"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 204 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11120 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 351 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.08.2020 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С. Нюсупов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
А. Сәрінжіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________Ә.Ө. Исекешев
2015 жылғы "___"________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Е.А. Досаев
2015 жылғы 21 сәуір
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 15 сәуірдегі
№ 204 бұйрығымен бекітілген
"Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 204. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 11120. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 августа 2020 года № 351.
Сноска. Утратил силу в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 17.08.2020 № 351 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью".
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (С. Нюсупов) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Балыкбаева Т.О.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
А. Саринжипов
Утвержден
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 204
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью"
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті және Министрліктің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) порталда өтініш тіркелген сәттен бастап:
лицензияны және/немесе оған қосымшаны беру – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей;
Заңды тұлға-лицензиатты бөліп шығару, бөліну нысанында қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу – 30 (отыз) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның және/немесе оған қосымшаның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан уәжді түрде бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша берілген лицензия және/немесе оған қосымша, қайта ресімделген лицензия және/немесе оған қосымша, лицензияның және/немесе оған қосымшаның телнұсқалары не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по контролю в сфере образования и науки Министерства и территориальными Департаментами Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) регистрации заявления на портале:
выдача лицензии и/или приложения к ней – не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
переоформление лицензии и/или приложения к ней – не позднее
3 (трех) рабочих дней;
переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения, разделения – не позднее 30 (тридцати) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии и/или приложения к ней – не позднее 2 (двух) рабочих дней.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и/или приложения к лицензии, переоформленная лицензия и/или приложения к ней, дубликат лицензии и/или приложения к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде және тегін көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес бюджетке жекелеген қызмет түрімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленеді:
1) лицензияны беру кезінде төленетін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу кезінде лицензиялық алым – төлеу күніне белгіленген 1 (бір) АЕК;
3) лицензияның телнұсқаларын беру үшін лицензиялық алым – төлеу күніне белгіленген 10 (он) АЕК.
Лицензиялық алым төлеу қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар немесе "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Лицензияға қосымшаны, лицензияға қосымшалардың телнұсқаларын берген кезде, берілген лицензияда және/немесе лицензияға қосымшада қателер табылған және тиісті түзетулер енгізілген жағдайларда лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны берген кезде мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін ақы алынбайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Порталдың жұмыс кестесі - жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушының жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазахстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі).
9. Порталға көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) лицензия алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
2) іске асырылатын білім беру оқу бағдарламаларына байланысты қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
бастауыш білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген білім беру ұйымының басшысы бекіткен оқу жұмыс жоспарларының электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
негізгі орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:

7. Оказание государственной услуги осуществляется на платной и бесплатной основе юридическим лицам (далее - услугополучателям).
При оказании государственной услуги в бюджет уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)":
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 1 (один) МРП, установленный на день уплаты;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 10 (десять) МРП, установленных на день уплаты.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня, организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций или через платежный шлюз "электронного правительства".
При выдаче приложения к лицензии, дубликатов приложений к лицензии, при выдаче лицензий и/или приложений к лицензии в случаях обнаружения ошибок в выданной лицензии и/или приложении к лицензии с соответствующими исправлениями оплата за оказание государственной услуги не взимается.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
2) в зависимости от реализуемых образовательных учебных программ дополнительно прилагаются следующие документы:
для деятельности организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы начального образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих общеобразовательные учебные программы основного среднего образования и общеобразовательные учебные программы общего среднего образования:

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
үлгілік оқу жоспарларына сәйкес әзірленген білім беру ұйымының басшысы бекіткен оқу жұмыс жоспарларының электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
техникалық және кәсіптік білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген, сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған мамандыққа немесе біліктілікке сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына және үлгілік оқу жоспарына сәйкес оқытудың толық кезеңін қамтитын мемлекеттік және орыс тілдерінде әзірленген сұратылып отырған мамандықтың оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған мамандыққа немесе біліктілікке сәйкес оқытудың толық оқу кезеңін қамтитын практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
діни білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
әзірленген және білім беру ұйымының басшысы бекіткен білім беру бағдарламаларының және оқу жоспарларының электрондық көшірмелері;
діни қызметі саласындағы уәкілетті органдарының оқу әдебиеті қорына берілген дінтану сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
діни қызметі саласындағы уәкілетті органдарының қорытынды хатының электрондық көшірмесі;
жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:

формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии рабочих учебных планов, разработанных в соответствии с типовыми учебными планами, утвержденных руководителем организации образования;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом технического и профессионального образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики в соответствии с запрашиваемой специальностью или квалификацией, охватывающих полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послесреднего образования:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии учебного плана согласно запрашиваемой специальности, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послесреднего образования и типовым учебным планом соответствующей специальности на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики в соответствии с запрашиваемой специальностью или квалификацией, охватывающих полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих духовные образовательные программы:
формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательных программ, утвержденных руководителем организации образования;
электронная копия положительного заключения религиоведческой экспертизы фонда учебной литературы уполномоченного органа в сфере религиозной деятельности;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
электронная копия письма-заключения уполномоченного органа в сфере религиозной деятельности на заявленные религиозные образовательные программы;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы высшего образования:

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 13-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқытудың толық кезеңіне әзірленген сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламасының, жұмыс жоспарының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламаға сәйкес практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған ұйымдармен және стратегиялық әріптестік туралы жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға (оқу корпусына) және клиникаға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
"магистр" дәрежесін бере отырып жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының және ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 9, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқытудың толық кезеңіне әзірленген сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелері;
білім беру немесе ғылыми немесе ғылыми-білім беру ұйымдарымен немесе ғылыми-өндірістік орталықтармен оқытудың толық кезеңін қамтитын ынтымақтастық туралы келісімдердің электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын Техникалық ерекшеліктер мен Жұмыстардың күнтізбелік жоспарымен қоса ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге арналған ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
практикадан өткізу базалары ретінде айқындалған, оқытудың толық кезеңін қамтитын оның ішінде ғылыми тағылымдамадан өтетін ұйымдармен шарттардың электрондық көшірмелері;
жоғары оқу орнынан кейінгі медициналық білімнің білім беру бағдарламаларын (резидентура) іске асыратын білім беру ұйымдары мен ғылыми ұйымдардың қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3, 4, 5, 6, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқытудың толық кезеңіне әзірленген сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламасының клиникалық мамандықтар бойынша оқу жұмыс жоспарының электрондық көшірмелері;
практика базасы ретінде айқындалған ұйымдармен және стратегиялық әріптестік туралы жасалған оқытудың кезеңін қамтитын шарттардың электрондық көшірмелері;
ғимараттарға және клиникаға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты философия докторы (PhD) және бейіні бойынша доктор дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:

формы сведений согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 13 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательной программы, рабочего плана согласно запрашиваемому направлению подготовки кадров, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом высшего образования на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в соответствии с запрашиваемым направлением подготовки кадров охватывающих полный период обучения и о стратегическом партнерстве;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания (учебные корпуса) и клиники;
для деятельности организаций образования и научных организаций, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени "магистр":
формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 9, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательной программы и рабочего учебного плана согласно запрашиваемому направлению подготовки кадров, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования на государственном и русском языках;
электронные копии соглашений о сотрудничестве с организациями образования или научными или научно-образовательными или научно-производственными центрами охватывающих полный период обучения;
электронные копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с приложением Технической спецификации и Календарного плана работ охватывающего полный период обучения;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, в том числе на прохождение научной стажировки охватывающих полный период обучения;
для деятельности организаций образования и научных организаций, реализующих образовательные программы послевузовского медицинского образования (резидентуры):
формы сведений согласно приложениям 3, 4, 5, 6, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательной программы по клиническим специальностям, рабочего учебного плана согласно запрашиваемому направлению подготовки кадров, разработанного на полный период обучения в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики, охватывающие полный период обучения и о стратегическом партнерстве;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания и клиники;
для деятельности организаций образования, подведомственных Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, Комитету национальной безопасности Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени доктора философии (PhD) и доктора по профилю:

осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқытудың толық кезеңіне әзірленген сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелері;
ғылыми алмасу мәселелерін регламенттейтін келісімдердің электрондық көшірмелері;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
философия докторы (PhD) және бейіні бойынша доктор дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының қызметі үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1, 3, 4, 5, 6, 9, 13, 14-қосымшаларға сәйкес мәліметтер нысандары;
жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің мемлекеттік жалпыға міндетті стандартына сәйкес оқытудың толық кезеңіне әзірленген сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша білім беру бағдарламасының, оқу жұмыс жоспарының мемлекеттік және орыс тілдеріндегі электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын Техникалық ерекшеліктер мен Жұмыстардың күнтізбелік жоспарымен қоса ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізуге арналған ұйымдармен және кәсіпорындармен шарттардың электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын аккредиттелген шетелдік жоғары оқу орындарымен ғылыми алмасу туралы шарттардың электрондық көшірмелері;
сұратылып отырған кадрларды даярлау бағытына сәйкес шетелдік жоғары оқу орнының бағдарламаларын аккредиттеу туралы куәліктің электрондық көшірмелері;
оқытудың толық кезеңін қамтитын сұратылып отырған кадрларды даярлау бағытына сәйкес практика базалары ретінде айқындалған ұйымдармен жасалған шарттардың және шетелдік тағылымдамадан өтуге арналған шарттардың электрондық көшірмелері;
зертханалардың аккредиттеу туралы куәліктерінің электрондық көшірмелері немесе осы зертханалармен жасалған шарттардың электрондық көшірмелері;
плагиатқа тексерудің компьютерлік бағдарламасының бар екенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
ғимараттарға шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
3) лицензияға қосымшаларды алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мәліметтер нысаны мен электрондық құжаттар.
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын көрсетілетін қызметті алушылар өздері үшін жаңа біліктіліктер бойынша лицензияға қосымшаны алған кезде порталда құжаттарды беру Министрліктің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетінің аумақтық білім саласындағы бақылау департаменттерін көрсете отырып, сұратылатын әр біліктілік бойынша жеке жүргізіледі.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламаларын іске асыратын көрсетілетін қызметті алушылар өздері үшін жаңа кадрларды даярлау бағыты бойынша лицензияға қосымшаны алған кезде порталда құжаттарды беру Министрліктің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитетін көрсете отырып, сұратылатын әр мамандық бойынша жеке жүргізіледі.

формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательной программы, рабочего учебного плана согласно запрашиваемому направлению подготовки кадров, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования на государственном и русском языках;
электронные копии соглашений, регламентирующих вопросы научного обмена;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания;
для деятельности организаций образования, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени доктора философии (PhD) и доктора по профилю:
формы сведений согласно приложениям 1, 3, 4, 5, 6, 9, 13, 14 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронные копии образовательной программы, рабочего учебного плана согласно запрашиваемому направлению подготовки кадров, разработанного на полный период обучения, в соответствии с государственным общеобязательным стандартом послевузовского образования на государственном и русском языках;
электронные копии договоров с организациями и предприятиями на проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ с приложением Технической спецификации и Календарного плана работ на полный период обучения;
электронные копии договоров о научном обмене с аккредитованными зарубежными высшими учебными заведениями охватывающие полный период обучения;
электронные копии свидетельств об аккредитации программ зарубежного высшего учебного заведения соответствующих запрашиваемому направлению подготовки кадров;
электронные копии договоров с организациями, определенными в качестве баз практики и договоров на прохождение зарубежной стажировки в соответствии с запрашиваемым направлением подготовки кадров, охватывающие полный период обучения;
электронные копии свидетельств об аккредитации лабораторий или электронные копии договоров с такими лабораториями;
электронная копия документа, подтверждающего наличие компьютерной программы проверки на плагиат;
электронные копии документов, подтверждающих право хозяйственного ведения или оперативного управления на здания.
3) для получения приложений к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
формы сведений и электронные копии документов, предусмотренных в подпункте 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
При получении приложения к лицензии услугополучателями, реализующими образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования по новым для них квалификациям подача документов производится на портале отдельно по каждой запрашиваемой квалификации, с указанием территориальных департаментов Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства.
При получении приложения к лицензии услугополучателями, реализующими образовательные программы высшего, послевузовского образования по новым для них направлениям подготовки кадров подача документов на портале производится отдельно по каждому запрашиваемому направлению подготовки кадров, с указанием Комитета по контролю в сфере образования и науки Министерства.

4) лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) заңды тұлға-лицензиатты бөлу немесе шығару нысанында қайта ұйымдастыру кезінде онда бар лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мәліметтер нысаны мен электрондық құжаттар қосымша ұсынылады;
6) лицензияның және/немесе лицензияға қосымшаның телнұсқаларын алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
"электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы төлеуді қоспағанда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшiрмесi;
Лицензия жоғалған және (немесе) бүлінген кезде порталдағы тиісті ақпараттық жүйелерден ол туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған жағдайда ғана көрсетілетін қызметті алушы лицензия телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаның мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы, медициналық қызметпен айналысуға лицензия туралы мемлекеттік ақпараттық жүйелердегі құжаттардың мәліметтерін тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарына өзгеше көзделмесе ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты қолдану үшін көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;

4) для переоформления лицензии и приложений к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства";
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
5) для переоформления лицензии и приложений к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения дополнительно прилагаются формы сведений и электронные копии документов, предусмотренных в подпункте 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги;
6) для получения дубликата лицензии и/или приложения к лицензии (если ранее выданная лицензия была оформлена в бумажной форме):
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением оплаты через платежный шлюз "электронного правительства".
При утере и (или) порче услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале.
Сведения свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на медицинскую деятельность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 9 с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;

2) лицензиялық алым енгізілмеуі;
3) өтініш берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) лицензиардың тиісті келісуші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алуы;
5) өтініш берушіге қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот өтініш беруші-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша Министрлік, көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жазбаша түрде беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы, уақыты көрсетіледі. Шағымда көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, шағымның көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде (мөртаңба, кіріс нөмері мен күні) тіркелуі оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны анықтау және тиісті шаралар қабылдау үшін Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы шағымды қарау тәртібі туралы ақпаратты осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинеті" арқылы көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға өтінішпен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күн ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать заявителю-должнику лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается в письменном виде на имя руководителя Министерства, руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
В жалобе услугополучателя указывается фамилия, имя, отчество, почтовый адрес, дата. Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Министерства, канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю Министерства, руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес Министерства, услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттің қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
көрсетілетін қызметті берушінің: www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz;
порталдың: www.egov.kz, www.elicense.kz интернет-ресурстарында орналасқан.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
услугодателя: www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz;
портала: www.egov.kz, www.elicense.kz.

13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz интернет-ресурстарында орналыстырылған. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.

