Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 мамырдағы № 396 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11298 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мына:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру";
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру";
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру";
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру";
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер регламенттері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 116 бұйрығын (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 9454 тіркелген, 2014 жылғы 7 маусымдағы № 111 (28335) "Егемен Қазақстан", 2014 жылғы 12 маусымдағы № 113-114 (28338) "Егемен Қазақстан" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 мая 2015 года № 396. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года № 11298. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Признать утратившим силу приказ Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 116 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 9454, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 7 июня 2014 года № 111 (27732), "Казахстанская правда" от 12 июня 2014 года № 114 (27735).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 мамырдағы № 396
бұйрығына 1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11079 болып тіркелген) "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.еliсеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Приложение 1
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 мая 2015 года № 396
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных
видов товаров"
Сноска. В заголовок Регламента внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 11079 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.еliсеnse.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрінде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау болып табылады.
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы келтірілген.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш 18.30 сағаттан кейін, сондай-ақ демалыс немесе мейрам күндері түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес өтініш келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны таңдауы өтініш түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандартқа сәйкес екі жұмыс күні ішінде толықтығын қарау.

3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении через портал результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги приведен справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров".
Сноска. В пункт 4 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявления на оказания государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления заявления.
При поступлении заявления после 18.30 часов, а также в выходные или праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления осуществляется следующим рабочим днем;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день регистрации заявления;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению в течении двух рабочих дней на полноту в соответствии со Стандартом;

4) жауапты орындаушы Стандартқа сәйкес бес жұмыс күні ішінде құжаттарды карайды және тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
5) қажет болған жағдайда екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушының келісуші мемлекеттік органға келісуге сұрау дайындауы;
6) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде жауапты орындаушы Стандартқа сәйкес бес жұмыс күні ішінде құжаттарды қарайды;
7) лицензия дайындау бір жұмыс күні ішінде;
8) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу бір жұмыс күні ішінде;
9) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күні ішінде лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) қажет болған жағдайда келісуші мемлекеттік органға сұрау салуды жіберу;
4) көрсетілетін қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды адамымен мемлекеттік көрсетілетін қызметті келісу;
5) келісуші мемлекеттік орган жауабының талдауы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің лицензияға қол қоюға уәкілетті лауазымды адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (егер өтініш электрондық тәсілмен берілсе), қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасы;

4) ответственным исполнителем в течение пяти рабочих дней рассматриваются документы в соответствии со Стандартом и подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) в случае необходимости в течении двух рабочих дней подготовки ответственным исполнителем запроса на согласование в согласующий государственный орган;
6) при положительном ответе согласующего государственного органа ответственным исполнителем в течение пяти рабочих дней рассматриваются документы в соответствии со Стандартом;
7) подготовка лицензии – в течение одного рабочего дня;
8) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
9) подписание руководителем услугодателя лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течение одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) в случае необходимости направление запроса в согласующий государственный орган;
4) согласование государственной услуги с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя;
5) анализ ответа согласующего государственного органа;
6) электронный документ, подписанный ЭЦП должностным лицом услугодателя, уполномоченным на подписание лицензии.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
2) уполномоченное должностное лицо юридической службы услугодателя, который согласовывает;

3) көрсетілетін қызмет берушінің лицензияға қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғасы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) "Е-лицензиялау" веб-порталы мемлекеттік дерекқор ақпараттық жүйесі/порталы (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДЖ АЖ) арқылы көрсететілетін қызмет алушыдан немесе Мемлекеттік корпорациядан келіп түскен өтінішті тіркеу;
2) қажет болған жағдайда екі жұмыс күні ішінде келісуші мемлекеттік органға жіберу;
3) келісуші мемлекеттік органнан келіп түскен жауапты бес жұмыс күні ішінде өңдеу және лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
4) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен - бір жұмыс күні ішінде келісу;
5) лицензияны дайындау немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа – бір жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы бір жұмыс күні ішінде лизензияға қол қоюы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауабы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы "электрондық" кезекті броньдауға болады.
Өтініштің қабылдануын растау көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін Мемлекеттік корпорация немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланған беру күні бар қолхат болып табылады;

