Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 285 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 мамырда № 11154 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 07.04.2020 № 362 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1-ші тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға Мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 15.12.2017 № 727 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 08.08.2016 № 484 (ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.12.2017 № 727 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (Э.К. Өтепов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере учета государственного имущества
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 285. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2015 года № 11154. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 07.04.2020 № 362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Предоставление информации из Реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача из Реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пене и поступившим платежам в государственный бюджет", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) исключен приказом Министра финансов РК от 15.12.2017 № 727 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 08.09.2016 № 484 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 15.12.2017 № 727 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (Утепов Э.К.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 25 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
__________________ Е. Досаев
2015 жылғы 26 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 285 бұйрығына 1-қосымша
"Мемлекеттiк мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттiк мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрауды ұсынған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар.

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
____________________ А. Исекешев
25 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Е. Досаев
26 апреля 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
финансов Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 285
Стандарт государственной услуги
"Представление информации из реестра государственного имущества
(перечень контролируемых государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц; информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в график выставления на
торги объектов государственной собственности)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в График выставления на торги объектов государственной собственности)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством финансов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента подачи запроса услугополучателем на портале – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі бойынша;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар бойынша.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану
тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде күні мен уақытын, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың, нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілген қызметті алушыға пошта арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қолма қол беріледі.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеу барысында (жеткізілу, тіркелу, орындалу туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отыратын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал – запрос в форме электронного документа:
по перечню контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
по информации и материалам о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында;
2) порталда орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Мемлекеттiк мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік қоғамдар
мен жауапкершілігі шектеулі
серіктестіктердің, сондай-ақ
мемлекеттік заңды тұлғалардың
тізбесі; мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігішектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңдытұлғалардың тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.08.2016 № 484 (ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БСН
Атауы
ҰҚН
Сала (1-деңгей)
Сала (4-деңгей)
Толық мекенжайы
Мемлекеттік қатысуы, %
Мәртебесі
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ҰҚН–ұйымдық-құқықтық нысаны
"Мемлекеттiк мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің,
сондай-ақ мемлекеттік заңды
тұлғалардың тізбесі;
мемлекеттік меншік
объектілерін сауда-саттыққа қою
кестесіне енгізілген мемлекеттік
мүлік туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 10.01.2019 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены:
1) на интернет-ресурсе Министерства www.minfin.gov.kz;
2) на портале.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)"
Перечень контролируемых государством акционерных обществ и
товариществ с ограниченной ответственностью, а также
государственных юридических лиц
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 08.09.2016 № 484 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
БИН
Наименование
ОПФ
Отрасль (уровень 1)
Отрасль (уровень 4)
Полный адрес
Государственное участие, %
Статус
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ОПФ - организационно-правовая форма
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.01.2019 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Информация и материалы
о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги
объектов государственной собственности

1. Жекешелендіру объектісін қарап шығу кезінде
1. Объекті бойынша мынадай ақпарат көрсетіледі:
1) Объектінің сәйкестендіру нөмірі (ID):
2) жекешелендіру объектісінің түрі:
акциялар (акционерлік қоғам (бұдан әрі - АҚ);
үлес (жауапкершілігі шектеулі серіктестік (бұдан әрі - ЖШС);
мүліктік кешен;
машиналар мен жабдық;
жылжымайтын мүлік;
жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
өзгелер;
көлік;
3) сатушы;
4) жекешелендіру объектісін сату кезеңі;
5) объектінің мәртебесі:
жекешелендірілуде;
белсенді емес;
жекешелендірілген;
сауда-саттықтан алынған;
6) объектіні бұғаттау:
еркін;
алып тастауға жатады;
7) меншік нысанының коды (бұдан әрі - МНК):
республикалық;
коммуналдық облыстық (республикалық маңызы бар қаланың, астананың);
коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қаланың);
коммуналдық жергілікті өзін-өзі басқару;
8) қосымша деректер (жекешелендіру объектісінің түріне қарай).
2. Объектіні бағалау туралы ақпарат көрсетіледі:
1) бағалаушының атауы;
2) есептің нөмірі;
3) есептің күні;
4) бағалау құны, теңге;
5) бағалау күні.
3. Объекті бойынша құжаттар беттерге таратылған, "объектініңэлектрондық деректеріне" енгізілген, сканерленген түрде көрсетіледі:
1) объектінің құжаттары;
2) жер бойынша құжаттар;
3) фотоальбом.
2. Мерзімді баспа басылымдарында (бұдан әрі - МББ) жарияланған, жекешелендіру объектісін сату бойынша сауда-саттық өткізу туралы хабарламалар жөніндегі ақпаратты қарап шығу кезінде
1. МББ-ның атауы.
2. Жарияланымның нөмірі мен күні.
3. Сауда-саттық өткізудің уақыты мен күні.
4. Сауда-саттық нысаны.
5. Сауда-саттық түрі.
6. Кепілдік жарна.
7. МББ-да жарияланған хабарландырудың мәтіні:
1) мемлекеттік тілде;
2) орыс тілінде.
3. Сауда-саттық туралы деректерді қарап шығу кезінде
1. Сауда-саттық нысаны:
1) аукцион (ағылшын немесе голландиялық);
2) тікелей атаулы сатылым;
3) тендер (инвестициялық немесе коммерциялық);
4) қор биржасы.
2. Сауда-саттықтың әдісі.
3. Қосымша шарттар.
4. Сауда-саттықтың күні мен уақыты.
5. Алғашқы баға, теңге.
6. Кепілдік жарна, теңге.
7. Өсу/төмендеу коэффициенті.
8. Бастапқы баға, теңге.
9. Ең төменгі баға, теңге.
10. Сауда-саттық мәртебесі:
1) өткізілген жоқ;
2) болмайды;
3) өткізілді;
4) сауда-саттық күтілуде.
Ескертпе:
ID;
АҚ;
ЖШС.
"Мемлекеттiк мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің,
сондай-ақ мемлекеттік заңды
тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін
сауда-саттыққа қою кестесіне
енгізілген мемлекеттік мүлік
туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
1-нысан
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесін алуға арналған нысан

