Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 29 сәуірдегі № 524 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 маусымда № 11300 тіркелді.
"Ғарыш қызметi туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 9-бабының 1-тармағының 19) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (Т.А. Мұсабаев):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күн жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушының
2015 жылғы 29 сәуірдегі
№ 524 бұйрығымен бекітілді
Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.05.2019 № 102/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 9-бабының 1-тармағының 19) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну бойынша қызметтер көрсету тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 апреля 2015 года № 524. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2015 года № 11300.
В соответствии с подпунктом 19) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам.
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Мусабаев Т.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течении десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 апреля 2015 года № 524
Правила
предоставления транспондеров космических аппаратов
физическим и (или) юридическим лицам
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 29.05.2019 № 102/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила предоставления транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 19) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" и определяют порядок оказания услуг по предоставлению транспондеров космических аппаратов физическим и (или) юридическим лицам.

2. Қағидалардың қолданылу аясы әлеуметтік-экономикалық бағыттағы ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетумен байланысты құқықтық қатынастары.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ғарыш аппараты транспондерінің сыйымдылығы – транспондерлердің жиілік-энергетикалық ресурсы;
2) ғарыш аппараты – ғарыш кеңістігін зерттеу және (немесе) пайдалану мақсатында ғарыш кеңістігіне шығаруға арналған техникалық құрылғы;
3) ғарыш аппаратының транспондері (бұдан әрі – транспондерлер) – ғарыш аппаратына орнатылған және Жер–ғарыш–Жер сигналдарын қайта таратуға арналған радиохабар тарататын құрылғылар жиынтығы;
4) ғарыштық байланыс жүйесінің ұлттық операторы – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын, ғарыштық байланыс жүйесін құру, пайдалану және дамыту міндеттері жүктелген, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын акционерлік қоғам;
5) спутниктік байланыстың жер станциясы – Жердің бетінде орналасқан және бір немесе бірнеше ғарыш аппараттарымен немесе бір немесе бірнеше қайталайтын ғарыш аппараттарының көмегі арқылы осыған ұқсас жер станцияларымен немесе ғарыштағы басқа да объектілермен байланысты жүзеге асыруға арналған станция;
6) спутниктік байланыстың жер станциясының ғарыш аппаратына қолжетімділігі – ғарыштық байланыс жүйесінің ұлттық операторы беретін, спутниктік байланыстың жер станцияларының транспондерлерге қосылуының техникалық мүмкіндігін растайтын құжат.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 14.06.2016 № 483 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.05.2019 № 102/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға транспондерлердің қызметтерін ұсыну тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 29.05.2019 № 102/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтерді алу үшін жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – өтініш беруші) ғарыштық байланыс жүйесінің ұлттық операторына (бұдан әрі – ұлттық оператор) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетуге өтінім береді.
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

2. Действие Правил распространяется на правоотношения, связанные с оказанием услуг по предоставлению транспондеров космических аппаратов социально-экономического назначения.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) емкость транспондера космического аппарата – частотно-энергетический ресурс транспондера космических аппаратов;
2) космический аппарат – техническое устройство, предназначенное для вывода в космическое пространство с целью исследования и (или) использования космического пространства;
3) транспондер космического аппарата (далее – транспондеры) – совокупность радиопередающих устройств, установленных на космическом аппарате и предназначенных для ретрансляции сигналов Земля – космос – Земля;
4) национальный оператор космической системы связи – акционерное общество со стопроцентным участием государства в уставном капитале, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложены задачи создания, эксплуатации и развития космической системы связи;
5) земная станция спутниковой связи – станция, расположенная на поверхности Земли и предназначенная для осуществления связи с одним или несколькими космическими аппаратами или с одной или несколькими подобными ей земными станциями с помощью одного или нескольких отражающих космических аппаратов или других объектов в космосе;
6) доступ земной станции спутниковой связи к космическому аппарату – документ, выдаваемый национальным оператором космической системы связи, подтверждающий техническую возможность подключения земных станций спутниковой связи к транспондерам.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 14.06.2016 № 483 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.05.2019 № 102/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок предоставления услуг транспондеров физическим и (или) юридическим лицам
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности РК от 29.05.2019 № 102/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Для получения услуг по предоставлению транспондеров физические и (или) юридические лица (далее – заявитель) подают национальному оператору космической системы связи (далее – национальный оператор) заявку на оказание услуг по предоставлению транспондеров космических аппаратов по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
К заявке прилагаются:

1) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес айлар бөлінісіндегі ғарыш аппараттары транспондерлерін жүктеу кестесі;
2) осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес ұйымдастырылатын спутниктік байланыс арналарының параметрлері;
3) осы қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес пайдалануға жоспарланып отырған спутниктік байланыстың жер станцияларының тізбесі.