3) должностное лицо услугодателя, уполномоченное на подписание лицензии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал/информационную систему государственной базы данных веб-портала "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") от услугополучателя либо из Государственной корпорации;
2) в случае необходимости направление в течение двух рабочих дней в согласующий государственный орган;
3) обработка в течение пяти рабочих дней поступившего ответа от согласующего государственного органа и подготовка лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
4) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
5) подготовка лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – в течение одного рабочего дня;
6) подписание уполномоченным должностным лицом услугодателя в течение одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование "электронной" очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным Государственной корпорацией или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги;

2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын Мемлекеттік корпорациядан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі – құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі Стандартқа сәйкес анықталады.
11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік корпорация операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариат куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеде (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының қағаз нысанындағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;

2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственной корпорации – 20 (двадцать) минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации к услугодателю – сразу после принятия документов.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) определяется в соответствии со Стандартом.
11. Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в информационной системе Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

7) 6-процесс – ЭҮТШ арқылы Мемлекеттік корпорация операторының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын) "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жіберуі;
8) 7-процесс – сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу;
9) 2-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының сәйкестігін тексеруі;
10) 8-процесс – осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 9-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып, қалыптастырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесінің сипаттамасы, оның ұзақтығы:
1) қызмет көрсетудің нәтижесін алу үшін өтініш беру кезінде берілген қолхатымен көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет портал арқылы көрсетілген кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 2 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркеуді жүзеге асырады;

7) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора Государственной корпорации через ПШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя для выдачи лицензии;
10) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" на основании заключения услугодателя по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги;
11) процесс 9 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия) сформированной ИС ГБД
"Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с распиской, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственную корпорацию;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателя в Государственной корпорации – не более 20 (двадцать) минут.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
Пошаговые действия и решения услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал (диаграмма № 2 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

2) 1-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін порталға көрсетілетін қызметті алушы құпия сөзін енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда логин бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген алушы туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үрдіс – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрату нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекіте отырып көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-үрдіс – порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төлеу, ал содан кейін бұл ақпарат ақпараттық жүйеге түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде мемлекеттік қызметке көрсетілетін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-үрдіс – порталда мемлекеттік көрсетілетін қызметке, ал төлеудің болмауына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-үрдіс - сұрату куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
11) 7-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын расталмауға байланысты мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұратудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) куәландыру (қол қою);
13) 9-үрдіс – "Е-лицензиялау" МДҚ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу (көрсетілетін қызметті алушының сұранымы) және сұранымды өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру үшін сәйкестігін тексеруі;
15) 10-үрдіс – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портал для оказания государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портал подлинности данных о зарегистрированном получателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги на портале, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата государственной услуги на портал, а затем эта информация поступает в информационную систему;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание государственной услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги, в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги на портал;
9) процесс 6 – после проверки всех данных, выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портал срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем на соответствие услугополучателя для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в оказании государственной услуги в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" по форме в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту государственной услуги на основании заключения услугодателя;

16) 11-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 және 5-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
14. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4 және 5- қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері ұсынылатын оң жауаптардың нысаны келтірілген.
15. Өтініш өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұратуды өңдеу нәтижелерін мынадай тәсілдер арқылы қарау мүмкіндігі беріледі:
мемлекеттік қызмет көрсету тарихында "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұратудың нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрату нәтижесі тұтынушы берген "Adobe Acrobat" форматындағы магнитті тасығышта сақталады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттар мен консультацияларды порталдың "жеке кабинеті" арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны бойынша: (1414) алуға болады.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызмет алушы рәсімінің (іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
"Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Портал арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Нысан

