Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 299 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 мамырда № 11222 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 01.04.2020 № 123 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Иондаушы сәуле шығаруды генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере использования атомной энергии
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 299. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2015 года № 11222. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123.
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 01.04.2020 № 123 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по предоставлению услуг в области использования атомной энергии" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на физическую защиту ядерных установок и ядерных материалов" согласно приложению 9 к настоящему приказу;

10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
14) осы бұйрықтың 14-қосымшасына сәйкес "Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарты.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.01.2018 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмесін мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы бұйрықтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министріне жүктелсін.

10) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) стандарт государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) стандарт государственной услуги "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) стандарт государственной услуги "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) стандарт государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией" согласно приложению 14 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра энергетики РК от 08.01.2018 № 6 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование копии настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 24 сәуір
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 28 сәуір
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
1-қосымша
"Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі әзірледі (бұдан әрі – Министрлік).
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру www.еgov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Порталға жүгінген сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 20 (жиырма) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 3 (үш) жұмыс күні мынадай жағдайларда:
заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде;
Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болғанда;
заңды тұлға-лицензиат бірігу, қайта құру, заңды тұлға-лицензиатты басқа заңды тұлғамен қосылу нысанында қайта ұйымдастырылғанында;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген кезде – 20 (жиырма) жұмыс күні;
лицензиаттың жүгінуі бойынша лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұрған немесе жаңғыртқан кезде – 3 (үш) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жаңғыртқан кезде – 10 (он) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші заңды тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттарын алған кезден бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімін тексереді. Ұсынылған құжаттардың толық болмау және қолданылу мерзімінің өту фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші екі жұмыс күні ішінде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
________________А. Исекешев
24 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
________________Е. Досаев
28 апреля 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента обращения на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 20 (двадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня, в случаях:
изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата;
наличия требования о переоформлении в законах Республики Казахстан;
при реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, в форме присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения – 20 (двадцать) рабочих дней;
при приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии по обращению лицензиата – 3 (три) рабочих дня;
при возобновлении лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней.
Услугодатель с момента получения документов юридического лица (далее – услугополучатель) проверяет полноту и срок действия представленных документов. В случае установления факта неполноты и истечения срока действия представленных документов услугодатель в течение двух рабочих дней дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны:
электронды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 100 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен немесе қолма-қол ақшасыз нысанында екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүргізіледі.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги:
электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" уплачивается лицензионный сбор за право занятием отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 100 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Уплата лицензионного сбора осуществляется в наличной или безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2) порталдың – тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (мемлекеттік қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш берген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
заңды тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. Лицензияға қосымшаларды беру кезінде лицензиялық алым алынбайды;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне құжаттардың электрондық көшірмелері (бұдан әрі – құжаттардың электрондық көшірмелері);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
заңды тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятием отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП. При выдаче приложений к лицензии лицензионный сбор не взимается;
электронные копии документов к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии (далее – электронные копии документов), согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии (далее – форма сведений), согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
электронные копии документов согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения;
форма сведений согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения;

3) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту үшін: лицензиат болып табылатын заңды тұлғаның еркін нысандағы өтініші;
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру үшін негіз болған бұзушылықтарды жойған кезде лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін жаңғырту үшін:
лицензиат болып табылатын заңды тұлғаның бұзушылықтарды жойғаны туралы еркін нысандағы өтініші;
бұзушылықтарды жойғанын растайтын құжаттардың көшірмелері.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, ЭҮТШ арқылы төлеу туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы Портал арқылы толық қажетті құжаттарды ұсынғанда – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз нысанында берілген болса, көрсетілетін қызметті алушы өтініш бойынша оларды электрондық форматқа көшіреді және лицензияның электрондық нысанын алады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған лицензиялауға жататын қызметті немесе қызметтің жекелеген түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салуы болып табылады;
6) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың, және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін орнату.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгінеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

3) для приостановления или возобновления действия лицензии и (или) приложения к лицензии: заявление юридического лица, являющегося лицензиатом, в произвольной форме;
4) для возобновления действия лицензии и (или) приложения к лицензии при устранении нарушений, явившихся основанием для приостановления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица, являющегося лицензиатом, об устранении нарушений в произвольной форме;
копии документов, подтверждающих устранение нарушений.
Сведения документов о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии, об оплате через ПШЭП услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Если лицензия и (или) приложение к лицензии были выданы в бумажной форме, услугополучатель по заявлению переводит их в электронный формат и получает электронную форму лицензии.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
2) невнесение лицензионного сбора;
3) несоответствие услугополучателя квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензии;
6) установление недостоверности документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель обращается повторно для получения государственной услуги в порядке, установленным настоящим стандартом государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы, немесе портал арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды, онда оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), шығыс нөмірі мен күні пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы немесе портал арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни, либо посредством портала.
Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), исходящий номер и дата, почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, либо Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи или портала, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".

14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық түрде алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты портал арқылы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Бірыңғай байланыс орталығы: (1414), 8 800 080 7777.
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________________________________
_____________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек) беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне құжаттар

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
16. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов) деятельности)
на бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта__________________________________________________________
Телефоны_________________________________________________________________
Факс______________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель _____________ ________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Документы к деятельности по выполнению работ,
связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Өтініш беруші бекіткен қабылдау актілері және сынау хаттамаларының, жүйенің, жабдықтардың және персоналдың физикалық іске қосуға дайындығы жөніндегі акті – бұл тармақ ядролық қондырғыларды пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
5. Өтініш беруші бекіткен объектінің қауіпсіздігін талдау жөніндегі алдын ала есеп – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
6. Өтініш беруші бекіткен объектiнi пайдаланудан шығару алдын ала жоспарының көшірмесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
7. Еңбекке қабілеттілікті қолдауға және қауіпсіздік жүйелеріндегі ақаулықтардың алдын алуға бағытталған жабдықтарды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалануды, техникалық қызмет көрсетуді, тексеруді және сынауды қамтамасыз ететін қызметті құру туралы бұйрықтар және қызмет туралы ережелер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
8. Техникалық қызмет көрсетуді жүргізу нұсқаулығы; техникалық қызмет көрсету жүргізу бағдарламасы және кестесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
9. Өтініш берушінің радиациялық қауіпсіздік қызметін құру туралы бұйрығы, радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже, радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу сертификаттары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
10. Радиациялық бақылау аспаптары мен өлшеу құралдарын тексеру сертификаттары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын, пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Утвержденные заявителем акты приемки и протоколы испытаний, акты о готовности систем, оборудования и подготовленности персонала к физическому пуску – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок;
5. Утвержденный заявителем предварительный отчет по анализу безопасности объекта – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
6. Утвержденный заявителем предварительный план вывода объекта из эксплуатации – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
7. Приказ о создании службы и положение о службе, обеспечивающей эксплуатацию, техническое обслуживание, проверку и испытания оборудования, механизмов, технологических линий, направленных на поддержание работоспособности и предотвращение отказов в системах безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
8. Инструкции проведения технического обслуживания; программы и графики проведения технического обслуживания – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
9. Приказ заявителя о создании службы радиационной безопасности, положение о службе радиационной безопасности, сертификаты обучения по радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
10. Сертификаты о поверке средств измерений и приборов радиационного контроля – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Өтініш беруші бекіткен сапаны қамтамасыз ету бағдарламасы;
13. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік бойынша; физикалық іске қосуды жүргізу кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша; жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, қайта тиеу және сақтау кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша, персоналдың авариялық жағдайлардағы іс-әрекеті бойынша нұсқаулықтар – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
14. Өтініш беруші бекіткен және облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органымен, радиациялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласында мемлекеттiк басқаруды, қадағалау мен бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк органдармен келiсiлген радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
15. Өтініш беруші бекіткен авария жағдайында персоналдың іс-қимылын пысықтауға арналған әдістеме, аварияға қарсы жаттығуларды өткізу бағдарламасы мен кестесі – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
16. Өтініш беруші бекіткен радиациялық жағдайды бағалаумен өндірістік бақылау бағдарламасы – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
17. Радиациялық бақылауды жүргізу тәртібін бекітетін құжат; радиациялық бақылауды өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттар – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты;
18. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Утвержденная заявителем программа обеспечения качества;
13. Утвержденные заявителем инструкции по радиационной безопасности, по обеспечению ядерной безопасности при проведении физического пуска, по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива, по действиям персонала в аварийных ситуациях – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
14. План мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий, утвержденный заявителем и согласованный с местным исполнительным органом области (города республиканского значения, столицы), уполномоченными государственными органами, осуществляющими государственное управление, надзор и контроль в области обеспечения радиационной безопасности – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
15. Утвержденная заявителем методика, программа проведения противоаварийных тренировок для отработки действий персонала в аварийных условиях – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
16. Утвержденная заявителем программа производственного контроля с оценкой радиационной обстановки – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
17. Документ, утверждающий порядок проведения радиационного контроля, сертификат о поверке средств измерений радиационного контроля – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов;
18. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

19. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атом энергиясын пайдалану
объектілерінің тіршілік циклінің
кезеңдеріне байланысты
жұмыстарды орындауға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Атом энергиясын пайдалану объектілерінің тіршілік циклінің кезеңдеріне байланысты жұмыстарды орындау жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. 1-кестеге сәйкес тиісті білімі, дайындығы, жұмыс тәжірибесі бар және мәлімделетін қызмет түрі мен кіші түрлерін жүзеге асыруға жiберiлген мамандардың бiлiктi құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Маманның, техниктің, жұмысшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жеке немесе заңды тұлға жұмысының бағдарына сәйкес келетін мамандықтар бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер) (бұл тармақ рентгендік тексеру аппараттарында жұмыс жасайтын персонал үшін және жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Біліктілігіне және тиісті лауазымның функционалдық міндеттеріне сәйкес теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын сертификаттардың, куәліктердің нөмірі және берілген күні (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Оқу және (немесе) дайындық курсының атауы (тақырыбы) (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілердегі жұмыс өтілі туралы мәлімет (қызметінің атауы, жұмыс кезеңі, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттың атауы (бұл баған тек радиациялық қауіптілігі І және ІІ санатты объектілерде, ядролық материалдарды өткізуден басқа ядролық қондырғыларда жұмыс істейтін мамандар мен техниктер үшін толтырылады)
Персоналды "А" тобының персоналына жатқызу (иә/ жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8
2. 2-кестеге сәйкес мынадай рұқсат етілген жұмыстармен лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны: 1. Жер қабатындағы арнаулы жұмыстар, оның ішінде іргетас негіздерді орналастыру; 2. Объектілерді күрделі жөндеу мен реконструкциялауды, оның ішінде: 1) металл конструкцияларды монтаждауды; 2) монолиттi конструкцияларды орналастыру, сондай-ақ құрамабетон және темiр-бетон конструкцияларын монтаждауды, қабырғалар мен аралық қабырғалардың жеке элементтерін қалауды және ойықтарды толтыруды; 3) шатыр жабу жұмыстары. 3. байланыспен, апатқа қарсы қорғанумен, бақылау және дабыл беру жүйесімен, көліктегі, электр энергетикасы және сумен жабдықтау объектілеріндегі, өзге де тіршілікті қамтамасыз ету объектілеріндегі бұғаттаумен, сондай-ақ өндірістік мақсаттағы есепке алу және бақылау аспаптарымен байланысты технологиялық жабдықтарды монтаждау, іске қосу-баптау жұмыстары– бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын салу жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі

19. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
20. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
выполнение работ, связанных с
этапами жизненного цикла
объектов использования
атомной энергии"
Форма сведений к деятельности по выполнению работ, связанных с этапами
жизненного цикла объектов использования атомной энергии
1. Сведения, содержащие информацию о квалифицированном составе специалистов, имеющих соответствующее образование, подготовку, опыт работы и допущенных к осуществлению заявленного вида и подвидов деятельности согласно таблице 1.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих
таблица 1
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста, техника, рабочего
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по специальности, соответствующей профилю работы физического или юридического лица, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации) (данная графа не заполняется для рабочих и для персонала, работающего на рентгеновских досмотровых аппаратах)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки, соответствующей функциональным обязанностям должности (данная графа не заполняется для рабочих)
Наименование (тема) курса обучения и (или) подготовки (данная графа не заполняется для рабочих)
Сведения о стаже работы на объектах использования атомной энергии (наименование должности, период работы, название документа, подтверждающего трудовую деятельность в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса РК (данная графа заполняется только для специалистов и техников, занятых на объектах 1 и 2 категории радиационной опасности, ядерных установок, за исключением работ по реализации ядерных материалов)
Отнесение персонала к персоналу группы "А" (да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Сведения, содержащие информацию о лицензии на строительно-монтажные работы со следующими разрешенными работами: 1. Специальные работы в грунтах, в том числе устройство оснований;
2. Возведение несущих и (или) ограждающих конструкций зданий и сооружений (в том числе мостов, транспортных эстакад, тоннелей и путепроводов, иных искусственных строений), включающее капитальный ремонт и реконструкцию объектов, в том числе: 1) монтаж металлических конструкций; 2) устройство монолитных, а также монтаж сборных бетонных и железобетонных конструкций, кладка штучных элементов стен и перегородок и заполнение проемов; 3) кровельные работы. 3. Монтаж технологического оборудования, пусконаладочные работы, связанные со связью, противоаварийной защитой, системой контроля и сигнализации, блокировкой на транспорте, объектах электроэнергетики и водоснабжения, иных объектах жизнеобеспечения, а также приборами учета и контроля производственного назначения, согласно таблице 2 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по сооружению ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о наличии лицензии
таблица 2
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1