1. При просмотре объекта приватизации
1. Отображается информация по объекту:
1) Идентификационный номер объекта;
2) тип объекта приватизации:
акции (акционерное общество (далее - АО);
доля (товарищество с ограниченной ответственностью (далее - ТОО);
имущественный комплекс;
машины и оборудование;
недвижимость;
недвижимость (незавершенное строительство);
прочее;
транспорт;
3) продавец;
4) период продажи объекта приватизации;
5) статус объекта:
на приватизации;
не активный;
приватизирован;
снят с торгов;
6) блокировка объекта:
свободно;
подлежит изъятию;
7) код формы собственности (далее - КФС):
республиканская;
коммунальная областная (города республиканского значения, столицы);
коммунальная районная (города областного значения);
коммунальная местного самоуправления;
8) дополнительные данные (в зависимости от типа объекта приватизации).
2. Отображается информация об оценке объекта:
1) наименование оценщика;
2) номер отчета;
3) дата отчета;
4) оценочная стоимость, тенге;
5) дата оценки.
3. Отображаются документы по объекту в сканированном виде, включенные в "электронное досье объекта", распределенное на вкладки:
1) документы объекта;
2) документы по земле;
3) фотоальбом.
2. При просмотре информации об извещениях о проведении торгов по продаже объекта приватизации, опубликованных в периодических печатных изданиях (далее - ППИ)
1. Наименование ППИ.
2. Номер и дата публикации.
3. Дата и время проведения торгов.
4. Форма торгов.
5. Вид торгов.
6. Гарантийный взнос.
7. Текст объявления, опубликованных в ППИ:
1) на государственном языке;
2) на русском языке.
3. При просмотре данных о торгах
1. Форма торгов:
1) аукцион (английский или голландский);
2) прямая адресная продажа;
3) тендер (инвестиционный или коммерческий);
4) фондовая биржа.
2. Метод торгов.
3. Дополнительные условия.
4. Дата и время торгов.
5. Начальная стоимость, тенге.
6. Гарантийный взнос, тенге.
7. Повышающий/Понижающий коэффициент.
8. Стартовая цена, тенге.
9. Минимальная цена, тенге.
10. Статус торгов:
1) не состоялись;
2) отменен;
3) состоялись;
4) торги ожидаются.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 10.01.2019 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 05.09.2019 № 963 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. "Бизнес-сәйкестендіру нөмірі" (бұдан әрі – БСН) өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Тең;
Тең емес;
Кіреді;
Кірмейді;
Қамтиды;
Басталады;
Аяқталады.
және "Берілмеген" жиегінде іздеу мәнін енгіземіз.
2. "Атауы (орыс тілінде)" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Тең;
Тең емес;
Кіреді;
Кірмейді;
Қамтиды;
Басталады;
Аяқталады;
Сөздерді қамтиды.
және "Берілмеген" жиегінде іздеу мәнін енгіземіз.
3. "Ұйымдық-құқықтық нысан" (бұдан әрі – ҰҚН) өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
АҚ;
Жабық акционерлік қоғам (бұдан әрі - ЖАҚ);
Ашық акционерлік қоғам (бұдан әрі - ААҚ);
Мемлекеттік мекеме;
Жедел басқару құқығындағы (қазыналық) мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі - ЖМК);
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорын (бұдан әрі - ШМК);
Еншілес кәсіпорын (бұдан әрі - ЕК);
Басқа да коммерциялық ұйымдар;
Басқа да коммерциялық емес ұйымдар;
Өкілдік;
ЖШС;
Филиал.
4. "Бұғаттау" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) белсенді;
2) қашықтағы.
5. "Аумақ" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
Қазақстан:
Ақмола облысы;
Ақтөбе облысы;
Алматы облысы;
Алматы қаласы;
Нұр-Сұлтан қаласы;
Шымкент қаласы;
Атырау облысы;
Шығыс Қазақстан облысы;
Жамбыл облысы;
Батыс Қазақстан облысы;
Қарағанды облысы;
Қостанай облысы;
Қызылорда облысы;
Маңғыстау облысы;
Павлодар облысы;
Солтүстік Қазақстан облысы;
Түркістан облысы.
2-нысан
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалар туралы мәліметтер қарауға арналған нысан