13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах: www.edu.gov.kz, control.edu.gov.kz.
Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер _______________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) (______________ жағдай бойынша)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы мен жері
Жоғары және/немесе техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімі туралы мәлімет, маман дығы, диплом бойынша біліктілігі, бітірген жылы
Негізгі жұмыс орны (ұйым ның мекен жайы)
Қосымша жұмыс орны (қоса атқару)
Сотталмағандығы (сотталғандығы) туралы мәлімет*
Санаты, берілген күні, санат берілгені туралы бұйрықтың нөмірі*
Дәрігерлік бақылаудан өткені туралы мәлімет (санитарлық кітаптың болуы)*
Магистр дәрежесі туралы мәлімет (мамандығы, берілген жылы)*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
"Философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі туралы мәлімет, мамандығы, берілген жылы
"Бейіні бойынша доктор" немесе "философия докторы (РhD)" дәрежелері туралы мәлімет, мамандығы, берілген жылы
"Ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері туралы мәлімет, мамандығы, берілген жылы
"Қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары туралы мәлімет, мамандығы, берілген жылы
Қазақстан Республикасының мемлекеттік марапаттары мен құрметті атақтары, "Еңбек сiңiрген жаттықтырушы" спорттық атақтары немесе жоғары мен бірінші дәрігерлік санаты туралы мәлімет, берілген жылы
Тану/ нострификациялау туралы куәліктің болуы туралы мәлімет (бар болған жағдайда)
Оқытатын пәні
11
12
13
14
15
16
17
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе* бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары үшін
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Оқу және ғылыми әдебиеттер қорының болуы туралы мәліметтер _______________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) (______________ жағдай бойынша)

Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
_______________________________________________________________
(наименование организации образования) (по состоянию на ________)
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Год и место рождения
Сведения о высшем и/или техническо-профессиональном и/или послесреднем образовании, специальность, квалификация по диплому, год окончания
Основное место работы (адрес организации)
Дополнительное место работы (совместительство)
Сведения об отсутствии (наличии) судимости
Категория, дата присвоения, номер приказа о присвоении категории*
Сведения о прохождении медицинского осмотра (наличие санитарной книжки)*
Сведения о степени магистр (специальность, год присуждения)*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Сведения об академической степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", специальность, год присуждения
Сведения о степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", специальность, год присуждения
Сведения об ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", специальность, год присуждения
Сведения об ученом звании "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", специальность, год присвоения
Сведения о почетных званий и государственных наград Республики Казахстан, о спортивном звании "Заслуженный тренер" или о высшей и первой врачебной категории, год присвоения
Сведения о наличии удостоверения о признании/нострификации
Преподаваемый предмет, дисциплина
11
12
13
14
15
16
17
Руководитель организации образования _______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание*для организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
о наличии фонда учебной и научной литературы