3. 3-кестеге сәйкес ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын қызметі
Тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Тағайындау туралы бұйрықтың мерзімі
1
2
3
4. 4-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты. Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Шарт тақырыбы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/ жеке тұлға атауы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылаумен қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
5. 5-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – шарт жасасу мемлекеттік мекемелер үшін талап етілмейді.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5
6. 6-кестеге сәйкес объектiлер иелерiнiң жауапкершiлiгiн мiндеттi сақтандыру және экологиялық сақтандыру шарттары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күн
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5

3. Сведения, содержащие информацию о приказе по назначению лица, ответственного за учет и хранение ядерных материалов, согласно таблице 3 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о приказе по назначению лица,
ответственного за учет и хранение ядерных материалов
таблица 3
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и занимаемая должность
Номер приказа о назначении
Дата приказа о назначении
1
2
3
4. Сведения, содержащие информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем, согласно таблице 4 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов. Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии.
Форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем
таблица 4
Тема договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер и дата договора, срок действия договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 5 – заключение договора не требуется для государственных учреждений.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
6. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с причинением вреда третьим лицам и договора обязательного экологического страхования, согласно таблице 6 – данный пункт относится только к подвидам деятельности по эксплуатации и выводу из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5

1) заңды тұлға-лицензиат "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы
Заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ____
қайта құру ____
қосылу ____
бөліп шығару ____
бөліну ____ жолымен қайта ұйымдастырылуы
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ____
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ____
4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші
тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша
берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____
5) объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензия үшін немесе
лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты көшірілмей оның
орналасқан жерінің мекенжайы өзгеруі _______
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда_
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ____
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____ қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________________
Телефондары ____________________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________________
Банк шоты ______________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
________________________________________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, елі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері
бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды
болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде
ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
өтініш беруші халыққа қызмет көрсету орталығы қызметкерінің өтінішті электрондық
цифрлік қолтаңбамен растауына келіседі (халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жүгінген жағдайда).
Басшы _____________ ____________________________________________________________
қолы)                        (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы "__" _________________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
2-қосымша
"Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком, определенным статьей 34 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ______________________
преобразования _______________
присоединения ________________
выделения ____________________
разделения ___________________
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата ______________________
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата ___________________
4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях, если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" __________________________________________________________________
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов ____________________________________________________
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан _________
7) изменение наименования вида деятельности _________________________________
8) изменение наименования подвида деятельности ______________________________
На бумажном носителе _____ (поставить знак Х в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый
индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказав выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявитель согласен на удостоверение заявления электронной цифровой подписью работника центра обслуживания населения (в случае обращения через центр обслуживания населения).
Руководитель ____________ _________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
Приложение 2
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны:
электронды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 50 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 % -ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанында екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүргізіледі.
3) порталдың – тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (мемлекеттік қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш берген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

5. Форма оказания государственной услуги:
электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на осуществление деятельности по обращению ядерными материалами, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" уплачивается лицензионный сбор за право занятием отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 50 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Уплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Радиациялық қауіпсіздік қызмет туралы ереже (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның қызметтік нұсқаулығының) – радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның қызметтік нұсқаулығының көшірмесін ұсыну белсінділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне ғана қажет;
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары;
5. Ядролық материалдарды есепке алу және бақылау жөніндегі нұсқаулық;
6. Ядролық материалдарды физикалық қорғау жоспары – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес;
7. Өтініш беруші бекіткен экспорттық бақылаудың фирмаішілік жүйесі бағдарламасы – бұл тармақ ядролық материалдарды іске асыру жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты;
8. Өтініш беруші бекіткен физикалық іске қосуды жүргізу кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық - бұл нұсқаулықты ұсыну тек ядролық материалдарды пайдалану қызметінің кіші түріне ғана талап етіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
9. Өтініш беруші бекіткен жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, артық тиеу және сақтау кезінде ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық бұл нұсқаулықты ұсыну ядролық материалдарды пайдалану қызметінің кіші түріне ғана талап етіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
10. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі ядролық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
11. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
12. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
13. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін қызметті жүзеге асыру кезінде қауіпсіздік сапасын қамтамасыз ету бағдарламасы;

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Положение о службе радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность) – предоставление копии должностной инструкции ответственного за радиационную безопасность требуется только для деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
4. Сертификат поверки средств измерений и приборов радиационного контроля;
5. Инструкции по учету и контролю ядерных материалов;
6. План физической защиты ядерных материалов – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности;
7. Утвержденная заявителем программа внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду деятельности по реализации ядерных материалов;
8. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при проведении физического пуска – представление данной инструкции требуется только для подвида деятельности использование ядерных материалов;
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива – представление данной инструкции требуется только для подвида деятельности использование ядерных материалов;
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
11. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
12. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий;
13. Утвержденная заявителем программа обеспечения качества безопасности при осуществлении заявляемой деятельности;

14. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайын анықтайтын технологиялық регламент;
15. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ядролық материалдармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Ядролық материалдармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. 1-кестеге сәйкес радиациялық қауіпсіздік қызметі немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – радиациялық қауіпсіздік қызметінің персоналы мен радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлға "Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау" қызмет түріне лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғадан радиациялық қауіпсіздік бойынша арнайы дайындықтан өткен қызметкерлер ішінен тағайындалады.
Қызмет немесе жауапты тұлға туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Қызметті құру туралы(немесе жауапты тұлға) бұйрықтың нөмірі және күні
Маманның
тегі, аты, әкесінің аты
және атқаратын қызметі
Радиациялық қауіпсіздік бойынша оқыту сертификатының немесе куәліктің нөмірі және берілген күні, (сертификатты немесе куәлікті шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер)
Радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу курсының атауы (тақырыбы)
Радиациялық қауіпсіздік бойынша оқу өткізген жеке немесе заңды тұлғаның атауы (оның ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы дайындықтан өткізу құқығына лицензиясының нөмірі)
1
2
3
4
5

14. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работ, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
15. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению ядерными
материалами"
Форма сведений к деятельности по обращению ядерными материалами
1. Сведения, содержащие информацию о службе или ответственном лице по радиационной безопасности, согласно таблице 1 – персонал службы радиационной безопасности и лицо, ответственное за радиационную безопасность назначается из числа сотрудников, прошедших специальную подготовку по радиационной безопасности у физического или юридического лица, имеющего лицензию на вид деятельности "Специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности".
Форма сведений, содержащих информацию о службе или ответственном лице
таблица 1
Номер и дата приказа о создании службы (или ответственном лице)
Фамилия, имя, отчество специалиста и занимаемая должность
Номер и дата выдачи сертификата обучения или удостоверения, (в случае выдачи сертификата или удостоверения зарубежным учебным заведением – сведения о признании/ нострификации) по радиационной безопасности
Наименование (тема) курса обучения по радиационной безопасности
Наименование физического или юридического лица, в котором проводилось обучение по радиационной безопасности (номер его лицензии на право проведения специальной подготовки персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности)
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2. 2-кестеге сәйкес Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Ядролық материалдарды есепке алу және сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық жөнінде ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және атқаратын қызметі
Тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі
Тағайындау туралы бұйрықтың мерзімі
1
2
3
3. 3-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер - осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес. Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарт тақырыбы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/жеке тұлға атауы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылаумен қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
4. 4-кестеге сәйкес тиісті білімі, дайындығы және жұмыс тәжірибесі бар және мәлімделген қызмет түрі мен кіші түрлерін жүзеге асыруға жiберiлген мамандардың бiлiктi құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Маманның, техниктің, жұмысшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жеке немесе заңды тұлға жұмысының бағдарына сәйкес келетін мамандықтар бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер) (бұл тармақ рентгендік тексеру аппараттарында жұмыс жасайтын персонал үшін және жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Біліктілігіне және тиісті лауазымның функционалдық міндеттеріне сәйкес теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын сертификаттардың, куәліктердің нөмірі және берілген күні (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Оқу және (немесе) дайындық курсының атауы (тақырыбы) (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілердегі жұмыс өтілі туралы мәлімет (қызметінің атауы, жұмыс кезеңі, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттың атауы (бұл баған тек радиациялық қауіптілігі І және ІІ санатты объектілерде, ядролық материалдарды өткізуден басқа ядролық қондырғыларда жұмыс істейтін мамандар мен техниктер үшін толтырылады)
Персоналды "А" тобының персоналына жатқызу (иә/ жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8

2. Сведения, содержащие информацию о приказе по назначению лица, ответственного за учет и хранение ядерных материалов, согласно таблице 2.
Форма сведений, содержащих информацию о приказе по назначению лица,
ответственного за учет и хранение ядерных материалов
таблица 2
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) и занимаемая должность
Номер приказа о назначении
Дата приказа о назначении
1
2
3
3. Сведения, содержащие информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем, согласно таблице 3 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности. Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии.
Форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем
таблица 3
Тема договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер и дата договора, срок действия договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сведения, содержащие информацию о квалифицированном составе специалистов, имеющих соответствующее образование, подготовку, опыт работы и допущенных к осуществлению заявленного вида и подвидов деятельности согласно таблице 4 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих
таблица 4
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста, техника, рабочего
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации) (данная графа не заполняется для рабочих и для персонала, работающего на рентгеновских досмотровых аппаратах)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки, соответствующей функциональным обязанностям должности (данная графа не заполняется для рабочих)
Наименование (тема) курса обучения и (или) подготовки (данная графа не заполняется для рабочих)
Сведения о стаже работы на объектах использования атомной энергии (наименование должности, период работы, название документа, подтверждающего трудовую деятельность в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса РК (данная графа заполняется только для специалистов и техников, занятых на объектах 1 и 2 категории радиационной опасности, ядерных установках, за исключением работ по реализации ядерных материалов)
Отнесение персонала к персоналу группы "А" (да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5. 5-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәлімет – мемлекеттік мекемелер үшін шарт жасасу қажет емес және осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
6. 6-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру, міндетті экологиялық сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – осы тармақ белсенділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдің, плутонийдің изотоптары бар радионуклидті көздермен жұмыс істеу бойынша қызметке қатысты емес
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
7. 7-кестеге сәйкес мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажет меншік құқығындағы немесе басқа заңды негіздегі өндірістік-техникалық база туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ белсінділігі маңыздылығы ең аз белсенділіктен төмен уранның, торийдың және плутонийдың изотоптарымен радионуклидті көздерін пайдалану қызметіне және ядролық материалдарды өткізу кіші қызмет түріне қатысты емес; ядролық материалдарды сақтау кіші қызметі үшін жеке меншіктегі қойманың болуы талап етіледі.
Мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) атауы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжат
Өзге заңдық құқығы болған жағдайда
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) орналасқан мекенжайы
Шарттың нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5

5. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 5 – заключение договора не требуется для государственных учреждений и данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
6. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам и договора обязательного экологического страхования, согласно таблице 6 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности).
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
7. Сведения, содержащие информацию о производственно-технической базе, необходимой для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях, согласно таблице 7 – данный пункт не относится к деятельности по обращению с радионуклидными источниками с изотопами урана, тория и плутония с активностью ниже минимальной значимой активности и к подвиду деятельности по реализации ядерных материалов; для подвида деятельности хранение ядерных материалов требуется наличие собственного хранилища.
Форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ
таблица 7
Наименование помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий иные законные права
В случае наличия иных законных прав
Адрес расположения помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
Сноска. Приложение 3 дополнено пунктом 7 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

8. 8-кестеге сәйкес меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде және радиоактивті қалдықтарға арналған қойма туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – осы тармақ тек ядролық материалдарды пайдалану қызметінің кіші түріне ғана талап етіледі.
Мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
8-кесте
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) атауы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжат
Өзге заңдық құқығы болған жағдайда
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) орналасқан мекенжайы
Шарттың нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5
"Ядролық материалдармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы мекенжайы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда –
шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________ жүзеге асыруға
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі(лері) берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны(ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
(керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):