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.01.2019 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 05.09.2019 № 963 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма 1
Форма для получения перечня контролируемых государством
акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью,
а также государственных юридических лиц
1. Для поиска по критерию "Бизнес-идентификационный номер" (далее – БИН) выбирается условие запроса из справочника:
Равно;
Не равно;
Входит в;
Не входит в;
Содержит;
Начинается с;
Заканчивается на.
и вводим искомое значение в поле "Не задано".
2. Для поиска по критерию "Наименование (русский язык)" выбирается условие запроса из справочника:
Равно;
Не равно;
Входит в;
Не входит в;
Содержит;
Начинается с;
Заканчивается на;
Содержит фразу.
и вводим искомое значение в поле "Не задано".
3. Для поиска по критерию "Организационно-правовая форма" (далее – ОПФ) выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
Акционерное общество (далее – АО);
Закрытое акционерное общество (далее - ЗАО);
Открытое акционерное общество (далее - ОАО);
Государственное учреждение;
Государственное предприятие на праве оперативного управления (казенное) (далее - ГПО);
Государственное предприятие на праве хозяйственного ведения (далее - ГПХ);
Дочернее предприятие (далее - ДП);
Другие коммерческие организации;
Другие некоммерческие организации;
Представительство;
Товарищество с ограниченной ответственностью (далее – ТОО);
Филиал.
4. Для поиска по критерию "Блокировка" выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) Активный;
2) Удаленный.
5. Для поиска по критерию "Регион" выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
Казахстан:
Акмолинская область;
Актюбинская область;
Алматинская область;
Город Алматы;
Город Нур-Султан;
Город Шымкент;
Атырауская область;
Восточно-Казахстанская область;
Жамбылская область;
Западно-Казахстанская область;
Карагандинская область;
Костанайская область;
Кызылординская область;
Мангистауская область;
Павлодарская область;
Северо-Казахстанская область;
Туркестанская область.
Форма 2
Форма для просмотра сведений о контролируемых государством
акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью,
а также государственных юридических лиц