5. Ұлттық оператор ұсынылған құжаттарды қарайды және қарау нәтижелері бойынша өтінім берушіні транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтер көрсету мүмкіндіктері туралы хабардар етеді немесе дәлелді бас тартуды құжаттар ұсынылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде жазбаша түрде жібереді.
6. Ұлттық оператор мынадай жағдайларда транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтер көрсетуден:
1) өтініш беруші ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну бойынша қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттардың толық емес топтамасын ұсынса;
2) транспондерлер бос болмаса немесе резервтелген болса;
3) транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтер көрсетудің техникалық мүмкіндігі болмағанда бас тартады.
7. Транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтер көрсету мүмкіндігі туралы хабардар еткенде осы қызметтерге үлгілік шарттың жобасы қоса беріледі. Транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтерді көрсету шартына хабарлама жіберілген сәттен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қол қойылады.
8. Транспондерлерді ұсыну бойынша қызметтерді көрсету шартына қол қойылғаннан кейін өтініш беруші ғарыш аппаратына спутниктік байланыстың жер станцияларының қолжетімділігін алуы тиіс.
9. Ғарыш аппаратына спутниктік байланыстың жер станцияларының қолжетімділігінің техникалық талаптарын ұлттық оператор айқындайды және өзіне спутниктік байланыстың жер станцияларын сынауды қамтиды.
Жеке және (немесе) заңды
тұлғаларға ғарыш аппараттары
транспондерлерін ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну бойынша қызметтер көрсетуге өтінім
1. Өтініш беруші ____________________________________________________
(заңды тұлға атауы) Т.А.Ә.
_____________________________________________________________________
2. Өтініш берушінің мекенжайы (заңды және почталық) _________________
_____________________________________________________________________
3. Өтініш берушінің деректемелері ___________________________________
(банктік деректемелері, сәйкестендіру
нөмірі (ЖСН,БСН) резиденттік елде салықты тіркеу нөмірі)
4. Телефон, факс, интернет-ресурс ___________________________________
5. Байланысатын тұлға _______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы)
6. Сұрау салынған жиілік-энергетикалық ресурс _______________________
_____________________________________________________________________
(ғарыш аппаратының атауы, сұрау салынған ресурс көлемі, МГц)

1) график загрузки транспондеров космических аппаратов в разрезе по месяцам согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) параметры организуемых каналов спутниковой связи согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) перечень планируемых к использованию земных станций спутниковой связи согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
5. Национальный оператор рассматривает представленные документы и по результатам рассмотрения письменно уведомляет заявителя о возможности оказания услуг по предоставлению транспондеров или направляет мотивированный отказ в письменном виде в течение десяти рабочих дней со дня представления документов.
6. Национальный оператор отказывает в оказание услуг по предоставлению транспондеров в следующих случаях:
1) представление заявителем неполного пакета документов, необходимых для оказания услуг по предоставлению транспондеров космических аппаратов;
2) транспондеры заняты или зарезервированы;
3) при отсутствии технической возможности оказания услуг по предоставлению транспондеров.
7. При уведомлении о возможности оказания услуг по предоставлению транспондеров прилагается проект договора на эти услуги. Договор на оказание услуг по предоставлению транспондеров подписывается в течение тридцати календарных дней с момента направления уведомления.