8. Сведения, содержащие информацию хранилища для радиоактивных отходов на праве собственности, согласно таблице 8 – данный пункт требуется только для подвида деятельности использование ядерных материалов.
Форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ
таблица 8
Наименование помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий иные законные права
В случае наличия иных законных прав
Адрес расположения помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
Сноска. Приложение 3 дополнено пунктом 8 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению ядерными
материалами"
Форма
Заявление
юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В_________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес-идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное подчеркнуть)
№__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
________________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям) (укажите в
соответствующей ячейке Х):

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Радиациялық қауіпсіздік жөніндегі қызмет туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының), радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды есепке алуға және бақылауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
3. Радиациялық бақылау жүргізу жоспарының және соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасы (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда) – бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді;
5. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
6. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
7. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді немесе өтініш берушінің балансында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды сатып алғаннан кейін радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды түгендеу актісінен үзінділердің көшірмелерін беру туралы кепілді хат радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптардың және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді көшірмесі радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу және табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу қызметтерінің кіші түрі үшін ұсыну талап етілмейді;
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайын анықтайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламент;
9. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспар – тек ғана І және ІІ категориялы радиациялық қауіптілік нысандарына;

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Положение о службе радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении лица, ответственного за учет и хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
3. План проведения радиационного контроля и последнего протокола проведения радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
4. Сертификаты поверки приборов радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля) – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
5. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
6. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
7. Утвержденная заявителем выписка из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества или в случае отсутствия на балансе заявителя радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, гарантийное письмо о предоставлении копии выписки из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества после приобретения заявителем радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества – не требуется предоставлять копию выписки из акта инвентаризации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества для подвидов деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества и добыче и переработке природного урана;
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
9. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий – только для объектов I и II категории радиационной опасности;

10. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулелену көздерін есепке алу және бақылау нұсқаулығы;
11. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Өтініш беруші бекіткен фирма ішіндегі экспорттық бақылау жүйесі бағдарламасы – бұл тармақ мәлімделген қызмет құрамында уранды қайта өңдеу өнімдерін Қазақстан Республикасының аумағынан тыс өткізу бойынша жұмыстар болған кезде табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу қызметінің кіші түріне ғана қатысты;
15. Медициналық физиктердің шоғырды калибрлеуді жүргізу және сапаны бақылау бойынша дипломының және арнайы даярлығы туралы құжаттар – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты;
16. Радиотерапиялық қондырғының сапасын бақылау бағдарламасының және шоғырларды калибрлеу және сапасын бақылау жүргізудің соңғы хаттамасы – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық аспаптар мен қондырғыларды пайдалану бойынша жұмыстарға ғана қатысты;
17. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Радиоактивті заттармен,
құрамында радиоактивті заттар
бар аспаптармен және
қондырғылармен жұмыс істеу
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттіккөрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Радиоактивті заттармен, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 3-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

10. Утвержденная заявителем инструкция по учету и контролю источников ионизирующего излучения;
11. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
14. Утвержденная заявителем программа внутрифирменной системы экспортного контроля – данный пункт относится только к подвиду по добыче и переработке природного урана при наличии в составе заявленной деятельности работ по реализации продуктов переработки урана за территорию Республики Казахстан;
15. Дипломы и документы о специальной подготовке медицинских физиков по проведению калибровки пучка и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
16. Программа контроля качества радиотерапевтической установки и последнего протокола проведения калибровки пучков и контроля качества – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества;
17. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
18. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
веществами, приборами и
установками, содержащими
радиоактивные вещества"
Форма сведений к деятельности по обращению с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества

3. 4-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге жұмыс орындарын радиациялық бақылау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты егер өтініш беруші радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса және радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
4. 5-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізу қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ құрамында радиоактивті заттар бар медициналық құралдар мен қондырғыларды және радиоизотоптық тексеру жабдықтарын пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты. Бұл тармақты егер өтініш беруші құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5

3. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по обеспечению производственного радиационного контроля на рабочих местах с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 4 – не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества и для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 4
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по проведению технического обслуживания и ремонта приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 5 – данный пункт относится только к работам по использованию медицинских приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества и радиоизотопного досмотрового оборудования. Не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

5. 6-кестеге сәйкес Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты мәлімделген қызмет құрамында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау операциясы болған кезде орындау талап етіледі.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
6-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/дара кәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6. 7-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны–бұл тармақты радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.Персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарт тақырыбы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/ жеке тұлға атауы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылаумен қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5

5. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по транспортировке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 6 – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с
физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере
использования атомной энергии
таблица 6
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
6. Сведения, содержащие информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем, согласно таблице 7 – не требуется выполнения данного пункта для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества. Договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии.
Форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем
таблица 7
Тема договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер и дата договора, срок действия договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

7. 8-кестеге сәйкес радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау үшін лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты мәлімделген қызмет құрамында радиоактивті заттар, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдау операциясы болған кезде орындау талап етіледі
Лицензия туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
8-кесте
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі

7. Сведения, содержащие информацию о лицензии по транспортировке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества, согласно таблице 8 – данный пункт требует выполнения при наличии в составе заявленной деятельности операции по перевозке радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о лицензии
таблица 8
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа

8. 9-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – шарт жасасу мемлекеттік мекемелер үшін талап етілмейді
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
9-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
9. 10-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру, міндетті экологиялық сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – құрамында радиоактивті заттар бар өнеркәсіптік аспаптар мен қондырғыларға бұл тармақты орындау қажет
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
10-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
10. 11-кестеге сәйкес меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажетті мамандандырылған үй-жайлар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе және радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды өткізу қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
Мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
11-кесте
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) атауы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжат
Өзге заңдық құқығы болған жағдайда
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) орналасқан мекенжайы
Шарттың нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5

8. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 9 – заключение договора не требуется для государственных учреждений.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 9
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
9. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с причинением вреда третьим лицам, согласно таблице 10 – выполнение данного пункта необходимо для промышленных приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 10
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
10. Сведения, содержащие информацию о специализированных помещениях, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях, согласно таблице 11 – не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика и для подвида деятельности по реализации радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества.
Форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ
таблица 11
Наименование помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий иные законные права
В случае наличия иных законных прав
Адрес расположения помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
Сноска. Приложение 3 дополнено пунктом 10 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2) порталдың – тәулік бойы жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, (мемлекеттік қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтініш берген жағдайда өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
жеке тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
заңды тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі. Лицензияға қосымшаларды беру кезінде лицензиялық алым алынбайды;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне құжаттардың электрондық көшірмелері (бұдан әрі – құжаттардың электрондық көшірмелері);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны (бұдан әрі – мәліметтер нысаны).
2) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
жеке тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
заңды тұлғаның осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
алынатын ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері.
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес құжаттардың электрондық көшірмелері;
заңды тұлға-лицензиат бөліп шығару және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайларында осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны;

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятием отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП. При выдаче приложений к лицензии лицензионный сбор не взимается;
электронные копии документов к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение (далее – электронные копии документов) согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений к деятельности по обращению с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение (далее – форма сведений) согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронная копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах;
электронные копии документов согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения;
форма сведений согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги в случаях реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения;

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Радиациялық қауіпсіздік бойынша қызмет туралы ереже (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы); радиациялық қауіпсіздік жөніндегі иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды есепке алуға және бақылауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрық;
3. Радиациялық бақылауды жүргізу жоспары; соңғы радиациялық бақылау жүргізу хаттамасы (меншікті радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда) – егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса, бұл тармақты орындау талап етілмейді;
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары (меншікті радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда);
5. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
6. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінді немесе өтініш берушінің балансында иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғылар сатып алғаннан кейін иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптарды және қондырғыларды түгендеу актісінен үзінділердің көшірмелерін беру туралы кепілдік хат;
7. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, операцияларды орындаудың ретті тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайларын айқындайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламенті;
8. Өтініш беруші бекіткен иондаушы сәулелену көздерін есепке алу және бақылау нұсқаулығы;
9. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Атом энергиясын қолдану саласында тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлға берген аппараттың пайдалану параметрлеріне (сапасын бақылау) бақылау жүргізу хаттамасы немесе өтініш берушінің балансында иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптар мен қондырғылар болмаған жағдайда өтініш беруші иондаушы сәулеленуді өндіретін аспаптар мен қондырғылар сатып алғаннан кейін аппараттың пайдалану параметрлеріне (сапасын бақылау) бақылау жүргізу хаттамасының көшірмелерін беру туралы кепілді хат – бұл тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптарды және қондырғыларды пайдалану және дайындау бойынша жұмыстарға ғана қатысты;

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении лица, ответственного за учет и контроль, приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
3. План проведения радиационного контроля; последний протокол проведения радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля) – не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сертификаты поверки приборов радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля);
5. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
6. Утвержденная заявителем выписка из акта инвентаризации приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение или в случае отсутствия на балансе заявителя приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, гарантийное письмо о предоставлении копии выписки из акта инвентаризации приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение после приобретения заявителем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;
7. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы;
8. Утвержденная заявителем инструкция по учету и контролю источников ионизирующего излучения;
9. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. Протокол проведения контроля эксплуатационных параметров (контроля качества) аппарата, выданный физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, или в случае отсутствия на балансе заявителя приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение, гарантийное письмо о предоставлении копии протокола проведения контроля эксплуатационных параметров (контроля качества) аппарата после приобретения заявителем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение – данный пункт относится только к работам по изготовлению и использованию медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение;

2. 2-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге жұмыс орындарын радиациялық бақылау бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса, бұл тармақты орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге қызметтер көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
2-кесте
Шарт тақырыбы
Шарт нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету туралы келісім үшін толтырылады)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/жеке тұлға атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5

2. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по обеспечению производственного радиационного контроля на рабочих местах с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 2 – не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 2
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

6. 7-кестеге сәйкес атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен бірге иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізу бойынша қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету және жөндеу жүргізетін меншікті техниктер болған жағдайда:
8-кестеге сәйкес техниктердің білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны – бұл тармақ иондаушы сәулеленуді генерациялайтын медициналық аспаптар мен қондырғыларды және қол жүгі мен багажды жете тексеруге, көлікті, материалдарды, заттарды жете тексеруге, адамды жеке-дара жете тексеруге арналған жабдықтарды пайдаланатын жұмыстарға ғана қатысты; егер өтініш беруші иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың және қондырғыларды меншіктенуші және/немесе баланс ұстаушы болып табылмаса, бұл тармақты орындау талап етілмейді.
Атом энергиясын пайдалану саласында тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғамен қызметтерді көрсетуге арналған шарт туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарттыңтақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні, шарттың қолданылу мерзімі
Техникалық қызмет көрсетумен қамтылған аппараттардың атаулары (берілген мәліметтер иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптар мен қондырғыларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету бойынша қызметтер көрсету туралы шарт үшін толтырылады)
Шарт жасалған заңды тұлғаның/даракәсіпкердің/жеке тұлғаның атауы
Лицензия нөмірі/рұқсат құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
8-кесте
Маман ның, техник тің, жұмысшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдай да)
Жұмыс орны, атқара тын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбекшартының нөмірі және күні
Жеке немесе заңды тұлға жұмысының бағдарына сәйкес келетін мамандықтар бойынш адипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығыжәне біліктілігі (дипломдышетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер) (бұл тармақ рентгендік тексеру аппараттарында жұмысжасайтын персонал үшін және жұмысшылар үшін толтырыл майды)
Біліктілігіне және тиісті лауазымның функционалдықміндеттеріне сәйкес теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын сертификаттардың, куәліктердің нөмірі және берілген күні (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмай ды)
Оқу және (немесе) дайындық курсының атауы (тақырыбы) (бұл баған жұмысшылар үшін толтырыл майды)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілердегіжұмыс өтілі туралы мәлімет (қызметінің атауы, жұмыс кезеңі, Қазақстан РеспубликасыЕңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттың атауы (бұл баған тек радиациялық қауіптілігі І және ІІ санатты объектілерде, ядролық материалдарды өткізуден басқа ядролық қондырғыла рда жұмыс істейтін мамандар мен техниктер үшін толтырылады)
Персоналды "А" тобының персоналына жатқызу (иә/ жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8

