бау-бақша немесе орман шаруашылығы машиналары, көгалдар мен спорт алаңдарына арналған аунақтар
8433
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа:
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 59 110 1,
8433 59 110 9,
8433 59 850 9,
8433 20 900 0)
Пресс жинағыштарды қоса алғанда, ауыл шаруашылығы дақылдарын жинауға немесе бастыруға арналған машиналар немесе тетіктер, сабанды немесе пішенді дестелерге буып-түюге арналған престер; пішен шалғылары және көгал шалғылары, жұмыртқаларды, жемістерді немесе басқа да ауыл шаруашылығы өнімдерін тазалауға, сорттауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
8434
Сауын қондырғылары мен аппараттары, сүт өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтар
8435
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын және осыған ұқсас сусындар өндірісі үшін ұсақтағыштар және осыған ұқсас жабдықтар
8436
Ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе бал ара шаруашылығына арналған жабдықтар, механикалық немесе жылытқыш құрылғылары бар тұқым өсіруге арналған жабдықтарды қоса алғанда, өзгелер; құс шаруашылығына арналған инкубаторлар мен брудерлер
8437
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес тауарлардан басқа 8437 10 000 0)
Тұқымды, астықты және құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды тазалауға, сұрыптауға немесе іріктеуге арналған машиналар, ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтардан басқа ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақ дәнді дақылдарды өңдеуге арналған жабдықтар
8438
Мал немесе ұшпайтын өсімдік майларын немесе май бөліп алуға немесе жасауға арналған жабдықтардан басқа, аталған топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген азық-түлік өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік жолмен жасауға немесе өндіру үшін жабдықтар
8701
(ЕАЭО СЭҚ ТН кодтарына сәйкес, тауарлардан басқа:
8701 20 101 3,
8701 20 101 8,
8701 20 109 0,
8701 20 901 4)
Тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
8709
Зауыттарда, қоймаларда, кемежайларда немесе әуежайларда жүктерді шағын қашықтықтарға тасымалдау үшін пайдаланылатын, көтергіш немесе тиегіш қондырғылармен жабдықталмаған өздігінен жүретін өндірістік мақсаттағы өзге электр көлік құралдары, теміржол платформаларында пайдаланылатын тракторлар; жоғарыда аталған көлік құралдарының жаңа, сол сияқты бұрын пайдалануда болған бөлшектері

Сноска. Перечень в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 30.01.2017 № 27 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень товаров, в отношении которых предоставляются тарифные льготы
Код ТН ВЭД ЕАЭС
Наименование товара1
1. Товары, ввозимые из третьих стран в качестве вклада учредителя в уставный капитал
8432
(кроме товаров, соответствующих Кодам
ТН ВЭД ЕАЭС:
8432 10 000 0,
8432 21 000 0,
8432 29 300 0,
8432 31 190 0,
8432 39 190 0)
машины сельскохозяйственные, садовые или лесохозяйственные для подготовки и обработки почвы; катки для газонов или спортплощадок
8433
(кроме товаров, соответствующих Кодам
ТН ВЭД ЕАЭС:
8433 51 000 1,
8433 51 000 9,
8433 59 110 1,
8433 59 110 9,
8433 59 850 9,
8433 20 900 0)
машины или механизмы для уборки или обмолота сельскохозяйственных культур, включая пресс-подборщики, прессы для упаковки в кипы соломы или сена; сенокосилки или газонокосилки; машины для очистки, сортировки или калибровки яиц, плодов или других сельскохозяйственных продуктов
8434
установки и аппараты доильные, оборудование для обработки и переработки молока
8435
прессы, дробилки и аналогичное оборудование для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
8436
оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства, включая оборудование для проращивания семян с механическими или нагревательными устройствами, прочее; инкубаторы для птицеводства и брудеры
8437
(кроме товаров, соответствующих Кодам
ТН ВЭД ЕАЭС
8437 10 000 0)
машины для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых культур; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки зерновых или сухих бобовых культур, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
8438
оборудование для промышленного приготовления или производство пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное, кроме оборудования для экстрагирования или приготовления животных или нелетучих растительных жиров или масел
8701
(кроме товаров, соответствующих Кодам
ТН ВЭД ЕАЭС:
8701 20 101 3
8701 20 101 8,
8701 20 109 0,
8701 20 901 4)
тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709)
8709
прочие электрические транспортные средства промышленного назначения, самоходные, не оборудованные подъемными или погрузочными устройствами, используемые на заводах, складах, в портах или аэропортах для перевозки грузов на короткие расстояния; тракторы, используемые на платформах железнодорожных станций; части вышеназванных транспортных средств, как новые, так и бывшие в эксплуатации