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Кәсіп, кадрларды даярлау бағыты бойынша оқу пәні, қызмет түрі, оқыту және тәрбиелеу бағдарламасының бөлімі
Пәнді оқитын білім алушылардың саны (болжамды жинақталуы)
Оқу әдебиеті (атауы, басылып шыққан жылы, авторлары)
Оқу-әдістемелік, ғылыми әдебиеттер (атауы, басылып шыққан жылы, авторлары)*
Саны кемінде 1 дана
1
2
3
4
5
6
Барлығы:
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе* техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары үшін толтырылады
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Медициналық қызмет көрсетудің болуы, соның ішінде медициналық пункттің болуы
және медициналық қызметке лицензия туралы мәліметтер
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Медициналық пункттің алаңы (м2)
Медициналық қызметке лицензия туралы мәлімет (нөмірі)
Ескертпе
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкес тамақтандыру
объектісінің болуы туралы мәліметтер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(_____________ жағдай бойынша)
Білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Тамақтану объектісінің атауы (асхана, буфет, дәмхана)
Өткізу қабілеті (отыратын орындар саны)
Тамақтану объектісінің санитариялық қағидалар мен нормаларға сәйкестігі туралы санитариялық- эпидемиологиялық қорытындының болуы (күні және нөмірі)
Ескертпе (тамақтану объектісін жалға берген жағдайда жалға алушылар туралы мәліметтерді көрсету)
1
2
3
4
5
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 5-қосымша
Нысан
Пайдалы оқу алаңы, материалдық-техникалық базасы мен техникалық
оқу құралдарының болуы туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
_______________________________________________________________
(наименование организации образования) (по состоянию на ________)
№ п/п
Учебный предмет, учебная дисциплина по профессии, направлению подготовки кадров, вид деятельности, раздел программы воспитания и обучения
Количество обучающихся, изучающих предмет, дисциплину (предполагаемый набор)
Учебная литература (название, год издания, авторы)
Учебно-методическая, научная литература (название, год издания, авторы)*
Количество не менее 1 экземпляра
1
2
3
4
5
6
Всего:
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание* заполняется для организаций технического и профессионального, высшего и послевузовского образования
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о наличии медицинского обслуживания, в том числе о
наличии медицинского пункта и лицензии на медицинскую
деятельность
______________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фактический адрес строения занятого под образовательный процесс
Площадь медицинского пункта (м2)
Сведения о лицензии на медицинскую деятельность (номер)
Примечание
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о наличии объекта питания, соответствующего
санитарным правилам и нормам
___________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Фактический адрес строения занятого под образовательный процесс
Наименование объекта питания
(столовая, буфет, кафе)
Пропускная способность (количество посадочных мест)
Наличие санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта питания санитарным правилам и нормам (дата и номер)
Примечание (в случае сдачи объекта питания в аренду указать сведения об арендаторах)
1
2
3
4
5
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
(______________ жағдай бойынша)
Құрылыстың үлгісі (үлгі жоба, ыңғайластырылған, өзге) білім беру процесі жүргізілетін құрылыстың нақты мекенжайы
Материалдық қаржы активтерінің болуы (меншік, шаруашылық жүргізу немесе жедел басқару құқығында тиесілі)
Жалпы алаңы барлығы (м2), пайдалы алаңы (м2), оқу алаңы (м2)
Үй-жайлардың түрі (кабинеттер, дәрісхана аудиториялары, практикалық сабақтарға арналған кабинеттер, нақты мамандықтар, кәсіптер бойынша зертханалар мен шеберханалар, мәжіліс және дене шынықтыру залдары), әлеуметтік-тұрмыстық және өзге мақсаттағы, олардың саны
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________ (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 6-қосымша
Нысан
Білім беру процесін материалдық-техникалық қамтамасыз етуі, оның ішінде компьютерлердің, оқу зертханаларының, оқу пәндері кабинеттерінің және техникалық оқу құралдарының болуы туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о полезной учебной площади, наличии
материально-технической базы и технических средств
обучения
_______________________________________________________________
(наименование организации образования)
(по состоянию на ________)
Тип строения (типовой проект, приспособленное, иное), фактический адрес строений, занятых под образовательный процесс
Наличие материально-финансовых активов (принадлежащие на праве собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления)
Общая площадь всего (м2), полезная площадь (м2), учебные помещения (м2)
Вид помещений (кабинеты, лекционные аудитории, для практических занятий, лаборатории, мастерские по конкретным квалификациям, специальностям, актовые и физкультурные залы), социально-бытового и иного назначения, их количество
1
2
3
4
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 6
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
о материально-техническом обеспечении образовательного процесса, в том числе о наличии компьютеров, наличии учебных лабораторий, учебных предметных кабинетов и технических средств обучения

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жалпы және пайдалы алаңының ауданы (м2) көрсетілген ғимараттың (құрылыстың) нақты мекенжайы
Жарақтандырылуы туралы мәлеметтер
Атауы мен ауданы көрсетілген аудиториялар, пән кабинеттері*
Оқу-өндірістік шеберханалар, оқу-тәжірибелік учаскелер, оқу шаруашылыктары, оқу полигондары*
Атауы көрсетілген оқу зертханалары* (м2)
Түрі, саны, шығарылым күні көрсетілген оқу және оқу-зертхана жабдықтарының, техникалық оқу құралдарының тізбесі
Мәжіліс залы, спорт залы (м2)
Компьютерлердің жалпы саны көрсетілген компьютерлік сыныптар
Кітапхана
Кадрларды даярлаудың медициналық бағыты бойынша "Клиникаға дейінгі симуляциялық кабинеттер"*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе* техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары үшін ақпарат сұратылып отырған кадрларды даярлау бағыты бойынша немесе біліктілік бөлінісінде беріледі
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 7-қосымша
Нысан
Ағымдағы оқу жылына сұратылып отырған мамандық немесе біліктілік бойынша бір
маманға кететін ең төменгі шығыс туралы мәліметтер *