1. Объектіні қарау кезінде
1) Объект жөнінде ақпарат көрсетіледі:
Объектінің сәйкестендіргіші;
БСН;
Салық төлеушінің тіркеу нөмірін (СТТН);
Кәсіпорындар мен ұйымдардың жалпы жіктеуіші (КҰЖЖ);
Атауы (орыс тілінде).
2) Қосымша мәліметтер:
Атауы (қазақ тілінде);
ҰҚН;
МНК (4-деңгей);
МНК;
Қаржыландыру көзі;
Мемлекеттік тіркеу №;
Мемлекеттік тіркеу күні;
Алғашқы мемлекеттік тіркеу күні;
Мәртебесі;
Бұғаттау;
Мемлекеттік басқарма органы;
Меншік иесі;
Сала (1-деңгей);
Сала (4-деңгей).
3) Қосымша:
Байланыс:
Бірінші басшы;
Бас бухгалтер;
Ел;
Индекс;
Облыс;
Аймақ;
Елді мекен, үй, пәтер;
Телефон;
Факс;
E-mail;
Веб-сайт.
4) Мекенжай тіркелімі
Мекенжайдың тіркеу коды (бұдан әрі – МТК);
Республика;
Облыс;
Аудан;
Ауылдық округ;
Ауыл (село);
Көше;
Мекенжай.
5) Тәуелді ұйымдар:
Бағынысты;
Құрылған.
6) Жарғылық капитал
Жарғылық капитал, теңге (АҚ (ЖАҚ, ААҚ), ЖШС, ШМК және ЕК үшін қолданылады);
Мемлекеттік салымы, теңге;
Мемлекеттік қатысуы, %;
Мемлекеттік пакеті, дана (тек АҚ (ЖАҚ және ААҚ үшін);
Тіркеуші;
Бос салымы, теңге
Бос акциялары, дана (тек АҚ (ЖАК, және ААҚ үшін);
Қарыздағы акциялары, дана (тек АҚ (ЖАҚ және ААҚ үшін).
7) Негізгі сәйкестендіргіштер;
8) Мемлекеттiк кәсiпкерлiк
Мәртебесі;
Бұғаттау;
Жоспарлы күні;
Іс жүзіндегі күні;
Ескертпе;
Жарғы бойынша қызмет түрі;
Саланың коды ("Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы бойынша);
Сала ("Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы бойынша);
Келісілген күні;
Шығару күні.
9) Сыртқы интеграциялары:
Жылжымайтын мүлік объектілері:
Объекттің түрі;
Қор;
Жер телімінің алаңы (гектар);
Қабат саны;
Пайдалы алаң (шаршы метр);
Құрылыс алаңы (шаршы метр);
Объекттің облысы;
Объекттің ауданы;
Құқық түрі;
Жылжымайтын мүлік түрі;
Функционалдық мақсаты;
Мекенжайы.
Объектінің кадастрлық нөмірі;
Бастапқы объектінің кадастрлық нөмірі
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі;
Кадастрлық нөмір;
Жаңартылған күні;
Пайдалануға беру жылы
Салық салынатын құн (теңге);
Операция күні;
Ауыртпалықтардың болуы туралы мәлімет;
Тыйым салудың болуы туралы мәлімет.

1. При просмотре объекта
1) Отображается информация по объекту:
Идентификатор объекта;
БИН;
Регистрационный номер налогоплательщика;
Общий классификатор предприятий и организаций (далее - ОКПО);
Наименование (русский язык).
2) Дополнительные сведения:
Наименование (казахский язык);
ОПФ;
код формы собственности (далее - КФС) (уровень 4);
КФС;
Источник финансирования;
№ государственной регистрации;
Дата государственной регистрации;
Дата первичной государственной регистрации;
Статус;
Блокировка;
Орган государственного управления;
Собственник;
Отрасль (уровень 1);
Отрасль (уровень 4).
3) Дополнительно:
Контакты:
Первый руководитель;
Главный бухгалтер;
Страна;
Индекс;
Область;
Регион;
Населенный пункт, дом, квартира;
Телефон;
Факс;
E-mail;
Веб-сайт.
4) Адресный регистр
Регистрационный код адреса (далее – РКА);
Республика;
Область;
Район;
Сельский округ;
Аул (село);
Улица;
Адрес.
5) Зависимые организации:
Подчиненные;
Учрежденные.
6) Уставный капитал
Уставный капитал, тенге (применяется для АО (ЗАО, ОАО), ТОО, ГПХ и ДП);
Государственный вклад, тенге;
Государственное участие, %;
Государственный пакет, штук (только для АО (ЗАО и ОАО);
Регистратор;
Свободно вклад, тенге;
Свободно акций, штук (только для АО (ЗАО и ОАО);
Акции обременено, штук (только для АО (ЗАО и ОАО).
7) Основные индикаторы;
8) Государственное предпринимательство
Статус;
Блокировка;
Плановая дата;
Фактическая дата;
Примечание;
Вид деятельности по уставу;
Код отрасли (по постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами");
Отрасль (по постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095 "Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними лицами");
Дата согласования;
Дата исключения.
9) Внешние интеграции:
Объекты недвижимости:
Вид объекта;
Фонд;
Площадь земельного участка (гектар);
Количество этажей;
Полезная площадь (квадратные метры);
Площадь застройки (квадратные метры);
Область объекта;
Район объекта;
Вид права;
Тип недвижимости;
Функциональное назначение;
Адрес;
Кадастровый номер объекта;
Кадастровый номер первичного объекта;
Кадастровый номер земельного участка;
Кадастровый номер;
Дата обновления;
Год ввода в эксплуатацию;
Налогооблагаемая стоимость (тенге);
Дата операции;
Сведения о наличии обременений;
Сведения о наличии ареста.