6. Сведения, содержащие информацию о договоре на оказание услуг по проведению технического обслуживания и ремонта приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии, согласно таблице 7 или в случае наличия собственных техников, проводящего техническое обслуживание и ремонт приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение:
форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе техников, согласно таблице 8 – данный пункт относится только к работам по использованию оборудования для досмотра ручной клади и багажа, для досмотра транспорта, материалов, веществ, для персонального досмотра человека и медицинских приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение; не требуется выполнение данного пункта в случае, если заявитель не является собственником и/или балансодержателем приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре на оказание услуг с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии
таблица 7
Тема договора
Номер и дата заключения договора, срок действия договора
Наименования аппаратов, охваченных техническим обслуживанием (данные сведения заполняются для договора о предоставлении услуг по техническому обслуживанию и ремонту приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/ физического лица, с кем заключен договор
Номер лицензии/ уникальный идентификационный номер разрешительного документа
1
2
3
4
5
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих
таблица 8
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста, техника, рабочего
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации) (данная графа не заполняется для рабочих и для персонала, работающего на рентгеновских досмотровых аппаратах)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки, соответствующей функциональным обязанностям должности (данная графа не заполняется для рабочих)
Наименование (тема) курса обучения и (или) подготовки (данная графа не заполняется для рабочих)
Сведения о стаже работы на объектах использования атомной энергии (наименование должности, период работы, название документа, подтверждающего трудовую деятельность в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса РК (данная графа заполняется только для специалистов и техников, занятых на объектах 1 и 2 категории радиационной опасности, ядерных установках, за исключением работ по реализации ядерных материалов)
Отнесение персонала к персоналу группы "А" (да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

7. 9-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан мiндеттi сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – шарт жасасу мемлекеттік мекемелер үшін талап етілмейді.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
9-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
8. 10-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ ядролық қондырғыларды, радиоактивті қалдықтарды сақтау қоймаларын пайдалану және пайдаланудан шығару жөніндегі қызметтің кіші түрлеріне ғана қатысты.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
10-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5

7. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 9 – заключение договора не требуется для государственных учреждений.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 9
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
8. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с причинением вреда третьим лицам, согласно таблице 10 – выполнение данного пункта необходимо для промышленных приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 10
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе радиациялық қауіпсіздікке жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы) – бұл тармақ персоналды жеке дозиметрлік бақылау жөніндегі қызметтің кіші түріне қатысты емес;
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Өтініш беруші бекіткен радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық – бұл тармақ мынадай: құрамында радиоизотоптық иондаушы сәулелену көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу; иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау бойынша қызметтердің кіші түрлеріне ғана қатысты;
4. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Радиациялық қауіпті объектілерге қойылатын біліктілік талаптар санитариялық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 260 бұйрығымен белгіленген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11204 болып тіркелген) медициналық рентген жабдықтарының пайдалану параметрлеріне бақылау жүргізу талаптарына сәйкесетін, рентген аппаратының әрбір типінің тексерілетін негізгі параметрлерін, түсірілген суреттерді алу жүйесін және оларды бағалау шарттарын, пайдаланылатын қосалқы жабдықтарды сипаттай отырып сынау бағдарлама – бұл тармақ иондаушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау бойынша қызметтің кіші түріне ғана қатысты;

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность) – данный пункт не относится к подвиду деятельности по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала;
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Утвержденные заявителем инструкции по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ – данный пункт относится только к подвидам деятельности по: техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение; контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;
4. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Утвержденная заявителем программа испытаний с описанием проверяемых основных параметров каждого типа рентгеновского аппарата, систем получения снимков и условий их оценки, используемого вспомогательного оборудования, соответствующая требованиям проведения контроля эксплуатационных параметров медицинского рентгеновского оборудования, установленным приказом и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 260 "Об утверждении Санитарных правил "Санитарно-эпидемиологические требования к радиационно-опасным объектам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11204) – данный пункт относится только к подвидам деятельности по контролю качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение;

8. Берілген мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасының 4-кестесіне сәйкес, мәліметтер нысанының 1-бағанында көрсетілген құжаттар – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді;
9. Өлшеу құралдары мен бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді;
10. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Біліктілігін және теориялық және тәжірибелік дайындықтан өткенін растайтын (сертификаттар, куәліктер) құжаттар - құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу кіші қызмет түрі үшін отандық жасаушы зауыттар немесе олардың уәкілетті ұйымдары берген (сертификаттар, куәліктер) құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Ескерту. 3-қосымша 11-тармақпен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Атом энергиясын пайдалану
саласында қызметтер көрсету
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

8. Документы, указанные в графе 1 формы сведений, согласно таблице
4 к приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение;
9. Сертификаты поверки средств измерений и приборов контроля – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение;
10. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Документов (сертификатов, свидетельств, удостоверений), подтверждающих квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки – для подвида деятельности техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение не требуется предоставление копий документов (сертификатов, свидетельств, удостоверений), выданных отечественными заводами изготовителями или их уполномоченными организациями.
Сноска. Приложение 3 дополнено пунктом 11 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
предоставлению услуг в области
использования атомной
энергии"
Форма сведений к деятельности по предоставлению услуг в сфере
использования атомной энергии

3. 3-кестеге сәйкес персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер – персоналды жеке дозиметрлік бақылау өткізуге атом энергиясын пайдалану саласындағы тиісті лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалармен шарттар жасалады.
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау бойынша ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
3-кесте
Шарт тақырыбы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарт жасалған тұлғаның заңды тұлға/даракәсіпкер/ жеке тұлға атауы (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Шарттың нөмірі және күні, шарттың қолданылу мерзімі (жеке дозиметрлік бақылау бойынша жұмыстарды жүргізуге меншікті лицензиясы бар өтініш беруші бұл бағанды толтырмайды)
Атом энергиясын пайдалану саласында қызметтер көрсету құқығына рұқсат беретін лицензияның нөмірі
Жеке дозиметрлік бақылаумен қамтылған қызметкерлер саны
1
2
3
4
5
4. 4-кестеге сәйкес өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтар туралы ақпаратты мәліметтер – бұл тармақты құрамында иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондаушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптар мен қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, кері монтаждау, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу бойынша қызметтердің кіші түрлеріне орындау талап етілмейді.
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
4-кесте
Иелік құқығын растайтын немесе өзге заңнамалық құқықтарды растайтың құжат
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтардың атауы және қысқаша сипаттамасы
Өлшеу құралдары, бақылау аспаптары, қосалқы материалдар мен жабдықтардың мақсаты
Шыққан жылы және өндіруші ел
Зауыттық нөмірі және түгендеу күні
Техникалық паспорттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
5. 5-кестеге сәйкес қызметкерді жазатайым оқиғалардан сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – шарт жасасу мемлекеттік мекемелер үшін талап етілмейді және бұл тармақ персоналды дозиметрлік жеке бақылау бойынша қызмет түріне қатысты емес
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
5-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандыру жағдайларына жатпайтын тармақтарды көрсету
1
2
3
4
5

3. Сведения, содержащие информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем, согласно таблице 3 – договор на проведение индивидуального дозиметрического контроля персонала заключается с физическим или юридическим лицом, имеющим соответствующую лицензию в сфере использования атомной энергии.
Форма сведений, содержащих информацию об обеспечении персонала индивидуальным дозиметрическим контролем
таблица 3
Тема договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Наименование юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер и дата договора, срок действия договора (данная графа не заполняется заявителем, имеющем собственную лицензию на проведение работ по индивидуальному дозиметрическому контролю)
Номер лицензии на право предоставления услуг в области использования атомной энергии
Количество сотрудников, охваченных индивидуальным дозиметрическим контролем
1
2
3
4
5
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Сведения, содержащие информацию о средствах измерений, приборах контроля, вспомогательных материалах и оборудовании, согласно таблице 4 – не требуется выполнение данного пункта для подвида деятельности по техническому обслуживанию, монтажу, демонтажу, зарядке, перезарядке, ремонту приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение
Форма сведений, содержащих информацию о средствах измерений, приборах контроля,
вспомогательных материалах и оборудовании
таблица 4
Документ, подтверждающий право собственности
или документ, подтверждающий иные законные права
Наименование и краткая характеристика средств измерений, приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования
Назначение средств измерений, приборов контроля, вспомогательных материалов и оборудования
Год выпуска и страна-производитель
Заводской номер и дата инвентаризации
Номер технического паспорта
1
2
3
4
5
6
5. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования работника от несчастных случаев, согласно таблице 5 – заключение договора не требуется для государственных учреждений и данный пункт не относится к подвиду деятельности по индивидуальному дозиметрическому контролю персонала
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 5
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5

1. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығының); радиоактивті қалдықтарды жинауды, сақтауды және өткізуді ұйымдастыруға жауапты туралы бұйрық;
3. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
4. Өтініш беруші бекіткен персоналдың авария жағдайындағы іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
5. Өтініш беруші бекіткен радиациялық авариядан және оның салдарынан персоналды және халықты қорғау жөнiндегi iс-шаралар жоспары;
6. Өтініш беруші бекіткен радиоактивті қалдықтарды тіркеу журналы;
7. Өтініш беруші бекіткен жұмыстың негізгі тәсілдерін, қалдықтарды жинау, сұрыптау, сақтауға беру, өңдеу, қайта өңдеу, сақтау, көму тәсілдерін және кезеңдерін, үй-жайларды, жабдықтарды, материалдарды залалсыздандыруды қоса алғанда, операцияларды орындаудың жүйелі тәртібін, жұмыстың шегі мен жағдайларын айқындайтын мәлімделетін жұмыстарды орындаудың технологиялық регламенті;
8. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Радиоактивті қалдықтарды физикалық қорғауды қамтамасыз ету жөніндегі жоспар – бұл тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты;
12. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Радиоактивті қалдықтармен
жұмыс істеу жөніндегі қызметке
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность), приказ о назначении ответственного лица за организацию сбора, хранение и сдачу радиоактивных отходов;
3. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
4. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
5. Утвержденный заявителем план мероприятий по защите персонала и населения от радиационной аварии и ее последствий;
6. Утвержденный заявителем журнал учета радиоактивных отходов;
7. Утвержденный заявителем технологический регламент выполнения заявляемых работ, определяющий основные приемы работы, последовательный порядок выполнения операций, пределы и условия работы, включая способы и этапы сбора, сортировки, передачи на хранение, обработки, переработки, хранения, захоронения отходов, дезактивации помещений, оборудования, материалов;
8. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. План физической защиты радиоактивных отходов – данный пункт относится только к подвиду деятельности по хранению и захоронению радиоактивных отходов;
12. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
обращению с радиоактивными
отходами"
Форма сведений к деятельности по обращению с радиоактивными отходами

6. 7-кестеге сәйкес қызметі үшінші тұлғаларға зиян келтіру қаупімен байланысты объектілер иелерінің жауапкершілігін міндетті сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер – бұл тармақ радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму жөніндегі қызметтің кіші түріне ғана қатысты.
Сақтандыру шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Шарттың тақырыбы
Шарттың нөмірі және жасалған күні
Шарттың қолданылу мерзімі
Сақтандыру компаниясының атауы
Шартқа сәйкес сақтандырушыны сақтандыру төлемінен босатудың барлық негіздерін санап шығу
1
2
3
4
5
7. 8-кестеге сәйкес меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде мәлімделген жұмыстарды орындау үшін қажетті мамандандырылған үй-жайлар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер - бұл тармақты егер өтініш беруші тапсырыс берушінің аумағында жұмыс жүргізсе және аумақтар мен объектілерді радиациялық оңалту, өңдеп қалпына келтіру қызметінің кіші түрі үшін орындау талап етілмейді.
Мәлімделген жұмыстарды орындауға қажетті өндірістік-техникалық базалар, сақтау қоймалары, мамандандырылған үй-жайлар, зертханалар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
8-кесте
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) атауы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжат
Өзге заңдық құқығы болған жағдайда
Үй-жайдың (өндірістік-техникалық базаның/ қойманың/мамандандырылған үй-жайдың/зертхананың) орналасқан мекенжайы
Шарттың нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлғаның/жеке кәсіпкердің/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5

6. Сведения, содержащие информацию о договоре обязательного страхования ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам, согласно таблице 7 – данный пункт относится только к подвиду деятельности по хранению и захоронению радиоактивных отходов.
Форма сведений, содержащих информацию о договоре страхования
таблица 7
Тема договора
Номер и дата заключения договора
Срок действия договора
Название страховой компании
Согласно договору, перечислить все основания освобождения страховщика от страховой выплаты
1
2
3
4
5
7. Сведения, содержащие информацию о специализированных помещениях, необходимых для выполнения заявляемых работ на праве собственности или иных законных основаниях, согласно таблице 8 – не требуется выполнение данного пункта если заявитель проводит работы на территории заказчика и к подвиду деятельности по радиационной реабилитации, рекультивации территорий и объектов.
Форма сведений, содержащих информацию о производственно-технических базах, хранилищах, специализированных помещениях, лабораториях, необходимых для выполнения заявляемых работ
таблица 8
Наименование помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий иные законные права
В случае наличия иных законных прав
Адрес расположения помещения (производственно-технической базы/хранилища/специализированного помещения/лаборатории)
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
Сноска. Приложение 4 дополнено пунктом 7 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нысаны:
электронды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі – ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімделген лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, көрсетілетін қызметті алушының қайтып алуға қанағаттандырылған өтініші,лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның күшін тоқтата тұру немесе жаңғырту туралы шешім, не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 554-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке лицензиялық алым төленеді:
1) аталған қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 50 айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол ақшамен және қолма-қол ақшасыз нысанында екінші деңгейдегі банктер мен банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Жұмыс кестесі:

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги:
электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформленная лицензия и (или) приложение к лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан, удовлетворенное заявление на отзыв услугополучателя, решение о приостановлении или возобновлении действия лицензии и (или) приложения к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" уплачивается лицензионный сбор за право занятием отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 50 месячных расчетных показателей;
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Уплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. График работы:

1. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы);
2. Радиациялық бақылау жүргізу жоспары, радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары; радиациялық бақылау аспаптарын жалға алған жағдайда радиациялық бақылау аспабын жалға алу шарты;
3. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі ядролық, радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
4. Өтініш беруші бекіткен жаңа және пайдаланылған отынды тасымалдау, тиеу және сақтау кезіндегі ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулық;
5. Өтініш беруші бекіткен авария жағдайында персоналдың іс-қимылы жөніндегі нұсқаулық;
6. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тасымалдауға болжанған аспаптардың, қондырғылардың, материалдардың, заттардың, қалдықтардың түрлері жөнінде, сонымен бірге тасымалдау жоспарланған көліктік қаптама комплектілері жөнінде түсіндірме жазба – еркін нысанда, түсіндірме жазбаға өтініш беруші немесе лицензиат қол қоюы тиіс;
10. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәуле шығарудың радиоизотопты көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдау қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. 1-кестеге сәйкес тиісті білімі, дайындығы бар және мәлімделген қызмет түрі мен кіші түрлерін жүзеге асыруға жіберілген мамандар мен техниктердің білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Мамандардың, техниктердің, жұмысшылардың білікті құрамы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Маманның, техниктің, жұмысшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жұмыс орны, атқаратын қызметі
Қабылдау туралы бұйрықтың/жеке еңбек шартының нөмірі және күні
Жеке немесе заңды тұлға жұмысының бағдарына сәйкес келетін мамандықтар бойынша дипломның нөмірі және берілген күні, оқу орнының атауы, мамандығы және біліктілігі (дипломды шетелдік оқу орны берген жағдайда – тану және нострификациялау туралы мәліметтер) (бұл тармақ рентгендік тексеру аппараттарында жұмыс жасайтын персонал үшін және жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Біліктілігіне және тиісті лауазымның функционалдық міндеттеріне сәйкес теориялық және практикалық дайындықтан өткенін растайтын сертификаттардың, куәліктердің нөмірі және берілген күні
(бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Оқу және (немесе) дайындық курсының атауы (тақырыбы) (бұл баған жұмысшылар үшін толтырылмайды)
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілердегі жұмыс өтілі туралы мәлімет (қызметінің атауы, жұмыс кезеңі, Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабына сәйкес еңбек қызметін растайтын құжаттың атауы (бұл баған тек радиациялық қауіптілігі І және ІІ санатты объектілерде, ядролық материалдарды өткізуден басқа ядролық қондырғыларда жұмыс істейтін мамандар мен техниктер үшін толтырылады)
Персоналды "А" тобының персоналына жатқызу (иә/ жоқ)
1
2
3
4
5
6
7
8

1. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность);
2. План проведения радиационного контроля; сертификаты поверки приборов радиационного контроля; в случае аренды приборов радиационного контроля договор аренды прибора радиационного контроля;
3. Утвержденная заявителем инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
4. Утвержденная заявителем инструкция по обеспечению ядерной безопасности при транспортировке, перегрузке и хранении свежего и отработавшего топлива – представляется в случае перевозки свежего и отработавшего ядерного топлива;
5. Утвержденная заявителем инструкция по действиям персонала в аварийных ситуациях;
6. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Исключен приказом Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Пояснительная записка с перечнем типов приборов, установок, материалов, веществ, отходов, предполагаемых к транспортировке, а также сведений о транспортных упаковочных комплектах, в которых предполагается транспортировка – в произвольной форме, пояснительная записка должна быть подписана заявителем или лицензиатом;
10. Исключен приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Форма сведений к деятельности по транспортировке, включая транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего
излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
1. Сведения, содержащие информацию о квалифицированном составе специалистов и техников, имеющих соответствующее образование, подготовку и допущенных к осуществлению заявленного вида и подвидов деятельности согласно таблице 1.
Форма сведений, содержащих информацию о квалифицированном составе специалистов, техников, рабочих
таблица 1
Фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалиста, техника, рабочего
Место работы, занимаемая должность
Номер и дата приказа о принятии/ индивидуального трудового договора
Номер и дата выдачи диплома по специальности, соответствующей профилю работы организации, наименование учебного заведения, специальность и квалификация (в случае выдачи диплома зарубежным учебным заведением – сведения о признании/нострификации) (данная графа не заполняется для рабочих и для персонала, работающего на рентгеновских досмотровых аппаратах)
Номер и дата выдачи сертификатов, свидетельств, удостоверений, подтверждающих квалификацию и прохождение теоретической и практической подготовки, соответствующей функциональным обязанностям должности (данная графа не заполняется для рабочих)
Наименование (тема) курса обучения и (или) подготовки (данная графа не заполняется для рабочих)
Сведения о стаже работы на объектах использования атомной энергии (наименование должности, период работы, название документа, подтверждающего трудовую деятельность в соответствии со статьей 35 Трудового кодекса РК (данная графа заполняется только для специалистов и техников, занятых на объектах 1 и 2 категории радиационной опасности, ядерных установках, за исключением работ по реализации ядерных материалов)
Отнесение персонала к персоналу группы "А" (да/нет)
1
2
3
4
5
6
7
8
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

6. 7-кестеге сәйкес ядролық материалдарды, радиоактивтi заттарды, радиоизотоптық көздерді, радиоактивтi қалдықтарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдауға арналған көлік құралдары туралы мәліметтер
Ядролық материалдарды, радиоактивтi заттарды, радиоизотоптық көздерді, радиоактивтi қалдықтарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптар мен қондырғыларды тасымалдауға арналған көлік құралдары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
7-кесте
Арнайы көлік құралының атауы, маркасы
Арнайы көлік құралының мемлекеттік нөмірі
Арнайы көлік құралына меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжат
Өзге заңдық құқығы болған жағдайда
Шарттың нөмірі, күні және қолданылу мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлға/жеке кәсіпкер/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5
"Ядролық материалдарды,
радиоактивті заттарды,
иондаушы сәуле шығарудың
радиоизотопты көздерін,
радиоактивті қалдықтарды
транзиттік тасымалдауды қоса
алғанда, Қазақстан
Республикасы аумағының
шегінде тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтiнiші
________________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
жүзеге асыруға (қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы
көрсетiлсiн)
20___ жылғы " " ___________ № ____________, ______________ берілген,
(лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаның(лардың) нөмірі (лері) берілген күні,
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (ларды) берген лицензиардың атауы)
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны (керектің асты сызылсын)
қағаз тасығышта ______ (лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін
қою керек)
мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті жолға Х қою қажет):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі ____________

6. Сведения, о специализированном транспортном средстве, необходимом для перевозки ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников, радиоактивных отходов, радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества согласно таблице 7.
Форма сведений, содержащих информацию о специализированных транспортных средствах, необходимых для перевозки ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников, радиоактивных отходов, радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
таблица 7
Наименование, марка специализированного транспортного средства
Государственный номер специализированного транспортного средства
Документ, подтверждающий право собственности или документ, подтверждающий иные законные права на специализированное транспортное средство
В случае наличия иных законных прав
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
Сноска. Приложение 4 дополнено пунктом 6 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
транспортировку, включая
транзитную, ядерных
материалов, радиоактивных
веществ, радиоизотопных
источников ионизирующего
излучения, радиоактивных
отходов в пределах территории
Республики Казахстан"
Форма
Заявление
физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
В_________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию и (или) приложение (я) к лицензии (нужное подчеркнуть)       №__________ от "___" _________ 20___ года, выданную (ое) (ых)
________________________________________________________________________________
(номер (а) лицензии и (или) приложения (й) к лицензии, дата выдачи, наименование
лицензиара, выдавшего лицензию и (или) приложение (я) к лицензии)
На осуществление __________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности и (или) подвида (ов)
деятельности) по следующему(им) основанию(ям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата ______________________________________________________________________

1. Өтініш берушімен полигонда жүргізілетін жұмыстар тізімімен түсіндірме жазба – еркін нысанда, түсіндірме жазбаға өтініш беруші қол қоюы тиіс;
2. Өтініш беруші бекіткен мәлімделетін жұмыстарды жүргізу кезіндегі радиациялық қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулық;
3. Жеке дозиметрлік бақылау қызметін құру туралы бұйрық, жеке дозиметрлік бақылау қызметі туралы ереже (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
4. Өлшеу жүргізу, аттестатталған және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркелген әдістемелер, зертхананы түгендеу актілерінен үзінділер, тексеру және сәулелену дозаларын өлшеу үшін жабдықтарды тексеру туралы сертификаттар (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
5. Жеке дозиметрлік өлшеу карточкалары, жеке дозаларды есепке алу журналы (меншікті жеке дозиметрлік бақылау қызметі болған жағдайда);
6. Радиациялық бақылау жүргізу жоспары (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда);
7. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
8. Радиациялық бақылау аспаптарын тексеру сертификаттары (өзінің радиациялық бақылау қызметі болған жағдайда);
9. Радиациялық қауіпсіздік қызметі туралы ереже (немесе жауапты тұлғаның лауазымдық нұсқаулығы).
"Бұрынғы ядролық сынақ
полигондары аумақтарында
және жүргізілген ядролық
сынақтардың салдарынан
ластанған басқа аумақтарда
қызметтерді жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
4-қосымша
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарында және жүргізілген ядролық сынақтардың салдарынан ластанған басқа аумақтарда қызметтерді жүзеге асыру қызметіне мәліметтер нысаны
Ескерту. 4-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. Пояснительная записка с перечнем предполагаемых заявителем работ, проводимых на полигоне – в произвольной форме, пояснительная записка должна быть подписана заявителем;
2. Инструкция по радиационной безопасности при проведении заявляемых работ;
3. Приказ о создании службы индивидуального дозиметрического контроля и положение о службе индивидуального дозиметрического контроля (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
4. Методика проведения измерений, аттестованных и зарегистрированных в реестре государственной системы обеспечения единства измерений, выписки из актов инвентаризации лаборатории, сертификаты о поверке оборудования для измерения индивидуальных доз облучения (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
5. Индивидуальные карточки дозиметрических измерений, журнал учета индивидуальных доз (в случае наличия собственной службы индивидуального дозиметрического контроля);
6. План проведения радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля);
7. Исключен приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).;
8. Сертификаты поверки приборов радиационного контроля (в случае наличия собственной службы радиационного контроля);
9. Положение о службе по радиационной безопасности (или должностной инструкции ответственного лица за радиационную безопасность).
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
деятельность на территориях
бывших испытательных
ядерных полигонов и других
территориях, загрязненных в
результате проведенных
ядерных испытаний"
Форма сведений к деятельности на территориях бывших испытательных ядерных
полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных
ядерных испытаний

1. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасының 1-кестесіне сәйкес мәліметтер нысанының 2-бағанында көрсетілген құжаттардың көшірмелері;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
2. Оқытушылардың білімі, ядролық және/немесе радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында арнайы дайындығы (дайындау бағдарламасымен қоса) және жұмыс тәжірибесі (жұмыс берушінің күні мен оны тоқтату негізі туралы белгісі бар еңбек кітапшалары және жеке еңбек шарттары) туралы құжаттар;
3. Өтініш беруші бекіткен сағаттарға бөлінген, теориялық және практикалық дайындығы бөліп көрсетілген, нақты сабақтарды өткізетін оқытушының тегі көрсетілген оқыту бағдарлама;
4. Тыңдаушылардың білімін тексеруге арналған билеттер (тестілер);
5. Өтініш беруші бекіткен сапасын қамтамасыз ету, персоналды жинақтау мен даярлау саласындағы өтініш берушінің саясатын сипаттай отырып, мәлімделетін жұмыстарды жүзеге асыру кезінде сапаны қамтамасыз ету бағдарламасы, өтініш беруші мәлімделетін қызметті жүзеге асыру кезінде басшылыққа алатын нормативтік құжаттар тізбесі, құжаттаманы басқару жүйесі, оқитындардың білімін бақылау тәртібі, мәлімделетін қызметте пайдаланылатын әдістемелердің сапасын қамтамасыз ету бағдарлама.
"Ядролық және радиациялық
қауіпсіздікті қамтамасыз етуге
жауапты персоналды арнайы
даярлау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау жөніндегі қызметіне мәліметтер нысаны
1. 1-кестеге сәйкес теориялық және практикалық сабақ өткізу үшін қажетті радиациялық бақылаудың оқу сыныптары, оқыту жабдықтары, техникалық құралдары, оқыту аспаптары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер.
Теориялық және практикалық сабақ өткізу үшін қажетті радиациялық бақылаудың оқу сыныптары, оқыту жабдықтары, техникалық құралдары, оқыту аспаптары туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны
1-кесте
Оқыту сыныбының, оқыту жабдықтарының, техникалық құралдың, радиациялық бақылау аспабының қысқаша сипаттамасы және атауы
Меншік құқығын растайтын құжат немесе өзге заңдық құқықтарды растайтын құжаттың атауы
Өзге заңдық құқықтар болған жағдайда
Оқыту жабдығының, техникалық құралдың немесе радиациялық бақылау аспабының тағайындалуы
Зауыттық нөмірі және түгендеу күні (оқыту сыныптарына толтырылмайды)
Саны
Техникалық паспорттың нөмірі (радиациялық бақылау аспаптары үшін)
Шарттың нөмірі, күні және қолдану мерзімі
Шарт жасалған заңды тұлға/жеке кәсіпкер/жеке тұлғаның атауы және БСН/ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8

1. Копии документов, указанных в графе 2 формы сведений, согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Документы об образовании, специальной подготовке (с приложением программ подготовки) преподавателей, имеющих опыт преподавания по специальности не менее трех лет, специальную подготовку и опыт практической работы (трудовые книжки и/или трудовые договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения) в области обеспечения ядерной и/или радиационной безопасности;
3. Утвержденная заявителем программа обучения с разбивкой по часам, выделением теоретической и практической подготовки с указанием фамилии преподавателя, проводящего конкретные занятия;
4. Билеты (тесты) для проверки знаний слушателей;
5. Утвержденная заявителем программа обеспечения качества при осуществлении заявляемых работ с описанием политики заявителя в области обеспечения качества заявляемой деятельности, процедура и порядок подбора, допуска к работе, поддержания и повышения квалификации преподавателей, перечня нормативных документов, которыми руководствуется заявитель при осуществлении заявляемой деятельности, системы управления документацией, процедур контроля знаний обучаемых, обеспечения качества используемых в заявленной деятельности методик.
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности по
специальной подготовке
персонала, ответственного за
обеспечение ядерной и
радиационной безопасности"
Форма сведений к деятельности по специальной подготовке персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности
1. Сведения, содержащие информацию об учебных классах, учебном оборудовании, технических средствах, учебных приборах радиационного контроля необходимых для проведения теоретических и практических, согласно таблице 1.
Форма сведений, содержащих информацию об учебных классах, учебном оборудовании, технических средствах, учебных приборах радиационного контроля необходимых для проведения теоретических и практических занятий
таблица 1
Наименование и краткая характеристика учебного класса, учебного оборудования, технического средства, прибора радиационного контроля
Наименование документа, подтверждающего право собственности или документ, подтверждающий иные законные права
В случае наличия иных законных прав
Назначение учебного оборудования, технического средства, или прибора радиационного контроля
Заводской номер и дата инвентаризации (не заполняется для учебных классов)
Количество
Номер технического паспорта (для приборов радиационного контроля)
Номер, дата и срок действия договора
Наименование и БИН/ИИН юридического лица/индивидуального предпринимателя/физического лица, с кем заключен договор
1
2
3
4
5
6
7
8

Ескерту. Стандарт 11-қосымшамен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 24.02.2017 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі және "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап –10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы куәлік;
біліктілігі мен кәсіби даярлығы деңгейінің атқаратын лауазымына сәйкес келмейтіні туралы аттестаттау комиссиясының қорытындысы немесе осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартының 10-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Сноска. Приказ дополнен Приложением 11 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 24.02.2017 № 69 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт
государственной услуги "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя и веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги: свидетельство об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии;
заключение комиссии о несоответствии аттестуемого лица уровню его квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініштерді қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың көшірмесі;
3) қызметкердің лауазымдық нұсқаулығының көшірмесі;
порталға жүгінген кезде:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) лауазымға тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
3) қызметкердің лауазымдық нұсқаулығының электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – қағаз тасығыштағы өтінішті қабылдаудың растауы оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау уақыты мен күнін көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
2) порталға – "жеке кабинетке" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған өтінімнің қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіздеме болып табылады:

7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием заявлений осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении:
к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия приказа о назначении на должность;
3) копия должностной инструкции работника;
на портал:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия приказа о назначении на должность;
3) электронная копия должностной инструкции работника.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) на портал – в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявки на оказание государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:

1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған құжаттардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнаулы құқығынан айырылуы.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептерін жойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгіне алады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы қабылданады.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды, онда оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), шығыс нөмірі мен күні, пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) оның қабылданғанын растау болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 немесе 8 800 080 7777 телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш туралы ақпарат қол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтініштерді өңдеуі барысында (жеткені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылып отырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленным настоящим стандартом государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба принимается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства, а также посредством портала.
Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), исходящий номер и дата, почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информация о порядке обжалования доступна по телефону Единого контакт-центра: 8-800-080-7777 или 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуі мүмкін.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
14. Мүмкіндіктері шектеулі қызметті алушыларға (олардың өкілдеріне) мемлекеттік қызметті көрсетудің олар қызмет берушіге жүгінген жағдайда ерекшелігі: "Министрліктер үйі" ғимараты он төртінші және он бесінші кіреберістер аралығында орналасқан мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жеке есікпен жабдықталған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында
www.kaenk. energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Аттестаттауды өткізу нәтижелері туралы
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Өтініш

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Особенности оказания государственной услуги услогополучателям (их представителям) с ограниченными возможностями при их обращении к услугодателю: здание "Дом министерств" оборудовано отдельным входом для людей с ограниченными возможностями, расположенный между четырнадцатым и пятнадцатым подъездами.
15. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Сноска. Пункт 15 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Протокол №_____
о результатах прохождения аттестации
Сноска. Приложение 1 исключено приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Заявление

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы)
аттестаттаудан өтуге ________________________________________________________
(аттестаттаудан өтетін тұлғаның, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) жеке сәйкестендіру нөмірі)
______________________________________________________ рұқсат беруді сұрайды.
(лауазым атауы)
Қоса берілетін құжаттар:_____________________________________________________
Басшы ____________________________________ ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
"___"_______20_____жыл
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 3-қосымша
Нысан
Ұсыным

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица)
просит допустить к аттестации
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер лица, подлежащего аттестации)
__________________________________________________________________________
(наименование должности)
Прилагаемые документы:__________________________________________________
Руководитель ___________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
"___"_______20__года
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Представление

Ескерту. Стандарт 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
201 _ жылғы "____" __________ ____ сағат ______ минут
Мен, ____________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы
№12 бұйрығымен бекітілген Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидалары 14-тармағының
3-абзацын _______________________________________________ бұзу фактісін
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
анықтадым.
__________________________________________________________________
(бұзушылықты қысқаша сипаттау)
Актіні жасаған адамның қолы: ______________________________________
Актімен таныстым: _________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
6-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналмен № әңгімелесу хаттамасы
Ескерту. 6-қосымша алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
7-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналға аттестаттау жүргізу комиссиясы отырысының № қорытындысы
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
8-қосымша
Нысан
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау туралы КУӘЛІК
Ескерту. Стандарт 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Осы куәлік Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі Атомдық және
энергетикалық қадағалау мен бақылау комитетінің Аттестаттау комиссиясының
шешімімен біліктілігі мен кәсіби даярлық деңгейі атқаратын лауазымына
сәйкес келеді деп танылған___________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), лауазымы)
________________________________________________________________ берілді.
Куәлік:______________дейін жарамды
(мерзімі көрсетіледі)
Тіркеу нөмірі №__________
Берілген күні: _______________
Басшының орынбасары ______________________ __________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы) Мөрдің орны
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
9-қосымша
Нысан
Атом энергиясын пайдалану
саласында басшылықты жүзеге
асырушы уәкілетті орган
ведомствосының басшылығына
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________
(лауазымы)
____________________________
(мекеме атауы)
Өтініш

Сноска. Стандарт дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
"____" __________ 20 _ года ____ час ______ минут
Мною, ________________________________, установлен факт нарушения (Фамилия, имя, отчество (при его наличии) абзаца 3 пункта 14 Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии, утвержденных приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года № 12, со стороны
__________________________________________________, который выразился в следующем:
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
(краткое описание нарушения)
Подпись лица, составившего акт:___________________________________
С актом ознакомлен: _____________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Протокол собеседования № персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Сноска. Стандарт дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); исключен приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Заключение № заседания комиссии для проведения аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Сноска. Стандарт дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); исключен приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
Сноска. Стандарт дополнен приложением 8 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Настоящее свидетельство выдано _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
________________________________________________________________________________
о том, что он(а) решением аттестационной комиссии Комитета атомного и энергетического надзора и контроля Министерства энергетики Республики Казахстан соответствует уровню квалификации и профессиональной подготовки занимаемой должности.
Свидетельство действительно до: _______________________
(указывается срок)
Регистрационный номер № ___________
Дата выдачи: _______________________
Заместитель руководителя
__________________________________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Место печати
Приложение 9
к стандарту государственной
услуги "Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Руководству ведомства
уполномоченного органа,
осуществляющего руководство
в сфере использования
атомной энергии
от__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
____________________________
(должность)
____________________________
(наименование организации)
Заявление

Ескерту. Стандарт 9-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Сізден _________________________________ аттестаттау барысында
(күні (бастапқы, мерзімді, кезектен тыс)
жүргізілген тестілеу немесе әңгімелесу нәтижелерін қайта қарастыруды
сұраймын, себебі
___________________________________________________________________
Өтініш берушінің қолы: _______________
Өтініш берілген күн: 20__ жылғы "___" ____________
"Атом энергиясы
пайдаланылатын объектілерде
жұмыс істейтін персоналды
аттестаттау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
10-қосымша
Нысан
№ _______ Хаттама
Ескерту. Стандарт 10-қосымшамен толықтырылды - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Нұр-Сұлтан қаласы 20___ жылғы "___" ___________
Апелляциялық комиссия құрамында:
Комиссия төрағасы:_______________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Комиссия мүшелері:______________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі, лауазымы)
________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің жұмыс орны (мекеменің толық атауы)
20___ жылғы "___" ___________ ____________________________ тестілеу немесе әңгімелесу
(бастапқы, мерзімді, кезектен тыс)
нәтижелерін қайта қарастырып анықтады:
дұрыс ________________________ жауап
дұрыс емес___________________________ жауап
персоналдың осы санаты үшін шекті деңгей ___________________ құрайды.
Апелляциялық комиссия шешім қабылдады:
1. тестілеуден немесе әңгімелесуден өту нәтижесі өзгеріссіз қалсын ("тесттен өткен жоқ" немесе "әңгімелесуден өткен жоқ")
2. тестілеуден немесе әңгімелесуден өту нәтижесі оң деп танылсын ("тесттен өтті" немесе "әңгімелесуден өтті")
Комиссия мүшелері:______________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
20___ жылғы "___" ____________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
12-қосымша
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Стандарт 12-қосымшамен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 24.02.2017 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.