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица услугодателя на основании заключения услугодателя по форме в соответствии с приложениями 4 и 5 к настоящему Регламенту государственной услуги.
14. В приложениях 4 и 5 к настоящему Регламенту государственной услуги приведены формы положительных ответов, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
15. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории оказания государственных услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате "Adobe Acrobat".
16. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить посредством "личного кабинета" портала, по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственной услуги: (1414).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и
(или) экспорт отдельных видов товаров"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в текст в правом верхнем углу Приложения 2 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жекелеген тауар түрлерінің
импортына және (немесе)
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
Нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 мамырдағы № 396
бұйрығына 2-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11079 болып тіркелген) "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.еlісеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на импорт и (или)
экспорт отдельных видов товаров"
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 мая 2015 года № 396
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных
видов товаров на территорию Республики Казахстан"
Сноска. В заголовок Регламента внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 11079 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.еliсеnse.kz (далее – портал).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға берілетін рұқсат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау болып табылады.
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы келтірілген.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің уәкілетті қызметкерінің (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған рұқсаттың жобасы (бұдан әрі – рұқсаттың жобасы) тіркеу – рұқсаттың жобасы түскен күні;
Рұқсаттың жобасы 18.30 сағаттан кейін, сондай-ақ демалыс немесе мейрам күндері түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес рұқсат жобасы келесі жұмыс күнімен тіркеледі.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги приведен справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан".
Сноска. В пункт 4 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация проекта разрешения на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – проект разрешения) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления проекта разрешения.
При поступлении проекта разрешения после 18.30 часов, а также в выходные или праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация проекта разрешения осуществляется следующим рабочим днем;

2) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының жауапты орындаушыны таңдауы рұқсаттың жобасы тіркелген күні;
3) жауапты орындаушының рұқсаттың жобасына қоса берілген құжаттарды Стандартқа сәйкес толықтығын қарауы – бір жұмыс күні ішінде, деректердің анық еместігі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі;
4) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу бір жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күні ішінде рұқсаттың жобасына қол қоюы.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатқа қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғасының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді;
қағаз тәсілімен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады және мөрі басылады
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін (егер өтініш электрондық немеес қағаз тәсілмен берілсе), қарайтын және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтиже жобасын дайындайтын жауапты орындаушы;
2) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу
3) көрсетілетін қызметті берушінің рұқсатқа қол қоюға уәкілетті лауазымды тұлғасы.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен

2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день регистрации проекта разрешения;
3) рассмотрение и подготовление ответственным исполнителем документов, прикрепленных к проекту разрешения на полноту в соответствии со Стандартом – в течение одного рабочего дня, в случае установления недостоверности сведений, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
5) подписание руководителем услугодателя проекта разрешения в течение одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированный проект разрешения с входящим номером;
2) электронный документ, подписанный ЭЦП должностным лицом услугодателя, уполномоченным на подписание разрешения.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует (в случае подачи запроса электронным способом), рассматривает и подготавливает проект решения;
2) уполномоченное должностное лицо юридической службы услугодателя, который согласовывает;
3) должностное лицо услугодателя, уполномоченное на подписание разрешения.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып жұмыскерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге портал арқылы 09.00-ден бастап 18.30 сағатқа дейін келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының сұранымы келген күні тіркеу;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру бір жұмыс күні ішінде, деректердің анық еместігі анықталған жағдайда, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жіберіледі;
3) стандартқа сәйкес құжаттарды қарау және қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу бір жұмыс күні ішінде;
4) бір жұмыс күні ішінде рұқсат жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасының рұқсат жобасына қол қоюы.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы.
Мемлекеттік қызмет көрсетілуі үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға сұрау салады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар Стандартқа сәйкес айқындалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызмет портал арқылы көрсетілген кездегі көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
Көрсетілетін қызметті берушінің портал арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркеуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (порталдағы тіркелмеген көрсетілетін қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);

8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления запроса на оказание государственной услуги, поступившего через портал от услугополучателя, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 до 18.30 часов;
2) проверка полноты представленных документов, в течение одного рабочего дня, в случае установления недостоверности сведений, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) рассмотрение документов в соответствии со Стандартом и согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя в течение одного рабочего дня;
4) подготовка проекта разрешения и подписание уполномоченным должностным лицом услугодателя в течение одного рабочего дня проекта разрешения.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для оказания государственной услуги услугополучатель подает запрос на портал.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя определяются в соответствии со Стандартом.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя через портал (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);

2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік қызмет көрсету үшін порталға көрсетілетін қызметті алушының құпия сөзін (авторландыру процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – порталда логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) және құпия сөз арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалылығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, сұрау салу нысанына қажетті құжаттарды электронды түрде тіркеп, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізу);
5) 4-процесс – "электрондық үкімет" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ) арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті төлеу, одан кейін бұл ақпарат "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ) веб-порталына түседі, не түбіртекті электронды (сканерленген) түрде бекіту;
6) 2-шарт – мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем фактісін "Е-лицензиялау" МДБ-да тексеру;
7) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуды куәландыруы (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
8) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімін және тізімде қайтарылып алынған (күшін жойған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы толтырылған мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) куәландыруы (қол қоюы);
10) 9-процесс – электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) тіркеу және сұрау салуды "Е-лицензиялау" МДБ-да өңдеу;
11) 4-шарт – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеу;
12) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ-да қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті лауазымды адамының ЭЦҚ-сын пайдалана отырып қалыптастырылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 3-қосымшада рұқсат беру құжаттарының нысандары келтірілген.