8. После подписания договора на оказание услуг по предоставлению транспондеров заявителю необходимо получить доступ земных станций спутниковой связи к космическому аппарату.
9. Технические требования доступа земных станций спутниковой связи к космическому аппарату определяются национальным оператором и включают в себя испытания земных станций спутниковой связи.
Приложение 1
к Правилам предоставления
транспондеров космических аппаратов
физическим и (или) юридическим лицам
Форма
Заявка на оказание услуг по
предоставлению транспондеров космических аппаратов
1. Заявитель __________________________________________________
(наименование юридического лица) Ф.И.О.
_____________________________________________________________________
2. Адрес заявителя (юридический и почтовый) ___________________
3. Реквизиты заявителя ________________________________________
(банковские реквизиты, идентификационный номер (ИИН,
БИН), номер налоговой регистрации в стране резидентства)
4. Телефон, факс, интернет-ресурс _____________________________
5. Контактное лицо ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество, должность)
6. Запрашиваемый частотно энергетический ресурс _______________
_____________________________________________________________________
(наименование космического аппарата, объем запрашиваемого
ресурса в МГц)

6.1. Ресурсты пайдаланудың барлық мерзіміне МГц жалпы көлемі ________
7. Ресурсты пайдалануды бастау ______________________________________
(күні, айы, жылы)
8. Пайдаланудың жоспарлы мерзімі ____________________________________
(ай, жыл саны)
9. Өтініш берушінің айрықша талаптары _______________________________
Өтінімге берілетін қосымшалар:
1. Айлар бөлінісіндегі ғарыш аппараттары транспондерлерін жүктеу кестесі.
2. Ұйымдастырылатын спутниктік байланыс арналарының параметрлері.
3. Пайдалануға жоспарланып отырған спутниктік байланыстың жер станцияларының тізбесі.
Басшы______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Қолы_______________________
Күні______________________
М.О.
Жеке және (немесе) заңды
тұлғаларға ғарыш аппараттары
транспондерлерін ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Айлар бөлінісіндегі ғарыш аппараттары
транспондерлерін жүктеу кестесі
р/с №
Кезең, ай-жыл
Жүктелетін ресурс, МГц
Басшы_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Қолы__________________________
Күні_________________________
М.О.
Жеке және (немесе) заңды
тұлғаларға ғарыш аппараттары
транспондерлерін ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Ұйымдастырылатын спутниктік байланыс арналарының параметрлері
Параметрлер
Параметрлердің мәндері
1 арна үшін
2 арна үшін
3 арна үшін
№* арна үшін
Спутниктік байланыстың таратушы жер станциясының белгісі (сәйкестендіру нөмірі**)
Спутниктік байланыстың қабылдаушы жер станциясының белгісі (сәйкестендіру нөмірі**)
Ақпараттық жылдамдық, кбит/с
Қызмет арнасының ақпараттық жылдамдығы, кбит/с
Модуляция түрі
Кодтың салыстырмалы жылдамдығы
Блоктық кодтау (мысалы: Рида-Соломон коды және т.б.)
Бір бит энергиясының шу қуатының спектрлі тығыздығына қатынасы, дБ
Тасушы/шу қатынасы, дБ
Қосымша мәліметтер (айрықша талаптар)
Ескертпе:
* Ғарыш аппараты арқылы бір уақытта жұмыс жасайтын арналардың саны
** Спутниктік байланыстың жер станцияларының сәйкестендіру нөмірлері мынадай тәртіппен беріледі:
ААА-ВВВ-XXXХ, мұнда
ААА – өтініш берушіге тиесілігі (мысалы: "Достық" ЖШС - DOS);
ВВВ – спутниктік желінің атауы немесе спутниктік байланыстың жер станцияларының орналасқан жері (мысалы: SkyStar Advantage – SSA желісі; Алматы қ. – ALM);
XXXХ – станцияның төрт таңбалы коды (желідегі реттік нөмірі).