Сноска. Стандарт дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Прошу Вас пересмотреть результаты тестирования или собеседования от ________________ в рамках проведенной ______________________________
(дата)                         (первичной, периодической, внеочередной)
аттестации, в связи с тем, что _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
Подпись заявителя: _______________ Дата подачи заявления: "___" ____________ 20__ года
Приложение 10 к стандарту
государственной услуги
"Аттестация персонала,
занятого на объектах
использования атомной энергии"
Форма
Протокол №
город Нур-Султан от "___" __________ 20___ года
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Апелляционная комиссия, в составе:
Председатель комиссии:
________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Члены комиссии:
_________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
пересмотрев результаты тестирования или собеседования:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер, должность)
_______________________________________________________________________________
(место работы (полное наименование организации) заявителя)
проходившего _________________________________________________________ аттестацию
(первичную, периодическую, внеочередную)
"___" __________ 20__ года
Установила: правильных ответов:________________________ неправильных ответов:
___________________________ пороговый уровень для данной категории персонала
составляет:_____________
пелляционная комиссия приняла решение:
1. результат прохождения тестирования или собеседования оставить без изменения
("тест не пройден" или "собеседование не пройдено")
2. признать результат прохождения тестирования или собеседования положительным
("тест пройден" или "собеседование пройдено")
Члены комиссии: _____________________________________________ __________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
"___" ____________ 20___года
Сноска. Стандарт дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
город Астана от "___" ______ 20___ года
Апелляционная комиссия, в составе:
Председатель комиссии: _________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
Члены комиссии: _______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
пересмотрев результаты тестирования или собеседования:
_______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер, должность)
_______________________________________________________________________________
(место работы (полное наименование организации) заявителя)
проходившего _________________________________________________________ аттестацию
(первичную, периодическую, внеочередную)
"__" __________ 20__ года
Установила:
правильных ответов: _____________________________________________________________
неправильных ответов: ___________________________________________________________
пороговый уровень для данной категории персонала составляет: ________________________
Апелляционная комиссия приняла решение:
1. результат прохождения тестирования или собеседования оставить без изменения ("тест не пройден" или "собеседование не пройдено")
2. признать результат прохождения тестирования или собеседования положительным ("тест пройден" или "собеседование пройдено")
Члены комиссии: ________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
"___"____________ 20___года
Приложение 12
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Сноска. Приказ дополнен Приложением 12 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 24.02.2017 № 69 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности"
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет "Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі және "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
заңды тұлғаның (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап –30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы толық емес құжаттар пакетін тапсырған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы куәлік немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя и веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента:
сдачи пакета документов юридическим лицом (далее – услугополучатель) – в течение 30 (тридцать) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов услугодатель в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная/бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – свидетельство об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанные в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная/бумажная.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса есептегенде, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініштерді қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша көрсетілетін қызметті алушының өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) құрылтай құжаттарының көшірмелері;
3) аккредиттеу саласында немесе аккредиттеу саласымен тікелей байланысты қызметте кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесі барын растайтын құжаттар;
4) персоналдың біліктілігін растайтын құжаттардың көшірмелері;
5) мәлімделген жұмыстарды орындау үшін бағдарламалық-техникалық құралдар және (немесе) есептеу әдістемелері.
Көрсетілетін қызметті алушының порталға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием заявлений осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо представителя услугополучателя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии учредительных документов;
3) документы, подтверждающие наличие не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
4) копии документов, подтверждающие квалификацию персонала;
5) программно-технических средств и (или) методики расчетов для выполнения заявляемых видов работ.
Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
1) заявление по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;

2) құрылтай құжаттарының электрондық көшірмелері;
3) аккредиттеу саласында немесе аккредиттеу саласымен тікелей байланысты қызметте кемінде бес жыл практикалық жұмыс тәжірибесі барын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) персоналдың біліктілігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
5) мәлімделген жұмыстарды орындау үшін бағдарламалық-техникалық құралдар және (немесе) есептеу әдістемелерінің электрондық көшірмелері.
Бағдарламалық-техникалық құралдарға ядролық, радиациялық, ядролық физикалық қауіпсіздікті негіздеу үшін қажетті нәтижелерді алуға бастапқы деректер мен формулаларды енгізуге мүмкіндік беретін электрондық-есептеу машиналарының бағдарламалық қамтылымы жатады.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылдағаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарда дәйексіз ақпараттың болуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының ұсынған құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген талаптарына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушы персоналы біліктілігінің мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының есептеу әдістемелері мен бағдарламалық құралдарының мәлімделген аккредиттеу саласына сәйкес келмеуі;
5) мәлімделген түр бойынша көрсетілетін қызметті алушының қызметпен айналысуға тыйым салу туралы сот шешімінің болуы.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебін жойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгіне алады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

2) электронные копии учредительных документов;
3) электронные документы, подтверждающие наличие не менее пяти лет практического опыта работы в области аккредитации или деятельности, непосредственно связанной с областью аккредитации;
4) электронные копии документов, подтверждающие квалификацию персонала;
5) электронные копии программно-технических средств и (или) методики расчетов для выполнения заявляемых видов работ.
К программно-техническим средствам относятся программные обеспечения электронно-вычислительных машин, которые позволяют ввести исходные данные и формулы для получения результатов, требуемых для обоснования ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов посредством портала – через "личный кабинет" услугополучателя, отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) наличие в представленных документах услугополучателя недостоверной информации;
2) несоответствие представленных документов услугополучателя требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан;
3) несоответствие квалификации персонала услугополучателя заявленной области аккредитации;
4) несоответствие методик расчета и программных средств услугополучателя заявленной области аккредитации;
5) наличие услугополучателя в отношении решения суда о запрете на занятие деятельностью по заявленному виду.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленным настоящим стандартом государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуі мүмкін.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
14. Мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушылар (олардың өкілдері) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кездегі мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері: "Министрліктер үйі" ғимаратының он төртінші және он бесінші кіреберістері арасында орналасқан мүмкіндігі шектеулі адамдарға арналған жеке кіретін есікпен жабдықталған.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мекенжайы:
1) Министрліктің интернет-ресуросында - www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі";
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі." орналасқан.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Елтаңба Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымды аккредиттеу туралы
КУӘЛІК
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атом энергиясын пайдалану туралы" 2016 жылғы 12 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабына сәйкес___________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________ жүзеге асыру үшін аккредиттеледі
(аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
__________________________________________________________________________
_____________________________ қауіпсіздіктің түрі(-лері) бойынша
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
пайдалану (есеп айырысу әдістемесі(-лері) және (немесе)
бағдарламалық - техникалық құралдары)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Куәлік 20__ жылғы "___"___________ дейін жарамды
Уәкілетті органның басшысы
________________________________________________ ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
Сериясы ______№ _______________
Берілген күні:
"Ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздік
сараптамасын жүзеге асыратын
ұйымдарды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Кімге:______________________
(уәкілетті орган
_________________________
басшысының тегі, аты,
________________________
әкесінің аты (болған жағдайда),
________________________
лауазымы)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлға басшысының тегі,
________________________
аты, әкесінің аты (болған
жағдайда),
________________________
лауазымы (болған жағдайда))
Деректемелер:_______________
бизнес сәйкестендіру
______________________
нөмірі, мекенжайы,
_____________________
байланыс телефоны)
Өтініш

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Особенности оказания государственной услуги услогополучателям (их представителям) с ограниченными возможностями при их обращении к услугодателю: здание "Дом министерств" оборудовано отдельным входом для людей с ограниченными возможностями, расположенный между четырнадцатым и пятнадцатым подъездами.
15. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и ядерной
физической безопасности"
Форма
Герб
СВИДЕТЕЛЬСТВО
об аккредитации организации, осуществляющей экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 12 января 2016 года "Об использовании атомной энергии"
__________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
аккредитуется для осуществления____________________________________________
(вид работ в области аккредитации)
_________________________________________________________________________
по виду(-ам) безопасности__________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
с применением ____________________________________________________________
(методика(-и) расчетов и (или) программно-технические
__________________________________________________________________________
средства)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Свидетельство действительно до "___"___________ 20__ года
Руководитель уполномоченного органа
______________________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)             (подпись)
Серия ______№ _______________
Дата выдачи:
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аккредитация организаций,
осуществляющих экспертизу
ядерной, радиационной и ядерной
физической безопасности"
Форма
Кому:_______________________
(фамилия, имя, отчество
____________________________
(при его наличии), должность
____________________________
руководителя уполномоченного
____________________________
органа)
От:_________________________
(фамилия, имя, отчество
__________________________
(при его наличии), должность
__________________________
руководителя юридического лица
Реквизиты:__________________
бизнес-идентификационный
__________________________
номер, адрес,
__________________________
контактный телефон)
Заявление

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________ аккредиттеуді сұраймын
(заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________________________
_____________________________________________ жүзеге асыру үшін
(аккредиттеу саласындағы жұмыс түрі)
_____________________________ қауіпсіздіктің түрі (түрлері) бойынша
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
6. ___________________________________________________________
Ұйымның басшысы_________________________________       ________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
Толтырылған күні 20__жылғы "____" ___________
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
13-қосымша
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт 13-қосымшамен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 24.02.2017 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Прошу провести аккредитацию _______________________________________________
(наименование юридического лица)
__________________________________________________________________________
для осуществления _________________________________________________________
(вид работ в области аккредитации)
по виду(-ам) безопасности___________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.________________________________________________________________________
2. _______________________________________________________________________
3. _______________________________________________________________________
4.________________________________________________________________________
5. _______________________________________________________________________
6. _______________________________________________________________________
Руководитель юридического лица ___________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата заполнения "____" _____________ 20__года
Приложение 13
к приказу Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Сноска. Приказ дополнен Приложением 13 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 24.02.2017 № 69 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде құжатты қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту туралы немесе басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану туралы көрсетілетін қызметті берушінің бұйрығы, немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуге дәлелденген бас тарту туралы жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік корпорацияның жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес, түскі үзіліссіз сағат 09.00-ден 20.00-ге дейін.
Өтініштерді қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен көрсетіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажет құжаттар тізбесі:
көліктік қаптама комплектілерінің (бұдан әрі – КҚК) конструкциясын бекіту үшін:
1) осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша КҚК конструкциясын бекітуге арналған өтінім;
2) B (U) типіне, С типіне және уран гексофторидіне КҚК конструкциясын бекіту үшін:
физикалық және химиялық құрамы және сәулелену сипаты көрсетілген болжамды радиоактивті құрамның толық сипаттамасы;
инженерлік-техникалық құжаттаманың (сызбалардың) толық жинағын, пайдаланылатын материалдардың тізбесін және дайындау әдістерін қоса алғанда, КҚК конструкциясының толық сипаттамасы;
жүргізілген сынақтар және олардың нәтижелері туралы акт;
КҚК пайдалану және оны пайдаланған уақытта қызмет көрсету жөніндегі нұсқаулықтар;
егер КҚК 100 килоПаскальға тең манометрлік қысымнан асып түсетін ең жоғарғы деңгейдегі қалыпты жұмыс қысымына есептелген болса, қорғауыш қабықша жүйесінің конструкциялық материалдарының, таңдап алуы жоспарланған сынамалардың және ұсынылған сынақтардың толық сипаттамасы;
егер болжауы радиоактивті құрамы сәулеленген отын болса, онда қауіпсіздікті талдау кезінде жасалған отынның сипаттамасына қатысты кез келген жорамалдың дәйектемесі және шығарған елдің талаптарына сәйкес талап етілетін тасымал алдындағы кез келген өлшеулердің сипаттамасы;
көліктің әралуан түрлерін және тасымалдайтын құралдардың немесе жүк контейнерінің типін пайдалануды ескере отырып, КҚК-ден жылуды қауіпсіз бұрып әкету үшін қажет салудың кез келген арнайы шарттарын сипаттауды;

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию в течение 20 (двадцать) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – приказ услугодателя об утверждении конструкции транспортных упаковочных комплектов или о распространении действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, указанных в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
8. График работы Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед.
Прием заявления осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
для утверждения конструкции транспортного упаковочного комплекта (далее – ТУК):
1) заявку на утверждение конструкции ТУК по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для утверждения конструкции ТУК типа B (U), типа С и для гексафторида урана предоставляется:
подробное описание предполагаемого радиоактивного содержимого с указанием его физического и химического состава и характера излучения;
подробное описание конструкции ТУК, включая полный комплект инженерно-технической документации (чертежей), перечней используемых материалов и методов изготовления;
акт о проведенных испытаниях и их результатах;
инструкции по эксплуатации ТУК и его обслуживанию во время использования;
детальное описание конструкционных материалов системы защитной оболочки, проб, планируемых к отбору, и предлагаемых испытаний, если ТУК рассчитан на максимальное нормальное рабочее давление, превышающее манометрическое давление, равное 100 килоПаскаль;
обоснование любого допущения относительно характеристик топлива, сделанного при анализе безопасности, и описание любых предперевозочных измерений, требуемых в соответствии с требованиями страны происхождения, если предполагаемое радиоактивное содержимое представляет собой облученное топливо;
описание любых специальных условий укладки, необходимых для безопасного отвода тепла от ТУК с учетом использования различных видов транспорта и типа перевозочного средства или грузового контейнера;

КҚК құрастыруын суретпен сипаттаушы өлшемі 21х30 сантиметрден артық емес нақты көшірмесін алуға жарайтын кескінделген бейнелемені;
КҚК-нің ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздігі сараптамасының нәтижелері ұсынылады;
3) B (М) типіне КҚК конструкциясын бекіту үшін осы қосымшаның 2) тармақшасында талап етілетін мәліметтерден бөлек:
тасымалдау кезінде қолданылуға жататын, қаптаманың қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін немесе кемшіліктердің орнын толтыру үшін талап етілетін пайдалануды бақылаудың ұсынылған кез келген қосымша шаралары туралы мәліметтерді;
көліктің түрі жайында кез келген шектеулер туралы және жүк тиеудің, тасымалдаудың, түсірудің немесе өңдеудің кез келген арнайы рәсімдері туралы мәліметтерді;
тасымалдау кезінде күтілетін және конструкцияда ескерілген сыртқы орта жағдайлары (температура, күн инсоляциясы) ауқымының өзіндік ерекшелігін ұсыну қажет.
Басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен КҚК конструкциясына сертификат-рұқсаттардың қолданылуын Қазақстан Республикасы аумағына тарату үшін:
1) осы мемлекеттік қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша КҚК конструкциясына басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен сертификаттар-рұқсаттардың қолданылуын Қазақстан Республикасының аумағына таратуға арналған өтінім;
2) басқа елдің уәкілетті органы бекіткен КҚК конструкциясына сертификат-рұқсаттардың есепке алынған көшірмесі;
3) КҚК тасымалдау кезіндегі радиациялық қорғау бағдарламасының толық сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік корпорация қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушыдан жазбаша түрде келісім алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық талап етілетін құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияда мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін беру тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхаттың негізінде жеке басын куәландыратын құжат бойынша (не оның уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша тұлға) жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін мемлекеттік қызмет мерзімі өтпестен бұрын бір тәуліктен кешіктірмей жеткізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өткеннен кейін жүгінген кезде Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша көрсетілетін қызметті беруші дайын құжаттарды бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының тармағымен көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты береді.