10) Электрондық дерекнама
Аудиторлық есептер;
ҚШҚ бойынша құжаттар;
Өзге де құжаттамалар;
Басқару органдарының шешімдері;
Құрылтай құжаттары.
11) Есептер:
АҚ (ЖАҚ, ААҚ), ЖШС, ШМК және ЖМК үшін:
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспары;
Мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдардың және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы бойынша есеп;
Ұлттық басқару холдингтері, ұлттық холдингтер мен ұлттық компаниялар үшін:
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамын қоспағанда, акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспары;
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму жоспарларының орындау жөніндегі есеп;
Мемлекеттік мүлік тізбесіне ұсынылған акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиясы;
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың даму стратегиясын орындау жөніндегі есеп;
Ұйымдармен сыртқы және ішкі қарыздарды тарту туралы тоқсан сайынғы ақпарат;
Акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың қарыздары және өтеу кестесі, қаржылық тұрақтылығы туралы тоқсан сайынғы және жартыжылдықтағы ақпарат.
"Мемлекеттiк мүлік тізілімінен
ақпарат беру (мемлекет
бақылайтын акционерлік
қоғамдар мен жауапкершілігі
шектеулі серіктестіктердің,
сондай-ақ мемлекеттік заңды
тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік
меншік объектілерін
сауда-саттыққа қою кестесіне
енгізілген мемлекеттік мүлік
туралы ақпарат пен
материалдар)" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 10.01.2019 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген, мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдарды алуға арналған нысан
1. "Жекешелендіру объектісінің түрі" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:

10) Электронное досье
Аудиторские отчеты;
Документы по финансово-хозяйственной деятельности;
Прочая документация;
Решения органов управления;
Учредительные документы.
11) Отчеты:
Для АО (ЗАО, ОАО), ТОО, ГПХ и ГПО:
План развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных предприятий;
Отчет по исполнению плана развития контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных предприятий;
Для национальных управляющих холдингов, национальных холдингов и национальных компаний:
План развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, за исключением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына";
Отчет по исполнению планов развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
Стратегия развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство, предоставляемых в Реестр государственного имущества;
Отчет по исполнению стратегии развития национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство;
Ежеквартальная информация о привлечении организациями внешних и внутренних займов;
Ежеквартальная и полугодовая информация о заимствованиях и графике погашения, финансовой устойчивости национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, акционером которых является государство.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Представление информации из реестра
государственного имущества (перечень
контролируемых государством акционерных
обществ и товариществ с ограниченной
ответственностью, а также государственных
юридических лиц; информация и материалы о
государственном имуществе, включенном в
график выставления на торги объектов
государственной собственности)"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 10.01.2019 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма для получения информации и материалов о государственном
имуществе, включенном в график выставления на торги объектов
государственной собственности
1. Для поиска по критерию "Тип объекта приватизации" выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:

1) акциялар (АҚ);
2) үлес (ЖШС);
3) мүліктік кешен;
4) машиналар мен жабдық;
5) жылжымайтын мүлік;
6) жылжымайтын мүлік (аяқталмаған құрылыс);
7) өзгелер;
8) көлік.
2. "Бұғаттау" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және сұрау жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді таңдаймыз:
1) жекешелендірілуде;
2) жекешелендірілген;
3) алынып тасталған.
3. "МНК" өлшемі бойынша іздеу үшін анықтамалықтан сұрау шарты таңдалады:
Кіреді;
Кірмейді.
және "Берілмеген" жиегінде бір немесе бірнеше қажетті мәндерді
таңдаймыз:
1) республикалық меншік;
2) коммуналдық облыстық (республикалық маңызы бар қала, астана);
3) коммуналдық аудандық (облыстық маңызы бар қала);
4) коммуналдық жергілікті өзін-өзі басқару;
5) Қазарнаулыэкспорт.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 285 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен (сенімгерлік басқарушылармен) жасалған жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша оларға мемлекеттік мүлік тізілімінен шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы;
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде:
құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 20 (жиырма) минут;
электрондық кезек талонын алған сәттен бастап күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
Мемлекеттік корпорация қызметкері ресімдеуге рұқсат етілген ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут;

1) акции (акционерное общество (далее - АО);
2) доля (товарищество с ограниченной ответственностью (далее - ТОО);
3) имущественный комплекс;
4) машины и оборудование;
5) недвижимость;
6) недвижимость (незавершенное строительство);
7) прочее;
8) транспорт.
2. Для поиска по критерию "Блокировка" выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле запроса выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) на приватизации;
2) приватизирован;
3) удаленный.
3. Для поиска по критерию "код формы собственности" (далее - КФС) выбирается условие запроса из справочника:
Входит;
Не входит.
и в поле "Не задано" выбираем одно или несколько необходимых значений:
1) республиканская собственность;
2) коммунальная областная (города республиканского значения, столица);
3) коммунальная районная (города областного значения);
4) коммунальная местного самоуправления;
5) Казспецэкспорт.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 285
Стандарт государственной услуги
"Выдача из реестра государственного имущества справки
арендаторам (доверительным управляющим) государственного
имущества по заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления), содержащей сведения о начислениях
по договору, пени и поступившим платежам в государственный
бюджет"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача из реестра государственного имущества справки арендаторам (доверительным управляющим) государственного имущества по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), содержащей сведения о начислениях по договору, пени и поступившим платежам в государственный бюджет" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством финансов Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), по выбору услугополучателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента:
1) при обращении в Государственную корпорацию:
с момента сдачи документов – 20 (двадцать) минут;
максимально допустимое время ожидания в очереди с момента получения талона электронной очереди – не более 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время оформления работником Государственной корпорации – 15 (пятнадцать) минут;