2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
4) процесс 2 – выбор услугополучателем государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
5) процесс 4 – оплата государственной услуги через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП), а затем данная информация поступает на веб-портал "Государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее – ГБД "Е-лицензирование"), либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
6) условие 2 – проверка в ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
7) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
8) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
9) процесс 7 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
10) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) и обработка запроса в ГБД "Е-лицензирование";
11) условие 4 – оформление результата оказания государственной услуги;
12) процесс 10 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги, сформированной ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного должностного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги приведены формы разрешительных документов.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Шешім өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұратуды өңдеу нәтижелерін мынадай тәсілдер арқылы қарау мүмкіндігі беріледі:
мемлекеттік қызмет көрсету тарихында "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұрату нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұраным нәтижесі тұтынушы берген "Adobe Acrobat" форматындағы магнитті тасығышта сақталады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттар мен консультацияларды порталдың "жеке кабинеті" арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны бойынша: (1414) алуға болады.
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерiн экспорттауға және
(немесе) импорттауға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 20.06.2017 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Шартты белгілер:
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызмет алушы рәсімінің (іс-қимылының) атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға
және (немесе) импорттауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың №1 диаграммасы
"Қазақстан Республикасының
аумағына жекелеген тауарлар
түрлерін экспорттауға
және (немесе) импорттауға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
1-нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 мамырдағы № 396
бұйрығына 3-қосымша
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына
лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. После обработки проекта разрешения услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории оказания государственных услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате "Adobe Acrobat".
14. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить посредством "личного кабинета" портала, по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственной услуги: (1414).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 20.06.2017 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему Государственной корпорации
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на экспорт и (или)
импорт отдельных видов товаров на
территорию Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма 1
Форма 2
Приложение 3
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 мая 2015 года № 396
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью
в сфере товарных бирж"

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11079 нөмірімен тіркелген "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.еliсеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған қойылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау болып табылады.
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы келтірілген.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 11079 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги приведен справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж".