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Фактический адрес здания (строения) с указанием общей и полезной площади (м2)
Сведения об оснащенности
Аудитории, предметные кабинеты, с указанием наименования и площади*
Учебно-производственные мастерские, учебно-опытные участки, учебные хозяйства, учебные полигоны*
Лаборатории с указанием наименования* (м2)
Перечень технических средств обучения, учебного и учебно-лабораторного оборудования с указанием вида
Актовый зал, спортивный зал (м2)
Компьютерные классы
Библиотека
Для подготовки кадров по медицинскому направлению "Доклинические симуляционные кабинеты"*
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание* для организаций технического и профессионального, послесреднего по запрашиваемой специальности и/или квалификации, для организаций высшего и послевузовского образования информация представляется по запрашиваемому направлению
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о соответствии минимальных затрат на одного
специалиста по запрашиваемой специальности или квалификации на
текущий учебный год*

Ескерту. 7-қосымша алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 8-қосымша
Нысан
Цифрлық тасымалдағыштардағы оқу және ғылыми әдебиеттердің болуы туралы мәліметтер __________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы) (______________ жағдай бойынша)
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Кәсіп, кадрларды даярлау бағыты бойынша оқу пәні
Атауы, жасалған жылы
Авторлары
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 9-қосымша
Нысан
Лицензияланатын кадрларды даярлау бағытына сәйкес алдыңғы деңгей бойынша лицензияның болуы туралы мәліметтер
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/ с
Бакалавриат кадрларды даярлау бағытының атауы
Лицензияның нөмірі, берілген күні
Магистратура кадрларды даярлау бағытының атауы*
Лицензияның нөмірі, берілген күні
1
2
3
4
5
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдай (қолы)
Ескертпе* "Философия докторы (PhD)" және "бейіні бойынша доктор" дәрежесін бере отырып, жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдары үшін, ақпарат сұратылып отырған кадрларды даярлау бағытының бөлінісінде беріледі
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 10-қосымша
Нысан
Жүргізетін пәннің бейініне сәйкес бес жылда бір рет кадрлардың біліктілігін арттыру
және қайта даярлаудан өткені туралы мәліметтер
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Тақырыптың атауы
Оқыған орны мен кезеңі
Оқыған ұйымның атауы
Сағаттар саны
Аяқталу нысаны
1
2
3
4
5
6
7
Білім беру ұйымының басшысы ___________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 11-қосымша
Нысан
Бір оқытушыға есептегенде студенттер контингентінің сәйкестігі туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
о наличии учебной и научной литературы на цифровых носителях
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
_______________________________________________________________
(наименование организации образования) (по состоянию на ________)
№ п/п
Учебная дисциплина по профессии, направлению подготовки кадров
Название, год создания
Автор(ы)
1
2
3
4
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
о наличии лицензий по предыдущему уровню согласно лицензируемому направлению подготовки кадров
Сноска. Приложение 9 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Наименование направления подготовки кадров бакалавриата
Номер лицензии, дата выдачи
Наименование направления подготовки кадров магистратуры*
Номер лицензии, дата выдачи
1
2
3
4
5
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание* для организаций образования, реализующих образовательные программы послевузовского образования с присуждением степени доктора философии (PhD) и доктора по профилю, информация представляется в разрезе по запрашиваемому направлению подготовки кадров
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о повышении квалификации и переподготовке кадров, за
последние пять лет в соответствии с профилем преподаваемых
дисциплин
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Наименование темы
Место и период прохождения обучения
Наименование организации, в которой проходило обучение
Количество часов
Форма завершения
1
2
3
4
5
6
7
Руководитель
организации образования ________________ (Фамилия, имя, отчество
(подпись) (при наличии)
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о соответствии контингента студентов в расчете на
одного преподавателя