2) порталға жүгінген кезде – 10 (он) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толығымен автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарт бойынша анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алған кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі-сенбі аралығында, көрсетілетін қызметті берушінің белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша "электрондық" кезек тәртібінде жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады, электрондық кезекті портал арқылы брондауға болады.
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша заңды тұлғаның, нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлғаның уәкілетті өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
жеке басты куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушының не сенімхат бойынша уәкілетті өкілдің жеке басын сәйкестендіру үшін);
"Мемлекеттік корпорацияның қызметкері Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіндегі деректерді көрсетілетін қызметті алушы құжаттарының түпнұсқаларымен салыстырады және көрсетілетін қызметті алушыға берілген құжаттардың түпнұсқаларын қайтарады;
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес олармен жасалған мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы шарттың нөмірін және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольмен куәландырылған, жеке тұлғалар үшін – жеке сәйкестендіру нөмірін, заңды тұлғалар үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші мен Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.

2) при обращении на портал – 10 (десять) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – справка по договору о передаче государственного имущества в аренду (доверительное управление) согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
При получении государственной услуги через портал, результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы:
1) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресения и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы услугодателя с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва.
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по выбору услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо уполномоченного представителя: юридического лица по доверенности; физического лица по нотариально заверенной доверенности):
1) в Государственную корпорацию:
заявление установленной формы, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документ удостоверяющий личность (для идентификации личности услугополучателя либо уполномоченного представителя по доверенности);
Работник Государственной корпорации сверяет данные из информационной системы Государственной корпорации с оригиналами документов услугополучателя и возвращает предъявленные оригиналы документов услугополучателю;
2) на портал:
запрос в форме электронного документа, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, с указанием номера заключенного с ним договора о передаче государственного имущества в аренду (доверительное управление) и индивидуального идентификационного номера - для физического лица, бизнес-идентификационного номера - для юридического лица, удостоверенный ЭЦП услугополучателя или одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель и работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.04.2018 № 449 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрықтарымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттар қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының, Министрліктің атына беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Мемлекеттік корпорацияның филиал, бөлім басшысының атына жіберіледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің, Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде күні мен уақыты, шағымды қабылдаған лауазымды адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің, Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының: 8-800-080-7777 немесе 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Портал арқылы шағымды жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеу барысында (жеткізілу, тіркелу, орындалу туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016); от 09.04.2018 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной
корпорации и (или) их работников по вопросам оказания
государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется на имя руководителя филиала, отдела Государственной корпорации по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства, Государственной корпорации с указанием даты и времени, фамилии и инициалов должностного лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, Государственной корпорации подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету
ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Өзін-өзі қарап күту, өздігінен жүріп-тұру, бағдарлай алу қабілетінен немесе мүмкіндігінен толық немесе ішінара көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорация қызметкері 1414 немесе 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы тұрғылықты жеріне барып отырып жүргізеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет - ресурсында;
3) порталда орналастырылған.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.04.2018 № 449 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрықтарымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда немесе порталдың есептік жазбасына ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі қосылған және тіркелген жағдайда, бір рет қолданылатын парольді пайдаланған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.04.2018 № 449 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
16.Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minfin.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік
тізілімінен шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 1-қосымша
нысан
Мәліметтер болған жағдайда
Мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы
шарт бойынша анықтама
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік көрсетілетін қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № – ____ және БСН/ЖСН – _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мыналар тіркелген:

Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенным приказом Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через Государственную корпорацию
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
13. Услугополучателям имеющих нарушение здоровья со стойким расстройством функции организма ограничивающее его жизнедеятельность, в случае необходимости прием документов, для оказания государственной услуги, производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства www.minfin.gov.kz;
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации www.gov4c.kz;
3) на портале.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными приказами Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016); от 09.04.2018 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП или использования одноразового пароля, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.04.2018 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minfin.gov.kz, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача из реестра государственного
имущества справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пени и поступившим
платежам в государственный бюджет"
форма
При наличии сведений
Справка по договору о передаче государственного имущества
в аренду (доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора – _____ и БИН/ИИН – __________, в базах данных реестра государственного имущества зарегистрированы следующие:

1) шарт және мемлекеттік мүлік бойынша мәліметтер:
Шарт түрі: мүліктік жалға алу (жалдау)/сенімгерлік басқару
Жалға беруші (сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы)
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Баланс ұстаушы:
БСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс телефондары
Жалдаушы (сенімгерлік басқарушы):
БСН/ЖСН, толық атауы, мекенжайы, байланыс деректері
Шарттың нөмірі мен күні:
Мемлекеттік мүлік түрі:
көлік немесе ғимараттағы үй-жай немесе ғимарат немесе жабдық немесе басқалар
Жалға алу (сенімгерлік басқару) кезеңі:
Жалға алу (сенімгерлік басқару) нысаны:
мемлекеттік мүліктің орналасқан орны, сипаты мен сипаттамасы
2) шарт бойынша есептеулер, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түсімдер:
Есептеу күні
Есептелді, теңге
Мерзімі өткен күндер саны
Уақтылы төленбегені үшін өсімпұл, теңге (бір күнгі өсімпұл сомасы х мерзімі өткен күндер саны)
Мембюджетке түсті, теңге
Төлем күні
Барлығы есептелді:
жалға алу төлемі, теңге: _________
өсімпұл, теңге: _________
Мемлекеттік бюджетке түсті, теңге: _________
Жиыны төлемге, теңге: _________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
Мәліметтер болмаған кезде
Мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы
шарт бойынша анықтама
Құжат мемлекеттік мүлік тізілімімен қалыптастырылған
Бірегей нөмірі:
Сұрау салынған күні мен уақыты:
Анықтаманы алатын күні мен уақыты:
Құрметті www.gosreestr.kz веб-порталының мемлекеттік көрсетілетін қызметін тұтынушы!
Сіз тапсырған іздестіру критерийлері бойынша: шарттың № – ____ және БСН/ЖСН – _______, мемлекеттік мүлік тізілімінің дерекқорында мәліметтер табылған жоқ.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 1-тармағына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
штрих-кодта Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 шілдедегі № 802 қаулысымен мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор болып айқындалған "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлік қоғамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған деректер қамтылған.
Ескертпе:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
"Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік
тізілімінен шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 2-қосымша
Басшыға
__________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________
(Т.А.Ж., жеке тұлғаның ЖСН және
атауы, заңды тұлғаның БСН)
Өтініш
Мемлекеттік мүлікті жалға (сенімгерлік басқаруға) беру туралы ___ жылғы № ___ шарт бойынша анықтама беруіңізді сұраймын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
___________ "___" ______20__ж.
(қолтаңба)
"Мемлекеттік мүлікті жалға
алушылармен (сенімгерлік
басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару)
шарттары бойынша оларға
мемлекеттік мүлік тізілімінен
шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік
бюджетке түскен төлемдер
туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Ұйымдарды іздеу өлшемдері

1) сведения по договору и государственному имуществу:
Тип договора: имущественный найм (аренда)/доверительное управление
Наймодатель (учредитель доверительного управления):
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Балансодержатель:
БИН, полное наименование, адрес, контакты
Наниматель (доверительный управляющий):
БИН/ИИН, полное наименование, адрес, контакты
Номер и дата договора:
Тип государственного имущества:
транспорт или помещение в здании или здание или оборудование или др.
Период аренды (доверительного управления):
Объект аренды (доверительного управления):
местонахождение, описание и характеристика государственного имущества
2) начисления, пеня и поступления в государственный бюджет по договору:
Дата начисления
Начислено, тенге
Количество просроченных дней
Пеня за несвоевременную уплату, тенге (сумма пени за один день X количество просроченных дней)
Поступило в госбюджет, тенге
Дата платежа
Итого начислено:
арендная плата, тенге: ________
пеня, тенге: _________________
Поступило в госбюджет, тенге: ________
Итого к оплате, тенге: ________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества "Информационно-учетный центр", определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
При отсутствии сведений
Справка по договору о передаче государственного имущества
в аренду (доверительное управление)
Документ сформирован: реестром государственного имущества
Уникальный номер:
Дата и время запроса:
Дата и время получения справки:
Уважаемый потребитель государственных услуг веб-портала
www.gosreestr.kz!
По заданным Вам критериям поиска: № договора – _____ и БИН/ИИН – _____________, в базах данных реестра государственного имущества сведения не найдены.
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
штрих-код содержит данные, подписанные электронной цифровой подписью акционерного общества "Информационно-учетный центр", определенного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2011 года № 802 единым оператором в сфере учета государственного имущества.
Примечание:
БИН – бизнес–идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача из реестра государственного
имущества справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пени и поступившим
платежам в государственный бюджет"
Руководителю
__________________________________
(наименование услугодателя)
__________________________________
__________________________________
от _______________________________
__________________________________
(Ф.И.О., ИИН физ. лица и наименование,
БИН юр. лица)
Заявление
Прошу Вас выдать мне Справку по договору № ___ от __ о передаче государственного имущества в аренду (доверительное управление).
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
___________ "___" ______ 20__ г.
(подпись)
Приложение 3 к стандарту
государственной услуги
"Выдача из реестра
государственного имущества
справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества
по заключенным с ними
договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения
о начислениях по договору, пени
поступившим платежам в
государственный бюджет"
Форма
Критерии поиска организаций