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты орындаушы) көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеу – өтініш түскен күні.
Өтініш 18.30 сағаттан кейін, сондай-ақ демалыс немесе мейрам күндері түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес өтініш келесі жұмыс күнімен тіркеледі.
2) көрсетілетін қызметті беруші басшылғының жауапты орындаушыны таңдауы өтініш түскен күні;
3) жауапты орындаушының өтінішке қоса берілген құжаттарды Стандартқа сәйкес екі жұмыс күні ішінде толықтығын қарау.
4) жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды және тиісті лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
5) қажет болған жағдайда екі жұмыс күні ішінде жауапты орындаушының келісуші мемлекеттік органға келісуге сұрау дайындауы;
6) келісуші мемлекеттік органның оң жауабы болған кезде жауапты орындаушы бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін карайды;
7) бір жұмыс күні ішінде тиісті лицензия дайындалады;
8) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен бір жұмыс күні ішінде келісу;
9) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күні ішінде лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуы туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мынадай рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдер (іс-қимылдар) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен келісу;
4) қол қоюға уәкілетті көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат.
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш:
электрондық тәсілмен берілген жағдайда – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі электрондық құжат нысанында рәсімделеді;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация на оказание государственной услуги, поступившей через портал от услугополучателей (далее – заявление) уполномоченным сотрудником структурного подразделения услугодателя (далее – ответственный исполнитель) – в день поступления заявления.
При поступлении заявления после 18.30 часов, а также в выходные или праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, регистрация заявления осуществляется следующим рабочим днем;
2) выбор руководством услугодателя ответственного исполнителя в день поступления заявления;
3) рассмотрение ответственным исполнителем документов, прикрепленных к заявлению в течении двух рабочих дней на полноту в соответствии со Стандартом;
4) ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан и подготавливается соответствующая лицензия и (или) приложение к лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
5) в случае необходимости в течении двух рабочих дней подготовки ответственным исполнителем запроса на согласование в согласующий государственный орган;
6) при положительном ответе согласующего государственного органа ответственным исполнителем в течении одного рабочего дня рассматриваются документы на соответствие законодательству Республики Казахстан;
7) подготовка лицензии – в течение одного рабочего дня;
8) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
9) подписание уполномоченным должностным лицом услугодателя лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в течении одного рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота представленных документов;
3) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
4) электронный документ, подписанный ЭЦП должностным лицом услугодателя, уполномоченным на подписание лицензии.
В случае подачи заявления для оказания государственной услуги электронным способом результат оказания государственной услуги оформляется в форме электронного документа.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) шешім жобасын тіркейтін, қарайтын және дайындайтын жауапты орындаушы;
2) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасы;
3) көрсетілетін қызмет берушінің лицензияға қол қоюға құзыретті лауазымды тұлғасы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып қызметкерлер арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезектілігінің сипаттамасы:
1) белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге портал арқылы 09.00 бастап 18.30 сағатқа дейін келіп түскен қызмет алушының өтінішін келген күні тіркеу;
2) толық емес құжаттар пакеті ұсынылған жағдайда қызмет алушының құжаттарын алған сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеру мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап жіберіледі;
3) бір жұмыс күні ішінде құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін қарау;
4) қызмет берушінің заң қызметінің уәкілетті лауазымды тұлғасымен бір жұмыс күні ішінде келісу;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысының бір жұмыс күні ішінде лицензияға не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауапқа қол қоюы.
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды тұлғасы бір жұмыс күні ішінде лизензияға қол қоюы немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді жауап жіберуі.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
Мемлекеттік корпорацияда, көрсетілетін қызметті алушының қалауына қарай мемлекеттік қызмет алдын-ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, "электрондық кезек" тәртібімен көрсетіледі, портал арқылы "электрондық" кезекті броньдауға болады.
Өтініштің қабылдануын растау көшірмесі көрсетілетін қызметті алушыға берілетін осы Мемлекеттік корпорацияның немесе көрсетілетін қызметті берушінің құжаттарды қабылдау күні туралы белгісі мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жоспарланған беру күні бар қолхат болып табылады.

Глава 3. Описание порядка взаимодействия работников услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель, который регистрирует, рассматривает и подготавливает проект решения;
2) уполномоченное должностное лицо юридической службы услугодателя, который согласовывает;
3) должностное лицо услугодателя, уполномоченное на подписание лицензии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация в день поступления заявления на оказание государственной услуги, поступившего через портал от услугополучателя, в соответствии с установленным графиком работы с 09.00 до 18.30 часов;
2) проверка полноты представленных документов, в течении двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя, в случае представления не полного пакета документов, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
3) рассмотрение в течении одного рабочего дня документов на соответствие законодательству Республики Казахстан;
4) согласование с уполномоченным должностным лицом юридической службы услугодателя – в течение одного рабочего дня;
5) подготовка в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
6) подписание уполномоченного должностного лица услугодателя в течении одного рабочего дня лицензии либо мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорации и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе оказания
государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для оказания государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию.
В Государственной корпорации государственная услуга оказывается по выбору услугополучателя в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания, возможно бронирование "электронной" очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является расписка, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным Государственной корпорации или услугодателем и датой планируемой выдачи результата оказания государственной услуги;

2) Мемлекеттік корпорацияда көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын Мемлекеттік корпорациядан көрсетілетін қызметті берушіге жөнелту мерзімі – құжаттарды қабылдағаннан кейін бірден.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенім хат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі Стандартқа сәйкес анықталады.
11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасы) осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесіне Мемлекеттік корпорация операторының мемлекеттік қызмет көрсету үшін логин мен парольді (авторландыру процесі) енгізуі;
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіндегі мемлекеттік қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және Мемлекеттік корпорация операторының көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариат куәландырылған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше куәландырылған кезде сенімхат деректері толтырылмайды);
3) 3-процесс – ЭҮТШ арқылы заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасында (бұдан әрі – ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушының деректері туралы, сондай-ақ бірыңғай нотариалды ақпараттық жүйеде (бұдан әрі - БНАЖ) – көрсетілетін қызметті алушы өкілі сенімхатының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
4) 1-шарт – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болуын тексеру;
5) 4-процесс – ЗТ МДБ-да көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс - Мемлекеттік корпорация операторының қағаз нысанындағы құжаттардың болуы туралы белгілеу бөлігінде сұрау салу нысанын толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуі, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұрау салудың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы;