8716 39 300 9
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге жаңа жартылай тіркемелер
8716 39 500 9
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге жаңа тіркемелер
8716 39 800 8
Жүктерді тасымалдауға арналған өзге бұрын пайдалануда болған тіркемелер мен жартылай тіркемелер
8802 11 000
Бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг аспайтын тікұшақтар
8802 30 000 7
Бос снарядталған аппараттың массасымен 2000 кг асатын, бірақ 15 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары, өзгелер
8802 40 001 6
Бос снарядталған аппараттың массасымен 15 000 кг асатын, бірақ 20 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары, өзгелер
8802 40 003 4
Бос снарядталған аппараттың массасымен 20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан аспайтын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары
8802 40 003 5
Бос снарядталған аппараттың массасымен 20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын, бірақ 300 адамнан аспайтын жолаушы орындары, отырғыштардың арасында екі өту жолы бар магистральды, кең фюзеляжды азаматтық жолаушы ұшақтары
8802 40 003 6
Бос снарядталған аппараттың массасымен 20 000 кг асатын, бірақ 90 000 кг аспайтын, саны 50 адамнан асатын, бірақ 300 адамнан аспайтын жолаушы орындары бар азаматтық жолаушы ұшақтары
8901 10 100 1
Теңіз паромдары
9406 90 310 0
Жиналатын құрылыс конструкциялар, жылыжайлар
9406 90 900 9
Өзге материалдардан жасалған жиналатын құрылыс конструкциялары
2.Қант өндіретін кәсіпорындарға үшінші елдерден әкелінетін тауарлар
1701 13
Тростниктік шикі қант

8716 39 300 9
прочие новые полуприцепы для транспортировки грузов
8716 39 500 9
прочие новые прицепы для транспортировки грузов
8716 39 800 8
прочие бывшие в эксплуатации прицепы и полуприцепы для транспортировки грузов
8802 11 000
вертолеты с массой пустого снаряженного аппарата не более 2000 кг
8802 30 000 7
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 2 000 кг, но не более 15 000 кг с количеством пассажирских мест более 50 человек, прочие
8802 40 001 6
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 15 000 кг, но не более 20 000 кг с количеством пассажирских мест более 50 человек, прочие
8802 40 003 4
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг, но не более 90 000 кг., с количеством пассажирских мест не более, чем на 50 человек
8802 40 003 5
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг, но не более 90 000 кг с количеством пассажирских мест более, чем на 50 человек, но не более, чем на 300 человек, дальнемагистральные, широкофюзеляжные, два прохода между креслами
8802 40 003 6
самолеты гражданские пассажирские с массой пустого снаряженного аппарата более 20 000 кг., но не более 90 000 кг с количеством пассажирских мест более, чем на 50 человек, но не более, чем на 300 человек
8901 10 100 1
морские паромы
9406 90 310 0
сборные строительные конструкции, теплицы
9406 90 900 9
сборные строительные конструкции, из прочих материалов
2. Товары, ввозимые из третьих стран предприятиями-производителями сахара
1701 13
тростниковый сахар-сырец

1701 14
Өзге тростниктік шикі қант
Ескертпе:
1 Тарифтік жеңілдіктер қолдану мақсаттары үшiн тауарлар СЭҚ ТН кодтарымен ғана айқындалады. Тауарлардың атаулары пайдалану қолайлылығы үшiн келтiрiлген.

1701 14
тростниковый сахар-сырец прочий
Примечание:
1 Для целей применения тарифных льгот товары определяются исключительно кодами ТН ВЭД. Наименования товаров приведены для удобства пользования.