Ескерту. 11-қосымша алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 12-қосымша
Нысан
АҚ "Ұлттық ғылыми-техникалық ақпарат орталығында" тіркелген, жоғары оқу
орнының іргелі және қолданбалы тақырыптары көрсетілген, білім беру ұйымының
ғылыми-зерттеу жұмысы туралы мәліметтер
Ескерту. 12-қосымша алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 13-қосымша
Нысан
Жұмыс өтілі, ғылыми жарияланымдары мен оқулығы немесе оқу құралы көрсетілген тиісті кадрларды даярлау бағыты бойынша ғылыми жетекшілікті жүзеге асыратын ғылыми жетекшілер туралы мәліметтер
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Ғылыми жетекшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Білімі туралы ақпарат ("ғылым кандидаты" және/немесе "ғылым докторы" ғылыми дәрежесінің және/немесе "бейіні бойынша доктор" және/немесе "философия докторы (РhD)" дәрежесінің болуы туралы мәліметтер, резидентураны бітіргені туралы мәліметтер)
Жұмыс өтілі (ғылыми-педагогикалық, клиникалық)
Жарияланымдар тізбесі
Оқулық немесе оқу құралының атауы
отандық мерзімді басылымдарда
шетелдік мерзімді басылымдарда
халықаралық конференция еңбектерінде
1
2
3
4
5
6
7
8
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 14-қосымша
Нысан
Мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, клиникалық, эксперименталдық базалардың болуы туралы мәліметтер*
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ғылыми-зерттеу институтының, клиникалық базасының, ғылыми зертханасының, техникалық паркінің, бизнес-инкубаторының болуы (қажеттісін таңдау)
Орналасқан мекенжайы
Меншік құқығында немесе шарт негізінде
Ескертпе (базаның қызметі туралы қысқаша ақпарат)
1
2
3
4
Білім беру ұйымының басшысы _________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Ескертпе* ақпарат сұратылып отырған кадрларды даярлау бағытының бөлінісінде беріледі
"Білім беру қызметімен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 15-қосымша
Нысан
Шетелдік ғалымдар туралы туралы мәліметтер

Сноска. Приложение 11 исключено приказом Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о научно-исследовательской работе организации
образования, с указанием фундаментальных и прикладных тем
высшего учебного заведения, зарегистрированных в АО
"Национальный центр научно-технической информации"
Сноска. Приложение 12 исключено приказом Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
об осуществляющих научное руководство научных руководителях по направлению подготовки кадров с указанием стажа работы, научных публикаций и учебника или учебного пособия
Сноска. Приложение 13 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Сведения об образовании (сведения о наличии ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю", сведения об окончании резидентуры)
Стаж работы (научно-педагогической, клинической)
Перечень публикаций
Название учебника либо учебного пособия
в отечественных периодических изданиях
в зарубежных периодических изданиях
в трудах международных конференций
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 14
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения
о наличии специализированной научно-технической, научно-методической, клинической, экспериментальной базы*
Сноска. Приложение 14 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Наличие научно-исследовательского института, клинической базы, научной лаборатории, технопарка, бизнес-инкубатора (выбрать нужное)
Адрес местонахождения
На праве собственности либо на договорной основе
Примечание (краткая информация о деятельности базы)
1
2
3
4
Руководитель организации образования ________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Примечание* информация представляется в разрезе по направлению подготовки кадров
Приложение 15
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на занятие
образовательной деятельностью"
Форма
Сведения о зарубежных ученых

Ескерту. 15-қосымша алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 25.01.2019 № 36 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім беру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 16-қосымша
Нысан
Мамандандырылған ғылыми-техникалық, ғылыми-әдістемелік, клиникалық,
эксперименталдық базалардың болуы туралы мәліметтер*
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Білім және ғылым министрінің 25.03.2016 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Приложение 15 исключено приказом Министра образования и науки РК от 25.01.2019 № 36 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии на образовательную
деятельность"
Форма
Сведения о наличии специализированной научно-технической,
научно-методической, клинической, экспериментальной базы*
Сноска. Приложение 16 исключен приказом Министра образования и науки РК от 25.03.2016 № 218 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).