"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 359 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 мамырда № 11192 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.07.2017 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 05.07.2017 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Мыналардың:
1) "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 14 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9175 болып тіркелген, 2014 жылы 31 шілде № 147 (27768) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған);
2) "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2014 жылғы 27 қаңтардағы № 14 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2014 жылғы 30 маусымдағы № 109 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9650 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2015 жылы 19 ақпан № 33 (27909); "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылы 19 ақпан № 33 (28511) жарияланған)) күші жойылды деп танылсын.

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 359. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 мая 2015 года № 11192. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 05.07.2017 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации".
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 05.07.2017 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 27 января 2014 года № 14 "Об утверждении регламента государственной услуги "Представление статистической информации, непредусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9175, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 31 июля 2014 года № 147 (27768));
2) приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 30 июня 2014 года № 109 "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 27 января 2014 года № 14 "Об утверждении регламента государственной услуги "Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9650), опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 19 февраля 2015 года № 33 (27909); "Егемен Казакстан" от 19 февраля 2015 года № 33 (28511)).

3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің интернет-ресурстарында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 359 бұйрығымен
бекітілген
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.10.2019 № 86 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10883 болып тіркелген) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес әзірлеп "Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" ШЖҚ РМК және оның облыстардағы, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларындағы филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

3. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсах Министерства национальной экономики Республики Казахстан и Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 359
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 09.04.2018 № 140 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регламент государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.10.2019 № 86 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – государственная услуга) оказывается на основании Стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10883) (далее – Стандарт), Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" и его филиалами в областях, городах Нур-Султане, Алматы и Шымкенте (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал);
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
3) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
портал арқылы:
статистикалық ақпаратты ұсыну туралы хабарлама;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты қағаз жеткізгіште беру;
статистикалық ақпаратты ұсыну туралы хабарлама;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама;
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық/қағаз.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының ұсынған өтініші, сонымен қатар Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттары (бұдан әрі – құжаттар) мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) басталуына негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) іс жүргізуге жауапты жұмыскер 30 (отыз) минуттың ішінде құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және директорға не оның міндетін атқарушыға жолдайды;
2) директор не оның міндетін атқарушы 1 (бір) сағат 30 (отыз) минуттың ішінде тиісті қарарды жазады және құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге тапсырады;
3) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер сұратылған статистикалық ақпаратты (бұдан әрі – ақпарат) күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде көрсетілген қызмет құнының есебін жүргізу үшін бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскерге ұсынады;
4) бюджеттік жоспарлауға жауапты жұмыскер бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскерге 3 (үш) сағат ішінде ақпаратты ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызмет құнының есебін ұсынады;
5) бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер көрсетілетін қызмет құнының есебі негізінде төлем шотын ұсынады және алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушыдан төлемді күту мерзімі күнтізбелік 2 (екі) күнді құрайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің есеп айырысу шотына төлем расталғаннан кейін, нәтижеге директор не оның міндетін атқарушы қолын қойып 2 (екі) сағат ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті төлемді жүзеге асырмаған жағдайда мынадай рәсімдер сақталады:
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер төлем мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті төлемнің жоқтығы туралы хабарлайды;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жолдайды.

1) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал);
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
3) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная или электронная.
3. Результат оказания государственной услуги через:
портал:
уведомление о предоставлении статистической информации;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Государственную корпорацию или услугодателя:
предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации на бумажном носителе;
уведомление о предоставлении статистической информации;
уведомление об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем заявления, а также документов, указанных в пункте 9 Стандарта (далее – документы).
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) работник, ответственный за ведение делопроизводства осуществляет регистрацию документов и направляет директору либо лицу, исполняющему его обязанности в течение 30 (тридцати) минут;
2) директор либо лицо, исполняющее его обязанности налагает соответствующую резолюцию и передает документы работнику, ответственному за оказание государственной услуги в течение 1 (одного) часа 30 (тридцати) минут;
3) работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 7 (семи) календарных дней предоставляет запрашиваемую статистическую информацию (далее – информация) для осуществления расчета стоимости государственной услуги работнику, ответственному за бюджетное планирование;
4) работник, ответственный за бюджетное планирование, после предоставления информации, предоставляет расчет стоимости государственной услуги в течение 3 (трех) часов работнику, ответственному за ведение бухгалтерского учета;
5) работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, выставляет и направляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги на электронный адрес услугополучателя, в течение 1 (одного) часа. Срок для ожидания оплаты от услугополучателя составляет 2 (два) календарных дня;
6) после подтверждения оплаты на расчетный счет услугодателя результат оказания государственной услуги подписывается директором либо лицом, исполняющим его обязанности и направляется услугополучателю в течение 2 (двух) часов.
При неосуществлении услугополучателем оплаты, необходимой для оказания государственной услуги, соблюдаются следующие процедуры:
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, уведомляет об отсутствии оплаты, необходимой для оказания государственной услуги работника, ответственного за оказание государственной услуги, в течение 1 (одного) часа после окончания срока оплаты;
работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 1 (одного) часа направляет услугополучателю уведомление об отказе в оказании государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімнің (іс-қимылдың) орындалуын бастау үшін негіз болып табылады:
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу;
директор не оның міндетін атқарушының жазылған тиісті қарары;
сатистикалық ақпаратты қалыптастыру;
көрсетілетін қызмет құнының есебі;
көрсетілетін қызмет төлем шотын жолдау;
көрсетілетін қызмет нәтижесіне қол қою;
көрсетілетін қызмет нәтижесін жолдау.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
іс жүргізуге жауапты жұмыскер;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер;
бюджеттік жоспарлауға жауапты жұмыскер;
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер;
директор не оның міндетін атқарушы адам.
8. Әрбір рәсімнің іс-қимылдың ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) арасында рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігін сипаттау:
1) іс жүргізуге жауапты жұмыскер құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және директорға не оның міндетін атқарушыға 30 (отыз) минуттың ішінде жолдайды;
2) директор не оның міндетін атқарушы 1 (бір) сағат 30 (отыз) минуттың ішінде тиісті қарарды жазады және құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге тапсырады;
3) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер ақпаратты күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде көрсетілген қызмет құнының есебін жүргізу үшін бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскерге ұсынады;
4) бюджеттік жоспарлауға жауапты жұмыскер бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскерге 3 (үш) сағат ішінде ақпаратты ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызмет құнының есебін ұсынады;
5) бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер көрсетілетін қызмет құнының есебі негізінде төлем шотын ұсынады және алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушыдан төлемді күту мерзімі күнтізбелік 2 (екі) күнді құрайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің есеп айырысу шотына төлем расталғаннан кейін, нәтижеге директор не оның міндетін атқарушы қолын қойып 2 (екі) сағат ішінде мемлекеттік қызметті алушыға жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті төлемді жүзеге асырмаған жағдайда мынадай рәсімдер сақталады:
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер төлем мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті төлемнің жоқтығы туралы хабарлайды;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жолдайды.

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
регистрация документов услугополучателя;
резолюция директора либо лица, исполняющего его обязанности;
формирование статистической информации;
расчет стоимости государственной услуги;
направление счета на оплату государственной услуги;
подписание результата государственной услуги;
направление результата государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
работник, ответственный за ведение делопроизводства;
работник, ответственный за оказание государственной услуги;
работник, ответственный за бюджетное планирование;
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета;
директор либо лицо, исполняющее его обязанности.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник, ответственный за ведение делопроизводства осуществляет регистрацию документов и направляет директору либо лицу, исполняющему его обязанности в течение 30 (тридцати) минут;
2) директор либо лицо, исполняющее его обязанности налагает соответствующую резолюцию и передает документы работнику, ответственному за оказание государственной услуги в течение 1 (одного) часа 30 (тридцати) минут;
3) работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 7 (семи) календарных дней предоставляет информацию для осуществления расчета стоимости государственной услуги работнику, ответственному за бюджетное планирование;
4) работник, ответственный за бюджетное планирование, после предоставления информации, предоставляет расчет стоимости государственной услуги в течение 3 (трех) часов работнику, ответственному за ведение бухгалтерского учета;
5) работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, выставляет и направляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги на электронный адрес услугополучателя, в течение 1 (одного) часа. Срок для ожидания оплаты от услугополучателя составляет 2 (два) календарных дня;
6) после подтверждения оплаты на расчетный счет услугодателя результат оказания государственной услуги подписывается директором либо лицом, исполняющим его обязанности и направляется услугополучателю в течение 2 (двух) часов.
При неосуществлении услугополучателем оплаты, необходимой для оказания государственной услуги, соблюдаются следующие процедуры:
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, уведомляет об отсутствии оплаты, необходимой для оказания государственной услуги работника, ответственного за оказание государственной услуги, в течение 1 (одного) часа после окончания срока оплаты;
работник, ответственный за оказание государственной в течение 1 (одного) часа направляет услугополучателю уведомление об отказе в оказании государственной услуги.

4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
9. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсеткен кезде мынадай рәсімдер сақталады:
1) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдайды және Мемлекеттік органның автоматтандырылған жұмыс орнының "Халыққа қызмет көрсету орталығының интеграцияланған ақпараттық жүйесі" (бұдан әрі – МО АЖО) арқылы 15 (он бес) минуттың ішінде көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
2) іс жүргізуге жауапты жұмыскер құжаттарды тіркеуді жүзеге асырады және директорға не оның міндетін атқарушыға 30 (отыз) минуттың ішінде жолдайды;
3) директор не оның міндетін атқарушы 1 (бір) сағат 30 (отыз) минуттың ішінде тиісті қарарды жазады және құжаттарды мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге тапсырады;
4) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер ақпаратты күнтізбелік 7 (жеті) күн ішінде көрсетілген қызмет құнының есебін жүргізу үшін бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскерге ұсынады;
5) бюджеттік жоспарлауға жауапты жұмыскер бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскерге 3 (үш) сағат ішінде ақпаратты ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызмет құнының есебін ұсынады;
6) бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер көрсетілетін қызмет құнының есебі негізінде төлем шотын ұсынады және алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушыдан төлемді күту мерзімі күнтізбелік 2 (екі) күнді құрайды;
7) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер төлем расталғаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде МО АЖО арқылы ақпаратты беру туралы хабарламаны жолдайды;
8) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер хабарламаны жолдағаннан кейін 30 (отыз) минуттың ішінде көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті төлемді жүзеге асырмаған жағдайда мынадай рәсімдер сақталады:
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер төлем мерзімі аяқталғаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскерге мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті төлемнің жоқтығы туралы хабарлайды;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты жұмыскер 1 (бір) сағаттың ішінде көрсетілетін қызметті алушыға МО АЖО арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны жолдайды.

Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. При оказании государственной услуги через Государственную корпорацию соблюдаются следующие процедуры:
1) работник Государственной корпорации принимает документы от услугополучателя и направляет через Автоматизированное рабочее место государственного органа "Интегрированной информационной системы Центров обслуживания населения" (далее – АРМ ГО) услугодателю в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) работник, ответственный за ведение делопроизводства осуществляет регистрацию документов и направляет директору либо лицу, исполняющему его обязанности в течение 30 (тридцати) минут;
3) директор либо лицо, исполняющее его обязанности налагает соответствующую резолюцию и передает документы работнику, ответственному за оказание государственной услуги в течение 1 (одного) часа 30 (тридцати) минут;
4) работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 7 (семи) календарных дней предоставляет информацию для осуществления расчета стоимости государственной услуги работнику, ответственному за бюджетное планирование;
5) работник, ответственный за бюджетное планирование, после предоставления информации, предоставляет расчет стоимости государственной услуги в течение 3 (трех) часов работнику, ответственному за ведение бухгалтерского учета;
6) работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, выставляет и направляет счет на оплату на основании расчета стоимости государственной услуги на электронный адрес услугополучателя, в течение 1 (одного) часа. Срок для ожидания оплаты от услугополучателя составляет 2 (два) календарных дня;
7) работник, ответственный за оказание государственной услуги после подтверждения оплаты, в течение 1 (одного) часа направляет через АРМ ГО уведомление о предоставлении информации;
8) работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 30 (тридцати) минут после направления уведомления предоставляет результат оказания государственной услуги на электронный адрес услугополучателя.
При неосуществлении услугополучателем оплаты, необходимой для оказания государственной услуги, соблюдаются следующие процедуры:
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, уведомляет об отсутствии оплаты, необходимой для оказания государственной услуги работника, ответственного за оказание государственной услуги, в течение 1 (одного) часа после окончания срока оплаты;
работник, ответственный за оказание государственной услуги в течение 1 (одного) часа через АРМ ГО направляет услугополучателю уведомление об отказе в оказании государственной услуги.

10. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы көрсеткен кезде мынадай рәсімдер сақталады:
1) көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы порталда авторизациялануды іске асырады;
2) көрсетілетін қызметті алушының 15 (он бес) минут ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, тиісті жолдарды толтыруы, сонымен қатар көрсетілетін қызметті алушының сұранысты куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұранысты көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландыру (қол қою) және электрондық құжатты (сұранысты) электронды үкімет төлем шлюзы арқылы көрсетілетін қызметті берушінің өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті берушінің МО АЖО жолдауы;
4) электрондық құжаттарды МО АЖО қабылдау;
5) осы регламенттің 9-тармағы 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында қарастырылған рәсімдерді (іс-әрекеттерді) іске асыру.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы дәйектілігінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің егжей-тегжейлі сипаттамасы:
осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында;
осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация және портал арқылы көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші арқылы көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
"Ресми статистикалық
ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация және портал арқылы көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы

10. При оказании государственной услуги через портал соблюдаются следующие процедуры:
1) услугополучатель осуществляет авторизацию на портале с помощью электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП);
2) выбор услугополучателем государственной услуги, заполнение обязательных полей, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) электронного запроса в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя и направление электронного документа (запроса) через платежного шлюза электронного правительства в АРМ ГО услугодателя для обработки услугодателем;
4) прием электронных документов в АРМ ГО;
5) осуществление процедур (действий), предусмотренных подпунктами 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) пункта 9 настоящего регламента;
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается:
в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги через услугодателя согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги через Государственную корпорацию и портал согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги через услугодателя
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление статистической информации,
не предусмотренной графиком
распространения официальной
статистической информации"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги через Государственную корпорацию и портал