Егер өтініш беруші осы сәтте ұлттық оператордың есептік кешенінің деректер базасында жоқ модуляция түрі мен сигналдар кодын пайдаланса, онда өтінім беруші иеленетін жолақты есептеуді дербес жүргізуге және нәтижелерін ұлттық операторға беруге құқылы. Өтініш беруші спутниктік байланыстың жер станцияларының параметрлері бойынша толық ақпаратты 4-қосымшаға сәйкес ұсынады. Ұлттық оператор өз кезегінде өтініш берушінің сигналдар параметрінің ұсынылған ақпаратқа сәйкестігіне өлшеуді жүргізеді.
Басшы______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Қолы_______________________
Күні______________________
М.О.
Жеке және (немесе) заңды
тұлғаларға ғарыш аппараттары
транспондерлерін ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Пайдалануға жоспарланып отырған спутниктік байланыстың жер
станцияларының тізбесі
Параметрлер
Параметрлердің мәні
№ 1 спутниктік байланыстың жер станциясы үшін
№ 2 спутниктік байланыстың жер станциясы үшін
№ 3спутниктік байланыстың жер станциясы үшін
№__
спутниктік байланыстың жер станциясы үшін
Спутниктік байланыстың жер станциясының cәйкестендіру нөмірі*
Орналасқан елі*
Жақын орналасқан елді мекеннің атауы *
Мекенжайы (почталық индекс көрсетілген)*
Әкімшіліктің телефоны, факсы, e-mail
Ауысымдық персоналдың телефоны, факсы, e-mail*
Бойлық, град: мин: сек*
Ендік, град: мин: сек*
Теңіз деңгейінен биіктігі, м*
Антеннаның диаметрі, м
Антеннаның жасаушысы (түрі)
Автосүйемелдеу жүйесінің болуы
Сапалылықтың номиналды мәні, дБ/оК
Антеннаның қабылдауын күшейту, дБи
Антеннаның қабылдауын күшейтудің өлшеу жиілігі, МГц (шығарушының деректері бойынша)
Шуы аз күшейткіштің шу температурасы, оК
Қабылдаудың антенналық-толқын өткізгіш жолындағы шығындар, дБ
Таратудың жиілік диапазоны, МГц
Антеннаның таратуын күшейту, дБи
Антеннаның таратуын күшейтудің өлшеу жиілігі, МГц (шығарушының деректері бойынша)
Ең жоғарғы баламалы изотропты сәуле шығару қуаты, дБВт
Ең төменгі орнатудың баламалы изотропты сәуле шығару қуаты, дБВт
Баламалы изотропты сәуле шығару қуатының мәнін орнату қадамы, дБВт
Баламалы изотропты сәуле шығару қуатын ұстаудың дәлсіздігі, дБВт
Баламалы изотропты сәуле шығару қуатында бақылау блогының болуы
Таратқыштың қуаты, Вт*
Таратудың антенналық-толқын өткізгіш трактындағы шығындар, дБ
Таратқыш түрі (қума толқыны лампасы, қатты дене және т.б.)
Кроссполяризациялық шешіліс, дБ
Қосымша мәліметтер
Ескертпе: * Спутниктік байланыстың бір типтік жер станциялары үшін әр типтің бір станциясы үшін ғана барлық жолдар толтырылуы қажет, ал осы типтегі қалған станциялар үшін "*" жолдарда белгіленген деректер бөлек тізіммен қоса берілуі қажет.
Басшы______________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Қолы______________________
Күні_______________________
М.О.

6.1. Общий объем в МГц на весь срок эксплуатации ресурса ______
7. Начало эксплуатации ресурса ________________________________
(число, месяц, год)
8. Планируемый срок эксплуатации ______________________________
(количество месяцев, лет)
9. Особые требования заявителя ________________________________
Приложение к заявке:
1. График загрузки транспондеров космических аппаратов в разрезе по месяцам.
2. Параметры организуемых каналов спутниковой связи.
3. Перечень планируемых к использованию земных станций спутниковой связи.
Руководитель ______________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись ___________________________
Дата ______________________________
М.П.
Приложение 2
к Правилам предоставления
транспондеров космических аппаратов
физическим и (или) юридическим лицам
График загрузки транспондеров
космических аппаратов в разрезе по месяцам
п/п
Период, месяц-год
Загружаемый ресурс, МГц
Руководитель ______________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись ___________________________
Дата ______________________________
М.П.