пригодное для воспроизведения графическое изображение размером не более 21х30 сантиметров, иллюстрирующее компоновку ТУК;
результаты экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности ТУК;
3) для утверждения конструкции ТУК типа В (М) помимо сведений, которые требуются в подпункте 2) настоящего пункта необходимо представить:
сведения о любых предлагаемых дополнительных мерах эксплуатационного контроля, подлежащих применению во время перевозки, которые требуются для обеспечения безопасности упаковки или для компенсации недостатков;
сведения о любых ограничениях в отношении вида транспорта и о любых специальных процедурах погрузки, перевозки, разгрузки или обработки груза;
спецификацию диапазона условий внешней среды (температура, солнечная инсоляция), ожидаемых при перевозке и учтенных в конструкции.
Для распространения действия сертификатов-разрешений на конструкцию ТУК, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан:
1) заявку на распространения действия сертификатов-разрешений на конструкции ТУК, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территорию Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) учтенную копию сертификата-разрешения на конструкцию ТУК, утвержденного уполномоченным органом другой страны;
3) детальное описание программы радиационной защиты при перевозке ТУК.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем не допускается.
Работник Государственной корпорации получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача готовых документов осуществляется на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по документу, подтверждающему полномочия).
Услугодатель обеспечивает доставку результата государственной услуги в Государственную корпорацию, не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом стандарта государственной услуги, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мыналар:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту себебін жойған жағдайда көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қайта жүгіне алады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 28.05.2018 № 215 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрліктің басшысының атына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша беріледі.
Шағым пошта бойынша жазбаша нысанда беріледі, не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Мемлекеттік корпорация қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Мемлекеттік корпорацияның басшысына жолданады.
Мемлекеттік корпорацияның кеңсесіне қолма-қол, сондай-ақ пошта арқылы түскен шағымның қабылданғанын растау оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта қойылады) болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы не Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
В случае устранения услугополучателем причин отказа в оказании государственной услуги услугополучатель может обратиться повторно для получения государственной услуги в порядке, установленным настоящим стандартом государственной услуги.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра энергетики РК от 28.05.2018 № 215 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорации направляется к руководителю Государственной корпорации.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии Государственной корпорации, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуі мүмкін.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
14. Организм функциясы тұрақты бұзылған, өзіне өзі қызмет көрсету, өздігінен қозғалу, бағдарлау қабілетін немесе мүмкіндігін толық немесе ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығына жүгіну арқылы тұрғылықты жері бойынша шыға отырып, Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері жүргізеді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мекенжайы:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында – www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімі;
3) Мемлекеттік корпорацияның интернет-ресурсында – www.gov4c.kz орналасқан.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 12.07.2017 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкциясын бекіту,
сондай-ақ басқа елдердің
уәкілетті органдары бекіткен
Қазақстан Республикасының
аумағында оларға
сертификаттар-рұқсаттар күшін
қолдану" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Нысан
Өтінім

Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Услугополучателям, имеющим стойкие расстройства функций организма, полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8-800-080-7777.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
15. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
3) на интернет-ресурсе Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" через портал, а также Единого контакт-центра.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
17. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.07.2017 № 238 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение конструкций
транспортных упаковочных
комплектов, а также
распространение действия
сертификатов-разрешений на
них, утвержденных уполномоченными
органами других стран,
на территории Республики Казахстан"
Форма
Заявка

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге _________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Кімнен _______________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/
ұйымның атауы)
Сіздерден ____________ (толық атауы) көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекітуді/ немесе ____________________________ (сертификат-рұқсатты берген орган көрсетіледі) сертификат-рұқсаттардың күшін қолданылуын Қазақстан Республикасы аумағына 20__ жылғы "___" ________ дейінгі мерзімде таратуды сұраймын.
Жеке тұлғаның/ұйымның мекенжайы __________________________________________
________________________________________________________________________________
Телефон, факс, электрондық пошта ____________________________________________
________________________________________________________________________________
Осы өтінімге мынадай құжаттар қоса беріледі:
1. ______________________________________________________________________________
2. ______________________________________________________________________________
3. ______________________________________________________________________________
Жеке тұлға/ұйым басшысы _____________________________________________ ___________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)                  (қолы)
Толтырылған күні 20__ жылғы "___" ____________
"Көліктік қаптама
комплектілерінің
конструкциясын бекіту,
сондай-ақ басқа елдердің
уәкілетті органдары бекіткен
Қазақстан Республикасының
аумағында оларға
сертификаттар-рұқсаттар
күшін қолдану" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Нысан
Ескерту. Стандарт 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің 07.11.2019 № 358 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
немесе көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжатты қабылдаудан бас тарту туралы қолхат"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі Сіздің "Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда: жоқ құжаттардың атауы:

Сноска. Приложение в редакции приказа Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Кому ________________________________
(наименование уполномоченного органа)
От кого _______________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/
наименование организации)
Прошу Вас утвердить конструкцию транспортного упаковочного комплекта ________
(полное наименование)/ или распространить действие сертификата-разрешения, выданного
________________________________________________________________________________
(указывается, орган выдавший сертификат-разрешение)
на территорию Республики Казахстан сроком
до "___" ____________ 20__ года.
Адрес физического лица /организации ________________________________________
________________________________________________________________________________
Телефон, факс, электронная почта __________________________________________________
________________________________________________________________________________
К настоящей заявке прилагаются следующие документы:
1. _____________________________________________________________
2. _____________________________________________________________
3. _____________________________________________________________
Физическое лицо/Руководитель организации
___________________________________________________________________ ____________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   (подпись)
Дата заполнения "___" ____________ 20__ года
Приложение 2 к стандарту
государственной услуги
"Утверждение конструкций
транспортных упаковочных
комплектов, а также распространение
действия сертификатов-
разрешений на них,
утвержденных уполномоченными
органами других стран,
на территории Республики Казахстан"
Форма
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
либо наименование организации услугополучателя)
________________________________________________________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов
Сноска. Стандарт дополнен приложением 2 в соответствии с приказом Министра энергетики РК от 07.11.2019 № 358 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года
"О государственных услугах", отдел №____ филиала некоммерческого акционерного общества
"Государственная корпорация "Правительство для граждан" (указать адрес) отказывает в
приеме документов на оказание государственной услуги "Утверждение конструкций
транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-
разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на
территории Республики Казахстан" ввиду представления Вами неполного пакета
документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а
именно: наименование отсутствующих документов:

1) ______________________________;
2) ______________________________.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
________________________________________________________________________________
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің (Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)
Телефон (бар болса) ___________
Алдым: __________________________________ 20__ жылғы "___" __________
(Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), көрсетілетін қызметті алушының қолы)
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 299 бұйрығына
14-қосымша
"Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесін келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарттың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрық Стандартпен толықтырылды – ҚР Энергетика министрінің м.а. 08.01.2018 № 6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сараптама ұйымы ұсынған ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесін келісу" (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік көрсетілетін қызмет.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Атомдық және энергетикалық қадағалау мен бақылау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 30 (отыз) жұмыс күні ішінде;
құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең ұзақ уақыт – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесіне келісім-хат, немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

1)______________________________;
2)______________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 (двух) экземплярах, по одному для каждой стороны.
________________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
работника Государственной корпорации, подпись)
Телефон (при наличии) _________________
Получил: __________________________________________________ "___" ______ 20__ года
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись услугополучателя)
Приложение 14
к приказу
Министра энергетики
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 299
Стандарт государственной услуги "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией"
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приказ дополнен приложением 14 в соответствии с приказом и.о. Министра энергетики РК от 08.01.2018 № 6 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, представленных экспертной организацией" (далее – государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством энергетики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом атомного и энергетического надзора и контроля Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 30 (тридцать) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование методик расчетов, относящихся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Өтініштерді қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхатпен көрсетілетін қызметті алушының өкілі) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүргізу кезіндегі есеп айырысу әдістемесінің көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында қарастырылған тізбеге сәйкес толық емес құжаттар топтамасын, және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
10. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымданған жағдайда, шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша түрде пошта арқылы немесе жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы, немесе "Электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды, онда оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), шығыс нөмірі мен күні пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі.
Шағымның қабылданғанын растау оның көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған тұлғаның тегі мен аты-жөні көрсетіле отырып тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) болып табылады.
Шағымды көрсетілетін қызметті алушыға Портал арқылы жіберген кезде "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отыратын өтініш туралы ақпарат (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) қолжетімді болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс. Шағымды қарау нәтижесі туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы немесе Портал арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Прием заявления осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при обращении услугополучателя (либо представителя услугополучателя по доверенности), к услугодателю:
1) заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия методики расчетов при проведении экспертизы ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим стандартом государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центрального государственного органа, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. В случае обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц подается жалоба на имя руководителя услугодателя либо на имя руководителя Министерства по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства в рабочие дни, либо посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал).
Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), исходящий номер и дата, почтовый адрес, контактный телефон.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, либо Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу.
При отправке жалобы через Портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю посредством почтовой связи или Портала, либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуы тиіс.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
14. Мүмкіндіктері шектеулі қызметті алушыларға (олардың өкілдеріне) мемлекеттік қызметті көрсетудің олар қызмет берушіге жүгінген жағдайда ерекшелігі: "Министрліктер үйі" ғимараты он төртінші және он бесінші кіреберістер аралығында орналасқан мүмкіндіктері шектеулі адамдарға арналған жеке есікпен жабдықталған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің интернет-ресурсында – www.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында www.kaenk.energo.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде осы стандарттың 17-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс орталығының байланыс телефондары: 1414, 8 800 080 7777.
"Сараптама ұйымы ұсынған
ядролық, радиациялық және
ядролық физикалық қауіпсіздікті
қамтамасыз етуге қатысты есеп
айырысу әдістемесін келісу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
Кімге:
____________________________
(уәкілетті орган басшысының
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), лауазымы)
Кімнен:_____________________
(заңды тұлға басшысының
____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), лауазымы (болған
жағдайда)
Деректемелер:_______________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
____________________________
( мекенжайы, байланыс
телефоны)
Өтініш
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 12.02.2019 № 43 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесін келісуді сұраймын.
Өтінішке ядролық, радиациялық және ядролық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қатысты есеп айырысу әдістемесі қоса беріледі.
Заңды тұлғаның басшысы __________________________________ ________________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)             (қолы)
Толтырылған күні 20__жылғы "_____" ___________

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
14. Особенности оказания государственной услуги услогополучателям (их представителям) с ограниченными возможностями при их обращении к услугодателю: здание "Дом министерств" оборудовано отдельным входом для людей с ограниченными возможностями, расположенный между четырнадцатым и пятнадцатым подъездами.
15. Адрес места оказания государственной услуги размещен:
1) на интернет-ресурсе Министерства – www.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе услугодателя – www.kaenk.energo.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа по контактным телефонам единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг, указанным в пункте 17 настоящего стандарта.
17. Контактные телефоны единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение
к стандарту государственной услуги
"Согласование методик
расчетов, относящихся к
обеспечению ядерной,
радиационной и ядерной
физической безопасности,
представленных экспертной
организацией"
Форма
Кому:_______________________
(фамилия, имя, отчество (при
его наличии), должность
____________________________
руководителя уполномоченного органа)
От: ________________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии), должность
____________________________
руководителя юридического лица
Реквизиты:__________________
(бизнес-идентификационный номер)
____________________________
(адрес, контактный телефон)
____________________________
Заявление
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра энергетики РК от 12.02.2019 № 43 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Прошу согласовать методику расчетов, относящуюся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
К заявлению прилагается методика расчетов, относящаяся к обеспечению ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности.
Руководитель юридического лица ___________________________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Дата заполнения "_____"_____________20__года