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.04.2018 № 449 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-қадам. Деректерді толтыру:
1) жалдаушының БСН-і/ЖСН-і;
2) шарттың нөмірі.
2-қадам. ЭЦҚ-мен қол қою немесе бір рет қолданылатын парольдің көмегі арқылы:
1) ЭЦҚ-мен қол қою немесе бір рет қолданылатын парольді енгізу.
3-қадам. Сұрау салудың нәтижесі (экранға шығару):
1) жалдаушының БСН-і/ЖСН-і;
2) сұрау салу нөмірі;
3) қызметтің түрі;
4) сұрау салудың мәртебесі.
Нәтижесінде көрсетілетін қызметті алушыға жасалған жалға алу (сенімгерлік басқару) шарттары бойынша, өсімпұл және мемлекеттік бюджетке түскен төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын анықтама беріледі. Қажет болған кезде көрсетілетін қызметті алушы анықтаманы PDF форматында көшіре алады.
"Мемлекеттік мүлікті жалға алушылармен
(сенімгерлік басқарушылармен) жасалған
жалдау (сенімгерлік басқару) шарттары
бойынша оларға мемлекеттік мүлік
тізілімінен шарт бойынша есептеулер,
өсімпұл мен мемлекеттік бюджетке түскен
төлемдер туралы мәліметтерді қамтитын
анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 4-қосымша
Нысан
(көрсетілетін қызметті алушының тегі,
аты, бар болса әкесінің аты
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) не ұйымының атауы)
__________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.01.2016 № 35 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияcы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының № ____ бөлімі (мекенжайы көрсетілсін) мемлекеттік қызмет көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсетілсін) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) ______________________________;
2) ______________________________;
3) ______________________ ұсынбауыңызға байланысты бас тартады.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден екі данада жасалды.
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефон _______________________
Алдым: Т.А.Ә./ көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 285 бұйрығына
3-қосымша
"Мемлекеттік емес заңды тұлғалардың және жеке тұлғалардың мүлікке құқығын сыйға беру шарты бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен Қазақстан Республикасының қабылдауы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра финансов Республики Казахстан от 09.04.2018 № 449 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Шаг 1. Заполнение данных:
1) БИН/ИИН нанимателя;
2) номер договора.
Шаг 2. Подписание ЭЦП или при помощи одноразового пароля:
1) подписание ЭЦП или ввод одноразового пароля.
Шаг 3. Результат запроса (выдача на экран):
1) БИН/ИИН нанимателя;
2) номер запроса;
3) тип услуги;
4) статус запроса.
В результате услугополучателю выдается справка, содержащая сведения по заключенным с ними договорам аренды (доверительного управления), пене и поступившим платежам в государственный бюджет. При необходимости услугополучатель может скачать справку в формате PDF.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача из реестра государственного
имущества справки арендаторам
(доверительным управляющим)
государственного имущества по
заключенным с ними договорам аренды
(доверительного управления),
содержащей сведения о начислениях
по договору, пени и поступившим
платежам в государственный бюджет"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра финансов РК от 28.01.2016 № 35 (вводится в действие с 01.03.2016).
Форма
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_______________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан
от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ______
филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная
корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги(указать
наименование государственной услуги в соответствии со стандартом
государственной услуги) ввиду представления Вами не полного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом
государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1.________________________________________;
2.________________________________________;
3._____________________________________ ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для
каждой стороны.
ФИО (работника государственной корпорации) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О.__________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 285
Стандарт государственной услуги
"Принятие Республикой Казахстан прав на имущество
негосударственных юридических лиц и физических лиц по договору
дарения в порядке, определяемом Правительством
Республики Казахстан"

Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 15.12.2017 № 727 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

Сноска. Стандарт исключен приказом Министра финансов РК от 15.12.2017 № 727 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).