Приложение 3
к Правилам предоставления
транспондеров космических аппаратов
физическим и (или) юридическим лицам
Параметры организуемых каналов спутниковой связи
Параметры
Значения параметров
для канала
1
для канала
2
для канала
3
для канала
№*
Обозначение передающей земной станции спутниковой связи (идентификационный номер**)
Обозначение приемной земной станции спутниковой связи (идентификационный номер**)
Информационная скорость, кбит/с
Информационная скорость служебного канала, кбит/с
Тип модуляции
Относительная скорость кода
Блочное кодирование (например: код Рида-Соломона и т.д.)
Отношение энергии одного бита к спектральной плотности мощности шума, дБ
Отношение несущая/шум, дБ
Дополнительные сведения (особые требования)
Примечание:
* Количество одновременно работающих каналов связи через космический аппарат
** Идентификационные номера земных станций спутниковой связи присваиваются в следующем порядке:
ААА-ВВВ-XXXХ, где
ААА – принадлежность заявителю (например: ТОО "Достык" - DOS);
ВВВ – название спутниковой сети или месторасположение земных станций спутниковой связи (например: сеть SkyStar Advantage – SSA; г.Алматы – ALM);
XXXХ – четырехзначный код станции (порядковый номер в сети).
Если заявитель использует типы модуляции и кодировки сигналов, не имеющиеся на данный момент в базе данных расчетного комплекса национального оператора, то заявитель самостоятельно проводить расчет занимаемой полосы и представлять результаты национальному оператору. Заявитель представляет полную информацию по параметрам земных станций спутниковой связи согласно приложению 4. В свою очередь национальный оператор проводит измерение параметров сигналов заявителя на соответствие представленной информации.
Руководитель ______________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись ___________________________
Дата ______________________________
М.П.
Приложение 4
к Правилам предоставления
транспондеров космических аппаратов
физическим и (или) юридическим лицам
Перечень планируемых к использованию земных станций
спутниковой связи
Параметры
Значения параметров
для земной станции спутниковой связи
№1
для земной станции спутниковой связи
№ 2
для земной станции спутниковой связи
№ 3
для земной станции спутниковой связи
№ __
Идентификационный номер земной станции спутниковой связи*
Страна местонахождения*
Название ближайшего населенного пункта*
Адрес (с указанием почтового индекса)*
Телефон, факс, e-mail администрации
Телефон, факс, e-mail сменного персонала*
Долгота, град: мин: сек*
Широта, град: мин: сек*
Высота над уровнем моря, м*
Диаметр антенны, м
Изготовитель (тип) антенны
Наличие системы автосопровождения
Номинальное значение добротности, дБ/ҮК
Усиление антенны на прием, дБи
Частота измерения усиления антенны на прием, МГц (по данным производителя)
Шумовая температура малошумящего усилителя, ҮК
Потери в антенно-волноводном тракте на прием, дБ
Диапазон частот на передачу, МГц
Усиление антенны на передачу, дБи
Частота измерения усиления антенны на передачу, МГц (по данным производителя)
Максимальная эквивалентная изотропная излучаемая мощность, дБВт
Минимальная установочная эквивалентная изотропная излучаемая мощность, дБВт
Шаг установки значения эквивалентной изотропной излучаемой мощности, дБВт
Неточность поддержания эквивалентной изотропной излучаемой мощности, дБВт
Наличие блока контроля эквивалентной изотропной излучаемой мощности
Мощность передатчика, Вт*
Потери в антенно-волноводном тракте на передачу, дБ
Тип передатчика (лампа бегущей волны, твердотельный и т.п.)
Кроссполяризационная развязка, дБ
Дополнительные сведения
Примечание: * Для однотипных земных станций спутниковой связи необходимо заполнить все строки только для одной станции каждого типа, а для остальных станций этого типа необходимо отдельным списком приложить данные обозначенные в строках "*"
Руководитель ______________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись ___________________________
Дата ______________________________
М.П.