2) длительность обработки запроса услугополучателя в Государственную корпорацию – 20 (двадцать) минут;
3) сроки отправки запроса услугополучателя из Государственной корпорации к услугодателю – сразу после принятия документов.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) определяется в соответствии со Стандартом.
11. Пошаговые действия и решения через интегрированную информационную систему Государственной корпорации (диаграмма № 1 функционального взаимодействия информационных систем при оказании государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги:
1) процесс 1 – ввод оператора Государственной корпорации в информационной системе Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности-данные доверенности не заполняются);
3) процесс 3 – направление запроса через ПШЭП в государственной базе данных юридических лиц (далее – ГБД ЮЛ) о данных услугополучателя, а также в единой нотариальной информационной системе (далее – ЕНИС) – о данных доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ЮЛ, данных доверенности в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателя, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;

16) 11-үрдіс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету (электрондық лицензия) нәтижесін алуы. Электрондық құжат осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдалана отырып қалыптастырылады.
14. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 4-қосымшада оларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері ұсынылатын оң жауаптардың нысаны келтірілген.
15. Өтініш өңделгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға сұратуды өңдеу нәтижелерін мынадай тәсілдер арқылы қарау мүмкіндігі беріледі:
мемлекеттік қызмет көрсету тарихында "шығыс құжатты қарау" батырмасын басқаннан кейін – сұратудың нәтижесі дисплей экранына шығарылады;
"сақтау" батырмасын басқаннан кейін – сұрату нәтижесі тұтынушы берген "Adobe Acrobat" форматындағы магнитті тасығышта сақталады.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпараттар мен консультацияларды порталдың "жеке кабинеті" арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Бірыңғай байланыс-орталығының телефоны бойынша: (1414) алуға болады.
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес процестерінің анықтамалығы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесі арқылы қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттесудің № 1 диаграммасы
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Тауар биржалары саласында
дилерлік қызметпен айналысу
құқығына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 мамырдағы № 396
бұйрығына 4-қосымша
"Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании заключения услугодателя по форме в соответствии с приложением 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
14. В приложении 4 к настоящему Регламенту государственной услуги приведена форма положительного ответа, в соответствии с которыми представляется результат оказания государственной услуги.
15. После обработки заявления услугополучателю предоставляется возможность просмотреть результаты обработки запроса следующим образом:
после нажатия кнопки "просмотреть выходной документ" в истории оказания государственных услуг – результат запроса выводится на экран дисплея;
после нажатия кнопки "сохранить" – результат запроса сохраняется на заданном потребителем магнитном носителе в формате "Adobe Acrobat".
16. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги можно получить посредством "личного кабинета" портала, по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственной услуги: (1414).
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью
в сфере товарных бирж"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия дилерской деятельностью в сфере товарных бирж"
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в сфере
товарных бирж"
Сноска. В текст в правом верхнем углу приложения 2 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Пошаговые действия и решения через интегрированную систему
Государственной корпорации
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
дилерской деятельностью в
сфере товарных бирж"
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Приложение 4
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 мая 2015 года № 396
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью
в сфере товарных бирж"
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11079 нөмірімен тіркелген "Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.еliсеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау болып табылады.
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада "Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы келтірілген.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 11079 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
В приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги приведен справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж".

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығымен бекітілген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11079 нөмірімен тіркелген "Тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес (бұдан әрі - Стандарт) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.еliсеnse.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы немесе www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 26.02.2016 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті лауазымды адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық түрде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.03.2019 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіздеме Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды қабылдау болып табылады.
Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшада "Тауар биржалары саласында дилерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамасы келтірілген.

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга оказывается Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель) в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж", утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 11079 (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 26.02.2016 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизирована).
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия на право занятия деятельностью товарных бирж либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного должностного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий работников услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 19.03.2019 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является прием документов предусмторенных пунктом 9 Стандарта.
В приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги приведен справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж".